Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

> a Snapdragon X Elite SoC-re épülő notebook bukkant fel
> a Geekbench adatbázisában, ahol az 1T tesztben 1628,
> az nT mérésben pedig 11 392 pontot sikerült elérnie
> (ezek a számok egyébként jelentősen alacsonyabbak ..

AMD Ryzen 7 7840U Benchmarks ( 8 core )
Single-Core Score : 1T = 2102
Multi-Core Score : nT = 8784

Multi core-ban elég jó .. érződik a 12 core .. :K

Mottó: "A verseny jó!"

(#2) Skyline15 válasza S_x96x_S (#1) üzenetére


Skyline15
tag

Valóban nem tűnik rossz eredménynek, azonban eléggé árnyékolja a dolgokat az OpenCL teszt.
Maximum parancssorból kell futtatni a programokat :DDD

"- Nagyapa, Te hős voltál a háborúban?. - Nem de örülök hogy hősökkel szolgálhattam."

(#3) fatpingvin


fatpingvin
őstag

egyelőre tetszik, értelmes alternatívának tűnik. a mainline támogatás természetesen most is egy izgalmas kérdés lesz, bár a Qualcomm ilyen téren nem annyira szörnyű.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#4) sanyci válasza fatpingvin (#3) üzenetére


sanyci
senior tag

Évek óta használok Windows On Arm notebookokat (most éppen Lenovo Ideapad 5G-t 8cx Gen2 procival).
Napi használatra teljesen jók (ha nincs spec. alkalamzás igényed), és az, hogy pár hete már van Google Chrome is rá, azt jelzni, hogy szép lassan mindenki számolni fog az Arm-os Windows-al...

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#5) fatpingvin válasza sanyci (#4) üzenetére


fatpingvin
őstag

a windows része engem semmilyen téren nem érint, értelemszerűen ennek megfelelően nem is a win fényében írtam.

most már kíváncsiságból utánanéztem, úgy tűnik ez pont egy normálisan megtámogatott SoC. ennek fényében már csak a 32 GB RAM (meg természetesen a freedreno driver) okán is esélyesen egy értelmesebb választás lesz mint a M1 macbookok ha az ember egy komolyan vehető teljesítményű ARM Linux laptopot szeretne használni. a kérdés mint mindig most is az ára lesz.

még tutorialt is találtam, bár ez a CRD devboardhoz van, remélhetőleg a commercial eszközökre se sokkal körülményesebb

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#6) hapakj


hapakj
aktív tag

lol, az apple silicon gyilkos :D majd egyszer így 4 év lemaradásban lesz is belőle termék :D

(#7) szabi__memo válasza sanyci (#4) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Hogyhogy ilyet használsz? Elég drága arra, hogy az ember csak kíváncsiságból megvegyen egyet

(#8) fatpingvin válasza hapakj (#6) üzenetére


fatpingvin
őstag

ártól függően, én erősen elgondolkoznék rajta. M1 macbookon agyalok egy ideje, de egyrészt az apple, szval csak használtan jöhet szóba, másrészt meg azért a GPU driver még mindig egy eléggé kezdetleges (bár most már stabilan működő) valami. a 32 GB RAM mindenképp komoly selling point, ahogy a kisebb integráció is.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#9) sanyci válasza szabi__memo (#7) üzenetére


sanyci
senior tag

A Telekom-nál fél áron volt, kametmentes részletre, miközben kaptam hozzá egy 3 multi-SIM-es korlátlan net csomagot. A havi törlesztés kb. annyi, mint máshol a körlátlan net 1 SIM-re...

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#10) szabi__memo válasza sanyci (#9) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

👍

(#11) sanyci válasza fatpingvin (#5) üzenetére


sanyci
senior tag

Pont az a baj, hogy Linux-on sokkal rosszabb pl. az én mostani gépem támogatása, mint Windows-ra. Pl. van rá nativ arm Samsung nyomtató driver még 2008!-ból, a kérdéses nyomtatóra semmiylen Linux driver nincs (nem csak Arm-ra)...
Linuxon gond az 5G modem, és pár más dolog sem megy :((

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#12) szabi__memo válasza sanyci (#11) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ezt se gondoltam volna :Y

