Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PeliScan


PeliScan
addikt

Sziasztok! :)

Még nem volt LAME topik, bár nagyon sok kérdés felmerült már az mp3 kódolással kapcsolatban, sok topicban, sokan okosították már a népet, végül mindig a LAME mp3 kódoló programhoz lyukadtunk ki, így megérdemel egy külön topicot. :U Ám nem nyitnék csak úgy nagylelkűségből egy topicot sem :D tehát mit gondolom sejtitek van kérdésem is! :B

Tehát, miután _Balint_ és KovacsUr bevezetett az --alt -preset opciók varázslatos világába, tovább nézelődve az internesönel fórumokon, és levonva a következtetéseket, ezeket az opciókat használom leginkább:

--alt-preset 128/112 >> hordozható lejátszóba, h jó kicsi legyen
--alt-preset standard >> zenék grabbeláse után, archiváláshoz
--alt-preset extreme/insane >> kizárólag a kedvenc zenék érdemlik ;)

Viszont most úgy szeretnék átkódolni kb ~3Gb 256k-s mp3at, hogy 112 és 160 között legyen a bitráta, ám használja ehhez az --alt -preset beállításokat is!!

Milyen parancssort kell ehhez használom? :F

Köszönöm előre is! :)

(aki még most ismerkedik a LAMEval, az egyrészt jól teszi, másrészt pár link. ;))
(http://lame.sourceforge.net/ > az alap-page)
(http://mitiok.cjb.net/ > többféle letölthető lame) (1)
(http://www.dors.de/razorlame/index.php > Razorlame grafikus felület)

---------------
(1) Ha ez nem működne (mostanában előfordult),
http://mitiok.free.fr vagy http://www.jthz.com/~lame/.

(#2) VladimirR


VladimirR
nagyúr

Sajnos ahhoz hogy a fenti kerdesre valaszoljak meg elegge lame vagyok e teren, viszont kerdesem az van nekem is:

megoldhato-e valahogy a batch kodolas, tobb konyvtarat is felolelve?
megoldhato-e, hogy megmaradjon a tag az mp3-ban?
mi a lame, ha nem mp3 encoder?

mi az az alt-preset?


szerk: magyar billentyuzet arghhh!!!

[Szerkesztve]

[Nem tudtam elolvasni, úgyhogy én is beleszerkesztettem :) -- KovacsUr]

(#3) PeliScan válasza VladimirR (#2) üzenetére


PeliScan
addikt

Hogy hogy lehet megoldani h megmaradjon az ID tag, engem is nagyon érdekelne, mert ez nagy hátránya sajnos. :(

Batch kódolástra képes szerintem a legtöbb frontend, mint pl az alább belinkelt RazorLame is, én pl ezt használom.

(Ezen én is gondolkodtam már, szerintem azért nem mp3 enkoder, mert ''több'' annál... jól hangzik biztos. :U)


[Szerkesztve]

(#4) tomcs válasza PeliScan (#1) üzenetére


tomcs
őstag

1 konyvtarban vannak?

mer akkor annyi hogy fogod, total commander multirename izejevel adsz 1
prefiixet neki ami total nincs 1ik file neveben sem majd dir /(deritsdkinekimikellhogy
csakafileokatlistazza)>a.bat,majdwordpad,a prefixedet csereld le a lame parancsara
ofkoz parameterekkel, tcmdben eliminald a prefixet (szinten multirename,csak most
replace) majd futtasd az igy kapott batchfilet

szerk: oopsz. akkor telleg nem ez volt a bajod. id3v1 v id3v2?

[Szerkesztve]

(#5) KovacsUr


KovacsUr
addikt

Én is betennék még ide egy linket, amit hasznosnak tartok:
http://www.geocities.com/nyaochi2000/

Ez a kedves fiatalember olyan változatot ír/fordít a LAME-ből, ami elfogad CUE sheeteket és Monkey's Audio fájlokat bemenetként, és rögtön taggeli is őket. Ez akkor hasznos, ha az egyben elarchivált CUE+APE-ból kell hirtelen mp3-at csinálni. Exact Audio Copy kedvelőinek különösen ajánlott. :)

[off]tomcs: ez meg mi? Beneveztél valami olvashatatlansági versenyre?! Remélem, csak véletlen volt...[/off]

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#6) PeliScan válasza tomcs (#4) üzenetére


PeliScan
addikt

Köszi, nem, ez azért még megy. :U Azt szeretném, hogy 112 és 160kbps között legyen, tehát alul-felül limites VBR, és ehhez még használja is az --alt -preset előre definiált filtereket is!

