Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11460) King Unique válasza Kope91 (#11459) üzenetére


King Unique
titán

Ekkorával nem próbáltam még TV-n,de kisebb partíciókra osztva nyilván azokat felismerné,megjelenítene külön-külön. Arra figyelj, mikor felosztod ,h TV mit kezel,NTFS, v csak FAT32 stb.

(#11463) King Unique válasza Gaboren (#11462) üzenetére


King Unique
titán

Pontosítva vettél egy 2,5" WD Scorpio Blue hdd-t - az jó :K - + hozzá egy 2,5" mobilracket,M-tech, az kevésbé jó :D Kikapcsolás normális,ált mind 10-15 perc után leáll üresjáratban,de nem menet közben. Fagyást okozhatja rack is - xar, usb vezérlőjével vmi nem stimmel - ,vírusírtó (kezdeti 5-ös ESET),megtört kábel,elégtelen tápellátás stb.
Fentiekből silány a rack a legéletszerűbb ok,tápgond WD-nél nem szokott lenni nagyon,kábel csak nem tört meg stb., szerintem tedd át vinyót egy másik,minőségibb rackbe (v cseréltesd ki,ha lehet),akár usb3-as se sokkal drágább. Volt már rá példa,h xy hibát,kellemetlenséget produkált egy silány rack,minőségibe áttéve minden frankó lett, 2,5" mobilrack topic.

(#11461) cocus007: Manuálian v szoftveresen lehet kilökni,mert ha olyan lassan éled újra,annak a hibája lehet. Végén megjégyzésben írják,h negyedik/v némelyik aljzat bizonyos usb3 vezérlőkkel,nem teljesen ok-s,csak 2.0 módva műxik,v ilyesmi,lehet nem csak az...ha adtak hozzá drivert stb.frissítd,bőv kártyájét is.
Elvileg mindegy melyikbe dugod,mivel rack úgyis csak usb2-es,ill WD 2,5" vinyók indítóárama pont 5-600mA körüli,elég akár 1 usb2 port is,de ha kékbe - 3.0 900mA-be - dugod (másikat meg 2.0-ába,h nem lifegjen),az is jó,másrészt kelleténél több áramot nem vesz fel vinyó,tehát nem fogja kisütni,v ilyesmi.

(#11471) King Unique válasza DJ. Ru$y (#11464) üzenetére


King Unique
titán

Más vinyókkal jók a rackek,jól formáztad,kompletten rackbe téve usb-n nem egy ? IDE vinyókat nem kötöttem még rá átalakítóval,.úgyhogy ez ügybe nincs tapasztalatom,max csak 3,5" rackbe használtam usb-n,de ott nem volt gond. Szerintem particionálás , v hdd probléma topicban próbáld meg,ha csak itt más okosabbat nem mond.

(#11465) nagyi2k: jó a T25M3 :K ,ütésállóba az egyik legstrapabíróbb,maga a gyártó is minőségi cuccokat csinál, 1 TB-osban nemtom milyen vinyó van benne,de elég neki ált.1 usb2 port is,ill adnak hozzá külön táp-power kábelt,ha esetleg mégsem. Akik korábban vettek 500-750-esbe mki elégedett volt vele. :K
Másik mobilrackes megoldás se rossz,minőségi összetevőkkel,pl. új WD Scorpio Blue vinyó+ hozzá egy jó rack, topicjába találsz infót bőven.

(#11470) ed019: ilyesmi? prémium kategóriás gyártó,de néha inkább főleg a designra fektetik a hangsúlyt... Usb2-es használathoz elvileg driver sem kell,meg kéne nézni mi okozhatja ezt: másik portokba dugni azokban jó-e, kábele nem-e tört meg,esetleg másolóproginál vmi el van állítva,v oprendszer energiagazd beállításai miatt állítja le,dobja el kapcsolatot, milyen a médialejátszóban vinyó állapota (pl.HD Sentinel) stb.

[ Szerkesztve ]

(#11473) King Unique válasza ed019 (#11472) üzenetére


King Unique
titán

Akkor annak a hibája,mondtam én, néha-sokx előtérbe helyezik a designt, a stabil működéssel szemben...akkor vagy kiveszed belőle vinyót és átteszed 3,5" mobilrackbe,bár gondolom spec csatik kellenek rajta (igaz akad drágábban ilyen rack is), vagy megpróbálod progijaiból vmelyiket, pl. firmware-t frissítesz,az sokx kijavítja a hibákat. :K

(#11476) King Unique válasza ed019 (#11474) üzenetére


King Unique
titán

Igen,de ahhoz hagyd benne,usb-n, letöltöd kis progit,azt tovább-tovább stb...egyszerű alif 1 perc,v annyi se,fél,viszont arra ügyelj más ne menjen közbe (vírusírtó is kilök), és ne legyen áramszünet,mert ha közbe megszakad is cinkes...

(#11475) nagyi2k: racken nem érdemes spórolni,elvileg nem rossz a Kraun,de akad jobb is,ebből kiindulva,akkor vedd 25M3-at (v más konpakt esetleg Adata,WD Passport stb),jó kis cucc,max burkolata miatt nyáron kicsit melegedhet,ezért jobb egy alu mobilrack ilyen téren.

neked/nektek is BUÉK :))

(#11480) King Unique válasza ed019 (#11478) üzenetére


King Unique
titán

Az maga ált egy kis önálló exe file ,dupla katt azt kész, utána pár bökés...,de ennél rarból kicsomagolod és pendrivera másolod a fileokat,azt bedugva lejátszóba már magától adódik a program,de egyébként ott a leírás is hozzá pdf-ben,nem....

(#11482) King Unique válasza ed019 (#11481) üzenetére


King Unique
titán

passz...ezé egyedi. Lehet pendriveot kell megfelelőre formázni.

(#11495) King Unique válasza ed019 (#11483) üzenetére


King Unique
titán

28 Mb/s az jó usb2-n, a fw update is javított rajta ezek szerint,de lehet kábel a ludas,pár-néhány100 huf egy boltba,egy próbát megérnemhátha.

(#11486) minusz9: nincs mit,neked is. Másik topicba hátha... :)

(#11496) King Unique válasza moha21 (#11484) üzenetére


King Unique
titán

jó a 25M3,bevált cucc :K ,adnak hozzá + táp usb kábelt,de ált nincs szükség rá,elég neki usb2 port is. Puffer méret külső adattár vinyóknál másoldlagos szempont (összes 5400-as 2,5"-nél annyi),az inkább rendszer vinyónál fontosabb

(#11485) werszomjas:. noti mellé jobban passzol 2,5",ha hordozható kell,nyilván ez jön szóba,picike kérdőjel,h usb tápelllátás elég-e neki,de WD-nek simán,indítóáram ezeknél a legkisebb,szinte usb2-re van belőve,+ esetleges hátrány,h NYÁK-ra integrált usb csatija van pont ennek ]link],tehát nem tehető át vinyó másik hazba,notiba stb.,de gondolom nem is ez a cél,mármint szétszedni stb.
Egyébként nem feltétlen ipon a legolcsóbb,máshol 2 TB MB nem sokkal drágább.

