Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89) Bondi


Bondi
csendes tag

Ecsetelhetnétek még ezt a WD-s melegedést, akinek ilyen vinyói vannak. Mennyire gáz? Csak biztonsági másolatnak használnám dévédékhez, így nem menne folyamatosan, viszont evidenter néha vissza is néznék róla cuccot, akkor viszont néhány óráig pörögnie kéne. :)
Egész pontosan a WDG1U5000E számú WD My Book 500GB Essential-t néztem ki magamnak olcsóér' a netről. [link] A haveromnak van 500GB-s Elements-je, amivel nincs semmi baja, viszont ez per pill. már sehol sincs készleten.

(#195) Alex91 válasza bwpkl (#192) üzenetére


Alex91
félisten

Persze, nincs elterjedve (PC-s vonalon :) ) a FW. Ebben egyetertunk. De eSATA se minden gepen kivezetve (Mac vonalon egyaltalan nincs :) ). Amugy venni kell egy WD My Book Studiot, es azon minden van :)!

(Amugy 2,5"-os eSATA-n mennyivel gyorsabb?)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#197) bwpkl válasza Alex91 (#195) üzenetére


bwpkl
csendes tag

ÁÁÁ csak hogy neked legyen igazad!!! FW-s pendrive az a nem semmi. :C
Igen csak a WD My Book kicsit nagyocska meg asszem annak 12v is kell nem?
2,5 USB hozza a formáját 28,30Mbyte
eSATAn meg 50Mbyte. De SATA I winyó van a rackben (WD1200BEVS)

(#284) Csorbi


Csorbi
addikt

WD My Book Home 500GB, eSATA csatlakozással Gigabyte EP35C-DS3R alaplapra, Vista Business 32 bit SP1-gyel...ha nem történik a My Book-on írás/olvasás, akkor kb. 1 perc után kattan egyet és elnémul (gondolom próbál nekem áramot spórolni, de én erre nem kértem :DDD ), majd ha valamiért mégis kéne a vinyó, akkor legalább fél perc, mire észhez tér (ha észhez tér egyáltalán!), addig a Vista gyakorlatilag használhatatlan.

Valaki találkozott-e már ilyennel, esetleg megoldás...? :U

(#385) laloca


laloca
csendes tag

Sziasztok!

sZERETNÉK VENNI EGY KÜLSŐ MEREVLEMEZT, ÉS MÁR KI IS NÉZTEM MAGMNAK EGYET. WD My Book Essential 3.5" külső HDD, 500GB, 7200RPM, USB 2.0
Olyan kérdésem lenne, hogy az átviteli sebesség ennél sacc per kb mennyi lehet?Mert szeretném ha minél több lenne.és 500gb-osat.Meg hogy emgbízható-e egyáltalán ez?
Tehát úgy minden érdekelne róla

Köszi előre is

HY!

(#500) subidu


subidu
tag

Na, rendeltem egy WD My Book 1Tb Home-ot. Holnap érkezik, már nagyon kíváncsi vagyok rá. Majd írok a tapasztalataimról.

ThinkPad X230, Dell XPS M1530, NIKON D90, Nikon D750, Nikon 18-105/F3.5-5.6 AF-S DX ED VR, Nikon 35mm/1.8G AF-S DX, Nikon 50mm/1.4G AF-S, Nikon 24-70mm f/2.8E ED VR, Nikon 70-200mm f/4G ED VR

(#506) subidu


subidu
tag

sziasztok
vásárolzam egy WD my book home 1 tb-os tárolót, nagyon csendes, nem remeg, szóval nagyon meg vagyok vele elégedeve, de , a laptopom egy dell xps m1530-as és elméletileg fire wire 400-as mint a wd is de a wd-hez adott kábel csatlakozója 2x-ese a laptopon található aljzatnak. nem tudtok valami átalakítót amivel hozzá tudnám kapcsolni a laptophoz?

ThinkPad X230, Dell XPS M1530, NIKON D90, Nikon D750, Nikon 18-105/F3.5-5.6 AF-S DX ED VR, Nikon 35mm/1.8G AF-S DX, Nikon 50mm/1.4G AF-S, Nikon 24-70mm f/2.8E ED VR, Nikon 70-200mm f/4G ED VR

(#534) subidu


subidu
tag

Na, kipróbáltam a WD My book 1tb home-omat fire wire csatival is. Hát nem gyorsabb mint az USB, igaz , hogy a laptopom vinyójáról másoltam rá. A processzor terhelés az lehet hogy kisebb volt, de egy T9300-as procinak az USB meg se kottyant.

