Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Kinek milyen a desktopja? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-05-02 10:59:34

LOGOUT.hu

Kérek mindenkit, olvassa el figyelmesen ezt a hozzászólást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37651) ktmriki


ktmriki
újonc

Hi!
Szeretnék nevezni az antiminimal kategóriába.

+ link: http://imageshack.com/a/img534/9893/1ipu.jpg

Kicsit sz*r minőségű a kép, de ilyenre sikerült. :D

[ Szerkesztve ]

(#37652) Petyyyyy válasza ktmriki (#37651) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Szerk: Sokkal jobb így.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#37653) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Az eddigi nevezések összesítve!

Aki véletlen kimaradt, jelezze! Klaus szerintem a google automatikusan "javította". Elvileg most jó.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#37654) conan513


conan513
újonc

Üdv, szeretném nevezni minimal kategóriában a op. rendszerek mix témás asztalom.

Háttér: Ubuntu 13.10
Tálca: Vista
Rendszer: Windows 7
Start gomb: Windows 8
Icon set: saját kézzel összeválogatott monochrome ikonok

[ Szerkesztve ]

Egy iPhone 6s Plus büszke tulaja

(#37655) hoffman_


hoffman_
nagyúr

üdv,

uraim, kis hibába ütköztem. újradobtam a wint, és a jó öreg win 7 start button changer nem igazán akar működni. az okát nyilván nem tudom :D valakinek javaslat? hogy javítsam meg, vagy másik alternatíva?

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#37656) Allure válasza hoffman_ (#37655) üzenetére


Allure
aktív tag

Rendszergazda jogokkal futtattad?

(#37657) hoffman_ válasza Allure (#37656) üzenetére


hoffman_
nagyúr

hát, gondolom. nem nyúltam uac-hoz meg semmit nem állítgattam át még, rémlik, hogy anno csináltam valami ilyet. de nyilván jobb gomb run as admin megvolt.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#37658) karlkani válasza hoffman_ (#37657) üzenetére


karlkani
aktív tag

Ezért jobb, ha magad cseréled a gombot, az explorer.exe-ben, az a tuti. :K Ha gondolod, küld el nekem privátban az explorer.exe-t, meg a képet, amit be kell tenni start gombnak, megcsinálom. A csere nem fog menni, saját tulajdonba vétel szükséges. Van egy link is a hozzászólásban, ha manuálisan szeretnéd csinálni (vans? fórumtárstól). Ha ez megvan, átnevezed explorer.exe.bak-ra, bemásolod az új explorer.exe-t. Végül kilövöd feladatkezelőben, majd új feladatként futtatod, de egy ki- be jelentkezés is megoldja.

(#37659) hoffman_ válasza karlkani (#37658) üzenetére


hoffman_
nagyúr

igeeen, régen én is így cseréltem. jap, elfelejtettem, hogy mindenképp át kell állítgassam a jogosultságokat. na akkor megjavítjuk. köszi!

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#37660) atesz117


atesz117
aktív tag

Mai:

Samsung Galaxy A34 5G

(#37661) snake1977


snake1977
őstag

Az antiminimalba szeretnék nevezni, az első asztalommal.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#37662) #00444928


#00444928
törölt tag

Minimalba neveznék.
Minimal

[ Szerkesztve ]

(#37663) #00444928


#00444928
törölt tag

Antiminimalba neveznék.
antiminimal

[ Szerkesztve ]

(#37664) #00444928


#00444928
törölt tag

Sziasztok. Mit kell átírnom ahhoz hogy egy sorban a számok,betűk mindig középen legyenek? Mert a napok,idő változásával mindig arrébb csúsznak.

(#37665) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Skacok, ide milyen URL kellene, hogy menjen az időjárás? A jelelegivel nem igazán jött össze.. Csorna, Hungary(de Győr is jó) kellene.

Everybody lies.

(#37666) karlkani válasza #00444928 (#37664) üzenetére


karlkani
aktív tag

Be kell írni egy sort minden meterhez, amit középre akarsz igazítani.

StringAlign=Center

Arra figyelj, hogy ezzel a beállítással el fog csúszni a szöveg, ezért az X=jelenlegi érték is módosításra szorul.

Pl.: Van egy dátum, amit ki akarsz íratni a programmal. Alapértelmezetten nem szerepel benne StringAlign (alapértéke, ha nincs megadva: bal oldal) érték, így X=0-t megadva bal oldalról indul a kiírás X=0 pontból indulva. Ha bekerül a StringAlign=Center és nem módosítod az X=0 értéket, akkor a 0-pont lesz a középpontja a kiírt értéknek (a fele fog csak megjelenni). X-értéket növelve elérheted, hogy középre kerüljön a dátum (nálam minden felületnél van egy háttér, ilyen esetben a háttér szélességének felét megadva pont középen fog megjelenni)...

Kis olvasnivaló: String meter

(#37667) karlkani válasza Barthezz2 (#37665) üzenetére


karlkani
aktív tag

Kéne egy letöltési link, vagy az .ini tartalma...

