Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán

A PS5-ben AMD Ryzen 3600G lesz?

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#452) #21123072 válasza Carlos Padre (#451) üzenetére


#21123072
törölt tag

Amit linkeltél, az épp az ellenkezôjét állítja.

(#453) oriic válasza Carlos Padre (#449) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hja lemaradt, hogy olyan linkelte aki eddig 100%-ban valós infókat szivárogtatott. (1TB-os SSD-n van a lényeg, hogy az már fix, hogy az lesz a gépben)

Nintendo Switch:

Nikkei szerint is jön a kisebb Switch nyáron. [link]

Live-Die-Respawn

(#454) hombre[EU] válasza oriic (#448) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Ebbōl sok nem derült ki
Valószínūleg Lockhart ~100W, Anaconda ~200W magasabb frekvenciák,több ram
A kérdés mi van a raytracing elōtt (8K? :D )

Life, Uh, Finds A Way

(#455) oriic válasza hombre[EU] (#454) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Az 1TB NVME SSD a lényeg. Bitang gyors lesz a gép háttértárja. \o/

Live-Die-Respawn

(#456) hombre[EU] válasza oriic (#455) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Ha nem is volt offisöl,de Cerny óta tudjuk,hogy a sebességel nem lesz gond egyiknél sem, elméletben :) Gyakorlatban csak a jelenlegi játékok/hw-hez lesz gyors, a nextgen játékokat ugyanúgy 1 perces töltōképernyōkkel kapjuk meg :D ha nem az "ultra szuper minōség" lépes miatt, akkor azért mert sokkal lustábbak lehetnek a fejlesztōk
Majd ha egyszer az ssd pariban lesz a rammal,esetleg akkor

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#457) birorichard válasza oriic (#455) üzenetére


birorichard
őstag

akkor lehet h komolyan gondoltak a 8k-t...

a raytracing elott kihuzott szoveg hatha nem az, hogy 'fake' vagy 'no' :D:D

[ Szerkesztve ]

(#458) Carlos Padre válasza oriic (#453) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Dehát ez a táblázat már kinn van hónapok óta, már akkor is ssd volt benne. Most csak ki van takarva az összes egyéb adat. Kiderül kb mi lesz a ps5ben és gyorsan áttervezik az utolsó pillanatban csak az ssd marad biztosan, vagy mi történik?

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#459) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Dedikált Save (vagy quicksave) gombot a népnek! Feláldozok érte 1 tflops-ot ;]

Life, Uh, Finds A Way

(#460) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Hoppá! és mi az a secret sauce? RadeonRays?Vulkan?

Life, Uh, Finds A Way

(#461) sp8787 válasza hombre[EU] (#460) üzenetére


sp8787
addikt

Mi ebben a Hoppa? Ugyanezt a secret sauce rizsat mondta mindket konzolra 2018-ban.

[link]

(#462) hombre[EU] válasza sp8787 (#461) üzenetére


hombre[EU]
veterán

A hoppá az,hogy tényleg (56cu) 1800mhz-en fog ketyegni?! Illetve ez a gpu megegyezik a jelenlegi AMD highend kártyák teljesítményével

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#463) Oppenheimer válasza hombre[EU] (#462) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Nem tudjuk. Ez egy devkit, még változhat a CU-k száma, az órajel, és legfőképpen a RAM mennyisége is.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#464) KaitouP válasza hombre[EU] (#462) üzenetére


KaitouP
veterán

Én 140-150K HUF elképzelhető fogyasztó árként nem várnék azért csodákat.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#465) 3L1T3 válasza KaitouP (#464) üzenetére


3L1T3
addikt

170-200 között lesz az inkább.

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#466) hombre[EU] válasza Oppenheimer (#463) üzenetére


hombre[EU]
veterán

A ramon kívül (ár) a többi a "dobozon" múlik. Mondjuk személy szerint inkább valamivel kisebb teljesítmény-értelmes csomagot jobban értékelném,mint egy 200W-60db-eles szörnyet

Life, Uh, Finds A Way

(#467) CsonkaImo válasza 3L1T3 (#465) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Nyitóár 200k-hoz lesz közelebb szerintem is. Biztos bitang lesz a gép, de szerintem csak a kötelezőt fogja hozni.

