Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) Tomi_Ohl válasza WilliamGhost (#1200) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Nagyszerű, köszönjük! :)
Remélem ezt a verziót is portolják Mi3-ra.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#1202) martonmiklos válasza WilliamGhost (#1200) üzenetére


martonmiklos
tag

A billentyűzet just486 munkája, én csak bimbiztem őket egy kicsit.
Igazából nem is tudtam, hogy a billentyűzet is be fog kerülni.

(#1203) Just486 válasza martonmiklos (#1202) üzenetére


Just486
senior tag

:Y de régi sztori az!

That unconquered country we call the future.

(#1204) PizzaProgram válasza martonmiklos (#1199) üzenetére


PizzaProgram
csendes tag

Az OpenVPN hibakeresése kapcsán az alábbiakra jutottam:
Terminál ablakból érdemes futtatni, így azonnal látni a Log-okat. A verbosity alapból 4-es, max 11ig fel lehet tólni, így sokkal részletesebb naplót kapunk:
openvpn --config azEnKonfigFajlom.ovpn --verb 11

- ki kellett kommentezni a:
#group nogroup
bejegyzést.

- de még így sem futott, mert azt írta:
VERIFY ERROR: depth=0, error=certificate signature failure

ennek utánaolvasva kiderült, hogy maga az oprendszer tiltja a túl gyenge titkosítást. Mivel az általam használt kulcsok lassan 10 évesek így ez nem megfelelő szintű neki és ezért nem kapcsolódik.
(Mielőtt valaki azt írná, hogy akkor cseréljem le a kulcsokat újabbakra... nos, 2-300 kulcsot kliens ÉS szerver oldalon egyenként ... hát nem olyan egyszerű! Főleg, ha magával a VPN-nel csatlakozik ugyebár az ember a kliensekhez :D )

(#1205) martonmiklos válasza Just486 (#1203) üzenetére


martonmiklos
tag

Hát igen lassan mennek a dolgok a Jolla háza táján, dehát ennyi emberrel valószínűleg ennyit lehet főzni úgy, hogy nyilván a fő bevétel nem az Xperia X-ből van hanem a business customerektől.

(#1206) martonmiklos válasza PizzaProgram (#1204) üzenetére


martonmiklos
tag

Au. Némi hibabejelentést megérhet a TJC-n, hogy az utánad jövők (talán 3 év múlva :D) már egy normális hibaüzenetet kaphassanak.

(#1207) Just486 válasza martonmiklos (#1205) üzenetére


Just486
senior tag

Megnéztem, szerintem ez nem az én billentyűzetem, az rosszabbra sikerült :) maximum a kezdeményezés illet engem.

Mindenesetre lassan sajna megválok a Jolla 1-emtől, de remélem legközelebb amikor úgy állok, lesz még lehetőségem visszajönni valami erősebb hardverrel (Sailfish X, vagy amit hoz a jövő)

That unconquered country we call the future.

(#1208) martonmiklos válasza Just486 (#1207) üzenetére


martonmiklos
tag

Ez a billentyűzet elég frankó lenne, ha a 0 nem a másik végen lenne de hát majd finomodik még.
Annó Pekka említette ezt a meego féle repülő ékezetes témát, és kb. itt ejtettem el a fonalat, mert az sem tudtam mi fán terem az. De ezek szerint valaki ebbe munkát tett rajtunk kívül is.

(#1209) Polarstar válasza martonmiklos (#1208) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Naaa!!!! Az jó lenne!!! :C :C

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#1210) Just486 válasza martonmiklos (#1208) üzenetére


Just486
senior tag

Igen, erről a deadkey témáról kevesen tudnak (pedig amellett, hogy a mai napig minden billentyűzeten jelen vannak, az írógépek óta létező dolog). De aki tudja mi ez, az szerintem mind szereti, kevés ennél jobb megoldás van ékezetes karakterek bevitelére kis képernyőn.

Meg amúgy így, hogy már benne van rendesen a szoftverben a magyar kiosztás is, könnyebb átszabni bármikor saját ízlésre, mert nem kell a layouts.conf-ot is piszkálni, elég a billentyűzet fájlt.

That unconquered country we call the future.

(#1211) martonmiklos válasza Polarstar (#1209) üzenetére


martonmiklos
tag

Hagel reloaded?

