Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) martonmiklos válasza TiceRex (#1399) üzenetére


martonmiklos
tag

Pl. a mobil-wifi váltást szinte egyik futó program sem éli túl.

JP1-en 3.1.0.11-el az e-mail app szinkronizál ha közben váltok hálózatot. Van már róla TJC-n issue?

(#1402) TiceRex válasza martonmiklos (#1401) üzenetére


TiceRex
csendes újonc

Ehhez hasonló a jelenség:
https://together.jolla.com/question/209532/track-down-mobile-data-issue-android-xa2-310/
De nálam nem csak az Android programok, hanem pl. a gyári browser is "no internet connection"-ra panaszkodik. A Sailfish Utilities-ben lévő restart network stack, vagy a flight mode ki/bekapcsolása megoldja a dolgot, de nem túl szórakoztató azt nyomkodni.

(#1403) osvatha


osvatha
tag

Sziasztok!

Sailfish X-el próbálkozom XA2-n, arra van valami ötletetek, hogy a fényképeket hogy tudnám egyszerűen backupolni google photos-ba, drive-ba? (icloud is jó ha az egyszerűbb... :) )

(#1404) TiceRex válasza TiceRex (#1402) üzenetére


TiceRex
csendes újonc

Full wlan és mobile data mellett no network. :-(

(#1405) martonmiklos válasza TiceRex (#1404) üzenetére


martonmiklos
tag

Tolj már ilyenkor egy ping 8.8.8.8 -et.

(#1406) TiceRex válasza martonmiklos (#1405) üzenetére


TiceRex
csendes újonc

Ping szépen válaszol, 20ms körüli válaszidőkkel, a trace szerint a wifin találja meg.

Az ifconfig és a routing tábla szerint a wlan0 és az rmnet_data0 (mobile data) is aktív, de alkalmazás szinten egyik program sem talál hálózatot (browser, jolla store, weather, és az androidos programok sem).

Az egyetlen furcsaság (?), hogy a telekomos cím 100.67.x.x, azaz a CGN tartományban van. Bár az is lehet, hogy ez így van rendjén...

(#1407) Niarn válasza osvatha (#1403) üzenetére


Niarn
tag

szerintem nextcloud :) minek a drive?

(#1408) martonmiklos válasza TiceRex (#1406) üzenetére


martonmiklos
tag

Oké akkor ha jól értem a network rendben van (ha még nem toltál egy wget index.hu-t ilyenkor azért tedd meg) csak a Qt-s appok nem értesülnek erről. A Sailfish appok a Connman Qt-s API-ját használják. Ha jól értem ez gyakorlatilag egy Qt-s wrapper a Connman DBUS üzenetei elé. Én leírnám a TJC-n az problémát első körben több olyan arc megfordul ott aki már látott ilyet.(Szerintem nincs köze a fentebb linkelt issuehoz.)

Valószínűleg valami Compact-nem compact közti interfésznév különbség vagy hasonló lesz a ludas.

(#1409) osvatha válasza Niarn (#1407) üzenetére


osvatha
tag

Köszi, nagyon jó megoldásnak tűnik! Sajnos eddig nem hallottam róla... :)

(#1410) TiceRex válasza martonmiklos (#1408) üzenetére


TiceRex
csendes újonc

Köszi a tippet. Amennyire én tudom, a sima X és a Compact között ilyen értelemben nincs különbség.

Két napja tesztelem Digi SIM kártyával, ezzel sokkal jobban működik. Most csak a 4G->Wifi irányú átkapcsolással vannak bizonytalanságok, de még az is sokkal ritkábban, mint a Telekom SIM kártyával (és csak pár Android program esetében, főleg a FB Messenger Lite-tal). Úgyhogy én erősen hajlok rá, hogy mégis a Telekom APN beállításokkal lehet baj.

(#1411) martonmiklos válasza TiceRex (#1410) üzenetére


martonmiklos
tag

Na jó de ha a command line toolok működnek (net kvázi van) akkor a probléma a netkapcsolat állapotának Qt-s appok felé jelentésével kell lennie (már ha jól értem a problémát).

Amúgy igen ha ezzel húztad fel akkor nem kellene különbségnek lennie (az USB-t leszámítva).

[ Szerkesztve ]

(#1412) martonmiklos


martonmiklos
tag

Na kint van a 3.2 EA-ban. Az Aqua fishemet lefrissítettem, a JP1-emet még nem mertem. Bár a névjegykereső lagzása rettentően idegesít és ezt elvileg orvosolták.

