Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) KrAt


KrAt
veterán

A klánháború egy internetes stratégiai játék, ami a középkorban játszódik. 4 világ van jelenleg, világonként 100 kontinens, 10x10-es felbontásban, kontinensenként kb 500 aktív játékossal.

Így néz ki a falunk (ez már egy közepesen fejlesztett falu)

Kezdésnek mindenkinek van 1 faluja, azt lehet fejlesztgetni, új épületeket építeni.

Épületek listája:

Főhadiszállás:: A Főhadiszálláson építhetsz új épületeket vagy továbbfejlesztheted már meglévő épületeid. Minél magasabb a Főhadiszállásod szintje, annál gyorsabban készülnek el az építési feladatok. Amint eléri a Főhadiszállásod a 15. szintet, lehetőséged lesz épületek lerombolására.

Barakk:: A Barakkban gyalogos egységeket toborozhatsz. Minél magasabb szintű a Barakk, annál gyorsabban fejeződik be a kiképzés.

Istálló: Az Istállóban a lovasságot toborozhatod. Minél magasabb szintű az Istálló, annál gyorsabban fejeződik be a kiképzés.

Műhely: A műhelyben készülnek a faltörő kosok és katapultok. Minél magasabb szintű a műhely, annál gyorsabban fejeződik be a gyártás.

Akadémia: Az akadémián képezheted a főnemeseket. Segítségükkel tudsz más falvakat meghódítani.

Kovácsműhely: A Kovácsműhelyben fejlesztheted a fegyvereidet. A Kovácsműhely fejlesztésével jobb fegyvereket fejleszthetsz és csökken a fejlesztési idő.

Gyülekezőhely: A Gyülekezőhelyen a harcosaid találkoznak. Innen adhatsz parancsokat a seregeidnek.

Szobor: A Szobornál a falu lakói tesznek hűbéri esküt a Lovagodnak. Ha a Lovagod meghal, kinevezheted valamelyik harcosodat új Lovagnak.

Piac: A Piacon más játékosokkal kereskedhetsz.

Fatelep: A falun kívül a sötét erdőben dolgoznak a favágóid, hatalmas fákat vágnak ki, hogy a Fatelepen feldolgozhassák. A fára elsősorban az épületekhez és a fegyverekhez van szükség. Minél magasabb a Fatelep szintje, annál több fát állít elő.

Agyagbánya: Az Agyagbányában a munkásaid agyagot állítanak elő, amely az új épületek építésénél fontos. Minél magasabb az Agyagbánya szintje, annál több agyagot állít elő.

Vasbánya: A Vasbányában ássák ki a munkásaid a háborúzáshoz nélkülözhetetlen vasat. Minél magasabb a Vasbánya szintje, annál több vasat állít elő.

Tanya: A Tanya látja el a munkásaidat és seregeidet élelemmel. A Tanyád fejlesztése nélkül a falud nem tud növekedni. Minél magasabb a szintje, annál több lakót tud ellátni.

Raktár: A Raktáradban tárolod az nyersanyagaidat. Minél magasabb a szintje, annál több nyersanyagot tudsz tárolni.

Rejtekhely: A Rejtekhelyeden tárolt nyersanyagokat nem tudják az ellenségeid megkaparintani. Minél magasabb a szintje, annál többet képes tárolni. A csapataid elrejtésére azonban nincsen mód. Még az ellenségeid felderítői sem látják az elrejtett nyersanyagaidat.

Fal: A Fal megvédi a falvad az ellenségeid seregeitől. Minél magasabb a szintje, annál nagyobb a falvad alapvédettsége. A seregeid védekező értékét is megnöveli.

Az épületek fejlesztéséért pontokat kapunk, minél nagyobb a szint, annál több a pontunk, ellenben a technológiák és az egységek fejlesztéséért és kiképzéséért nem kapunk pontot.

Egységek a következők:

Gyalogos egységek:

Lándzsás: A lándzsások jelentik a legalapvetőbb egységet. Jó védelmet nyújtanak a lovasság ellen és a kezdeti fosztogatásokhoz is jók.

Kardforgató: A kardforgatók viszonylag lassú egységek, leginkább a gyalogság elleni védelemben hasznosak.

Bárdos: A bárdosok erős támadó egységek. Azonban könnyedén megfeledkeznek a saját védelmükről.

Íjász: Az íjászok nagyon hasznos védelmi egységek. Nyílvesszőik a legerősebb páncélt is átütik.

Lovas egységek:

Felderítő: A felderítők belopóznak az ellenfél falvaiba, hogy értékes információt szerezzenek.