(#37668) Barthezz2 válasza karlkani (#37667) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

[link]

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#37669) karlkani válasza Barthezz2 (#37668) üzenetére


karlkani
aktív tag

Itt működik. Bár a helyedben hozzáadnék egy ilyen sort a [Variables] alatt: Location=HUXX0036 Az .ini-ben két helyen szerepel a helyre vonatkozó információ. Oda meg ezeket tedd be:

URL1=http://xml.weather.com/weather/local/#Location#?cc=*&dayf=5&link=xoap&prod=xoap&par=1127170666&key=8ebef5bb4dda1978&unit=m

LeftMouseDownAction=!Execute ["http://www.weather.com/weather/tenday/#Location#"]

Vannak érdekességek beleírva a felületbe, de attól még működik... :DDD

(#37670) Barthezz2 válasza karlkani (#37669) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Ahh, így sem ment, de egyszerűbb volt a story. Csak a HUXX0036-ot kellett beírni a bentlévő helyett a linkekbe. Csak azt nem értem, elsőre miért nem ment, pedig ezzel kezdtem :F

No de akkor készen lennék:)

Everybody lies.

(#37671) #00444928


#00444928
törölt tag

Kösz karlkani.

(#37672) piRate_nEx válasza Barthezz2 (#37670) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Oh, sh--!

The glass is already broken.

(#37673) alratar válasza Barthezz2 (#37670) üzenetére


alratar
addikt

Nagyon szuper lett!
Gratulálok! :C

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#37674) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Kösz fiúk :R

Közben elkezdtem értékelni a desktop verseny nevezéseket. Az első kategória kész, aki érintett csekkolhatja.

A másodikkal még adós vagyok, igyekszem ma befejezni, de lehet, holnapra marad.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#37675) karlkani válasza Barthezz2 (#37670) üzenetére


karlkani
aktív tag

Nem tudom, a lényeg, hogy megy nálad is. Egyébként még betettem volna a helyedben a város nevét is, elfért volna szépen a "Fair" helyén, az meg lentebb került volna, az érdekesen kinéző 7-es fölé... :DDD
Amúgy nem rossz! :)

Más, lehet van ilyen már, de azt szeretném, ha az óra kijelzése a következőképpen működne:
óra:perc <= a ":" pedig a másodpercenként hol megjelenne, hol eltűnne. Ötletek jöhetnek, de közben én is kutakodok kicsit.

Szerk.: azt hiszem megoldottam, de jöhetnek ötletek, hátha "szebben" is kivitelezhető. :D

[ Szerkesztve ]

(#37676) Barthezz2 válasza karlkani (#37675) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Azért néz ki így, mert van egy kis árnyékszám is az eredeti mellett. Nem én csináltam, gyárilag ilyen. :D

Beteszem én, de annyira nem szoktam belemélyedni a skin-ek szerkesztésébe. Ha megmondod, mit írjak hozzá, már ott is lesz :R

Nemszoltam:

Jó lesz? :P

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#37677) karlkani válasza Barthezz2 (#37676) üzenetére


karlkani
aktív tag

Privátban küldd át az .ini tartalmát, megcsinálom... A kérdés az, hogy mit írjon ki, Csorna, vagy Csorna, GS, Hungary? Alapból a második variáció jelenik meg... :DDD

(#37678) alratar válasza Barthezz2 (#37674) üzenetére


alratar
addikt

És hol lehet ezeket csekkolni?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#37679) Barthezz2 válasza alratar (#37678) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Ha pocokxx beleszerkeszti, akkor majd itt a cikkben, egyelőre a topikban megtalálod.

Szerk.: De most akkor egyelőre még mégsem sehol. Lásd lentebb. :)

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#37680) #00444928


#00444928
törölt tag

Az enyém bele se került egyikbe se! :O

(#37681) Barthezz2 válasza #00444928 (#37680) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Úgy tűnik én voltam gyors, és pocokxxx még nem frissítette őket. Természetesen korrigálni fogok én is.

Addig ki is veszem a mostaniakat.

Everybody lies.

(#37682) Kuruc2 válasza Barthezz2 (#37681) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Látom a mi ízlésünk eléggé eltér. :)

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#37683) karlkani válasza Barthezz2 (#37676) üzenetére


karlkani
aktív tag

Ha neked jó, akkor jó, ne engem kérdezz. Amúgy én szebben megcsináltam volna. :D
Tényleg a betűtípussal van valami, nem ez van a felületben "alapból". Egységes betűkkel jobb lenne (szerintem). Először nem jöttem rá, hogy mi az a "GS", csak miután ránéztem, melyik megyében van Csorna. :DDD

(#37684) Barthezz2 válasza karlkani (#37683) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Jó ez:)
Vagy 1 éve nem nyúltam a desktop-hoz, ahhoz képest ez is nagy változás :D

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#37685) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Igen, elnézést, a tegnapi nevezések is berakva! Most volt időm foglalkozni vele. Az értékeléseket pedig inkább privát üzenetben! Csak, hogy legyen valami izgalom a végén... :)

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#37686) Barthezz2 válasza pocokxx (#37685) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Ezt előbb is mondhattad volna, az enyém kint volt vagy 2 órán át :B :D

Everybody lies.