Picsogtam személyesen is sledgesnek, itt lehet szavazni TJC-n az issue-ra:
https://together.jolla.com/question/179903/zero-position-in-the-hungarian-layout/

Remélem javítják az EA utáni releaseben.

(#1212) martonmiklos


martonmiklos
tag

Most van az MVC és van némi újdonság a Jolla háza táján:
- Ősszel (haha) jön-a Sailfish OS 3 ilyen újdonságokkal mint:
-- Új API-k lesznek engedéylezve mint pld. a BLE (nem tudom ez kit érint összehekkelni eddig is össze lehetett)
-- Frissítenek megint Qt-t (gondolom 5.9 LTS a cél).
-- Lesz VolTe (Haha a sok indiai AF picsogást rövidre zárják így 3 év késéssel)
-- A promóvideóban felbukkant egy app permissions menüpont (lehet végre az állandóan lobogtatott "Secure platform" mögé még érdemi content is kerül?)
-- Lesz világos téma (wúhúúú)
Bővebb infó itt: https://jolla.com/sailfish3 meg a TJC-n is vannak arcok akik kikockázták a videókat és már megy is a picsogás, hogy akkor ugye nem lesz kötelező az új UI elemeket használni.

- Lesz support a jövőben a Sony Xperia XA2-re
- Megcélozzák a Feature phone piacot is. (Andoid Go utánérzésem van...) https://twitter.com/cybette/status/968044424658931712
- Inoi csinál(t) új SFOS-t futtató tableteket

[ Szerkesztve ]

(#1213) Just486 válasza martonmiklos (#1212) üzenetére


Just486
senior tag

Ezt én is láttam, de annyira kevés érdemi dolog derült ki, illetve annyira távlati a dolog, hogy sokat nem tudnék hozzáfűzni. Akárhogy is, én a magam részéről remélem, hogy igenis kötelező lesz az új silica komponenseket használni (akárhogyis nézzen ki), szerintem nincs annál rondább, mint amikor androidon a 2.0-ás verziótól a 8.x ezerféle ágáig mindenféle UI-val találkozni, sokszor egy appen belül is keverve...

That unconquered country we call the future.

(#1214) Polarstar válasza martonmiklos (#1212) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Örüljünk inkább... hogy ez nem olvad bele az androidba...

Csinálják csak. Szerintem fontos.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#1215) justmemory válasza martonmiklos (#1212) üzenetére


justmemory
senior tag

Ja, ja, próbálom követni én is, viszont amit még mindig hiányolok, az egy készülék... Na... Szóval értem én, hogy lesz támogatása, de azért az nem ugyanaz. És igen, olvastam azt is, hogy majd vásárolhatják a gyártók a licenszeket, hogy ők is feltelepíthetik a készülékeikre, de... Nem tudom... Még mindig nem teljes értem, hogy mi a cél és hogyan szeretnének oda eljutni, hiszen így relatíve szűk bázisra alapoznak. Imádok mókolni a telókkal, de őszintén szólva ahhoz már nincsen kedvem, hogy megvegyek egy 200k-s telót, aztán még fizessek a szoftverért, amit megpróbálhatok magam felhekkelni, aztán vagy sikerül, vagy nem. És akkor még mindig előfordulhat, hogy egyes funkciók esetleg hiányoznak.

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#1216) Polarstar válasza justmemory (#1215) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Beruháznék én is egy ilyen mobilra, de a Xperia kameráját amúgy igencsak sikerült még jobban elbaszni a Jolla szoftverével.

Engem is idegesít persze az ez nem megy, meg az nem megy...

Lehet, hogy mint szoftvercég tudnak annyit keresni, hogy végre lesz pénz minden fontos dologra.

Figyeljük az eseményeket.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#1217) martonmiklos válasza Polarstar (#1214) üzenetére


martonmiklos
tag

Én egy szóval sem mondtam, hogy ne csinálják. Némi cinizmus fellehető hozzászólásomban, de ez csak azért van, hogy maradjunk a realitások talaján. A 6230-as feature phone-om óta SFOS-t használok és amíg lesz készülék addig valószínűleg ez így is fog maradni.

(#1218) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Hm....

