Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ripla


ripla
őstag

Jó kör volt. A tartalomhiány nagy szó, valószínű ez a sors vár a PS5 Pro verzióra is. Minek venné meg bárki ha nincs hozzá tartalom, szobadísznek kicsit drága.
Lassan 3 és fél éve van a piacon a konzol, és 1 kezemen meg tudom számolni hány olyan játék jelent meg rá, ami nem remake és nem remaster hanem valami egészen új dolog, ami megmutatja hogy miért ezt válaszd.

[ Szerkesztve ]

(#2) Duree


Duree
veterán

Most így akkor talán lehetne csökkenteni az árát.

duree54

(#3) PuMbA válasza ripla (#1) üzenetére


PuMbA
titán

A PS5 Pro helyzete más, mint a PSVR2-é, hiszen ugyanaz a tartalom meglesz rajta, mint a sima PS5-re, csak jobb felbontással és minőséggel fog futni.

[ Szerkesztve ]

(#4) adamssss válasza ripla (#1) üzenetére


adamssss
veterán

Nagyon egyet értek. Konkrétan szerintem van 10 játék a PS5 only az összes többi kijön PS4-re is és a PS5 verzió annyiban jobb, hogy magasabb a felbontás és vagy több az FPS.
Ott van a Matrix demo, hány hasonló játékot láttunk? 0-t. Szerintem a sima PS5 hw-e sincs még kihasználva nem, hogy egy pro-é...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#5) Steven válasza ripla (#1) üzenetére


Steven
addikt

Gyerek szülinapra kérte novemberbe, kicsit nyomta az SW-t azóta elő se vette.

Ott rohad a polcon közel fél éve , megérte megvennem ;]
Ezzel arra akarok utalni , hogy nagyon durván hamar rá lehet unni...

Én kipróbáltam ,de 0 szinten köt le ... Ha pc -n működne half life-t tuti végig vinném és ennyi .

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#6) laed válasza Steven (#5) üzenetére


laed
junior tag

Ezekben a mai játékokban semmi ötlet nincs.
Csilivili tök gagyi.

(#7) Tigerclaw válasza ripla (#1) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Én pont akkor vettem volna PS5-öt mielőtt felment az ára és váltottak az új verziókra, így xbox sx lett belőle, amit nem bántam meg, de azt bánom hogy nem játszhatok a rengeteg kíváló PS5 exclusiv játékkal, amire eredetileg pályáztam. Ha nem ugrott volna az ára azt vettem volna. Mondjuk a PSVR-t sosem vettem számításba előnyként, olyan magas az ára kiegészítőként, főleg hogy számomra a VR pont nem a játékokról szólna.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#8) Yodafon válasza ripla (#1) üzenetére


Yodafon
senior tag

Hogwarts Legacy, Plague Tale: Requiem, Horizon Forbidden west, High on life, Avatar, Rise of the Ronin, Alan Wake 2

Ez mar 7. :U

I'm gangsta!

(#9) K0vasz


K0vasz
aktív tag

de nem pont most akarták kompatibilissé tenni a PC-vel? vagy az is már csak azért kell, hogy a maradék készletek ne rohadjanak rájuk?

amúgy nem túl meglepő, egyrészt közel 10 év után is nagyon szűk piac a VR + minimális tartalom van rá + még rohadt drága is

ráadásul mintha a Sony se erőltette volna meg nagyon magát, hogy nyomja a PSVR2-t, mintha ők se hittek volna benne, csak megcsinálták, hogy legyen ilyen is

(#10) Wlac


Wlac
Ármester

Kicsit PS Vita utánérzésem van.

“The wha-"

(#11) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

A tartalom kevés, és az ára akkor is sok lenne ha megfeleznék!
Reális ára amit talán sokan/többen megfizetnének az max 80k. (Igaz ez a többire is!)

(#12) ripla válasza Yodafon (#8) üzenetére


ripla
őstag

És ebből hány volt exkluzív PS only?