(#1413) Niarn


Niarn
tag

sikerült téglásítanom a telefonomat.
recovery-hez kellene a sailfish mappa. de 2.1.3.5-el vettem, előző tulaj telepítette. megpróbáltam feltenni legújabbat, de összeakadt. updatet nem lát (korábban sem látott), de 2.1.3.5-ön van.
nincs valakinek megosztani való korábbi verziója? bármi 3.0.1.11 előtti? hátha akkor arra felmegy a legújabb és helyrejön..
köszi

(#1414) Fiery válasza Niarn (#1413) üzenetére


Fiery
veterán

Mindegy, milyen device, csak 3.0.1.11 elotti SFOS legyen rajta? Nekem van egy Gemini PDA-m, amin 2.1.4.14 van.

(#1415) Niarn válasza Fiery (#1414) üzenetére


Niarn
tag

a lényeg kimaradt. xperia x. most próbálom terminálból más módszerrel. ha összeáll, nem is szükséges. together.jolla-n azt ajánlották legújabbal csináljam. eljátszok vele. csak gondoltam hátha valakinek van régi mappája.

(#1416) Niarn válasza Fiery (#1414) üzenetére


Niarn
tag

és milyen gemini amúgy használatban? 4G-s? mire használod? nagyon szimpatikus cucc. nem kevés pénzért..
x-et összeraktam, legújabb nem ment még fel, csak előtte lévő. de legalább nem 2es van fent..

(#1417) Fiery válasza Niarn (#1416) üzenetére


Fiery
veterán

App fejlesztesre, teszt keszuleknek hasznaljuk a Gemini PDA-t (mint ahogy a tobbi SFOS keszulekunket is). Nincs benne SIM kartya, nincs napi hasznalatban, igy igazandibol amig bekapcsol, felmaszik a WiFi halozatra, tud letolteni appokat a Jolla Store-bol, addig nekunk teljesen jol mukodonek minosul. Viszont ez nem sokat jelent az altalanos felhasznalasra nezve.

(#1418) ElFeo


ElFeo
tag

Sziasztok,

milyen eszközt javasoltok mindennapi sailfish os mindennapi használatára? A következőkre gondoltam: Sony Xperia X/XA 2/OnePlus X. Vagy esetleg van valami titkos favorit? Illetve mire kell figyelni, úgy értem a bootloader nyitásnál vali amire figyelni kell?
Köszönöm szépen!

Üdv!

(#1419) WilliamGhost válasza ElFeo (#1418) üzenetére


WilliamGhost
tag

Szia! Csak arra kell figyelni, hogy a bootloader nyitható legyen, és hogy a megfelelő frekis modem legyen benne (B20 sáv Magyarországon pl). Nekem egy XA2+ van napi használatban, és boldogulok vele.

There is no cloud, just other people's computers!

(#1420) ElFeo válasza WilliamGhost (#1419) üzenetére


ElFeo
tag

Szia,

köszönöm! A bootloader nyithatóságára van van valamilyen módszer, amivel ellenőrizni lehet még a vásárlás előtt?

(#1421) martonmiklos válasza ElFeo (#1420) üzenetére


martonmiklos
tag

Sony esetében:

Dial *#*#7378423#*#* . Then go to -> "Service Info" -> "Configuration". If there is:
Bootloader unlock allowed - Yes << this means that your Bootloader is Locked
Bootloader Unlocked - Yes << this means that your bootloader is unlocked


OPX-et nem tudom

(#1422) ElFeo válasza martonmiklos (#1421) üzenetére


ElFeo
tag

Szia,

köszönöm szépen! Az OPX nyitott, mert próbáltam már rajt más oprendszert.

(#1423) ElFeo


ElFeo
tag

Sziasztok!

Tudnátok konkrét készüléket ajánlani, amin viszonylag kompromisszum mentesen használható a sailfish os?
Xperia XA 2-re gondoltam, de több gelyen is aztr olvasom, hogy ezek a készülékek alapból nincsenek a helyzet magaslatán. Natív jolla készüléket nem találok, csak igen borsos áron. Valami közösségi portos készülék is szóba jöhet, de sehol nem találok normális információt.
Köszönöm!

(#1424) martonmiklos válasza ElFeo (#1423) üzenetére


martonmiklos
tag

Tudnátok konkrét készüléket ajánlani, amin viszonylag kompromisszum mentesen használható a sailfish os?

Haha, ennek a rendszernek a használata pont erről szól: a kompromisszumképességed teszteléséről :D.
Én az Xperia X compacttal szemezek egy ideje, arra van megoldás, hogy a gyári X imagek felmenjenek (jelenleg Jolla 1-et használok).