Teljesen értetlen vagyok. Nem értem, a Mobilaréna tisztelt stábja miért nem érdeklődik a Jolla felöl. Nézem a MWC videókat - spanyolok, fransziák, oroszok, németek hosszasan magyarázzák a Jolla standot - figyelik a Gemini PDA-t, 3310-est, a tapimodelleket. Csak itthon zárnak el mindem magyart az érdekes izgalmas dolgoktól.

Bejött itthon a droidcucc?? Le kellene jönni már az anyagról...

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#1219) justmemory válasza Polarstar (#1218) üzenetére


justmemory
senior tag

Én is azért nézegetem a lapot, hogy hátha, de úgy tűnik be kell érjem a külföldi oldalakkal, ahol érdemben van hozzáértés és infó is. Kinek mi az igénye, ugye... :) Sebaj. Mondjuk a széles körű tájékoztatás hiánya picit fájó, mert pont így lehet elejét venni annak, hogy az érdekes és izgalmas, akár újdonságnak is nevezhető dolgokról bárki infót kapjon; márpedig egy techlapnak azt gondolom ez is kellene, hogy a célja legyen. De hogy miért pont a sokadik gagyi androidos cuccot kell bemutatni... Mindegy...

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#1220) Polarstar válasza justmemory (#1219) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Hopsz! most ment fel a Jolla cikk a rovatba.

Ezek szerint van remény, hogy nincs minden veszve? :U

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#1221) justmemory válasza Polarstar (#1220) üzenetére


justmemory
senior tag

Szerintem ez kevés, de ez csak magánvélemény - lehetne Jolla interjú, esetleg részletesebb bemutatása a cégnek/mobiloknak/OS-nek, terveknek, akárminek...

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#1222) Polarstar válasza justmemory (#1221) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Igen... Elkapkodtam...

Szerintem a kép is internetes, nem saját...

Szerintem be sem mentek a standra, max látták, hogy ottvan. :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#1223) PizzaProgram


PizzaProgram
csendes tag

Nézegetem a CalDAV szervereket, de a legtöbbje Linux alapú...
https://www.davical.org/
az egyetlen ami említi a Windows-t (PostreSQL-en megy, ami sokkal szimpatikusabb mint a MySQL) ... de hozzáteszik, hogy csak mazochistáknak ajánlják. :D
Tud valaki esetleg olyan Win7-re készen telepíthetőt, amivel szinkronizálni tudom a SailfishOS telefont?

(#1224) martonmiklos válasza PizzaProgram (#1223) üzenetére


martonmiklos
tag

Gyakorlati tapasztalatom nincs, így csak hasraütésszerű ötleteim vannak.

Nézzük mi jöhet szóba:
- Radicale
- Baikal
- {own|next}cloud

Az internetet elnézve Baikalt, meg Radicalet már volt aki feszített fel Windows-ra. WAMP stackre vannak kséz megoldások windowsra, de a python sem megoldhatatlan. Ha van PHP/python üzemeltetési tapasztalato én a szerint választanék.

OOTB next-next-finish telepítésű megoldást nem ismerek.

(#1225) söncö


söncö
tag

Sziasztok.
Láma kérdés de meg ne kövezzetek :)
Tetszik ez a jollás szisztéma és értesüléseim szerint megvásárolható az os bármely okostelefonhoz? (javítsatok ha tévednék)
Ha ez tényleg így van honnan lehet beruházni?

(#1226) justmemory válasza söncö (#1225) üzenetére


justmemory
senior tag

Szia,

csak így a partvonalról, mint inkább a dolgokat követő, sem mint beleugró user az alábbiakat tudom, aztán javítson ki, aki jobban belelát:

de jó is lenne... :) Sajnos nem lehet akármilyen telefonra telepíteni.
Van néhány telefon, amire eleve fel van már telepítve, mert mondjuk eredetileg is arra "épült" - pl. Jolla C, Jolla 1, Aquafish. Aztán van a Sony Xperia X, amihez van hivatalos támogatás, erre lehet külön feltelepíteni leírás alapján a megvásárolt Sailfish OS-t. Aztán vannak a community port-ok, pl. szintén Xperia X-re, vagy Oneplus-ra, meg még akár egy másik nagy halom készülékre is, de ezek "megbízhatósága" olyan szempontból kétséges, hogy mivel néhány vagy egy lelkes fejlesztője van, lehet simán eléggé bug-os, és nem biztos, hogy minden update-et megkap, stb.