Könnyűlovas: A könnyűlovasok jó támadó egységek. Egyik előnyük a sebesség.

Lovas íjász: A lovas íjászok leginkább arra jók, hogy ártalmatlanná tegyék az ellenfél íjászait a falon.

Nehézlovas: A nehézlovasok az elit egységeid. A dicső lovagok erősített fegyverzettel és páncélzattal rendelkeznek.

Gépek:

Faltörő kos: A faltörő kos a támadó csapataidat segíti az ellenfél falának lerombolásával.

Katapult: A katapultok leginkább az ellenfél épületeinek lerombolására jók.

Nemesek:

Lovag: A nemes lovag védi a Te és a szövetségeseid falvait az ellenség támadásaitól. Minden játékosnak csak egy lovagja lehet.

Főnemes: A főnemes az ellenségeid falvainak hűségét csökkenti. Ha a hűség nulla alá zuhan, átveszed a falu feletti irányítást. A főnemes ára az alapján növekszik, hogy hány falvat hódítottál már meg, hány főnemesed van már, illetve hány főnemes áll képzés alatt.

3 féle nyersanyaggal kell gazdálkodnunk:

Fa: A falun kívül a sötét erdőben dolgoznak a favágóid, hatalmas fákat vágnak ki, hogy a Fatelepen feldolgozhassák. A fára elsősorban az épületekhez és a fegyverekhez van szükség. Minél magasabb a Fatelep szintje, annál több fát állít elő.

Agyag: Az Agyagbányában a munkásaid agyagot állítanak elő, amely az új épületek építésénél fontos. Minél magasabb az Agyagbánya szintje, annál több agyagot állít elő.

Vas: A Vasbányában ássák ki a munkásaid a háborúzáshoz nélkülözhetetlen vasat. Minél magasabb a Vasbánya szintje, annál több vasat állít elő.

Így néz ki a térkép, a körülöttünk lévő falukkal (általában ennyire nem zsúfolt, illetve sok körülöttünk a barbár (elhagyatott) és a bónusz falu, ami különböző extra tulajdonságokkal bír: pl 10%-al több agyagkitermelés adott szinten, gyorsabb kiképzés a barakkban..

Első blikkre talán ennyi elég :) Aki kedvet kapott, az a klanhaboru.hu oldalon csatlakozhat!

Jó szórakozást! :)

(#2) KrAt


KrAt
veterán

Tényleg senki nem játszik vele? :)

(#3) raczger válasza KrAt (#2) üzenetére


raczger
őstag

Sokan hívtak már játszani vele. Eddig csak a travianra vitt rá a lélek, sajnos ez számomra egy újabb travian klónnak néz ki kevés újjal :(
(najó, még az ogame-val is játszogatok, mert az legalább egyedi, legalábbis ahhoz hasonlót nem ismerek abbana témakörben)

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#4) KrAt válasza raczger (#3) üzenetére


KrAt
veterán

Traviant nem ismerem, lehet, sokkal jobb, de elkezdtem ezzel játszani, ez megfogott :)

Igaz, egyszer már elfoglalták a falum, de újrakezdtem másik világban, nem bántam meg, soksok nyersanyag van itt :)

(#5) Sila


Sila
csendes tag

régen toltam vele...
5 faluig vittem aztán valahogy meguntam és töröltem magam :(((
lehet újra elkéne kezdenem jáccani :F

[ Szerkesztve ]

"...törjük az utat, a régiek az újnak, most új szelek fújnak..."

(#6) KrAt válasza Sila (#5) üzenetére


KrAt
veterán

Én nekem volt 1 szép nagy falum és 1 kis falum V3-on, egyszer elvoltam autót szerelni, támadtam mindenhova, közben befoglalták a nagyfalum.. :( Akkor a V3-at abbahagytam, elkezdtem a V1-et, ez eddig tetszik, sok a bónuszfalu sok ponntal, meg a barbár is, és nincsen sok erős ellenfelem itt :)

(#7) Slax


Slax
senior tag

Belépés után másnak sem jön be semmi Firefox 3.0.5-ben? Főoldal megvan, belépek jobb oldalt, aztán sehol semmi. Kénytelen vagyok ie motorra váltani, akkor újra bejelentkezem, és lám, megy.

