Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2601) Arcanis


Arcanis
aktív tag

Én is csináltam egy válzotatot ebből. Újrarajzoltam a bendzsót, kicsinyítettem rajta, plusz kb 10°-kal meredekebben tartja a figura, de még így sem az igazi...

Gifek: (56x52) és (22x20)

[ Szerkesztve ]

(#2602) Arcanis válasza Arcanis (#2601) üzenetére


Arcanis
aktív tag

Ha még kisebbre veszem a banjo-t, akkor tán jobb a helyzet:
(61x52) (24x20)

(#2603) koxx válasza Arcanis (#2601) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Próbálkoztam egy kicsit én is

[ Szerkesztve ]

(#2604) Tamoo válasza Arcanis (#2601) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Méretben kb. az a jó amit koxx csinált. Húrokat szerintem érdemes lenne leszedni, ill. a bal szemgolyóját egy kicsit nagyobbra (vagy igazítani), hogy ne "olvadjon bele" annyira a kontúrba.

(#2605) Wyll válasza Tamoo (#2604) üzenetére


Wyll
őstag

Sztem méretben Arcanisé is elmegy még. És annak nincs levágva se a farka. Mindkettőn maszatos egy kicsit a haja. A gitár alja Koxx-én kissé lapos lett, a másikon meg vastag. Előbbin viszont szebbek a húrok, és egyenletesebbek a vonalak. Végül Koxx-én keveslem, Arcanisén meg sokallom az élesítés effektet (sharpening).
A kettő előnyeit kéne valahogy egybegyúrni. Szerintem. :B
(Hogy ne csak belepofázzak, természetesen vállalom, ha gondoljátok és küldtök fájlokat.)

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#2606) Arcanis válasza Wyll (#2605) üzenetére


Arcanis
aktív tag

Innen letölthetitek a psd-ket. Nekem most nincs időm már variálni vele, max estefelé
[madar_banjo_final.psd]
[madar_banjo_final2.psd]
Húrokat a másodikba már én sem raktam, és valóban túl sok lett az élesítés:
így tán kicsit kevesebb.
De a szemét tényleg ki kellene dülleszteni.

[ Szerkesztve ]

(#2607) mastah


mastah
csendes tag

Sziasztok!
Igaz nem vagyok rá jogosult , de azért vesztenivalóm nincs ha megkérdezem.
Szeretnék egyéni arcképet.
Megoldható lehetne ? vagy még várjak egy évet hogy meglegyen a 2500 napom ?

Köszi előre is a választ.
Üdv

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=mastah

(#2608) koxx válasza mastah (#2607) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

2500 nap és senior tagság.

(#2609) spammer


spammer
veterán

Piros mikulássapit nem csak moderátorok és házigazdák kaphatnak? Mert láttam sima júzereknél is :U Mi alapján megy a sapkaosztás? :)

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#2610) koxx válasza spammer (#2609) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

(#2611) DeltaPower válasza spammer (#2609) üzenetére


DeltaPower
őstag

Kalandor csinált egy játékot, annak a nyertesei is kaptak sapkát.
mod: off

[ Szerkesztve ]

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#2612) somogyib


somogyib
őstag

Sziasztok!

Jobb dolgom nem lévén bohóckodtam egy kicsit. :)
Véleményeteket kérem a képekről.

;

;

;

;

;

(#2613) koxx válasza somogyib (#2612) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Az első kettő nagyon fénykép-szerű, Cobain meg elég nagy. Hetfieldnek befelé kell néznie.
Mr Bean-nél nem igazán jó a kontúr, cakkos a haja.
A csajnak elég fura a nyakrésze és nagyon fénykép-szerű ez is.
A robot vagy mi meg nekem még nagyon 3D-s hatású.

[ Szerkesztve ]

(#2614) Arcanis válasza somogyib (#2612) üzenetére


Arcanis
aktív tag

Szia!

1) Cobain: kicsit nagy a kép (szerintem 54-56 px magasan már elég lenne), a nyakánál én meghagynám a ruhát és vízszintesen vágnám (nem a körgallérnál). Az orr bal oldalán az árnyékot kicsit mérsékelném és a szemet kontrasztosítanám (esetleg egy-két pixelt fehérre át lehet rajzolni a szemben lekicsinyítés után)
2) Hetfield: állat lett :), egyedül az aljára nem tennék kontúrt (a levágásnál)
3) Eve: ez is jó lett, a feje tetejénél és a szárnyai szélénél mintha kicsit levágódnának a kontúrok (a kép szélei miatt)
4) Bean: ugyanúgy az alsó vízszintes kontúrral van bajom (mint a Metallicás arcnál)
5) Catherine: itt is lehetne hagyni vállat neki, de ez is jó lett.