Ha szeretnél ismerkedni vele, szerintem először szerezz be egy Jolla készüléket, vagy akár egy aquafish-t, és ha önmagában tetszik (azért lehetnek vele gondok, pl. erőforrás felhasználás) a rendszer, akkor vegyél Sony-t és a szoftvert :)

[ Szerkesztve ]

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#1227) WilliamGhost válasza justmemory (#1226) üzenetére


WilliamGhost
tag

Elég pontos a válasz. :) Elég szomorú, hogy jelenleg csak az Xperia X érhető el normálisan.

There is no cloud, just other people's computers!

(#1228) justmemory válasza WilliamGhost (#1227) üzenetére


justmemory
senior tag

Sok szomorúság van benne, sajnos. Már eleve az, hogy nem tudom Sailfish-el telepítve venni, hanem nekem kell feltennem. Szóval van baj...
És ami még elképesztőbb, hogy egy cég nem tud érdemben lépni, mikor már ilyen community projektek is vannak...

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#1229) martonmiklos


martonmiklos
tag

Szia mindenki,

Nemrég említettem itt, hogy készítettem egy nyíltforrású prediktív szövegbeviteli megoldást Sailfish OS-hez.
Akik magyar billentyűzetet vagy portolt eszközöket használnak hasznát vehetik.

Nos azóta a témára ráugrottak páran akiknek kicsit több szabadidejük, szakértelmük és lelkesedésük volt mint nekem, így az elmúlt időben sokat kalapáltak a témán.

Az eddigi megoldás sebessége finoman fogalmazva is tetűlassú volt. Rinigus kolléga segítségével az adatbázismotor ki lett cserélve SQLITE-ról MariaDB-re ami nagyságrendi gyorsulást okozott. Ezzel párhuzamosan finomítva lettek ilyen dolgok mint, hogy eltároljuk a rekordok számát, hogy ne kelljen minden leütésnél egy full table scant csinálni. Tudom, hogy elfogult vagyok, de a sebessége kb. paliban van a gyári Xt9-el.

A szójegyzéken nem változtattam, továbbra is egri csillagok+ gnome fordítsás + némi szépirodalom alkotja a gerincét. Ez továbbra sem frankó, de egyelőre ötletem sincs mivel lehetne jobbá tenni.

Készült egy hunspell alapú plugin a presage-hoz, ami nem javítja a beírt szavakat, hanem ha elgépeled a javaslatok közé már a helyesbített szó kerül.

Kissé átstruktúráltuk a szoftvert, hogy konzisztens legyen a neve meg megszabadultunk egy raklap függőségtől, a statikus linkelésekkel.

Ha valaki használta/telepítette az előző verziót az kérem kövesse az alábbiakat:
- Presage alapú billentyűzet kikapcsolása a beállításokban
- Presage-hoz kapcsolódó csomagok eltávolítása
- Reboot
- Új predictor telepítése

https://openrepos.net/content/sailfishkeyboard/hungarian-keyboard-layout-presage-based-input-predictor

Igen tudom, hogy 2018 van és a reboottal telepítés kb. a vállhatatlan kategóriába esik, de sajnos elkövettem néhány balfaszságnak minősülő hibát az előző verzió csomagolásakor és ez problémákat okoz. Mindenesetre a többiek nagyságrendekkel nagyobb tapasztalattal rendelkeznek a témában, így a jövőben ilyenekre (reméllhetőleg) nem lesz szükség.

Ja és, hogy bulvár is legyen mára: megvan (tudomásom szerint) az első magyar Sailor!
https://twitter.com/Venemo/status/974386000590974976

[ Szerkesztve ]

(#1230) WilliamGhost válasza martonmiklos (#1229) üzenetére


WilliamGhost
tag

Wow, szuper hírek! Hamarosan kipróbálom! :)

There is no cloud, just other people's computers!

