Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) bandi0000 válasza Madwe (#300) üzenetére


bandi0000
nagyúr

ezen agyalok, mert pl haver azt mondja hogy 40 ért ink porosodjon a szekrénybe a ps, de ha porosodik akkor mégnagyobbat bukik mintha most adná el, hát jó kérdés, 19 re lapot húzok, eladom, voltak már nagyobb bukásaim is :D

Xbox One: bandymnc

(#302) ldave válasza bandi0000 (#299) üzenetére


ldave
félisten

Szebb látványról vannak infók, de magasabb fps-t még csak az új Tomb Raider esetében jelentettek. Szóval ez alapján érdemes várni, míg megjenelik és jönnek az első tesztek a Pro patch-et kapott játékokról.

A Slime draws near! Command?

(#303) dinostaRR válasza bandi0000 (#301) üzenetére


dinostaRR
tag

De te vettél rá +1-2-3-4-5 év garit vagy mi nem? Ezért féltetted így mindentől?

PSN: dinostaRRHU [SONY PS5 - Huawei Mate 10 Pro]

(#304) bandi0000 válasza dinostaRR (#303) üzenetére


bandi0000
nagyúr

akkor még nem volt képbe a pro, de megérte egyszeri 20k volt, de egyszer már a biztosito cserélte a gépet, az meg tuti nem 20k lett vna

Xbox One: bandymnc

(#305) body007 válasza ldave (#302) üzenetére


body007
addikt

Én nem tudom elképzelni, h egy játék (pl.: a WoT, mivel én azt nyüstölöm), mindenféle patch nélkül ne gyorsuljon / stabilabban fusson a ~2x gyorsabb hw-en. Szerintem amelyik játékhoz nem jelenik meg pro patch az egyszerűen csak jobban fog futni.

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#306) ldave válasza body007 (#305) üzenetére


ldave
félisten

Ez nem így működik.

A Slime draws near! Command?

(#307) Lackooo84 válasza ldave (#306) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

De pontosan így, az összes PS4 játék ami PS4-en droppol, az Pron stabilan fog futni mindenféle patch nélkül.

The Truth is out there...

(#308) bandi0000 válasza ldave (#306) üzenetére


bandi0000
nagyúr

mert? a programozása ugyan az, tehát nyilván több fps nem lesz, de a beállïtott 60 at tudja tartani

Xbox One: bandymnc

(#309) Lackooo84 válasza bandi0000 (#308) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Egyetlen esetben történhet az, hogy Pron is droppolnak a PS4en droppoló játékok, mégpedig ha úgy programozzák a gépet, hogy ha régi PS4 játékot érzékel akkor vegye le a GPU teljesítményt meg a CPU órajelet PS4 szintre, de szerintem ez nem így lesz, mert baromság lenne.

The Truth is out there...

(#310) hitchins válasza bandi0000 (#304) üzenetére


hitchins
őstag

Az embert mindig vonza az ujdonsag meg a "jobb" erosebb hardver, de gyakorlatban en akkor valtanek ha:
1.Van otthon egy min 50 colos jo minosegu uhd tvd lehetoleg HDR-es. 2. Nem kell gondolkodni 30-40 ezer forintnyi + kiadason.
Egyeb esetben varnek egy evet. Szerintem az a minimalis kulonbseg amit esetleg latsz (vagy nem) nem er meg ennyi tobbletkoltseget.
Persze a konzol vagy akar telefon stb vasarlas nem mindig racionalis dontes szoval ha ellenallhatatlan vagyat erzel akkor ne foglalkozz az anyagiakkal, vedd meg.

(#311) ldave válasza Lackooo84 (#309) üzenetére


ldave
félisten

Pedig pontosan így lesz szerintem. Mindenféle Pro-s extrához kelleni fog egy patch a fejlesztőktől.

A Slime draws near! Command?

(#312) Lackooo84 válasza ldave (#311) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

De most nem Pro-s extrákról van szó. Csupán arról, hogy egy PS4-re írt játék, ami nem tudja mindig tartani a target fps-t az betonstabilan fog futni a Pro-n.

The Truth is out there...

(#313) ldave válasza Lackooo84 (#312) üzenetére


ldave
félisten

Értem, hogy erre gondolsz, de szerintem ez nem lesz így mindenféle fejlesztői hozzányúlás nélkül. Ez egy korábbi infóból van:
"unpatched games would run in PS4 compatibility mode. This mode would mimic the PS4's specs, and give about the same performance. The second mode was Neo mode, which unlocked the full specs of the Pro and required a patch to enable in games. "

A Slime draws near! Command?

