Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kész vagyok... -a szakdolgozatommal (majdnem) :-) (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Agyasima


Agyasima
senior tag

Nos igen kész vagyok vele... majdnem. Még kell hozzá 1 kis befejezés, meg 1-2 táblázat, bibliográfia, de hol vannak ezek a pics@füst melók ahhoz a 66 oldalnyi szenvedéshez képest, amin túl vagyok!

Gratuláljatok!!!

Vagy szidjatok le, hogy már megint egy IQBlaster topic...(mongyuk ez nem fog érdekelni... :) )

A címét ne is kérdezzétek, mert lényegtelen, valami EU-s izé, tulajdonképpen 66 oldalnyi dögunalom...

Szóval most heppi vagyok, és ezt itt és most megosztom veletek...
Lazitás fog következni, mert az elmúlt héten ilyenből nem sok volt, és nem is soxor...

UFF, beszéltem!

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#2) Gh0sT válasza Agyasima (#1) üzenetére


Gh0sT
addikt

Gratula!

Nekem is össze kéne dobnom vasárnapig, mert ma volt a leadási határidő! Azért túl sokat nem akarok vele késni. :)

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#3) Agyasima válasza Gh0sT (#2) üzenetére


Agyasima
senior tag

Csak keményen, semmi izé!
(persze én már könnyen beszélek :)) )

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#4) Gh0sT válasza Agyasima (#3) üzenetére


Gh0sT
addikt

Te írtad az egészet, vagy innen-onnan szedtél hozzá azért anyagot?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#5) Agyasima


Agyasima
senior tag

Jujj valamit nagyon elfelejtettem:

YE_NO!
1000 hála meg ilyenek neked a segítségért, amit adtál! Hálám örökké üldözni fog! (Csal vigyázz utól ne érjen, mert akkor...)

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#6) Agyasima válasza Gh0sT (#4) üzenetére


Agyasima
senior tag

Saját munka - javarészt. Apróbb idézetek persze van benne, de szigorúan idézőjelben...:))

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#7) Tapsi


Tapsi
addikt

:C Gratula!!!!

(#8) Agyasima válasza Tapsi (#7) üzenetére


Agyasima
senior tag

THX, neked is!

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#9) Veron


Veron
őstag

kicsit OFF

Agyasima te cs-zel??
es ha igen subi-dubi serveren??

on

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#10) Veron


Veron
őstag

sorry tobbszor kuldte el...

[Szerkesztve]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#11) tildy


tildy
nagyúr

Ti ilyenkor csináltok szakdogát?Hát nem júniusban van államviszga?(lassan nekem is neki kéne ülni...)

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12) Alvin_ti4200 válasza Agyasima (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Gratuka, remélem nekem nem kell majd 3 év múlva ennyit körmölnöm:O Amúgy miről szólt az EU-n belül a dogád?

(#13) steveetm


steveetm
őstag

Lassan el kéne kezdenem nekem is írni mostmár:)
de nagyon nem tom hogy hozom össze azt a sok oldalnyi doksit:(
Üdv.: steveetm

(#14) hahaha


hahaha
tag

Gratula!
Nekem most kene nekiallnom ~10 oldalnak hasonlo temaban, de ahhoz sincs kedvem. A 66 oldal tehat hosi cselekedet.
Hogyan tervezed megunnepelni azt, h bekottetted?

''Dehát kezetfogtunk!!!''

(#15) ptiboy válasza steveetm (#13) üzenetére


ptiboy
senior tag

én se :DDD

:)

(#16) fokukac


fokukac
nagyúr

Nekem is kéne szakdogát írni, de még a témát sem találtam ki...
igazából nagyon nem fűlik hozzá a fogam,
és fogalmam sincs, hogy hogyan lehet bármiről is 60 oldalt írni....

:((

na levizsgázom, aztán majd kitalálok valamit....

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#17) Lortech


Lortech
addikt

Gratulálok! Lassan nekem is neki kéne ülni megcsinálni...
Bár lehet hogy előtte el kéne döntenem melyik fősulira fogok jelentkezni, meg ilyenek :D

Thank you to god for making me an atheist

(#18) Agyasima


Agyasima
senior tag

Nos megpróbálok mindenkinek válaszolni...

OFF
Veron: Nem CS-zek egyáltalán, de a szerver címe tetszik:)
Alvin: a dolgozat Az önkormányzatok és a csatlakozás probematikáját feszegeti, tényleg unalmas (nekem senki se mondja, hogy önszántából olvasgatná az Európa Füzetek eddig megjelent ötvenvalahány számát...)
Tildy: tudod vannak kereszfélévek, meg ilyenek...
Steveetm: csak le kell ülni, és el kell kezdeni írni. És csak írsz és írsz, és kész is vagy.
ptiboy: kopipaszta nem nyerő túlzottan :)

Izé nemtom ki kérdezte az ünneplést, de ma este, mivel már 1 hete nem láttam a barátnőmet, vszinű vele leszek. De még előtte 1-2 táblázat! :(

[Szerkesztve]

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#19) Agyasima válasza hahaha (#14) üzenetére


Agyasima
senior tag

Ja igen, hahaha:
Ha megmondod milyen témáról kell írnod és van vmi közöm a területhez, segítek, ha tudok.