(#1231) Tomi_Ohl válasza martonmiklos (#1229) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Ez nagyon jól hangzik, ki is próbálom. Köszi mindenkinek, aki hozzájárult. :)

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#1232) Milestone2 válasza martonmiklos (#1229) üzenetére


Milestone2
nagyúr

:R

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1233) Tomi_Ohl válasza martonmiklos (#1229) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Na, fent van. Telepítés után is kellett egy reboot, hogy megjelenjen.
Ez már tényleg jól működik, még ha egy kicsit fura is, hogy sokszor az "egykettő, vetkőzni" szavakat ajánlja fel. :D
Esetleg a kiosztáson lehet változtatni? Mindig félreütök, mert szokatlan a külön "ö, ü".

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#1234) #19784448 válasza Polarstar (#1218) üzenetére


#19784448
törölt tag

Mert viszonylag kevés embert érdekel a droiddal szemben?

(#1235) Polarstar válasza Tomi_Ohl (#1233) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ez semmi! A best of behelyettesítést eddig a Blackberry csinálta.
Az "ég a zsír" kifejezésben menetrendszerűen kicserélt a zsírt zsidóra. :DDD :DDD

LadyBoy: pont ezért kellene nyitni, mert "belterjes" a mobilszektor nagyon.
A Tizen igen eltünt Európából, mert a Samsung erre ilyen mobilt nem forgalmaz. Csak az oroszoknál kapható legközelebb. De nekünk itt egy európai fejlesztő. Nem kellene kihagyni.

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#1236) Tomi_Ohl válasza Polarstar (#1235) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Az igen :DD
Mondjuk az Androidot sem kell félteni, a Gboard a "borotvált" szó után valamiért nem az "arc"-ot vagy hasonlót ajánl, hanem a bizonyos p betűs női testrészt...

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#1237) Just486 válasza Tomi_Ohl (#1236) üzenetére


Just486
senior tag

Borotvált sz*pás? :DDD

That unconquered country we call the future.

(#1238) martonmiklos válasza Tomi_Ohl (#1233) üzenetére


martonmiklos
tag

Hali,
Köszönjük a visszajelzést.

Én próbáltam egy szűz eszközön, de nekem az egykettőt csak nagyon egykettőt gépelve tudtam becsalogatni a predikciók közé, vetkőzni-vel ugyanez a helyzet. (Igen az egykettőnél vannak hibás szavak, ez sajnos a korpuszból jött.)

https://imgur.com/a/N6GWW

Ha ilyet láttok megtennétek, hogy toltok egy screenshotot róla (ha nem bizalmas a szövegkörnyezet).

Tervben van az, hogy lesz egy "settings" app ahol begépelve egy listában látnád a predikciókat amiről lehetne infót szerezni, hogy melyik prediktor ajánlotta (a fix adatbázisból jött, vagy a feltanult szavakból, netán a hunspell adott rossz javított szót.)

[quote]Esetleg a kiosztáson lehet változtatni? Mindig félreütök, mert szokatlan a külön "ö, ü".[/quote]
Bepatkolni bármilyen kiosztás alá kb. 0 effort (egy sort kell beírni), a deadkey szokatlan amit a 2.1.4-ben tettek be?

[ Szerkesztve ]

(#1239) Tomi_Ohl válasza martonmiklos (#1238) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Nekem sokszor az említett szavakkal kezdi, ha még nem kezdtem el egy másikat. Nem gond, csak érdekesség, de ezek szerint még csak nem is egyforma mindenkinél. :F

Ha a deadkey a sima qwerty-n kívüli betűket jelenti, akkor igen, az szokatlan.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#1240) martonmiklos válasza Tomi_Ohl (#1239) üzenetére


martonmiklos
tag

Nem gond, csak érdekesség, de ezek szerint még csak nem is egyforma mindenkinél. :F

A prediktor 3 forrásból dolgozik:
- Beépített ngram adatbázis: ez beégetett (Egri csillagok, szépirodalom + szbad szoftveres fordítások)
- Hunspell próbál javított szavakat ajánlani ha félregépelt szót észlel
- Van egy saját adatbázis, amit feltanul a gépelésedből

Azt, hogy ezek ajánlatait hogyan rendezzük azt lehet koefficiensekkel állítani, most a legnagyobb priót a harmadik kapja. Ha egyszer lesz beállítások UI a cucchoz akkor majd tudják az userek tweakelni, addig az /etc/presage.xml-ben vannak.

Nem lehet, hogy írtál le ilyen szavakat és feltanulta?