(#314) KaitouP válasza Lackooo84 (#312) üzenetére


KaitouP
veterán

Olyan bátran használjátok ezt a betonstabil fps kifejezést... Nyilván jobban tartja majd esetenként mint az alapgép (ami szintén tarthatná, csak hát... lustaság optimalizálni) de a Pro is ahogy avul el, és fejlődik a graf, úgy lesz gyengébb az fps is (csökken majd 30 -ra, ami akár droppolhat is a szebb graf miatt). Szóval ez a kiváltság egy darabig tart majd.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#315) Lackooo84 válasza ldave (#313) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Akkor aztán tényleg semmi értelme nem lesz ennek a gépnek. Azért veszem, hogy tudjunk normálisan broforce-ozni... :D

The Truth is out there...

(#316) Lackooo84 válasza KaitouP (#314) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Amit PS4-re megírnak 30 fpsre, az nehogy már dupla erős hardware-en ne tudja tartani a 30-t. Meg itt most főleg a régi játékokról van szó.

The Truth is out there...

(#317) KaitouP válasza Lackooo84 (#316) üzenetére


KaitouP
veterán

Új programokra gondoltam, idővel ez a hardver is elavul, és pápá betonstabil fps. Azért mondtam, hogy ez egy darabig lesz csak ilyen.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#318) ldave válasza Lackooo84 (#315) üzenetére


ldave
félisten

Én is örülnék, ha simán jobban futatnának a játékok mindenféle módosítás nélkül, csak azért írtam amit, hogy ne legyen csalódás a vége, mert tuti lesz valaki, aki az alapján vesz Pro-t, merthogy azt hallotta, hogy azon 60 fps lesz a 30-ból..

A Slime draws near! Command?

(#319) Oppenheimer válasza KaitouP (#314) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Ami játékot kiadnak PS 4-re, és 1080p-ben futtatod, azt garantáltan jobban fog futni a Pron, mint a simán. Ha nem nyúl hozzá a fejlesztő, akkor azért, mert kevesebb lesz (nem lesz) FPS drop, ha hozzányúl, akkor meg azért mert szebben/több FPS-sel fog futni.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#320) ldave válasza Oppenheimer (#319) üzenetére


ldave
félisten

Jó, én feladom...

A Slime draws near! Command?

(#321) Oppenheimer válasza ldave (#320) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Végre ;]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#322) Lackooo84 válasza KaitouP (#317) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

De nem érted. Hiába avul el, ha egy fele olyan gyenge hw-re írt játékot nyomatsz rajta. A pro a PS4 játékokhoz mindig erős lesz.

The Truth is out there...

(#323) KaitouP válasza Oppenheimer (#319) üzenetére


KaitouP
veterán

Most mondta Idave hogy ha nem nyúl hozzá a fejlesztő, akkor PS4 MÓD van, ugyanúgy megy mint az alapgépen az összes droppal együtt. Ahhoz hogy a többlet erő érvényesüljön, patch kell.

Lackooo84: de most mondom hogy ahogy fejlődik a grafika, úgy a Pro hardvere is kevesebb lesz, és majd a fejlesztők döntenek arról, hogy mit tudnak kihozni a gépből egy adott játéknál.

[ Szerkesztve ]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#324) oriic válasza KaitouP (#323) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Maximum ahogy az XO Slim esetében kapunk néhány extra FPS-t azoknál a játékoknál ahol nincs lock-olva az FPS szám. (de ez csak 4-5 plusz FPS-t jelent)

Live-Die-Respawn

(#325) Lackooo84 válasza KaitouP (#323) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Viszont ezt a "PS4 mód"-ot elég nagy unlogic baromságnak tartanám, Xone S is van hol 4-5 fps pluszt tud adni azzal a semmi órajel emeléssel... Inkább engednék, hogy a hw-t kihasználva targeten futhasson a játék, ha csak a plusz cpu órajelet használhatnák a régi PS4 játékok, már akkor nem lenne drop sztem.

Oric: Nem a nem lockolt játékok futnak 4-5 fps-el többel, hanem jóval a target alá droppolók droppolnak 4-5 fps-el kevesebbet. ;]

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#326) ldave válasza KaitouP (#323) üzenetére


ldave
félisten

Amit linkeltem, ez egy Pro bejelentése előtti Sony leak-ből van, egyáltalán nem biztos, hogy az 100%-ig megfelel a valóságnak. Én csak arra szerettem volna felhívni a figyelmet, hogy sehol nem mondta a Sony, hogy a jelenlegi PS4 játékok jobban fognak majd a Pro gépen futni. Sehol. Aki viszont mégis ez alapján venne PS4 Pro-t, az így könnyen lehet, hogy csalódni fog, mert nem azt kapja, amiben hitt.