(#13) floatr


floatr
veterán

A quest sokkal praktikusabb. Emellett egy csak tetheringre képes, quest 3-mal hasonló árban forgalmazott cucc teljes halál még a sony marketingje mellett is.

(#14) adamssss válasza ripla (#12) üzenetére


adamssss
veterán

Ráadásul a többség sőt lehet az össze kijött PS4-re is...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#15) formula01 válasza Yodafon (#8) üzenetére


formula01
aktív tag

Ebből konkrétan a Forbidden West ami PS exkluzív volt, de nem PS5, és most csütörtöktől már elérhető lesz PC-re is, illetve a Rise of the Ronin, ami pénteken jön majd ki. (és bár PS5 exkluzív, de ránézésre nyugodtan kiadhatták volna 10 évvel ezelőtt PS4-re is).

Nekem eddig a best, amivel a PS5-n játszottam az elmúlt 3 évben a Returnal volt egyébként, de ugye azóta már ez is kijött PC-re. Szerintem egyébként egyáltalán nem az a gond, hogy 2 évvel később a PS exkluzív címeket kiadják PC-re is, inkább az, hogy baromira nem jön az utóbbi időben semmi új és említésre méltó.

[ Szerkesztve ]

(#16) Crus válasza Yodafon (#8) üzenetére


Crus
őstag

Mi ez a Windowsos játéklista?

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#17) Crus


Crus
őstag

Leállt? A rejtély az, hogy miért kezdték el gyártani? Már az első példány amelyik lejött a futószalagról elavult volt.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#18) AxBattler válasza formula01 (#15) üzenetére


AxBattler
félisten

Rise of the Ronin, ami pénteken jön majd ki. (és bár PS5 exkluzív, de ránézésre nyugodtan kiadhatták volna 10 évvel ezelőtt PS4-re is).

Konkrétan a Csucsima jobban nézett ki PS4 Pro-n.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#19) formula01 válasza AxBattler (#18) üzenetére


formula01
aktív tag

Ráadás a kinézet mellett az animációk, mozgások is esetlenek. Hát hogyan vágtáz az a szerencsétlen ló? :DDD

Ettől független ha a történetről és játékmenetről pozitívak lesznek a visszajelzések előbb vagy utóbb biztos teszek majd vele egy próbát, de ránézésre előbb gondolnám, hogy egy 2014-es játék, mintsem egy 2024-es.

(#20) thomasx76


thomasx76
csendes tag

A Quest 3 mellett labdába sem rúg ,még mindig kábeleznek.Egyszerűen felkapon a headsetet,a gyerkőc is a Quest 2 -t. Kompatibilisek,nem úgy mint a psvr. És app sharing-et használva multiban játszunk. Hol a nappaliban hol a teraszon.Ettől a Sony fényévekkel elvan maradva. A másik dolog,hogy olyan mennyiségű alkalmazás jelenik meg rá a Q3 megjelenése óta hogy csak kapkodom a fejem.Side questről nem is beszélve.(ott a fele szoftver szerintem hulladék,de akadnak gyöngyszemek is.).Bár a nexus vr tetszett legutóbb legjobban. Ami legjobban meglepett egyik napról a másikra jött és update,és xbxox,és kijelző nélkül,játszhatom vrban a game passos játékokat.Nincs töltögetés telepítés,2 kattintás a Forza horizon. Akárki akármit mond jó kombó a meta&microsoft összeborulás.Azért drukkolok a sonynak .De a kivert kutya feeling érzésem van ha valaki psvrt vesz ,másodjára is ugyanazt a hibát elkövetni nem bölcs dolog.Alig pár játék van psvrra ,aztán hagyják a fenébe az egészet. :(

[ Szerkesztve ]

(#21) Rodi 4.80 válasza ripla (#1) üzenetére


Rodi 4.80
senior tag

A GTA IV majd kicsit megpörgeti az eladásokat. :)

(#22) Big_Boss válasza Rodi 4.80 (#21) üzenetére


Big_Boss
aktív tag

VI lesz az a IV. :P

(#23) ripla válasza Rodi 4.80 (#21) üzenetére


ripla
őstag

Mármint a 6? :)
Az még mindig csak 1 darab, valamikor jövőre, de lehet hogy 2 év múlva, és semmi nem garantálja hogy jó lesz. Az ötödik rész is egy hulladék volt, a küldetéseken kívül kong az ürességtől.
Nyugodtan kijelenthetjük, hogy a játékipar évek óta válságban van, és egyelőre senki nem tudja merre van az előre.

