Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:54:09

LOGOUT.hu

LeECO Le 2 és Le 2 Pro Összefoglaló, tippek-trükkök. Megkérnénk minden kedves tulajt és leendő tulajt, hogy a kérdései előtt olvassa át!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5101) tibcsi0407 válasza Z10N (#5100) üzenetére


tibcsi0407
félisten

X520-ra tedd rá Aureel ROM-ját.

https://utdetailing.hu/

(#5102) Z10N válasza tibcsi0407 (#5101) üzenetére


Z10N
veterán

Elmenybeszamolo 3 nap utan:

-a telefon kivalo erzetre es minosegre (x520)
-grafit szurke kifejezetten jol all neki es a hatlap is homogennek hat, kifejezetten elegans/premium
-a mobilarenas cikknel emlitettek, hogy nem mukodik az infra, nalam megy es a tanulasi funkcio is muxik
-sd652-vel ketsegtelenul melegszik workload alatt, de sose megy 40°C fole es hamar visszahul
-viszont 83k+ pontot gurit antutu-nal es 3d alatt is kivaloan mukodik (nah, majd az le s4 sd660/670-nel)
-nyuzas mellett a 3000-s aksi hamar merul, tablet/pda-nak hasznalva ultra modban masfel napot birt
-a szilikon tok amit adtak hozza konnyen lejon, viszont belul irdazott es jol fogja a telefont
-a melegedest nem erezni a tokban, maga a telefon konnyu a meretehez kepest
-ezzel a LeTouch funkcioval nem talalkoztam, pedig minden menut atneztem, viszont hasznos lenne
-a kamerakat probaltam, bar nem vagyok nagy fotos, a minoseguk kozepes (custom rom javit ezen?)
-a 4K video is kozepes, a slow-mo felvetel csak 30fps(?!)
-a 3GB ram-mal jol banik multitask alatt, porgos es dinamikus minden
-az eui egesz jo, egyszeru, bar par funkcio meg elferne (nah, majd a N-s eui6)
-a hangszoro is ok, nem torzit, cdla-val meg nem probaltam
-a kijelzo nem szinezodik nyomasra, nagyon eros a fenye
-a led flaslight is nagyon eros, az antennak hatotavja jo
-root nincs, a super su nem detektalja, masik app rooted-nek mondja es open bootloader-t
-ultratakarekos modban most 26°C-os es csak a negy a53 mag megy (700), egyebkent olyan 30°C
-normal allapotban bekapcsol ket a72 mag is, ami erdekes
-a quickcharge3 remekul mukodik, keresre adtak melle EU adapter-t is (tomtop)

Osszesegeben teljesen megert 33,7k-t. Most pedig johet a rom-olas :)

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#5103) tibcsi0407 válasza Z10N (#5102) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Más minőséget képvisel, mint az árkategória, amibe tartozik. Remélem nem áll a földbe a gyártó, mert magas potenciál van bennük.

https://utdetailing.hu/

(#5104) Z10N válasza tibcsi0407 (#5103) üzenetére


Z10N
veterán

Detto. Kivancsi lennek mit tudnak kihozni majd egy sd660/670-nel. Akar egy kicsit vastagabb kivitelben 4000-s aksival. Ha tenyleg tartanak az adott szerian belul a par modelles felhozatalt akkor szerintem menne nekik. Nem ugy, mint a Xiaomi, ahol mar nem tudni mikor jon ujabb verzio valamibol. Esetleg meg a Meizu fele termekvonal elferne. Ez a harom gyarto magasra tette a mercet, foleg arazasban. A OnePlus tanulhatna.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#5105) tibcsi0407 válasza Z10N (#5104) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Először ne menjenek csődbe. Szerintem a telefonos részleg most fagyasztva van, míg nem lát egy kicsit szebb napokat újra a cég.

https://utdetailing.hu/

(#5106) mustang08 válasza Z10N (#5102) üzenetére


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Nekem is hasonló tapasztalataim vannak a telefonnal. Annyi negatívumot tudok róla mondani, hogy alul a műanyag és a fém találkozásánál nem tökéletes az illesztés, így egy picit vágja a kezemet tok nélkül. De ez legyen a legnagyobb bajom ennyi pénzért.
Én szinte azonnal lecseréltem a webshopos romot Aurel romjára a biztonság kedvéért, és úgy látszik a fenti kommentekből, hogy jól is tettem.
A kamera az árához képest szerintem tökéletes, annyi bajom van vele, hogy valamiért a DNG-be készített képeket hibásan menti, és nem lehet később megnyitni.

