Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11) dptr


dptr
csendes tag

Véleményem szerint jó gondolat.
A kérdésben, hogy egyetemista, vagy másodállást kereső, lássunk egy mérleget:
- Előnyök:
-- Egyetemista: "tele van" szabadidővel ( :) nem akarok senkit megbántani, de tényleg több, és kötetlenebb ideje van mint egy fixen dolgozónak), olcsó, szerencsés esetben találhatsz benne elehetőséget a későbbi teljes-munkaidős alkalmazásra
-- Melós: nem "még két sörért" keresi a másodállást. Nagyobb valószínűséggel megbízható, komolyabb rutinja lehet adott területeken.
- Hátrányok:
-- Egyetemista: buliélet (tudom, én is csináltam ;) ), kevésbé szorgalmas, kisebb szakmai rutin.
-- Melós: kötött munkaidő mellett kötöttebb munkavégzés. Mivel másodállást keres, családja is kell legyen :) , tehát van hogy nem ér rá. Kicsivel többet kérhet mint az egyetemista.

Összességében én úgy csinálnám (ha párhuzamosítható a feladat), hogy esetlegesen több jelentkezőt is felvenni részfeladatokra, teljesítmény bérezéssel. Havifix-hez ugyanis érdemi tevékenység nélkül is hozzájut, órabérre pedig annyi órát mond amennyit nem szégyell. A teljesítményt viszont mérheted, és a munka/bér arány korrekt marad.

Mellékesen engem is érdekelnének a részletek, aktív munkahellyel rendelkező informatikus/webfejlesztőként, másodállásban vállalkozói igazolvánnyal megáldva, napi 4-6 óra erre fordítható idővel (általában éjjel). Kérésre önéletrajzot szívesen küldök.

A megoldásra kell koncentrálni, nem a problémára

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.