Az ID mindegy milyen saja, kiírtja tövestül. :(

(#7) PeliScan válasza KovacsUr (#5) üzenetére


PeliScan
addikt

Szia KovacsUr! :) (talán most megoldóik a problem..! :D)

Mi is a szimpla, legyegyszerűbb, preset nélküli parancssora annak, amit szeretnék? VBR 112-160kbps, joint sztereo? Mert lehet, ha elé írom azt --alt -preset cuccot, müxeni fog. Hm?

(#8) KovacsUr válasza PeliScan (#7) üzenetére


KovacsUr
addikt

-v -b 112 -B 160, de ennek így szerintem sok értelme nincs...

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#9) tomcs válasza PeliScan (#6) üzenetére


tomcs
őstag

id3at aze kerdezem mert ha lenne space a billemen akkor elokaparasznek
neked vmit a regi vb-s cuccaim kozul es belepeccselnem hogy atvigye a frissen
enkodoltakba a regibol az id3v1eket

amugy a lame az 1 parancssori cucc szal szerintem id3 kivetelevel jo amit
mondtam batchfiles moccer csak kisse fapados es 1 kicsit ennel aze tobb kell

nem sokat nekodolok mp3at de ez a preset dolog is megadhato parancssoron nem?

[Ja, hogy nincs space... akkor patchelem én, ha szabad, ez borzasztó -- KovacsUr]

(#10) PeliScan válasza KovacsUr (#8) üzenetére


PeliScan
addikt

Hm, miért is nincs? Mármint hogy túl kevés a tartomány, ami közül válogathatja a rátát szegény? :D Valójában szimpla 160al szerettem volna, de aztán rájöttem, h nehogy má 160at pazaroljon egy frame-ra mire elég lenne 112 is! :U

(#11) PeliScan válasza tomcs (#9) üzenetére


PeliScan
addikt

Köszi, az a patch nem lenne rossz, sőt! Beletennéd a forrásba, majd lefordítod, és királyság? Nagyon penge lenne, ha meg tudnád csinálni!

Ám az alapproblémát asszem még mindig nem érted. :DDD A batch kódolással semmi gond nincs, pont hogy a parancssori paraméterre lennék kiváncsi, amit használom kéne! :)

(#12) tomcs válasza PeliScan (#11) üzenetére


tomcs
őstag

akkor majd megcsinalom ha lesz rendes billzetem le7 nekem is szuksegem
lenne vmi normalis batcholasra hogy ipaqomra csinaljak mp3akat csak ezzel a
billzettel 1 hello worldbe se szivesen kezdenek :)

(#13) PeliScan válasza tomcs (#12) üzenetére


PeliScan
addikt

Oks, feltételen értesíts, ha müxik a dolog! :)

Vagy írd meg most, átküldöd KovacsUrnak, ő már úgyis annyira benne van a ''_ to space'' konvertálásban. :))

(#14) KovacsUr válasza PeliScan (#10) üzenetére


KovacsUr
addikt

Mert túl sok az a 112, és túl kevés a 160. :) Én kicsit több teret hagynék a lame-nek, hogy eldönthesse, hány bps-ba kódol analóg csendet vagy egy db szinuszhullámot... :) mondjuk --alt-preset 140, és mindenki boldog, nem? Esetleg még betehetsz egy -B 192-t, hogy 192 fölé azért már tényleg ne menjen, de ennyire behatárolni szerintem nem jó.

[Szerkesztve]
Na jó, --alt-preset 130. :DDD De egy bittel sem kevesebb :)

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#15) KovacsUr válasza VladimirR (#2) üzenetére


KovacsUr
addikt

mi a lame, ha nem mp3 encoder?

