Hirdetés

2024. július 4., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6301) fero02 válasza fero02 (#6299) üzenetére


fero02
veterán

uccsó - 1 :))

Ez mekkora bazze :DDD Ilyen volt szilveszterkor is a két első :))

[ Szerkesztve ]

(#6302) Csákk válasza fero02 (#6298) üzenetére


Csákk
senior tag

Szenya :DD

most akkor mindenki 1. ? :))

[ Szerkesztve ]

^^

(#6303) george11 válasza Csákk (#6302) üzenetére


george11
senior tag

Én elsőbb vagyok :DDD

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#6304) fero02 válasza Csákk (#6302) üzenetére


fero02
veterán

George + én atomkirályok vagyunk természetsen :D :R , Te meg... ;] :DDD lol

george11: csakmert hosszabb a hajad kötsöög :D Ezé nem semmi team munka áll emögött :DD

[ Szerkesztve ]

(#6305) Csákk válasza george11 (#6303) üzenetére


Csákk
senior tag

Ja ...jó :DDD

Feró : én uccsó akartam volna lenni...

Na jó jétt :U

[ Szerkesztve ]

^^

(#6306) george11 válasza Csákk (#6305) üzenetére


george11
senior tag

Azt is buktad, mert elsőkből lesznek az utolsók :DDD

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#6307) fero02 válasza Csákk (#6305) üzenetére


fero02
veterán

Viszlát!

george11: lol :))

(#6308) poffsoft válasza george11 (#6306) üzenetére


poffsoft
addikt

20 perc....

[ Szerkesztve ]

(#6309) Jodanovich válasza luci (#6296) üzenetére


Jodanovich
aktív tag

most akkor kell vagy nem?

Life is Short... Ride Hard!!!

(#6310) poffsoft


poffsoft
addikt

3. 20 18+

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#6311) george11 válasza poffsoft (#6310) üzenetére


george11
senior tag

"We're sorry, the page you are looking for does not exist. Please check the URL and try again."

Nem igazán jó a link :DDD

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#6312) vazzz


vazzz
őstag

1

(#6313) vazzz


vazzz
őstag

2

(#6314) Haart válasza vazzz (#6313) üzenetére


Haart
addikt

3

(#6315) God Vazzeg válasza george11 (#6311) üzenetére


God Vazzeg
veterán

18+

(#6316) greatchaos válasza fero02 (#6293) üzenetére


greatchaos
addikt

9600 az tetszik... így elszántva, elindul?

(#6317) greatchaos


greatchaos
addikt

pinnacle pctv pro tv tuner eladó (cd, infra, távkapcs megvan) 4k

-most hogy értéknövelő vagy csökkentő tényező, hogy george11-nél lett vásárolva még anno mustár téma

(#6318) Norb3rto


Norb3rto
senior tag

Egy kis help kellene :DD

[link]

Mi lenne ez a ketyere és mire jó??? :DD

Óvakodj a csavarhúzóval közlekedő programozótól!

(#6319) greatchaos válasza Norb3rto (#6318) üzenetére


greatchaos
addikt

ez egy qva gyors hálókártya - sztem

(#6320) vazzz válasza Norb3rto (#6318) üzenetére


vazzz
őstag

Ez egy kula, de a nevében is benne van.

[ Szerkesztve ]

(#6321) ekrisztian


ekrisztian
senior tag

Sziasztok!

Ezeket is eladnám :)

[link]

:R

(#6322) fero02 válasza greatchaos (#6316) üzenetére


fero02
veterán

Lövésem sincs. :( Csak PCI-e lapjaim vannak. Ha meg véletlen AGP-s kerül hozzám nem kockáztatom meg a próbát, mivel más cuccaival nemigen szeretek kísérletezni. ;)

(#6323) greatchaos válasza fero02 (#6322) üzenetére


greatchaos
addikt

monnyad, mi pénz

esetleg kép van róla?

[ Szerkesztve ]

(#6324) God Vazzeg


God Vazzeg
veterán

Norb3rto fórumtársnak virtuális pirospont, újonc léttére nagyon megbízható, ajánlom mindenkinek nyugodt szívvel :R Csak azért írtam ide, mert újonc, és ha valakinek ezért ellenérzése lenne, hát ne legyen ;)

(#6325) curtis2


curtis2
tag

nincs vkinek egy bluetooth USB adaptere?