(#13) fatpingvin válasza sanyci (#11) üzenetére


fatpingvin
őstag

az 5G modem nekem nem dealbreaker, amúgy is csak blobbal menne. ami a nyomtatót illeti, CUPS van ARM-re, a PPD fájlok architektúra-függetlenek, ha meg ez is problémás akkor erre tartjuk a nyomtatószervert. ha meg a konkrét nyomtatóhoz egyáltalán nincs driver, well, ezért kell vásárlás előtt tájékozódni és még véletlenül se hagyni pénzt olyan gyártónál amelyik egy ennyire alap dolgot sem képes teljesíteni.

persze, nem akarom elbagatellizálni, a samsungnak és a qualcommnak továbbra is ott van a felelőssége hogy nem biztosítanak megfelelő szoftveres támogatást.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#14) sanyci válasza fatpingvin (#13) üzenetére


sanyci
senior tag

A Samsung nyomtatóüzletága kb. 10 éve megszünt, de emiatt nem veszek új nyomtatót, főleg, ha van rá driver az MS oldalán.
Az 5G modem meg alap. Nem használok Wifit, se mobilon, se laptopon.
Egyébként meg minek ultrahordozható gép, ha wifi-től függsz?
Én még ezt is macerásnak tartom, hogy hotspotot csináljak a mobilomból a laptopnak, mert a telefonom nem erre van, meg nem véletlen, hogy azon se használok Wifit-t! :)

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#15) moleculez válasza sanyci (#14) üzenetére


moleculez
veterán

A nem natív ARM Windows programok hogy szaladgálnak? Érezhetően lassabb, vagy kihajcsa’ csak az akksit eszi?

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#16) fatpingvin válasza sanyci (#14) üzenetére


fatpingvin
őstag

eltérő preferenciák, nincs ezzel gond. nekem általánosságban igényem sincs olyan helyen internetet használni ahol nincs egy internetre kapcsolt wifihálózat. de persze értem hogy ezzel nem mindenki van így.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#17) LNx


LNx
tag

Hiba a cikkben:

"A Snapdragon X Elite egy tavaly bemutatott, architektúrára épülő, a TSMC 4 nm-es node-ján készülő rendszerchip"

a hianyzo "ARMV9" szo bekerult magaba a linkbe >> https://prohardver.hu/hir/qualcomm_snapdragon_x_elite_mobil_pc.html%20armv9

(#18) S_x96x_S válasza LNx (#17) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> egy tavaly bemutatott, architektúrára

ha precizek akarunk lenni, akkor
- a negyedéve bemutatott
- 3 hónapja bemutatott

még pontosabb lenne.

Mottó: "A verseny jó!"

(#19) hapakj válasza sanyci (#11) üzenetére


hapakj
aktív tag

2008-ból natív arm driver windowsra? Azt hogy. Akkor még az ARM-es windows még nem igazán létezett. Tudnál esetleg linket küldeni? Vagy a nyomtató 2008-as és esetleg később még csináltak Windows RT-hez drivert?

(#20) vicze válasza fatpingvin (#5) üzenetére


vicze
félisten

"remélhetőleg a commercial eszközökre se sokkal körülményesebb"
A Win-nel árult gépeknél, elég nagy eséllyel teljesen le lesz zárva a "EFI" rész. Hogy mennyire lesz majd kiüthető, majd kiderül.

Az ára pedig a premium szegmensbe van szánva. A jelenlegi Snapdragon Win gépek se olcsók, ez meg pláne nem lesz az.

Szerintem a Qualcomm Linux támogatását meg ne dicsérd. Linaro azt tudja leimplementálni, amit kötelezettség miatt megkapnak Androidhoz.

(#21) sanyci válasza hapakj (#19) üzenetére


sanyci
senior tag

Rosszul emlékeztem. 2009-es

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#22) hapakj válasza sanyci (#21) üzenetére


hapakj
aktív tag

érdekes :D Főleg hogy támogatott oprendszerek között csak Windows 10 szerepel :D

(#23) sanyci válasza hapakj (#22) üzenetére


sanyci
senior tag

Én 2008-ra emlékeztem és Windows 8 RT-re, de most már ezt adja ki :U

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#24) fatpingvin válasza vicze (#20) üzenetére


fatpingvin
őstag

bármi kiüthető, ha hozzá lehet férni az elsődleges bootloaderhez...

amúgy meg... ja. én még leragadtam a Snapdragon 410-nél (leánykori nevén MSM8916), annak nagyon rendben van a supportja.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.