(#11491) Tejes Pite: SP-k extrák terén max ütés-vízállóság (némelyike) jobbak,v pl. újabb szériás vinyók kerülnek bele (ált. Toshiba),de szoftveres csomag egyértelműen jobb WD-nél (Passport),jelszavas védelem (hw-es tikosítás) is azoknál van,SP-nél nincs :N ,max fileszintű,de az olyan mintha rarba tömöríténél jelszóval...+ kiegészítők,tokok (akár ütésálló Nomad) stb. +pont WD-nek.
Ha ez nem kell szerintem jók SP-k is új A15,D03,de a kolléga által ajánlott Adaták se rosszak,azok is 3 év gari,HD710 is jó strapabíró,v 500-asba HE720 egész csini, Trancendek se rosszak

[ Szerkesztve ]

(#11507) King Unique válasza Tejes Pite (#11497) üzenetére


King Unique
titán

Ha már megkerestél,akkor privátban,de amúgy mind3 jó :K ,az alapján dönts mi a fontosmkell-e vmi kis +,szoftveres körítés,bejáratott márka stb.=WD, ütésálló,új gyártmány (új vinyó,vezérlő)=A15, hasonlóan strapabíróságot leszámítva D03

(#11498) prebuds: usb2 a szűk keresztmetszet :K ,de ált.külső adattárnak élettartam,kisebb melegedés miatt 5400-as ajánlott (5200 gondolom régi-új WD10TPVT vinyós Passport). 7200-as usb2-n csak pár MB/s-el gyorsabb,usb3-on se túl sokkal,mert ált. 2x375 GB tányér van benne,ami kb. max 120-125 Mb/s,de új 2x500 v 1x500 tányéros 5400-asok is hozzák ezt.Nem írtad mekkorára gondoltál,de 2,5"-be tusb ápellátás 7200-asnál bizonytalanabb,ezért se ajánlják.

(#11499) werszomjas : oksa,akkor tökéletes lesz neki 2,5",usb tápolással se lesz gond,főleg WD-nél nem, választék nagy,csajodnak új design Passport vsz jó lenne,abból is esetleg új vékonyabb Edge modell (kicsi,vékony az ált tetszik csajoknak),v más (adata He720,v az fiús :F ),te tudod milyen az ízlése... :)

(#11510) King Unique válasza McDog (#11509) üzenetére


King Unique
titán

Új Hita Touro is jók nagyon és design is rendben (+1 ajánlás to werszomjas ) :K ,de persze WD is frankó,bár vörösbe srácnak...igaz nekem is legalső Passportom olyan volt,mert olyan színben volt az adott méretben. :B

(#11516) King Unique válasza JHONNY 79 (#11515) üzenetére


King Unique
titán

Attól függ,ha csak otthoni fix használatra lesz Tv-hez,akkor 3,5" is megteszi.ezért az árért abból 1-5-2 TB is kijön,viszont neki gondolom fontos a kis méret,hordozható legyen,akár tasiba beférjen,akkor nyilván 2,5",maradhat ez. 3,5"-nek kell (adják hozzá) külső 230V/12V táp adapter, 2,5" csak usb portról kapja az áramot,max ha 2.0-án nem kap eleget,akkor 2 végű kábellel,de esetek zömében nincs rá szükség,főleg WD-nél nem.
2 közül,mivel hasonlóak is (NYÁK-ra integrált usb csati stb.),inkább WD-t vegyétek,az kiforrottabb,megbízhatóbb márka,szoftveres körítése is bőséges,hw-es titkosítást is tud - lejelszavazható - ami ki-be kapcsolható jelszó ellenében.+ sokféle gyáti tok ]link] kapható hozzá,akár ütésálló Nomad is.
Visszaolvasva is találtok még alternatívákat (Adata,Trancend,SP stb.),nemrég Hitachi Touro Mobile [link] is egész jó :K

[ Szerkesztve ]

(#11522) King Unique válasza ginola (#11517) üzenetére


King Unique
titán

Nem szaggatt az :N ,áramellátás felprörgés része a kritikus,akkor veszi fel a legtöbbet,utána,ha már megy,nem fog menet közben amiatt akadozni,max egy 7200-as...+ amúgy is durvább bitrátájú HD filmeknél fordul elő nagyritkán,de ott is usb2 miatt,az a szűk keresztmetszet.

(#11518) JHONNY 79 : az se,de eladták Seagate-nek hdd gyártást,ez az M3 is csak marketingfogás,uaz,mint korábbi M2, meg Passportra is eléggé hajaz,de azok supportja,szoftverei jobbak,ill benne lévő vinyó áramfelvétele kisebb,mint samsung-seagate-nél.,tehát TV-re kötve is stabilabban elmegy.Nem kell hozzá semmi spec kábel,amit adnak usb3-at,annak vége "A" male típusú,ami belemegy,beledugható TV usb2 "A" female portjába :D Max arra kell figyelni,h nem túl hosszú a kábel (kb.40 cm),tehát úgy helyzd el TV közelőben,lehet hosszabítóval megtoldani (usb2 A-A male-female pl) rákötni,de nem legyen túl hosszú.

(#11529) King Unique válasza JHONNY 79 (#11523) üzenetére


King Unique
titán

Szerintem 1A lesz az,1,5 sok,bár elvileg ha többet is kap,csak annyit vesz fel vinyó,amennyi kell neki. Hosszabítóban 1-2, közti kapni ált.,nálam műxik PC-n,TV-n se volt gond,bár lehet amit lejjebb írtak picit lassul tőle,de azért nem drasztikusan (nálam).

(#11528) ginola: milyenek voltak azok, :F Vagy vinyók nagy áramfelvéte miatt és TV port ezt nem tudta kiszolgálni (kevésbé valószínű),v mert pl. filerendszerét nem ismerte fel (NTFS),de megy ez simán,nem szokott 2,5"-ekkel ilyen téren gond lenni. :N
Aztán az se mindegy adott video/film milyen formátumban,szerkezetben van hdd-n,mert az már TV képességeitől függ, mikkel birkózik meg,mit játszik le automatikusan, utána kell nézni manualjában,v vmi multimédiás-TV-s topicban, szerintem ez valószínűbb ok lehetett.,jártak már így páran. Szal,ha ez a gond,ugyanúgy 3,5"-es MB-nél is így lett volna,csak táp mizéria miatt nem kell elvetni 2,5"-est,egyébként jó a MyBook. :K

(#11527) McDog : jó tipp,bár WD Red-et NAS való 24/7-ben,normál módra jó egy átlagos 3,5" 5400-as is,de aki nem sajnálja rá a kb+10k felárat és sokat nyúzza,strapabíró vinyó kell neki,az bátran vegye,jó ez a széria. :K
látom megjegyeznek,"tanulnak" egyesek ezt-azt,erre jó a topic ;)