curtis

(#6326) greatchaos válasza curtis2 (#6325) üzenetére


greatchaos
addikt

KTU-nak mindig van

(#6327) fero02 válasza greatchaos (#6323) üzenetére


fero02
veterán

Hátőőő kép az nincsen, de jelen pillanatban "telefon minőségű" képnél jobbat nem tudnék csinálni, szal ezt sztem hanyagoljuk.
A többit meg majd este megbeszéljük, addig előkaparom aztán mondok márkát meg ilyeneket. Addig priviben tolhatsz egy ajánlatot...kíváncsi vagyok mennyivel szúrnád ki a szemem :DDD
Este olyan 22 körül jövök (+- fél óra)

(#6328) greatchaos válasza fero02 (#6327) üzenetére


greatchaos
addikt

tegnap csunyán bealudtam fél 8 körül, így nem tom ígérni semmit... ezekkel a hibás ketyerékkel jókat üzletelünk... esetleg ha van több is, akkor összeírhatod, mert akko regyszer kell csak pk-t fizetni ;] - nem mint minden hétre leosztva 1-t

(#6329) Norb3rto válasza God Vazzeg (#6324) üzenetére


Norb3rto
senior tag

Köszi a jó szavakat! :R

Óvakodj a csavarhúzóval közlekedő programozótól!

(#6330) Jodanovich


Jodanovich
aktív tag

ez a nem mind1 áram

Life is Short... Ride Hard!!!

(#6331) vazzz válasza Jodanovich (#6330) üzenetére


vazzz
őstag

Állatok :DDD

(#6332) God Vazzeg válasza Jodanovich (#6330) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Fúhúhúúú :C

(#6333) Jodanovich


Jodanovich
aktív tag

fórumozok máshol is Dobermann fórum azt az 1ik megmutatta milyen is volt nálluk nyáron a party :DD :W

Life is Short... Ride Hard!!!

(#6334) fero02 válasza greatchaos (#6328) üzenetére


fero02
veterán

Hát akkor szedd össze magad ecsém! Kávé rulz ;)

De már mondtam, h van egy db 9200 meg egy 9600-as ami sz@r. :D

(#6335) luci válasza ekrisztian (#6321) üzenetére


luci
tag

de jól megy valakinek :Y lexus ;)

...

(#6336) luci válasza Jodanovich (#6309) üzenetére


luci
tag

Én nem mondtam ,hogy most rögtön kell lap :(

Csak a fejtegetésből az jött ki hogy ,valószínűleg a lap a hibás és attol vannak a bajok !

- van egy olyan sejtésem hogy az a lap valami F simens gépből van ,mert a kereső sok olyan találatot dobott ki és az asus oldalán pont ilyen asszem nincs is !

-de ha pici pézé adnád akkor talán lehet rolla szó :U

hmm .:hasonlót keseresett itt másm is :U :K

:R

...

(#6337) KTU válasza curtis2 (#6325) üzenetére


KTU
addikt

van 1800péz, ha kell jelezd légyszi

greatchaos: thx :R :R

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#6338) Jodanovich válasza luci (#6336) üzenetére


Jodanovich
aktív tag

sajnálom great lefoglalta az egész cuccot
köszi az érdeklődést rá!!!!

Life is Short... Ride Hard!!!

(#6339) 313313


313313
addikt

valakinek eladó vinyó?

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#6340) greatchaos válasza Jodanovich (#6338) üzenetére


greatchaos
addikt

nem lefoglalta, hanem viszi is

(#6341) Norb3rto


Norb3rto
senior tag

Eladó -Nokia 3110 Classic 18e
-Nokia 3109 Classic 15e

Pannonos mind2ő,és vadi újak gari rajtam keresztűl!

Óvakodj a csavarhúzóval közlekedő programozótól!

(#6342) greatchaos válasza KTU (#6337) üzenetére


greatchaos
addikt

nincs mit:R

(#6343) vazzz


vazzz
őstag

2girls1cup... aki még nem látta volna, az keressen rá a guglin, biztosan hatással lesz rá.

(#6344) luci válasza vazzz (#6343) üzenetére


luci
tag

Még jó ,hogy a vacsora eztán lessz vazzz-e ,mert külömben kifigyel :Y
-teszem hozzá nem néztem végig :(

...

(#6345) BaKeSZ87 válasza vazzz (#6343) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Tuti csak csokis fagyi :)

(#6346) vazzz válasza BaKeSZ87 (#6345) üzenetére


vazzz
őstag

És a róka meg málnaszörp? :F

luci: pedig érdemes... :DDD én épp tejbegrízt majmoltam, mikor jött az e-mail ezzel a linkkel egy nagyon kedves barátomtól, akit azóta már telefonon felkerestem...

[ Szerkesztve ]

(#6347) fero02 válasza greatchaos (#6342) üzenetére


fero02
veterán

Na akkor mi legyen a vga ügyben? Még ma döntsd el, mert hnap feladom akkor pénteken a kezedben lehet.