(#24) adamssss


adamssss
veterán

Tenyleg egyebkent a Naughtydog, quantic, Ready at Dawn nem szandekozik kicsit megrazni magat?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#25) BusinessGuy


BusinessGuy
senior tag

Nem meglepő, aki egy kicsit is képben van a VR piaccal az rég tudja hogy a OSVR2 haldoklik.
Túlárazott és a hasonló árban mozgó konkurenciákhoz képest elavult. A tartalom pedig a tizedét sem teszi ki annak amit másnál kapsz. Csak a promóciókból élő influenszerek, gamer szaklapok es fanok hype-olták fel..

(#26) Felesbandi válasza thomasx76 (#20) üzenetére


Felesbandi
senior tag

Azzal is szepen tokonlottek magukat, hogy a PSVR1-es cimek nem jatszhatoak PSVR2-vel. Igy eleve kisebb a valasztek es meg a PSVR1-rol PSVR2-re lepo vasarlokkal is kicsesztek. Bar nem varok sokat attol a cegtol, akiknel a PS5 verzios frissites fizetos, mig XBOX-nal ingyenes. Kicsit olyan erzesem van, mintha az XBOX One kudarca utan ujra elbizta volna magat a Sony, mint anno a PS2 sikere utan.

Ezzel szemben kellemes meglepetes volt, hogy sok Meta store-ban vett jatekhoz alapbol jar a PC verzio is (mint Microsoft-nal a crossbuy). Azert igy mindjart lelkesebben koltom a penzem a Meta storeban. De ha megse szeretnem ott venni a jatekaimat, meg mindig ott a Steam. Es fel se merul bennem, hogy a regebben vett jatekaimat buknom kene, ha kesobb pl. Quest 4-re valtanek.

(#27) barii86


barii86
tag

en megvettem a PS5-t PSVR2-vel, csak hogy Gran Turismozhassak, csak amiatt megerte

(#28) Zanik


Zanik
addikt

PSVR1-t is kb. 1 év aktív használat után meguntam. A második generációra már nem neveztem be. Érdekes dolog ez a VR, de a nem VR játékokból több van, és jobbak.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#29) ripla válasza barii86 (#27) üzenetére


ripla
őstag

Assetto Corsa Competizionet ismered? 6 éves játék, mégis hogyha kicsit hunyorítva nézed, olyan mintha élő közvetítést néznél.
[link]

(#30) VoltanIgor


VoltanIgor
tag

Na igen, ízlelgessük :D

-Helló, én vagyok az, Szoni. Itt az új PSVR2, vegyed megfele.
-Jól látom, hogy drágább, mint az alapgép?
-Hát, igen.
-OK, hány játék van rajta?
-Jelenleg 2, de ha vársz még egy pár hónapot, akár lehet még másik 3 is.
-OK, a PSVR1 címeim mennek rajta?
-Nem, sajnos nincs retrospekt kompatibilitás egyáltalán.
-OK, a régi PSVR1-em megy a PS5-tel?
-Nos, az extra csatlakozóval rá lehet kötni, de hacsak nem VR poreszt akarsz rajta nézni, akkor nem nagyon fog menni.
-Vagyis itt ez az új kiegészítő, ami drágább, mint maga a konzol, amit kibontani sem érdemes, mert nincs rá még semmi, ellenben ha VR-ozni szeretnék, akkor kössem össze a régi VR szettemet a régi PS4-el?
-Háááát...nos...ha feltétlenül így akarsz fogalmazni..