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#20) tildy válasza Agyasima (#18) üzenetére


tildy
nagyúr

Tudom hogy vannak.De azt hittem államvizsga ugyanúgy évvégén van.Nekem egyébként sem tiszta teljesen ez a keresztfélév. Nálunk ha egy tantárgy bukta akkor félév bukta volt, ezért ez a fogalom számomra isemretlen....
(Mellesleg kreditrendszer miatt a most másodéves(első kredites évf.) infósok a tavalyi 120 főhöz képest 220an vannak legalább.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#21) Agyasima


Agyasima
senior tag

Lehet kőbe vésni a pillanatot....

Kész van... teljesen!
Hozzá se nyúlok többet, az biztos.

Éljen a maximális támogatási intenzitás!

:DDD

Este lesz 1 kis:
meg

nameg még..... hmm.....

[Szerkesztve]

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#22) hahaha válasza Agyasima (#19) üzenetére


hahaha
tag

mail ment.

''Dehát kezetfogtunk!!!''

(#23) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Én is elkészültem... Ma viszem nyomtatni és köttetni. :)

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#24) Agyasima válasza Gh0sT (#23) üzenetére


Agyasima
senior tag

Gratula, neked is! :)

hahaha: én válaszoltam ám neked, a mailboxos címedre, ami egy freemailes címről meg visszapattant... megkaptad azért? Vagy mi?

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#25) hahaha válasza Agyasima (#24) üzenetére


hahaha
tag

AAA!
Persze, h en vagyok a bena.:((
Lsz kuldd el ujra!

[Szerkesztve]

''Dehát kezetfogtunk!!!''

(#26) Ye_Nő válasza Agyasima (#5) üzenetére


Ye_Nő
tag

Mélyen tisztelt Agyasima Kolléga! Boldoggá tesz a tudat, hogy a hőn áhított szakdolgozat-védés immáron kézzelfogható közelségben leledzik, miképpen azon tény is, hogy '''az első EU-remekmű'' (ahogyan a hálás utókor majdan párás szemmel emlegetni fogja) befejezésére irányuló tevékenységében -- ha egy mikronnyit is, de -- segítségére volt az a csekélyke mennyiségű információ, melyet életem többszöri kockáztatásával bátorkodtam önnek továbbítani. :DDD

//OFF

Semmi kifogásom az ellen, hogy hálád üldözzön, na de hogy örökké, az egy kissé túlzásnak rémlik... Nem lehetne esetleg úgy intézni, hogy üldöz, üldöz, aztán egy pofa sör képében jó gyorsan utolér? :P

//FFO

''Hát - így.'' (Sík Endre Miklós) | ''A gazdasági fejlődés megköveteli Európa nemzeti határainak lebontását.” Lev Davidovics Trockij szovjet forradalmár | MS Windows is not the answer. MS Windows is the question. And the answer is: NO!!!

(#27) zaba


zaba
tag

Szakdolgozat? Diplomaterv? Számolj rá egy napot, hogy kinyomtatod, és végy két cd-t + 1 bizt. másolat, hogy ne legyen semmi baj. Ja papír se árt, meg új nyomtatópatron, az is el szok fogyni.

Red meat can kill ya'. Enjoy!

(#28) Drótszamár


Drótszamár
őstag

Én most kezdtem. Majd ha játszható állapotban lessz akkor lehet ''bétatesztelni'' :))

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#29) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Ezennel tudatom mindekivel, hogy elfogadták a szakdolgozatom. (jegyet sajna még nem tudok).

Holnap megyek államvizsgázni! :O Kezdek félni!

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#30) tildy


tildy
nagyúr

Én is eléggé a vége felé közeledek.Sajnos még nem adnám senkinek a kezébe oda, hiszen úgy dolgozom, hogy hol ide kapok bele, hol oda, mikor éép mihez van kedvem.Egyelőre 42 oldal van kész, de még nagyon nagyon sokminden hiányzik.

Addig is(nem belekötni!!!) egy kis összefoglaló az elejéről.Segítő hozzászólást természetesen elfogadok...
Illetve ha van valakinek jó kis wapos doksija azt is...

