Hirdetés

2024. február 25., vasárnap

Gyorskeresés

(#1) MLaca

MLaca
őstag

hajrá!

http://mlzphoto.hu/

(#2) tibaimp

tibaimp
nagyúr

Akkor nem veszünk SSD-t, és b@sszák meg a raktárkészletet....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#3) Aprósólyom

Aprósólyom
addikt

Beindul az árutőzsde... Ha most veszek egy 100 darabos packetet, akkor 1 év múlva eladhatom 20%-kal többér? ;]

Jevons paradox

(#4) Alusky

Alusky
tag
LOGOUT blog (1)

És mások még a HDD-t temetik. :DDD

bunkó vidéki paraszt, feltörekvő vállalkozó, ekével jár boltba, kutyatenyésztő, népművészeti agyagedény :D

(#5) snecy20

snecy20
veterán

Nem lesz egy kicsit gyakori a negyed évente emelés? :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#6) flexxx2

flexxx2
őstag

ja, majd ezt a samsung eldönti, mintha ő lenne az egész piac :U

(#7) TeeJay válasza flexxx2 (#6) üzenetére

TeeJay
félisten

Vásárlók majd beintenek. Most tényleg baromi jó áron van 1-2TB-os m2 SSD de ha ezt 20+20+20%-al drágítja jövő ilyenkor kutya sem akar majd nagy SSD-t venni, jó lesz az 512-es is... Kár hogy nincs kínai konkurencia ami alá vágna árakban és lenne verseny

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#8) D55 válasza snecy20 (#5) üzenetére

D55
aktív tag

Ebben az a szép, hogy nincs a világon már az a vírus, chiphiány, háború, szankció, infláció, semmi sem, ami ennyi áremelést indokolna a gyártók részéről, így egy rendkívül alapos kivizsgálást igénylő kartellgyanú bármelyik versenyhivatal részéről nagyon könnyen megáll már, arról nem is beszélve, hogy ilyen világméretű cégek esetén akár többszáz versenyhivatal is illetékes lehet párhuzamosan. UGYE JÓL MONDOM KEMÉNY MUNKÁVAL KERESETT ADÓFORINTJAINKBÓL/EURÓINKBÓL/DOLLÁRJAINKBÓL FENNTARTOTT VERSENYHIVATALOK? ;]

[ Szerkesztve ]

(#9) tasiadam válasza D55 (#8) üzenetére

tasiadam
veterán

De. Van. Generikus. Pl a "szerintuk tul olcso"

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#10) Dr. Akula

Dr. Akula
nagyúr

Imperialista árdrágítók. :)

(#11) tibaimp válasza D55 (#8) üzenetére

tibaimp
nagyúr

Így van! És nem mintha, nem 2 centbe kerülne egy chip legyártása, de lehet sokat mondtam....csak kell, az így is milliárdos befektetőknek, a még több hozam :W

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#12) omfgk

omfgk
addikt

NAND árakat emelnék 20%-al.

Tehát nem SSD árakat.
Persze ennek az lesz az eredménye.

Azt majd valaki okosabb megmondja ,hogy a NAND a gyártási költség hány százalékát jelenti.

(#13) JulianSinulf

JulianSinulf
senior tag

Most kellene egy kedves világméretű összefogás és a következő negyedévben senki nem venne ezekből a termékekből. Sőt, semmilyen Samsung termékből.
Aztán megnézhetnék a negyedéves jelentést. Rohadjanak meg!
Hozzáteszem az nvidia is mesterségesen tartja magasan a VGA-k árait. Direkt csökkentették a termelést, nehogy a kereskedőknek kevesebbért kelljen adni a terméket.
Úgy látszik, hogy ez világméretű lesz.

(#14) Lokii válasza JulianSinulf (#13) üzenetére

Lokii
tag

Így van

Need for speed world:0DARIUS0 , Battle.net: Dunna#2926

(#15) Reggie0 válasza JulianSinulf (#13) üzenetére

Reggie0
félisten

Ha a konkurencia valos alternativat tud mutatni, akkor nem tudnak majd arat emelni.

(#16) Darmol válasza JulianSinulf (#13) üzenetére

Darmol
senior tag

Csak halkan jegyzem meg: negyedév értékesítés kiesés édeskevés.
Mindenesetre a termék árának duplájára növelése egy éven belül igen durva lépés, meglátjuk mi lesz. Gazdaságilag valószínűleg nem nagyon tud mit csinálni. A kínai piac egy részének jövőbeni kiesésére (köszönjük Emse!) kell felkészülniük.
A fantáziálás pedig nagyon cuki. Végül is zöldek, majd az emberiség megmutatja ezeknek a szörnyfattyaknak (vagy űrlényeknek, kinek mi)...

