Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:54:09

LOGOUT.hu

LeECO Le 2 és Le 2 Pro Összefoglaló, tippek-trükkök. Megkérnénk minden kedves tulajt és leendő tulajt, hogy a kérdései előtt olvassa át!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5601) attiati


attiati
veterán

Most szembejött egy lehetőség és eladó egy 1 hetes leree telefon.

A tulaj próbálta rootolni és nem bootolja be a rendszert, a logónal megáll. Recovery menü bejön.
Szerintetek van esély megmenteni egy ilyen telót?

(#5602) Danecay válasza attiati (#5599) üzenetére


Danecay
őstag

Igen, nekem is 8.1 van most rajta.

(#5603) emeritus válasza attiati (#5596) üzenetére


emeritus
tag

Tedd vissza a rizsbe és várj türelmesen egy hétig, vagy akár tovább. Ezek precízen szerelt telefonok. Ártani nem fog.és addig is él a remény. Végsó esetben az ultrahangos mosást is megfontolhatod, ez sajnos nem olcsó és nem is garantált.

[ Szerkesztve ]

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#5604) szimla65


szimla65
aktív tag

Sziasztok!
Tudna valaki segíteni?
Pénteken megjött a teló Le2 X526
Nem lehet kiválasztani a Shift+jobb egér gomb kombóra a parancsablak nyitása itt sort,mert nincs ilyen.
Akartam a gyári recovery-vel updetelni a BB72 meg egy másik X526 -ra való gyári kinézetű romot(XDA) valami olyat ír ki,hogy nem találja a fájlt.
Ha elindítom fastboot módban akkor a fogaskeréknél két írás van (lehet,hogy nem jól írom).A fogaskerék alatt van és még egy az alja körül.Ugyan olyan kinai+angol írás.

Hogy tudom megnézni ,hogy nyitott a teló vagy nem?
Az összefoglalót is elovastam már tibcsi0407 blogját is(mindkettő itt van előttem külön lapon),nem tudom mit rontok el vagy miért nem sikerül.

[ Szerkesztve ]

(#5605) arfer válasza szimla65 (#5604) üzenetére


arfer
aktív tag

fastboot módban: fastboot oem device-info

Itt megtalálod a TWRP-t, felrakása módját, és hát egy jó kis Lineage ROM-ot is.

[ Szerkesztve ]

(#5606) szimla65


szimla65
aktív tag

Köszi.

Ha ez zártat jelent akkor miért nem tudom nyitni?

(#5607) szimla65


szimla65
aktív tag

Ezt ott bal odalt alul nem csinálja.

(#5608) arfer válasza szimla65 (#5607) üzenetére


arfer
aktív tag

Zárva van, fastboot oem unlock-go nyitja. Utána mehet a TWRP. DE VIGYÁZZ! Fastbootból CSAK billentyűzetkombinációval gyere ki, tehát a TWRP flesselése után hangerő fel + power hosszan nyomva a TWRP-be fog vinni. És ott mentés az első lépés. És X526-ra nehogy véletlenül az X620-as TWRP-t tedd! Azt tedd fel, amit linkeltem twrp-3.2.1-1-codeworkx-s2.img. És persze ROM-ból is az X526-ra valót tedd fel, ne az X620-ra valót.

[ Szerkesztve ]

(#5609) szimla65 válasza arfer (#5608) üzenetére


szimla65
aktív tag

Valamit elszúrtam mert most induláskor valami jelszót kér és csak segélyhívást ír.

(#5610) szimla65


szimla65
aktív tag

Nem haladok
.
A recovery sehogy nem megy.

Vagy kis betűvel kiírja,hogy recovery vagy a gyári jön be.
Minden segítséget elfogadok.

(#5611) junkpod válasza szimla65 (#5610) üzenetére


junkpod
nagyúr

5127, 5128 hsz-ben a tapasztalataim, hasonló kezdéssel, igaz x520. A twrp nem mindegy!

Box's don't touch!

(#5612) szimla65 válasza junkpod (#5611) üzenetére


szimla65
aktív tag

Szia!
Feltettem amit linkeltél,egyszer bejött.Azóta megint csak a gyári jön be.
Sajnos semmit nem tudtam csinálni sem biztonsági mentést sem másik romot.Nem találtam semmi adatot amit feltettem a telóra.Pedig minden rajta van mert most leellenőriztem.

