Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Kinek milyen a desktopja? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-05-02 10:59:34

LOGOUT.hu

Kérek mindenkit, olvassa el figyelmesen ezt a hozzászólást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37051) Lathronos válasza HuMarc (#37050) üzenetére


Lathronos
őstag

OK, a naptár magyar a conky-ban. És a többi? Ha elküldöd pm-ben a .conkyrc-det szívesen lefordítom neked.

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#37052) Kuruc2 válasza RaZroX (#37035) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Indítsunk akkor mi magunk egy versenyt! :))

Válasszunk egy téli-nénis hátteret, és ki hogy tudja megoldani. Végén meg szavazunk. Győztesre meg elismerően bólogatunk. :C

Valaki háttértippet? :U

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#37053) RaZroX válasza Kuruc2 (#37052) üzenetére


RaZroX
addikt

szerintem a topic kihaltsága miatt nincs verseny. már nem is lenne elég nevező

This is the way

(#37054) gzbotii válasza RaZroX (#37053) üzenetére


gzbotii
veterán

Szerintem meg lenne. Ha meg lenne hirdetve, Logouton is, jelentkeznének emberek. Sokan járnak is is vissza csak ép nem írnak be a topicba, megnézik ki miket rakott be.... Én is 2 naponta checkolom de kb havonta rakok be valamit. Vagy ritkábban.

Egyébként egy közösségépítő kezdeményezésere biztos lehetne...meg a jutalmat is meg lehetne oldani.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#37055) artiny


artiny
őstag

(#37056) TigerCat válasza gzbotii (#37054) üzenetére


TigerCat
nagyúr

A topicit rendszeresen nézem, nincs sok kedvem hegesztgetni, viszont ha lesz verseny, biztos követem majd. Szóval, hajrá!

A munkahelyi gépem Windows, a privát Mac. Utóbbit (Mavericks) nem lehet annyira személyre szabni, mint a másikat, de tettem fel téli hátteret.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#37057) RaZroX válasza TigerCat (#37056) üzenetére


RaZroX
addikt

Lehet ezt hegeszteni, csak kevesen csinálják :D Mert ugye a tökéletesen nem lehet javítani ;]

This is the way

(#37058) Kuruc2 válasza RaZroX (#37053) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Ez az elég szerintem relatív. Nekem 5 nevező is már verseny lenne. :)

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#37059) RaZroX


RaZroX
addikt

This is the way

(#37060) TigerCat válasza RaZroX (#37057) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Őszintén?! Messze nem tökéletes, de jól használható. Kinek a pap, kinek a papné...
A gyári ikonokat nem szeretem, a hátteret is cserélgetem, de a többi nem rossz. Lehet, hogy kinevetsz majd, de a dock helyett a tálca jobban bejönne. A felső fix menüsor nélkül.
Összességében azért elég cool a cucc...
:-)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#37061) Scooter86101


Scooter86101
tag

Na elkezdtem újra én is a témát :) még nem a legvége .. de folyamatban :) :)
Kellemes Karácsonyt mindenkinek .. :)

(#37062) RaZroX válasza TigerCat (#37060) üzenetére


RaZroX
addikt

Ez tök szubjektív dolog, kinek mi :D
Én pl így imádom ahogy van. Csak a hátteret cserélgetem.

This is the way

(#37063) Rimuru válasza RaZroX (#37062) üzenetére


Rimuru
veterán

Te alma fanatikus. ;]

Vigyázat, csalok!

(#37064) RaZroX válasza Rimuru (#37063) üzenetére


RaZroX
addikt

És büszke ;]

This is the way

(#37065) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Örömmel jelentem, hogy a versenyszervezés megkezdődött. Most a hagyományos desktop szépségverseny kerül sorra, azaz mindenki szabadon választható háttérrel nevezhet. A részletek később ! :R

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#37066) alratar válasza pocokxx (#37065) üzenetére


alratar
addikt

Hoppá, nekem már meg is van mivel fogok nevezni! :)

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#37067) RaZroX válasza alratar (#37066) üzenetére


RaZroX
addikt

Szintén

This is the way

(#37068) F34R válasza pocokxx (#37065) üzenetére


F34R
nagyúr

Most nem azert hogy beleszoljak de ez igy nem fer. Mikor lesz kulon Linux desktop veseny vagy Mac OS destop verseny ? mert mondjuk 50 nevezobol 40 window akkor annak eselytelen az egesz ha mas operacios rendszerrel rendelkezik.

(#37069) Bjørgersson válasza F34R (#37068) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Vagy legalább azokat külön értékelni.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#37070) pocokxx válasza F34R (#37068) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Talán, mert, ha lenne, akkor minden nevező helyezett lenne... Összességében nagyon kevesen használják ezeket a rendszereket. 4 linux és 3 Mac volt a legutóbbi versenyen (50-ből) Ráadásul az egyik Mac OS dobogós lett. Ebből talán az is látszik, hogy akkora különbségek nincsenek a rendszerek testreszabhatósága között, ami indokolttá tenné a külön kategóriát.