(#5107) Sinkó válasza mustang08 (#5106) üzenetére


Sinkó
tag

Megnéznéd nekem,hogy az Aurel romján a Le témabolt működik e? Találtam egy leírást hogy hogyan lehet az ikonokat lecserélni, de ahhoz 1x témát kell váltani hogy létre hozza a könyvtárakat és a cserélendő ikon fájlokat. Köszi.

(#5108) Z10N válasza mustang08 (#5106) üzenetére


Z10N
veterán

"Annyi negatívumot tudok róla mondani, hogy alul a műanyag és a fém találkozásánál nem tökéletes az illesztés, így egy picit vágja a kezemet tok nélkül."
A femhatlap felol tokeletesen egybesimul, de a muanyag resz felol kb. 0,1mm lehet a szintkulonbseg. Sot, ahogy nezem (feny fele tartva) a hatlap kozepen meg szintben van. Szoval nagyon minimalis az elteres, de semmiekeppen sem vagja a kezem. Annal az oldal elek elesebbek, ami pont jo, mert legalabb van fogasa :)

Nehany nevesebb gyartonak ennel sokkal rosszabb megoldasai vannak/voltak. Ennel jobban "zavar" az ujlenyomatolvaso maszatolodasa. Talan egy dologba tudnek belekotni, az pedig a gombok kozotti bemaras, ami idovel gyujtheti majd a koszt. Ha kukacoskodni akarnek, akkor a fekete keretet emelnem ki, de az is csak a "framless" jellege miatt tunik fel.

Ui: Erre gondolsz: Small EUI by aurel V3 26S Le 2 AROMA INSTALLER Jun 25

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#5109) Danecay


Danecay
őstag

Aureeel ROM leírásában szerepel a hogy tartalmazza a távirányító alkalmazást is de én sehol nem találom. Van valakinek ötlete, hogy hol lehet, ill ha nincs honnan lehet letölteni ami kompatibilis a telefonnal?

* Remote Control app, without chinese stuff

(#5110) junkpod


junkpod
nagyúr

Na megjött a kicsike, szvsz gyári rom van rajta: angolul beszél és ezek a verziók:
Droid 6.0.1
Eui 5.9.023 stabil
Baseband 2.1.c7...
Ebben is lehetnek kinai sütik? Vagy ne vacakoljak és toljam rá az Aurél romot?
(Eredetit érdemes lementen i?)

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#5111) junkpod válasza junkpod (#5110) üzenetére


junkpod
nagyúr

Az appokat (launcher) hol találom?

Box's don't touch!

(#5112) mustang08 válasza Sinkó (#5107) üzenetére


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Igen, működne, azonban Le account kell hozzá, és én nem tudtam rájönni, hogyan lehet rá regisztrálni magyar telefonszámmal vagy e-mail címmel (itt lehetne).

Z10N: Nekem az az alsó műanyaglap be van esve, de mindegy, mert így is, úgy is gumibugyiban használom. Na igen, a fekete keret engem is zavar egy picit, de el kell ismerni, hogy kikapcsolt kijelzővel, vagy sötét háttérrel nagyon barón néz ki.
Igen, arra a ROM-ra gondoltam. A v3-as kernelt raktam fel, hibátlanul teszi a dolgát, nem tudok belekötni. Azt is fel lehet hozni a telefon érdemeként, hogy tényleg nagyon könnyen lehet romolni. Ha az ember követi a lépéseket, akkor gyerekjáték az egész.

Danecay: Pedig van távirányító. A nézz csak körül a menüben, egy kör alakú ikon jelzi, amiben van egy OK gomb. Meg a főoldalon is kint van a LeEco Apps mappában.

(#5113) Danecay válasza mustang08 (#5112) üzenetére


Danecay
őstag

Nálam a LeEco apps-on belül két alkalmazás van, a Theme Store és a Zene. Először simán wipe nélkül raktam fel a romot de miután több dolog sem úgy működött mint ahogyan a leírásban van, felraktam wipe-olással is, d kb. nem változott semmi. Az XDA-n javasolt ZaZa Remote telepítését követően már működik a dolog, de, hogy egyébként miért nem az rejtély. Már csak azt lenne jó tudni, hogy hogyan lehetne összelinkelni a gyors hozzáférésű menü ikonjaival.

