Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) ibomol3 válasza Damateo (#50) üzenetére


ibomol3
tag

Szia! Androidos értesítő nekem meg jelenik de csak akkor ha meg nyitom az értesítési panelt alapból a kezdő képernyőn azok nem látszanak mind pl a e-mail, viszont attól függetlenül ha az értesítési panelba én rá megyek pl egy facebook üzire akkor nem nyitja meg nálam a messengert. Szóval értesítést szerintem kapsz, csak nem rezegsz illetve alapból nem látszik a kezdő képernyőn.

(#52) osvatha


osvatha
tag

Sziasztok!

Még nem volt a kezemben sajnos Jolla, és a tesztekből, videókból nem minden derült ki, ezért fordulok Hozzátok a kérdésekkel.
Amire válszt keresek:

- Üzemidő: első teszteken arra panaszkodtak, hogy gyenge az üzemidő, erősebb használat estén egy napot sem bír ki a telefon. Erről mi a tapasztalototok? Frissítések nem javítottak ezen?

- Email: Megoldható-e az, hogy a gmail címemre jövő, és egy másik, outlook fiók leveleit külön inboxban lássam, illetve egyikről kapjak értesítést, a másikról ne?

- Android: még 1.0-nál olyasmit olvastam, hogy egyszerre csak egy android alkalmazást lehet futtatni. Ez a legfrissebb verzióban hogy van? Tudnak androidos alkalmazások folyamatosan futni a háttérben?

Most hirtelen ennyi kérdés jutott eszembe, előre is köszönöm a válaszokat!

(#53) Damateo válasza osvatha (#52) üzenetére


Damateo
aktív tag

Szia,
Nem vagyok Jolla őstag, viszont tapasztalataimat szívesen megosztom.
Nálam, jelenleg egy 2éves használt készülék van.
Normál használat mellet (ami nálam, telefonálás +nettezés, csevegés). Másfél napot bír.
Sok múlik a megnyitott alkalmazások mennyiségén, és milyenségén.

Jelenleg is két mail fiókom van aktívan a telefonon, mind kettő jól működik.
Hogy jelzést lehet-e különbözőre állítani, nem tudom.

Androidos alkalmazások szépen futnak a háttérben, nincs vele gond.
Stabilitásukkal sem tapasztaltam semmi rendkívülit, minden megy szépen.

Nyugodtan kérdez még.

(#54) osvatha válasza Damateo (#53) üzenetére


osvatha
tag

Akkor válaszok a saját kérdéseimre, tapasztalat alapján... :)

Akku nálam elég siralmas, igazából ez az egyetlen problémám a telefonnal, egyébként nagy szerelem. :)
Nálam (3G, folyamatos szinkron) kb 2,5-3óra kijelzőidő jön össze maximum. Ez konrétan azt jelenti, hogy estig nem bírja ki a telefon. Mivel használtan vettem, ez lehet az akku elhasználtsága is. Lehet, veszek egy másik akkut és még azzal megpróbálom mit csinál.

Mail notification: nem lehet accountonként állítani az értesítést, az lett a megoldás, hogy az egyik accountot manuális frissítésre állítottam.

Android: néha stabilabbnak tűnik, mint androidos telefonon... :)

(#55) osvatha


osvatha
tag

Nem tudom hány jolla user van itt, és hány szeretne nagyobb, vagy pót akkut, de én teszek egy próbát.
Ugye gyári akkut sehol nem lehet kapni, valamelyik fórumon azt olvastam, hogy a HTC Desire 310 akkuja elvileg méretre és elektromos jellemzőkre nagyon hasonló, úgyhogy berendeltem egy kínai akkut ebay-en, ha megjött, beszámolok a tapasztalatokról.

(#56) Damateo


Damateo
aktív tag

Köszönjük.
Nekem jól jön az infó

(#57) osvatha válasza Damateo (#56) üzenetére


osvatha
tag

Amint meghozta a postás, kipróbálom, és beszámolok a tapasztalatokról.

(#58) osvatha válasza osvatha (#57) üzenetére


osvatha
tag

No, megjött az akku. Fizikailag teljesen jól passzol.
Hálózati töltőről tölti szépen, autóstöltőnél azt mondja a telefon, hogy sorry, de nem tudom tölteni az akkut, próbálj ki egy másik töltőt - de ennek ellenére teljesen jól tölti... :)
Sajnos üzemidőben viszont az új akkuval sem jártam jobban, mint a gyárival, sőt, a szoftveres mérés szerint kicsit kisebb is a kapacitása....
De legalább most van egy tartalékakkum, ha esetleg cserélni kell.