ThinkPad X230, Dell XPS M1530, NIKON D90, Nikon D750, Nikon 18-105/F3.5-5.6 AF-S DX ED VR, Nikon 35mm/1.8G AF-S DX, Nikon 50mm/1.4G AF-S, Nikon 24-70mm f/2.8E ED VR, Nikon 70-200mm f/4G ED VR

(#538) turnand


turnand
csendes tag

Sziasztok!

Vásároltam egy wd my book 500g premium editiont. Csendes esztétikus, jól működik, de találkoztam egy problémával. A windows bekapcsolásakor, ha a my book nincs kikapcsolva, akkor nem áll fel. Korábban volt egy kis adatvesztési problémám az én hibámból és feltételezem e miatt minden egyes rendszer felállásnál a windows elkezdte ellenőrizni a gépet, ami iszonyatosan sok idő volt, de soha sem fejezte be. Le töröltem mindent és formatáltam ntfs formátummá. Viszont most már elhagyja az ellenőrzést, de a windows ablakba megállás nélkül a betöltést jelző csík rohangál. A rendszer nem áll fel. Ha kikapcsolom a vicsit és újraindítom a gépet, akkor rendben van. Mit lehet tenni? Minden egyes rendszer kilépésnél kapcsoljam ki a wincsit is vagy van rá valamilyen más megoldás? Köszönöm a segítségeteket!

(#563) Forrest Gump


Forrest Gump
tag

Üdv!

A WD My Book Essentialt formázni kell hogy 4 gigánál nagyobb filet is lehessen rá másolni?

Köszi!

(#807) szabax


szabax
csendes tag

sziasztok!
külső winyót szeretnék venni a notimhoz és ebben szeretném a segítségeteket kérni hogy ti mit vennétek vagyis márkára lennék kíváncsi néztem Freecom-ot és Western Digital-t. A két márka megbízhatósága érdekelne nézegettem mindkét márkától tápegységes és tápegység nélkülit is. Kérdezném hogy a WD My Book Essential mennyire melegszik? használható e zenehallgatásra és film nézésre mondjuk 5-6 órákat? És úgy álltalánosságben a Freecom-ok mennyire melegednek főleg a Classic driveok ugancsak tápegységesek... Esetleg ha 30.000Ft körül tudnátok ajánlani valami jót minél nagyobb kapacitással megköszönném.
Előreis köszönöm válaszaitokat!

szabi

(#1029) Taci


Taci
addikt

Sziasztok!

Eléggé eltérő véleményeket olvasok a különböző külföldi és hazai topikokban, ezért a Ti véleményetekre is kíváncsi lennék:

Milyen külső adattároló eszközt ajánlanátok a következő igények figyelembevételével (prioritási sorrendben):

- megbízható
- halk
- eSATA csatlakozó
- gyors adatátvitel
- elfogadható ár (1TB-ost 40-50ezer Ft körül)

A munkahelyemen WD My Book World Edition II-t használunk, ami kibírhatatlanul hangos!

WD-ket nézegettem korábban, és a My Book Home vagy Studio Edition lenne számomra megfelelő, de elég sok fórumon nagyon negatív tapasztalatokat írnak róla.
És mivel ez lenne az a fő adattárolóm, így a megbízhatóság lenne számomra a legfontosabb, ezért a WD-t valószínűleg el is felejteném.

Kérlek ajánljatok a fenti paraméterekkel ilyen eszközt, eszközöket!

Köszönöm!

(#1129) badwater


badwater
csendes tag

Sziasztok !
A gondom röviden:

- ASUS A8V Deluxe alaplap (2 db normál SATA I. és 2 db RAID SATA porttal), az egyik normál SATA-n van egy vinyó, amiről bootol a gép
- a másik normál SATA I. portra rácsatlakoztattam egy átalakítót (SATA - eSATA), ami a hátlapon lehetőséget ad egy eSATA zsinór csatlakoztatására
- adott egy 1,5 m-es EASY Touch gyártmányú eSATA-eSATA kábel (így az alalapi SATA aljzattól a vinyóig 1,65 m a táv; nem hosszú ez egy kicsit ?)
- a zsinór végén pedig ott fityeg WD My Book Home típusú (WDH1CS5000) külső vinyó (500Gb-os, USB, Firewire és eSATA portokkal)
- a zsinór mindkét vége stabilan, megbízhatóan csatlakozik
- op. rendszer Vista Home Basic

USB-re kötve semmi gond, minden szépen működik.
Ha menet közben dugom be az eSATA portra, akkor a PC nem észleli a vinyót (érthető, hiszen az alaplap nem SATA II.-es hanem SATA I-es).
Ha a bekapcsolt és csatlakoztatott vinyóval indul a gép, akkor már bootoláskor hibaüzenetet kapok:
"Hardware initiate failed, please check device
The BIOS doesn't be installed"

Röviden ennyi.
Ha valakinek ötlete lenne, hogyan bírható működésre a gépezet eSATA-n, annak nagyon örülnék.
Előre is köszi a fáradozásotokért.