A vérem piros. A sznoboké kék. Zöld a szörnyeké. avagy "Én annyira nagyon irigyellek téged, hogy beszélhetsz velem."

(#18) Man0gatya válasza tibaimp (#2) üzenetére

Man0gatya
aktív tag

én most vettem 2 TBost 45értt nem is rosszat 60 hó garival... egy ideig elég lesz :)

(#19) tibaimp válasza Man0gatya (#18) üzenetére

tibaimp
nagyúr

Milyet vettél?

(#20) raziel01

raziel01
veterán

Szerintem most érdemes 2 TB-ost venni. Például: [link] Seagate FireCuda 530 2TB Heatsink 55 490 Ft
Alapból van rajta hűtés. Olcsóbb nem igen lesz mostanában nagy eséllyel.

[ Szerkesztve ]

(#22) ricsip

ricsip
addikt

Lol, közben meg a (pl. seagate exos) 18-20TB-os vinyók ára meg 110-120 ezer környékén van, és esélyes h. csökken még tovább is.
De persze, 2TB-os SSD kell majd a népnek jövőre ilyen 60-80 ezerért :))

-

(#23) ddekany válasza raziel01 (#20) üzenetére

ddekany
veterán

Máris vered is fel az árakat. ;] Nem is kell nekik emelni, csak elhinteni a FOMO-t, hogy aki most nem spájzol be, az lemarad...

(#24) Reggie0 válasza raziel01 (#20) üzenetére

Reggie0
félisten

A HDD-ik minosege alapjan en nem mernek :)

(#25) Man0gatya válasza tibaimp (#19) üzenetére

Man0gatya
aktív tag

kingston renegade fury

(#26) tasiadam válasza Reggie0 (#24) üzenetére

tasiadam
veterán

Jellemző még a döglés a seagatere, vagy az EXOS-ra érted, hogy rossz? Csak mert én még nem láttam új gépben HGST-t, csak Exos-t

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#27) Reggie0 válasza tasiadam (#26) üzenetére

Reggie0
félisten

Backblaze HDD statban elegge kilognak a doglesaranyukkal. Viszont SSD-krol meg alig van stat, ott kozepmezonynek tunik jelenleg.

[ Szerkesztve ]

(#28) tibaimp válasza Man0gatya (#25) üzenetére

tibaimp
nagyúr

Köszi :R

(#29) Meridian válasza TeeJay (#7) üzenetére

Meridian
senior tag

"Kár hogy nincs kínai konkurencia ami alá vágna árakban és lenne verseny"

Hamarosan lesz, ha ezt így csinálják.

(#30) TeeJay válasza Meridian (#29) üzenetére

TeeJay
félisten

Az a baj hogy fejlesztésben és gyártásban is sokkal előbb van a 3 nagy így ha lenne is kínai az nem biztos hogy tömegesen lenne vásárolva úgy meg mitsem ér az egész. A sok mocsok nagy cégnek a forgalma felét buknia kellene akkor majd elgondolkoznak hogy visszafogott gyártással árat emelnek vagy inkább versenyeznek a vevőkért

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#31) Aprósólyom válasza TeeJay (#30) üzenetére

Aprósólyom
addikt

Lexar kínai tulajdonban van ha jól emlékszem. Nem a saját NAND-jaival szerelik őket?

Szerk.: Na, de jól emlékszem:
Lexar NM710 1 TB (kontroller: Maxiotech MAP1602A, NAND: YMTC 128-Layer 3D TLC)

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#32) devast válasza Aprósólyom (#31) üzenetére

devast
addikt

Lexar nm790: maxio map1602A, nand: 2400 MT/s YMTC 232-Layer 3D TLC.
Nagyon nincsenek lemaradva, csak a mainstream médiából erről nem nagyon értesülnek itt az emberek. Már elég sok külföldi teszt van ezekről, és nagyon jók az árukhoz képest.

ps: mellesleg a Lexar márkának ugyanaz a tulaja mint az YMTC-nek (Shenzhen Longsys Electronics Co).

[ Szerkesztve ]

(#33) Gave

Gave
addikt

Mindenki alma akar lenni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.