(#5613) arfer válasza szimla65 (#5609) üzenetére


arfer
aktív tag

Amikor jelszót kért a TWRP, nekem az volt a megoldás, hogy letöltöttem innen a 19-es stock recovery-t, azt fastbootból felflesseltem, belebootoltam a vol+ és power gombokkal, ott csináltam egy Clear Data-t, ami minden adatot legyalult, majd a korábban ismertetett módon újra feltettem az általam ajánlott TWRP-t. Innentől működött. És azért a biztonság kedvéért még egyszer mondom: X526-ra ne X620-as recovery-t meg ROM-ot próbálj feltenni.

[ Szerkesztve ]

(#5614) szimla65 válasza arfer (#5613) üzenetére


szimla65
aktív tag

Ez nem akar összejönni.Mindig a gyári jön be.

(#5615) arfer válasza szimla65 (#5614) üzenetére


arfer
aktív tag

Esetleg föltenni a legújabb gyárit (ezt nem lehet TWRP-ből fölrakni, ld. leírás), majd utána próbálkozni a TWRP-vel?

(#5616) szimla65 válasza arfer (#5615) üzenetére


szimla65
aktív tag

Lehetséges az,hogy nekem nincs ilyen menüpont(Rendszerfrissítés).

(#5617) tibcsi0407 válasza szimla65 (#5616) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Fájlkezelőből is tudod indítani. Viszont, ha nincs olyan pontod, akkor nem gyári a rendszered.
De ha van gyári recovery-d, akkor onnan is felrakhatod.

https://utdetailing.hu/

(#5618) arfer válasza szimla65 (#5616) üzenetére


arfer
aktív tag

Ha a stock recoveryt felraktad, amit linkeltem, onnan is lehet a gyári ROM-ot installálni, csak update.zip legyen a neve, és az internal storage gyökérkönyvtárában legyen.

(#5619) szimla65 válasza tibcsi0407 (#5617) üzenetére


szimla65
aktív tag

Köszönöm megpróbálom.Már nagyon szo...t ,péntek este óta majdnem folyamatosan.És csak a nyitás van meg.

(#5620) szimla65 válasza szimla65 (#5619) üzenetére


szimla65
aktív tag

Recovery-ből ezt írja.Failed to update!Cause:Installationpackage not found
És fájlkezelőből hogyan kell?

[ Szerkesztve ]

(#5621) tibcsi0407 válasza szimla65 (#5620) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Biztos, hogy át lett nevezve update.zip-re és a belső tárhelyre tetted kívülre?

https://utdetailing.hu/

(#5622) szimla65 válasza tibcsi0407 (#5621) üzenetére


szimla65
aktív tag

Így jó vagy máshova?

(#5623) szimla65


szimla65
aktív tag

Most már semmi recovery nem jön be.Van olyan ikon amiből kettő van(pl:e-mail,letöltés,sim tool,stb),ez eddig is így volt.

(#5624) szimla65


szimla65
aktív tag

Ezt a rendszer frissítő alkalmazást sehogy nem lehet megszerezni?Ha feltelepíteném hátha előrébb jutnék.

(#5625) tibcsi0407 válasza szimla65 (#5624) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nincs rá QFIL ROM? Vagy MSMdownloadtool változat?

https://utdetailing.hu/

(#5626) szimla65 válasza tibcsi0407 (#5625) üzenetére


szimla65
aktív tag

Szia!
Nem tudom ezeket nem ismerem.
De az este még egyszer neki kezdtem teljesen az elejéről és sikerült.AospExtended(ha jól írom)romot tettem első próbának.

KÖSZÖNÖM a segítségedet és minden fórum társét.

(#5627) arfer válasza szimla65 (#5626) üzenetére


arfer
aktív tag

Örülök, hogy ennyi szenvedéssel ugyan, de sikerült! A következő ROM csere már jobban fog menni :) !

