Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nandoo


nandoo
csendes tag

Sziasztok!

Nincs valaki aki el tudná magyarázni mi a firewire és az USB-s külső HDD (keret) közötti különbség, mármint tudásban. Sajnos nem igazán értem, hogy miért kerülnek többe a firewire-s változat, vagy mivel tud többet, hisz a firewire adatátviteli sebessége 400Mbps, míg az USB2-é 480Mbps, tehát laikus szemmel azt mondanám, hogy az USB-s a jobb, de mégis az az olcsóbb...

Üdv,





[Szerkesztve]

Nandoo

(#2) GyepmesterBé válasza nandoo (#1) üzenetére


GyepmesterBé
csendes tag

Mikor én kerestem a notimhoz külső vinyót, körüljártam a témát és az okosok azt mondták, hogy a firewire adatávitel kevésbé terheli a procit. A gyakorlati adatátviteli sebességben kb egyenlőek, vagy a firewire kicsit jobb. Akkoriban számokkal is alátámasztotta valaki, de már nem tudom, hol. Akkor jársz a legjobban, ha olyat veszel, amin mindkét csati megtalálható, árban párezer a különbség. Ha pedig mondjuk videószerkesztéshez veszed - a külső vinyón szerkeszted a cuccot - ajánlottabb a firewire.:R

(#3) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Most volt erről egy cikk, el kellene olvasnod. Akkor nem is kellene ez a topik.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#4) nandoo


nandoo
csendes tag

Kösz szépen a segítséget!

Egyébként a topic megnyitása után nem sokkal (1 nap) jelent meg a cikk, amiből nagyjából ugyanazt lehet leszürni, mint amit a GyepmesterBé írt. Szal én is olvastam már a cikket Jim, de azért kösz, hogy szóltál!

Mindenesetre ezek alapján már döntöttem a Firewire mellett és ha lehet USB csati is lesz.

Mégegyszer kösz mindenkinek!

Nandoo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.