(#5114) Z10N válasza mustang08 (#5112) üzenetére


Z10N
veterán

"el kell ismerni, hogy kikapcsolt kijelzővel, vagy sötét háttérrel nagyon barón néz ki"
Ez igaz :)

Most nezegetek hozza tokokat az Ali-n. Van valasztek boven. A CDLA-t is kiprobalom majd.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#5115) junkpod válasza Z10N (#5114) üzenetére


junkpod
nagyúr

Én kaptam hozzá szilikon tokot.
A töltő viszont USA dugós de batar nagy. Kaptam hozzá atalakitot de olyat amit csak lapos konnektorba (vagy abba se) lehet bedugni. Ti mivel használjátok a töltőt?

Box's don't touch!

(#5116) ImVivienn


ImVivienn
tag

Sziasztok
Tapasztal, vagy tapasztalt már valaki nagyon gyors tempójú merülést? Nekem most megint előjött, és már ötletünk sincsen miblehet az ok. Próbálkoztunk rom cserelessel, kernel cserelessel, volt resetelve, minden ami csak létezik, és ugyan úgy merült. Aztán helyre jött, de egy hete megint ezt tapasztalom, hogy feltöltöm, leszedem és reggelre már csak 70%-os töltöttsége van. Már nem értem, először úgy tűnt, hogy miután zenéket tettem fel ra, akkor kezdte ezt a hülyeséget. Ha kell délután tudok kepernyokepeket feltölteni. Előre is köszönöm ha tud bárki is valami hasznalhatoval szolgálni.

(#5117) tibcsi0407 válasza ImVivienn (#5116) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Szia,

SIM kártya rendben van? Térerő jó? Nem vagytok cellahatáron? Helyadatok be vannak kapcsolva? Próbáltátok mondjuk wakelock detectorral megnézni, hogy nem tartja-e ébren valami a telefont?

https://utdetailing.hu/

(#5118) ImVivienn válasza tibcsi0407 (#5117) üzenetére


ImVivienn
tag






Tereovel nincsen gond, helyadatok ki vannak kapcsolva, Aurél már mindent megpróbált. Itt vannak a screenshotok, wakelock detectorrol is

[ Szerkesztve ]

(#5119) tibcsi0407 válasza ImVivienn (#5118) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Netlink. Ez csak otthon fordul elő, hogy így merül? Valami rá van dugva az USB portra?

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#5120) ImVivienn válasza tibcsi0407 (#5119) üzenetére


ImVivienn
tag

Egész nap így merül, ha kijapcsolon a wifit akkor is, ha a mobilnetet akkor is. Otthon is és suliban is.Semmi nincsen az usb-re dugva, fülest sem használok mert ha zenét hallgatnék délre lemerülne.

(#5121) tibcsi0407 válasza ImVivienn (#5120) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Akkor visszakanyarodunk az első kérdésemhez. SIM kártya rendben van? Új a kártya? Másikkal volt próbálva? Kártya nélkül is ezek a wakelock-ok merítik?

https://utdetailing.hu/

(#5122) ImVivienn válasza tibcsi0407 (#5121) üzenetére


ImVivienn
tag

Most egy órára kivettem mind a ketto simet és újraindítottam, ugyan úgy merült sajnos

[ Szerkesztve ]

(#5123) tibcsi0407 válasza ImVivienn (#5122) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A wakelock-ok is ugyanúgy alakultak?

https://utdetailing.hu/

(#5124) ImVivienn válasza tibcsi0407 (#5123) üzenetére


ImVivienn
tag

Igen :((

(#5125) tibcsi0407 válasza ImVivienn (#5124) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ok, akkor ha már minden szoftveres csere meg volt és valóban rendben van térerő/hálózat/SIM és társai, akkor hardveres eredetű lehet csak a hiba.

https://utdetailing.hu/

(#5126) junkpod válasza Z10N (#5108) üzenetére


junkpod
nagyúr

sziasztok, ebben a linkben van v2 és v3 download is aureel romból, de a v3-ast betanak írja, melyiket érdemesebb letölteni?

Box's don't touch!

(#5127) junkpod válasza junkpod (#5126) üzenetére


junkpod
nagyúr

na bakker van gondom. csináltam a topik összefoglaló szerint, az első akadály a bootloader nyitása volt, ekkor kiirta, hogy-go paraméterrel indítsam, megtettem, ezzel ki is írt, hogy OK, ezután telepítettem abat fájllal a twrp-t, újra indításkor a gyári recovery jött be. ok, újra csatlakoztattam, open ujra, (-go val megint csak), azután parancssornól, hogy lássam mi történik, le ment renben, minden OK , ujra indítás után viszont csak egy LeEco logo és egy szürke recovery felirat fogadott...
most sehova nem jutok tovább és nincs twrp-m.
Van valami javaslat? Esetleg másik TWRP kellene? honnan?