[ Szerkesztve ]

(#1425) martonmiklos


martonmiklos
tag

Na a karácsony korán jött az idén:
Kint van EA-ban a 3.2.1
https://together.jolla.com/question/217843/release-notes-321-nuuksio/

(#1426) Polarstar válasza martonmiklos (#1425) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ja... Tegnap már pedzegették... Majd megjelent a kép is.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#1427) martonmiklos válasza Polarstar (#1426) üzenetére


martonmiklos
tag

Már a második patch verzió van kint EA-ban, mert valamit elreszeltek a Googles naptárral. (Duplikálva lettek az események). Az AF-emet lefrissítettem, de nem nagyon nyomogattam, a napi telefon még vár arra, hogy kiadják nem EA-ba :D.

(#1428) TiceRex


TiceRex
csendes újonc

Csak a rend kedvéért: a 3.2.1.20 verzióban egy csomó dolgot javítottak, pl. a hálózatkezelést is (bár ennek nem láttam nyomát a changelog-ban). Mindenesetre most teljesen megbízhatóan vált a hálózatok között (Xperia X Compact).

B.Ú.É.K.!

(#1429) WilliamGhost válasza TiceRex (#1428) üzenetére


WilliamGhost
tag

Az XA2+ hálózatkezelése még mindig elég vacak (Jolla C-hez képest). Csomószor leugrál 4G-ről, valamint az appok úgy tesznek, mintha nem lenne internet, pedig a ping működik.

There is no cloud, just other people's computers!

(#1430) Polarstar válasza WilliamGhost (#1429) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Azért ezt nagyon nem jó hallani. :(

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#1431) ElFeo válasza Polarstar (#1430) üzenetére


ElFeo
tag

Beszereztem egy Xperia X készüléket, feldobtam rá a sailfish os-t, mit ne mondjak csalódást keltő. Már maga a telepítés sem volt egyszerű, de aztán az alkalmazás boltból nem települtek fel az alkalmazások. Olyan is volt, hogy az alkalmazásboltban telepítettként látszó alkalmazást nem találtam. Még teszek vele egy próbát de ez így nem tudom kinek lehet jó.

(#1432) Polarstar válasza ElFeo (#1431) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Most hálát adok az égnek, hogy már sokadjára inkább órát veszek mobil helyett. :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#1433) WilliamGhost válasza ElFeo (#1431) üzenetére


WilliamGhost
tag

Ez új infó, az alkalmazások telepítésével sosem volt gondom, és a flashelés is sima volt nekem.

There is no cloud, just other people's computers!

(#1434) Fiery válasza WilliamGhost (#1433) üzenetére


Fiery
veterán

Nalam is megbolondult iden az Xperia X, kellett neki egy Reset, hogy helyrerazodjon. Igy mondjuk eltunt rola a Play Store... :)

(#1435) Polarstar válasza Fiery (#1434) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Na ez az! Így nem elég jó ez a koncepció, mertha egy átvàltós mezei felhasználónál egy ilyen hibáért meg a falhozbaszàs azonnal. :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#1436) justmemory válasza Fiery (#1434) üzenetére


justmemory
senior tag

Én ugyan nem vagyok érintett olyan szempontból, hogy nem használom a Sailfisht (noha van telefonom, amire van port, szóval majd egyszer lehet megpróbálom), de korábbi nokia n900 tulajként anno majdnem Jollára váltottam.
A probléma az, hogy... Nos, elvileg ugye pont az Android "layer" jelentené a dolog lényegét. De pont az nem megy. Illetve - ahogyan látom - az sem megy... Így pedig nagyon nehéz felhasználói bázist építeni... Az n900-ról is azért kellett váltsak, mert egészen egyszerűen eljárt felette az idő. És nem csak a vas, hanem igenis app szinten is. Nem kell nagy dolgokra gondolni, én még az ezer meg egy éves navijával is jól elvoltam, de mondjuk egy google naptárat nem tudtam szinkronizálni rá (sok mindent megpróbáltam... syncevolution és társai; semmi...), ami csak azért baj, mert mondjuk az egész család azt használja, és nyilván nem is fognak mást. Próbálkoztam még közösségi cseverészéshez a matrix-el... az sem jött be, ha már van mondjuk viber és társai... Szóval ezek - ahogyan én látom - nagy bajok; már ha felhasználói bázis növelése a cél. És akkor még aki rászánja magát, és támogatott is a készüléke, az is küzdjön... No offense, de nem túl jó PR.