(#59) osvatha


osvatha
tag

Sziasztok!

Az új Sailfish OS telefonokról lehet valamit hallani mostanában?
Én egy nyári cikket találtam csak, ennél frisebb infót sehol... :
[a cikk]

[ Szerkesztve ]

(#60) Damateo válasza osvatha (#59) üzenetére


Damateo
aktív tag

Nem tudok róla semmit.
Mostanában nem követem az eseményeket.

(#61) Adi válasza osvatha (#52) üzenetére


Adi
senior tag

Most látom, hogy mennyire fölfutott ez a téma! :D

Az elején (The First One TOH-os széria és még pár hónapig) az akksiteljesítmény azért volt botrányosan alacsony, mert egy szoftverhiba merítette. Az OS folyamatosan lekérdezgette az NFC-s hátlapot, de ezt egy igen korai release-ben fixálták, valahogy 2013 végén, 2014 elején (nem emlékszem pontosan).

Azóta ez elég jól működik, másfél-két napot simán bír. Igaz, nálam csak a Twitter és a Facebook van automata frissítgetésre állítva (az is polling), a mailboxok nem, mert nem szeretem, ha az új emailek miatt zavar a telefonom.

[ Szerkesztve ]

ldm start-reconf primary

(#62) osvatha válasza Adi (#61) üzenetére


osvatha
tag

Közben kiderült, mi volt nálam a baj... :)
Van Pebble órám, és a pebble kezelő sailfish progi kajálta le az akkum. Gondolom, nem az energiatakarékos BT 4.0(?) profilt használja.....
Most nem kapcsolódok állandóan a Pebble-höz, és így teljesen elfogadható lett az üzemidőm.

(#63) Adi válasza osvatha (#62) üzenetére


Adi
senior tag

Jolla Store-ból raktad föl, vagy Warehouse-ból? Amennyire fejlesztői elszólásokból láttam, a JS QA-folyamatában nézik az energiahasználatát is a programoknak és ha "túl sokat" fogyaszt, akkor nem engedik ki.

ldm start-reconf primary

(#64) osvatha válasza Adi (#63) üzenetére


osvatha
tag

Amikor legutóbb néztem, még nem volt fent jolla store-ban, akkor gondolom ezért... :)

(#65) hsrasus


hsrasus
aktív tag

Sziasztok!

Tablet van valakinek?
ha igen, meg tudná osztani, hogy mik a tapasztalatok?

üdv:
hs

(#66) Just486 válasza hsrasus (#65) üzenetére


Just486
senior tag

Amennyire én tudom, a Jolla Tablet elég csúnya bukás lett, már nem gyártják, és alig párszáz darab készült belőle. Nem tartom valószínűnek, hogy túl sok magyar tulajdonos lenne.

That unconquered country we call the future.

(#67) MichaelSD válasza Just486 (#66) üzenetére


MichaelSD
őstag

Így van. Nekem se jött meg. Nem tudom minek örüljek, hogy ha megjön vagy sem. :)

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#68) Just486 válasza MichaelSD (#67) üzenetére


Just486
senior tag

Figyelembe véve a helyzetet, én a refundot lehet jobban pártolnám.

That unconquered country we call the future.

(#69) osvatha


osvatha
tag

Bejelentették az Intex új Sailfish OS telefonját:
[link]
Ha valakinek van ötlete, hogy lehet beszerezni indiai belpiacos telefont itthon, kíváncsian várom! :)

(#70) Polarstar válasza osvatha (#69) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Engem is érdekel az Intexes Aquafish.
Oroszoknál kapható lesz, onnan van kapcsolat.
Ha kijönn az indiai, akkor tudunk onnan is rendelni.
Nagyon várós. :C

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#71) osvatha válasza Polarstar (#70) üzenetére


osvatha
tag

Ha sikerül rendelni én is kérek! :)

(#72) Polarstar válasza osvatha (#71) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Feldobtam a Crossnordic BBM csatira az Intex Aquafish mobil felhívást.

Jolla mobilokon fut droid BBM... onnan tudjátok követni. Illetve itt el lehet érni.