ezt irja a cmd
C:\Users\Viki\Downloads\_LeEco\Le2_EUI_5.8_TWRP>fastboot oem unlock-go
...
OKAY [ 0.008s]
finished. total time: 0.009s

C:\Users\Viki\Downloads\_LeEco\Le2_EUI_5.8_TWRP>fastboot flash recovery Letv-x62
0-Twrp-3.0.2-0_5_8eui_BB72.img
target reported max download size of 536870912 bytes
sending 'recovery' (15584 KB)...
OKAY [ 0.543s]
writing 'recovery'...
OKAY [ 0.406s]
finished. total time: 0.955s

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#5128) junkpod válasza junkpod (#5127) üzenetére


junkpod
nagyúr

hát sikerült végül, letöltöttem egy újabb TWRP-t innen [uj TWRP]

Aureel v3 fel is ment most reboot és várok...

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#5129) ImVivienn válasza tibcsi0407 (#5125) üzenetére


ImVivienn
tag

Hát ez elkeserítő. Viszont. Fura, mert ugye megy az usb is állandóan, de a fülest és pendriveot otg-n keresztul ben mindig erzekeli. A füles újraindítás után működik, a pendriveot ez után sem érzékeli :F

(#5130) tibcsi0407 válasza ImVivienn (#5129) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Lehet zárlatos. Nem erőszakoltátok meg a kábellel véletlenül? Külsérelmi nyom nincs rajta?

https://utdetailing.hu/

(#5131) ImVivienn válasza tibcsi0407 (#5130) üzenetére


ImVivienn
tag

Nem rémlik ilyen, sose volt gond vele, nem kellett eroszakoskodni vele. Kívülről nem látszik hogy baja lenne.

(#5132) junkpod


junkpod
nagyúr

Egy nap után pozitívak a tapasztalataim. Két kártya, aktív net, Bt, egy kis waze, telefonálások , böngészés, fel nap alatt 25% akksit evett.
A LeEco névjegy alkalmazás viszont szörnyű, helyette a Google névjegyzéket és mellé a Google telefon appot ajánlom.

Box's don't touch!

(#5133) attiati válasza junkpod (#5132) üzenetére


attiati
veterán

hát... nekem legalább kétszer ilyen gyorsan merül

1 napot ritkán bír ki
2 kártya, aktív net, nincs GPS és BT, böngészés, telefonálgatás, 1 éves teló

(#5134) Z10N válasza junkpod (#5115) üzenetére


Z10N
veterán

"Én kaptam hozzá szilikon tokot."
A szilikon tok gyarilag jar hozza. Legalabbis eddig mindegyiknel lattam. Amira en gondoltam azok utangyartott/custom tokok, amibol rengeteg van.

"A töltő viszont USA dugós de batar nagy."
UK toltofejre gondolsz, ha tomtop-os (EQ-24BUK).

"Kaptam hozzá atalakitot de olyat amit csak lapos konnektorba (vagy abba se) lehet bedugni."
Egy sima EU-UK adaptert kaptam hozza. Lapos alatt gondolom a normalra gondolsz es nem a keskeny profilura.

"Ti mivel használjátok a töltőt?"
A gyarival, mert tudja a QC3-t.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#5135) Z10N válasza junkpod (#5126) üzenetére


Z10N
veterán

A v2 023s alapu, a v3b pedig 026s.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#5136) junkpod válasza Z10N (#5134) üzenetére


junkpod
nagyúr

Akkor UK dugó, mindegy mert itthon csak vedofoldes dugaljak vannak, abba nem megy bele:( Van egy univerzális 2A töltöm, azzal is elég gyorsan tölt.

V3: ők láttam a 23 VS 26 jelölést csak elbizonytalanított a béta verzió. Amúgy semmi bétaságot nem tapasztalok, köszönöm Aureelnek!

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#5137) Z10N válasza junkpod (#5136) üzenetére


Z10N
veterán

"Akkor UK dugó, mindegy"
Nem mindegy, az egyik 230V-ra a masik 110V-ra van.

"itthon csak vedofoldes dugaljak vannak"
Az Uk is vedofoldes, de mivel a toltoknek nem kell foldeles ezert a harmadik lab csak "placeholder".

"abba nem megy bele"
Arra van az EU adapter.

"Van egy univerzális 2A töltöm, azzal is elég gyorsan tölt."
Viszont igy a QC3-rol le kell modanod, pedig tenyleg gyorsan tolt. Nalam fel ora alatt 80%-ra felnyomja.