(#1517) pite4


pite4
tag

Sziasztok! Egy kis segítség kellene! Most vettem egy WD My Book-ot! Fat32-ben van ,de szeretném átformázni ext3-ba. Ja és előtte kettéosztani. Tudnátok ebben segíteni?
Előrre is köszönöm! :R

Egyszer azt hittem, tévedtem. De tévedtem.....

(#1707) Leslie1019


Leslie1019
csendes tag

Egyébként nagyon köszi a válaszaidat segítségemre voltak és lesznek.Ha meglesz a Wd My Book Essential és használatba vettem leírom a tapasztalataimat.Jól értettem hogy Apple Mac Bookod van?Vagy félreértettem valamit?Ha igen milyen mennyire jó és vannak e hátrányai rossz tulajdonságai?Bocs tudom ez elég Off.De kiváncsi vagyok.Remélem nem gond.Még nem volt Apple cuccom. :)

(#1895) Henicica


Henicica
tag

Sziasztok!
Az első külső merevlemezemet készülök megvenni, ebben szeretnék egy kis segítséget kérni. Olvasgatva a hozzászólásokat a WD-t és a Seagate-et részesítik előnyben.
Sajnos én nem igazán értek hozzá, de a WD irányába hajlok.
Elsősorban nekem a megbízhatóság lenne a leglényegesebb szempont, mivel nagyon sok archiválandó anyagom gyűlt össze, amit képtelenség lenne évente több példányban mentegetni. Ezért gondoltam a merevlemezre, hátha azon biztonságosabban tárolhatom őket. Persze az élettartam is fontos, de gondolom csak tovább bírják, mint a DVD lemezek.
Szóval ez ügyben szeretnék egy kis segítséget kérni.
Ezeken a merevlemezeken gondolkodom:
- WD My Book Essential Edition
- WD Passport Essential
- WD My Book Home Edition
- WD Caviar Green
- WD Caviar Black
Valamint még arra volnék kíváncsi, hogy megbízhatóság szempontjából biztonságosabb-e, ha kisebb kapacitású készüléket veszek? Mondjuk egy 1TB-osnál sokkal több adatom eltűnhet, mint egy 500 GB-osnál.

(#1945) Alex91


Alex91
félisten

Ahogy elnezem mar 30-32k korul lehet kapni 1 TB-os WD My Book Home-t! eSATA, FW400, USB2.0 csati! [link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2107) Csorbi


Csorbi
addikt

Bocsi az offért: akit esetleg érdekel, lenne egy eladó egy 1 éves WD My Book Home Edition 500 GB (eSATA, FireWire 400, USB 2.0) külső vinyóm, teljesen hibátlan, 2011.06.28-ig WD garis, többi privátban. :B

(#2226) Core2duo6600 válasza techie_guy (#2220) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Az error chack és a felületellenörzés nem ugyanaz.

#2223) pigsty
Én a WD My Book ját venném.

(#2225) Noodle1990
Akkor nézz utána hogy rendesen felraktad - e a drivereket, mert nekem a ws passport 30 Mb / sec körül másol, ír olvas egyaránt, nagy file okat persze.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#2239) Core2duo6600 válasza oalex (#2238) üzenetére


Core2duo6600
veterán

WD My Book lesz neked megfelelő, az ha nem használod akkor úgy kb. 10 perc után leáll, akár Windfows al, akár bármi mással használod, és ezt nem lehet befolyásolni tudtommal.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#2285) marcee


marcee
addikt

Elhoztam az irodából egy rég nem használt WD My Book Studio Edition 500GB-os külső winchestert, hogy nagyobb mennyiségű adatot szállítsak rajta. Ezen van USB 2.0, FW 400/800 és eSATA csatlakozó is. A gondom az, hogy kegyetlen lassan írható, mindhárom csatolón, miközben iszonyatosan lefogja a gépet. Frissítettem firmware-t is, telepítettem a WD Drive Manager-t, de semmi változás. Olvasni USB 30MB/s, FW-en 40MB/s körül tudom, az írás ellenben Windows intézővel és Total Commander-rel is normális sebességgel indul, aztán néhányszáz kilobyte-ra (!!!) zuhan és a másolás megszakítása is percekig tart!
Ugyan ezt csinálja Vista x64 és XP alatt is.
Mi lehet a gond, illetve a megoldás?

