Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8336) King Unique válasza Socket A (#8335) üzenetére


King Unique
titán

Ez szokott lenne a probléma ált.,de akkor most már ok-s :) . Win8-ban már gyárilag benne van usb3 driver,majd váltok vsz én is,ott már nem kell ilyenekkel szórakozni.

(#8344) King Unique


King Unique
titán

Megy a biznisz 1000-el,jól járnak a multik :K ,kereskedők,számtechboltok nem sok hdd-t adnak el így... :DDD,de magukra vessenek,ilyen pofátlanul magas árak mellett :Degy kis

egy kis játszadozás WD termék választójával...

[ Szerkesztve ]

(#8346) King Unique válasza zsola32 (#8345) üzenetére


King Unique
titán

:K ,lehet én is benézek egy 2,5"-ért,ha még maradt... :DDD
OK,h egyrészt azért növelik gyártók is árakat,h kevesebb fogyjon,tovább kitartsanak a készletek,ill a kevesebb eladást a magasabb árakkal kompenzálják,de ez így akkor is pofátlanság és lehet akár jövő ilyenkorig így maradhat...

[ Szerkesztve ]

(#8349) King Unique válasza daniel2121 (#8347) üzenetére


King Unique
titán

Azért kell minél előbb lecsapni rá :K ,de vsz várhatóan ez lesz...

(#8348) zsola32: arra meg várhatunk,azért remélem nem tart majd el jövő év végéig...

[ Szerkesztve ]

(#8370) King Unique válasza hege1989 (#8366) üzenetére


King Unique
titán

Hát az nem,igaz...
Jó ez az allinone mobilrackrack,de drága,12.13k egy ilyen :U ,szal,ha nem kell feltétlenül ennyi interface,én se akarlak,meg te se verd magad felesleges költségekbe. :N Amúgy árgépen én 3 helyen látom (1. oldal alja+köv. oldal 2),azokat már nézted,v lehet bemész más számtechboltba és akár külön rendelésre be tudják szerezni ott is.Más márkába még nem láttam ilyet,de elég neked akár egy sima esata+usb2 is,nem? Bár vonzó,az tény,h minden egy helyen,nekem is ezért tetszett meg,maximalista,mohó vagyok ilyen téren... :DDD
Gépeden milyen esata van,sima v táplált :F ,ill ha nincs usb3,csak azért,h legyen nem muszály azt se beszerezni,jó esata is,ill. gyakorlatban,főleg apró fileok másolásánál gyorsabb is. :K

(#8367) roly7: a szériaszám alapján erről van szó ,egy régi 500-as MAC MP Studio :F Csak mert az elvileg MAC alá való,gyárilag az is FAT32 volt,v már HSF+-ra volt tolva,bár FATxx-en Windows-nak is fel kéne simán ismernie.?
A progik,driverek ITT érhetők el hozzá,firmware frissítő progit nem látok hozzá,de az új Win-es,MAC-es MP-khez is van már FW updater,esetleg próbáld meg azzal,értelem szerűen win, v mac alatt,amelyiken használod.

Amúgy,ha külön ilyet vettél,akkor mért nem MAC gépen használod,win alá elég sima Elite,v Essential,ráadásul olcsóbbak is... :F

[ Szerkesztve ]

(#8374) King Unique válasza McDog (#8371) üzenetére


King Unique
titán

Pont ez akartam én előbb,csak másra válaszolta,lemaradt...
A Synology jól csengő név NAS-oknál,amik ugye alapból drágábbak,mint sima külső hdd,de többet is tudnak,hdd-t meg később lehet benne cserélni,bővíteni. Korábban olcsóbb volt ez is,de mostani hdd árak mellett felment ennek is ára,árgépen se nagyon olcsóbb :N ,szal megéri. :K
(feltéve,ha kell a hálózatos elérés stb.,mert ha csak sima tároló kell,akkor van olcsóbb alternatíva,pl. 2 TB usb3 külső hdd,25k-ért,ha még maradt belőle...)

(#8373) aclandiae: :K .jó dolog a NAS,v mire lehet még beváltani,ami jobban kéne,értékesebb lenne számodra :F

[ Szerkesztve ]

(#8375) King Unique válasza roly7 (#8372) üzenetére


King Unique
titán

Amúgy gyárilag milyen filerendszer volt,most NTFS-re toltad át? néha,ja,lehet elkél a teljes neki,bár ált sima gyorsf.is elég szokott lenne. Az amit linkeltem,az van akkor neked,de hogyhogy Studiót vettél anno,MAC-hez kellett,csak mert nekem is van egy ilyen régebbi WD MP,de én Essentialt vettem,mert winhez kellett,meg olcsóbb is volt :F

[ Szerkesztve ]

(#8408) King Unique válasza Mittu88 (#8397) üzenetére


King Unique
titán

Az :K !
Usb2-n az a 25-3x MB/s se mindig annyi,ha már tele a hdd,v töredezettek kissé a fileok stb.,akkor ennyi lassulás simán benne van. Nálam is pl. mikor usb2-n használtam,volt h egy almappán belül a 7zip csak 10MB-al tömörített ki 1 file,másik zip/rar-t főmappán belül meg 25 MB-val,szal ez az számíthat valamit...