(#11537) King Unique válasza ati888 (#11533) üzenetére


King Unique
titán

Nacsak,mi volt vele pontosan a baj,vinyó halt be,v csak usb vezérlő szállt el :F Egyébként jók a WD-k, My Passport talán megbízhatóbb,nekem is az van,de ha nem,akkor visszaolvasol akad bőven más is,pl. Silicon Power (A15,A80,D03,D05..),Adata (Sh14,HD710...),Transcend (25M3,25A3 ...),azokra 3 év gari jár.
Sebességben mostani modern 2,5"-esek (500 GB/tányér) hozzák régebbi 3,5"-esek szintjét,akár max 110-1120 MB/s,de újak azokba nyilván gyorsabbak,vinyó topicban találsz teszteket,mit tudnak azok.
Ha nem fontos mobilitás,méret,akkor 3,5" is jó, Ft/GB arány is kedvezőbbm, ill ha intenzívebben használod akár strapabíróbb vinyósa (24/7)t is választhatsz pl mobilrack+külön hdd megoldás esetén.[link]

(#11534) Lengyi) mindegyik gyárilag leáll - energiatakarék - ,ált. 5-10 percre vannak állítva,v több,de WD-nél állítható Smartware v újaknál Drive Utilitíes progiban (Sleep Timer),akár ki is kapcsolható.[link]. illetve fejparkolás maitt is leállhat,az is tiltható Fejlett enrgiagazdálkodásnál HD Sentinelben, v * jellel,de ezekért topicját nézt át.( Sentinel és kiritikus hiba - fejparkolás - topic

[ Szerkesztve ]

(#11550) King Unique válasza Dorian (#11540) üzenetére


King Unique
titán

Esetek zömében valóban elég a 2.0,de multimédia topicokban javasoltak (tapasztalták) gyorsabb csatit - pl esata - combosabb filmekhez,mert azon nem akadt, usb-n viszont igen.Adott készüléktől is függ mennyit tud kihozni pl.usb2-ből.
2,5"-ek nagyja simán megy TV-ről,előnyösek WD-k,azok kevés árammal beérik,+ új TV-ken direkt "külső vinyós" 1A-es portok vannak,nem kell (feltétlen) külön táp :N ,de egy 3,5" nyilván stabilabb ilyen célra,kábelhossz se problémás azoknál. Nagyobb áramfelvétű (hitachi,toshiba) vinyó,normál,névlegesnél is karcsúbb áramot tudó usb portnál (pl TV) lehet cumi... :D
Működő,bejáratott dolog ez 2,5"-el is :K , másrészt meg elsődlegesen adathordozásra,tárolásra valók külső vinyók pc,noti,mac stb. közt,nem pedig médiaeszközökhöz,az abból adódó inkompatibilitás,nem kielégítő működés nem is annyira róható fel hibának,mert nem is arra valók...
(#11539) f4cg80 : olvasd el az adott topic 1. hsz-át minden benne van - egyébként élettartam csökkenés. Azért nem kell annyira túllihegni se szerintem,mert nem fél év alatt jön össze annyi (hsz),több év kell neki,régi Passportomba is van közel 100k érték és semmi baja,inkább rendszer hdd-ként kritikusabb.Illetve egyeseknél 3,5" Green is vígan ment még 800k-s értékkel,szal nem egyáltalán nem biztos,h x év múlva emiatt menne tönkre.
Mikori az a Hita Touro,h már annyi van benne :F Pont e téren szidott WD-k 2,5"-be kevésbé parkolják,mint Toshiba belsősek,de korábbi Hitákat is szidták ilyen téren,ezek szerint tiedbe lévő új Travelstar 5k1000 is szorgos...

(#11548) talpalavalo: 2,5", v 3,5" mobilrack topic,mert azt nem írtad milyen fizikai méretű...2,5" ha usb táposat akarsz,v csak csatira értetted?

[ Szerkesztve ]

(#11552) King Unique válasza f4cg80 (#11551) üzenetére


King Unique
titán

Új Passportomba van 23k körül,pedig közel 2 éves (igaz mostanában kevésbé használom), Iomega Toshiba vinyóval aszem 18-19k körül,pedig több mint fél éves,ezek szerint Hita még jobban csapkodja...de amíg ez állapotán nem látszik (SMART),nem kell annyira túllihegni szerintem...de biztos,mi biztos alapon maxra húzod,akkor elvileg nem parkolja a fejet,bepipálod.h köv. indításnál is alkalmazza és akkor meg van oldva. :K

(#11557) King Unique válasza Dorian (#11554) üzenetére


King Unique
titán

Pedig nekem ott javasolták többen is,de akkor lehet egyedi esetek, tapasztalatok voltak náluk...amúgy nyilván világos, h elméletileg usb 20-30 MB/s sávszél elég, ki lett vesézve már...
Elsődlegesen arra valók,ahhoz garantáltabb a jó működés, kompatibilitás, médialejátszás más eset, bár szeretik sokan költséghatékonyan egybe letudni, viszont akkor ne lepődjenek meg, ha nem minden klappol...,de szerencsés a dolog,mert esetek többségében ott se szokott nagy gond lenni, legtöbb forgalomban lévő megfelel a célnak. :) Nagyon noname-ekkel szokott gond lenni, de annál is - pl.Aldis Tevion 2,5" - vézérlője nem volt TV-ével kompatibilis, azért nem ment,nem ismerte fel.
Áramfelvétel, megfelelő tápellátás 2,5"-nél se kiritikus azért annyira, mert névlegesnél kisebb árammal is elindulnak, 09-1A-es Toshiba vinyó is elmegy 1 db usb2 portba, TV-n is ki lett próbálva, gond ált.hosszabítós használattal szokott lenni,v ha kiszolgáló eszköz portja nagyon gyatra áramleadás terén. Stabil tápolás főleg élettartam miatt is fontos.
Akinek meg kifejezetten ilyen célra kell, vegyen beépített hdd-s media playert,v külső vinyót gyártók kínálatában is akadnak ilyenek,ezeket külön is kategorizálják ilyen, multimédia felhasználásra, amik másodlagosan persze "sima külső hdd-ként" is használhatóak.

(#11555) Alex91: tiedét meg messze földön a legkönnyebb... :)

[ Szerkesztve ]

(#11564) King Unique válasza f4cg80 (#11559) üzenetére


King Unique
titán

Az sok 1 nap alatt... :Y ,az én toshiban parkol 2-300-at pár óra használat alatt,úgy látszik Hita még rosszabb ilyen téren,bár amíg állapot nem romlik nincs ok aggodalomra (évek kellenének neki), Sentinelben tiltottad is,így már jó lesz.
Usb3 A-MicroB kábelt itthon nehezebb beszerezni,netről célszerű rendelni,v számtechboltban,jobbakban csak tudnak.