A Slime draws near! Command?

(#327) oriic válasza Lackooo84 (#325) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nézőpont kérdése. :DDD Drop az így is úgy is lesz. PS4-en is. ;]

Live-Die-Respawn

(#328) bandi0000 válasza oriic (#327) üzenetére


bandi0000
nagyúr

csak nem mind1, hogy high grafon droppol 60 ról, vagy mediummal 30-ról :D

Xbox One: bandymnc

(#329) oriic válasza bandi0000 (#328) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Előbb örülnék egy medium/30FPS-nél a 2-3FPS dropnak, mint a high/60FPS-nél a 20-25FPS dropnak. :) Utóbbi jóval szembetűnőbb sajnos.

Live-Die-Respawn

(#330) Lackooo84 válasza oriic (#329) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Én egy fix 45-nek is jobban örülnék, mint a 30-nak, mert kifolyik tőle a szemem. :D

The Truth is out there...

(#331) bandi0000 válasza oriic (#329) üzenetére


bandi0000
nagyúr

nem úgy értettem hogy 20-at droppol, hanem csak 1-2 re gondoltam :D

mindenesetre nem tudom, elég sokan berendelik a pro-t és ha nem hoznak érdemi különbséget, akkor mágjára küldik a sony-t szerintem, 2-szer erősebb gépen azért nehezen nyelném be pl egy BF esetén, hogy bocs ennyit tudtunk kihozni droppol egy kicsit ne törődj vele :D

Xbox One: bandymnc

(#332) Lackooo84 válasza bandi0000 (#331) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Majd megmagyarázzák azt is ne félj, hogy négyká, meg víár, meg csak új gémek.... de akkor biztos, hogy kivágom innen a harmadikról. :U

The Truth is out there...

(#333) oriic válasza bandi0000 (#331) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"mindenesetre nem tudom, elég sokan berendelik a pro-t és ha nem hoznak érdemi különbséget, "

Vagy mondjuk egyes játékoknál konkrétan semmilyen előnyt nem ad majd, na akkor lenne nagy balhé.

Live-Die-Respawn

(#334) ldave válasza oriic (#333) üzenetére


ldave
félisten

Ha a vásárló hülye, arról nem a Sony tehet....

A Slime draws near! Command?

(#335) KaitouP válasza Lackooo84 (#325) üzenetére


KaitouP
veterán

Elképzelhető, ez majd elválik ha megjelenik az új gép, viszont 4-5 fps az semmit sem ér ha az adott játék leesik mondjuk 20 fps -re is. Egyenlőre annyit tudunk hogy patch nélkül PS4 mód van, arról nincs infó, hogy jobb lesz alapból is, meglátjuk.

Idave: Értelek. :) Sok itt még a kérdéses dolog.

Más: főleg attól kérdezem aki ért azért a hardverekhez. Olyat nem tud csinálni a Sony az alapgéppel, hogy valami rendszerfrissités formájában csavarnak picit a GPU és CPU órajelen? Úgy mint pl. én a PC -men. Ez lehetséges lenne?

[ Szerkesztve ]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#336) oriic válasza ldave (#334) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ezt majd mondd a vásárlóknak akik anyázni fognak. :D

Live-Die-Respawn

(#337) bandi0000 válasza ldave (#334) üzenetére


bandi0000
nagyúr

miért is? ha azt mondja a sony hogy 1080p-be előny lesz, és lesz 4k is , és ebből nem lesz semmi, akkor nem a vásárló a hülye, nem kifejezetten a VR miatt jön a pro, hanem azért is hogy megtartsa a graf igényű játékosokat

Xbox One: bandymnc

(#338) ldave válasza bandi0000 (#337) üzenetére


ldave
félisten

Hol mondta azt a Sony, hogy 1080p-ben nagyobb fps lesz?

A Slime draws near! Command?

(#339) bandi0000 válasza ldave (#338) üzenetére


bandi0000
nagyúr

én se mondtam, hogy nagyobb lesz, azt mondta hogy jobb lesz a graf, bár sztem stabilabb fps ről is esett szó, sőt nem az új gép fog a régihez igazodni, hanem a régi az újhoz

tehát ha

újon akarják hozni a 60 at, akkor a régin nem medium-30 lesz, hanem inkább lesz low-medium és 60fps

(#335) GhostPetya: sztem nem, a procik eleve úgy vannak legyártva, + az új CPU-ba beleraktak valami új cuccot ami kompatibilis a régivel, tehát átfedés van, még ha lehetne is akkor is cseszhetnénk a GPU emelést, mert az újnál erősebb a GPU nem pedig húzott

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#340) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Amúgy nálam a vicc kategória ez a multi fps téma.