(#8406) ancika--: milyen oprendszer alatt,ill mennyire "alapértelmezetté',mert azok a mappák,amikben médiafileok (letöltések stb) vannak,azoknál megadható más elérési út,h máshova mentse, pl.xp alatt.,de h arról bootoljon az már macerásabb,külső hdd-nél azt tán nem is lehet,v pontosan mire gondoltál :F
Legegyszerőbb,h ha annyira tele van gép hdd-je,akkor néhány dolgot átmásolsz külső hdd-re,h ne írogassa ki mindig,h tele van,+ ha letöltesz vmit,akkor böngészőbem,torrenten is beállítható külső hdd. De úgy tudom neked van vmi Freecom hálózati eléréses (NAS) -od,annál is lehet szinkronizálni adatokat gépről rá,beállítani oda mentse.

mennyi OFF a nagy bev.központos vásárlási láz miatt,lassan már annak is külön topic kéne... :DDD ,de érthető amúgy,az ár elég fontos tényező :K

[ Szerkesztve ]

(#8426) King Unique válasza LeC (#8417) üzenetére


King Unique
titán

Milyen vírusírtó van fent a gépen,mert nálam egyik gépen (XP SP3),az új ESET 5.0.93/94 produkált detto ilyet :F Nálam ez (ESET topicból) megoldotta a problémát. :K
Ha nem vírusírtó a ludas nálad,akkor meg passzolom...

(#8423) godorrobert: "biztos ami biztos" alapon,ahogy előttem szóló is elmondta ált. elég neki 1 db usb2.0/usb 3.0 A-Micro (mini) B (v ennél spec A-A) kábel,ami 3.0 portba fix,h megy ,usb2-be dugva is,de adódhatnak spec esetek,amikor pici híján nem elég neki a kraft,ilyenkor kell Y tápkábel,v elosztó,ami filléres (pár-néhány 100 Ft) tétel.
Akkor látom a nagyobb gond megoldva,te már bevásároltál jó olcsón :) ,ebben is Toshiba hdd van :F

[ Szerkesztve ]

(#8428) King Unique válasza Coolmat (#8427) üzenetére


King Unique
titán

Mondom nálam ez volt és megoldódott,ha ott is ESET van,akkor vsz :K ,amúgy egy sima újratelepítéstől nem szabadna ilyet csinálnia,a vírusírtók meg ugye produkálnak néha érdekes tüneteket... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8446) King Unique válasza Szabest (#8433) üzenetére


King Unique
titán

Azt tudtuk eddig is,h az 1 TB-osban WD van (régebbi 500-640-es is WD),csak a 750 Toshiba,de A-A usb3 kábelen kívül semmi,kis hordozó tasi,szütyű az még jár hozzá nem :F

Amúgy jól jártál ezzel is bőven :K ,a 10k-sra meg persze,h ugrik a sok "p*raszt",de az pofátlánság netovábbja,h egyesek nem is saját célra,hanem,h 2-3x annyiért továbbadhassák felvásárolnak egy csomót,akinek meg igazán szüksége lenne rá,az iratkozhat fel a listára... :U

(#8454) King Unique válasza Zanik (#8449) üzenetére


King Unique
titán

Hát ez :DDD :DD

(#8451) LeC: akkor ok :)
Az ESET se olyan már mint régen,sok ebben az 5-ben a hiba... :DDD igaz supportnak hála megoldás is van a legtöbbre,de hát mivel havi magazinos kóddal szinte ingyééér van,sokan használják
(bár már mag.havi kód,ha jól láttam van Kaspersky stb. alá is,az mostanság jobb)

[ Szerkesztve ]

(#8477) King Unique válasza somaisten (#8457) üzenetére


King Unique
titán

Ahogy előttem szólók is mondták nagyjából egy méretű mind,de az "ingzsebes reklám" - bár én még TV-ben nem láttam - ,WD MP-re illik,az ő Passportjaik,ahogy a nevéből is adódik,mint egy útlevél,az ingzsebben is elfér,de manapság többen reklámozzák így a terméküket,akár Aldi a 2,5" Teviont.
Vannak 1,8" külső hdd-k is,azok még kisebbek mint a 2,5"-esek,viszont azokba 250 GB a max aszem,pl. S1 Mini,v Toshiba Store Steel.(+ itt)
Viszont mivel WD-nél (v Samsungok) a NYÁK-ra van integrálva az usb csati,így rövidebb (110 mm,míg a többi,v a rackek ált 12x-13x mm) a többinél és kisebb zsebben is jobban elfér.
De lehet ez Maxell is,ha valóban azt láttad TV-ben.