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#37071) Rimuru


Rimuru
veterán

Szerintem ahhoz kevés Linux, vagy OSX használó van, inkább a találékonyságot és ügyességet kéne díjazni , nem azt hogy letölt innen onnan ezt az és azt kirakja. Inkább olyan korlátozás kéne hogy programokat megadni és használja azt ami tetszik neki. Én azért se nevezek mert csináltam magamnak témát, rajtam kívül kb senki nem tudja értékelni, "asztalra" nem rakok ki semmit arra ott van a panel így értelmetlen.

Vigyázat, csalok!

(#37072) Jorus válasza F34R (#37068) üzenetére


Jorus
nagyúr

Én eddig kétszer értem el dobogós helyezést a versenyeken és mindkétszer OS X-szel. Persze könnyebb lett volna, ha csak OS X-ek vannak az adott kategóriában, az tény. Ahogy az is, hogy sokkal szűkebb a lehetőségek köre modolás terén. Linuxot nem ismerem, így arról nem tudok nyilatkozni érdemben. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#37073) pocokxx válasza Rimuru (#37071) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Szerintem azzal, hogy letölt valamit még alapvetően nincs gond. Azt is neki kell ízlésesen összehangolni. Nyilván, ha feltűnő a hasonlóság egy már másnál fellelhető asztallal, akkor azt a zsűri is megfelelően kezeli. A korlátozásnak sem látom értelmét, csak tovább csonkítaná az amúgy is csekélyke érdeklődést.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#37074) Rimuru válasza pocokxx (#37073) üzenetére


Rimuru
veterán

Én úgy gondolom hogy azok jók arra hogy lássa az ember azt hogy miket lehet csinálni, megértse a működését senki se úgy születik hogy tud mindent. :) A program korlátozás meg részben olyan lenne mint az egységes háttér, jobban kijöhetnek különbségek tudásban, kreativitásban, viszont unalmassá is teheti (bár ez háttér esetén igaz inkább). Végül is meg a többség ugyanazt használja ilyen esetben meg azért értelmetlen.

Vigyázat, csalok!

(#37075) RaZroX


RaZroX
addikt

Én szerintem egy régi Windows-os Dekstoppal fogok nevezni, mert nem akarom szétmodolni a jelenlegi rendszert. Jó ez így ahogy van :D De aztán ki tudja még, hogy mi lesz..

This is the way

(#37076) gzbotii


gzbotii
veterán

Szerintem en is benevezek, ha lesz idom osszedobni egy asztalt.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#37077) F34R válasza pocokxx (#37070) üzenetére


F34R
nagyúr

szerintem ez marhara nem igy van, nem harman meg negyen hasznalnak Mac OS-t meg linuxot itt a forumon sem. Te is irtad 50-bol 4 illetve 3 kulombozo nem windows akkor igy valaha is nyerhet szerinted ? Eleg lenne logouton egy bejegyzes rola hogy talan az emberek elgondolkoznanak rajta mert igy azt lehet leszurni hogy ugy is kevesen indulnanak. Es ahogy colomb is irja en sem indulok pont emiatt, mert nem tudna senki sem ertekelni (foleg hogy azt sem tudjak mi az) a zsuri meg egyebkent is reszlehajo volna.

(#37078) atesz117 válasza F34R (#37077) üzenetére


atesz117
aktív tag

" Es ahogy colomb is irja en sem indulok pont emiatt, mert nem tudna senki sem ertekelni (foleg hogy azt sem tudjak mi az) a zsuri meg egyebkent is reszlehajo volna."
:U

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A34 5G

(#37079) Barthezz2 válasza F34R (#37077) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Aztán miért is? Ha én zsűrizek, pont lesz..om, hogy win, vagy linux, vagy osx, csak legyen meg a ránézek, és ez marha jó érzés. Ezt ki, mivel, min, hogyan éri el, az marhára nem érdekel. Mellesleg nekem pl pont tetszenek a dock-ok(én is használok win-en), úgyhogy maximum osx felé lehetnék akkor részrehajló(de nem vagyok), hiába van win-em.