(#468) 3L1T3 válasza CsonkaImo (#467) üzenetére


3L1T3
addikt

Szerintem is.

Mondjuk a SONY 1 géppel jön a jelenlegi pletyka alapján az MS meg azt mondta kettővel.

Én így gondolom

Xbox Infinity (gyengébb gép) ~ 150k ~ 10 TF
PS5 (tudjuk mi lesz benne kb) ~ 175k ~ 12,5 TF
Xbox Infinity (erősebb gép) ~ 200k ~ 14 TF

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#469) Def26 válasza 3L1T3 (#468) üzenetére


Def26
félisten

egyre inkább azt érzem, hogy ennek így nem sok értelem lesz (MS).

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#470) mike1334 válasza 3L1T3 (#468) üzenetére


mike1334
veterán

A gyengébb MS gép elvileg az X-nél kevesebb krafttal jön (4 tflops, ha igazak a pletykál, az erősebb meg 12 körül)..az X ára már bőven 150 alatt van...a gyengébb nyitó ára sztem 100 alatt lesz, különben nem éri meg majd megvenni.

De már csak egy hónap és egy hét és kiderül :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#471) hombre[EU] válasza CsonkaImo (#467) üzenetére


hombre[EU]
veterán

fóvnájtinájn

Life, Uh, Finds A Way

(#472) hombre[EU] válasza mike1334 (#470) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Az a 4tflops bullshit, attól nem lesz olcsóbb,mert a chipet úgyis meg kell venni csak letiltod a cu-t vagy feszültséget csökkentesz. Másik dolog,hogy nem hozhatsz 2020-ban gyengébb hardwaret,mint amit már 17-ben kiadtál,nonsense, ez nem 2 évre készül. Az E3-mon szerintem nem lesz semmi ár/specs(még nincs is késztermék),maximum az xCloud launch date jön. Ami igazán megdobja az árat az a nagyobb SSD és a több memória (=magasabb minōségū sugárkövetés)

Life, Uh, Finds A Way

(#473) CsonkaImo válasza 3L1T3 (#468) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Én nem bánom, ha egy variánsal jön csak a Sony. Hiába lesz erőssebb a nagyobb Xbox, nálam Sony gép lesz az tuti. Aztán ha esetleg összeszedi magát az MS, akkor bekerül a Palystation mellé egy box is.

(#474) Carlos Padre válasza 3L1T3 (#468) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Jelenleg:

Xbox 2 low: ~4TF
Xbox 2 high: ~12TF
PS5: ~14TF

De nem a hasonlóságok a fontosak, hanem a különbségek. Mint most is.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#475) mike1334 válasza hombre[EU] (#472) üzenetére


mike1334
veterán

Az olcsóbb bevallottan stream gépnek és budget megoldásnak jön. Arra pont elég lesz a 4 tlops is, sőt.
A mostani generációból kiindulva majdnem biztos, hogy egy Xbox One X-et fogok venni, azzal még évekig el lehet lenni, pláne mivel tök jó áron be szokták számolni az S-t.
De addig még sok idő van, nem ragaszkodok egyik konzolhoz sem, majd meglátjuk melyik mit kínál :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#476) hombre[EU] válasza mike1334 (#475) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Nem 2 géppel jön + 1 streaming? Én úgy tudtam. Szóval 1 rendes nextgen és 1 streaming?

Life, Uh, Finds A Way

(#477) mike1334 válasza hombre[EU] (#476) üzenetére


mike1334
veterán

Én két gépről tudok, de elvileg a mostaniak is tudják majd a streaminget, meg igazából kb minden okos eszköz alkalmas lesz rá...csak lesz egy budget next gen (de az X miatt nem tudom mennyire lesz ez next gen egyáltalán...).