Mégis, mi a fenét gondoltak??? :D :D :D

[ Szerkesztve ]

(#31) Raymond válasza adamssss (#24) üzenetére


Raymond
félisten

A Quantic Dream-et megvette a NetEase 2019-ben a Ready at Dawn-t pedig az Oculus 2020-ban, azok mar nem fognak a PSVR-ra hajtani.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#32) Mikeee89


Mikeee89
senior tag

#8 Yodafon

Én a Returnalról is elég jókat olvastam, az is Ps5 only

[ Szerkesztve ]

(#33) Crus válasza VoltanIgor (#30) üzenetére


Crus
őstag

Az elején, előre megmondtam. Ne tudd meg mit kaptam a butthurt SDF-től... akik azóta sunnyognak egy sötét sarokban. Lol.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#34) Yodafon válasza ripla (#12) üzenetére


Yodafon
senior tag

Ki írta itt le az exkluzív szót ? Na ugye ... :U

[ Szerkesztve ]

I'm gangsta!

(#35) formula01 válasza Yodafon (#34) üzenetére


formula01
aktív tag

Egy nem PS exkluzív cím miért sarkallna arra, hogy PS-t vegyél és ne PC-t vagy XBoxot? :U

(#36) Decske válasza Mikeee89 (#32) üzenetére


Decske
aktív tag

Dehogy PS5 only, tán egy fél éve már PC-n is elérhető.

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#37) CapriBoy válasza Duree (#2) üzenetére

+1

(#38) ripla válasza Yodafon (#34) üzenetére


ripla
őstag

Igen, és? Azok továbbra is olyan címek, amelyek elérhetőek pl. PC-re is. Én meg azt írtam, hogy szeretnék látni olyan címeket, amik nem remakek, nem remasterek, nem multiplatformok, hanem exkluzív PS5 only játékok, amik megmutatják mit tud a hardver és miért ezt válaszd. Mert továbbra is ezek lennének a legerősebb ütőkártyáik. Erre felsoroltál 7 játékot, amelyek közül egyik sem exkluzív PS5 only.
Ha nem zavar a szélmalomharc, akkor nyugodtan védheted a Sonyt, nekem is van PS5-öm, de a tények makacs dolgok, azok pedig továbbra is azt mutatják, hogy amit a Sony művel, az folyamatosan úgy néz ki, hogy ami kerek azt viszik, ami kocka azt gurítják, és megállás nélkül úgy akarnak futni, hogy közben egy faágat dugnak a bokájuk közé.

[ Szerkesztve ]

(#39) VoltanIgor válasza Crus (#33) üzenetére


VoltanIgor
tag

Értelek, én is offoltam a dolgot azonnal, mikor kiderült, hogy nincs backwards compatibility.

(#40) Rodi 4.80 válasza ripla (#23) üzenetére


Rodi 4.80
senior tag

Igen, a 6, csak még nagyon reggel volt és elírtam. :)
Az V lehet hogy neked nem tetszett, de azért a számok makacs dolgok, "páran" még ma is játszanak vele. :)
A konzol exkluzív VI meg olyan eladásokat fog produkálni amilyet még nem látott a szórakoztatóipar.

(#41) barii86 válasza ripla (#29) üzenetére


barii86
tag

igen, de az ugye play stationon nem VRos, PC-n igen, de nem tul szep, akkor mar Automobilista 2 jobb, ott viszont a multiplayer nem nagyon jo

(#42) Crus válasza VoltanIgor (#39) üzenetére


Crus
őstag

Viszont én nem ezért offoltam. Azért írtam le előre, mert fresnel lencsével jöttek ki 2023-ban. Meg kábellel. Meg egy 10.3 TFLOPS-ra képes gépet raktak mögé... ehhez jött még a jó kis mura. Ha ingyen kapnék egyet nyilván kéne, azonnal menne fel az apróra.

Az a gond, hogy hiába jön majd a PS5 Pro attól a fentiek még mind maradnak, csak a progik jobb frémmel fognak rajta futni :-/

Q3-at hajtok jelenleg, nem mondom, hogy ez a világ közepe, de, hogy nem cserélném el PSVR2-re az hótbiztos'.

