Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16369) King Unique válasza bajaki (#16368) üzenetére


King Unique
titán

Ha HD Sentinel nem jelez rá semmi hibát, SMART is ok, akkor rendben van. Amúgy meg HDS-ben ezeket a teszteket lehet lefuttatni (1-3.).
Illetve a hozzá adott Drive Manager programban is van diagnosztikai rész [link]
Viszont HDS-ben a részletes önteszt, felületteszt, valamint DM-ben a teljes diagnosztika, azok órákig eltartanak, tehát ahhoz mérten érdemes csak belefogni. Amúgy meg első körben elég a sima gyorsteszt is.

(#16371) King Unique válasza kisza25 (#16370) üzenetére


King Unique
titán

Az M3 Portable, az 500 GB/ platter Spinpoint M8 merevlemezt tartalmaz [link]. A 1,5 - 2 TB-os verziókban van, a 667 GB/ platter Spinpoint M9T [link].
Esetedben, a belsejére ST1750LM000 merevlemezt írnak, de a 667+667+667/2-ből sehogy se akar kijönni az 1750....esetleg, ha 500-asok vannak benne, úgy már igen: 500+500+500+500/2 (8. fej inaktív). Csak az meg nem M9T, zavaros ez...
Amúgy program hány tányérosnak írja a merevlemezt, bár HDS nem biztos, h ismeri, v igen?

Amúgy a kapott eredményeid jók, függ ez USB vezérlőtől, mennyire van tele a HDD stb. Maga az M9T is kb. max 115-12x MB/s körül tud [link], [link].

[ Szerkesztve ]

(#16373) King Unique válasza kisza25 (#16372) üzenetére


King Unique
titán

Max 3-4 db szokott lenni, 1,5-2 TB-os WD, Toshiba modellekben van annyi (4x334 | 4x 500 | 4x750*), az M9T meg 3 tányéros.

* Toshiba MQ03ABB300

[ Szerkesztve ]

(#16375) King Unique válasza kisza25 (#16374) üzenetére


King Unique
titán

Ha valóban M9T, mert gyártói oldalon sincs említve ez a ST1750LM000...
Igen, lehet vmi hasonló mert mint írtam feljebb, ha átváltom, akkor ~1,63 TB tárhelynek kéne lenni, ezen meg 1,59 TB van.

(#16377) King Unique válasza Pirostank (#16376) üzenetére


King Unique
titán

Erről pont feljebb írtam [link]. Tehát bizonyos külső multimédia lejátszók/ felvevők direkt úgy rögzítenek, h azt máshol ne tudd lejátszani, csak az adott eszközön.
Jobb esetben lehet csak azért nem látja a Windows, mert felvételnél esetleg volt Ext3/4 fájlrendszerre formázás, amit nem ismer, külön driver kell hozzá [link]. Lemezkezelő mit mutat, illetve TV kezeli az NTFS-t??

(#16383) King Unique válasza Pirostank (#16378) üzenetére


King Unique
titán

Volt rá példa, h a Samsung Smart TV nem kezelte a Samsung M3 Portable külső vinyót, szal előfordulnak furcsaságok....
Ha felveszel rá, akkor Windows lemezkezelő mit mutat, sima elsődleges partíciót (screenshot)??

(#16379) kimista: 3,5" HDD-hez kell külön táp. Ha te vmi ilyesmit vettél [link], [link], az csak 2,5 coloshoz jó...3,5 coloshoz olyan kell, amihez adnak tápot is [link].

(#16381) Kvardlipot: M-TECH MT-2526 külső rackben USB 3.0 mini-B aljzat van és olyan csatlakozó is kell hozzá [link]. Amit te néztél, az micro-B, az nem jó hozzá.
Fényképező kábelét, ha miniUSB az is, elvileg bele lehet erőszakolni 3.0 aljzatba is, de csak 2.0 sebességen fog működni.

(#16385) King Unique válasza Kobe (#16384) üzenetére


King Unique
titán

USB 3.0-án ez is előfordulhat, korábban Etron vezérlős lapoknál volt gyakori. Mi a VID-PID azonosítója [link]? Illetve, ha Win7-ed van, ajánlott mindig a legfrissebb alaplapi 3.0 drivert használni!
Másik jellemző ok, h USB aljzat és csatlakozó illeszkedése nem tökéletes, v épp elég egy minimális mozdítás és már eldobja, majd újracsatlakozik + még kábelhiba is szóba jöhet.

Ha fentiek vizsgálata, eshetőségek kizárása után is fennáll a probléma, akkor vidd vissza. Így jóformán használhatatlan és ennek megfelelő indoknak kell lennie egy garis cserére. Illetve, ha lehet más típust kérni, akkor az is megfontolandó.

[ Szerkesztve ]

(#16387) King Unique válasza Kobe (#16386) üzenetére


King Unique
titán

125F / A15A gyártó azonosítók alapján benne lévő USB chip megállapítása nehézkes, ezen táblázat alapján, ez is vmi Cypress lehet, amit nem ismerek... Viszont ezen teszt alapján meg ASMedia ASM1051, ami teljesen ok, nem szokott probléma lenni vele.

Ha kábel ok és USB aljzat sincs nagyon kilazulva, v épp nem kontaktos, valamint csak 3.0-án csinálja (TV + PC 2.0 stabil?), akkor 2 db (alaplap + rack) 3.0 chip kapcsolata nem teljesen stabil, esetleg driver nem a megfelelő. Utóbbi W7 és legújabb, megfelelő 3.0 driver?