Köszönjük Keytarnak is. :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#73) osvatha válasza Polarstar (#72) üzenetére


osvatha
tag

Bring the Intex Aqua Fish in Europe - Sign the Petition!
https://www.change.org/p/bring-the-intex-aqua-fish-in-europe?recruiter=504217145&utm_source=share_petition&utm_medium=sms

(#74) Polarstar válasza osvatha (#73) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Megvolt...

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#75) l.sebestyen


l.sebestyen
senior tag

A multitasing jól müködik a sailfish rendszeren? Arra gondolok hogy pl. elindítom a zenelejátszót, háttérbe rakom, és utána elindítom mondjuk az endomondot akkor is menni fog a zene. BB n ez nagyon jól megy, de kacsingatok a rendszer felé.

(#76) PHenis


PHenis
senior tag

Sziasztok Jollások! :)

Gondolkodom a váltáson BB10-ről. Pár kérdésem lenne, azt remélem tőletek kapok választ.
Pár gagyi kérdés is lesz közte, nem kiröhögni plíz.

Lehet-e jelszót beállítani feloldáshoz (képes, vonalas, kódos, bármilyen...)?
Lehet-e több ébresztőt beállítani?
Androidos progik közül ezek futnak-e: GoogleMaps, TraffiHunter, Wolfram Alpha, 3betűs navi (megyek)?
Léteznek-e a következő programok natívban (ha nem, a droidos is megteszi ha mennek a push értesítések stb...): Facebook, gtalk vagy hangouts, Skype, esetleg Viber. Valamilyen megbízható diktafon van?
Google play services hiányában gondolom a gdrives nem megy. Megoldható-e valahogy, hogy elérjem még ha szinkron nem is megy. Esetleg Onedrive-al is beérem.
Email csatolmányok kezelése működik? .xls, .pps, .pdf formátumokat meg tudok nyitni szenvedés/hekkelés nelkül?
Több email fiók gondolom nem gond, de céges email-t be lehet állítani?
A böngészőben könyvjelzők mentése, prohardver, index ilyesmik gond nélkül mennek?
Naptár/névjegyek tudnak szinkronizálni google-el?
Multitask? Bár előttem kérdezték...

Aksi mennyit bír közepesen aktív használat mellett? Esetleg akinek volt Z10-e, egy összehasonlítás...

Ez itt a Jolla főtopik mind a 76 hozzászólással? :DDD Ennyire flottul megy minden?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#77) Just486 válasza PHenis (#76) üzenetére


Just486
senior tag

Néhány kérdésedre tudok csak bizonytalan választ adni, de hátha az is segít.
Natív facebook van, többféle alternatívában is, hangouts integrálva van, de csak szöveges üzeneteket támogat, Skype-ot külön kell letölteni, szintén integrálódik és csak szöveges üzeneteket ismer, de ezek mellé még a működése is bizonytalan (néha kilép, vagy be se tud lépni, nem kézbesít üzeneteket, amiről nem is figyelmeztet). Ezen kívül az androidos változatokkal lehet próbálkozni. Gdrive elérésére van a FileCase nevezetű program, ebben be lehet állítani különböző online tárhelyek hozzáférését is. Könyvjelzőket természetesen el tudsz menteni, de az oldalak egy része kínszenvedés módjára működik. Akad, villog, kis felbontásban renderel aztán vált át olvashatóba, hasonlók. A multitask megy, de sokat nem érsz vele, olyan lomha általánosságban a telefon.

Szubjektív véleményem, hogy senkinek nem tudnám jó szívvel ajánlani a jollát. Én bő másfél hétig használtam, mialatt szervizben volt a telefonom, de a végén már remegve vártam hogy visszakapjam a Nexust, pedig rühellem a droidot. Persze ha van egy kis pénzed, egy próbát megér, használtan 30-40 ezerért meg lehet vásárolni szép állapotban. Én is csak kíváncsiságból vettem, nem jött be, azóta öcsém használja. Neki egyébként kb 2 naponta kell tölteni, napközben szokott játszani rajta ezt-azt, meg zenét hallgatni.

That unconquered country we call the future.

(#78) osvatha válasza PHenis (#76) üzenetére


osvatha
tag

Szia!

