Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7812) King Unique válasza Hooper (#7808) üzenetére


King Unique
titán

Ahogy mondtam,említett módszerekkel is leáll,hdd pörgés is,de áram alatt marad - vmi alvó módba válthat ilyenkor,teljes áramtalanításhoz,h ajánlott lekapcsolható elosztóba dugni azt kész. (szal leáll rendesen a MB,de vsz nem annyira fullra,mint pl. s Samsung S3,aminél tekerővel szinte teljesen áramtalanítva van)
Az 51 fok elsőre kicsit soknak tűnik,de ugye hűtés hiánya - ilyen külsőknél passzív hűtés van - meg intenzív folymatos másolás-írás,azért nyilván igénybeveszi őket,ill.a benne lévő szenzor se biztos,h 100%-ig pontos értéket mutat,pár-néhány fok eltérés lehet,ezt pontosan spec hőmérővel lehetne lemérni és a különbséget Sentinelbe beállítani,akkor kapnánk full valós értéket. :K

[ Szerkesztve ]

(#7813) King Unique válasza v.attis (#7811) üzenetére


King Unique
titán

Hitachikat nem nagyon ismerem külsőbe (szerintem más se annyira) :N ,az XL Desk-et pont nemrég tárgyaltuk,ill egy tulaj is pnaszkodott rá,h eléggé melegszik,szal azt kilőheted szerintem.
A Touro szériából én a Pro verziót venném,ami legújabb - talán új hdd-el,jobban összerakva,mint a régiek - ,már usb3-al és nem sokkal drágább a sima verziónál.
WD Elements filmlejátszáshoz elmegy nyilván,az,h mennyire megbízható,ált teszi a dolgát,de több meghibásodást - pl. hamar badsectoros lett - hallottam felőle,mint a MyBook felől,ami igaz drágább,de talán megbízhatóbb,jobb szerintem.Samsung usb3 S3-M3 is jók még,de ezt korábbi hsz-omban, # 7772 ecseteltem is.

(#7817) King Unique válasza Tüske0614 (#7815) üzenetére


King Unique
titán

Igen felismeri simán uúgy :K ,amúgy függ filerendszertől is,külső hdd ált. FAT32,v NTFS-re van formázva,új TV-k,médilejátszók már kezelik NTFS-t is,de régi DVD lejátszók csak FAT32-t ismerik,ha meg vmi új HD TV-d van az már NTFS-t is ismeri vsz.
További dolog,h ,ha 3,5"-est veszel külső hdd-be,annak saját tápja van,ami ok,de 2,5"-nél usb-ről kapja az áramot,adott esetben a TV usb-ről,ami elég szokott lenni,de ha hosszabító kábelt használsz 2,5"-nél,esetleg elveszhet az áram és nem elég neki a kraft,de ált. elég szokott lenni. :K
Nemrég vki beszámolt itt,h Samsung HD TV-re,2,5" samsung külső hdd-t dugott és nem ismerte fel... :F ,de a WD-t az igen,szal akár ilyen is előfordulhat...

(#7819) King Unique válasza piroskamost (#7816) üzenetére


King Unique
titán

Ez teljesen normális,ahogy Iponnál is mondták :K
Adattárolóknál - merevlemezek (hdd),DVD,BD,SSD stb. - a gyártók nem bináris 1024-es,hanem decimális 1000-es alapon számolnak,ezért a dobozon feltüntetett kapacitást 1024 harmadik hatványával (v 3x1024) leosztva kapjuk meg a tényleges kapacitást. (Info) Memóriáknál,meg net sávszélességnél számolnak 1024-es alapon.
Úgy is mondhatnám,h pl.bruttó 750 GB,nettó 698 (1 TB is csak 931 GB),hasonló valahol,mint a fizunál :D Itt kb. 7 % veszteség,"tárhelyadó" van.
Amúgy SP D10 milyen,ez az a piros,v kék mintázattal kapható,szerintem kicsit csicsás cucc nem,a D05 nem lett volna jobb,elegáns fémburkolattal? De most már mindegy,ez is megteszi. :)

(#7820) King Unique válasza Fauno (#7818) üzenetére


King Unique
titán

Hát ilyen a winfos... :D ,hiába win7,abban is vannak hibák.(vártál a leválasztással pár percet és úgy,v hirtelen jó lett minden :F )
Melegedés kijelzés,külön spec hőmérővel +mérve,az különbséget Sentinelbe eltolva lenne igazán pontos,mert így pár-néhány fok eltérés lehet,de ha 60-at ír ki rá,az még ezt belekalkulálva is sok...

