Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sube


sube
aktív tag

Nos, ide leirnám azt a kis történetet, ami minap ismerősömékkel esett meg, hátha tud vki vmi okosat mondani...
Ennel jobb helyet nem találtam ennek a topicnak...

Szóval, növérem és a párja vettek egy nagymotort egy Paksi motoros kereskedőtöl. Minden papírt megkaptak, eredetiseg vizsgálat is remek volt, emiatt nem volt okuk semmi rosszat feltételezni és meg is vettek...
Problema ott kezdődött, hogy mikor átakartak iratni a saját nevükre a motort, akkor derült ki, hogy a vásárolt jármű rendőrségi körözés alatt van(!). Igy már az is kérdéses, hogy hogyan kaphatott eredetisegvizsgálatra megfelelő papírt...
Első telefonok közt volt az eladó, aki azt állította, hogy nemtud semmitsem erről a körözéses dologról, hogy ő csak eladta és a pénzt visszajutatta a volt tulajnak. Szóval a volt tulaj megvan, csak o fizetni biztosan nem fog, mert így is több per van a nyakába és nem is tudna miből szóval visszaboltolas kizárva.
Ha elmennek a rendőrségre, hogy ez és ez történt, akkor a motort lefoglalja az APEH így a motor és a pénz is úszott... Ha perlik a kereskedőt vagy a volt tulajt akkor az rohadt sokáig is elhúzódhat és nem valószínű, hogy lenne belőle egyáltalán valami...

Na akkor, aki ÉRDEMILEG hozzátud szólni, esetleg van vmi köze ezekhez a szervekhez és tudja mi, hogy zajlik, kérem írja le... THX!

(#2) Stimpy


Stimpy
aktív tag

Hy.

Először is kérdés,hogy miért körözik a gépet?Mert pl,ha ''csak'' egy gyorshajtás miatt,rendszám alapján,akkor talán nem olyan bonyolult az ügy.Ha viszont komolyabb dolog miatt,akkor értesíteni kell a zsarukat,nehogy még nagyobb legyen a baj.Szvsz viszont a kereskedő kötelezhető a visszafizetésre,mivel nem járt utána annak,hogy mit is ad el.(komolyabb esetben orgazdaság)

Tegnap beállított hozzám egy Tyrannosaurus Rex és Hamlet. Volt nagy dinóm-dánom!

(#3) sube válasza Stimpy (#2) üzenetére


sube
aktív tag

Ugy tunik meglesz oldva a dolog, mivel nem a motort, hanem a torzskonyvet korozik. Ha jol tudom amiatt mer nem volt kifizetve a motor minden reszlete.

(#4) LuckyL válasza Stimpy (#2) üzenetére


LuckyL
őstag

Egyetértek, szerintem is a kereskedő a hibás, mivel te elvileg vele létasítettél szerződéses viszonyt.

cryptot minden termékemért elfogadom

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.