Ez így hülyeség amit mondasz. Elég könnyű belátni, hogy arányaiban sokkal kevesebben használnak világszinten is linux vagy osx rendszert, így az itt is arányaiban kevesebb osx/linux nevezőből, jóval kisebb az esély, hogy mac vagy linux desktop kerül top1-be. De egyénileg nézve ugyan olyan esélye van, mint akár milyen másik desktopnak, csak összességében nézve van nagyobb esély win-es győztesre, tekintve, hogy több ilyen nevezett asztal van.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#37080) artiny


artiny
őstag

(#37081) Jorus válasza Barthezz2 (#37079) üzenetére


Jorus
nagyúr

Azért azt is tegyük hozzá, hogy épp az OS-ek közötti jelentős, penetrációbeli eltérésből fakadóan Windows környezetben nagyságrendekkel könnyebb olyan desket faragni, amire ránéz a zsűri, és megvan neki a marha jó érzése. Pusztán azért, mert több, jobb szoftver van rá, amely szoftverekre többen, jobb kiegészítőket készítenek, amit már csak jó érzéssel össze kell válogatni a felhasználónak. Ehhez képest OS X-en elég szűk a lehetőségek köre, plusz macerás is összerakni vmit a shell scriptekből, ahol a max látvány az, hogy betűtípust és színt lehet választani egy adott információnak. Ezen felül a dock elemeit tudod megváltoztatni, és a menü színeit. Slussz.
Windows alatt sokkal-sokkal több lehetőség van minderre, ráadásul szinte mindenből van kész modul, csak fel kell tenni. Persze kell hozzá ízlés, meg rutin meg minden, de az nem lehet vita tárgya, hogy sokkal könnyebb Win alatt összerakni egy ízléses desket, mint OS X-en.
Linuxon ez meglátásom szerint talán még fokozottabban van jelen, bár ehhez bevallottan nem értek. Ugyanakkor látom a topicban zajló linuxos párbeszédekből, hogy egyes kollégák mit össze reszelnek, szögelnek azért, hogy a végén legyen valami szögletes, recés, kezdetleges izé az asztal helyén. Rengeteg munka van vele, nekik, akik tudják ezt, nyilván sokkal értékesebb is emiatt, és az is nyilvánvaló, hogy a full pragmatikus linux deskekhez képest csillogó-villogó infocentert hoztak létre például. De egy túlnyomórészt windowsos deskeket felvonultató sorban a sor végén fognak kullogni így is.
Tehát nem csak azért van kisebb esélye OS X-es vagy linuxos deskkel induló felhasználónak egy adott versenyen, mert kevesebben vannak, hanem azért is, mert ebből (is) fakadóan a lehetőségek köre is szerényebb.
Mindemellett abban a kérdésben, hogy van-e értelme külön OS-szerinti bontásban rendezni a versenyeket, azon álláspontra vagyok kénytelen helyezkedni, hogy a versenyekre átlagosan nevezők sajnálatosan alacsony száma miatt nincs.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#37082) Bjørgersson válasza artiny (#37080) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Kicsit perverz az a dock azzal az oldschool Windows témával. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#37083) H_András válasza Bjørgersson (#37082) üzenetére


H_András
tag

:Y Én is kifejezetten szeretném elkérni a háttérképet minél nagyobb felbontásban ha lehet :DDD

Az ember egész életében gyermek marad, csak a játékai változnak / Sarcasm - because beating the shit out of people is illegal

(#37084) artiny válasza H_András (#37083) üzenetére


artiny
őstag

este felteszem ;]

(#37085) F34R válasza Barthezz2 (#37079) üzenetére


F34R
nagyúr

Egyedul vagy zsuri ? szavaztal mar Mac OS-re ? es egyedul a dock miatt tetszik..... fogadjunk hogy lenne meg rajtunk kivul is 10-12 ember aki nevezhetne linuxal es Mac OS-el, vagy nem foglalkoznak/erdekli oket/nem latnak eselyt benne stb.... Jo hogy igy megy a desktopverseny de speciel ket kor utan rajottem hogy itt nem fog nyerni max csak windowsos.

[ Szerkesztve ]

(#37086) Bjørgersson válasza artiny (#37084) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Én nem adnám oda senkinek. ;]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#37087) atesz117 válasza F34R (#37085) üzenetére


atesz117
aktív tag

"ket kor utan rajottem hogy itt nem fog nyerni max csak windowsos."

Már bocs' hogy beleszólok, de ez egy olyan feltételezés, ami nagyon nem tetszik. Eddig csak az utolsó két versenyen volt zsűrizés, (a korábbiakon közönségszavazás volt), és ha lett volna olyan Linuxos, vagy OS X-es asztal, ami jobban tetszett volna a Wineseknél, akkor arra szavaztam volna. A mostani versenyen is arra az asztalra fogok több pontot adni, amelyik a legjobban tetszik, teljesen hidegen hagy, hogy az éppen milyen oprendszer

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A34 5G

(#37088) Kuruc2 válasza pocokxx (#37065) üzenetére


Kuruc2
senior tag

:C

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#37089) Lathronos válasza Jorus (#37081) üzenetére


