Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) azbest


azbest
félisten

Ha jól sejtem, nálunk ez eleve elérhetetlen volt, mert nem vagyunk célpiac az amazon számára.

(#2) sb


sb
veterán

Csak gondolnom kellett rá.
Múlt héten kerestem rá, pontosan milyen megoldással, erőforráshasználattal működik, mert felmerült, hogy hasznos lenne nekem és megnézném - egyelőre még w10-et használok.

Akkor ez ennyi volt.
Next, please!
:)

[ Szerkesztve ]

(#3) Pikari


Pikari
őstag

Végülis az elmúlt évtized egyetlen említésre méltó windows featúráját sikerült kicsinálni. Helyes. Ne zavard meg az ellenségedet, amikor hibázik.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#4) martonx válasza Pikari (#3) üzenetére


martonx
veterán

Én is nagyon vártam, de időközben rájöttem, hogy baromira nem hiányzik. Pláne úgy, hogy ez nem Google integrációt jelent.
Akkor lett volna értelme, ha ez úgy működött volna, hogy Windowsban ugyanúgy belépek a Google Accountomba, mint Androidon, és attól kezdve automatikusan jönnének pl. a mobilra kapott SMS-ek, mindenféle egyéb notification, mintha csak egy az egyben le lenne klónozva a telefonom PC alá.
Ettől viszont k...va messze volt, ergo értelme sem volt, és ahogy látom ezt mások is így látták, különben elterjedt volna.
Valami Phone integrációs hülyeség van egyébként windowshoz, de az igazán jól csak Samsungokkal működik, minden más telefonhoz viccesen fos (volt évekkel ezelőtt, amikor néztem, de gyanítom, hogy a helyzet azóta se változott).

Hm, lehet újra felrakom, teszek egy próbát vele.

Én kérek elnézést!

(#5) ilor14 válasza Pikari (#3) üzenetére


ilor14
tag

Melyik elmúlt évtizedre gondolsz? 2022-ben jött ki a WSA, ebben az évtizedben.
Amúgy a WSL-t valószínűleg sokkal többen használják, sokkal több ráció van benne, mint ebben van/volt.

(#6) Watchdog


Watchdog
aktív tag

Az mekkora húzás lenne, ha a Windows 12-ben megjelenne, mint rég várt újdonság... :DDD

(#7) Pikari válasza ilor14 (#5) üzenetére


Pikari
őstag

Úgy értettem, hogy az elmúlt 10 évben, csak pongyolán fogalmaztam. Kb 2015-ben jött a dx12 és kb akkortól van memóriatömörítés a windowsban. Azóta nem nagyon láttam lehengerlő újdonságokat, inkább csak visszafejlődést.

[ Szerkesztve ]

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#8) azbest válasza martonx (#4) üzenetére


azbest
félisten

nekem folyton rinyál a win11 nagyobb frissítés után, hogy kapcsoljam össze az android telefonommal, pedig nem használok virtuális android sem rajta. Phone link [link]
Az ettől független. (plusz fonyton office 365 és onedrive előfizetéssel traktál).

Meg van annak a veszélye, hogyha a pécé tudja kezelni a telefon sms-eit. Az apple esetén is úgy térítettek el fiókot és szereztek megerősítő kódokat például csaló átutalás indításához, hogy a laptopra bejutott kémprogi sms-ezett rajta a telefon nevében.

[ Szerkesztve ]

(#9) martonx válasza azbest (#8) üzenetére


martonx
veterán

Mondjuk ez igaz, hogy veszélyes tud lenni, mert biometrikus azonosítást leszámítva oda a 2FA...
Viszont számomra ez tudott volna az egyetlen értelme lenni, hogy gyakorlatilag egyben egyszerre tudsz mindenedet kezelni egy windows pc előtt ülve.
Ki akarna telefonos játékot PC-n futtatni? Vagy az androidos messengert? :D

Én kérek elnézést!

(#10) BiP válasza martonx (#9) üzenetére


BiP
nagyúr

Ki ne akarna?
Ezt akartad inkább kérdezni, gondolom.