\m/

(#2304) HagaNRG válasza kutga (#2300) üzenetére


HagaNRG
őstag

Érdekes, mert én is néztem mindent és variáltam össze-vissza, hogy jönne ki a legnagyobb winyó a legolcsóbban, de akármelyik boltban is néztem, 18 alatt nem nagyon találtam 1 TB-s winyót. (se WD-T, se Samsungot, semmit).
Na, ehhez még hozzáteszek egy komolyabb, nem megfőzős fajta külső házat, ami minimum 7-9 ezer Ft, máris ott vagyok 25-be.
A WD My Book 1TB meg kerül 26 ezerbe?
Akkor nincs miről beszélni, talán megbízhatóbb és mindenképpen esztétikusabb, egyszerűbb megoldás a gyári külső HDD. (persze, ha két hóna múlva megint winyóra lenne szükség, akkor már lehet olcsóbb a külső ház, de a legtöbbször az ember nem akar csavarozgatni, ahhoz is meg fogja majd venni az újabb külső házat.)

Én a legolcsóbb, kábeles megoldást válaszottam: 3500-ért IDE/Sata kábel+ táp, ráa winóyra, USB be a gépbe és mehet az adat-esetemben a filmnézés.
VIszont valljuk be, nem a legesztétikusabb megoldás a csupasz winyó a tv állványon. (meg később úgyis csak még több HDD lesz és ki tudja, jó tesz-e a megbízatóságnak is az ilyen tákolmány megoldás.

(#2494) MrChelsea


MrChelsea
csendes tag

Hello Mindenki !

Kérnék hozzászólást, jótanácsot a következő dologban:
Vettem a napokban egy Coolink 3.5" külső USB-Sata racket, benne egy Samsung Eco green 1.5TB -os 5400 RPM-es 32MB winchester. Namost a probléma az, ha a külső HDD-t az USB-re rányomom, bekapcsolom, akkor a DELL inspiron laptop S-Video csatlakozóján kimenő jelet teljesen lerontja. Pontosítva, a kb 10 m S-Video kábelen a külső LCD-re menő kép hangyás, csíkos lesz, de nagyon(A saját gép megjelenitőn-ez esetben a laptop kijelzője-semmi negatívumot nem tapasztaltam,a probléma csak a külső,S-videon csatlakoztatott megjelenítőkön jelentkezik).Ha lekapcsolom a rack főkapcsolóját, akkor is megmarad a hiba a 2. LCD kijelzőn,csak kisebb mértékben. (tehát a főkapcs. nem old le teljesen valószinűleg). A hiba csak úgy szűnik meg, ha a rack trafóját kihúzom az aljzatból, vagy a laptopról az Usb-t.
Ez a hibajelenség másik,asztali gépnél is ugyan így megvolt a fenti esetleírással,mikor a megvett Rack+HDD-t rákötöttem.Visszamentem a vételi helyre, a valószinűsíthető interferencia probléma,szűrő-csillapító kondi ..hibára hivatkozva, és kicserélték a rack-et, és a trafóját is (továbbá,ha már ott voltam vettem egy másik Usb kábelt is) . A hibajelenség semmit nem változott, sajna tapasztaltam ezt hazatérve.Kérdéseim a következők lennének,amikre örömmel vennék tapasztalaton alapuló ,konstruktív hozzászólásokat:
A fenti videojel zavaró jelenséggel találkozott már más is? -mivel nagyon úgy tűnik, ez nem lehet egyedi eset.
Mivel a rack,és a 12V 2A trafója ki lett cserélve, a Samsung winchester gerjeszthet ilyen szintű interferenciát, amit Usb-n bejuttatva bármilyen gépbe,ennyire lerontja a kimenő S-video jelet?
Mi lehet leginkább a hibaforrás: táp? rack? winchester??
Coolink 3.5" USB 2.0 -ba épített ,de más gyártmányú (mondjuk Western Digital,Seadate..)winchester esetén is jelentkezett valakinél ilyen hiba ?
Gyári összeszerelésü pl. WD My Book Essential,Samsung Story Station..1.5 Tb-os külső USB-s winchestereknél ilyen S video zavaró/nem zavaró tapasztalatok vannak-e ??
Mit tegyek szerintetek? Nem világvége probléma, de elég zavaró mert minden gépen sokat használom a 2. megjelenitőket, és mind Svdeo csatlakozással vannak.Ráadásul nem csat egy-két hangyát generál ,hanem teljesen élvezhetetlenné teszi monduk a filmnézést.
Kutassak másik adapter után, háátha (mert magával a HDD-vel amúgy meg lennék elégedve- zaj/melegedés mentes, gyors..) ,vagy cseréljem le egy merőben más gyártó termékére ?
Elég bőre sikerült az esettanulmány, elnézést érte! Előre is megköszönve várom a dilettantizmustól mentes, segítő szándékú mihamarabbi reflektálásokat !