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#478) hombre[EU] válasza mike1334 (#477) üzenetére


hombre[EU]
veterán

:) Oké. Amirōl én olvastam ott egy streaming-only (AMD Picasso APU) géprōl szóltak a hírek és a hw csak a képfeldolgozás,controller input és a collision detection-nel foglalkozik. + Ezen kívül 2 Zen-Navi gép. Most már elvesztettem a fonalat teljesen

Life, Uh, Finds A Way

(#479) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Pffff...
https://wccftech.com/amd-navi-radeon-rx-gpu-rumors-navi-20-2020-rx-navi-graphics-cards/

Remélem a konzolokra szabott variánsnak egy kicsit jobb lesz a teljesítmény/fogyi aránya.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#480) CsonkaImo válasza Oppenheimer (#479) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Nem írnám le ilyen hamar. Nem túl megbízható forrás.

(#481) Oppenheimer válasza CsonkaImo (#480) üzenetére


Oppenheimer
veterán

GCN az architektura. Egy oskovulet es az utobbi 5 evben hiaba toldoztak-foldoztak, totalisan versenykeptelen volt az Nvidiaval szemben. Szoval ez a predikcio - hogy marad versenykeptelen - a legvaloszinubb. Egyet tehetunk: remeljuk, hogy a Sony es az MS kereseire elegge melyen belenyultak az architekturaba, hogy a konzolokba legalabb valami mersekelten versenykepes GPU keruljon.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#482) hombre[EU] válasza Oppenheimer (#481) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Semmi baj a gcn architektúrával nekünk konzolon :) A PC az egy más tészta,de Vulkan alatt a Polaris még mindig korrekt eredményeket produkál, a dx11 :U , a dx12 implementáció pedig kritikán aluli (volt?nem tudom most,hogy állnak vele). A mostani konzol gpu még mindig "bika" a többi komponenshez képest. Egy ~2011-ben készült gpu számol az OG PS4-ben és natív fullhd-t tol ki magából még jövōre is top notch játékokban. Most van félben nálam a DMC5 és szép,és stabil. Egy $100-os (hazudok,mert a komplett APU volt ennyi) 8éves gpu-n.
Lehet,hogy a Navi lesz a leggyengébb láncszem, de panaszra nem lesz okunk ebben biztos vagyok (fōleg nem ilyen API-HW kombináció mellett). Most is sokan köpködnek a PS4re (gyenge gpu,gyenge cpu) miközben az egyetlen igazi problémája a 8gb shared memory (mennyi a vram:3-4, pro esetében 5-5.5?)

Life, Uh, Finds A Way

(#483) Carlos Padre válasza hombre[EU] (#482) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Van egy réteg, ami egyszerűen nem bírja megemészteni, hogy nem Intel-nvidia, hanem csak fos amd. Ez egy dolog, hogy az nvidia buta hardver - okos driver megoldása jól működik PC környezetben (kellő marketinggel megtámogatva), de teljesen életképtelen konzolok alapjaként. A végeredmény egy félmilliós PC lenne konzol méretű dobozban, ami papíron jól szerepel de egy ps4 pro teljesítményét sem érne el valós környezetben.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#484) CsonkaImo válasza Oppenheimer (#481) üzenetére


CsonkaImo
addikt

És a GCN szereplése PC-s vonalon hogyan is befolyásolja a konzolokat? Egy játék fejlesztő sem panaszkodik a GCN-re, mindenki elégedett vele konzolon.

(#485) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Valaki megtudja saccolni mekkora IPC növekedés történt a Jaguar-Zen2 között?
Illetve akkor dobták a GCN-t vagy csak átnevezték RDNA-ra?

Life, Uh, Finds A Way

(#486) Oppenheimer válasza hombre[EU] (#485) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Szerintem ez az RDNA még nem egy teljesen új arch, egy GCN ráncfelvarrás lehet.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#487) hombre[EU] válasza Oppenheimer (#486) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Ennyit találtam: This new RDNA technology will be used to power the PS5 and deliver powerful boosts to performance such as;

1.5x performance per watt
1.25 performance-per-clock improvement over past technology
New compute unit design – improved efficiency and increased IPC
Multi-level cache hierarchy – reduced latency, higher bandwidth, lower power
Streamlined graphics pipeline – optimized for performance-per-clock and high clock speeds.