2. Rövid tartalmi összefoglaló

Mintegy két évtizeddel ezelőtt új kommunikációs eszköz kezdte meg világhódító útját: a mobiltelefon. Megvalósult az az álom, hogy a világ bármely országából bárki elérhet bárkit, nincs helyhez kötve, azaz akkor és ott tudja használni, akkor és amikor csak szeretné.

Napjainkban mind az üzleti, mind a magánszféra megköveteli a kapcsolattartást, a kommunikációt, az információ áramlását. Talán nem véletlen, hogy az informatika, a telekommunikáció, és mindezek mobilizált változatainak fejlesztése az évszázad kihívása.
A polgári életben mindennapossá vált mobiltelefonok nem tudják azonban még minden terület speciális igényét kielégíteni. A jelenlegi GSM rendszerek adatátviteli kapacitása még igencsak szűk keresztmetszetű, és lényegesen lassabb, mint az Internetes kommunikáció.

A GSM kezdeti időszakában a mobiltelefonos adattovábbítás az SMS és faxküldést, és a modemes felhasználást jelentette. Később egy új technológia ? a WAP ? kezdett lassan terjedni, egyre több WAP-képes eszköz jelent meg, azonban a kapcsolási díjak miatt luxusnak számított a használata. Az átalánydíj, illetve a GPRS bevezetése és használata lehetővé teszi a WAP szélesebb körben való elterjedését.

A kezdeti nehézségek ellenére a waptartalmak, wapportálok egyre elterjedtebbek. Ebben természetesen szerepet játszik a sebesség növekedése, a tartalom bővülése, a marketing eszközök, ahogy mindezt az ügyfelek felé kommunikálják, és természetesen a színes kijelzős mobil eszközök megjelenése is.

A JAVA illetve a PHP térhódítása révén a statikus WAP-oldalak mellett egyre nagyobb szerepet kapnak a dinamikus tartalom-szolgáltatások mobilizált változatai.
A dolgozat célja , hogy egy mobil meteorológiai rendszeren keresztül bemutassa a dinamikus WAP -portál tervezéséhez és gyakorlati alkalmazásához való ismereteket,valamint rövid áttekintést adjak a GPRS technológiáról. Az általam készített rendszer jelenleg a magyarországi siklóernyősők számára nyújt időjárással kapcsolatos információkat .





[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#31) Sárpac válasza tildy (#30) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Zutty én 127oldalasat csináltam annó
60oldal + melléklet+forráskódok!:))

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#32) tildy válasza Sárpac (#31) üzenetére


tildy
nagyúr

Najó de nálunk alapból melléklet nélkül 50-60nak kell lenni (szóköz nélkül 40 000 karakter...)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#33) Superman


Superman
nagyúr

Gratulálok Agyasima kolléga!

Tudom, mit jelent egy szakdolgozat megírása. Én kettőt is írtam. ;] Szerencsére mindkét téma érdekelt, úgyhogy tudtam dolgozni rajta. A bölcsész 75 oldal lett, az infomatikai 122. :DDD

(#34) tildy válasza Superman (#33) üzenetére


tildy
nagyúr

Mellékletekkel vagy anélkül?Ha anélkül, akkor nem kis munka...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#35) Latissimus Dorsi válasza tildy (#34) üzenetére


Latissimus Dorsi
senior tag


Grat.:C

Mi ma hajnal 2-kor fejeztük be az asszonyét:)
Tegnap beköttettük , hajnalra meg kész lett az interaktív cd. És már le is van adva:))
A téma: Fogyatékkal élő és megváltozott munkaképességü emberek foglalkoztatása.

Mod: Ja 105 oldal. Ebből 13 oldal a melléklet

[Szerkesztve]

MOS6510 > Intel P166 > Intel Cel400 > Intel Cel800 > AMD Athlon 2,0 Thunderbird > AMD Athlon 2,5 Barton > Intel Core2 Duo E6600 > AMD Phenom II N970 >Intel Core i5-4300U > Intel XEON E3 1505M v5 > ?

(#36) fokukac válasza Latissimus Dorsi (#35) üzenetére


fokukac
nagyúr

hova jár az asszonyod? :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#37) faster válasza tildy (#11) üzenetére


faster
nagyúr

Óvatosan azokkal a határidőkkel, nehogy úgy járj, mint én! Lekéstem a beadást, ezért csak októberben államvizsgázhattam. :D

[Szerkesztve]

(#38) Latissimus Dorsi válasza fokukac (#36) üzenetére


Latissimus Dorsi
senior tag

ELTE Bárczi Gusztáv Gyógyped. Főiskolai Kar

MOS6510 > Intel P166 > Intel Cel400 > Intel Cel800 > AMD Athlon 2,0 Thunderbird > AMD Athlon 2,5 Barton > Intel Core2 Duo E6600 > AMD Phenom II N970 >Intel Core i5-4300U > Intel XEON E3 1505M v5 > ?