(#11567) King Unique válasza bigdady (#11565) üzenetére


King Unique
titán

Ha csak az elmúlt 2-3 oldalt végigpörgeted csomót találsz, tudom, h sokan nem szeretnek visszaolvasni,de azért nem kéne sokat...pl. néhány hsz mások és én általam : # 11332, # 11451, # 11348 - amúgy 500 GB alatt nem érdemes manapság, Htpc célra szinte mind jó,de ha fixen otthonra,nem akarod hordozni, akkor megfelel 3,5" is, ill legolcsóbb ha veszel gépbe +1 vinyót.

(#11566) spiky03: neked is ezt tudom kb. mondani :K ,+ 1 apróság: BD lejátszóid tudják már NTFS-t? mert ezek a külső vinyók javarészt már arra vannak tolva,igaz átformázható,particionálható FAT32-re.( nem érdemes annyira,elavult...)

(#11572) King Unique válasza bigdady (#11568) üzenetére


King Unique
titán

Hát élettartamot tekintve, az intenzív használat=melegedés, 2,5"-eknél bizonyos márkák túlzott fejparkolása (amúgy mind csinálja, de WD-nél natúr vinyóba állítható, ill üresjáratban leáll vinyü,de fejet akkor is rakja össze-vissza,ami hosszú távon nem jó) stb.lehet kicsit rövidíti, de ha árt is neki,max évek múlva jön ki,ill azért is mondtam,ha otthoni 24/7-es használatra lesz,akkor 3,5" is megteszi,abból is alurackes (jobb hőelvezetés), meg olyan vinyó,ami nem parkolja fejet annyira,mint a WD Green (azok 1,5-2 évet bírnak kb.folyamatos üzemben pl. torrentszerverként),de annál is állítható.Tehát más márkájú 3,5",v WD-be a Red széria .Bővebb infő,fejparkolás topic + ajánlott hdd-k

(#11569) spiky03 : hát,ha elég 3,5"-be 500 GB és kell hálózati elérés,akkor vedd :K,de van NAS topic is

(#11570) Darko_addict: 2,5"-ek zömén nincs,üresjáratban hiába áll le x perc után, egyes típusok/belsősek intenzíven parkolják fejet közbe is (toshiba, hitachi, wd), 7200-asat ne vegyél 2,5"-be =jobban melegszik, usb táp nem mindig elég neki, 5400-ast inkább. 3,5"-be alu rack terén Sharkoon Rapidcase-t dícsérik 3,5" topicban, ill ventisbe Thermaltake ST0016..széria ilyen, ezek jó rackek,kikapcs gombbal :K , vinyóba 3,5" Green helyett inkább a fenti ajánlott listából mást, v RED-et vegyél,igaz kicsit drágább,de legalább minőségi halk,nem melegszik annyira stb.

(#11571) kutyás01: arra megfelel az is :K ,de tapasztalat nincs róla sok, vett pár ember korábban innen (nemtom már kik...), számításba jöhet még WD MyBook, v a fent javasolt mobilrackes megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#11579) King Unique válasza f4cg80 (#11578) üzenetére


King Unique
titán

Ez tényleg az,ilyet még nem is láttam,h csökken (elvileg nincs is), olyan lehet,amit fejparkolás topicba is írtak,h pl. WD-nél beállítva adott értékre ritkábban parkol és progi nem számolja,de h visszafelé... :Y Milyen Sentinelt használsz,legújabb,maxra van húzva energiagazdálkodás?

(#11587) King Unique válasza f4cg80 (#11580) üzenetére


King Unique
titán

Nekem is... :Y , kérdezz rá szerintem Sentinel topicban, h most progi xar, v vinyónak trükkösek a beállításai.

(#11581) moha21: azokat még arra formázzák - h több OS-el komaptibilis legyen... :D - , de érdemes áttolni NTFS-re, már csak 4 GB FAT fileméret korlát miatt is :K , v ha kell FAt is (pl. DVD lejátszóhoz), akkor meg particionáld 2 külön részre.

(#11582) Kezdő vagyok::K ,de inkább az a kérdés,h feltétlen 2 TB kell-e egybe :F Akkor nyilván nincs sok alternatíva, mivel egyedül WD gyárt ekkorát 2,5"-be, tehát ha IGEN, akkor ez,v külön véve ilyen 2,5" Green vinyót + mobilrack (Delock 42492, 42477 ), amibe belefér, de így össz drágább..., amúgy ennyiért még kölön 2x 1 TB-os se jön ki, tehát árban mképp jó vétel. :K
Szín meg ízlés szerint,fekete is elegáns (kis mintázat is jó rajta), ezüst is tetszetős...
ez lesz akkor a 3. WD,enyire bejöttek ? :D

[ Szerkesztve ]

(#11590) King Unique válasza Kezdő vagyok (#11588) üzenetére


King Unique
titán

Én nem ismerem, honi,rossz csak nem lehet,de ide illő topicba érdeklődj. Én úgy tudom 2 TB-os csak feketében van (honlap is ezt erősíti meg), itt nemtom honnan vették ezüstöt,látszik a szint..., v már tényleg van és ok-s... :F
Amúgy kérdés továbbra is áll, 2 TB kell egybe 2,5"-be ? Ha igen, akkor már csak ára miatt is jó a gyári WD MP. :K
ha veszel legalább beszámolhatsz róla milyen... :)

(#11589) 1c3t34: azért még így is jó tág határok közé lőtted be, ha méret stb. elhanyagolható,akkor 3,5" , de abban főleg 1 TB és afelett ajánlatos venni. Ha visszaolvasol találsz infót bőven, pl .#11567

[ Szerkesztve ]

(#11594) King Unique válasza Orlin (#11591) üzenetére


King Unique
titán

Hitachi jobb :K , max a sok fejparkolás lehet kicsit aggasztó (visszaolvas..), 2,5" Toshibába is inkább Edition, Partner, v az aluházas Alu2S/ Steele modellek az igazán jók. Vagy pont előtted lévő hsz-ba kapott választ vki hasonlóra, ott hsz linkje.

(#11593) Söri0127: milyen külső vinyó pontosan :F Felismerte ? Ha nem , lehet olyan filerendszerre volt formázva, amit settopbox nem kezel, v talán usb vezérlőchip nem kompatibilis vele, ha 2,5" vinyó, esetleg usb-n nem kapott elég áramot..stb. Ha igen, lehet video olyan, v mappaszerkezet, amit stb nem kezel automatikusan, de mivel konkrétumokat nem írtál, majd más válaszol, v vmi multimédia, v hdd probléma topicba próbálkozz.(megvolt látom..) Partíciót próbáltad visszaállítani, v lemezkezelőben ügyködni, adatmentés topicban liksoftnak biztos van pár ötlete?

[ Szerkesztve ]

(#11602) King Unique válasza pergabb (#11599) üzenetére


King Unique
titán

Akkor elvileg működnie kéne...vmi drivert nem adtak hozzá,amit fel kéne rakni , CD-t adtak hozzá,nem ? Lehet,h lemezkezelőben hozzá kéne rendelni meghajtóhoz betűjelet, új partíció stb,azt próbáltad? Ha nem megy, ki kéne próbálni másik rack-el, vinyó állapotát megnézni egyáltalán jó-e (HD Sentinel).