Jelszót lehet beállítani feloldáshoz, csatolmányok kezelése, több email fiók, céges (office365, activesync) is működik. Naptár, névjegyek google szinkronizálása is működik, multitasking is nagyon jó.
Nekem nincs annyira rossz véleményem a jolláról, mint a kollégának, az tény, és szem előtt kell tartani, hogy nagyon öreg vas, (2013-as design, és akkor is inkább középkategóriás hardware volt), így napi használatra már lehet, hogy lassú. A SailfishOS szerintem jelenleg a legjobb elérhető mobil OS, ha a linux-ot ismered, kedveled, akkor mindenképp nagy élmény.

(#79) osvatha válasza PHenis (#76) üzenetére


osvatha
tag

Ja, és az akku: nekem az volt a legnagyobb szívfájdalmam. Én elég heavy user vagyok, (pl LG G3 szűk egy napot bír nálam), érzésre kb annyit tud üzemidőre a Jolla, mint egy G3. Volt, hogy tizen-százalékkal értem haza este.... :(
Nem tudom, BB-ből mit használsz, talán Q10-hez tudnám hasonlítani az üzemidőt.

[ Szerkesztve ]

(#80) PHenis válasza Just486 (#77) üzenetére


PHenis
senior tag

És osvatha: köszönöm, hogy megosztottátok a tapasztalataitokat.
ez az új Turing phone is ilyen oprendszerrel jön, abban már a hw is elég jó. De egy ilyet is elfogadnék. Mindegy, de droidra nem akarok menni...

[ Szerkesztve ]

(#81) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Sajnos az eredeti Jolla mobil már harmatgyenge a mai mobilokhoz képest. Béke poraira... nem tudni, hogy a cég ad-e majd ki eredeti tervezésű gépet. Gondolom a tablet finanszírozási gondok miatt nem feszegetik...
Koncentráljunk a jövőre!

Intex Aquafish jobb, új vas, több memória. Sokkal de sokkal olcsóbb bekerülési árral.
Erre várunk, az oprendszer nem rossz. A memória miatti bajok ott már nem lesznek meg.
A Turing majd csak a pénzes, raérő embereknek lesz itthon is.
Snap 801 proci eleve 3Giga Ram. Az lesz ám a fürge. 1000 euró nem mindenkinél van a konyhapolcon. Majd ha a Turing Robotic kiadja a mobilt, akkor beszélünk róla.
A kis mobiloprendszerek között a Sailfish egy ritka, csillogó kis gyöngy.
Kitüntetett a figyelmünk felé. Becsüljük a fejlesztőket. Szurkolunk nekik!

És igen, még én is BB10-et használok. :D de lesz egy Intex "Jollám" is! :D

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#82) PHenis válasza Polarstar (#81) üzenetére


PHenis
senior tag

Mégnéztem pár videót a youtube-on az aquafishről. Engem meggyőzött, tetszik. Remélem elér ide is és nem lesz egekben az ára.

(#83) Polarstar válasza PHenis (#82) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Szervezzük a beszerzést csoportosan. Engem keress majd. Mindenestől szeretnénk, ha 60 alatt lenne a végső ára.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#84) l.sebestyen válasza Polarstar (#83) üzenetére


l.sebestyen
senior tag

Ha van információ a beszerzéssel kapcsolatban, engem is érdekel

(#85) Damateo válasza l.sebestyen (#84) üzenetére


Damateo
aktív tag

Év végén talán engem is érdekelne.
Addig is figyelem a fórumot.

(#86) l.sebestyen válasza Damateo (#85) üzenetére


l.sebestyen
senior tag

Remèlem azért egy picit előbb lesz belőle valami kézzel fogható :D

(#87) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Tegnap néztem, és úgy néz ki az indiai gyártó nem sieti el a gyors kiadást.
Így ismeretlenül úgy is áprilisra igérte, valszeg jönni is fog.
Amint megtudunk többet, már szervezzük is a rendelést.
10 darab rendelésére gondoltunk első körben.

Közben fél szemünk a finneken tartjuk. Fura módon a biztonság felé indultak.
Blackberry usereknek: igen, van natív face kliens! :DDD
És nem fog leállni a whatsapp év végén. :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#88) l.sebestyen válasza Polarstar (#87) üzenetére


l.sebestyen
senior tag

Pont most néztem jofogason, valaki nem bír várni , van fent hirdetés Jolla mobilt vagy tabletet keresek jeligevel :D

(#89) Polarstar válasza l.sebestyen (#88) üzenetére


Polarstar
nagyúr

A jolla mobil nem egy fiatal darab. Úgy a falhoz fogja vágni, hogy öröm lesz nézni, ha az akksi kakis, esetleg a kijelző necces, kamera meg hibás... a kontaktos hangszórót ne is emlegessem..
Jolla tablet itthon talán van egy-kettő.
Ők pedig biztos nem fogják eladni. :DDD

