Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Korábbi asus alaplapok (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Atlantis


Atlantis
veterán

Hello!

Sajnos a mocskos anyagiak miatt csak régebbi alkatrészekkel fejleszthetek gépet.
Kinéztem két ASUS alaplapot: P4PE, ill. P4G8X. Végigolvastam az összes ezekről szóló topicot, de nem tudok dönteni a 2 közül.
Ami fontos: RAID-0-t és HT-t támogassa,lehetőleg a memória se legyen szűk keresztmetszet egy 533 MHZ QPB-jű procihoz.AGP 8x nem lényeges, jó darabig marad a mostani 8420-som.
Kérdés:
1,, Ti melyiket ajánlanátok?
2., Mi a különbséga P4PE-BP és a sima között?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#2) yogibear válasza Atlantis (#1) üzenetére


yogibear
addikt

BP= Black Pearl. Szép fekete szinű alaplap, anno a Cusl2-c -ből volt ilyen. Semmi extra az eredetihez képest, csak diszesebb és az ára nagyobb.
Más: bármelyiket is veszed a két emlitett közül, már nem rendelhetőek az Asus-tól, lassan kifogy a megmaradt készlet itthon is, úgyhogy igyekezz.

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#3) yogibear válasza yogibear (#2) üzenetére


yogibear
addikt

Raid-et csak a sata vezérlővel ellátott lapok (P4G8X deluxe, P4PE/GBL/F/SATA/GD) támogatják, olyanformán, hogy vagy két sata-vincsi, vagy egy sata és egy ide vincsivel.

Például a P4PE:
''RAID 0 supported by single Parallel ATA with single or dual Serial ATA connections,or dual Serial ATA connections alone.
RAID 1 supported by single Parallel ATA with single Serial ATA connection or dual Serial ATA connections alone. ''

(http://www.asus.com/prog/spec.asp?m=P4PE&langs=01)

Tehát ehhez, ha a sata-ra is ide vincsit akarsz kötni, kell egy plusz ''sata dongle'' (sata-pata konverter), az Asus-é kb 2ezer huf.

Szvsz jobban jársz, illetve legolcsóbban, ha egy P4PE/lan/gd-t veszel (ezen nincs sata) vagy egy P4G8X-et (szintén sata nélkülit) és hozzá egy Pci-s idekártyát.

A P4G8X támogatja a dual-channel ddr-t is, a P4PE nem.

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#4) Atlantis


Atlantis
veterán

Na, közben néztem az ASUS Knowledge Base-t.
Esélyes lett a P4T533 is.
Ez legyen vagy a P4G8X?Elvileg ezeknek gyorsabb a memóriavezérlője, viszont a P4G8X-en nincs IDE-RAID.
Viszont a RAMBUS meg halott ügy lesz.Bár szerintem még most is gyorsnak számít.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#5) Atlantis


Atlantis
veterán

Senki?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#6) GigabyteFan


GigabyteFan
aktív tag

Gigabyte 8INXP -t nézd meg ha ebben a chipsetben gondolkozol full extrás és mivel kifutó tipus már egész jó áron hozzá lehet jutni...

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#7) Atlantis válasza GigabyteFan (#6) üzenetére


Atlantis
veterán

Kösz, de mindenképp valamelyik ASUS lesz.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#8) GigabyteFan


GigabyteFan
aktív tag

oksa akkor szerintem a p4g8x et válaszd ..

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#9) Atlantis válasza GigabyteFan (#8) üzenetére


Atlantis
veterán

A RAMBUS-os gyorsabb, nem? Igaz drágább is kiépíteni, de azon a lapon van IDE-RAID. Csak ez zavar a P4G8X-ben.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#10) GigabyteFan


GigabyteFan
aktív tag

kicsivel gyorsabb csak a rambus a ddr nél ... a p4g8x deluxon van raid ..

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#11) access_denied


access_denied
senior tag

Eladó az alaplapom, ha érdekel.
P4G8X Deluxe, dobozával, összes tartozékával.
Ára: 35e Ft.

Memória is: 2*512 MB Samsung PC2700 (kb 370-ig) stabilak.
Ára: 30e Ft.

Processzor is P4-2.4C (C1 stepping). 3.3-3.4 Ghz-en stabil.

Nincs rá szükségem, 2.4-en használtam, nem játszok, sokkal kevesebb is elég nekem.

(#12) access_denied válasza access_denied (#11) üzenetére


access_denied
senior tag

Javítás: a proci P4-2.4B (533 FSB).

(#13) Atlantis válasza access_denied (#11) üzenetére


Atlantis
veterán

Nem is tudom.Ha nem találok majd újan, akkor megbeszéljük. Vidéki vagyok. Postai szállítás majd megoldható? Kb. 2-3 hét múlva lesz esedékes. Gartancia van rá? Hol?Meddig?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#14) access_denied válasza Atlantis (#9) üzenetére


access_denied
senior tag

A Rambus kb. 20%-al lassabb, mint ez a DDR-es konfig.

(#15) Atlantis válasza GigabyteFan (#10) üzenetére


Atlantis
veterán

Van, de csak SATA.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#16) GigabyteFan


GigabyteFan
aktív tag

azt hittem pata... amit én ajánlottam giga 8INXP azon van pata is...

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#17) access_denied válasza Atlantis (#13) üzenetére


access_denied
senior tag

Amikor itthon megjelent az alaplap, akkor lett véve. Ez kb márciust jelent. Nagykerből van, én tudom érvényesíteni a garanciát. Bp-i vagyok, utánvétel megoldható.

(#18) Atlantis válasza GigabyteFan (#16) üzenetére


Atlantis
veterán

:)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#19) Atlantis válasza access_denied (#17) üzenetére


Atlantis
veterán

O.K.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Korábbi asus alaplapok (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.