#11600) leyence2: akkor vsz rack-el lehet vmi gond, esetleg kábele megtört,v másik usb portba,hogy előttem szóló is tanácsolja...másikban próbáltad?
HDD probléma, segítsetek! (nem adatmentés is ajánlom figyelmedbe.

[ Szerkesztve ]

(#11605) King Unique válasza Söri0127 (#11604) üzenetére


King Unique
titán

Hogyan,mi volt a gond?

(#11603) leyence2: valószínű, ha a vinyó meg jó... :K

[ Szerkesztve ]

(#11607) King Unique válasza pergabb (#11606) üzenetére


King Unique
titán

Akkor vidd vissza, ha belefér cseréltesd is ki vmi jobbra - pl. Sharkoon, Thermatake (akár usb3-ast) - , pár ezren ne spórolj szerintem,mint hogy bosszankodj megint :N Illetve fentebb linkelt hdd probléma topicba is kérdezz, hátha.

(#11615) King Unique válasza beni-g (#11608) üzenetére


King Unique
titán

Milyen Expanzion,a régebbi usb2,v az új usb3 tégla? Úgy látszik azok se túl megbízhatóak... :U
Esetleg mondtam volna cserélj tápot,v más usb kábellel, v házából kivéve másik rackbe téve próbáld, de ha már vinyó is zörög az gáz..., de konkrétabban, pl. HD Sentinel milyennek látja,mert abból látszik, h vinyó tényleg behalt-e :F
Ha be, akkor adatmentéses cég marad,de már pár 100 GB se olcsó,sőt... :N ,
[L:http://prohardver.hu/tema/hdd_problema_segitsetek/friss.html]hdd probléma., adatmentés topic - liksoft szakit kérdezd, ő profi, ezzel foglalkozik.

(#11611) Tejes Pite: nyilván menne, 5400-as vinyó is elbírja, usb2 sávszél is elég (elvileg BD, durvább bitrátájú HD-hez is), "megsülés" téren időtartam lehet kritikus,de az is ha túl sokat nyúzod, műanyag burkolat rossz hőelvezető. De próbálni kell,azt kiderül. :)

(#11613) spyduck: Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja

(#11614) roland02: visszaolvasol, alternatívákra találsz linkeket,hsz-okat. Kikapcsolását adott eszköz irányítja (TV, lejátszó, alapból azért leállnak enrgiatak.beáll.), jobbja azzal együtt indul-áll le stb. Vételnél érdemes figyelni,h olyan 3,5" kompakt külső/ v mobilrack legyen, aminek van kikapcs gombja, mert inkább ez szokott fontos lenni egyeseknél, h full ki lehessen lőni, ha rá van dugva, de nem használja.

[ Szerkesztve ]

(#11631) King Unique válasza V.Stryker (#11618) üzenetére


King Unique
titán

Tényleg érdekes...
Mivel gyalultad le,a WD Quick Formatterrrel, v mással, NTFS filerendszerű maradt :F Smartware, Drive Utilities.... semmi nem ismeri fel? Azon a mh-i gépen más külső 2,5" vinyó megy, tied más XP-s gépen?
Vinyó benne gondolom jó Sentinel szerint, áramot biztos kap ezek 500mA környékén esznek, pont amennyit usb2 tud, ha win7-en full jó,akkor nagy gond nem lehet vele.
1SES drivert eltávolítod, újra rakod nem segít, 2 azon a mh-i gépen nincs vmi jogosultság korlátozás, 3 vírusirtó nem fogja és amiatt, 4 ha nem menet közben, hanem indítás előtt dugod rá úgy felismeri, 6 milyen gép az,vmi régi PC, tápja jó ? Néhány ötlet csak...de ezeket+fentieket is ki kéne próbálni, megnézni, h bővebb képet kapjunk, mert mondanám vidd vissza garis cserére, azt kész,de ha máshol full ok-s, akkor...
Nem szokott általában WD-vel gond lenni, én is sokáig nyúztam XP alatt, minden ok volt vele :K
ha regisztrálsz, akár WD-től is kérdezhetsz of english, szoktak válaszolni [link], tudásbázisukat is érdems átnézni, ha liksoft nem tud, bár szerintem ő is csak általánosságokba,ez spec eset.

A gép lesz itt aludas,ottani XP, szerintem,azért is kéne fentit- másik XP,másik külső vinyó azon - kipróbálni, ha befagy, lassul, foghatja progi, vírusírtó is (Milyen NOD van fent,ha az?)...

(#11617) kutyás01: láthatod, másnál Expansion bexart, bár ez a Backup Plus (korábbi Goflex) a prémium kategóriás elvileg, talán jobb vinyó kerül bele, háza is jobban össze van tákolva és megbízhatóbb ,v nem... :F Ami a korábbi Goflexnél is gond volt, h zárt műanyag burkolata miatt marháta melegedett,ez is ránézésre hasonlónak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#11636) King Unique válasza V.Stryker (#11632) üzenetére


King Unique
titán

Magyarán jó a Passport (mint általában :) ), csak mh-i gép van nagyon összegányolva, de nagyon... :U
Azért előtte megemlíthetted volna, h nem minden ok-s géppel , a felesleges találgatások elkerülése végett,de utólag már mindegy (garit is csak azért mondtam, amúgy nem)...

(#11642) King Unique válasza Burki (#11640) üzenetére


King Unique
titán

Ezek közül Gigabyte és WD az,ami leginkább jó, bár GB is csak amolyan "divat 2,5 külső hdd gyártó",de a Classic 3.0 minőséginek néz ki, csak felülete fényes-kényes,de vékony kis tokozás is van, ami ezt csökkenti+ tok. Vastagságából ítélve 3 rányéros, régebbi hdd lehet benne ( tipp:Toshiba, WD talán..), Adata-ban is. WD-ben is 3 tányéros van,de suportja, szoftveres felszereltsége annak a legjobb, bejáratott, megbítható cucc, ha fontos a körítés, akkor általad jelölt 4-ből egyértelműen az :K , ha nem akad más is...ja és mivel usb3 nem drágább és "alap" manapság, nem érdemes 2.0-val szórakozni :N
Adata CH11 is elmegy, de akadnak nála jobb szériák is, pl. HD710, SH14, HV610, ezekben gyorsabb,új 2 tányéros vinyó van, árban még jobbak is,igaz más shopokban.
Toshibából is Basics fapados xar...inkább Edition, Partner , v a hőlvezetés szempontból előnyösebb aluházas Alu2S.
Trancend ütésálló 25M3, szintén strapabíró SP A15, A80, ha ilyen kéne, hasonlóak fenteb linkelt Adaták is+ vízállóak. De csomó van, hadd ne soroljam fel mindet....ebben a hsz ban is akad bőven., pl. Hitachi Touro Mobile is frankó, árban is (gyakori fejparkolást leszámítva,de többi is csinálja...)

v2 megoldás: vinyó pl + alu 3-4k mobilrack (topic) , kb.25-26k össz körül, az is jó.