(#2543) drbirot75


drbirot75
csendes tag

Sziasztok!

Van egy régi ASUS P5P 800-as alaplapom, amin SATA I csatoló van.
Szeretnék venni egy WD My Book Home 1 TB külső vinyót esata, USB csatolással.
A kérdésem az lenne, hogy tudom-e használni SATA 1 csatolóval, elég a 1,5 G/sec átvitel.

Üdv: Tamás

(#2563) HagaNRG


HagaNRG
őstag

Sziasztok!

Lenne még egy kérdésem:
WD My Book Elite HDD-n Virtuláis CD-n lévő WD SMartware szoftvert nem tudom telepíteni, hibát ír ki azonnal, induláskor.
Mit tegyek? XP-ről van szó.

(#2573) HagaNRG


HagaNRG
őstag

Az enyémre semmi?

WD My Book Elite, 1Tb-s külső HDD, gép látja, minden ok vele, viszont a rajta lévő virtuálsi cd-n lévő telepítőt nem tudom elindítani, hibát ír ki.
Többet között a HDD kijelzőjét is azzal lehetne módosítani.

(#2597) Lauda


Lauda
félisten

Nem tudjatok veletlen, hogy a WD My Book Essential szeria pontosan melyik vinyokat rejti? Az 500-as es az 1000-es erdekelne leginkabb. :)

(#2610) HagaNRG


HagaNRG
őstag

Szevasztok!

WD MY BOOk ELITE 1TB HDD-m van, de a külső kijelzőjén egyedül egy PICTURES 09 felirat olvasható. Semmi tárkapacitás kijelzés, vagy egyéb nincs rajta.
A Virtuális lemezen lévő WD Smatware meg nem akar feltelepedni egy gépre sem, amiken próbáltam.

Van tippetek?

(#2839) daniel7


daniel7
csendes tag

Sziasztok

Ha csak háttér tárolásra kell főleg filmeknek akkor jó vétel a Western Digital Elements 1000GB WDBAAU0010HBK?
A másik kérdésem kicsit láma, hogy a WD MY BOOK-ot lehet fektetve is használni?

(#2919) Az-X


Az-X
őstag

Üdv!

Egy WD My Book World Edition használható az USB-jén keresztül úgy mint egy pendrive? Vagy az USB-je csak arra való, hogy további merevlemezt kössünk rá.

Ha nem alkalmas erre akkor tud valaki ajánlani olyan NAS-t ami az USB-jén keresztül is meghajtónak látszik?

A konkrét helyzet, hogy kellene egy olyan szerkezet amit a WD TV-mre ráköthetek USB-vel, feltölteni pedig tudom hálózaton keresztül. Plusz extraként jól jöhet ha tud valami média szervert is (Logitech Squeezeboxomhoz), hab a tortán az lenne ha még IP kamerákat is tudna fogadni. De első lépésnek az is elég ha az USB-je megfelel a fent említett kritériumnak.

:)

(#3145) pigsty válasza ANT (#3144) üzenetére


pigsty
aktív tag

szerencsére a jelenlegi pc nvidia2 chipsetjével, alaplapja ősszel remekül támogatta a Verbatim 750GB-s kiadását. HDSentinel is, pedig nincs is a külső hdd elektronikája a támogatott listán. :R win xp sp3 van, házilag fabrikált auto-telepítős cd-vel, tehát alaplapi driverek bőszen vannak.
vajon win7 mennyire fog támogatni 10 éves chipseteket?
SATA-r sajnos nem tud az alaplapom kezelni, max a tápegységen van egy SATA áramkábel.

néztem most az ipont, de 2.5 és 3.5 között is max 3 találatot kaptam, ami FW-t is tud. Fura, ennyire extra ez a funkció? A WD-k mennyire támogatottak softver területen? Úgy értem, mennyire lehet babrálni, elemezni WD-s programokkal? WD my book home-t meg nem is árusítanak már sehol.
átgép.hu-n meg buta a kereső, nem lehet csatoló szerint szűkíteni a keresést.
Hitachinak nagyon jó merevlemez kezelője van - tud felület újrainicializálást, nem csak sima felületellenőrzést. Tudom, keretes, külső HDD-t közvetlenül nem lehet igazán ilyen hdd kezelő programokkal buherálni, csak úgy kérdeztem.