(#8462) Mittu88: azért ez túlzás,de kösz :R

[ Szerkesztve ]

(#8478) King Unique válasza andzsin73 (#8467) üzenetére


King Unique
titán

Korábban is nézegettük a Touro Desk-et,vki vett is innen talán usb3-as Pro-t,nem volt gondja eddig vele,a simába is van 2.0 és 3.0,ez Pix-nél 2.0-ás lehet ,29k-ért tényleg nem rossz,a pro meg már 48k...
Belseje vmi újabb fajta hitachi hdd (amik elég jók),a régebbi XL Desk volt sz@r,nagyon melegedett,ezek már jobbak lehetnek (ennél a típusnál érhető el a Seagate Goflex után 4 TB),de konkrét tapasztalatom nincs vele :N ,vsz a "keret" megbízhatóbb lehet,mint egy Medioné,ill. támogatottsága,supportja is jobb Hitachinak.
Ezek adathordozásra,adattárolásra is jók,de passzív hűtés lévén,folyamatos extrém nyúzás túlzott melegedést okoz,ami hosszátávon nem tesz jót élettartamának,ezért előnyösebb egy fémházas,meg új modernebb-kevesebb tányéros hdd,ami kevésbé melegszik.
De nem lehet rossz az új Touro,napi pár-néhány óra használatot meg nyilván ki kell bírnia. :K

Hita külsőkről sok tapasztalat nincs (nem olyan rég vannak a piacon,mármint a külsők),inkább WD,Sasmung stb. a bejáratotabb ilyen téren gyári külsőbe,illetve Pixmániát egyesek szidták korábban,h tré,sumákolós egy társaság,de nem mki,lehet te majd jól jársz velük.)

[ Szerkesztve ]

(#8482) King Unique válasza janeska65 (#8480) üzenetére


King Unique
titán

A MB-ből 1 fajta van (+Mac széria) ,a 2,5" az más,az a "kicsi" hordozható My Passport (max 1 TB),a 3,5" az a MyBook (max 3 TB),előző hsz-aid alapján utóbbi kell neked,v ha annyira fontos a mobilitás,akkor vegyél MP-t. :K

(#8481) somaisten: usb3-al annyiért megérte :K ,mivel szinte semmi nincs hozzá/rajta így kérdezni se tudok mit... :DDD ,max annyit volt rajta esetleg mégis vmi szoftver,v használat közben mennyire melegszik,régi v újabb (500 GB tányér) WD Scorpio Blue van benne (bár vsz a régi...),ill milyen vastag,mert a régi 15mm volt,erre 19mm-t írnak,ami fura. :F

[ Szerkesztve ]

(#8484) King Unique válasza Dyingsoul (#8483) üzenetére


King Unique
titán

Van Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja...ott vsz megmondják,h jó-e,v sem.
Tény,h olcsó,de nekem noname,adódhat olyan gond esetleg ezekkel,h TV nem ismeri fel,ilyen téren egy jobb rack,v gyári külső stabilabb,de mivel ezt nem ismerem,nem tudom ilyen téren milyen...

(#8507) King Unique válasza dzsardzs (#8487) üzenetére


King Unique
titán

Elmegy végülis a Verbatim,de a régebbi Store N' Go-ba JMICron usb3 vézérlő volt,ami nem a legjobb (topic # 86.-tól),de azt már kijavították egy frissített uilyen szériával,de,h ebbe milyen van azt nem tudom... :N Progit, Nerót adnak hozzá+Green Button (tétlenségi idő állítás,kikapcsolás üresjáratban). Belseje ,a kisebbeknek Fujitsu,Toshiba szokott ált. lenni,1 TB-é passz.
Összeségében nem rossz 34k-ért,de akad nála talán jobb is.

(#8489) ^Clown: ne már Bp-i vagy,csomó Aldi van ott,majdnem minden kerületben +tömegközleg stb... :W A 10k-s akciósat vsz már elhordták,nemrég nyílt Bp-n új,esetleg ott talán még van ilyen akció,ill. 1 TB van 25k-ért. De máshol,pl. Tesco-ban láttam 500 GB 2,5 "usb3 WD-t 20k,v InterSpar-ban van Maxell,+MM,Saturn és társaiban is ki lehet fogni olykor olcsó db-okat,v az sincs a közelben...v marad hardverapró,v webshop,számtechbolt.

[ Szerkesztve ]

(#8508) King Unique válasza ati888 (#8498) üzenetére


King Unique
titán

Milyen vírusírtó van gépeden,mert külső hdd-nél ESET okozhat ilyen fagyást. Ha nem ez a ludas,akkor vsz vmi drivergond.

(#8501) NTanczos: elsőre lehet vírusírtót mondtam volna,h az fogja,de így ,h Sentinel szerint is döglődik,hát...vsz emiatt lassú,ami van rajta fontos adat mentsd le vhova,mert ennek lehet annyi lesz. Amúgy vmi gyári külső WD,milyen fajta Elements,v MyBook :F ,jobbaz nem tudok viff vissza gariba.(de előtte ami fontos takarítsd le)

(#8496) harcikoca: sokkal gyorsabb lesz,egészen más élményt nyújt,boot idő lerövidül,programok szinte azonnal megnyílnak,használatra készek stb.,viszont van csomó SSD topic,nézz körül. :) (vannak notiba hibrid 2,5" Seagate hdd-k,SSD a cache benne,az is gyors,de SSD jobb,v 10000 Rpm-es WD Veloci Raptor hdd-k,de azok drágák,igaz SSD is :DDD .)