(#7824) King Unique válasza Fauno (#7822) üzenetére


King Unique
titán

Végülis 7200 rpm-es,ami 5400-asnál jobban melegedik,de jobb külsők max 40-45 (47) fokig melegednek,szal ilyen téren nem egészen jól lettt összetákolva a cucc,azért figyeld a Sentinelt,ha minden ok (SMART),akkor jó.
Igen leáll,mint a többi is,x perc után energiatakarékra kapcsol (hdd forgás leáll),majd,ha hozzányúlsz újra felpörög - ez teljesen normális,ezáltal nem jár feleslegesen,ami élettartam suempontból is előnyös. :K

(#7828) King Unique válasza Tüske0614 (#7826) üzenetére


King Unique
titán

A 2,5"-nek van saját usb-s,a 3,5"-nek külön adapter - ez tiszta gondolom

(#7829) King Unique válasza VW (#7827) üzenetére


King Unique
titán

Akkor 3,5" kell,bár van 1,5 TB-os 2,5"-be is,de az drága 40-50k között.
# 7772 , # 7777 - árakat meg tudsz nézni árgépen.

(#7830) King Unique válasza Willie (#7825) üzenetére


King Unique
titán

Hát 2,5"-esben elég bő kínálat van,de 500 GB-osba WD MP,Samsung S2, M2 mondhatni jó áron van,de talán megbízhatóságra picivel a WD,bár samuk is jók. (M2 teszt, S2 & M2 teszt)
#7759, #7780, # 7512 - ezekben is találsz infót bőven.
Digitaltrend,[ Iway, Electrobox webshopokba átlátható a kínálat,jó a fent említett 2-n kívül a Buffalo,ADATA,Freecom,Iomega,Silicon Power,Transcend,Toshiba,Seagate stb. cuccai is,v a Lacie,de az elég drága,prémium kat. márka.
Túl bő a kínálat,írd le 500 GB usb3-on kívül konkrétan milyen kell (design,fémházas v műanyag,ütésálló v nem,legyen hw-es titkosítás v ne,átlagnál gyorsabbl egyen,akár 100-115 MB/s,tok legyen-e hozzá stb....),azt majd utána lehet szűkíteni,de ha nincs semmi extra,akkoe WD,Samsung is megteszi. :K (v nekem új Toshibák is bejövősek nagyon)

[ Szerkesztve ]

(#7833) King Unique válasza Willie (#7832) üzenetére


King Unique
titán

Ott a választék,nem... :U
Pont, kereken 15k kicsit szűkös,mondtam WD,v Samsung S2,M2 jó lenne.Jók azok kissebb esést talán kibírnak,de műanyag házasak,különösebben nem melegszenek,de ilyen téren lehet jobb egy fémházas.
Ha stapabíró,esetleg ütésálló,fémházas kell,azok picit drágábbak, a Transcend 25D3, M3 is 17-18k körül van, a fémházas (melegedés szempontból előnyös) SP D05 is 16-17k-tól.,Apacer AC430 ütésálló+fémház 18-19k,ADATA NH13-fémház+viszonylag stapabíró

[ Szerkesztve ]

(#7838) King Unique válasza SaitoX (#7835) üzenetére


King Unique
titán

Nem igazán tudom ezt én se,mivel külső hdd-be Hitachi nem igazán elterjedt,sok tapasztalata nekem-másnak sincs vele szerintem,WD MyBook meg ugye egy elismert,bejáratott márka.
Amúgy 3,5" hdd-be a Hitachik jók,de régebbi XL külsőbe is egy régi hdd volt,50-60 fokos melegedést produkált,ami nem jó,az új Touro szériákban vsz hdd is megújult,így ilyen téren javult,szoftveres körítése se rossz+adnak online tárhelyet is hozzá,de tapasztalatom nincs,teszteket se nagyon találni róla,szal 100%-ig nem merem ajánlani,de mivel új széria,áteshetett egy kis "ráncfelvarráson",szerintem nem lehet rossz.

(#7840) King Unique válasza SaitoX (#7839) üzenetére


King Unique
titán

A Pixmaniáasat nézted... 48k:N ,azért nem annyi,van olcsóbban 25k, fentebb említett Samsung S3,M3,WD MB is e köröl van.
Vagy ugye a mobilrack 3,5"-ben (veszle natúrba hdd,azt belerakod,ennyi),az is jó,ára egy jó usb3-as racknek kb 5-10k közt van,de van külön Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja. :K

[ Szerkesztve ]