[ Szerkesztve ]

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#3217) NoX


NoX
senior tag

WD My Book külsőm volt, de lassúnak találtam, ezért eladom.

Váltottam NAS-ra, mely szintén nem felelt meg az igényeimnek, ezért
eladom.

Nincs szerencsém a külső adattárolókkal :(

[ Szerkesztve ]

(#3284) Alex91 válasza Bee-Beep (#3283) üzenetére


Alex91
félisten

Nem jo. My Book WORLD-ot kell keresni! (Es csak FEHER LED-est!)

Irni 14-16 MB/s-al tud, olvasni meg akar 38 MB/s-al is gigabites halon, tehat elvileg ez nem gond. De memoria kicsit korlatozott, ugy 10-20 aktiv torrentnel tobbet nem erdemes bele tenni.
Minden a WD My Book World-ről

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3303) ii77 válasza szabí (#3302) üzenetére


ii77
tag

Szia, én csak a WD külső vinyóiról tudok neked nyilatkozni.
-WD My Passport Essential 250GB-os 1usb-s hdd-m volt. Nagyszerűen szolgált, sajnos egyszer sikerült 1.5m-ről leejtenem. Meghótt. Azóta Mac-re váltottam így tán 1 éve használom WD MyPassport Studio 320 GB-os példányom. Pár napja meg vettem 1 WD My Book Studio 1 TB-at, amin "e-label" van. Mindkettőt FW800-as csatin használom, de a 2.5collos studio-t szoktam pécére is usb-vel kötni, nagyszerűen megy. Én még nem csalódtam a WD merevlemezeiben.

VESTAX QFO

(#3393) flash-


flash-
veterán

wd my book essential külső 3,5 ös winchesterem van.

Az lenne a kérdésem, hogy ezt mindegy hogy hogy üzemeltetem?mármint mindegy hogy vízszintesen, vagy állitva van használva?
vagy csak úgy ajánlott használni hogy állitva van??

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#3472) (Darkwood)


(Darkwood)
őstag

Ave!

Nemsokára venni akarok egy Blu-ray (USB-s) lejátszót és szeretnék hozzá venni egy normális, szép külsős HDD-t.

A kiszemeltek:

- WD Elements Desktop 1,5TB (WDBAAU0015HBK),
- WD My Book Elite 1TB (WDBAAH0010HCH),
- WD Elements Desktop 1TB (WDBAAU0010HBK).

Van egy WD My Passport Essential 250GB HDD-m és az tökéletesen működik, így gondolom ezekkel sincs túl sok gond!?

A válaszokat előre is köszönöm! :R

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#3562) cirkus


cirkus
aktív tag

Egy WD My book Essential 1 terrás külsi wincsivel rendelkezem ! LCD TV-t szeretnék vásárolni és mindenképp USB porttal ellátottat filmnézés céljára ! Kérdésem, hogy felismerhető -e ez a TVk számára....
Esetleg van-e valami fontosabb paraméter az ilyen USB portoknak, amit figyelembe kell venni..??

(#3676) KBen22


KBen22
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap vettem egy 1TB-os külső vinyót (WD My Book 2 Essential) este összeraktam a géppel, megnéztem a hozzáadott szoftvert. Nem akartam még rá másolni előtte lefutattam gyári szoftverben levő diagnosztikai teszteket a komplett teszt hajnalban végzett ekkor kikapcsoltam a vinyót, kihúztam az USB-t, laptopot meg készenlétibe tettem. Reggel laptop bekapcs majd mikor dugnám bele a vinyó USB csatlakozóját (véletlenül fordítva ami szvsz elvileg nem kellene hogy gondot jelentsen) leverte a biztosítékot a házban. Azóta nem működik a vinyó. Gondolom rövidzárlat volt de hogy miért azt nemtudom.

1. Szerintetek garanciálisan cserélik így a vinyót?
2. Lehet hogy a laptop USB csatlakozójával van gond?

Üdv: Bence

(#3696) twinspark51


twinspark51
csendes tag

Üdv!

