Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Külső hdd. milyet, hol, mennyiért? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) cornelius


cornelius
tag

Sziasztok!

Notebookhoz szeretnék egy kb 200-250 GB-os külső, lehetőleg USB 2.0-ás csatlakozójú vinyót venni.

Ha valakinek van tapasztalata ilyen téren, kérem, írja meg, hogy milyen típusok javasoltak, ellenjavaltak, hol a legolcsóbb! A sebesség is érdekelne: mennyivel lassabb mint egy normál IDE vinyó?

Főleg adatokat tárolnék rajta (tehát nem ezen lenne az op. rendszer) és ez szolgálna amolyan ''hídként'' is az asztali gépem és a notebook között.

Előre is köszi a segítséget.

(#2) tomcsi


tomcsi
senior tag

Én is gondolkodtam ilyesmin. A Dtk-nak van egy külső aluminium rackje aminek van saját tápja. Talán 12k az ára. Ezt megveszed és veszel egy normál méretű vinyót (3,5) és késsz is van. Ja ez Usb 2.0..
Ilyesmire gondoltál?

(#3) cornelius válasza tomcsi (#2) üzenetére


cornelius
tag

Igen, ez roppant szimpatikusan hangzik.
Tudnál egy linket adni?

(#4) Efreet válasza cornelius (#3) üzenetére


Efreet
senior tag

bruttó 10ből megvan :) nekem is van, nagyon jó kis eszköz (nekem 1 power-kapcsoló hiányzik róla, így huzigálni kell a powerkábelt)
[L]http://www.gepbolt.hu/termek.php?t=58724098&f=MDD&o=1[/L]

kieg: szépen át tudja hozni az USB2 sávszélességét (480Mb ~ 60MB), dvd írás, filmnézés meg se kottyan neki.

[Szerkesztve]

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#5) Munyi


Munyi
csendes tag

Nekem, Weiland gyártmányú külsö házam van. USB2, aluminium, power gomb stb. 80Gigás vinyó megy benne.
11 ropi volt Mistral.
Hasít mint a disznó! :DD

(#6) tomcsi válasza cornelius (#3) üzenetére


tomcsi
senior tag

A kért link: [L]http://www.dtkcomputer.hu/reszletes.php?id=155[/L]
De amint látom van itt olcsóbb is..

[Szerkesztve]

(#7) adam


adam
csendes tag

Hi!
Nekem volt egy 2,5''-os külső dtk meghajtó.
A sebesség nem volt Nekem elég gyors, de érdekesség, hogy bár a rack1.1-es volt, ha olyan gépre dugtam ami usb2-es volt sokkal gyorsabban ment.
Egyébként jó kis szerkezet volt és a fém ház miatt vonaton is vihettem (nem kellet alufóliába csomagolni :) )
Ha most vennék mindenképpen a nagy winyosat venném (bár az nagyobb) és külső táposat (az a tutibb) + fire-at.
A kisebb rack olcsóbb, és a normál méretű winyo is, de
ha nagyobb kapacitású winyot akarsz használni (mondjuk 10G felett) mindenkébben gazdaságosabb a nagyobb rack.
Ha lehet ne tök no-name legyen mert nem fogja tudni a dobozán feltűntetett paramátereke.
2,5''-os rack-nél meg olyan furcsaságok szoktak lenni, hogy mondjuk a rack nem megy a fujicu winyoval csak az ibm-el.
Sok sikert, remélem tudtam újat mondani -illetve írni-.
Üdv. Á

A remény hal meg utoljára!

(#8) L3zl13 válasza cornelius (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Notihoz kell?

De azt ugye tudod, hogy a 3,5''-ös vinyókhoz mindenképp kell külső táp... Szóval útközben nem fogod tudni használni.

Aki hülye, haljon meg!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Külső hdd. milyet, hol, mennyiért? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.