Összességében; szép munka! :K

(#2615) Arcanis válasza koxx (#2613) üzenetére


Arcanis
aktív tag

Szerintem a második nem annyira fényképszerű, kevés színből áll, viszonylag homogén összefüggő tartományokból. Esetleg a kontúrokon lehetne erősíteni, hogy ph kompatibilisebb legyen :F

(#2616) koxx válasza Arcanis (#2615) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A hajrésze elég fura, meg a vállak vágásán is módosítani kéne.

(#2617) Arcanis válasza koxx (#2616) üzenetére


Arcanis
aktív tag

Igen, ez jogos. A haját ki lehetne színezni, meg a vállát "pótolni" : )

(#2618) somogyib válasza koxx (#2613) üzenetére


somogyib
őstag

Köszi a választ.

Az elsőt és a csajt én is fénykép-szerűnek találtam.
A második viszont szerintem egyáltalán nem (nem is fénykép volt az alap)

Mr. Bean-nél erősebb, sötétebb kontúr kellene?

A fő kérdés persze az, hogy érdemes-e vele foglalkoznom? :)

szerk: a haján elég sokat dolgoztam, mert az eredeti képen egyáltalán nem így nézett ki. (mármint a csaj haja)

[ Szerkesztve ]

(#2619) Ndruu válasza somogyib (#2618) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

A második jó alapanyagból van, csak sokat kell rajta dolgozni. A csúcsfények ezeken az apró arcképeken nem néznek ki jól. A felülről megvilágított haj abszolút elrontja ekkora méretben a képet, kb. úgy néz ki, mintha a fejéből kinőne valami. (Egyébként az arcképeknek a fórum fel kell néznie.)
A levágott vállakat érdemes kiegészíteni, nem feltétlenül kell ragaszkodni a téglalap alakhoz. A képek egyébként nagyok (vagy legalábbis nagynak hatnak a többi között). Mi is próbálkoztunk korábban 55 pixeles képekkel, de aztán nagynak bizonyultak, így most 52 az átlagos méret. (Ami nagyon kitölti a rendelkezésre álló teret, azoknál 46-48 pixel.)
Ha érdekel a dolog, nézelődj be az arcképszerkesztő topikba, nézd végig a beállított arcokat, próbáld meg "lemásolni" a műveket. Hasek írt tutorialokat is, azok a Logouton fellelhetőek. Wyll is készített egy videót az egyik arckép átalakításáról, az is Logouton van.
Hajrá...

Nálam így néz ki a próba verzió:
James Hetfield

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#2620) koxx válasza Ndruu (#2619) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Na ez faszán néz ki.

(#2621) somogyib válasza Ndruu (#2619) üzenetére


somogyib
őstag

Köszi. az infokat.

A Te Hetfielded tényleg állat lett.

Hozzá kell még szoknom ehhez a képregény-szerűséghez.

(#2622) somogyib


somogyib
őstag

Bab.

(#2623) axioma


axioma
veterán

Kozeledek elvileg a jogosultsaghoz. Nekem nulla a kezugyessegem, de van egy egyszeru otletem, amit szeretnek, ha valaki megrajzolna.
Kiindulas: normal smiley, elso lepes: negyzet fej a kor helyett (ez volt a bp-i matematikusok polojan, onnan loptam: 9 smileybol a kozepso vigyori es kockafeju, korulotte 8 kerek de lefele konyulo :) ), masodik lepes: terbelisiteni, azaz tenyleg kocka legyen a kocka.
En csak bena vonalasat tudok csinalni, valami ilyen lett:

De persze kezzel gondolom lehet lagyabb, nem kell ennyire sarkos legyen, meg a mas lapokon mas arnyalat, de nem ertek en a rajzolashoz, csak eddig terjed a tudomanyom... Mivel nem akarom ertelmetlen hozzaszolasokkal elerni, velhetoen majd csak karacsony utan, vagy jovore lesz aktualis, de ha valaki nagyon kesz lenne mar mindennel az unnepekre es nincs jobb dolga :)

Szerk. ajjaj ez oriasi, azonnal atpasszirozom valami kicsibe, pill.
Na talan igy mar mindket iranyt negyedelve mintanak nem tul nagy.

[ Szerkesztve ]

(#2624) koxx válasza axioma (#2623) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ilyen avatar eddig sem volt és ezután sem valószínű, hogy lesz. Nem illik az arculatba.