Ha a deadkey a sima qwerty-n kívüli betűket jelenti, akkor igen, az szokatlan.
Nem a deadkey ezt a gombot jelenti:
https://imgur.com/a/LsGzD

Gyorsabban lehet vele ékezetes betűket írni.

Tehát jól értem, hogy akkor egy sima qwertz billentyű kellene ékezetes betűk nélkül?

[ Szerkesztve ]

(#1241) Tomi_Ohl válasza martonmiklos (#1240) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

"Nem lehet, hogy írtál le ilyen szavakat és feltanulta?"
Tuti nem írtam ilyeneket, már a billentyűzet első használatakor is ezek a javaslatok fogadtak.

"Tehát jól értem, hogy akkor egy sima qwertz billentyű kellene ékezetes betűk nélkül?"
Igen, olyan, hogy csak hosszan nyomásra lennének ékezetek.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#1242) PizzaProgram válasza martonmiklos (#1229) üzenetére


PizzaProgram
csendes tag

Nagyon szépen köszönjük az új Billentyűzetet! :)
Azoknak, akik (szintén) először csinálnak ilyen "repo eltávolítást" némi segítség:
(én fél órán át keresgéltem...)

- A "StoreMan" vagy "WareHouse" program nyitóképernyőjén a PULLdown menüből kell kiválasztani >>
"Ez a készülék" vagy "My Profiles"
menüpontot, és ott találhatóak a függőségi csomagok.
Azt hiszem "presage ... " vagy mi volt a neve. Az újnak már más: "sailfish_keyboard"

A StoreMan szerintem kezelhetőbb, magyar és rákattintva 1re > meg is nyitja/mutatja.

(#1243) Milestone2 válasza PizzaProgram (#1242) üzenetére


Milestone2
nagyúr

:R

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1244) PizzaProgram válasza Tomi_Ohl (#1233) üzenetére


PizzaProgram
csendes tag

Nálam a beállításoknál az "Aktív kiosztás" = Magyar
de alatta a "Jelenlegi kiosztás" = English ... és nem is lehet a listából magyart választani.
Ez normális?

A külön "ö" "ü" betűk valóban furák, mert akkor már inkább egy .pont és egy -kötőjel legyen ott... az gyakoribb.

Ugyanakkor nagyon szeretnék egy FULL magyar billentyűt helyes kiosztással, hogy ne kelljen nyomva tartani egyiket se.
Balra a hosszú: Í, jobb fent: ÖÜÓ, jobbközépen: ÉÁŰ, alul: ,.- )
Tudom, hogy zsúfoltabb lenne ettől az egész, de szerintem fektetettbe bőven kiférne.

Nem tudom, lehet-e egyáltalán más-más elrendezést betölteni álló/fekvő nézetben, mert ez is hasznos lenne, ha volna ilyen lehetőség.

VISZONT:
Ami engem nagyon zavar, hogy felül mindig van egy hatalmas kihasználatlan sáv, ha nem kérem a prediktívet, akkor is! Így alig marad (fektetett nézetben) a képernyőből valami.

Továbbá:
A kurzol billentyűn nem mindenhol működnek. (Ez lehet végülis az adott APP hibája is) Pl.: VNCScreen

(#1245) martonmiklos válasza PizzaProgram (#1244) üzenetére


martonmiklos
tag

Nálam a beállításoknál az "Aktív kiosztás" = Magyar
de alatta a "Jelenlegi kiosztás" = English ... és nem is lehet a listából magyart választani.
Ez normális?

Hát őő nem. Kellene lennie egy hu_HU-nak a szóközt nyomva. Nyomj már egy ls-t kérlek a /usr/share/maliit/plugins/com/jolla/layouts/ mappában.

Ugyanakkor nagyon szeretnék egy FULL magyar billentyűt helyes kiosztással, hogy ne kelljen nyomva tartani egyiket se.
Balra a hosszú: Í, jobb fent: ÖÜÓ, jobbközépen: ÉÁŰ, alul: ,.- )
Tudom, hogy zsúfoltabb lenne ettől az egész, de szerintem fektetettbe bőven kiférne.

Deadkey nem adja?
https://imgur.com/a/LsGzD
Eleinte nekem is szokatlan volt, de rá lehet kapni hamar.