(#11641) jozsi252: neke is kb. ez... :) ,méretet meg döntsd és az alapján válasz, amúgy jó mind 2.

(#11637) V.Stryker : hurrá... :D de legalább megoldódott a probléma.

[ Szerkesztve ]

(#11644) King Unique válasza jozsi252 (#11643) üzenetére


King Unique
titán

Gyári energiatakarék beállítás, h lekapcsolja vinyót (forgás leáll) , illetve fejparkolás miatt is, előbbi (időköz) Passportok gyári progijában állítható (Sleep Timer, manual) , akár ki is kapcsolható , utóbbi parkolás meg HD sentinelben tiltható, ha túl gyakran csinálná, ill WD adott ki gyári progit, amivel 2,5" kék skorpiónál (csak külön megvéve, mobilrack+hdd megoldásnál) is szabályozható (csak WD-nél). Menet (másolás) közben ált. nem áll le, max esetleg parkolhat, nemtom már illető mit írt pontosan, de nem szokott velük gond lenni ilyen, más téren se (lehet gép energiatak. beállítása zavart be,v más). :N Ajánlom figyelmedbe fejparkolás topicot, 1 hsz is tanulságos.
Áramfelvét WD-nél szintén nem gond, max áramerősség szükséglete ,pont usb2 (500mA) környéki (1 TB-osnél régi 06, új 0,55A), ezeké a legkisebb, simán mennek 1 db usb2 portba. Többié, toshiba, hitachi stb. magasabb (07-1A közt), de azok is elmennek simán.

[ Szerkesztve ]

(#11649) King Unique válasza jozsi252 (#11645) üzenetére


King Unique
titán

Igen már emlékszem, de nekem is van 2, több oprendszeren próbálgatva, én aktív másolás közben ilyet nem tapasztaltam :N (csak üresjáratban, de az ugye állítható), lehet nála vmi egyedi gép-os config beállítás/hiba zavart be, mint látod nemrég "nyomtatós dolog"...
Persze, h felismeri, vezérlő visszafelé kompatibilitás alap, usb2 höz még driver se kell, menni fog ez simán. :K

(#11646) Burki: kompakt külsőt pont az extrák, design stb miatt érdemes venni, ez a Basic annyira lecsupaszított, burkolata műanyag/ v vmi gumírozott=rossz hővezetés=melegedés, h ilyet annyire nem érdemes venni (szerintem...), + pár ezerrel többert, v hasonló áron ütésálló stb.komolyabb cucc kapható. Célnak elvileg ez is megfelel, de előfordult már néhány gyártónál, h a fapadosabb szériák kevésbé voltak megbízhatóak, mint pl. WD-nél az Elements...Tehát, ha full nem kell semmi, akkor mobilrack+hdd megoldás a legjobb (v egy olcsóbb fentett említett kompakt), egy jó alu rackben vinyó sem fog melegedni, ill azt is te magad választhatod bele (2,5,topic már szerepelt+ ajánlott vinyók)

(#11653) King Unique válasza Minstrel (#11650) üzenetére


King Unique
titán

Így van,ahogy szaki mondja :K , Adata nem gyárt vinyót, másoktól veszi és megtervezi rá a házat, mint oly sokan manapság...gondolom 2,5"-re gondoltál, azokban korábban samsung, toshiba, újabban ált.új toshiba MQ... széria van, 3,5" NH03 Ninja-ban volt Hitachi, de amúgy jók ezek így.

(#11651) kmarci25: vsz jó ez is (Hita vinyó ajánlott 3,5"-be) :K , de tapasztalat, mivel nem sokan vettek ilyet, nem sok van, ebben a hsz-ban találsz alternatívákat, 3,5" lehet jobb inkább egy alu rack (jó hőelvezetés, kikapcs gomb stb.) + vinyó, az ajánlott listából.

(#11658) King Unique válasza TeeJay (#11655) üzenetére


King Unique
titán

2,5" Hitachi még jobban csapkodja (Touro Mobile nemrég betéve... :U #11559), Toshiba is jobban, mint 2,5" WD, szerintem az egész jó vétel, + ha natur vinyóba veszed, gyártó progijával (wdidle3) egész jól belőhető/átállítható fejparkolás (topic 1 hsz tanulságos, konkrét példa WD is hasznos), a többinél nincs is rá lehetőség (max Sentinel és társai,de az nem ugyanaz).

(#11657) Lac99: ha másik porton jó, akkor nem MyBook hibája, nemrég vkinek usb-s nyomtató kavart be nagyon, lehet itt is hasonló a szitu, ha egeret kihúzod, v nem usb-et teszel helyére, akkor is csinálja?

[ Szerkesztve ]

(#11661) King Unique válasza TeeJay (#11659) üzenetére


King Unique
titán

Nálam külsőbe,másoknál is 1 TB Toshiba eléggé parkol (több 100 naponta), Wd nálam kevésbé, de annál legalább állítható, szerintem jók bőven, notiba tétel előtt el tudsz játszani wd progijával, jól belőni parkolást. :K
(nem usb-s egérbél is ez van?)

(#11660) Lac99 : passz, még nem futottam bele ilyen hibába... :F WD-knek usb2 port 500mA is elég, nemhogy 3.0 900mA-e, annyit csak nem vesz le belőle. Ha ledobálja, még azt meg lehet próbálni, h pci-e kártya usb3 driverét frissíted.

[ Szerkesztve ]

(#11680) King Unique válasza Lehiñito (#11678) üzenetére


King Unique
titán

Ha csak filmekhez kell, TV, xy lejátszóra dugva, akkor oda simán jó :K , ha komolyabb pc-s dolgokra, akkor fentebb ajánlottak közül érdemes talán választani, pl.WD My Passport, ami hasonló, mint M3 (ami uaz,mint M2) , NYÁK-ra integrált usb csatis, de komolyabb szoftveres körítéssel, support-tal.

(#11685) King Unique válasza TeeJay (#11682) üzenetére


King Unique
titán

Látom fejparkolás topicba írtad nálad kevésbé parkol új Toshiba, lehet csak külsőként ilyen intenzív, v az 1 TB verzió másra van állítva... :F Azért jók azok, meg tovább is ajánlom WD-t, azokban legalább frankón belőhető. :K

(#11683) liksoft: ez sem mellékes bizony...szerintem sem kell annyira túlreagálni ezt, én régebbi 2,5" WD-ben is van 100 1-néhányk parkolás,de vígan megy. Topicba is beírtad látom, hasznos mindenképp :R
Disabledre állítani se érdemes feltétlen, megnövelni 4-8s-ről ésszerű értékre, az a legjobb.

(#11681) Májküll: akkor vedd :K , majd esetleg azt írd meg milyen vinyó van benne, régi-új M8 széria,v más.