(#7841) King Unique válasza v.attis (#7836) üzenetére


King Unique
titán

Médilejátszóhoz nyilván elég usb2(de ebben az M2 tesztben is írják,ami igaz,h nem érdemes manapság usb2-vel szórakozni.),ill egész nap hajta esetleg problémás lehet a melegedés,mint a régi 5 tányéros hdd-s Hita XL,amire írták,h 50-60 fokra is felmegy. Ilyen szempontból előnyösebb 5400 rpm külső,fémházzal - A sima Touro vsz 5400-as,de műanyagházás,a Pro 7200-as,de mintha fém lenne az oldala. Jó alternatíva lehet még a Samsung S3 szériája,ami fémházas,5400 rpm-es,3 év gari és full lekapcsolható,leállítható - aumat Géppel,TV-vel,üresjáratban is mint a többi - ,áramtalanítható is tekerőjével.(usb3-asnál, usb2 (a 2.) se nagyon olcsóbb)

[ Szerkesztve ]

(#7847) King Unique válasza bandi007 (#7845) üzenetére


King Unique
titán

Elvileg jó mind2 megoldás,gyári külsőbe főleg usb3 megjelenése óta csomó fajta van,amik design,szoftveres felszereltség,olyan extrák mint ütésállóság,hw-es titkosítás terén picivel többet kínálnak,mint egy sima mobilrack+hdd párosítás,de mások pont a szétszerelhetőség,variálhatóság miatt (ha meghibásodik benne hdd,v a "keret",akkor könnyű cserélni) mobilrack hívei.
Milyen kéne pontosan,mert 2,5"-be a hihetetlenül bő kínálat,fentebb említett extrák miatt érdemesebb talán gyári külsőt venni,v kinek mi :F ,3,5"-be talán inkább mobilracket,de vannak nagyon jó gyári külsők is,ha minőségit vesz az ember,akkor csak úgy nem megy tönkre,nem kell benne matatni...Sebesség egyik-másik megoldásnál is adott,van már bőven esata,usb3 cucc,ha csak 6-7 MB/s-el másolt,az lehet vmi olcsó rack hibája is.
Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja, Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja - ezekben találsz infóz mobilrackekről.
Vagy hamadik megoldás,ha hdd-t csupaszon külső dokkolóba rakod,de ez otthonra jó annak,aki gyakran cserélgeti,pakolgatni gépben a vinyókat.
Árban hasonló mind3 megoldás,egy jó mobilrack,dokkoló is kb uannyi,gyári külső meg össz hol picit drágább,hol olcsóbb. :K

[ Szerkesztve ]

(#7848) King Unique válasza tigipuf (#7846) üzenetére


King Unique
titán

Keress rá árgépen - webshopokból rendelni,számtechboltokban +venni,akár MMarkt,Tesco - filléres dolog,érdemesebb picivel drágábbat (még akkor se drága :D ) venni,az vsz jobb minőségű.
Viszont 2,5" külső hdd-hez,ami usb-ről kap áramot,nem szerencsés túl hosszút venni,mert egyszerűen "elveszik az áram" és nem fog felpörögni. :N Max 2végű "Y" usb kábelt veszel hozzá (2 db usb portba kell dugni,ha van annyi TV-n,azzal vsz biztosabban felpörög),de abban nem tudom,van-e hosszú,biztos...
TV-hez otthoni használatra,akkor miért nem 3,5"-est vettél ,saját táppal,azokhoz amúgy is hosszabb kábelt adnak,v ha még hosszabat veszel hozzá,annál az se gond. :F

(#7850) King Unique válasza tigipuf (#7849) üzenetére


King Unique
titán

Médialejátszóhoz (v az nincs,közvetlenül TV-ről) nem lehet usb-n hozzákötni,amellett csak van hely,v,ha nem, vmi polc nincs TV alatt,ahová odarakod külső hdd?
Vétel előtt mért nem kérdeztel itt,v boltban,meg neten is látszik itt-ott,h 2,5"-esekhez nem 1-2m-es,hanem 30-40cm-es kábeleket adnak csak... :D

[ Szerkesztve ]

(#7857) King Unique válasza honda23 (#7856) üzenetére


King Unique
titán

A MyBook nem 7200-as,Green hdd van benne (v mikor hogy),ami Intellipower 5400-7200 közt,de az inkább fix 7200,v progi írta ki ezt rá? :F
(Ja,jók a WD-k mi :K ,de most tényleg nagyon feltolták az árakat,amit pl.én tavaly vettem az most ott,akkori árhoz képest 10-15k-val még drágább,nevetséges... :U ,de akadnak olyan boltok,ahol van készleten még és nem kell drágábban rendelniük)

[ Szerkesztve ]