(#37687) pocokxx válasza Barthezz2 (#37686) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Igazából a szöveg nem gond, azt én is belerakom, amint megkapom. A pontok viszont csak utolsó nap kerülnek bele.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#37688) Barthezz2 válasza pocokxx (#37687) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

A pontozás is ott volt :)
De levettem, és akkor holnap beleveszem a kimaradt nevezőket, meg a második kategóriát, aztán akkor megy majd priviben neked.

Sorry a kis malőrért :R

Everybody lies.

(#37689) pocokxx válasza Barthezz2 (#37688) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Köszönöm! :R Ennyiből még úgysem derül ki sok minden, úgyhogy nem gond.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#37690) energy4ever


energy4ever
addikt

Ma bekapcsoltam a gepet, es azzal fogadott, hogy az object dock ugy visszaallt az eredeti allapotaba mintha frissen lenne telepitve.
Jol bevolt allitgatva kb 15 icon, nev, es eleresi ut is. Elege korulmenyes lenne visszaallitanom.

Valami megoldas ra? Gondolom valahol eltarolja a dolgait valami file-ban. Azt megkeresnem, es hejreallitanam ha lehetseges. Otlet? :F

(#37691) karlkani


karlkani
aktív tag

Adott egy lomtár felület. Alapértelmezetten kiírja az ikon mellett a benne levő elemek számát, méretét. Amint ráviszem az egeret az ikonra, ez eltűnik és megjelennek a lomtár és ccleaner opciók (utolsó linkelt asztalom). Van a sötét háttér alatt egy "színtelen" is, aminek az a szerepe, ha a kurzor az ikon fölé kerül, majd onnan el, akkor ismét megjelenjen a lomtárban levő elemek száma, mérete, valamint eltüntesse a felugró menüt.

Gondoltam, megcsinálom, hogy üres lomtárnál ne a 0 elem, 0 MB legyen kiírva, hanem az, hogy a mappa üres. Ezt is könnyen megoldottam, azonban, ha a felugró menüt előhozom, majd elviszem az egeret, hogy az eltűnjön, akkor már nem tudom megoldani, hogy kikalkulálja, melyik szöveg jelenjen meg (kivéve, ha a háttérhez beírom a MouseLeaveAction=!Refresh-t (ez nem igazán tetszik így, állandóan villog a felület, ha átviszem rajta az egeret).

Remélem érthető voltam valamennyire... :DDD

Ha van ötlet, ne fogjátok vissza magatokat! :))

(#37692) karlkani válasza karlkani (#37691) üzenetére


karlkani
aktív tag

Tárgytalan, megoldottam... :K

(#37693) #00444928


#00444928
törölt tag

Tudtok valami jó minimal stílusú hangerő skint?

(#37694) atesz117 válasza #00444928 (#37693) üzenetére


atesz117
aktív tag

Ez elég minimal? (IMG:/dl/upc/2014-02/17/219107_ixgigj4kv3n7wi7z_2014-02-17_20_28_43-program_manager.jpg)(/IMG)

Ebben a skinben van, a görgővel lehet szabályozni a hangerőt.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A34 5G

(#37695) #00444928 válasza atesz117 (#37694) üzenetére


#00444928
törölt tag

Köszi egynek jó lesz. Már csak valahogy az encodedba bele kell varázsolnom.

(#37696) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok,

még mindig lakik itt rainmeter profi? a következő feladatot akarom abszolválni, de nem találtam leírást. "executable szavakat" szeretnék kreálni. egyszerűen leírva ne egy ikonra kattintással hívjon meg egy exe-t vagy fájlt, hanem egy szó legyen a link maga, amit én határozok meg, döntöm el a méretét, színét, típusát. 99,9%-ig biztos vagyok benne, hogy megoldható, csak kéne hozzá egy kis help :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#37697) karlkani válasza hoffman_ (#37696) üzenetére


karlkani
aktív tag

Ha jól értem, azt szeretnéd, hogy pl.: rákattintasz a PROHARDVER! szövegre, s megnyílik böngészőben az a hivatkozás, ami ahhoz a meterhez tartozik? :F

Csak mert ez elég alap, neked, mint "régi motorosnak" ezt illene tudnod... :DDD

(#37698) hoffman_ válasza karlkani (#37697) üzenetére


hoffman_
nagyúr

gyakorlatilag hiperhivatkozást akarok, ja. olyan régi motoros vagyok, hogy már el is felejtettem, amit el lehet, látod :D :B

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#37699) karlkani válasza hoffman_ (#37698) üzenetére


karlkani
aktív tag

Frissítsd fel az emlékeket! :K

(#37700) hoffman_ válasza karlkani (#37699) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ó, ilyen jóságok vannak a rainmeter doksiban, mélyebbre kellett volna kattintgatnom. köszi szépen! :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Kinek milyen a desktopja? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.