Ez a GNU (GNU is Not Unix) rekurzív elnevezés mintáját követi. Egyszerűen úgy gondolták, jó poén. Az. :)

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#16) tomcs válasza KovacsUr (#14) üzenetére


tomcs
őstag

gondolom itt a felso hatar a lenyeg, desktop mp3akat kene atkonvertalni
hordozhatova, ott meg vmennyi veszteseg siman belefer mert fulhallgato +
utcazaj miatt ugyse lesz zavaro, viszont flashmemorian fele meret nagyonis
jol jon

(#17) PeliScan válasza KovacsUr (#14) üzenetére


PeliScan
addikt

Igen, én is ezt csináltam, de 144el, hogy legyen benne némi számmisztika is. :D ((128-112)+128) Mindjárt kész is, mivel már 70 perce csinálja, még hátravan kb 40.

Viszont sajnos már elkezdtem kódolni, és csak most olvasom, pedig a ''-B 192'' nagyon hasznos dolog lett vona. Mind1, most még berakom gyorsan h a maradékot már így csinálja. :)

(#18) KovacsUr válasza PeliScan (#17) üzenetére


KovacsUr
addikt

Hm... Nálam okosabb emberek nem ajánlják a felső határ használatát vbr/abr-nél, úgyhogy én sem, de elmagyarázni nem tudom, várjuk meg _Balint_ot :) Kérdezd a bit reservoirról :DDD

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#19) PeliScan


PeliScan
addikt

(most nézem, ahogy kódolgat a LAME, csah h minden rendben van-é, és rápillantottam a számcímekre. :o Elég ismeretlen zenék ezek, legalábbis én még csak nem is hallottam róluk, vmi progressziv elektronikus zene... az éppen tömörített szám címe: Fibonacci Sequence... :DDD már alig várom hogy hallhassam :U)

(#20) Cathfaern válasza KovacsUr (#15) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

OFF
''Ez a GNU (GNU is Not Unix) rekurzív elnevezés mintáját követi.''
Hogy őszinte legyek, már azt sem értettem. Elmagyarázná valaki? :F
On

(#21) KovacsUr válasza Cathfaern (#20) üzenetére


KovacsUr
addikt

[off]Magyarul is működik. Mi az a GNU? A GNU a ''GNU Nem Unix'' rövidítése.[/off]

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#22) PeliScan válasza KovacsUr (#18) üzenetére


PeliScan
addikt

Most néztem, a zenék most a végefelé alapból is 192k, tehát a korlátozás megalapozott. :) Thx érte!

Jól sejtem ugye, hogy a ''RL'' az a left-right csatorna rövidítése, az ''MS'' pedig a közéspőé, ugye? CSak mert itt a sötétebb az RL, a világosabb az MS, és érdekel h mik azok. :)

(#23) fLeSs


fLeSs
nagyúr

A PH! a tesztekben egy 160 MB-os wav filet szokott átkonvertálni a tesztekben a ''-q0 -b256 -p -mj -s44 --priority4'' beállításokkal. Én mással szoktam konvertálgatni, úgyhogy megkérdezném tőletek, hogy ez jó-e, illetve milyenné kéne átalakítani ahhoz, hogy a procit minél jobban leterhelje a progi.
Előre is köszi a választ!

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#24) KovacsUr válasza fLeSs (#23) üzenetére


KovacsUr
addikt

A -q 0 jó, de emellett még érdemes lenne VBR-be kódolni, az fárasztóbb a proci számára. Az -s 44 miért kell? Ha eleve 44100Hz-es a wav, akkor ez felesleges... a --priority kapcsoló tudtommal csak OS/2-ben működik, ugye nem...? :)

Szóval mondjuk valami ilyesmi: lame -q 0 -v -V 0 -ms. Ha terhelni kell.