(#7859) King Unique válasza honda23 (#7858) üzenetére


King Unique
titán

Progi mit ír rpm-re,azt kérdeztem,pl. Sentinel,v más? :F

(#7863) King Unique válasza gg72 (#7861) üzenetére


King Unique
titán

Az 1 TB-os 2,5"-ben,de a korábbi 500,v 640 GB-osban is WD Scorpio Blue volt,usb vezérő mind2-ben ASMedia volt (tehát jó :K és nem JMicron...),ilyen 2,5"-esek mind usb2.mind usb3-ba elmennek 1 db usb kábelről,tápcsatlakozás-usb tápkábel csati aszem van rajta (korábbin volt,de most nézem ez is uaz),de esetek többségében nincs rá szükség. :N (max,ha esetleg nem menne usb2-ba,Y kábelt,v + 1 usb tápkábelt rádugsz,ami filléres dolog) Én WD MP-om is 3 tányéros (1 TB) is simán megy 1 db usb 3 kábellel usb2-be is.
Nem rossz végülis ez a Tevion,csak kicsit noname,progik nem járnak hozzá,online supportja nem nagyon van,adnak hozzá kis hordtasit,3 év gari,aluházas,ami melegedés szempontból jobb - azért jó cucc,elmegy. De 2,5"-be akad bőven több extrával bíró termék usb3-omba,de ha nem kell semmi extra 1-nek megteszi ez is. :K

(jó az új avatarod,neked volt régen bocis,nem...ez jobb ;) )

[ Szerkesztve ]

(#7865) King Unique válasza gg72 (#7864) üzenetére


King Unique
titán

Ált. az 500-asok 15-17k környékén mozognak,de nem feltétlenül ajánlanék mást,mert amúgy nem rossz ez se,fém ház révén nem nagyon melegszik,könyön szédszedhető (majdnem mint egy mobilrack)
A WD MP is jó,ha jobb szoftveres körítés kéne,v sokan veszik a Samsung S2 és M2 szériákat,v az ütésálló szériák pl.Transcend 25M3, 25D3, SP A80 (de ebbe JMicron van),de ezek picit drágábbak.
Jók a Toshibák is,Art 4,Store E,Store Steel...csomó van.

Ezek ált. design,szoftveres körítés - azon belül olyan extrák,sebesség - gyorsabbak,főleg új 500 GB/tányérral szerelt szériák pl. - mint hw-es titkosítás - ,ütésállóság,akár vízállóság,jobb support terén terén tudnak vmivel többet,de ehhez mérten picit drágábbak.
Viszont ár szempontból tényleg jó a Tevion,WD a belseje,fémház,usb3 vezérlő se rossz,1-nek elmegy szerintem,ha nincs extra igényed. :K

(#7867) King Unique válasza gg72 (#7866) üzenetére


King Unique
titán

Hát ja, mondjuk Árgép se teljesen megbízható... :U ,tényleg inkább 19-20k környékéről kezdődik a dolod.(WD árait feltolták,samsungok még olcsóbbak,pl. ez. (bár ez 7200 rpm-es széria ez alapján,de eddig nem volt gond vele )
Ha esata,akkor gépeden nincs is usb3 és időtállóság miatt vennéd,v már van? :F
Mondom nem rossz ez a Tevion,szerintem veheted,akik vettek ilyet korábban,tönkremenetelre (badsector,meg hasonlók) még nem panaszkodtak,benne lévő WD hdd is amúgy jónak,megbízhatónak számít 2,5"-esbe. :K

(#7868) King Unique válasza Kobe (#7860) üzenetére


King Unique
titán

Másik topicban válaszoltam! :K

[ Szerkesztve ]

(#7870) King Unique válasza gg72 (#7869) üzenetére


King Unique
titán

Akkor usb3 ok-s!.külső hdd-be is akkor olyat :K
Hát javítani,nem tudom...bár gyenge szektor,ha nem túl sok,még elmegy,de abból előbb-utóbb hibás szektor lesz/lehet és onnantól már nem nagyon érdemes vele szórakozni.De talán szerencséd lesz.(HDSentinel képét,áltanálos+SMART nem tudod betenni,v akár HDD probléma topicba,h megmondják érdemes e vele vesződni) Amúgy pontosan milyen Samsung,mert pl.az MT7 állítólag sz@r széria volt? :F
Fentebb meg látható van 2,5" külsőbe bőven választék,de gondolom nem mindegy az a 4-5 mínusz,szal azért vsz Tevion is meg fog feleni a célra. :K

(#7879) King Unique válasza vond (#7875) üzenetére


King Unique
titán

Milyen is kell,2,5" v 3,5" :F ,mert a linkben Samsung M3 szerepel,jó az is,v S3 testvére is,az bejáratottabb. :K pl. WD MyBook,Samsung S3 megbízható,gyors,de akad csomó fajta,nem mindegyivel van tapasztalat,de ált.jobb márkák cuccaival nics gond.
3,5" külsőbe-be 1 TB alatt nem nagyon érdemes venni,2,5"-be lehet 500-ast,ha mobilitás is fontos.3,5": # 7772 2,5": # 7830, # 7759
(linkekben szereplő árak,árgépes kiírások változhattak a napokban)