[ Szerkesztve ]

(#8510) King Unique válasza Szabyna55 (#8500) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Ha gépeden új 5-ös ESET (Nod32 AV) van,akkor lehet nálad is az okozza a fáziskését,de régebbi 3, 4-es verziónál is előfordult,megoldás itt.
Pontosan milyen fajta,márka,mekkora méretű 2,5" v 3,5",usb 2.0 v usb 3.0 :F ,mert 2,5" hordozhatónál,akkor produkál még ilyet,ha usb nem kap elég áramot (akkor Y kábel kell neki),v egyszerűen megtört vhol az usb kábele és az okozza a hibát.
Nézd meg HD Sentinel progival is,h SMART adatokra ír e vmi hibát,mert ha nem,akkor szerencséd van,megúszod az ESET javítással,v pár-néhány 100 FT-os usb Y,v új usb (A-Mini/Micro B) kábellel.( usb3 picivel drágább)

(#8511) King Unique válasza ^Clown (#8509) üzenetére


King Unique
titán

Akkor elfogyott,de most nem akarlak itt ugráltatni,nézd meg még párban,hátha van 2,5",v a többi fentebb említett helyeken. Nézd meg hardveraprón is,mert amúgy sokan felvásárolták az Aldiból pofátlanul,h utána itt PH-n eladhassák... :U ,néhány napja árultak 750-est is,igaz nem 10k-ért.
Többibe meg a 750-es 1 TB mind 25-től kezdődően,az olcsóbbak 3x-4x k-ért vannak.Toshibák (Store.E Edition,Store E Alu 2S) se olyan drága,v LG van olcsó még, ezek sima usb2-esek.XD5,XD7,ill. most árgépen se látni őket...

(#8513) King Unique válasza NTanczos (#8512) üzenetére


King Unique
titán

Elements-nél már korábban mások is panaszkodtak hasonló badsectoros hibákra...hát ez van sajna. :( De mindenképp vidd vissza majd gariba (adatlementés után,mert ilyenkor régi cucc az övék lesz), ha nem érte külső behatás,rendeltetésszerűen használtad,akkor jogos a gari (bár Sentinel 0 % kondira írja,de az már kuka akkor),max árvíz miatt lehet tovább kell várnod,míg megjön az új. :K Vagy max,ha hasonló áru termékre ki lehet cserélni,pl. vmi 3,5" Samsungra.

[ Szerkesztve ]

(#8520) King Unique válasza ati888 (#8516) üzenetére


King Unique
titán

Elements-ekre európában 2 év gyári gari van,az 1 év lehet csak a forgalmazói,ahol vetted,de az kevésnek tűnik. Volt korábban aki ilyet idehaza 3 év garival vett. Hol vetted :F ,mert ott rá kéne erre pontosan kérdezni,tisztázni a dolgot.
Gyenge szektorokkal még elvileg elmegy (bár nem a legideálisabb),van akinek akár évekig,a baj onnantól kezdődik,ha ezek megszaporodnak és hibás szektorok is lesznek.

(#8518) Teaway: hát ja...,bár a cuccok meg kellenének róla gondolom,adatmentés meg drága...

Sz@r ez a 3,5" Elements,többet panaszkodtak már ilyenre,ahogy WD se olyan top már,mint régen,a 2,5" talán jobb lehet...

[ Szerkesztve ]

(#8544) King Unique válasza ^Clown (#8522) üzenetére


King Unique
titán

Akkor az a 2 TB-os Tevion,WD Green belsővel,nem rossz az.

(#8521) Fluke: 1-2 nap alatt tönkremegy,melyik... :F (az árvíz után legyártottak lehet :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#8545) King Unique válasza rayoliviero (#8530) üzenetére


King Unique
titán

Mert elsődlegesen arra is való,adathordozásra-tárolásra,nem sokórás lejátszásra,filmnézésre.... :DDD

4x fok elvileg még elmegy,de ha konkrétan tapasztaltad,h emiatt lassul,akkor vsz az van...a külsőkkel az a baj,h passzív hűtés végett hosszú járatás után melegszenek,de ahogy többiek javosolták vmi kis hűtőventivel orvosolható a dolog. :K BD-hez meg lehet usb2 sávszél szűkös picit,v gépeden 3.0-án használod? (ezért jobbak a fémházasok,WD MB Mac széria,vmi jobb mobilrack,benne lévő hdd-től is függ mennyire melegszik)

(#8533) malwy: Seagate hdd-i (néhány széria) mindig is picit jobban melegedett az átlagnál (haveré gépben hűtés ellenére is felmegy 44 fokra),lehet jobb a 3,5" Tevion,WD belsővel. Ennek is elkél külső hűtő.

(#8524) HXY: ez még árvíz előtti lehet,mert MP-t már csak usb3-mal gyártanak,ez meg usb2-es kifutott széria,vsz ezért is olcsóbb,de,h ennyire :Y ...