(#5628) tibcsi0407 válasza szimla65 (#5626) üzenetére


tibcsi0407
félisten

AEX jó választás. :K

https://utdetailing.hu/

(#5629) szimla65


szimla65
aktív tag

Sziasztok!
Eddigi Androidos időszakom(android megjelenése)óta ez okozott valami miatt sokkal több fejtörést.Az első teló amivel kezdtem a változtatásokat az Xperia X8 volt,utánna jöttek Huawei,Honor,Xperia,négy éve csak Xiaomi van a családban (kb 4db)de együtt nem volt ennyi szí....s.
Még egyszer Köszönet a segítségért arfer,tibcsi0407,junkpod.

(#5630) Udine válasza emeritus (#5351) üzenetére


Udine
újonc

Sziasztok, hogy tudom szoftver frissítést végezni a LEX 626-os telómon?A másik kérdésem,hogy a frissítés vagy minek a hiánya okozza,hogy a képernyőzár jelszavát,már második alkalommal nem fogadta el,így másodszorra kellett hard resetet csinálnom,hogy használni tudjam a telefonom.Köszönöm!

(#5631) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Hoppá!

https://utdetailing.hu/

(#5632) nTaur


nTaur
csendes tag

Szervusztok! Szeretném megosztani veletek a tapasztalataim kijelző cserével kapcsolatban, hátha valakinek segítség lehet, ha ilyesmire készül. Szóval ma cseréltem az x620-ason. Nem ez volt az első, ezért kevésbé voltam körültekintő, mint kellett volna. Meg is lett az eredménye. :( Megsérült az alsó szalagkábel, melynek következtében a 3 navigációs "gomb" elszállt. Továbbá az egyik saroknál szétszedéskor megszaladt a kis műanyag lapocska (amivel melegítés után a kijelző alá lehet nyúlni) és begyűrte a kijelző rétegei közti fóliát. Ez a kisimítása után is látható nyomot hagy... Amiért mindezeket leírom, az az, hogy ha valaki ilyenre adja a fejét (és erről ennek ellenére sem beszélnék le senkit), arra figyeljen nagyon, hogy miután kellően körbemelegítette a telefont és sikerült elemelni kissé a kijelzőt valamelyik saroknál, amikor körben megpróbálja a ragasztótól eltávolítani azt, 2-3 mm-nél mélyebbre ne nyomjon be semmit, ellenkező esetben kárt okozhat. Kivétel ez alól a telefon teteje, mert ott nem csak a peremén van ragasztva, hanem a hangszóró vonala alatt is. És érdemes vákuum tappancsot használni, amit a videókban is látni. Remélem valakinek hasznos lehet ez. Sok sikert!

(#5633) Tejcsi4


Tejcsi4
csendes tag

Sziasztok!

Kettő éve szolgál egy Le2-es készülék. Eddig soha semmi probléma nem volt. Most azonban gondolt egyet és véghez vitt magától egy hard resetet. Ez még nem is lenne gond, a belső memória maradt, könnyen visszaállt minden. Ami viszont probléma, hogy a készülék nem tölt, illetve csak nagyon nyögvenyelősen. A gyorstöltés kiment, az nem működik. Egy óra alatt tölt 2%-ot kb. És nem tölt fel. Mi lehet a gond? A gyorstöltő és a kábel nem hiszem, mert tölt csak nagyon nagyon lassan. Előfordult már Veletek hasonló? Ennyit bírt az eszköz? BB72 utolsó ROM van amúgy rajta.

(#5634) tibcsi0407 válasza Tejcsi4 (#5633) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Azért én a kábelt nem zárnám ki.

https://utdetailing.hu/

(#5635) Tejcsi4 válasza tibcsi0407 (#5634) üzenetére


Tejcsi4
csendes tag

Veszek egyet, aztán meglátjuk...

Töltő baja nem lehet?

[ Szerkesztve ]

(#5636) tibcsi0407 válasza Tejcsi4 (#5635) üzenetére


tibcsi0407
félisten

De. De azt sima PC-s portra dugva is kiszűrheted.

https://utdetailing.hu/

(#5637) PainKiller13


PainKiller13
őstag

Sziasztok!

Nem tudom jó topikban járok e, de van egy LETV X526-om amire szeretnék notification bart varázsolni (ahol a wifit meg egyéb dolgokat lehet kapcsolgatni), ezt miként lehet megoldani?