(#7877) bundaska: ilyen célra elég usb2 is,de máshova jól jön gyorsabb.Ha csak otthonra kell,nem hordoznád érdemesebb 3,5"-est - olcsóbb-több tárhely,hosszabb kábel jár hozzá (nem kell bűvészkedni,h elér-e TV-hez,v lelógatni róla),saját fix táp - venni.Ezeket: # 7817, # 7841 nézd át.
S3-ba van esata-s is: árgép, v pl (ára ennek is felment...v veszel esata-s mobilracket+hdd-t,bár lehet az se jön ki sokkal olcsóbban) Esata amúgy lejátszón van,v PC-hez,notihoz kéne :F ,ill combosabb HD filmekhez se árt néha.

[ Szerkesztve ]

(#7882) King Unique válasza Kobe (#7881) üzenetére


King Unique
titán

Egyetértek :K
MM-ben nekem is volt már negatív tapasztalatom,max apróságokat érdemes venni. Aldiban azt mondják normálisak,Tevion külső hdd-nél,vkinek korábban x nappal később is visszadták pénzt stb.,de igaz amit írsz,h felvásárolják nagytételbe az ált.olcsó sz@rt az árulják a laikus lúzer usereknek...

(#7884) King Unique válasza mokafoci (#7873) üzenetére


King Unique
titán

Hát fura... :F ,nekem 1 TB-os (szinte uaz az is),én még NEC vezérlős PCI-E-s megoldással próbáltam ki,ott működött,egyenletesen másolta a nagyméretű DVD Iso fileokat.
Egy kis hibakeresést kéne végezni,h ki lehessen zárni ezt-azt,pl WD MP-t másik usb3-as gépen is kirpóbálni,v más típusú külső usb3 hdd-t rádugni a Renesas-os gépre,ha van rá lehetőség. WD amúgy driverek,támogatottság terén elég jó,nem szokott vele ilyen lenni,nem írnak rá inkompatibilitási gondokat. :N Alaplaphoz legfrisebb,megfelelő driver van fent,mert ilyen hibákra,h usb3-on xy akadozás van adatátvitelben,belassul sokx driver gond?
Neki is 500-as van,azt nem tudom usb3 vezérlő milyen,v van-e neki,de érdeklődj,esetleg tapasztalt-e hasonlót!
Illetve mképp el kéne végezve a fent említett hibakeresést,h ki lehessen zárni WD hibáját,v Renasas-al való inkompatibilitását.

[ Szerkesztve ]

(#7885) King Unique válasza Troy. (#7883) üzenetére


King Unique
titán

Ez régebbi széria,de a WD kompakt (egybe) külsőket gyárt,nem,v lehetett akkor külön ilyen házat is venni és bele hdd-t :F Mert amúgy tényleg WD-nek kéne bent lennie,h vetted használtan - akkoe elképzelhető,h az illetőnél tönkrement és belerakott másikat - ,ja szavaidból kivéve vsz igen. Akkor rádsóztak vmi sz@rt? :U
Lehet a ház usb vezérlője automat "letiltja", ha másik hdd-t raknak bele,v szoftveresen kell állítani vmit, az új hdd meg lett formázva :F
HDD probléma, segítsetek! (nem adatmentés) topicban is próbáld meg.
(Amúgy,ha meg Maxtorral jól megy,nincs vele gond,akkor miért akarod cserélni,v az se ok-s?)

(#7887) King Unique válasza Troy. (#7886) üzenetére


King Unique
titán

Ja vagy úgy!
Azt nem tudom,még nem próbáltam :N ,másik topicot azért ajánlottam.

(#7889) King Unique válasza djculture (#7888) üzenetére


King Unique
titán

Hát,ja...vagy,vagy? 2,5"-eseken van ráintegrálva,3,5"-esekben normál sata hdd van,ha jól tudom,ha jól...

(#7892) King Unique válasza mokafoci (#7890) üzenetére


King Unique
titán

Már megint ez a kurva ESET.... :W ,nálam pl.rádugtam külső hdd-t és 5.0.94 alatt befagyott az egész gép,nem ismerte fel,azóta én is érdeklődtem supportnál+más is: itt a megoldás. Nálad nem volt hasonló,úgy látszik még usb3-ba is bekavar,sok benne a "bug"... :U 4.2-esnél nem voltak ilyen gondok,aszem én is azon próbáltam usb3-as másolást is,csak nemrég tértem át az új 5-ösre,de minek :F (persze az se rossz,csak hát...)
Az a lényeg,akkor megoldódott a problem :K ,mondtad is driverek ok,meg WD MP se az a sz@r,h ilyeneket produkáljon,de hát mások (gyártók) hülyeségével meg mit kezdjen az ember :DDD

A win8-ban gyárilag bent van a driver,usb3 támogatás,ami cool ;) ,amúgy milyen ez a "béta",v mi,gondolom még elég kezdetleges?