[ Szerkesztve ]

(#11694) King Unique válasza Petty323i (#11692) üzenetére


King Unique
titán

Egy 3,5" külső samu usb-s vinyó volt (S3,G3?) éa rack behalt,tehát másikat keresel hozzá, akkor Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja-ban érdeklődj. :K (v hardverapró...) Kép alapján vmi noname, ami beraktál, érdemes rackből is minőségit venni (látod ajánlottakat) és usb3 se hátrány. Amúgy egy 3,5" sata-s usb-s mobilrack kell neked, tehát akár általad felvázolt is jó, de akadnak jobbak is...

(#11693) eerenczi nem a legjobb széria :N ,elég régi is, ha már annyira olcsó kell, inkább a CH11, mert usb2-vel sem érdemes szórakozni manapság, utóbbi már 3.0-ás és az árban abszolút nem tesz rá annyit. Vagy a fentebb/ visszább linkeltm ajánlott típusok (read back... :) ), Adataból jó HD710 is, v WD.k, Htachi Touro mobile stb-stb....

[ Szerkesztve ]

(#11700) King Unique válasza eerenczi (#11696) üzenetére


King Unique
titán

Haveromnak van ilyen, több mint 2 éve vette, akkor viszonylag elment,de már akkor is érdemesebb volt usb3-asat venni, burkolata masszív vastag műanyag, nála (másoknál is néha) eléggé melegedett nyáron,v aktívan terhelve. 500-640-es modellekben hdd-k, más szériákban is meghibásodtak többeknél, de ha 750-es, benne lévő Toshiba vinyó nem rossz,de rack stb. semmi extra,nyilván a célnak megfelel. 10k-ért gondolom itt PH-n, v máshonnan vetted használtam, ára tényleg jó. Gari mennyi van még,vinyó 100/100-as benne?

(#11697) HunGab82: szinte majdnem mindegyik külső hdd alkalmas erre (néhány noname régi vezérlője nem volt pl. TV-ével kompatibilis és nem ismerte fel,de újaknál ált. nem szokott gond lenni), bőven elég 5400 rpm és usb2 sávszél is. :K (olyanról hallottam,h x óra üzem után vinyó melegedett és csökkent a teljesítménye,amiatt picit akadta a film, ezt figyelembe véve aluházas rack nyilván jobb ilyen téren,mint műanyag,v adott lejátszó usb portja volt gyatra és nem tudott megfelelő sávszél biztosítani, ill új médialejátszókon van már esata, usb3 csati, mostaniakhoz elég 2.0 is,de ha gyorsabbra dugok nyilván nem hátrány, új 4k és majd afeletti filmekhez biztos elkél majd a jövőben)
2,5"-ről is simán megy HD film, tápgond sem szokott lenni - WD-nél főleg,mert azok kevés árammal indulnak - ,max akkor ha túl hosszú usb kábelt használsz, v TV usb portja annyira gyatra áramleadás terén...de ha nem fontos mobilitás, csak otthonra filmezéshez lesz, vegyél 3,5"-est. Filerendszerre kell még figyelni,h olyanra legyen formázva/újraformázva ,amit TV kezel (NTFS, v FAT32 )

[ Szerkesztve ]

(#11713) King Unique válasza eerenczi (#11703) üzenetére


King Unique
titán

Zsír újan 10k-ért akkor jó vétel volt :K (hol dobálják ennyiért,mert máshol ált.duplája?)

(#11711) HunGab82: így van :K , azért rpm se teljesen mindegy,de kűlső adattár vinyók zöme 5400-as, lejátszási célokra elég szokott lenni, 7200-as inkább videoszerkesztéshez, v akár combosabb olvasási-írási műveletekhez előnyösebb (ha arra használná vki), de jobban melegszik, ezért megfelelő (aktív) hűtésű aluház nem árt, inkább 3,5"-nél jöhet szóba, mert 2,5"-nél annál már gyakran előfordulnak tápgondok. + élettartama is előnyösebb 5400-asnak.

(#11704) kovy79 3,5" gyári kompaktok is leállítják ált. 5-10 perc után,pl. WD MyBook kikapcsolási ideje állítható szoftverrel, jobb mobilrackek is, ha vinyót külön veszed bele, de mondtam, panaszolták korábban egyesek, h adott eszköz néha gyári beállításba bekavart és folyamatosan készenlétben tartotta stb. Ha ezen filózol, legjobb, ha veszel egy 3,5" mobilracket, amin van kikapcs gomb, azt kész, folyamatosan rá lehet dugva, amikor meg nem használod, kinyomod, ennyi. :K (3,5" mobilrack topic) Fentebb említett MyBook kikapcs gombja, amolyan "szoftveres", nem feltétlen lövi le full.

(#11705) TeeJay elvileg a 1,5 TB-os is 4 tányéros, 4x375 GB (link)...akkor már inkább a szintén 4 tányéros 2 TB-ost célszerűbb venni, szerintem...az 500 GB-osba elvileg a slim Edge modellekben van az 1 tányéros 7 mm-es, amik vékonyabbak is, a sima Passport 15mm-ével szerintem még 2 tányéros.

(#11712) Mr.Csizmás: ezt már egyszer kérdezted,nem :F akkor kaptál választ,h 500 GB alatt nem érdemes és , ha visszaolvasol (csak kicsit), találsz bőven infót, linket. :)

[ Szerkesztve ]

(#11718) King Unique válasza kovy79 (#11714) üzenetére


King Unique
titán

Alapvetűen szinte mindegyik ugyanúgy van beállítva, x perc után leáll, tehát legtöbbje szóba jöhet, ill adott eszköz ha leáll (TV-vel próbáltam), akkor külső vinyó is. Az, h padláson van és macerás felmenni lekapcsolni, hát...NAS-on nem próbáltam, ne tudom WD "megtartja-e" beállítását rádugva, de gondolom annak beállításáinal lehet konfigurálni. NAS topicba is kérdezz szerintem.

(#11716) Blaise jó bizony :K , korábbi méréseknél olyan 120-130 MB/s körül tudtak (667 GB tányérokkal), ebben lehet vmi újabb szériás, nagyobb adatsűrűségű vinyó lehet (új 1 TB/ Platter Green, link). Megnéznéd Sentinelben milyen?

#11717) TeeJay ez van... :U , ezért mondtam, akkor már inkább a 2 TB.osat. Biztos vmi költséghatékonysági oka lehet, egy méretre legyártják és csak tányérokat cserélgetik benne, v mittomén...Mostani 1 TB-osokban is 3 tányéros van. , mert vsz legyártottak egy rakatot NYÁK-ra integrált usb csatival, amit más célra nem tudnak értékesíteni , addig pakolják bele, amíg el nem fogy, holott rég kapható már az új 2 tányéros. De ettől eltekintve, azért jók a Passportok. :K

[ Szerkesztve ]

(#11733) King Unique válasza TeeJay (#11719) üzenetére


King Unique
titán

2 v 3 tányér , azért jók, azok a My Passportok is ;) , ill 2,5"-be megveszed natúrba az új 2 tnyáros WD10JPVT-t rackbe, annnál még fejparkolást is tudod állítani, azért nem egy rossz kombináció az se.