Amikor azt mondták azért kell a Pro-n is a PS4-el megegyező fps a multis játékokban, mert a magasabb fps előnyt jelentene. Hm... hát lássuk...

Ez az "előny" mindössze 16ms másodpercenként. Az mondhatni semmi. De oké, tegyük fel előny.

TV. Sokaknak már azzal előnyük van, hogy jobb a tévéjük, kevesebb az inputlagjuk. És az lehet, hogy nem 16ms, hanem sokkal több. Ja, ez nem előny.

4K és grafika. Ha valaki PS4-en (vagy akár Pron) 1080p felbontással játszik, a másik emberke meg UHD felbontással, akkor amíg az elsőnek egy messzi levő ellenfél egy kis paca lesz, addig a négyká barátunknak egy kivehető célpont. Erre még rájön a Pro grafikai különbsége/belátható távolságban adódó különbsége. A Sonynál ez nem előny.

Egér + billentyűzet. Most fognak kiadni Sony által "official" támogatott egeret és billentyűzetet a PS4-hez. Ők egyenlő esélyeket akarnak, akkor wtf?! Ez sem előny? De a kis ici pici 16ms, az előny...

Hát menjenek ezek a francba.

The Truth is out there...

(#341) Lackooo84 válasza KaitouP (#335) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Persze lehetne húzni, de akkor a most is jet engine régi gépekből szerintem rakéta lenne és kilőnék magukat az űrbe. ;] 12-20-as szériák szerintem elbírnának egy kis húzást.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#342) oriic válasza Lackooo84 (#340) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"Egér + billentyűzet. Most fognak kiadni Sony által "official" támogatott egeret és billentyűzetet a PS4-hez. Ők egyenlő esélyeket akarnak, akkor wtf?! Ez sem előny? De a kis ici pici 16ms, az előny..."

Szerintem kicsit túl van gondolva ez az egér-bill téma, mert szerintem soha nem lesz olyan az irányítás, mintha PC-n játszana az ember.

Live-Die-Respawn

(#343) KaitouP válasza Lackooo84 (#341) üzenetére


KaitouP
veterán

Köszi a választ mindkettőtöknek, igazából arra gondoltam, hogy így egy stabil 30 -at ki lehetne hozni a játékokból, egy még a hardver számára egészséges húzással.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#344) ldave válasza oriic (#342) üzenetére


ldave
félisten

Ráadásul most is rádughatok bármilyen egeret és billentyűzetet, ha maga a játék nem támogatja, akkor semmi értelme. Most hogy a Sony kiad egyet, azt csak annyit jelent, hogy lesz sajátmárkás cucc a géphez, mint pl a fejlhallgattók esetében.

A Slime draws near! Command?

(#345) Lackooo84 válasza oriic (#342) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

De az elv érted, hogy ők nem akarnak előnyt senkinek... :D

The Truth is out there...

(#346) oriic válasza Lackooo84 (#345) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Jó hát ennyi erővel az is előny lehet hogy nem korlátozzák le, hogy mittudomén csak max 50" TV-vel lehet használni a gépet, mert a szomszéd Jóskának 200"-os TV-je van és előbb észrevesz egy játékban. :DDD

Live-Die-Respawn

(#347) ldave


ldave
félisten

Kicsit visszatérve, viszonylag friss infó: PS4 Pro is basically two PS4 chips, using one for old games and both for Pro enhancements. Innentől kapásból érthető, hogy miért is nem fog javulást okozni régi játékok esetében a PS4 Pro fejlesztői módosítás nélkül.

A Slime draws near! Command?

(#348) oriic válasza ldave (#347) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hatha Dubajban vagy a kornyeken valaki ezt is ido elott dobja piacra, es talan global premier elott kapunk belole kepeket hogy mi is van pontosan benne.

Live-Die-Respawn

(#349) ldave válasza oriic (#348) üzenetére


ldave
félisten

Mivel ezt az infót maga Mark Cerny mondta, így innentől ezt kész ténynek veszem. Meg ami még ott van infó, hogy bekerült a Pro gépbe +1GB RAM, amit a nem játék alkalmazások tudnak majd használni, így a teljes 8 GB eredeti RAM felszabad a játékoknak.

A Slime draws near! Command?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.