[ Szerkesztve ]

(#7894) King Unique válasza vlevi (#7893) üzenetére


King Unique
titán

Pedig erre ESET topicban sokan panaszkodtak és én is tapasztaltam.Hogy is kell teljesen kilőni a cserélhető cuccokat,kivételeknél hozzáadtad? :F Amúgy pendrive-nál nem csinálja,csak külső hdd-nél,de a fenti módszerrel már szerencsére nem! :N

(#7896) King Unique válasza bundaska (#7895) üzenetére


King Unique
titán

Hát a G3-at szándékosan nem ajánlottam,PC-n panaszkodtak néhányan usb felismerési gondokra,meg amúgy se nagy szám,jobb az S3,M3,de a szükség és manapság az ár nagy úr!
TV-n talán nem lesz vele gond,reméljük! :))

(#7900) King Unique válasza mokafoci (#7898) üzenetére


King Unique
titán

"WD Quick View" - Smartware-en belül lévő alk ez,v mi.? Amúgy,ha fent van Smartware,akkor talcán azzal normálisan le lehet választani,mert win7 alapból nem veszi el az áramot,leválasztás után,mint XP (bővebben-megoldás+ a patch)
Esetleg ESET supportnak érdemes lenne ezt is megírni,hátha tudnak rá vmit,mint másikra.

Amúgy Win 8-at,legalábbis ezt a kezdeti fajtáját érdemes felrakni,kipróbálni,még nem próbáltam :F Azt hallottam,h erőforrásigénye win7-nél kevesebb lett,gyorsabb is vmivel...

(#7901) King Unique válasza honda23 (#7899) üzenetére


King Unique
titán

Ahogy korábban írtam,többfajta Black-Green hdd lehet/van bennük (széria-méret szerint változhat),2 TB-ba elvileg Green,ami 5400-as lenne,de intellipower a gyakorlatban 7200,v vmi ilyesmi,ill. más 2 TB-osra 7200-at mondott,de annyira nem fontos - jól teszi a dolgát,gyors,nem melegszik túl,ez a lényeg! :K
Amúgy milyen Sentinel,3.70,v régebbi? Bár az igaz,h belsőkre kiír mindent frankón,külsőknél meg kicsit hiányosan néha...

[ Szerkesztve ]

(#7907) King Unique válasza v.attis (#7902) üzenetére


King Unique
titán

Akár a lent ajánlott,Samsung G3,de samuba az S3 az igazán jó és megbízható,nem sokkal drágább,v M3.
WD-be is a MyBook a tuti,de árát gondolom jól felnyomták,alap dolgokra Elements is elmegy.
Illetve Aldiban lehet mindig jó áron Tevion külső hdd-et találni (pl. 2,5"),nem mondom,h mindenben a leg-leg cucc,de 3,5 "belseje WD Green,usb 3.0, 3 év gari...nem rossz cucc az se,minap a 2 TB-ost láttam 24-25k körül.
Szerintem 2 TB szűkösen jön ki 20k-ból,inkább 25k,azon a pár ezer diffin,meg érdemesebb inkább egy jobb,megbízhatóbb,usb3-ast venni,mint ahogy a fenti példák szemléltetik. :K

(#7911) King Unique válasza v.attis (#7909) üzenetére


King Unique
titán

Sok helyütt,amíg megrendelik,kiküldik az is eltart 1 hétig...de helyben is +veheted az említett helyeken G3-at (bár szerintem jobban járnál M3,S3-al),v Aldiba bemész hétvégén,azt ott a Tevion,az se rossz,meg legalább nem dupla áron dobálják.
Azért Alex91 se akart itt hernyóskodni :N ,volt már itt sok értékelhető hsz-a, lehet azért picit te is túlreagálod a dolgot,inkább döntsd el,ha sürgős,mert árak tényleg csak emelkedni fognak...

(#7913) King Unique válasza v.attis (#7912) üzenetére


King Unique
titán

Ja,értem...most mondanám auto,vmi tömegközleg,v ismerős,aki közelebb van +veszi,de akkor felejtős gondolom.
2-ből inkább webshop,fent adtam pár tippet. :K Látom másik topicba is írtál,2 TB (v ha kisebb is elég akkor az olcsóbban) hdd+normális (ami le is áll) mobilrack is kb.20-25k-ból jönne ki,de hátha ajánlanak vmi jót.