Kicsit off, de esetleg Monkey's Audioval is érdemes lenne tesztelni Extra High tömörítés mellett. -> http://monkeysaudio.com/download.html

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#25) PeliScan válasza KovacsUr (#24) üzenetére


PeliScan
addikt

Nem tom, a .ape kódolás nekem kevesebb időmbe telt, mint mondjuk ha LAMEval tömörítettem volna, persze VBR, de akkor is. :F

(#26) KovacsUr válasza PeliScan (#25) üzenetére


KovacsUr
addikt

Viszont közben nagyon szépen leterheli a gépet. Legalábbis nálam. :)

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#27) fLeSs válasza KovacsUr (#24) üzenetére


fLeSs
nagyúr

OK, akkor így lesz kódolva, tehát eddig így nézett ki:

lame -q0 -b256 -p -mj -s44 --priority4 pelda.wav tomor.mp3

mostmár így fog kinézni:

lame -q 0 -v -V 0 -ms pelda.wav tomor.mp3

hmm?
Azt monkeycuccot meg szedem lefele, mennyire ismert ez? Sokan használják?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#28) PeliScan válasza KovacsUr (#26) üzenetére


PeliScan
addikt

Nekem uyganúgy 100%-100% a procterhelés alatta. Neked nem..?!! :F

Itt 1700+@1600mhz (azért ennyi, mert 1.3Von megy, csak h nehogy szó érje a ház elejét ;)) és a LAME majdnem 2x annyi ideig dolgozik egy wav-al mint a Mánki. És nem is tudta elérni a ''referencia'' 55%os tömörítést, 120megát 90be nyomott össze. :(

Amúgy jó ötlet ez a Mánki, bár egy picit azt hiányolom belőle, hogy a nagyarányú redundanciát szerintem nem figyeli... a mai slágerszámokban szerintem van, hogy 10-20mp refrén is 3x-4x elhangzik változás nélkül, és ezzel nyerni lehetne jelentős (mega)bájtokat szerintem!

(#29) KovacsUr válasza fLeSs (#27) üzenetére


KovacsUr
addikt

Tizedannyian sem, mint, teszem azt, az mp3-at, mert ez veszteségmentes tömörítés... Nagy fájl, sokan nem is hallják a különbséget. De a veszteségmentes tömörítők közül ez a legelterjedtebb.

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#30) KovacsUr válasza PeliScan (#28) üzenetére


KovacsUr
addikt

[off]van, hogy 10-20mp refrén is 3x-4x elhangzik változás nélkül
Ilyen hanganyagot (zenét?) szerintem nem kell hallgatni at all. Akkor meg tömöríteni minek? De ez persze csak az én magánvéleményem. :)[/off]

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#31) PeliScan válasza fLeSs (#27) üzenetére


PeliScan
addikt

Én úgy vettem észre, az --alt-preset méginkább megdolgoztatja, mert nagyon osk előredefiniált filter van. Nem próbálod meg ezzel ''--alt-preset extreme'' hátha több idő kell neki. Én empirikusan nem néztem, csak érzésre tűnik így. :)

A Mánkit (vagy ehhez hasonlót) még nem használják sokan, de ahogy nő a sávszélesség ill. tárolókapacitás, egyre inkább el fog terjedni. (Most egy DVDre Mánkiből kb annyi fé, mint régebben egy CDre mp3ból. ;) Hja, változnak az idők. :D)

(#32) PeliScan válasza KovacsUr (#30) üzenetére


PeliScan
addikt

Világos, de amíg a Britni és Dzsásztin megaduettre kíváncsi az emberek 80%a, addig -ha elterjedt formátumot szeretne az ember alkotni- célszerű az igényeiket is kiszolgálni, már csak humanitárius okok miatt is. (Ha már ilyet hallgatnak, legalább kis helyen férjen el! ;])

(#33) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Az az igazság, hogy inkább codec szerint kéne megválogatni az encodert. A lame fogalmam sincs, milyen codec-et használ, de a lényeg, hogy a másik mást és közismert/sokat használt codec legyen. Amit én használok, az a ToMPG-t használja, a különbséget nem lehet hallani, viszont kb. 5-10-szer gyorsabb a LAME-nél :D (MPlifier)

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#34) PeliScan válasza fLeSs (#33) üzenetére


PeliScan
addikt

LAMEval csináljátok mindenképp, mert mégiscsak ez a legelterjedtebb, hogy is mondják... ''cutting-edge'' valamint ''industry-leading standard'' :)

(#35) fLeSs válasza PeliScan (#34) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Persze, az egyik biztos, hogy LAME lesz.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#36) fLeSs


fLeSs
nagyúr

A musicmatch jukebox-ra gondoltam második MP3 kódolóként, hmmm?
Illetve mi a véleményetek a bladeENC-ről?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#37) fLeSs


fLeSs
nagyúr

up!