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#8) KrAt válasza Slax (#7) üzenetére


KrAt
veterán

Ff3.0.5 körül V1 hibátlanul megy, eddig soha nem volt ilyen problémám :U :(

(#9) Slax válasza KrAt (#8) üzenetére


Slax
senior tag

Igaz, nem írtam, V4-ről van szó. Úgy látom, vannak még itt apró hibák (pölö a súgó sem megy), de majd csak kész lesz. :)

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#10) KrAt válasza Slax (#9) üzenetére


KrAt
veterán

Jajaja :) V4-re benéztem, láttam, hogy kegyetlen lassú, nem is folytattam :)

(#11) ROBERTOH


ROBERTOH
őstag

Én játszok az 1-es szerveren ;)

ez a kedvenc aláírásom

(#12) KrAt válasza ROBERTOH (#11) üzenetére


KrAt
veterán

Merre vagy? :)

(#13) ROBERTOH válasza KrAt (#12) üzenetére


ROBERTOH
őstag

k36 és környéke, Vova néven ;)

ez a kedvenc aláírásom

(#14) KrAt válasza ROBERTOH (#13) üzenetére


KrAt
veterán

Fél millió pont, aztaqrvaaa :D :R

(#15) ROBERTOH válasza KrAt (#14) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Köszi :)
Június vége óta nyomom, így nem volt nehéz összehozni ennyit ;)

ez a kedvenc aláírásom

(#16) KrAt válasza ROBERTOH (#15) üzenetére


KrAt
veterán

Én december körül kezdtem V3-on, V1-en most kb 2-3 hete, most járok kb 2500 pontnál :) Szerencsére sok itt a barbár és bónusz falu, nyersanyagból nincs hiány :)

(#17) ROBERTOH válasza KrAt (#16) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Igen, a szélén még egyszerűbb az élet, de ahol én vagyok már kevésbé az. Nincs barbár falu, és a kisebb klánokat már mind felfalták a nagyobbak. Gyakorlatilag 3 nagy klán vesz körbe minket, úgyhogy az időnk meg van számlálva :)

ez a kedvenc aláírásom

(#18) KrAt válasza ROBERTOH (#17) üzenetére


KrAt
veterán

Hát igen, mondjuk akartam V4-en kezdeni a kezdéskor, esélyegyenlőség rulz, de olyan lassú volt, lemondtam róla :(

(#19) Slax


Slax
senior tag

El tudná valaki mondani nekem, amatőr zöldfülűnek, hogy kell bónuszfalut elfoglalni? Mert kerestem az ottani fórumon, de nem találtam leírást.

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#20) ROBERTOH válasza Slax (#19) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Beküldesz pár kémet, hogy megbizonyosodj róla, hogy nem védte be senki. Ha üres, akkor meg ráküldesz nemest kisebb csapat egységgel. Tehát semmivel nem másabb elfoglalni, mint egy sima barbár falut ;)

ez a kedvenc aláírásom

(#21) KrAt válasza Slax (#19) üzenetére


KrAt
veterán

Bizony :) Én úgy foglaltam, hogy mindig elküldtem a katonákat a nemessel.. De előtte nem árt katapultot küldeni, a fal ne okozzon bajt :)

(#22) Slax


Slax
senior tag

Köszönöm a segítséget. :R Úgy látom, katonai fejlesztések terén be kell erősítenem.

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#23) KrAt válasza Slax (#22) üzenetére


KrAt
veterán

Nah, jó szar lett a V1. késnek a csapatok, meg minden :(

(#24) KrAt válasza KrAt (#23) üzenetére


KrAt
veterán

Még tegnap este tökéletes lett :)

(#25) Slax


Slax
senior tag

Újabb kérdésem van. :B Farmolás. Mi az, és méginkább, hogyan kell csinálni? Olvastam a fórumon, olvastam a segítséget, de még mindig csak annyit tudok, hogy van, és csinálják.

[ Szerkesztve ]

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#26) KrAt válasza Slax (#25) üzenetére


KrAt
veterán

Megtámadsz egy falut, folyamatosan, és onnan szerzel nyersanyagot :)

(#27) Ragadozó


Ragadozó
Ármester

Sziasztok...
Yautja néven vagyok fenn, a V3-on (A~K~SZ) és V4-en (BULCSU)....

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#28) KrAt válasza Ragadozó (#27) üzenetére


KrAt
veterán

Üdv :)

V4 mennyire lassú mostanság?