[ Szerkesztve ]

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#43) BusinessGuy válasza ripla (#38) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

A hardver egy 2070 super és ezzel ekvivalens amd szintjét tudja. Ez hogy nem láttuk meg mit tud a ps5 ma már nettó bullshit ahogy az is hogy a fejlesztőknek sok idő míg kiismerik a gépet. Ezek már szinte pc-k x86 alapokon az előző gen óta..Nincs semmi mágia. Rég láttuk már mit bír a ps5 ehhez exkluzív sem kell. Exkluzívot fejleszteni pedig ma már egyre jobban látszik hogy öntökön lövés. Ezért is nyit a Sony egyre inkább pc irányba is. Több platform több bevétel. End of story.

(#44) ripla válasza BusinessGuy (#43) üzenetére


ripla
őstag

Ebben az esetben viszont az égvilágon semmi szükség nem lesz egy PS6-ra.

(#45) janeszgol válasza BusinessGuy (#43) üzenetére


janeszgol
félisten

Hát akkor sokat nem tud. Oke maga a hardver nem draga, sot olcsonak szamit ma. Ez a PS5/XSX eleg elcseszett generacio lett.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#46) Zanik válasza ripla (#44) üzenetére


Zanik
addikt

A fizikai konzol egy szükséges "rossz" a cégeknek, hogy a játékokat el tudják adni. Nem fogsz tudni PC használatra bírni ennyi konzol-felhasználót. Nem a konzoleladásokból fog meggazdagodni se a Sony, se a Microsoft, de szükségük van a konzolokra, hogy nagy mennyiségben tudjanak játékokat értékesíteni. A Sony PC felé nyitása vagy az MS-nál a konzol exkluzivitás elengedése pont azt mutatja meg, hogy minél több platformon akarják értékesíteni a játékokat, mert a játékok fejlesztési költségei nagyon megnőttek (lásd elbocsátások a játékiparban), és a bevételek se annyira biztosak már, simán bukta lehet egy AAA játék is. És ne lepődjünk meg azon se, ha a havidíjas szolgáltatások ára még feljebb fog menni.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#47) ripla válasza Zanik (#46) üzenetére


ripla
őstag

Nézd, én ezt látom és sajnos tapasztalom is. A PS5-re érkező játékok többsége botránysz*rul néz ki, a 90%-a remake vagy remaster vagy multiplatform, sehol egy igazán jó és egyedi játék, ami megmutatná hogy tényleg mire képes a konzol. Talán a Ratchet&Clank második része volt ilyen ami PS5 exkluzív, mást most hirtelen nem is tudok mondani.
PS4-em is csak azért volt mert voltak rá exkluzívok, csak és kizárólag ezért vettem meg, hogy játszhassak azokkal amik érdekelnek, de máshol nem elérhető.
Viszont nem vagyok hajlandó kiadni 1,5 milliót egy új PC-re, és nem azért mert nem menne, hanem azért mert pofátlannak érzem a mesterségesen felhajtott 1000%-os árakat.
Úgyhogy vettem inkább egy Steam Deck Oled-et. Kényelmesebb, egyszerűbb, a játékaim közül szinte minden megy rajta, és megvolt cirka 200 ezerből. Ha lesz is PS6, azt nagy valószínűséggel kihagyom, engem még egyszer nem b*sznak át.