Illetve: It also overcomes one of the biggest limitations fo GCN architecture, and the real reason AMD was pushing for this: the 4096 SP limit that was holding back Radeon Graphics.
The RDNA macro-architecture also features streamlined graphics pipeline which features “high clock speed”

Majd Abu megírja mi lesz ez

Life, Uh, Finds A Way

(#488) 3L1T3


3L1T3
addikt

PlayStation 5 more powerful than Xbox Scarlet, according to Game Informer editor

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#489) Carlos Padre válasza 3L1T3 (#488) üzenetére


Carlos Padre
veterán

We will see.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#490) hombre[EU] válasza 3L1T3 (#488) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Legyen olyan erōs,hogy 90hz-en kihajtson egy Quest minōségū headsetet (1440 x 1600 per eye) ami eye-tracking mellett nem elképzelhetetlen, és boldog leszek :)

Life, Uh, Finds A Way

(#491) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Érdekes Úgy látszik a Sony és a MS más megoldással állt elō a raytracinggel kapcsolatban

Life, Uh, Finds A Way

(#492) Carlos Padre válasza hombre[EU] (#491) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Logikus, a Microsoftnak DXR kompatibilis kell a tervei miatt, a Sonynak meg jó. Csak legyen átjárás a kettő közt.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#493) hombre[EU] válasza Carlos Padre (#492) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Így már van alapja a ps5 more powerful... pletykáknak (e3 óta már második ilyen jött), mert az rt magok területet foglalnak; a ps compute-ban erōsebb lehet, sōt ha az rtx szériából indulunk ki (hōmérséklet rt alatt) akkor még magasabb frekvencián is járathatják a gput

Life, Uh, Finds A Way

(#494) Carlos Padre válasza hombre[EU] (#493) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Nem lehetetlen, mert a klasszikus ray tracing a legegyszerűbb de a legszámításigenyesebb megoldás ugyanarra a problémára, viszont könnyen gyorsítható brute force, viszont vannak sokkal elegánsabb megoldások is. A Crytech megoldása sem igényel célhardvert, és ha az AMD-nek van valami megoldása annak gyorsítására az bitang gyors lehet.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#495) hombre[EU] válasza Carlos Padre (#494) üzenetére


hombre[EU]
veterán

A ps4 lowlevel apija (gnm vagy gnmx) nagyon hasonló,mint a vulkan...easy as a pie

Life, Uh, Finds A Way

(#496) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Pletyka:

PROJECT SCARLETT RUMORED TO BE COMPATIBLE WITH OCULUS RIFT S

Nem sok valóság alapja van szerintem.

Live-Die-Respawn

(#497) Carlos Padre válasza oriic (#496) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Simán, ha lesz windows is rajta.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#498) hombre[EU] válasza oriic (#496) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Xbox és VR? Érdekes, nem hiszem, de mindenkinek jó lenne
Ezzel a konkrét pletykával az a bajom,hogy 2021-ig(és azon túl min.3-4 év) ez a Rift S...gagyi lesz. Nincs eye-tracking; 80hz képfrissítés; a felbontás nem rossz, de a 538ppi csak 30%-kal nagyobb,mint a 3 éves psvr (a JDI már 1000ppi vr-ready displayeket készítget), sötét helységben bajos a használata stb. Nem hiszem,hogy erre lehet jövōt építeni,egy 2019es budget headsetre. Ha komolyan gondolják akkor új cuccot kell hozni, vezeték nélkülit mindenképp

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#499) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Jók lettek az AMD 7nm-es cuccai :) ha az XT kártya teljesítményét beletömik a dobozokban az gyönyörū lesz. Összehasonlításképpen: az alap ps4 és xbox egy hd7850-7870 gpu :D a relative performance az körülbelül 400-450%-kal több [link]

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#500) Carlos Padre válasza hombre[EU] (#499) üzenetére


Carlos Padre
veterán

A nextgen az X-hez mérten 4x gyorsabb aszonták. Amúgy sem érdemes direkt összehasonlítani, mert a konzol a direkt optimalizálás miatt 30-40%-al több teljesítményt ad le, + a konzolspecifikus trükkök, amik nincsenek jelen a pcs videokártyákban.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.