(#8548) King Unique válasza Bishoop (#8543) üzenetére


King Unique
titán

Ha ESET vírusírtó van gépeden,az is okozhat ilyet,bár akkor teljesen megfagy....

(#8546) malwy: próba szerencse :)) ,bár 1 TB-hoz mostani árak mellett túl olcsó...

(#8547) Gazsi00: akkor külső hűtőventit neki. Mi az a "nagyonhamar" :F ,mert az se túl jó,itt a PH-n pl. vlevi-nek van MB-ja,ő is filmnézésre használja,érdeklődj,nála is hasonló tünetek vannak,mert nem panaszkodott még.

[ Szerkesztve ]

(#8557) King Unique válasza rayoliviero (#8556) üzenetére


King Unique
titán

Szét lehet szedni,van csomó videó is neten,de muszály ezt :F ,eredeti rendeltetésének megfelel nem,egy kűlső hűtő se nagy összeg alá/mögé...Sajna passzív hűtésnél ez van,többi külső is melegszik,egy jobb fémházas talán kevésbé...

(#8552) Fluke: Elements,az más...hát nem az a WD csúcsterméke,badsectorosodik stb.,bár van aki jobbat fogott ki és minden ok vele,de többen panaszkodtak is rá.

[ Szerkesztve ]

(#8566) King Unique válasza Jim-X (#8562) üzenetére


King Unique
titán

Most már gondolom megvetted/megrendelted...,de azért leírom: Elements nem a legjobb,ahogy mondták,MyBook jobb,v 3,5" Samsungok,G3 se rossz,bár usb felismerési panaszok érkeztek rá,inkább,usb3,(3 év gari) miatt is M3 v S3 (Story Station,fém fedlapppal) a jó abba is.(S3 bejáratott jó széria,nekem is van egy ;) )

Gazsi00 MyBook-al mia helyzet,szétkaptad,v maradt,ventit tettél neki :F

[ Szerkesztve ]

(#8569) King Unique válasza rayoliviero (#8567) üzenetére


King Unique
titán

Akkor hagyd is,csak "ezért" nem érdemes szétszedni :N ,meg elvégre teljesen jó,müxik.
Gépre rákötve játszod le,lehet vmi progi,vírusírtó is beakaszthat...a korábban elmített tagnál TV-re kötve nem voltak tudtommal ilyen problémák HD filmekkel se.

(#8568) Jim-X Reméljük :) ,MB-al nem szokott különösebb gond lenni.

[ Szerkesztve ]

(#8572) King Unique válasza Kezdő vagyok (#8570) üzenetére


King Unique
titán

Akkor :) ,nálam is pörgette néha,de a legújabbnál tényleg jobb ilyen téren,legalább kijavítják a hibákat,jó a WD szoftveres supportja. :K
Más fejlemény ,én nemrég vettem enyémhez Nomad ütésálló tokot,mert mostanában 3-4k-ra leárazták,a kezdeti 7-8-ról...
Designos, ügyes kis szerkezet,a hdd se melegedik benne különösebben (mivel beletéve is lehet használni,kívülről usb kábelt csatlakoztatni),annyi picike bajom van csak vele,h allinone "nehéz" kicsit (170g maga tok+ hdd közel fél kiló,400g) ,meg kicsit "nagy" MP-hez képest,bár más tok se kisebb,illetve annak+hdd-nek is van súlya,ez is igaz.Egy műanyag patentos füllel lehet oldalt zárni,amit bár elég erősen kell ki-be pattintani,mégis az ember kicsit aggódik,mi van,ha esésnél kinyílik,bár vsz nem nagyon fog.
Ebben legalább védve van,lehet biztonságosan hordozni,a többit meg lesz@rom... :DDD
Te ilyen téren beújítottál hozzájuk vmit :F

[ Szerkesztve ]

(#8582) King Unique válasza Zol77 (#8576) üzenetére


King Unique
titán

Korábban (idén év eleje,tavasz) vettek páran Aldis Tevion 3,5"-est,abban WD Caviar Green volt,18k tényleg jó ár érte. :K 2,5"-est is leárazták,nem nézte vki :F
(a Medion ugye Seagate,bár ki tudja mit pakolnak ebbe a Tevionba most... )

(#8577) BassHead: ezekkel nem próbáltam, passz...de amit lentebb is említettek,Samsungoknál panaszkodtak 2,5"-re is,de úgy látszik Storyra is,h a Samsung TV-k (!!! :Y ) nem ismerik fel... :U WD-k ilyen téren tényleg jobbak,kompatibilitásuk-szoftveres supportjuk nagyon jó. :K

[ Szerkesztve ]

(#8583) King Unique válasza Kezdő vagyok (#8574) üzenetére


King Unique
titán

Kösz szépen :R ,te vmi hasonlón nem gondolkodsz,v miben tartod őket ?