(#2625) axioma válasza koxx (#2624) üzenetére


axioma
veterán

Hm, azt hittem tok hasonlit a sima zacskohoz, ami meg alapbol is valaszthato...
Mi a baj vele, a temaja, vagy az alakja? Csak hogy akkor merre gondolkozhatok. Az nekem nem tetsz, hogy felvegyek valami letezo figura kepet. A kockafej tetszett volna, fej is meg rajzolt is.
Szerk: ha valami mashogy megrajzolt kockafej lehet, akkor kivarom hgoy valaki kitalalja... csak ne spongyabob jusson eszebe rola annak, aki ranez, hanem hogy kockafej.

[ Szerkesztve ]

(#2626) koxx válasza axioma (#2625) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Leginkább, hogy egyszerű mint a faék. Ebben a formában biztos nem megy át. Vmi értelmes formát adva neki, nem is tudom, talán.

(#2627) axioma válasza koxx (#2626) üzenetére


axioma
veterán

Ertem, koszi. Akkor majd probalok valamit kitalalni...
(Ebben a nagyon egyszeru formaban nekem se tetszene, nem ezt szeretnem konkretan, csak erre az otletre epulot. De ez segitseg nelkul nem lesz meg.)
Mindenesetre akkor egyelore jegelem a temat, hatha me'gis meglatok valamit, ami letezo figura es tetszene a fejem helyere is.

[ Szerkesztve ]

(#2628) Arcanis válasza axioma (#2627) üzenetére


Arcanis
aktív tag

Esetleg, ha kitalálnál valami egyedi ismertetőjelet; pl sapkája / kalapja / szemüvege van, vagy kicsit komplikáltabb arca, sebhelye, akármi... akkor neki lehetne futni

(#2629) axioma válasza Arcanis (#2628) üzenetére


axioma
veterán

Sapka helyett bubifrizura? :) Vagy hat barmi amitol no"nek nez ki. (Bar mas forumokon kimondottan birom, amikor fel ev utan lepodnek hogy nőből vagyok :), de itt kellett valasztani, es semlegesek kozul nem volt ami jobban tetszett volna).
Vagy esetleg egy szemuveg? Ha csak az a fontos, hogy ne legyen nagyon keves vonalas. Bar ha meg nagyon feloltoztetjuk, akkor nem lesz mar hangsulyos a kocka. Lehet, hogy jobb lenne masik iranyt kitalalnom!
De hat raerek, me'g jogosult se vagyok (kicsit fura is igy, mert kb. masfel eve vagyok csak aktiv, csak megvolt egy regi reg-em).

Szerk bocs most latom, a szemuveget te is irtad. Pedig tenyleg olvastam, csak ezek szerint feluletesen:) Ha a szemuveg eleg, es valaki meg tudja rajzolni, a szinhez se ragaszkodom meg a ket pont - vonal archoz sem, akkor az nekem tetszene. (Hm, most gondolkozom, lehet hogy egy ismerosomet meg tudom kerni aki tud rajzolni, hogy probaljon nekem valamit alkotni. Meglatom, milyen hangulatban sikerul talalkoznom vele.)

[ Szerkesztve ]

(#2630) Arcanis válasza axioma (#2629) üzenetére


Arcanis
aktív tag

Vannak ezek a papírból hajtogatható cubeecraft figurák. Esetleg ilyesmi vonalon elindulni?

(#2631) Arcanis válasza Arcanis (#2630) üzenetére


Arcanis
aktív tag

Próba:

(#2632) Wyll


Wyll
őstag

Sztem ez egy egész jó ötlet, csak meg kell csinálni, ennyi.
Pl:

Már így is jó talán, de a lényeg, hogy lehet bele úgy részleteket csempészni, hogy közben mégis megőrizze a "puritán kocka" jellegét.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#2633) axioma


axioma
veterán

Huha, erre ebredni, koszonom!
Arcanis-e is tetszene, ha nem lattam volna Wyll-et. Az allat nagyon! Inkabb az utobbi, szemmel, atlatszo szemuveggel. Raadasul en azt hittem, az segit rajta, ha lagyabbak a vonalak kezirajzban, de ez a pici tulhuzasos sokkal jobban adja magat!
En mar igy elfogadnam, de ha kell me'g valami, akkor nem vagyok semmi jonak elrontoja, mint lathato a kepi fantaziam sajna ehhez nekem keves.

(#2634) kiskaktusz válasza Wyll (#2632) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Eszméletlen jó! :K :C

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#2635) somogyib


somogyib
őstag

Újabb próbálkozásaim.