A romokra visszaterve. Remelem majd az eui6-ra is megcsinalja a finomhangolast :)

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#5138) mustang08 válasza Z10N (#5137) üzenetére


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Már ha lesz eui6, és nem lesz egy tákolt förtelem.

(#5139) Z10N válasza mustang08 (#5138) üzenetére


Z10N
veterán

6.0.28

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#5140) mustang08


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Tomtoposok, nektek működik a 4G?
Kaptam 1 GB ingyen netet a T-mobiltól, és a telefon fogja Hévízen és Zalaegerszegen is 4G hálózatot, pedig itt valószínűleg csak B20 van.

(#5141) junkpod


junkpod
nagyúr

A vezérlő központban vannak alkalmazás indító gyorsgombok is, azokat hogyan lehet konfiguralni?

Box's don't touch!

(#5142) Danecay válasza junkpod (#5141) üzenetére


Danecay
őstag

Na hát ez egy jó kérdés! Ha egyre gondolunk, akkor én már az XDA-n is megkérdeztem, de még nem kaptam rá választ (vagy csak nem tudok róla :)

(#5143) junkpod válasza Danecay (#5142) üzenetére


junkpod
nagyúr

A sorrendjét lehet változtatni de hogy melyik mit indítson azt nem.
Próbáltam az alapértelmezett alkalmazásokat is de ott pl. a számológépet nem lehet állítani.

Box's don't touch!

(#5144) junkpod válasza attiati (#5133) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nem gyorstöltővel, 50-rol 95-re töltöttem 1 óra alatt, szerintem ez nem rossz.
A kapacitást jövő héten egy teljes munkahettel fogom tesztelni. Kíváncsi leszek rá, hétfő reggel 100rol indulok majd:)

Box's don't touch!

(#5145) Fercs


Fercs
csendes tag

Sziasztok

Tavaly decemberben vettem a lányomnak egy X620 LeEco Le 2-t. Mivel annyira nem értem ezt az egész Rom dolgot ezért megkértem a kollégámat hogy rakja rá az akkori bbxx-t, de az nem sikerült és ha jól értelmeztem nem is a gyári verzió maradt fent hanem egy annál korábbi (ebben azért nem vagyok biztos, de a verziószám elég furcsán nézett ki, talán 5.9, de lehet hogy más). 9 hónapig rendben működött összesen talán 3 fagyással, de 2 napja minden külső és belső ráhatás nélkül a képernyővédő képernyő működik, de ha bejjebb akarsz menni, akkor sötét képernyőt mutat. Telefonálás működik, csak nem lehet felvenni, de visszatudja hivni a korábban hívót mert azt kiírja a képernyővédőre, ébresztő funkció is működik mert azt használta korábban.

Mi a véleményetek? Ez már tégla, vagy csak féltégla? Vagy rá lehet még tenni egy aktuális romot?

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#5146) tibcsi0407 válasza Fercs (#5145) üzenetére


tibcsi0407
félisten

TWRP-ből megpróbálnék egy DALVIK, Cache és DATA törlést. Összefoglaló elolvasása után többet fogsz erről tudni.

https://utdetailing.hu/

(#5147) junkpod


junkpod
nagyúr

Sziasztok, lehet valahol a Bt hangerőt külön állítani?
Autós kihangosítóban elég halk és csak a hívás hangerő jön elő nekem.

Box's don't touch!

(#5148) Sinkó


Sinkó
tag

Sziasztok.Vettem egy x527-et,rátettem Aureel v2 ROM-ját,de az a gondom vele,hogyha én hívom az x527-et dübögő,pattogó hangot hallani beszélgetés közben,mintha vki az ujjával dobolna a mikrofonján.Senkinek nem volt még ilyen gondja?

Melyik rom jobb? Aureel v2 vagy BB72 23s?Megköszönöm ha valaki megosztaná a tapasztalatait.

[ Szerkesztve ]

(#5149) attiati válasza Sinkó (#5148) üzenetére


attiati
veterán

Szerintem alig fogsz találni X527 tulajt.
Nekem egyébként olyan gondom van időnként, hogyha beszélgetés közben gyorsan sétálok, akkor nem hallják, amit mondok. Lehet, hogy csak szélfújás közben van ez így, még nem sikerült rájönnöm. De ha megállok, akkor hallják újra.

Nem Aureel rom-om van.

[ Szerkesztve ]

(#5150) Danecay válasza attiati (#5018) üzenetére


Danecay
őstag

Gondolom az óta már megrendelted és feltehetően meg is jött. Én is rendeltem egyet, tegnap jött meg és minden jel szerint működik. Persze miért is nem működne, ez csak egy kábel :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.