(#29) Ragadozó válasza KrAt (#28) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Már működik, csak a sugója nem..
De majdnem megegyezik a V1-gyel...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#30) KrAt válasza Ragadozó (#29) üzenetére


KrAt
veterán

Most V1-en nyomulok ezerrel, remélem itt megmaradok már :)

(#31) Ragadozó válasza KrAt (#30) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Sok sikert...
Engem nagyon leköt, szinte akig PH-ázok azóta :DDD

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#32) Trak


Trak
addikt

Én is játszom tavaly november vége óta. V3-on kezdtem, ott már 21k pontom van és egy nagyon jó klánom, de kezdéskor elkezdtem a V4-et is, az is tetszik egyelőre, egész jó helyen vagyok. A v3-on most kezd nagyjából beérni a taktikám, kb 1 hét és elég nagy támadásokat fogok tudni véghezvinni, reményeim szerint megduplázom a pontjaimat :)

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#33) KrAt válasza Trak (#32) üzenetére


KrAt
veterán

Frankó :) Grat :)

Én meg szép nyugodtan védekeztem, senkit nem támadtam, csak üres falukat, beszélgettem is egy mellettem lévő gyerekkel, erre nem pont ő támad le :(

Holnapután délelőtt remélhetőleg tudok majd falut szerezni, azt megpróbálom megszerezni a mellettem lévő bónuszfalut, utána nincs kegyelem, senkinek..

Ragadozó: én azt szeretem ebben a játékban, h nem kell egész nap ott ülni, néha elég 1-2-t kattintani, és mehet tovább minden :)

[ Szerkesztve ]

(#34) Ragadozó válasza KrAt (#33) üzenetére


Ragadozó
Ármester

:K

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#35) KrAt


KrAt
veterán

Ne megvolt a falufoglalás :) De lassú ez a főnemes..

(#36) Trak válasza KrAt (#35) üzenetére


Trak
addikt

Sajnos a leglassabb egység...
Egy foglalás meggyorsítható több módon is:
1. Egy klántársad segít, ő is küld sereget nemessel, csak vigyázni kell, hogy a mikor már alacsony a hűség a Te nemesed érjen be utoljára, nehogy a klántársadé legyen a falu :)
2. Több nemest csinálsz, és a falu kipucolása után több hullámban küldöd a seregedet, mindegyiket nemessel. A "nagyok" úgy csinálják, hogy 4-5 nemessel mennek, és így egy támadási hullámmal el lehet foglalni egy falut. Ehhez persze már nagyon sok nyersanyag és nagy sereg kell.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#37) KrAt válasza Trak (#36) üzenetére


KrAt
veterán

Igen, hallottam én is róla :) Nempara, ráérünk :)

Nyersből meg seregből volt hiány, de megoldottam :)

(#38) Ragadozó válasza KrAt (#37) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Érdemes előtte a védelemre is gondolni, hiszen az új falut is védeni kell..

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#39) KrAt válasza Ragadozó (#38) üzenetére


KrAt
veterán

Az megvolt (szerencsére :) )

(#40) Trak


Trak
addikt

Találtam egy prohardver klánt a hármas világon... tud róla valaki?

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#41) KrAt válasza Trak (#40) üzenetére


KrAt
veterán

Nem hallottam róla :U

(#42) bf fan


bf fan
csendes tag

Gyertek a klánunkba világ 2 és KINGS klán irjatok a nevem mate0217 erre irjatok ha beakartok jönni a klánba :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

800MHz 128mb ram 16 videókártya directx 9c ez lesz egy ideig

(#43) Trak válasza bf fan (#42) üzenetére


Trak
addikt

Nem kell annyi smiley...

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#44) bf fan válasza Trak (#43) üzenetére


bf fan
csendes tag

ok :))

800MHz 128mb ram 16 videókártya directx 9c ez lesz egy ideig

(#45) enddav


enddav
aktív tag

Halihóó én ismerem és játszok is vele. :DD

Egyszer leugrottam a ház tetejéről, mert azt mondták, hogy nem érzek majd semmit. És tényleg, még ma sem érzek semmit.

(#46) Trak


Trak
addikt

Sajnálatos hír, hogy a világ hármon lévő prohardver klánt sajnos most fogjuk megsemmisíteni... :(

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#47) KrAt válasza Trak (#46) üzenetére


KrAt
veterán

Az para :D

(#48) KrAt


KrAt
veterán

Mennyire meg fog lepődni egy 15e pontos srác, amikor egy szerinte barbár falut akar elfoglalni, én előtte elfoglaltam :D És befészkeltem kb 20e fős védelmet :D

(#49) Slax válasza KrAt (#48) üzenetére


Slax
senior tag

Mennyire lepődött meg? :)

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#50) KrAt válasza Slax (#49) üzenetére


KrAt
veterán

Ennyire:

:DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.