(#2636) spammer


spammer
veterán

Csak jelzem, hogy a ph arcképes adatbázisban rosszul szerepel, ez az avatar nem szabad már elég rég óta. Jojo használja a kopasz változatát.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#2637) Arcanis válasza spammer (#2636) üzenetére


Arcanis
aktív tag

Ott van a szabad avatarok oldalán, hogy "Nem biztos azonban, hogy nincs olyan hasonló avatar, ami kizárja valamelyik használatát!". Ebben az esetben pont van egy variáns, ami kizárja a fekete hajú verziót. Tehát konkrétan a fekete hajú szabad, de nem használható a kopasz verzió miatt. (Egyébként ide írhatsz az adatbázissal kapcsolatban ötleteket, észrevételeket, pl arra, hogy az ilyen eseteket hogyan lehet egyértelműen jelezni.)

(#2638) Ndruu válasza spammer (#2636) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

:R Az ilyen hibajelentések is jöhetnek az oldal topikjába.
Egyébként az a pár kép csak próbaként van benne az adatbázisban (PH Avatar kereső - Béta), később ezek is ki lesznek szortírozva (nem kis meló lesz az sem).

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#2639) somogyib


somogyib
őstag

Mondjatok valamit erről:

(#2640) Arcanis válasza somogyib (#2639) üzenetére


Arcanis
aktív tag

Szia!

A vállával szerintem még kellene ügyeskedni, elég nehéz ügy a furcsa ruha és a behúzott nyak miatt.
Ezen kívül a szájához emelt kisujjat én nem hagynám le : )
Ha a vállát valahogy ügyesen meg tudnád vágni, akkor egyébként simán lehetne 52-54 px magas az avatar és így nagyobb lenne a fej és az arc is.
Ezen kívül a fej külső kontúrja szerintem vékony az arc belső kontúrjaihoz (valamint a ruha kontúrjaihoz) képest. (Tehát a külsőt vastagítanám, az orr vonalát meg kicsit vékonyítanám)

(Én is csináltam egyet ebből a karikatúrából - még nincs kész ugyan - de itt látszanak a "szerintem jó" arányok. Csak hát a vállakat itt is eléggé levágtam és így nem szép -> ügyeskedni kell még vele)

[ Szerkesztve ]

(#2641) somogyib válasza Arcanis (#2640) üzenetére


somogyib
őstag

Csináltam egy újabb verzsönt:

Kösz a véleményezést.

[ Szerkesztve ]

(#2642) csabám


csabám
addikt

Estét!

Egy kis segítséget/szerkesztést szeretnék ismét kérni, persze ha megoldható?!
Ez lenne az kiindulás, amivel az a bajom, hogy eléggé pixeles az képen szereplő Úr és környéke. Tehát ezt és ezt (tehát két cél kép a végeredmény) a képet kellene berakni a felső 1/3 részébe a képnek, de úgy, hogy éles legyen. . . Megoldható?

Előre is nagyon köszönöm!

[ Szerkesztve ]

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#2643) Arcanis válasza csabám (#2642) üzenetére


Arcanis
aktív tag

Így gondoltad? [link] és [link]
(Akkor lesz jó, ha mentéskor kicsit visszaveszed a jpeg tömörítését, másképp mondva a minőséget magas értéken tartod)

(#2644) csabám válasza Arcanis (#2643) üzenetére


csabám
addikt

Tökéletes lett mindkettő. Nagyon köszönöm Neked!!!
Sajnos képszerkesztéshez full láma vagyok :)

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#2645) somogyib


somogyib
őstag

Szörny a Doom-ból.

Yeffy DJ kérése (5. link) az arcképtopic-ból

[ Szerkesztve ]

(#2646) koxx válasza somogyib (#2645) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ha azt mondom rossz az nem fejezi ki eléggé :) persze nem a te tudásod akarom leszólni, hanem a képre. Sztem kihoztad belőle amit lehet, de ezek nem jók avatarnak.

(#2647) somogyib válasza koxx (#2646) üzenetére


somogyib
őstag

Oké. Kösz az értékelést. Azt hittem, hogy jó. De erősen próbálom szoktatni magam: rajzfilmképregényrajzfilmképregény... :D

(#2648) somogyib


somogyib
őstag

De ha már itt vagyunk...

A Quake-ből egy figura:

Akár rossz, akár nem, a nyakrészén még dolgozni kell

[ Szerkesztve ]

(#2649) Yeffy válasza somogyib (#2645) üzenetére


Yeffy
veterán

Koszi itt is, h foglalkoztal velem.
Akkor ezt jegelnem kell, valami mas kell... :/

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#2650) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Srácok, ha valaki unatkozna, vagy gyakorolni szeretne, akkor adnék egy kis melót: [link]

Persze szigorúan csak akkor, ha valaki unatkozik, így ha nem kerül rá sor, az se gond, csak kíváncsi lennék, miként festene avatarnak:)

Everybody lies.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.