USB 3.0 port esetében, mivel áramleadás terén is többet tud, hosszabb kábelnek se kellene problémát jelentenie, mert eldobás elégtelen táp miatt is lehet. Biztos, h jó az a 3.0 port, más 3.0 eszköz (pendrive, másik külső vinyó) stabilan megy rajta??

(#16389) King Unique válasza Kobe (#16388) üzenetére


King Unique
titán

Ezt mondjuk nem írtad, v én nem emlékeztem, már mindegy. Akkor notebook USB 3.0 portok kilőve.
Marad HD710 USB aljzat kontakthiba és/ vagy kábelhiba, de ha elmondásod szerint 2.0-ban TV-n és 2.0-án notikon is stabil (?), akkor akár ez is kihúzható.
Ha fentiek ok, akkor marad HD710 USB 3.0 vezérlő hiba, inkompatibilitás az alaplapi vezérlőkkel. Ezen javítgatni nem lehet, főleg, ha tényleg vmi noname Cypress chip... —► garis csere.

(#16391) King Unique válasza Kobe (#16390) üzenetére


King Unique
titán

Amiket fentebb is írogattam [link].
Általánosan My Passport Ultrák ajánlottak, ütésállókba meg Transcend, Silicon Power külső vinyók vállalhatóak.

(#16394) King Unique válasza Pirostank (#16392) üzenetére


King Unique
titán

Laptop az ok, de xy Smart TV mit kezel, milyen USB vezérlőset támogat, az passz...amúgy meg azokat tudom ajánlani, amit fentebb is [link].
Tehát nem rossz az M3 Portable, csak a TV a kérdéses, esetleg annak topikjába (ha van) is érdeklődhetsz, mik a bevált darabok.

(#16393) erikke17: itt is, mint desktop OS-eken, legfontosabb, h megfelelően legyen a rendszerből leválasztva, h partíció, fájlrendszer se sérüljön. Utána, h leállítja-e a HDD-t, v sem, az már másodlagos. Persze előnyös, ha igen, de ez csak PC, notebook használat esetén igazán működőképes, külső multimédia eszközökön változó.
Ha választani kell, akkor a biztonságos leválasztás, majd x percre rá történő leállás utáni áramtalanítás. Akkor célszerű így, ha sima leválasztás után, pörgő motorral kihúzva mindig "nyekken", kattan egyet, mert az hosszútávon nem a legjobb neki.
Amúgy milyen külső tápolásról van szó (aktív USB hub), Raspberry USB-je nem hajtja meg?

[ Szerkesztve ]

(#16397) King Unique válasza TeeJay (#16396) üzenetére


King Unique
titán

Szerintem te ezt már eldöntötted, úgyis mindenhol a 2,5" Hitachikat favorizálod... :)
Neki van tapasztalata, ő vett pár éve pont ilyet. TravelStar notivinyó sorozatok külsőként fejet eléggé gyakran parkolják, aszem ennél, v más hasonló belsős külsőnél az indulások-leállások száma se volt kevés.

Amúgy semmi extra, egyszerű kis műanyag, kevésbé dizájnos, szoftveres extráktól mentes külső vinyó. Egyik honi PC lap se áradozott róla különösebben [link].
Én személy szerint gyári kompaktnál azokat favorizálom, amiknél van vmi extra, v épp gyárilag támogatva van xy funkciók állítása (Idle Timer) pl. WD MP Ultrák, hasonló szoftveres körítésű Samsung M3, v épp aluházas, ütésálló modellek. [link]. Mert ezen igények nélkül, egyértelműen jobb az alu külső HDD ház + magad választott HDD kombó.

Na persze, "ő" vsz nem akar rajta ezt-azt állítgatni, nem is érdekli ezen része, inkább fontosabb neki szín, dizájn, kis méret (WD). Ebből kiindulva meg akadna Touro Mobile helyett jobb jelölt is.
Persze, ha nem akarod cifrázni, akkor maradhat ez is, célnak megfelel, meg ajándék lónak, úgyse nézzük a fogát. :D

[ Szerkesztve ]

(#16400) King Unique válasza TeeJay (#16398) üzenetére


King Unique
titán

Szerintem túlgondolod ezt a WD Scorpio Blue dolgot.... eleve ott se minden típus állítgatja le a motort (inkább az X-es végűek) és nem mindnél 4 mp, van ahol 8 mp-re van állítva.
Illetve megint más belsőként és más ilyen téren külsőként használva. My Passportokban is WD Blue van, de max a fejparkolás, ami ott is szapora, viszont nem jobban, mint egy 2,5" Hitachi, v Toshiba esetében. Motorleállítgatást én nem tapasztaltam :N , Sleep Timer gyárilag 30 perc értéken szokott lenni, max azután mennek alvóba, de hozzáadott programmal állítható az is (never érték is van). + fejparkolás, leállás akár HDS-ben is simán tiltható, csak 1x kell beállítani azon az OS-n, az adott lemezre [link].
Az újabban árult 2,5" 500 GB - 1 TB Seagate-ek meg átcímkézett Samsung Spinpoint M8-asok, amik szintén nem rosszak és több helyen 2 év garival árulják őket. A gyári 2,5" 5400-as Seagate-ek szarok, de ezek az átcímkézett Samsungok elég sok 2,5" külső vinyóban megtalálhatóak és nem hallottam tömeges meghibásodásról.