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#90) l.sebestyen válasza Polarstar (#89) üzenetére


l.sebestyen
senior tag

Venni én se vennék, de megtapogatnam kíváncsiságból :)

(#91) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Minden érdeklődőnek: az Intex Aquafish mobilja a netes boltokba májusba fog érkezni. Jelenleg még kép sincs róla fent, csak említi a (may) előtagot.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#92) Polarstar


Polarstar
nagyúr

A Jollausers szerint április 25-től kaphatóvá válik a Aquafish.

Várjuk a fejleményeket.

Élezitek már az új programokat? :D :D
(Halihó! Miért csak én szólózok itt? )

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#93) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Na, aki eddig nagyon nagyon várta a csilivili, nagyon menő Turing mobilt:....

Az valószínűleg hiába várja...

Láttam videót Steve Chaoval... sajnos nem egy megbízható arc.
Plusz: a Jolla még mindig nem adta a nevét a programhoz! (illetve nyilatkozott, de csak arról, hogy van egyéb üzleti érdeklődés a Sailfish-re.)
Kettő: a Liqvidmorphium specko fém létezik, csakhogy az jelenleg a CalTech-é, és neki jelenleg kizárólagos szerződése van az Almával. (igen, velük! )
Harmadik: jelenleg nem megy a munka a Salói volt Microsoft gyárban...

Akkor az indiaiaknál még van remény. Érdekes, de akár kinaiul is sokkal több hir érhető el a Jolláról.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#94) osvatha válasza Polarstar (#93) üzenetére


osvatha
tag

Nexus 4-re mintha valami olyan jolla build-et láttam volna, ami képes dawlik futtatásra. Valamit benéztem, vagy tényleg megoldható? Hallottatok erről?

(#95) Just486 válasza osvatha (#94) üzenetére


Just486
senior tag

Több próbálkozás is van, többé-kevésbé működnek is, de még nincs stabilan működő, felhasználóbarát verzió. Az sfdroid áll talán a legközelebb a működőképességhez a portolt eszközökön.

That unconquered country we call the future.

(#96) Polarstar válasza osvatha (#94) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Minden aktuális kérdésedre a jollausers.com címen angolul tudsz választ kapni.
Talán gyorsabban tudsz haladni.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#97) ElFeo válasza Polarstar (#96) üzenetére


ElFeo
tag

Bleki Q10 után most egy Nexus 5 telót használok jollával. Nagyon tetszik, logikáját tekintve igazán Blekis, briliáns a multitasking.Nagyon vicces látni, ahogy a háttérbe küldött böngésző szépen tölti be az oldalt. Kicsit fapadosnak érzem a beállításokat is és hiányzik a fizikai billentyüzet.De a Nokia N9 és a BB 10 után ez egy igazi gyöngyszem. Engem is érdekel az indiai jolla.

[ Szerkesztve ]

(#98) PHenis válasza ElFeo (#97) üzenetére


PHenis
senior tag

Hmmm, jó ezt olvasni. "Ellophatnák" a HUB-ot meg a billentyűzetet a bb10-ből.

(#99) ElFeo válasza PHenis (#98) üzenetére


ElFeo
tag

A mega-giga ram, hd kijelző helyett itt van néhány igazán egyedi megoldás, csak épp az embereket nem érdekli.Elég csak megnézni a BB Passportot, amiben több "bátorság" van, mint mondjuk a iphone utóbi négy generációjában.Mindamellet, hogy az alma is egy nagyon jó készülék.

[ Szerkesztve ]

(#100) Polarstar válasza PHenis (#98) üzenetére


Polarstar
nagyúr

A BB10 billentyűzet ráheggeszthető a Sailfishre! :D :D
A Hub így ebben a formában nem, de a Hub program igen, ha a Sailfish is kiadja a szereplő programok adatait a Hub szoftverének.
Mivel berakható egy oldalra is akár, így meglehet a félig valós hub is oda.
Jobb oldalra rakva jó lehet, mert jobb oldalról mutatja a listák elejét. Mint a BB10 hub. :D

Ha lehet hinni a előjelzéseknek, várhatóan ma indul a Aquafish kereskedése! Fogom nézni a híreket!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.