Nekem is kéne még1 2,5",mert tárhelyből sosem elég,de neked 2 WD-d is van,az nem elég :F Harmadjára én nem vennék már WD-t,már csak a változatosság kedvéért sem,bár ha bevált nálad (nálam is),akkor esetleg. Most 3xk-ért kapni megint 1 TB-osat,kb,mint tavaly év vége felé. Aldis Tevion is WD belülről,aluház melegedésnél előnyösebb,csakhát kompatibilitás terén :F ,vmint "csupasz" kicsit. Toshibákat,új Vebatimokat (Executive,Traveler) nézegettem még,de áruk azoknak is felszaladt,bát Toshibáké még elmegy.

(#8593) King Unique válasza Kezdő vagyok (#8584) üzenetére


King Unique
titán

Elvileg nem gond,a SES driver sem feltétlenül kell a működéshez :N ,max akkor kell Smartware progi,ha hw-es titkosítását élesíted,lejelszavazod,bár annál se feltétlen,mert ilyenkor egy kis utilityt pakol a hdd-re,amivel Smartware nélküli gépeken is megadható a jelszó aszem - magyarul nem kell, használod simán adathordozáshoz,mint egy pendriveot.
Amúgy ne zacskózzál már itt,1-2k-ért gyári tok van hozzá,v akár a már fentebb említett Nomad se sokkal drágább. (az 1 TB-os 3 mm-el vastagabb,ahhoz ez a fajta szűkös!)

(#8585) Jim-X: elvileg nem rossz a Tevion,wd belső usb3 stb.,bár MyBookhoz képest kicsit fapados (szoftverek+beállítási lehetőségek hiánya),de eddig nem nagyon panaszkodtak rá,melegedésre se,TV-kel is jobban kompatibilis,mint a Seagate belsős Medion,meg szerintem jobb is annál. :K Ha nem kapkodják el,próba szerencse :)) (csak vmi kuponnal együtt 18k) ,netes rendelésnél MB-t,meg 8 napig vissza lehet küldeni,pénzt is visszadják,v vmi ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

(#8595) King Unique válasza BassHead (#8594) üzenetére


King Unique
titán

Köszönöm,viszont kívánom/kívánjuk! :) + lehetőleg reálisabb HDD árakat tartogató BUÉK :))

Azóta sikerült dönteni, vmit kinézni :F

[ Szerkesztve ]

(#8602) King Unique válasza sea (#8596) üzenetére


King Unique
titán

Szerintem csak rendszer hdd alatt,külsőnél nem szükséges. :N (ha a fejparkolásos dologra gondolsz,külsőknél az üresjáratban jobban el van tolva,az align még AF-hoz használatos,de gyárilag arra vannak tolva és XP-re dugva ia megy,c mire gondoltál :F )

(#8598) Kezdő vagyok: értem,de amúgy Bp-i,v vidéki vagy (Saturn,MM-ben is láttam),meg online is lehet rendelni,v ahol átvételi ponton ingyenes. De ez már csak részletkérdés,nem feltétlen kell ez hozzá,zacsiban is megáll...de azért jó dolog mégis. :K

(#8599) honda23: én XP alatt is próbálgattam MP-t úgy,h nem volt fent SES,Unlockerrel szoktam amúgy is lelőni,ha nincs fent Smartware,amiben ugye le lehet,bár másik gépen annál azt nem is néztem,h SES fent volt-e akkor....De amúgy úgyis ált.auto. sec idő alatt felrakja a drivert,ami olyan "kicsi",h nem sok vizet zavar,gyakorlatilag észrevétlen.

[ Szerkesztve ]

(#8609) King Unique válasza sea (#8603) üzenetére


King Unique
titán

Akkor kell neki inkább,ha te magad formázod/particionálod újra 512byte-nál nagyobb egységekre - pl Win7 alatt és utána dugod XP-re,kiküszöbölvén a szektorok elcsúszását,de pl.gyári AF-es (formátum) NTFS-re tolt WD-kel sem tapasztaltam én se nagy lassulást XP alatt. Tevion is AF-es WD belülről+gyárilag formázott,szerintem azzal se lehet gond. (bár ha nagyon akarod egy próbát megérhet,lehet használ vmit,v nem...)

(#8604) Kezdő vagyok: ha nem sikerül akkor,ja bedögölhet a HDD (szerencsére nem volt még ilyenem :) ,pontos tünetet nem ismerem,de pl. optikai meghajtónál 1x már igen,utána használhatatlanná vált,egyfolytában villogott a ledje,de semmi több,k.o.) ,vigyázni kell,h gép közbe le ne fagyjon - minden progi bezár,vírusírtó kikapcs - ,nehogy áramszünet legyen,de ha normálisan csinálod - ezekre figyelve,+WD leírását követve - ,akkor nem lehet gond.Csak biztos,ami biztos alapon ajánlanak bizt.mentést,ha esetleg vmi balul sülne el,de normálisan csinálva nem szokott gond lenni.

(#8606) honda23: Unlockert neki...