Amúgy meg ez a "sokáig működés" dolog eleve sok mindentől függ. Ha annyira nem figyel oda rá, nem érdekli és nem választja le mindig megfelelően, leejti, főleg nyáron túl magas hőfokon járatja (műanyagház...) és egyebek, akkor nem fog...

De vedd a Hitachit, én nem szólok bele többet, mint mondtam, vsz már úgyis eldöntötted, h az lesz. :))

[ Szerkesztve ]

(#16401) King Unique válasza erikke17 (#16399) üzenetére


King Unique
titán

Nem fontos NTFS annyira, csak Windowson célszerű azt használni, Linuxok is tudják írni/olvasni.
Azért az ilyen házilag kreált megoldásokkal csak óvatosan...ha nem megfelelőek az áramértékek, nem jól van beállítva, akkor több kárt okozhat, mit hasznot! Ezért is célszerű, gyárilag hitelesített, aktív USB-hubot használni.
Az, h mi van rácímkézve, HDS, v gyártói oldal mit ír, nem mindig fedi a valóságot tényleges áramfelvétel terén.
Találtam két német oldalt [link], ahol 5400-as külső vinyók áramfelvételt mérték műszerekkel és 450-700 mA között volt. Tehát a 600 mA, akár még elég is lehetne, de kicentizni valóban nem érdemes és inkább feltolni a port áramát, v megfelelő külső tápot adni célszerű.

(#16407) King Unique válasza erikke17 (#16403) üzenetére


King Unique
titán

Nem szedtem szét én se, de eleve óvatosan kell használni az ilyen házi tákolásúakat. Na persze, ha utánajártál és meg van oldva, h ne legyen visszatáplálás, akkor az úgy működhet.
Abból is szokott gond lenni, mikor vki Y kábelt használ, aminek a + táp vonalát, vmilyen telefontöltővel támogatja meg...olyankor szokott lenni feszültségek térén kavarodás, illetve hiába a külső tápolás, ha nincs meg gazdarendszerrel az adatkapcsolata, akkor letiltja 100-150 mA-re az áramerősségét. Ezért jobb egy gyári aktív hub ilyen célra, v esetleg, amit te is fabrikáltál.

Gyakori jelenség 2.0/3.0 kapcsolatnál is, hogy az elején kicsit megdobja a másolást (pl. cache), majd fokozatosan csökken. De ezt függ a fájlmérettől, adattárak sebességétől, gazdaeszköz teljesítményétől is. USB 2.0-án meg eleve csak max 30-40 MB/s a stabilan elérhető sebesség.

(#16404) Moonwolf: láttam olyan USB-s kütyüket, amiket pl. USB-IF hitelesített, v huboknál hitelesített tápegység (bár vsz minden USB-hez való az). De inkább arra értettem, h gyárilag, megfelelően összerakott, beállított.
Én ilyen "fáziskésést" nem tapasztaltam, de előfordulhat, hub függő is.
Kattanás az sohase jó, hosszútávon élettartamra nézve biztos nem. Másik hub próba esetleg?

(#16409) King Unique válasza TeeJay (#16405) üzenetére


King Unique
titán

Akkor lehet, h ez is PCB-re integrált USB csatlakozós, mert 115 mm-es hosszméret arra utal (WD 110 mm). A nornál SATA-USB átalakítósak és a 2,5" külső rackek is, rendszerint 120-13x mm hosszúak, h legyen hely a plusz alkatrésznek.
Majd HDS SMART idevonatkozó értékeit lesz érdemes csekkolni, mert ott nem éppen volt alacsony, akik ilyen belsőset vettek.

(#16408) Moonwolf: egy régi 2.0-s van [link]. Nem tudom a tieddel van-e vmi gond, v OS nem kezeli megfelelően, de bizonyos típusokkal szokott probléma lenni [link], [link].

(#16412) King Unique válasza Orlin (#16410) üzenetére


King Unique
titán

Igen normális, parkolja az olvasófejet, azért kattan időnként egyet-egyet. Ha nem fontos, pl. notihasználatnál, h 10-30 perc múlva energiatakarékból alvóba menjen, akkor ezen HDS beállítás a fejparkolást is mérsékli valamelyest.

(#16411) TeeJay: mondtam, a célnak megfelel ez is, nem rossz külső vinyó. Bár én jobban szeretem, a gazdagabban felszerelt modelleket, v ha nem kell semmi extra, akkor a külön külső rack + HDD megoldást, de vsz ez a Hitachi is jó szolgálatot fog tenni x évig. :K

(#16416) King Unique válasza kovadika (#16414) üzenetére


King Unique
titán

Nézd meg Windows lemezkezelőben, ott látszik-e a második partíciója?? Lehet csak meghajtó betűjelent kell neki adni. Sanszos, mert ha látszik tálcás eltávolításnál, akkor OS felismerte (elég áramot is kap vsz).
Aztán jó lenni tudni milyen USB portok, milyen OS, mert pl. 3.0-ban néha előfordulnak gondok, Win7 esetében legfrissebb alaplapi 3.0 driver se árt stb.? Valamint pontosan milyen rackek, mert lehet azok USB vezérlőjének firmware frissítése (ha van hozzá) is megold hasonló problémákat.

(#16415) oncsi: A "nem látja a gép" mit takar, fel sem pörög, eszköz/-lemezkezelő se, tálcán se jeleníti meg? Amúgy neked is azt tudom javasolni, mint feljebb fórumtársnak (pl. betűjel), másik USB portban kipróbálni.

