Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Kikapcsolnám az egyik winchesterem (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Gulliver


Gulliver
tag

Már vagy 4 napja keresek a neten olyan progit amivel kikapcsolhatok 1db hdd-t. Ez az egy hdd csak backup-ra van betéve és olyan zúgása van mint egy lónak. Ezt akarom kikapcsolni ha a mentést befejeztem, ha pedig megint biztonsági mentést akarok eszközölni akkor újra bekapcsolni. Olvastam fórumokat, és írtak az energiagazdálkodás opcióról XP alatt, hát én ott nem tudtam kiválasztani melyik winchestert lője le. Előre is köszönet!

Big and small in one time...

(#2) fene_vad válasza Gulliver (#1) üzenetére


fene_vad
senior tag

pakold 1 rack-be, aztan ha hasznalnad, restart es bekapcsolod, ha nem, akkor nem is kap aramot.

(#3) fero02 válasza Gulliver (#1) üzenetére


fero02
veterán

Én még nem hallottam lovat zúgni. ;] :DDD

Vegyél neki vmi olcsó kis külső tároló izémizét és azokon ált. van power gomb is. Simán leválasztod, mint egy pen drive-ot és lehúzod és kikapcs. ;)

(#4) Gulliver válasza fero02 (#3) üzenetére


Gulliver
tag

Ez a ló zúg! :) racket nem vennék a low profile PC-mbe akkor invesztigálnom kéne pár ezrest... Most addig jutottam hogy a hardver-managementnél leaktiváltam a winyót, nem is jelenik meg mint meghajtó... annyira megörültem neki hogy ki is vettem az ágy alól a gépet rendes sztali helyére, de úgy tűnik még így is zúg...

Big and small in one time...

(#5) fero02 válasza Gulliver (#4) üzenetére


fero02
veterán

A brekket :DDD nem én mondtam :P

Ha meg ágy alatt van a gép, akkor sztem a külső megoldás a legjobb. Rádugod amíg kell, utána bevágod a fiókba és jóccakát. ;)

[ Szerkesztve ]

(#6) dabadab válasza Gulliver (#1) üzenetére


dabadab
titán

Allitsd be a spindown idejet vmi alacsonyra. A beepitett windowsos power managementnel sajnos csak az osszes HDD-n egyszerre lehet allitani, de biztos van vmi kis util, amivel kulon-kulon is be lehet allitani (ha Linuxod van: "hdparm /dev/hdb -S 10")

DRM is theft

(#7) Gulliver válasza fero02 (#5) üzenetére


Gulliver
tag

Tudom, hogy nem te írtad a racket csak egybe válaszoltam. Ha leveszem a PC fedelét akkor az alap winyónak is nagy a hangja...

Big and small in one time...

(#8) Gulliver válasza dabadab (#6) üzenetére


Gulliver
tag

A power managementtel kikapcsol a winyó 3 perc után. De ha megnyitok egy fájlkezelőt akkor felzümmög megint. És az hogy leaktiválom nem segít semmit, igen egy kis progi kellene valami hdd manager ami lekapcsolja egyszerűen az adott wonyót, de még google nem adott nekem ilyet eddig, komolyan keresem. Linuxot ma telepítettem, aztán lemondtam róla mert nem találtam meg a cuccaimat, meg hogy hol mit kell csinálni. A wine-t se tudtam használni, mert 1 csomó wines progira van szükségem. Szóval 1előre marad a winxp és egy progi... ami még nincs

Big and small in one time...

(#9) Csiszike válasza Gulliver (#8) üzenetére


Csiszike
tag

Progi, ami már van...

revoSleep
[link]

(#10) Gulliver válasza Csiszike (#9) üzenetére


Gulliver
tag

Igen ezt már megtaláltam, de ez ugyebár x64 és x86-os rendszerre íródott, nekem meg x32-es windowsom van, tudom nem írtam.

Big and small in one time...

(#11) parandroid válasza Gulliver (#10) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Az x86, és amit te x32-nek írsz, ugyanaz. Az x86 architektúra 32 bites, ez után készültek a 64 bites Windows változatok, amiket szokás x64-ként jelölni.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#12) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

én most csak egy kicsit röhögök

[ Szerkesztve ]

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#13) greatchaos


greatchaos
addikt

én nemkicsit nevetek. miért nem lehet eltávolítani a tápcsatlakozását a nem használt hdd-nek?
több oka is lenenennek, pl: ha belecsap a gépedbe a villám, akkor a kikapcsolt hdd (backup hdd) sértetlen marad

(#14) Male válasza greatchaos (#13) üzenetére


Male
nagyúr

Gondolom, mert menet közben kéne neki ki-be kapcsolni...

Vagy mert nem akar minden backupnál gépet szerelni...