Lathronos
őstag

Verseny... Szerintem nem erről szól a dolog. Szerény egyéni véleményem szerint a lényeg az, hogy amit alkotunk az nekünk tetszen. Aztán felrakjuk ide a művünket, hogy mások is lássák, és esetleg egy két jó tanáccsal segítsenek a tökéletesítésében vagy művünk megihlessen másokat. Az operációs rendszer lényege úgyis a stabilitás, ezt az OSX és Linux fejlesztők jól tudják. Amellett az OSX ugye célszoftver, kifejezetten professzionális feladatokra fejlesztve úgymint videoszerkesztés, zeneszerzés, stb. A kényelmi funkciók úgymint játék, MS szoftverek futtathatósága csak extra. Ami a GNU/Linuxokat illeti, a fejlesztők számára a legfontosabb a stabilitás, INGYENES OS BIZTOSÍTÁSA BÁRKI SZÁMÁRA és a biztonság. Ezért is nem nyitnak benne szépségszalont. Persze ettől függetlenül WINE alatt megy a Rainmeter. :D

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#37090) F34R válasza Lathronos (#37089) üzenetére


F34R
nagyúr

rainmeter , mikor a conky ezerszer testreszabhatobb.........

(#37091) vandeminek válasza Lathronos (#37089) üzenetére


vandeminek
tag

A linux nagyon nem abban merül ki, hogy ingyenes os biztosítása meg biztonság... Linux alatt gyakorlatilag bármit átalakíthatsz a kinézetben, tök mindegy hogy kde, gnome, xfce, lxde vagy valamilyen tiling wm. Ha rákeresel a google-ben elég sok szépségszalont fogsz találni linuxokra :DDD

(#37092) karlkani válasza F34R (#37090) üzenetére


karlkani
aktív tag

Windowson a nagy többség Rainmetert használ (aki itt megosztja az asztalképét). Ha Conky ezerszer jobb, akkor nem értem felháborodásodat a hozzászólásaidban, pocokxx által közölt versennyel kapcsolatban. Én sosem használtam Windowson kívül más operációs rendszert, s nagy valószínűséggel nem is fogok. Tetszenek a nem Windowsos képek is, a lényeg, hogy megfogjon. Linkelnek itt rengeteg Windowsos képet, melyeken csak mosolygok, hiába, nem vagyunk egyformák, mindenkinek más az ízlése... más az enyémmel van így, de őszintén? Le...rom. Ja, én nem vagyok zsűritag, csak kikívánkozott belőlem... :DDD

(#37093) F34R válasza karlkani (#37092) üzenetére


F34R
nagyúr

conky es a rainmeter is egy tool, eleg keveset tesz hozza az erdemi munkahoz, az amikor a terminaltol kezdve, vim-et, htop, file manager-t bongeszot szabsz teljesen szajized szerint abba van munka. Nem ismered a linuxot akkor felesleges is volt a hsz-d.

Viszlat.

(#37094) Rimuru válasza F34R (#37093) üzenetére


Rimuru
veterán

Ez annyiban nem állja meg a helyét hogy az itteni verseny arról szól amit az ember a legkevesebbet lát a háttere és amit arra pakolt rá (ami nekem tök üres, nincs is telepítve semmi amivel rakhatnék oda valamit). Ezzel tudnék nevezni. ;]

Vigyázat, csalok!

(#37095) karlkani válasza Rimuru (#37094) üzenetére


karlkani
aktív tag

Te legalább érted mire céloztam...

(#37096) RaZroX


RaZroX
addikt

Pörög a topic :C

This is the way

(#37097) Lathronos


Lathronos
őstag

Én pedig ezzel tudnék nevezni, amivel labdába sem rúgnék. :DDD De nekem megfelel így ahogy van az asztalom. És én is a GNU/Linux tábor tagja vagyok.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#37098) Barthezz2 válasza F34R (#37093) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Őszintén, életed múlik ezen? Ha nem, akkor sürgősen be kellene fejezni ezt a stílust mert rajtad kívül mindenki fogja a lényeget, csak te nem.
Ha nem tetszik a verseny, nem indulsz, vagy csinálsz sajátot. Ha mindenki hülye a linuxhoz, csak te nem, akkor hajrá, csinálj egy desket, ami leveri mindenkiét. Ja, tudom, úgy se szavaz rá a zsűri, mert linux :W

De ez amit itt napok óta lerendezel, már egy kicsit sok, ne is haragudj. :(

Everybody lies.

(#37099) krisz4b70


krisz4b70
aktív tag

Első próbálkozásom, teljesen kezdő vagyok szóval nem nagyon nyúltam bele a dolgokba, vélemény?:D

Meg esetleg van olyan program amivel megtudom változtatni a tálcán lévő ikonokat?

(#37100) Jorus válasza krisz4b70 (#37099) üzenetére


Jorus
nagyúr

1. hsz-t nézd át, sok hasznos dolgot, ötletet találsz.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Kinek milyen a desktopja? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.