(#16418) King Unique válasza oncsi (#16417) üzenetére


King Unique
titán

Azt így elsőre nem tudom mit csinál a hub, de leírás alapján azon a bizonyos USB porton nem ismeri fel az OS rendesen. Másik portban, v ha eszközkezelőből manuálisan eltávolítod, restart, majd újra rádugod, akkor sem?

(#16423) King Unique válasza oncsi (#16421) üzenetére


King Unique
titán

Leírás alapján eleve az a gond, h OS (Win7/8.1?) nem megfelelően ismeri fel. Ha driver eltávolítod és frissen rádugva eszközillesztőt telepít hozzá, akkor az mindig sikertelen? Mondanám, h lehet USB portok rosszak, de ha más külső vinyó hiba nélkül megy rajta, akkor az kizárható.
Felismerési problémák adódhatnak elégtelen táp miatt és esetleg meg lehet próbálni Y kábellel, bár azt írtad felpörög rendesen.
Garis csere esetleg?

(#16424) King Unique válasza kovadika (#16420) üzenetére


King Unique
titán

Vezérlőpultban, vagy keresőbe, futtatásba beírod: diskmgmt.msc
Ha ott látszik a külső vinyó partíciója és partíció, fájlrendszer is ok, akkor lehet csak betűjelet kell hozzárendelni.

(#16426) King Unique válasza oncsi (#16425) üzenetére


King Unique
titán

Nem tudom, h Elements új vezérlőchipjével volnának-e inkompatibilitási problémák az adott gépen, oprendszeren, v más a gond...?
Mivel USB 3.0 micro-B csatlakozós, így olyan 3.0 Y kábel kell hozzá [link] , vagy esetleg egy 2.0 Y elágazás is megteszi [link]. Ilyeneket legtöbb IT-boltban lehet kapni, vagy webshopból rendelni.

(#16430) King Unique válasza kovadika (#16428) üzenetére


King Unique
titán

Igen, az a másik dolog, ha offline a partíció, akkor online-ra teszed és meg van oldva.
Windows lemezkezelőben, ha aktív a "Kötet kiterjesztése" opció, akkor ott meg lehet oldani. Ha nem, akkor külső partícionáló programban (Aomei, EaseUS, MiniTool) tudod megcsinálni.

(#16429) kw3v865: ha gyári 3,5 colost akarsz venni, abban manapság 2 TB alatt nem nagyon van, így ha csak 1 TB kell, külön HDD + külső rack kombó. Illetve ekkora méretben 2,5 colos is megfontolandó.
Alternatívák: [link].
Ez a Verbatim nem rossz [link], billenőkapcsoló, B típusú csatlakozó aljzat, szellőzőnyílások, szoftveres körítés. 1 TB-osban teljesítmény alapján egy régebbi HDD lehet, aztán, h allinone mennyire megbízható, azt nem tudom.
Adatsűrűséges dologban van vmi, de nagyobb adatsűrűségű HDD-khez, eleve ahhoz mért, hatékony hibajavítás is társul, így annyira nem jellemző a gyakoribb meghibásodás. Az inkább racken túl, a benne lévő HDD függvénye, utóbbi mennyire megbízható, jól sikerült modell.

(#16432) King Unique válasza kw3v865 (#16431) üzenetére


King Unique
titán

Nem mai darab, de azért anno nem voltak azért rosszak.
Milyen winchestert vegyek? és/ vagy Winchesterek megbízhatósága / élettartama topikokban lehet részletesebben boncolgatni a témát.

(#16435) King Unique válasza longwild (#16433) üzenetére


King Unique
titán

Ilyen lehetőség nem nagyon van :N Direkt ilyen célra vannak, a különálló külső HDD házak. eBay és társaikon néha találni megbontott példányokat, ahol vki csak a házat árulja.
A HE720 házába ráadásul max 7 mm-es merevlemez fér bele, a WD3200BPVT meg 9,5 mm-es.
Itt akad néhány alternatíva [link], fémházas Ultra Metal esetleg? Toshibák közt is akad szép fémházas. De, ha HE720 tetszik, vedd azt.

(#16434) bluobluo75: Kanex is gyárt ilyet, de ahogy ez, úgy minden Thunderbolt átalakító méregdrága. Mg 1 TB méretben, Thunderbolt csatival is feltűnően olcsó a linkelt webáruházban....hasonló külső vinyó általában a duplája, triplája szokott lenni árban [link], [link]
Viszont eleve nem értem a problémát, hiszen a Mobile Drive Mg dual interfészes, Thunderbolt + USB 3.0 (56278), tehát utóbbin csatlakoztatható PC-re... :F Max, az okozhat pici gondot, h gyárilag aszem HFS+ra van formázva, de ahhoz is vannak Windowsra driverek: [link], [link].

Megvan már, v csak tervezed?

[ Szerkesztve ]

(#16438) King Unique válasza bluobluo75 (#16437) üzenetére


King Unique
titán

Először azt tisztázzuk, h hova , milyen gépekre is kéne neked ez a külső vinyó pontosan???
Csak, mert Z77 Extreme4 alaplapon USB 3.0 csatlakozó van, az Extreme6/TB4-en van Thunderbolt. Ha nincs egy Maced is, amin párhuzamosan használnád, akkor felesleges a TB csati... De még, akkor se gond, mert az Mg-n van mind2 fajta csatlakozó és kábelt is adnak hozzá.
Tényleg nem értem, h minek neked külön átalakító :F Amik ráadásul baromi drágák mindenhol, boltokat meg nyilván nem én fogom összevadászni.