Volna egy kis problémám. A cégünknél hálózati meghajtónak egy WD My Book World Edition-t használunk (routerre kötve USB-n, vezeték nélküli hálózaton keresztül, bár ez szerintem most lényegtelen).
Mostanában gyakorlatilag minden reggel arra jövünk be, hogy a bekapcsológomb villog, a meghajtót pedig nem látjuk a hálózaton. Egy újraindítás után zökkenőmentesen használható, de azért ez nem tűnik rendeltetésszerű működésnek.
Van valakinek bármi ötlete, hogy mi lehet a probléma? Tudtunkkal nem szokott naponta áramszünet lenni nálunk, ami miatt esetleg leállhatna.

Előre is köszi a segítséget!

(#4046) b1sti


b1sti
senior tag

Sziasztok!

Engem is erdekelne Imre87 kerdese, es a tovabbiakban meg az is, hog mely kulso vinyo az amit adattarolas celjara ajanlanatok?? Nem feltetlen fontos a gyorsasag, de nem elhanyagolando szempont! Min. 1TB max 2TB! WD vagy Hitachi?
Esetleg ezek:
WESTERN DIGITAL My Book Elite External Hard Drive - 2TB
WD My Book Essential External Hard Drive - 2TB
HITACHI LifeStudio Desk External Hard Drive - 2TB
Elore is koszonom a valaszokat!
Udv

(#4248) Itachi82


Itachi82
aktív tag

Csá all!
Olyan kérdésem lenne van egy 4-5 éves gépem és egy külső winchestert szeretnék venni csak azt nem tudom, hogy az alaplapom támogatja-e és hány GB a felső határa.
1-1,5TB-osra gondoltam Western Digital márkában! (WD My Book Essential 1500GB)

Alaplap neve : ASRock P4V88+ (5 PCI, 1 AGP, 4 DDR DIMM, Audio, LAN)
Alaplapi lapkakészlet : VIA Apollo PT880

Vagy esetleg ha leírjátok, hogy lehet meg nézni a BIOS-ban!

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#4308) Integrator


Integrator
aktív tag

Sziasztok,

Új külső HDD vásárlásán gondolozom, és ezen a kettőn ragadt meg a szemem:
WD My Book Essential 1TB USB 2.0
WD Elements Desktop 1TB USB 2.0

Pro és kontra? Ha jól láttam, csak annyiban különböznek, hogy a My Book rendelkezik ilyen "telítettség visszajelző" ledekkel, és ennyi?

Előre is köszi

(#4313) Integrator válasza Alex91 (#4311) üzenetére


Integrator
aktív tag

Ennél már csak az lett volna tipikusabb, hogy ha beírod: Google. Köszi a segítséged, innentől mástól várnám el, hátha tud segíteni.

A kérdésem STILL:

Új külső HDD vásárlásán gondolozom, és ezen a kettőn ragadt meg a szemem:
WD My Book Essential 1TB USB 2.0
WD Elements Desktop 1TB USB 2.0

Pro és kontra? Ha jól láttam, csak annyiban különböznek, hogy a My Book rendelkezik ilyen "telítettség visszajelző" ledekkel, és ennyi?

Köszi, Üdv,

(#4333) King Unique válasza Antonio (#4332) üzenetére


King Unique
titán

Na akkor gyorsan: Külön veszel mobilracket+vinyót (praktikusabb talán),vagy vmely neves gyártó egybeépített cuccát(úgy is lehet)? Általában a Samsung,WD ajánlott ilyenbe,de van egy csomó ami jó és ajánlható,OLVASS VISSZA,másik HDD topikba is! Ha csak otthoni asztali használatra kell,folyamatos letöltéshez,meg nem akarod hordozni,akkor 3,5".Nekem van egy Samsung Story Station 2 TB Usb 3.0,erre a célra jó,hosszabb hajtás után se nagyon melegszik,igaz csak 5400 RPM...De WD My Book is jó,Iomega se rossz,Seagate Freeagent Desktop stb.Meg van egy 2,5" WD My Passport 3.0-ám 5 órán keresztül másoltam rá egyfolytában, 37 °C fölé nem melegedett.
Egyszóval ezek a külső cuccok alkalmasak,folyamatos letöltésekhez szerintem,legalábbis nekem még nem sült meg egyik se,de ha éjjel-nappal nyúzod egyhuzamban megállás nélkül sokáig,több napon keresztül,azért gondolom van egy határ,amikor már 40 °C - 50 °C fokig is felmegy és nem biztos,hogy hosszú távon jót tesz neki...