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#38) Terminátor 4.


Terminátor 4.
tag

Blade ócskaszar zenei szempontból. Kábé feleolyan lassú, mint a Lame, ráadásul elmossa a magas hangokat.


Még valami: arra kérlek titeket, hogy ügyeljetek arra, hogy ne Joint Stereo-ba kódoljatok, mert az kib****ul rontja a számok minöségét. A net televan ócska Joint Stereo mp3-ak, kíméljétek meg töle az embereket.

"Még visszatérek!"

(#39) PeliScan válasza Terminátor 4. (#38) üzenetére


PeliScan
addikt

Ezzel együtt kell élni. :( Az mp3 egy veszteséges tömörítés, kompromisszumokat kell kötni; a joint stereo kb -30% adat, és ennél sokkal kevésbé hallható a minőségen.

(#40) Terminátor 4. válasza PeliScan (#39) üzenetére


Terminátor 4.
tag

Ez hallható leginkább a minöségen!

Föleg egy 320-as mp3-nál, amit direkt a minöség miatt kódolnak ekkorára. Azt nem bánom, ha az ócska 128asokat jointba kódolgatjátok, de az összes hajamat kitépem, amikor a letöltött 320 kbites Pink Floydról kiderül, hogy joint stereo. Olyan mértékben rontja a sztereoképet a Joint mód, mint semmi más.

"Még visszatérek!"

(#41) PeliScan válasza Terminátor 4. (#40) üzenetére


PeliScan
addikt

Nah igen, ez már más kérdés, 320nál igazad lehet, de én 256 fölé eddig még nem mentem. :D

Tölts le CD-image-t, és azt úgy tömöríted, ahogy szeretnéd, hm? Netán kiveszed könyvtárból, ha a vásárlás nem jön szóba. :D

(#42) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Akkor tudtok esetleg mondani egy codecet meg hozzávaló progit, amit a lame mellett használhatunk, vagy legyen ez a monkeycucc?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#43) KovacsUr válasza fLeSs (#42) üzenetére


KovacsUr
addikt

Minek másik? Úgyis mindenki ezt használja ;) Aki még nem, azt pedig meggyőzzük. :)

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#44) Goose-T válasza PeliScan (#34) üzenetére


Goose-T
veterán

Nem inkább a Fraunhofer az ún ''industry-leading standard'' ? Szerintem a minôsége is jobb.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#45) KovacsUr válasza Goose-T (#44) üzenetére


KovacsUr
addikt

Nem, nem... legfeljebb alacsony bitrate-eknél (128kbps CBR-ig). Legalábbis egy-két éves teszteknél ilyen eredmény született. Azóta persze lehet, hogy a LAME már 128kbps-en is jobb.

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#46) Goose-T válasza KovacsUr (#45) üzenetére


Goose-T
veterán

Akkor lehet, hogy mégis LAME-mel fogok tömöríteni. Ugyanis ez a két választható codec van a Steinberg MyMp3Pro 5.0-ban. Fraunhofer/LAME. Fraunhofer codec-kel cirka 3 perc alatt végzett egy audio CD 192kbps minôségü MP3-ba grabbelésével. A LAME az lassabb vagy gyorsabb?

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#47) PeliScan válasza Goose-T (#46) üzenetére


PeliScan
addikt

Nagyban függ a beállításoktól. CBR/VBR, filterek, pl.

(#48) KovacsUr válasza PeliScan (#47) üzenetére


KovacsUr
addikt

De _úgy általában_ gyorsabb is, ha jól emlékszem (a Fraunhofer-féle kódolót nagyon régen nem használtam).

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#49) PeliScan válasza KovacsUr (#48) üzenetére


PeliScan
addikt

Valószínű, hogy ugyanolyan terepviszonyok között gyorsabb is, hiszen a legjobb enkoder. :DDD

(#50) fLeSs válasza KovacsUr (#43) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Én komolyan kérdeztem...

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.