Max azt az esetet tudom elképezelni, h bolti link félig kamu és csak szimpla, USB 3.0 interfészes a Freecom (olyan is van belőle), mert gyanúsan olcsó. Illetve olyan Maced van, amin csak FW800 + Thunderbolt csatlakozó van és azokhoz akarsz vmi USB 3.0 átalakítót. Bár 2.0-án ott is rá tudod dugni.
De PC-n, az említett alaplappal, semmi nem indokolja az átalakító használatát. :N

[ Szerkesztve ]

(#16439) King Unique válasza bajaki (#16436) üzenetére


King Unique
titán

:R Köszönjük a tesztet! :R

[ Szerkesztve ]

(#16441) King Unique válasza phaseOne (#16440) üzenetére


King Unique
titán

Nemrég volt téma PI áramleadása [link] és lehet szerencsésebb hozzá egy 3,5 colos külső tápos megoldás. Általánosan ezt tudom ajánlani [link].
Mivel 2 TB alatt nem sok 3,5" gyártó készít már külső vinyót, ezért célszerűbb külön megvenni az alkatrészeket (b.), ha csak 1 TB kell. Én 3.0-ás házakat preferálom inkább, árban sem sokkal olcsóbb egy 2.0-ás, de ha olyan kell, akkor majd máshol ajánlgatnak.

(#16444) King Unique válasza phaseOne (#16442) üzenetére


King Unique
titán

Általánosan a My Book ajánlottabb, ez a sima Elements Desktop, célnak ez is megfelelhet.
Zúgni nem fog, de strapabíróság, tartósság tekintetében eleve jobb egy masszív aluház + spec NAS vinyó, mint amik a linkekben voltak.

(#16443) Ballage83: kb. amik imént is. Ha TV-n csak 0,5 A USB port van és nem HDD feliratú 1A+, akkor nem biztos, h meg fogja hajtani. Ha több port van rajta, akkor Y kábel, ha csak 1 db, akkor 3,5 colos külső vinyó is megfontolandó.

[ Szerkesztve ]

(#16446) King Unique válasza phaseOne (#16445) üzenetére


King Unique
titán

My Book/ Elements is elég, de ha nagyon feszegetni kell a kérdést, akkor igen, jobb a Red (24/7 NAS merevlemez), az előbbiekben lévő Green típusoknál.

(#16449) King Unique válasza longwild (#16447) üzenetére


King Unique
titán

Milyen ház lett végül??
Korábban össze lettek szedve 2,5 colos adattárnak való notivinyók: [link], [link]. A linkekben is lévő winchester topikban érdeklődj.
Általánosan WD-k is jók, abból 2,5" Red kiemelkedő, csak drága... Toshibák se rosszak, de vannak akik Hitachikat favorizálják nagyon. De végülis az Seagate által felvásárolt és átcímkézett Samsungok se rosszak különösebben.

(#16448) bluobluo75: örülök, h sikerült megérteni, mert tényleg nem értettem mért csinálsz ebből problémát.
Pár hsz-el feljebb lévő linkekben akad ütésállóra is példa, pl. a Transcendek.

[ Szerkesztve ]

(#16451) King Unique válasza bluobluo75 (#16450) üzenetére


King Unique
titán

Utaltam a fenti hsz-ek, linkek megkukkantására, azokban ott van ez, melyben benne van.

(#16453) King Unique válasza bluobluo75 (#16452) üzenetére


King Unique
titán

Mi jelzi ütésállóságot, rázkódás védelmet?? Jó esetben a termék nevében ezt a tulajdonságot megjelölő Rugged/ Durable/ Armor/ Anti Shock stb. jelzők. De, h ezt biztosan tudd, azt mindig a dobozán, v gyártói oldalakon kell lecsekkolni. Ott feltüntetnek mindent, pl. hogy csak sima rázkódásvédelem, v komolyabb katonai szabványoknak is megfelelő ütésállóság (US MIL-STD-810F/ G), esetleg még vízállósággal (IEC529 IPX4/ 7) is bír-e az adott modell. Pl. SP A80

Rázkódásvédelem:

- Adata (Classic: HV100, Choice: HC500)
- Transcend 25A3

Ütésálló (rázkódásvédelem) /és vízálló/:

- Adata (Durable: HD650, HD710)
- Buffalo MiniStation Extreme
- Freecom Tough Drive
- Lacie Rugged sorozat
- Silicon Power Armor sorozat
- Transcend 25M3, 25H3

Ezek csak néhány a népszerűbb gyártók közül, illetve alapszintű rázkódásvédelem lehet más gyártók termékeiben is megtalálható.

[ Szerkesztve ]

(#16456) King Unique válasza bluobluo75 (#16455) üzenetére


King Unique
titán

Tedd!
Ezek után melyik lesz a befutó??

(#16454) longwild: a Backup Plus Slim megint gyári kompakt külső vinyó...honnan sikerült kibelezett házat szerválni, innen apróról, v vmi külföldi oldalról?? Tehát csak a házat "vetted meg" és abban teszel/ veszel külön HDD-t? Ha így van, szerintem célszerűbb lett volna egy rendes 2,5" külső racket venni, azokban is bőven akad szép, szálcsiszolt alu.
Initio chip leginkább noname eBay-es rackekben fordul elő, illetve pár más gyártó is alkalmazza, de átlagosnak mondható.