[ Szerkesztve ]

(#48) Zanik válasza ripla (#47) üzenetére


Zanik
addikt

Én meg alapvetően úgy állok hozzá, hogy a játékok grafikája csupán egyetlen részeleme azon összetevőknek, amik a játék élvezeti értékét adják. Ott van mellette a játékmenet, a játékmechanika, a sztori, a karakterek, az art style, a hang, a zene és megannyi más elem. Nálam egy jó art style, egy érdekes világ, egy jó sztori előbb elad egy játékot, mint a "valósághű" grafika.
Nálam a konzol egy eszköz csupán. Tud amit tud, ennyi pénzért szerintem sokkal többet nehéz várni tőlük. A Steam Deck Oled meg tud 1280x800-at 7.4"-en. Ami tök szuper dolog, tök jó kis mobil játékgép az. :K
De sokan meg szeretnek nagy TV-n, akár 4K-s felbontáson játszani. Erre a konzolok limitáltan, de képesek. És sokaknak ez is elég. Neked nem. De hát nem vagyunk egyformák. :N

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#49) Crus válasza ripla (#47) üzenetére


Crus
őstag

A Rift Apart se PS exclu.

A 1.5 milliós PC egy oltári nagy baromság. PS-hez is volt kijelződ, arra mehet rá a PC. Jelenleg a PS5-nél 4x nagyobb teljesítményű PC bruttó ~580.000 Ft és akkor ebben már minden alkatrész neves gyártótól van 3 év garival.

A Steam Deck laza 6.5x kisebb teljesítményű gép, mint egy PS5, u.o. áron...

[ Szerkesztve ]

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#50) Scarletiel


Scarletiel
senior tag

Segítek a Sony-nak, meg úgy az egész VR szekciónak, hogy végre fellendüljön a piac...
A titok annyi, hogy mondjuk ne 150-250-300 ezer ft legyen a headset, ne legyen telepakolva reklámokkal és készítsenek hozzá olyan tartalmakat, amik szórakoztatóak és lekötik az embereket. A legjobban szerintem a Meta Quest csinálja az árazást, de szerintem átlag Jóskának még az is magas ahhoz, hogy csak gondoljon egyet, "na én kipróbálom, adok neki esélyt" és megvegye. Aztán kéne kicsit a játékok áraival is játszani, mondjuk ne ilyen 50-80 euro legyen egy komolyabb játék rá, illetve teszem azt az egyik legnépszerűbb VR játék a Beat Saber esetében ne kerüljenek már extra 10-20 eurokba a 4-5 dalos zenei csomagok. Értem én, hogy a license díjat fizetni kell, de aki nem akar moddolni, az nem biztos, hogy ugyanazt el akarja játszani, mintha Sims-ezne, hogy 700 kiegészítőt külön vedd meg és ott tartasz a végén, hogy 1000 dollárba került egy játék.

Tudom, hogy erősen sarkosan fogalmazok, de a hajam hullik ki, hogy minden fejlesztőnek, kiadónak meg termékkészítőnek sír a szája, hogy nem veszik a termékeit, szolgáltatásait, de árat nem csökkentene, sőt inkább megállítja a gyártást, csökkenti adott esetben, hogy az ár maradhasson, nehogy elmaradjon a 7x-es árrés. Még mindig azt mondom, hogy ha van egy terméked és mindennel együtt 100ft-ba kerül neked, majd elakarod adni 800ft-ért és megveszi 10 ember az sokkal szarabb mintha eladnád 200ft-ért, megvenné 10000 ember és sokkal nagyobb lenne a profitod.

Elhiszem, hogy mindennek nőtt az ára, elhiszem, hogy a fejlesztés sem 2 forint volt de most szerintem nem azokat az időket éljük ahol 2 hét alatt kéne visszatermelni a költségeket. Hosszútávon fog hozni a konyhára minden is pénzt, mert az emberek csóróbbak lettek világszerte másra megy el több pénz, jóval kevesebben tudnak finanszírozni egy 500 dolláros konzolt meg egy 600 dolláros headsetet amire még nem vett egy deka játékot sem.

De gondolom én látom rosszul és nyilván precízen ki van számolva hol van a kereslet/kínálat találkozása, csak akkor meg nem tudom miért megy ilyen szarul kb minden régióban, mert mindenhol el kell bocsátani embereket, meg kell szüntetni termékeket, meg be kell zárni csapatokat. Ha valaki azt mondja hogy de a covid akkor tökön lövöm magam, mert ennyi év után azzal takarózni szerintem gáz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.