[ Szerkesztve ]

(#8610) King Unique válasza Remus389 (#8607) üzenetére


King Unique
titán

Pont jókor kérded,mert az árvíz miatt 2-3x annyiba kerülnek,mint pár hónapja,szal egyik se igazán jó ár/érték arányú... :N Amúgy mekkor méretű (2,5",3,5"),mekkora tárhelyű kéne :F
Samsung külsők hdd viszonylag jók,a "G" (G2,G3) kerülendőbb picit,az "S" és "M" ok-sabb.

(#8611) King Unique válasza bedohazi (#8608) üzenetére


King Unique
titán

Kicsit pontosabban,mekkora tárhelyű,milyen usb-s (2.0 v 3.0) kellene :F ,mert fenti ok-áremelkedés miatt nehez általad dobott árakra belőni,2 hónapja kaptál 25k-ért 2,5"-be 1 TB,most a legtöbbe 500 GB-ot.
Jók a fentebb említett samsungok,WD (3,5" MyBook & 2,5" My Passport),Silicon Power,Trancend,Adata ( kivéve SH93,CH94),PQI,Toshiba, bizonyos szériái is. Árgépet használd,nézd meg a neked tetszőt mennyi,mert nem mindegyik kapható itthon,de árak megemelkedtek... :U
Vagy menj be multikba,Aldiban pl.18k a 3,5" 2 TB Tevion a kuponnal,de 25k-ért kapsz 1 TB-os 2,5" WD belsőset is - ha el nem vitték és maradt még....A többi,fentebb linkelt típusból uolyan tárhellyel meg 1,5-2x annyiba kerül.

[ Szerkesztve ]

(#8615) King Unique válasza Fluke (#8613) üzenetére


King Unique
titán

3,5"-eseknél lehet simán hosszabító kábelt használni,saját külső tápjuk miatt nem gond az "elveszik az áram a hosszabb kábel miatt",ez inkább 2,5"-nél okozhat esetleg problémát.
De azt pont nem írtad milyen M3,új usb 3.0-ás,v usb 2.0,mert nem mindegy... :F ( usb3 A-B, A - MicroB (mint pl. WD MyBook), v sima usb 2.0 A-B , usb 2 A-MiniB) A sima usb2 kábelek "filléres" pár-néhányszáz Ft-os dolgok,a 3.0-ás drágább vmivel: A-MicroB, A-B

[ Szerkesztve ]

(#8617) King Unique válasza Kezdő vagyok (#8614) üzenetére


King Unique
titán

Akkor Ok,szerencséd volt :) ,bár nem írott szabály,h ki kell kapcsolni,csak ajánlott,nehogy akkor kezdjen el szöszmötölni,azt megakasztani a FW update-et. De ha lement simán,akkor jó,az a lényeg. Amit írnak WD-nél,végén széthúz kábel kb.10s-re,majd vissza,azt restart,azt is úgy csináltad,csak mert MP-n még nem frissítettem?
Amúgy friss tesztek alapján új 5-ös ESET sokat javult védelem szempontjából,tavalyi 4-eshez képest,most már talán megérett a váltás,én is azt használom.

(#8612) Mittu88: tudom,láttam,korábban volt téma ez itt...majd meglátom még milyet veszek,azt ha ezekre esne választásom és Aldiban nem leszmakkor majd pofátlan leszek,kösz a tanácsot. ;] Amúgy mért nekem címezted,mért nem neki?

[ Szerkesztve ]

(#8619) King Unique válasza Kezdő vagyok (#8618) üzenetére


King Unique
titán

Akkor úgy kell (kb 10s vár),ok!

Korábban is linkeltem az 5-öshöz az usb hdd javítást itt is (ESET topicban is ott van),amivel nem fagy le,de megjelent a legújabb 5.0.95 (honlapon .5.0.94 van fent,de közvetlenül átfrissíthető már),amiben pont ezt javították ki.

(#8622) King Unique válasza Kezdő vagyok (#8620) üzenetére


King Unique
titán

Kösz a megerősítést :R

Akkor fura,mert az 5.0.93/94-re sokan panaszkodtak ilyen téren XP,win7 alatt is és küldtek rakás emailt ESET supportnak,lehet ennek hatására adták ki 5.0.95-öt :DDD ,de tökmindegy,mert a linkben szereplő módszerrel,v a legújabb verzióra update-el ez a probléma is fixen kilőve... ;) Más dolog,h jó az új 5-ös,de nem a legjobb,F-Secure,Norton,Kaspersky összesítettben rendre elveri,de mivel magazinos havikóddal "kényelmes" a használata így sokan tolják,bár már az előző 3-ból némelyikhez is adnak számtech magazinokba havi kódot...