[ Szerkesztve ]

(#16459) King Unique válasza oncsi (#16458) üzenetére


King Unique
titán

Ezekben [link] akad 2,5" & 3,5" rack alternatíva is. Amúgy meg:
Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja

Univerzális egyszerű rack nem nagyon van, max esetleg 3,5" rackbe beletehető 2,5" notivinyó is, ami nem használja a SATA Power 12 V-os érintkezőit, csak az 5 V-ost (ha előállít áramot azon). Illetve dokkolót tudok elképzelni, amibe mind2 méretű HDD tehető.
Önmagában Firewire csatlakozós racket szerintem nem érdemes venni, ha csak nem Maced van, de ha újabb fajta az is, amin van 3.0, akkor nincs sok értelme. Illetve nem is nagyon kapni már ilyeneket. A multi interfészes házak meg eleve nagyon drágák [link].

[ Szerkesztve ]

(#16461) King Unique válasza skyny (#16460) üzenetére


King Unique
titán

Eszköz és lemezkezelőben abszolút nem látszik :F HD Sentinel, v esetleg WD Smartware program se látja, abban diagnosztikai tesztek se futnak le?? Esetleg másik kábellel, másik USB-portban próbálva?
Illetve azt is jó lenni tudni, h pontosan melyik My Passportról van szó ??
Ha esetleg a régi "hosszúkás", azt még szét lehet szedni és áttenni belőle a HDD-t másik házba, ha az újabb 2.0/ 3.0 Essential, v a legújabb Ultra, akkor azoknak NYÁK-ra integrált USB csatlakozójuk van... ennél, ha a vezérlés szállt el, akkor nem sok mindent lehet vele kezdeni.
Ha tehát nem látja semmi és nem HDD krepált be (nem kattog, v fejletapadás stb.) akkor sanszos, h az USB vezérlése szállt el...ha kellenek róla az adatok, akkor csak szakember tud segíteni. Adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez.

[ Szerkesztve ]

(#16465) King Unique válasza skyny (#16462) üzenetére


King Unique
titán

Ez a második generációs 3.0-ás Passport [link], ami közvetlenül az Ultra előtt volt, de mára már kifutott sorozat.
Ha semmi, a fentebb felsorolt rendszereszközök, programok (azt is nézted?) se látja, másik kábellel se ismeri fel a gép, akkor sok mindent nem lehet csinálni, mert ennek is NYÁK-ra integrált USB-je van....vsz elszállt az USB elektonika, a vezérlés.
Esetleg lehet hozzá másik elektronikát rendelni, ha szétszedve megnézed a pontos típusszámát, bár az ilyet inkább jobb szakemberre bízni.

(#16468) King Unique válasza xtevo (#16467) üzenetére


King Unique
titán

250 GB-os külső már nincs, max, ha külön vesz vki ekkora HDD-t és hozzá házat. 2,5 colos méretben érdemes gondolkodni, ahol 500 GB - 2 TB a jellemző tárhelyméret a legtöbb gyártónál.
Lejelszavazást meg lehet oldani Windows alatt a Bitlocker segítségével, illetve az előző linkben lévő program utódjával, ami VeraCrypt néven fut. Viszont ezeknek egy-néhány óra kell a művelethez, ami így elég hosszadalmas —►szoftveres titkosítás.
Ha olyan kell, amelyik hardveresen titkosít, real time lejelszavazza a külső vinyót, akkor a WD My Passport Ultrák [teszt] és Samsung M3 Portable [teszt] jöhet szóba. Illetve hardveres titkosítás van még az ütésálló Buffalo MiniStation Plus és Extreme modelleknél is.

Vannak komolyabb AES XTS és társai megoldásokkal ellátott külső merevlemezek, de azok elég drágák [link], [link], [link]...

[ Szerkesztve ]

(#16469) King Unique válasza skyny (#16466) üzenetére


King Unique
titán

1. Jobbik eset: amikor látszik a külső merevlemez rendszerben, csak a partíció sérült, v a kábel hibás és amiatt dobálja el a kapcsolatot.

a.) Ha legalább mutatná a partíciót lemezkezelőben, pl. RAW, akkor adatmentő programokkal simán ki lehetne menteni a tartalmát.
b.) Lehet egy másik USB kábel megoldja, ha a meglévő megtört, v egyéb hibája van, illetve egy Y kábel, ha a 2.0 port árama kevés neki. Azt nem írtad mibe dugtad, illetve "neha vibrál"(=felpörög) utalhat esetleg elégtelen tápra is.

2. Rosszabbik eset: amikor sehol nem látszik a gépben, fenti említett programok se látják...

a.) Merevlemez krepált be (bár attól még HDS érzékelheti), v letapadt az olvasófej (ha utóbbi, igaz akkor el sem indulna)
b.) Nincs adatkapcsolat a géppel/ oprendszerrel, ha nem a kábel/ csatlakozó aljzat a rossz, akkor USB vezérlő szállt el, amivel nem tudsz mit kezdeni, mivel integrált, közvetlenül a SATA csatlakozóra van rárakva [link], [link]. —►szakember....
A régi típusoknál volt külön SATA to USB átalakító [link]

2./b. esetben az elektronikát talán le lehet operálni [link], [link] és egy kompatibilissel kicserélni, de ez már szaki dolga lesz. Fentebb is linkelt, adatmentés topikban kérdezd meg liksoft kollegát, de várhatóan nem lesz olcsó...