(#7915) King Unique válasza v.attis (#7914) üzenetére


King Unique
titán

Hát a G3-nál,v WD Elementsnél biztos jobbak,az S3 egy bejáratott,jó széria (nekem is van) :K és ahogy látos ára se vészes.
Hogy érted,h "kivitelezhetelen" :F ,hol laktol ti a pusztán,v hol,50 km-re gondolom vmi (nagy) várostól,ott csak van Aldi,v nem jártok Tesco és társaiba, busz,autó stb,azért 50 km nem olyan nagy távolság,v ott sincs semmi "bevásárlóközpont",v Aldi (szinte minden jelentősebb városban akad) :F

(#7917) King Unique válasza bekecs (#7916) üzenetére


King Unique
titán

Tényleg sok az infó,nagyon fellendült a topic! :D
De picit azért visszaolvashatnál,pont nemrég v.attis is hasonló kérdést tett fel itt,akinek konkrétan ajánlottam,linkeltem ezt azt... :K
25k-ba pl.Samsung (G3),S3,M3 & WD Elements (MyBook jobb) & Aldiba Tevion belefér,a többi ára nagyon felment,ill 25k-ba nem fér bele,v ott van még a mobilrack+hdd,de az se sokkal olcsóbban jön ki.

[ Szerkesztve ]

(#7919) King Unique válasza djculture (#7918) üzenetére


King Unique
titán

Akkor emelik...most egyenlőre még többihez képest elmegy az árak. Kíváncsi leszek Aldiba feltojják-e?

(#7928) King Unique válasza v.attis (#7922) üzenetére


King Unique
titán

Békéscsabán van :K
2 óra autóutat oda-vissza értetted gondolom,esetleg vki aki arra jár elhozná,de inkább akkor hagyjuk...csak magamból indultam ki én se nagyvárosban lakom,de xy dolog miatt néhány 10-et simán,de több 100 km-ert is hajlandó vagyok utazni,de az más téma
Akkor marad webshop+futár kiszállítás,ill. pár helyen van ez a Pick-pack pontos átvétel - olcsóbb 490-990 Huf között,v van ahol ingyenes - ,ahol vevő mehet el a csomagért,arra a kijelölt helyre ahova kérte,de a listában nem szerepel lakhelyed,csak Békéscsaba...
Szerintem maradhatsz Samsungnál :K ,v előtted írták akciós WD Elementseket,mind 2,5" és 3,5"-osban,azok se rosszak,bár azokból is igazán My Passport és MyBook-ok a jók.
Az S3 ahogy mondtam bejáratott jó széria,én is elégedett vagyok vele,fém a burkolata ami melegedés miatt jól jön,alul szellőzőnyílásokal,esata v usb3 csatis is van,ill.van rajta "tekerő gomb",amivel full kikapcsolható - mert egyik-másikon nincs és ezt sokan kérdezik,h h lehet akkor full kikapcsolni - áramtalanítható,de persze ürsjáratban és PC-vel-TV-vel együtt is leáll.
A G3 is elmegy,de itt korábban páran panaszkodtak PC usb gondokra,nem ismeri fel stb.,ennek a továnnfejlesztett változata usb3-al az M3,az is jó,designos,álló kivitel,felülete hullámos,ujjlenyomat-karcálló,de műanyag,ha jól tudom.
Hitachi külsőkből a legújabbak jók a Touro Pro meg ezek,viszont áruk csaknem duplája lett,szal kilőve gondolom.
Vagy mobilrack+hdd megoldás,a másikba majd válaszolnak vmi okosat.

[ Szerkesztve ]

(#7931) King Unique válasza gg72 (#7929) üzenetére


King Unique
titán

Hát pontosan nem tudom,talán 3,5", 2,5" rack topicban többet tudnak...illetve ezekben biztos JMicron van. A 2 ,amit néztél talán nem azzok,de pl. ez a 2,5" Icybox rack, AsMedia chipsetes. :K

(#7936) King Unique válasza v.attis (#7934) üzenetére


King Unique
titán

Azsem igen,de pl.én is emlékszem +rendeltem vmit számtechboltból,majd 2-3 nap múlva x ezerrel drágább lett,de a megrendeléskor érvényben lévő árat kellett kifizetnem - magyarán a +rendeléskori árat kell fizetni,jobb helyeken. De,ha időközben változik és "ők" a drágább áron akarják eladni,akkor kötelességük értesíteni a vevőt,akinek,ha nem tetszik,így már nem ok,akkor elállhat a vásárlástól - én úgy tudom.

(#7938) King Unique válasza Teaway (#7935) üzenetére


King Unique
titán

Nem azért M3 :N (az csak azért lett az,mert S szériánál is 2,5" S2,3,5" S3,v G-nél is,ill.itt is hasonló ) ,külön van belőle usb2 és usb3 széria,de mivel korábban - most nem tudom pontosan,h áll - ,alig volt drágább usb3,így azt érte megvenni,meg amúgy is.
Nem tudom mennyiért szerzi be MM,de igazáb árulhatnák az újabbat 3.0-val,v vmi korábbi cuccoshoz jutottak olcsón hozzá biztos...