(#8624) King Unique válasza Mittu88 (#8623) üzenetére


King Unique
titán

semmi gond ,én is voltam :D

[ Szerkesztve ]

(#8638) King Unique válasza ---Lasali--- (#8626) üzenetére


King Unique
titán

Erre való a hozzáadott progi, a SmartWare,abban lehet állítani a kikapcsolási időt,ill teljesen ki is lehet kapcsolni... ;)

(#8639) King Unique válasza Kezdő vagyok (#8625) üzenetére


King Unique
titán

Én csináltam,de amúgy is azt vettem észre auto fel-le csatlakozott utána és már akkor használható volt,de azért biztos,ami biztos. Egyszerű dolog ez,hamar megvolt,ha jól csinálod,nem kell itt adatvesztéstől félni.
ESET is fent van+ MAB is egyszerre,nem azért fagy,v hogy :F

(#8631) bedohazi : usb2,v usb3 ? de mindegy jóformán,amit korábban linkeltem abba ott vannak ajáblottak,válaszd ki...pl. WD MP-k,samu S2, ADATA Nh13 stb.jók.sorolhatnám itt,de áraik,ahogy a többinek,ezeknek is felmentek. "Legjobb" nem igazán van :N ,attól függ kinek mi a fontos/mire van szüksége(usb3,fémház,programok,sebesség,megbízhatóság stb.) Ennyiért Aldiba 1 TB-os 2,5"-est kapsz,v Interspar-ba tizenpár ezerért dobolják usb2-es Maxell p500,ami funkcionálisan nem nagy cucc,de egynek megteszi.

[ Szerkesztve ]

(#8656) King Unique válasza ---Lasali--- (#8644) üzenetére


King Unique
titán

Mert milyen Passportod van :F ,ha a régebbi,ahhoz nyilván nem is használható a Smartware,de 500 GB alapján az újabb fajta lehet (usb2 v usb3),azokban márpedig a Smartware progiban állítható a kikapcsolási idő,v teljesen ki is kapcsolható,nálam működik,haveroknál is :K ,akkor lehet nem jól csináltál vmit...

(#8645) Gazsi00: bár "kár érte",de így akkor ok,sajna ezt teszi a hűtés hiánya,többinél is,ez a passzív hűtés nem az igazi,csak egy darabig jó. De sokan külső usb-s kis olcsó hűtőventivel megtámogatták,az is használt.
Pontosan milyen Green volt benne,hány rpm-et ír rá progi,mert effelől is vannak kételyek,v aki szerint 5400,más 7200,az intellipower elvileg inkább 7200-as nem :F

[ Szerkesztve ]

(#8922) King Unique válasza rayoliviero (#8657) üzenetére


King Unique
titán

Kösz :R Nem minden progi jelzi ki a fordszámot,de ha ez nem,akkor vsz többi se....

(#8658) Coolmat: Kösz a kiokosítást,h nem váltogatja azt kapisgáltam,de akkor világos :R

[Előzmény törölve]

[ Módosította: Barthezz2 ]

(#8972) King Unique válasza Barthezz2 (#8967) üzenetére


King Unique
titán

:C
Az én hsz-omból minek töröltek,nem írtam semmi olyat... :F

(#8947) Gazsi00 : A WD MP se 61k már :N ,lejebb ment az ára csomó helyen,3x k-ért dobolják,mont kb. tavaly év végén.

[ Szerkesztve ]

(#8989) King Unique válasza leslieke (#8974) üzenetére


King Unique
titán

Elvileg mind2-be 8 MB cache van,7200 rpm-es 2,5"-elben szokott 16 lenni.
WD My Passport Essential SE 1TB:
+jó szoftveres körítés,hw-es titkosítás (ez lehet hátrány is,ha hdd megsérül,de adatvédelem szempontból No.1)
+olcsó (1-2k) gyári kiegészítő tokok,akár ütésállóvá is tehető külön tokkal (+jó szoftveres support)
+megbízható,stabil működés,régi usb2-be dugva is biztosan megy
-műanyag ház,ami tartós használat után melegedik picit,de nem vészes
-wd scorpio blue hdd gyors,de nem a leggyorsabb,bizonyos toshiba,v új samsung M8 hdd gyorsabb picivel
-3 tányéros hdd (de attól még elég jó,nem feltétlenül hátrány),emiatt 1 TB-os 3 mm-eé vastagabb az 500-asnál.
-ujjlenyomatgyűjtő fényes felület (fekete színben,samu S2-re is igaz ez)
(-picit rövid kábel (40cm),bár ált többié se hosszabb)

Samsung Portable S2 1TB USB3.0:
+jó szoftveres körítés (backup+külön titkosított partíció létrehozás)
+megbízható,jó cucc,több számteches magazinban is ajánlgatták
+új 2 tányéros (500 GB/tányér) M8 hdd (pontos típusok itt)
+3 év gari
+tokot adnak hozzá,de az inkább kis "zsebszerű" (annyira nem véd külső hatások ellen)
-műanyag ház,mint wd-nél...
-nem ütésálló
(-picit rövid kábel,bár többi 2,5"-é se hosszabb)
-sima usb2.0 port új M8 hdd-nek nem mindig elég,szükség lehet Y kábelre (bár inkább "M" szériánál panasz ez jobban)

Igazából jó,mind a 2,szempontokat figyelembe véve,mki maga dönti el,melyik számára a tetszetősebb. :K

[ Szerkesztve ]

(#8991) King Unique válasza leslieke (#8990) üzenetére


King Unique
titán

Szívesen! :)
Akkor melyik az esélyesebb,v már rendeltél,vettél S2-t :F

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.