(#11722) kovy79: ebből kiindulva, akkor nevesebb kompaktokkal, mint WD, v jobb mobilrackekkel (Sharkoon, Thermatake,InXtron stb.) is simán menni fog, mert ezekben azért azérta régi Hita nem a best of, ha az tudja, ekkor ezek is.

(#11723) werszomjas : jó az az NH13 :K , fémház se utolsó szempont, majd írd meg mik a tapasztalatok.

(#11725) Kezdő vagyok : múltkor nem azt írtad veszel/vezzél 2 TB-os Passportot, mégse :F , az árát nézve jó vételnek számít, ha extra nagy tárhely mobil változatban, de a 3 tányéros 1 TB-osokkal sincs semmi gond, megbízhatóak, max azt leszámítva , h vastagabbak, kicsit lassabbak, mint a legújabbak.
Mért kéne hozzá külön progi? Max usb3 diver. Volt már téma, 2,5"-nél win7 nem veszi el portról áramot, így nem áll le egyből forgás, várni kell vmennyit,de pont ő csinált reg file-t, kérd tőle. WD-nél , ha fel van rakva prgija (Smartware, Drive...), tálcán normálisan leválasztja, leáll win7 alatt is..

(#11726) Blaise: akkor az új 1 TB/tányér Grren, azért gyorsabb...az jóóóó :C

(#11739) King Unique válasza Kezdő vagyok (#11734) üzenetére


King Unique
titán

Win7-en se kell neki, csak regisztríbe kell belenyúlni (v auto reg file), de mivel neked WD-is vannak, azoknál saját progijában tálcán leválasztva ez nem gond, leáll, ahogy kell, win8 alatt még nem próbáltam...ha nem engedi leválasztani, ahhoz pl. Unlocker progi is használható.
Volt már update :K , a leírtak szerint csinálva nem volt semmi gond.
De mi a helyzet vásárlással, 2 TB MP már nem aktuális, mást néztél ki :F

(#11736) woci01: jó az a rack, nincs hozzá vmi gyári fw update, driver, 3,5" fix táppal elég fura mért hivatkozik tápgondokra a rendszer, tápegység jó... :F Nemrég vki ugyancsak 3,5" Wintech rackre panaszkodott win7 alatt, ill egyeseknél nyomtató, usb-s egér kavart be, v nagyon össze volt kutyulva a rendszer, esetleg régebbi ESET víruskergető is fagyaszthatja.
Ezeket nézd át, v hdd hiba topicba kérdezz, ha van rá mód vinyót másik rackben is ki kéne próbálni.
egész nap xarakodnak a szerveren, alig lehet belépni.... :W

[ Szerkesztve ]

(#11748) King Unique válasza CsiguszMaxim (#11747) üzenetére


King Unique
titán

Topic az jó :K , pontosabban is körülírhattad volna, gondolom 2,5" usb2/3 kéne, ebben a hsz-ban találsz adatot bőven.
egyébként 25-26k körül kijön az 1 TB-os is, az jobban megérné, v egy 750-es. :K

[ Szerkesztve ]

(#11766) King Unique válasza Hege_89 (#11763) üzenetére


King Unique
titán

Csak összejött :) ,a tálcán eltávolítod, akkor egyből leáll full és lehet kihúzni. Ha normál hardv.bizt.eltáv-al és nincs olvasási-írási művelet elvileg az is elmegy, várni kell eltávolítás után kb. 15sec-t, míg fejet leparkolja és kihúzható szakik szerint, de ha már progijában normálisan megoldható, akkor érdemes azzal.

(#11765) Kezdő vagyok: vinyókból új 2 tányéros wd, toshiba , hitachi (eléggé parkol) és esetleg samsung-seagate jöhet szóba. 2,5" rackre meg topicjában vannak linkek bőven. (pl)

[ Szerkesztve ]

(#11771) King Unique válasza Kezdő vagyok (#11768) üzenetére


King Unique
titán

Nekem is liksoft tanácsolta, de ez sem feltétlen szentírás :N , ugye win7 alatt pörög tovább x percig, de mindent bezársz,leválasztod,megvárod fej biztosan leparkol (kb. 15 sec, v több) és lekapható elvileg.

(#11770) TeeJay: 24k-ért akad HD710, SH14 még olcsóbb, Passport is akár, bár az +-3-4k.
De szerintem nem feltétlen az a pár ezer a döntő miknek,mert ha vkinek ütésálló, jól felszerelt kell, akkor egyértelmúen előbbiekből választ, ha meg nem kell csicsa, akkor mobilrack megoldás jobb, van aki szerint alapból is az a nyerőbb alú ház (jó hővezető), vinyó variálhatóság miatt is.

[ Szerkesztve ]

(#11776) King Unique válasza TeeJay (#11773) üzenetére


King Unique
titán

Garit nem is néztem, de tökmindegy, pár- ezer diffi van, úgyis aszerint vesz az ember (igényesebbje) mire van szüksége (fentebb taglalt), ok igaz ár se midegy, de pár ezren nem érdemes spórolni a számunkra megfelelő külső vinyó kiválasztásákor..., kompaktot mért akarná szétszedni, cserélgetni vinyót benne :F ,nem arra való :N , ha vkinek ilyen célra kell és nem kellenek extrák mobilracket kell venni, ezt ajánlott vétel előtt átgondolni.

(#11772) Kezdő vagyok: csak annak,akinek Passportja van. Kína, Hong Kong...rizikós , elég sok mindent hamísítanak arra (lásd korábban 2,5" WD , Elements doboz,passport külső, flash memória... :D )

(#11774) ladaracer: 3,5" rack topic...Sharkoon RC-be szem az usb3-as kezeli, ill ennél fw update is segíthet rajta.

[ Szerkesztve ]

(#11779) King Unique válasza Antonio (#11778) üzenetére


King Unique
titán

Usb2-be használod gondolom, usb3 terén magában a kiszolgáló eszközön, pl.notin lévő usb3 porttal szokott pici gond lenni, ha nem a legfrisebb driver van fent, de sima usb2-nél ez nem ügy, szedj le mindent úgy próbáld. SES driver auto feltelepült, WD programjai látják? Az nem baj, ha felrakod progijait, lehet Vista-ban akadt vmi össze, azt se ártana átnézni.
Másik gépen volt próbálva, másik usb portban, lemezkezelő látja (új meghajtó betűt kell adni lehet, újra felismertetni), eszközkezelőben neve mellett sárga felkiáltójel? Ha menet közbe dugod rá gép nem fagy, nekem ilyen utoljára régi 5-ös ESET vírusírtó alatt fordult elő, h csak bootolva ismerte fel jól, gépeden mi van?
Nem szokott Passportokkal gond lenni :N , igaz csak xp, win7 alatt próbálgattam...
Másik egy régi usb2-es 2,5" 320-as Passport Essential/Elit, 350-es nincs?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.