Fontos adatokat meg eleve mindig több példányban kell tárolni!!!

[ Szerkesztve ]

(#16471) King Unique válasza skyny (#16470) üzenetére


King Unique
titán

A kék az vsz 3.0 port lesz (5 V, 900 mA), a 3x Power piros, az vmi megnövelt áramú 2.0 port (5 V, 1,5 A?) [link]. Ha igen, akkor tápellátás nem lehet annyira gond, mivel mind2 árama elég kell, hogy legyen egy 2,5" külső vinyónak.
Ezekben nincs ventilátor :N , 2,5 colosok passzív hűtésesek, ahogy manapság a legtöbb 3,5 colos külső merevlemez (ház) is.
Ha vibrál a burkolat, akkor merevlemez megy, így elegendő áramot kap, fejletapadás se annyira valószínű. Persze jó lenne, ha tudnánk milyen a tényleges állapota (HDS), de így USB elektronika hibája sincs kizárva.
Ha fentieket végigzongoráztad, másik kábel se oldja megy, akkor csak szakembert tudok javasolni, ha kellenek róla az adatok. A linkelt topikban biztos felvilágosítanak a lehetőségekről.

(#16475) King Unique válasza saiyajin (#16472) üzenetére


King Unique
titán

Ekkora tárhelykapacitásnál, 2,5 colos méretűt célszerű venni, alternatívák visszaolvasva vannak: [link].

(#16474) vajdacs01: van annak is külön topikja, ezen hsz-ben ott van az is, ahogy a fölső linkben rackre is van alternatíva [link].

(#16473) bluobluo75: Thunderbolt nálad eleve ki van csukva, mivel nincs is ilyen csatlakozó a lapodon, de Maced sincs, v legalábbis nem említetted... Ilyen szinten egyhamar biztos nem fog lemenni belső/ külső SSD-k ára, de valóban sebességet azokkal lehet igazán kiaknázni. Egy külső vinyónál + még maga a Thundebolt interfész is elég komoly felárat jelent.

[ Szerkesztve ]

(#16480) King Unique válasza skyny (#16479) üzenetére


King Unique
titán

Ugyanilyet már nem kapsz boltban, mert kifutott széria, max használtan, de akkor ügyelni kell rá, h pontosan ezt a generációs Passportot vedd. My Book esetében volt arra példa, h vki sikeresen átrakta rá egy másiknak a paneljét és azzal működött, de My Passportnál nem tudom...vsz akár ott is összejöhet. De némi hozzáértést mindenképpen igényel.

Láttam felvetted adatmentő szakival a kontaktot, túl magas árat mondott, azért akarod házilag megpróbálni, v ő javasolta??

[ Szerkesztve ]

(#16482) King Unique válasza skyny (#16481) üzenetére


King Unique
titán

Ha pontosan az a sorozat, akkor van rá esély, h "elméletileg" működhet. Viszont a házi barkácsolással azért csak óvatosan, nehogy több kárt okozz vele, mert akkor lőttek az adataidnak! Tehát csak saját felelősségre érdemes ezt megpróbálni. Szakember, laborban történő szerelés és adatmentés drága, de az a legbiztosabb.

(#16486) King Unique válasza ejnyebejnye (#16484) üzenetére


King Unique
titán

"kikapcsolást követően " alatt, a Windowsban a tálcán lévő biztonságos eltávolítást érted?
Mert annál pl. nálam leválasztást követően eltűnik a rendszerből, leállítja a motort is (nem vibrál) és a LED is kialszik elsőre, de utána elkezd késleltetett időközökkel villogni. Ez normális. A OS-ből való leválasztás és motor leállítás a lényeg. Aszem volt akinél kialudt a LED is, de nekem is van több 2,5" külső vinyóm, külső rackem, van amelyiken kialszik teljesen, van amelyiken nem, de ez nem hiba. Ez vezérlőchip firmware és oprendszer beállítások függvénye is. Ha pl. motort sem állítja le, mert aktívan marad az USB-port, akkor szokták, főleg Win7 alatt ezt a registry módosítást végrehajtani [link], [link] .
A hozzá adott Drive Utilities programban, az üresjárati készenléti időt tudod módosítani, h hány perc után kapcsoljon ki automatikusan, ha nincs használatban.

Amúgy megy kikapcsolást követeően 2,5" külső vinyók csatlakozóját is szokás kihúzni az USB-portból és akkor LED sem fog világítani. ;)

(#16487) King Unique válasza skyny (#16485) üzenetére


King Unique
titán

Na, örülök neki, hogy sikeresen megoldottad. :C
My Booknál ez működik, de My Passportban nem voltam teljesen biztos, csak felvetettem egy lehetséges megoldásként. Így még viszonylag olcsón megúsztad. Adatmentő szaki is hasonlóképpen járt volna el, beszerez egy donor elektronikát és azt rakja át, csak persze jobban meg kell fizetni.
Azért a közeljövőben majd szerezz be egy másik külső vinyót is biztonsági másolatnak, nehogy megint így járjál! Még 2 ilyen kis beruházással is olcsóbban jössz ki, mint ha profi adatmentési díjat kéne kifizetned, szal megéri biztosra menni.

(#16491) King Unique válasza kovimre (#16488) üzenetére


King Unique
titán

2,5" külsőknek, főleg 5400 RPM-en, nincs különösebb hangja. Ő nemrég vett M3 Portable modellt, tesztet is készített róla [link], tőle kérdezd, ha pontos infó kell.