Előkeressem őket, vagy abszolút tárgytalan a dolog?

(#6348) greatchaos válasza fero02 (#6347) üzenetére


greatchaos
addikt

telós kép is jöhet a karistról... ill valami ár is...

csak a 9600-s kéne, ill pontos típus

(#6349) OTee


OTee
tag

Forrás:
kivonat ebből

A KÜRT ZRT-től copyzva:

16. Csak akkor próbálkozz adatok helyreállításával, ha az eredeti, (hibás) állapotot meg tudod őrizni. A legsúlyosabb, esetenként végzetes állapotokat nem a számítástechnikai eszközök hibái, hanem a javítási próbálkozások idézik elő.
17. Winchestert elektronikai panel cseréjével javítani — az adatokra nézve életveszélyes lehet.
18. A rendszeradminisztrációs táblázatok épségének megőrzése mindennél fontosabb.
19. Alsószintű (low level) formázással esetenként a winchester örökre tönkretehető.
20. A rendszeradminisztrációs táblázatokat átíró segédprog-ramok használata csak komoly szakértelemmel és szigorú védelmi intézkedések betartásával járhat sikerrel.

A winchester adattárolója nem más, mint néhány mágne-sezhető felületű tárcsa. Ezekre a felületekre az író-olvasó fej, mint koncentrikus körökre (sáv) lát rá.
Felületenként akár 2-3 ezer ilyen körpálya is lehet. A winches-ter egy olvasási/írási ciklusban nem a teljes körpályát, csak annak egy részét (szektor) látja. Sávonként a szektorszám százas nagyságrendű, így egy winchesterben a szektorok szá-mát legalább hét számjegy írja le.
A gyártás során a mai technológiákkal lehetetlen elérni, hogy mágnesezhetőség szempontjából a teljes tárcsafelület hibátlan legyen. Ennek megfelelően a gyártók (miután a winchestert 4 perc alatt összeszerelték) 48 órán keresztül tesztelik a tárcsákat, és a hibásnak talált szektorokat kitiltják a használatból. Ez a kitiltás azt jelenti, hogy a hibás szektorok címét feljegyzik egy programocskába (firmware), amely állandóan felügyel arra, hogy ezeket a helyeket írásra vagy olvasásra ne használhassa a gép.
A gyártók ezt a firmware-t nagy előszeretettel helyezik el az elektronikai panelen. Ez a programocska az adataival együtt természetesen csak egy bizonyos winchesterre jellemző, mint emberre az ujjlenyomat. A hibák helyéből adódóan minden winchesterre más és más működést ír elő a firmware.
A „szakember” azzal, hogy felcserélte a paneleket, összekever-te a használható illetve nem használható területeket. Azt sajnos senki sem garantálhatja, hogy minden winchester minden tárcsája azonos helyen legyen gyártáshibás. Az ötös lottót sokkal könnyebb eltalálni, ott nem kell milliónyi számmal bíbelődni.

KONKLÚZIÓ:

Formázással készülnek el az adott operációs rendszer admi-nisztrációs táblázatai (boot sector, FAT, inode...). Kijelölésre kerül a táblázatok helye, mérete és kezdő értékei, pont abban a formában, ahogy az adott operációs rendszer ezt megköveteli.
A formázás speciális esete az ún. alacsonyszintű (low level) formázás, amelynek során a formázó program minden egyes szektort felülír valamilyen tesztkóddal. A formázásnak ez a
módja igen időigényes, és utána biztos, hogy az adattároló előző életéből semmilyen adat helyreállítása nem valósítható meg. Egyes adattárolókat a low level formázás végérvényesen tönkretesz. Azokról a winchesterekről van szó, amelyek gyár-tója a gyárilag hibás szektorok kijelölését az operációs rend-szer elől elzárt, de a formázó program számára hozzáférhető helyen tárolja.

Az eddig leírtak ismeretében világosan látható, milyen létfon-tosságú az adminisztrációs táblázatok épségének megőrzése az adatbiztonság szempontjából. A szándékos károkozók ezt pontosan tudják. A vírusok nagy része például itt fejti ki tevé-kenységét, mert itt kis beavatkozással is totális káosz érhető el.
Sajnos a rendszerterületek tönkretételére jó szándékkal is egyre több lehetőség kínálkozik.

Csak okulásképpen.

OTee

[ Szerkesztve ]

''Nekem ne is mondja senki, hogy ne legyek kemény?! Anyámmal élek, Babettával járok, macskám van, s ne is legyek kemény?! www.gipen.hu Ha IP alapú hőmérő kell, kattints ide

(#6350) vazzz


vazzz
őstag
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.