[ Szerkesztve ]

(#4431) King Unique válasza Gerpop_27 (#4427) üzenetére


King Unique
titán

Olvass picit (nem sokat) vissza,előző hozzászólásaimhoz.Összegezve,biztos elég csak az USB 2.0? ESATA,3.0 (Samsung S3,WD MY Book) se sokkal drágább. Samsungok talán jobban néznek ki,meg jár hozzájuk progi (backup,titkosított virt. meghajtó),A WD Elements fapados,progi nélkül,bár 7200 RPM,de ez is csak 2.0 usb.Ja és samuk energiatakarékosabbak,üresjárat után magatól kikapcsol,Elements azt hiszem nem,helyette inkább már a My Book Essential (usb 3.0-val esetleg),nem olyan drága az se 1 TB-ba.

[ Szerkesztve ]

(#4485) Imre87


Imre87
csendes tag

Sziasztok megvettem a már korábban említett WD My Book Essential 2 TB-s vinyót. a problémám az hogy nem ismeri fel a gép. Hiába próbálgattam a többi portra csatlakoztatni nem ismeri fel hogy új cuccot csatlakoztattam rá. Ilyenkor mi a teendő?
Mielőtt kérdeznétek a külső vinyó kap áramot, be is van kapcsolva.
Xp- (sp3-as) van és a vinyó kompatibilis vele, legalábbis az interneten ez áll.

[ Szerkesztve ]

(#4708) King Unique válasza TazLeacher (#4707) üzenetére


King Unique
titán

A WD My Book külső 3,5"-be nagyon jó,szinte a legjobb,meg "ilyen" használatra is tökéletes lehet,viszont egy gond adódhat: alapból,gyárilag NTFS-re formázott,amit asztali DVD lejátszó nem kezel csak FAT32-t (általában).De,ha tied kezeli,akkor nem gond,illetve persze vissza lehet erővel formázni Fat32-re. Még Samsung Story Station jó (azok Fat32-esek,bár legújabb 3.0-s usb már NTFS talán),Iomega is jó,Verbatim Desktop esetleg + talán Seagate Goflex Desktop.

(Amúgy 2,5"-nek is elég 1 db usb-ről kapott áram lejátszáshoz,pl. WD my passport,de az is NTFS)

[ Szerkesztve ]

(#4808) King Unique válasza kiss(b) (#4805) üzenetére


King Unique
titán

Elvileg kap annyit,mennie kell,de olvass vissza,volt ez ügyben már kérdés.#4707 # 4709 # 4715
Tárhelyből sosem elég,az 1 TB is betelik "hamar",főleg HD filmekkel (nálam),meg egyre olcsóbbak ezek már.
WD 1TB adapteres=3,5 " WD My Book,Elements gondolom? :F ,DVD lejátszó talán azért nem kezelhette,mert WD alapból NTFS-re formázott,ezt dvd lejátszók ált. nem kezelik,csak FAT32-t.

Mennyi 1 TB Adata,hol veszed? Mer azért 2,5" 1 TB-ba a többi se sokkal drágább,lejátszáshoz elég ez is,de ha másra is kell,azért akadnak jobbak (Samsung S2,WD stb.)

[ Szerkesztve ]

(#4907) carlosGTX


carlosGTX
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy WD My Book Essential másfél terrás külső vinyót és az asztali gépem nem jelez ki mikor rárakom az usb-portra - mind a 10 porttal kipróbáltam. (Laptopra rákötve ment.)
A vicc az, hogy már ez előtt is voltak usb-port problémák, pl. az usb-s egér befagyott a gép bekapcsolásakor és egy másik portba átdugva elszállt a monitorkép és indíthattam újra vagy dughattam át a monitorcsatlakozót a videókártya másik cuccára.
Pendrive-ot gond nélküli felismeri viszont, tehát elvileg ezt a külsőt vinnie kéne.

Tudnátok ajánlani vmi drivert ami rendbe rakja az usb-portokat? Csak ez lehet a gond sztem....

(#4951) littlemamba


littlemamba
aktív tag

Tegnap beszereztem egy WD My Book 1,5 TB-s külső HDD-t. Az első tapasztalatok nagyon jó, nagyon halkan dolgozik és szépen csinálja a dolgát, az első néhány órában rádobáltam már 500 GB-t, jól bírja a gyűrődést:-) Egyelőre csak ajánlani tudom. My Passportomnak úgy látom méltó nagytesója :C

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.