(#16489) premierpark: korábbi torrentes kérdésedre reagálva, azért bírni szokták a gyűrődést. Milyen Adata, mert ha 2,5", annál kérdéses a router USB-portjának áramellátása? De persze egy aluházazzal (jobb hővezetés), valamint rackbe tett speciális NAS HDD-vel tovább fokozható a strapabíróság.
Amit most felvetettél, az egy elég régi WD My Book [link], ami már rég kifutott sorozat és kapni se nagyon lehet már. Inkább vmi újabb fajta modell, v az előbb említett alu rackes megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#16494) King Unique válasza Azurooandrew (#16493) üzenetére


King Unique
titán

Ebben a topikban a mit érdemes venni kérdésre adnak választ, a honnan már más dolog, más topik.
Samsung M3 Portable alapból 3 év garis, több bolt meg is adja rá. Ahol csak kettőt adnak, ott a vsz csak 2 év garival kapják a nagykerből és azzal tudják továbbadni, vagy csak a kötelező 12 hónapot vállalják + 12 hónap szavatosság.
Ha meg olyan helyről rendeled, ahol csak 2 évet adnak rá, attól még a 3 éves gyártói gari érdemes rá, de akkor szükség esetén magadnak kell állni az RMA ügyintézés költségét.

[ Szerkesztve ]

(#16497) King Unique válasza sihu (#16495) üzenetére


King Unique
titán

A WD-k gyári programja kicsivel többet tud, vannak róla házi tesztek [link]. Ezen az oldalon meg Seagate teszteket találsz, van bőven Slimről is [link].
Sebesség meg jóformán egyező, kis eltérések vannak csak. Ha oprendszert akarsz róla futtatni, ott apró fájloknál úgyis lassabb az USB 3.0, mint nagyméretű fájlok mozgatásakor.
OS X Time Machine kihasználásához a külső adattárnak HFS+ra formázottnak kell lennie. A My Passport és Backup Slim is NTFS gyárilag, de átformázhatóak. A Backup Plus Slim for Mac, ami HFS filesystem alapból [link].
OS X-et akarsz rá tenni és azt futtatni?

(#16496) sziget54: ilyenbe még nem futottam bele... esetleg eszközkezelőből, v Win8.x esetén gépházból az eszközök alatt távolíts el, majd restart és újra rápróbálni. Illetve lemezkezelőben a meghajtó betűjelet törölni/ módosítani és újat hozzárendelni. Hirtelen jobb nem jut eszembe.

[ Szerkesztve ]

(#16499) King Unique válasza sihu (#16498) üzenetére


King Unique
titán

Igen, Windowst....csak este már elnéztem kicsit. Viszont, amit mondtam, az áll továbbra is, Time Machine csak HFS+/ HFS+J fájlrendszerű meghajtóval működik [link]

"A Time Machine nem tud biztonsági mentést készíteni olyan meghajtóra, amely a Microsoft Windows rendszerhez van formázva (NTFS vagy FAT formátum). Ha NTFS vagy FAT fájlrendszerű meghajtót választ ki, a Time Machine a meghajtó újraformázására szólítja fel. Formázza újra a meghajtót Mac OS kiterjesztett (naplózott) formátumban, vagy válasszon egy másik meghajtót. Fontos: Mivel az újraformázás minden fájlt töröl a meghajtóról, csak akkor hajtsa végre, ha már nincs szüksége a fájlokra, vagy ha egy másik meghajtón rendelkezik róluk másolattal."

Tehát, ha Windowst telepítesz rá, ahhoz NTFS fájlrendszer kell, de azzal Time Machine nem fog működni... :N
Amúgy nem lenne egyszerűbb OS X mellé dualbootba felrakni BootCamp segítségével a Windowst, v nincs elég hely neki a lemezen??

[ Szerkesztve ]

(#16501) King Unique válasza Hegyirabló (#16500) üzenetére


King Unique
titán

Akár lehet állandóan gépre dugva is, bár vannak olyan alaplapok, ahol a default BIOS beállítás miatt, bootolásnál a külső vinyó bekavar, arról akarja indítani a rendszert stb. Illetve, ha nem használod, de rá van dugva, akkor is áram alatt lesz, felpörgeti/ leállítja, fejet parkolja stb., szal hosszútávon élettartamára kicsit kihathat.
Géppel együtt is le lehet állítani, de főleg 2,5 colosoknál célszerűbb előtte szoftveresen leválasztani és kihúzni. A folyamatos "rajtahagyás" inkább 3,5 colos külsőknél praktikusabb, amiken van a házon be-ki kapcsoló, így, ha nem használod, elég ott kilőni, áramtalanítani.
" hogy USB 3.0-át bírja-e?" - ?? USB 3.0 is szabványos, attól, h rádugsz a portra egy 2.0-ás külső vinyót, még nem fog benne kárt tenni, sőt jobb is neki a 3.0 port a stabilabb áramellátás miatt.
3.0 adatátvitel meg nyilván interfész mellett a HDD-től függ, az mit tud, mennyire van tele, de ha 3.0-án gyorsabban mennek az adatok, az nem árt neki. Ha tied csak 2.0-ás, akkor meg ugyan mindegy, úgyse lesz nagyon gyorsabb 3.0 portban, max pár-néhány MB/s sebesség növekedés tapasztalható.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.