(#39) fokukac válasza faster (#37) üzenetére


fokukac
nagyúr

ne rémísztgess... nekem ápr. 30. a határidő.
eddig még alig írtam.... na megyek is dolgozni.
csak előbb még procihűtőt cserélek...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#40) tildy válasza faster (#37) üzenetére


tildy
nagyúr

Én mindenképpen lekésem.:)
Május 26-án megyek haza, május 17 a határidő.A belső konzulens tanár szerint ( aki a szakirányvezetőm is egyben) megoldjuk valahogy.Ha másképp nem, valakire rábízom otthon a beköttetést, stb...
fokukac: te hogy állsz?Miról írsz?

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#41) Superman válasza tildy (#34) üzenetére


Superman
nagyúr

Mellékletekkel, de az volt a legkisebb dolog. Egy adatbázis teljes dokumentációja volt tulajdonképpen a szakdolgozat. Te miből fogod írni?

(#42) faster válasza tildy (#40) üzenetére


faster
nagyúr

Nálunk is hasonló határidő volt, (valamikor májusban, pontosan nem emlékszem), és rendesek voltak, mert június 1.-én még beadhattam volna, de lusta voltam, nem lett kész akkorra sem.

(#43) tildy válasza Superman (#41) üzenetére


tildy
nagyúr

Mobil meteorológiai rendszer dinamikus wap alapokon
vagy valami ilyesmi lesz a cím.Otthon megvan egy papíron.(Sok változat volt, volt mobil meteorológiai rendszer, akkor mobil időjárásjelző rendszer tervezése és készítése, akkor volt Dinamikus tartalomszolgáltatás wapon-mobil időjárásjelző rendszer)

Egyébként ez a szakdogám:

[L]http://pg.c2.hu/wap[/L]
Itt a metar és a széltérkép...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#44) Divi


Divi
aktív tag

Lassacskán nekem is el kéne kezdenem dolgozni rajta.
Már egy egy
- Érettségi
- Szak vizsga
- Sikeres felvételi
- Min. 4 év seggelés valahol
- egy jó ötlet
hiányzik!

És énis boldogan térhetek majd vissza ebbe a topicba, hogy beh' énis diploma kompatibilis vagyok :U :D

[Szerkesztve]

lá lá lá lá lá lá lá Lila Liba gá gá gá gá gá gá

(#45) Superman válasza Divi (#44) üzenetére


Superman
nagyúr

De milyen tárgyakat hallgattál és milyen szakos vagy?

(#46) Divi válasza Superman (#45) üzenetére


Divi
aktív tag

Hallgatott tárgyak:

-Irodalom
-Nyelvtan
-Tesi :D
-Matek :(((
-Programozás Gyakorlat
-Programozás Elmélet
-Számítástetchnika Elmélet |net topológiától perifériák működéséig minden
-Számítástetchnika Gyakorlat |felh. programok
-Informatika Tetchnika Elmélet | kapcsolások, tranyók diódák karakterisztája
-Informatika Tetchnika Gyakorlat | TINA kapcsolási szomulációs progi és ALT+TAB alkalmazása :DDD
-Fizika :U
-Történelem (Sleeping)
-Társadalom ismeret alias Történelem alias Sleeping :U

És még mindig hallgató vagyok de erre inkább úgy mondják Diák és programozói szak :D

lá lá lá lá lá lá lá Lila Liba gá gá gá gá gá gá

(#47) T 1000


T 1000
aktív tag

Hú, én is a végéhez közeledek, 72 oldal a hitelezés rendkívül érdekes fortéjairól....
remélem a hétvégén kész lesz.....

(#48) Wildmage


Wildmage
senior tag

Jelentem én is befejeztem életem immár második szakdolgozatát is, és alighanem lesz egy harmadik is olyan 3 év múlva :D :(

(#49) fokukac válasza tildy (#40) üzenetére


fokukac
nagyúr

Az argentin valutaválságokról írok. Volt nekik néhány az elmúlt 20-30 évben...
okok, magyarázatok, következmények, külső tényezők, az IMF vitatott szerepe, csupa nyalánkság.

2 hónapja 50-60 oldalas angol közgazdasági tanulmányokat olvasgatok.
ha nem ph!-zok, vagy b...szom a rezet... :D
ez utóbbi kettőre szívesebben hajlok, mint a szakdogaírásra. de hát egyszer túl kell rajta esni...

(IStenem, adj türelmet.... DE AZONNAL!!!!)

:DD

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#50) tildy válasza fokukac (#49) üzenetére


tildy
nagyúr

Miért hittem én azt eddig hogy te is informatikát tanulsz?Magam sem értem....

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kész vagyok... -a szakdolgozatommal (majdnem) :-) (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.