[ Szerkesztve ]

(#7940) King Unique válasza Teaway (#7939) üzenetére


King Unique
titán

Sorozatszám alapján az "UAB/UAE" végződésüek usb 2.0, "TAB/TAE" meg usb3,szal MM-ben a sima usb2-es van. :K

[ Szerkesztve ]

(#7945) King Unique válasza Kobe (#7943) üzenetére


King Unique
titán

Az új termékeknél,gondolom Stream,Diamond szériára utalnak - azokban lehet új van már - ,az,h konkrétan nem mondják meg,hárítanak,meg arra utal,h az (JMicron),van benne... :U Hdd hiába újult meg,vezérlő maradt,v ki tudja :F ,konkrét tesztet se nagyon találni neten. :N
Másik topicban ajánlottam más ütés-vízállót,ha annyira zavar "ez",akkor vegyél olyant.

(#7953) King Unique válasza SaitoX (#7952) üzenetére


King Unique
titán

A 40-45 fok iaz még "belefér",én samu S3-om,v WD MP is volt már annyi,főleg nyáron,v hosszú intenzív másolás után,de azért 50-60 ne legyen,mint XL esetén. :N MyBook is hűs szobában nem melegszik nyilván,ill.tányérszámtól is függ,mivel nagyobb tárhely-ált. több tányér,ami nagyobb melegedéssel jár,hány TB-os van neki?
Amit linkeltél az a 3 TB-os több rányérral,bár 2 TB is lehet felmehet ennyire (kevesebb tányérral lehet hűsebb picit),de elmegy azért,viszont átviteli sebesség eléggé meggyőző. :K
Amúgy a "WD MyBook Pro"-nál a régi szériára gondolsz,mert az új usb3-as az WD MB Essential,v előtte volt az Elit,de az már nem kapható :F

(#7954) King Unique válasza Landon (#7947) üzenetére


King Unique
titán

Milyen kell,hordozható 2,5",v asztali 3,5",azt nem írtad :F Illetve,akkor van értelme teljesítményre nagyon rámenni,ha - ahogy lentebb is említették - van/lesz usb3,v esata a gépeden,mert usb2-n jóformán ugyanmindegy. Ha van és extra sebesség kell,akkor 7200 rpm-est vegyél,v új nagyobb adatsűrűségű hdd-vel szerelt 5400-ast,ami szintén gyors.
Amúgy van külső usb3-as SSD is,de egyrészt elég drága,másrészt a legtöbb gyártó 64-128-256 GB-os méretben forgalmazza,ami nem 1 TB...
Ha már a WD-t említetted a Myxx sorozat usb3 csatis,a 2,5" passport közepes,v annál picivel jobb sebességre képes kategóriájában usb3-on,a MyBook pedig elég gyors,az egyik legsebessebb, v a lentebb linkelt Touro Desk Pro is gyors,csak drága,de a 3,5"-be a Seagate Goflex Desktop is elég sebes.

[ Szerkesztve ]

(#7957) King Unique válasza Landon (#7955) üzenetére


King Unique
titán

Csak azért kérdem,mert 2,5"-be is van 1 TB (sőt 1,5 TB is),de 3,5"-be 2-3 TB (Seagate 4) a jelenlegi max és azok gyorsabbak vmennyivel.Akkor mégis milyen kéne :F
Jó 3,5"-be pl. a MyBook,gyors,csak most ára eléggé felment (bár ne mhol,de árgép csalóka,nem tudom mennyire lehet hinni neki,inkább olyan 40k körül van,Iponnál még viszonylag jó áron van,Goflex hol ennyi, máshol)

(#7958) King Unique válasza SaitoX (#7956) üzenetére


King Unique
titán

Ha jelszóval levédhető az egész (hw-es titkosítás),akkor már lehet az újabb Elit,v Essential van neki,de nyilván 1 TB kevesebb tányérral előnyösebb melegedés szempontból.
Azt mondják winyó topicba is,h tartósan 42-43 fok felett nem igazán tesz jót annyira hosszú távon,de külsőknél hűtés híján ez sajna benne van,bár nem láttam olyat se még,ami emiatt ment volna tönkre,"megfőtt" volna. :N
Te még legalább jó áron vetted a Touro pro-t (20-25k volt?),most duplája,ami nevetséges,mintha 2009-ben lennénk,olyan árak...minden a kurva árvíz miatt,jó,h nem vulkán mellé telepítették a gyárakat,v gyakori földrengés súlytotta területre... :W ,de hát az olcsó ázsiai munkaerő :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.