[ Szerkesztve ]

(#15) greatchaos válasza Male (#14) üzenetére


greatchaos
addikt

csak tán nem ment folyton folyvást. vagy ha igen, akkor miért smucigoskodik két különböző (HANGOS) hdd-n? ha komoly munkáról van szó, akkor egy raid tükör, aztán nincs hibalehetőség

(#16) Male válasza greatchaos (#15) üzenetére


Male
nagyúr

Nem tudom milyen sűrűn ment.. lehet naponta... és az is lehet, hogy valamiért nem állíthatja le a gépet. (vagy a szerelés nem megoldás,mert nem fér hozzá olyan könnyen)

Raidnél is van hibalehetőség... főleg a jókis olcsó változatoknál.

( Amúgy korábban én is kerestem ilyet... nekem a csak adattároló vinyóm volt, amit jó lett volna lekapcsolni időnként... de nem találtam megfelelő programot. )

[ Szerkesztve ]

(#17) greatchaos válasza Male (#16) üzenetére


greatchaos
addikt

akkor venni kell egy usb-s racket, amit akkor választassz le, amikor akarsz és csatlakoztatsz amikor akarsz

(#18) Male válasza greatchaos (#17) üzenetére


Male
nagyúr

Igen.. ma már ezt meg lehet tenni (amikor én kerestem, akkor USB 1.1 volt csak...).

Viszont jókis prociterheléssel megy, és amiket én használtam rohadtul nem voltak megbízhatóak... ráadásul pénzbe kerül, és még macerásabb is, mintha két kattintással egy programban le tudod állítani. (persze így meg a táp ki tudja nyírni a lekapcsoltat is szemben az USB-ssel.)

(#19) greatchaos válasza Male (#18) üzenetére


greatchaos
addikt

sztem ez inkább már a kifogások témája, de ha valaki megbízható dolgot akar, akkor szvsz ne msajnálja a rá a pénzt, ha jót akar, vagy csinálja ingyé, kókány munkát, aztán viselje az esetleges következményeit. egy usb-s rack sem egy olyan összeg mára, amit ne lehetne kibírni

(#20) Male válasza greatchaos (#19) üzenetére


Male
nagyúr

Szerintem meg ő keres egy ilyen programot... nem azt kéne firtatni, hogy miért is kell neki :U

(#21) commanDOS


commanDOS
senior tag

Ha SATA a vinyód és NForce lapkakészleted van, akkor létezik egy Hotswap(?)
nevezetű támogatás, így a vinyót bármikor lecsatlakoztathatod, mint egy USB-s cuccot.
Ha a fent említett feltételek egyike sem áll fenn nálad, akkor nem szóltam :)

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#22) Csiszike válasza Gulliver (#10) üzenetére


Csiszike
tag

32 bites XP Home SP2 mellett használom, teljes megelégedéssel.
De csak keresgélj tovább ... :o

(#23) Gulliver válasza parandroid (#11) üzenetére


Gulliver
tag

aha... na akkor mindjár ki i próbálom. Kösz.

Big and small in one time...

(#24) Gulliver válasza Male (#20) üzenetére


Gulliver
tag

Kösz a védelmet, úgy van ahogy írtad csak egy progi kéne ami két backupolás közt lealtatja a hhd-met nem tudom a krokodilosnak mi a baja. Nekem fonto a mentésem, de pénzem nem sok, lehet hogy ő még ilyet nem élt át... És lehet röhögni is, szerintem teljesen normális dolgot kérdeztem.

Big and small in one time...

(#25) Gulliver válasza commanDOS (#21) üzenetére


Gulliver
tag

Nem SATA, ATA

Big and small in one time...

(#26) Gulliver


Gulliver
tag

Most pont tápról leválasztással kapcsolom, ki de ahogy fentebb írták nem akrom a gépet mindig ki be kapcsolni emiatt.

Big and small in one time...

(#27) Gulliver


Gulliver
tag

Mindjárt ki is próbálom, kikapcs, bekapcs...

Big and small in one time...

(#28) shtml válasza Gulliver (#27) üzenetére


shtml
őstag

A gép indításakor gond szokott lenni, ha a winchesterről le van húzva a táp, de az adatkábel be van dugva. A szgép érzékeli a HDD jelenlétét, de hibásnak ítéli meg, mert nem kap tőle adatot.

Pontosan már nem emlékszem, milyen gondot okozott ez nekem, de volt, azt tudom. Talán a gép nem indult el.

[ Szerkesztve ]

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#29) Gulliver válasza Csiszike (#9) üzenetére


Gulliver
tag

Köszönöm minden NORMÁLIS fórumozónak, kifejezetten Csiszikének és az adminnak aki segített a probléma megoldásában. A revosleep rendesen műkszik egyszerűen lekapcsolta a winyót, és nincs vele gondom. Az x86-ot nem máshogy értelmeztem, de köszönöm a helyreigazítást. greatchaos-nak és Thulcandra-nak pedig: Vannak olyan emberek akik segíteni szeretnének és vannak akik csak röhögni a másikon...

[ Szerkesztve ]

Big and small in one time...

(#30) Racecam válasza Gulliver (#29) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Akkor, ha nincs ellenedre, ezzel be is zárom a topicot, mivel a probléma megoldódott.

Com'è diverso il mondo visto da qui

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Kikapcsolnám az egyik winchesterem (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.