Én rohadtul örülnék. Telefonon macerás pötyögni, meg néhány mobilos játékot szívesen nyomnék PC-n.

(#11) konzumpro


konzumpro
senior tag

Chromebookon meg működik jól. FydeOS alatt rosszul.

(#12) azbest válasza martonx (#9) üzenetére


azbest
félisten

ezt mondom, hogy szerintem ez a Phone link egy teljesen másik szolgáltatás, mint az android app futtatós. Szóval szerintem arra nem vonatkozik a megszűnés.

(#13) Semplar válasza BiP (#10) üzenetére


Semplar
őstag

Próbáld ezt, vagy ha nem boldogulsz vele, akkor ott vannak az emulátorok, Pl. [link]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#14) martonx válasza azbest (#8) üzenetére


martonx
veterán

Phone linket kipróbáltam, be kell ismerni évek alatt fejlődött ez, de még mindig harmatos lófing. Olyan alapvető dolgokat nem lehet benne csinálni, mint pl. SMS törlés :D
De legalább hívást indítani, fogadni már lehet, illetve állítólag az értesítések is átjönnek PC-re.
Még tesztelnem kell, nem túl lelkesítő eddig.

Ez nagyságrendekkel komolyabbnak tűnik: AnLink - Operate Your Phone on PC Desktop
Valami ilyesminek kellene lennie a hivatalos MS cuccnak.

[ Szerkesztve ]

Én kérek elnézést!

(#15) Solten válasza azbest (#1) üzenetére


Solten
addikt

Nem vesztettel vele sokat, volt vagy 5 ertelmesnek mondhato app az 50 kozul a store-jukban. Eleve halva szuletett otlet volt. A play store lett volna kiralysag meg vegre egy hasznos ficsor a Windowsban, de a Google nem ment bele.

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#16) azbest válasza Solten (#15) üzenetére


azbest
félisten

Anno próbáltam chrome os alatti androidot, de az sem tetszett. ha legalább a tévés appok elérhetőek lettekvolna telefonosok helyett :) Amazon-t firetv sticken használok, de kb az a pár streaming app van feltéve, amire előfizetésem van (és van ami itthon nem támogatott fireos-en ezért a play storeból szedettet kellett feltennem kézzel így is.)

(#17) Semplar válasza Solten (#15) üzenetére


Semplar
őstag

[link]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#18) Solten válasza Semplar (#17) üzenetére


Solten
addikt

Igen, tisztaban vagyok vele hogy lehetseges, a hivatalos tamogatasrol van szo.

Saor Alba

(#19) ledgeri válasza martonx (#9) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Majd nézz utána miért is megy a BlueStacks szekere úgy, ahogy!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#20) martonx válasza ledgeri (#19) üzenetére


martonx
veterán

Tudom az volt is fent a gépemen, PC-n androidos játékokra tökéletes volt.

Én kérek elnézést!

(#21) ledgeri válasza martonx (#20) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Akkor a kérdésedet nem értem kontextusában..., de mindegy: ha használtad is, ismered!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#22) Sirus86


Sirus86
tag

Ez is szep huzas volt! Beetetes,aztan megoles. Windows mobile , ez es meg ki tudja mi meg :( Nagyon szep.

És mondá az Úr: És legyen immáron a kocka, tetraéder!

(#23) bteebi


bteebi
veterán

"de a Google csomagkezelőjével azért nem annyira triviális a programok telepítése, hogy azt bárki meg tudja oldani."

És kit érdekel az, ha a nagyon egyszeri userek nem tudják megoldani? Aki ügyesebb, az majd megcsinálja, amire akarja/lehet, de ne döntsék már el ezt is helyettünk, hogy tulajdonképp nem is kell ez (se) nekünk. :U

#15: "A play store lett volna kiralysag meg vegre egy hasznos ficsor a Windowsban, de a Google nem ment bele."

De ez így miért jó a Google-nek? Rengeteg PC van. Vagy többet számít az, hogy pl. telefon(vásárlás)hoz van kötve az ember, ha androidos programokat akar használni?

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.