VISZONT:
Ami engem nagyon zavar, hogy felül mindig van egy hatalmas kihasználatlan sáv, ha nem kérem a prediktívet, akkor is! Így alig marad (fektetett nézetben) a képernyőből valami.

Igen ez nekem is tossza a csőrömet.

Továbbá:
A kurzol billentyűn nem mindenhol működnek. (Ez lehet végülis az adott APP hibája is) Pl.: VNCScreen

Valószínűleg valami speckó fwk-t használ ami nem kezeli ezt rendesen.

(#1246) Polarstar válasza martonmiklos (#1245) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Kurzol a billentyűzeten? Na!! Tapipad+bill?!
Egyre jobb!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#1247) PizzaProgram válasza martonmiklos (#1245) üzenetére


PizzaProgram
csendes tag

>> Hát őő nem. Kellene lennie egy hu_HU-nak a szóközt nyomva. Nyomj már egy ls-t kérlek a /usr/share/maliit/plugins/com/jolla/layouts/ mappában.
Ezek vannak:
hu_2arw.conf
hu_2arw.qml
hu_4arw.conf
hu_4arw.qml
hu-qwertz
... ből sok

hu_HU nincs egy szál se.
De attól még szépen működik! (Lehet, hogy ezt nem hangsúlyoztam ki eléggé?)

Az is furcsa picit, hogy van egy csomó választható (régi) megjelölésű kiosztás is, és ha bekapcsolom valamelyik újat, akkor egyidőben bekapcsolja az alsó régit is is.
Ez a full választható lista:
Magyar -<>
Magyar -<> (Presage)
Magyar -<^v>
Magyar -<^v> (Presage)
<<<<<<< ha ezt bekapcsolom
Magyar(régi)
Magyar(régi) -<>
Magyar(régi) -<^v>
<<<<<< bekapcsol ez is

Ez nálatok is így van?

(#1248) PizzaProgram


PizzaProgram
csendes tag

Egyébként Tud valaki egy normális telefonkönyv programot erre a Sailfish-re?
Mert a gyári egy katasztrófa!
- Se csoportok
- Se azonnali képkészítés új névjegy felvételekor
- Valaki írta, hogy az új SonyX telóján a CardDAV szinkron letörölt neki random jópár nevet, számot ...
A keresésénél:
-- megkülönbözteti az aáäă... , oöő ... betűket
-- Nem használhatóak wildchar-ok
stb.

Szóval így, ebben a formában képtelenség megtalálni 1-et az 1200 névjegyből.
(Ma próbaképpen áttoltam BlueT.-on mind, hogy tesztelhessem kicsit... egyből el is szontyolodtam.)
Fel is dobtam a kérdést a Jolla fórumán:
https://together.jolla.com/question/182360/search-substring-in-contacts/

[ Szerkesztve ]

(#1249) martonmiklos válasza PizzaProgram (#1247) üzenetére


martonmiklos
tag

hu_2arw.conf
hu_2arw.qml
hu_4arw.conf
hu_4arw.qml
hu-qwertz ... ből sok

hu_HU nincs egy szál se.
De attól még szépen működik! (Lehet, hogy ezt nem hangsúlyoztam ki eléggé?)

Na igen az nem jött le nekem, hogy működik.

Az is furcsa picit, hogy van egy csomó választható (régi) megjelölésű kiosztás is, és ha bekapcsolom valamelyik újat, akkor egyidőben bekapcsolja az alsó régit is is.

Ez a csomag még fent van a régi deprecated csomagokból:
https://openrepos.net/content/martonmiklos/hungarian-keyboard-presage-based-prediction

Csak az új kiosztás-csomagot használva nem jön elő a keresztbe bekapcsolás.

(#1250) martonmiklos válasza PizzaProgram (#1248) üzenetére


martonmiklos
tag

A keresésénél:
-- megkülönbözteti az aáäă... , oöő ... betűket

Ezen lehet reszelni, mert a backendje open source. Ha magyarul használod biztos észrevetted, hogy a magánhangzóval kezdődő nevű felhasználók az ékezetes csoportokba rendeződnek. Na ezt elkezdtem megfixelni, csak csinálni kellene némi tesztet, amivel be tudom bizonyítani, hogy nem ront el rendezést más nyelveknél.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.