(#5638) Danecay válasza PainKiller13 (#5637) üzenetére


Danecay
őstag

Bal alsó négyzet alakú gombbal hozod elő a gyors eléréses dolgokat mint pl. wifi, bluetooth stb. gombok. Amennyiben a megszokott fentről lehúzós megoldásra gondolsz úgy a legjobb megoldás egy valamilyen másfajta ROM telepítése lehet.
Én jelenleg ezt használom: [ROM][X52x][8.1.0_r43][VoLTE][OFFICIAL] AospExtended ROM V5.8 [DUI]
ezt megelőzően pedig ezt: [ROM] [X52X] [PORT] [MIUI 9] [MiuiPro] [8.1.18] [VoLTE] [G-APPS] MIUI 9 for Le 2

Én mindkettővel meg voltam elégedve.

(#5639) PainKiller13 válasza Danecay (#5638) üzenetére


PainKiller13
őstag

Köszi, lineage romot felraktam, tökéletes :)

(#5640) Tejcsi4 válasza tibcsi0407 (#5636) üzenetére


Tejcsi4
csendes tag

A kábel volt a ludas... szerencsére a legolcsóbban megúsztam... köszi!

(#5641) tibcsi0407 válasza Tejcsi4 (#5640) üzenetére


tibcsi0407
félisten

:C

https://utdetailing.hu/

(#5642) szimla65


szimla65
aktív tag

Sziasztok!
Megint a segítségetekre szorulok.Elkövettem egy nagy hibát romot szerettem volna cserélni és a twrp-ben a system -et is töröltem,közben eszembe jutott,hogy nem másoltam fel a belső tárhelyre a romot.Most rendszer nélkül áll a telo a LeEco feliratnál.Most vége neki vagy javítható?

(#5643) tibcsi0407 válasza szimla65 (#5642) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Szia,

Van a TWRP-ben ADB sideload? Advanced menüben tudod megnézni.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#5644) attiati


attiati
veterán

Nektek mennyire fut akadálymentesen a (bármilyen) rom?

Most ajtottem xiaomi mi a1-re és nulla lassulas, akadás van az x527-hez képest, amin még egy letisztult orosz 6-os android futott. Nem tudom, hogy a rommal volt e a baj, vagy összességében a telefonnal.
De az teny, hogy a leeco rom sokkal kényelmesebb volt a xiaomi stock droidjához képest.

[ Szerkesztve ]

(#5645) Danecay válasza attiati (#5644) üzenetére


Danecay
őstag

Nekem összességében mindegyik jól futott, egyikkel sem volt igazán bajom miután lecseréltem a websghopost amivel érkezett a telefon. Volt fent BB72-es ROM-ból több verzió, MIUI9-ből több verzió, ami mintha a telefonra lett volna szabva, nagyon szerettem, és jelenleg az AOSP Extended 8.1 Droid van fent de ezzel sin semmi bajóm. Azt mondhatom, hogy a telefon eddigi 2 éves használata során nem éreztem olyan lassulást amit nem tudtam minek betudni.

(#5646) mucike válasza Danecay (#5638) üzenetére


mucike
csendes tag

Sziasztok!
Új vagyok a fórumon, egy x526-osom van. Az említett rom-ok magyar nyelvűek?
Feltételezem hogy nem...

[ Szerkesztve ]

(#5647) mucike


mucike
csendes tag

Lehet, hogy okosabb másképp feltenni a kérdésemet. Az aurel rom-okról tudom, hogy magyar nyelvet is tud (köszönet tibcsinek), de a többiről nem tudok.
Valaki megmondaná, hogy mely rom-ok tudnak teljesen magyarul? Tulajdonképpen számomra ez a fontos.

(#5648) janakbacsi


janakbacsi
őstag

aurel féle slim eui-t felraktam. pár napig működött a facebook és az instagram rajta, de most már nem sajnos. internetkapcsolati hibát ír, pedig van net, mert a többi app, amikhez szintén kell, azok működnek. mi lehet a probléma?

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#5649) tibcsi0407 válasza janakbacsi (#5648) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Törölted az alkalmazások adatait?

https://utdetailing.hu/

(#5650) janakbacsi válasza tibcsi0407 (#5649) üzenetére


janakbacsi
őstag

Igen, próbáltam. Nem segít.

[ Szerkesztve ]

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.