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#1437) Fiery válasza justmemory (#1436) üzenetére


Fiery
veterán

Az androidos appok tamogatasa osszetett problema, hiszen egyreszrol ott van az APK formatum kezelese, es maguknak az appoknak a futtatasa. Ez a konnyebb resze. A nehezebb a Play Store es a GMS, ezekhez kell licenc, es ahogy lattuk mar a Huawei vs Trump csortenel, nagyon hamar megszivhatja ezzel barki. Hosszutavon SZVSZ az huzhatja ki a Jollat a mostani helyzetbol, ha kap egy massziv toke injekciot, vagy ha felvasarolja oket az egyik hardvergyarto. Mindkettovel az azonban a problema, hogy nem latszik egyelore, hogy a nyugati vilagban ki lehetne a jelentkezo; az oroszokra en nem tamaszkodnek a helyukben tulsagosan; az azsiai-europai kooperacioval pedig mar nem egy europai ceg nagyon csunyan rafazott (pl. Daimler). A kulturalis kulonbsegek nagyon hamar ki tudnak utkozni sajnos, emiatt en nem baziroznek egy olyan kooperaciora, hogy Jolla+Samsung vagy Jolla+LG. Az mentoov lehetne a Jollanak, ha pl. az EU eldontene, hogy kell neki egy komplett mobil es PC platform is, hazon belul fejlesztve. Amihez azonban nincs hardver, vagy legalabbis a hardver kritikus reszei nem Europaban keszulnek es nem europai gyartok kezeben van a licenc sem (ARM, x86, stb).

[ Szerkesztve ]

(#1438) justmemory válasza Fiery (#1437) üzenetére


justmemory
senior tag

Szoftveres oldalról én abban látnám a lehetőséget, hogy igen, az APK-t kezelhetné mondjuk egy linux alapú platform - akár mondjuk az n900. Jelenleg is küzdök buildozer fronton, tegyük hozzá, nyilván nem PC--n, hanem arm-on... :D Tehát ha mondjuk pythonban írt alkalmazásból lehet apk-t készíteni (kivy), legalább azt a lehetőséget jó lenne megtalálni, hogy az apk-ból is valamilyen módon egy source fájlt készíteni, hogy abból lehessen építkezni. Itt persze nyilván a lib-ek, modulok, gui, stb. kérdéskör is érdekes, de mondjuk a qt adott... Nem tudom... Persze ez a fizetős alkalmazások esetében érdekes kérdéseket vetne föl...
A GMS valóban egy másik történet, de ha úgy vesszük, alapvetően a Jolla ült föl annó erre a vonatra és a jelenben ugye döcög ez a vonat. Vagy éppen áll... A jövő egy másik kérdés, de őszintén szólva én... Nos nem akarok borúlátó lenni, de EU döntést nem vizionálnék. Az oroszokat meg hagyjuk is :)
Az is gond, hogy sok app-nak szüksége van a GMS-re, tehát ha az apk kérdés megoldódna, akkor sem lenne sokkal beljebb senki, mert mondjuk az app nem futna...
És akkor megint ott tartunk, hogy akarunk egy önálló, mondjuk valamilyen (szinten) nyílt szoftvert, ami támaszkodik azért az Androidra/GMS-re, hiszen anélkül nincs is élet...

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#1439) Fiery válasza justmemory (#1438) üzenetére


Fiery
veterán

A Huawei-fele HMS-hez hasonlo megoldast kellene a Jollanak is eroltetnie, csak a gond az, hogy a Huawei mint egy sokkal nagyobb ceg sem biztos, hogy ezen a vonalon oriasi eredmenyeket fog elerni. Raadasul, mig a Huawei elkotelezett az AOSP es APK vonal mellett, a Jollanak inkabb a QT5 fele kene terelnie a fejlesztoket, mintsem hogy eloalljon egy "JMS"-sel vagy hasonloval, es az APK vonalat nyomja. Az viszont teny, hogy egy letezo androidos app migralasa HMS/JMS-re sokkal kisebb feladat, mint ujrairni QT5-ben az egeszet. Viszont kozben meg ott van a talan soha vissza nem tero lehetoseg, hogy az Ubuntu Touch, Firefox OS, Windows Phone/Win10 Mobile kiesese utan a 3. mobilos platform megtisztelo cimet viselheti (tulajdonkeppen veletlenul) a Sailfish, ezzel pedig lehetne es kellene is valamit kezdeni. Nagyon hamar 4. hely lehet ebbol, ha a HongMeng piacra kerul... Viszont az sem kizart, hogy a HMS-t, ha befut, lehetne licencelni is a kinaiaktol :)

(#1440) justmemory válasza Fiery (#1439) üzenetére


justmemory
senior tag

Hát... A kínaiaktól licencelni... :D Nem tom... :P
Egyébként a Maemo-t kifelejtetted :)) Ennek egyébként jelenleg a Leste lenne az utódja. Érdemes ránézni. Ahogyan elvileg a purism is próbálkozik a librem 5-al...
A HMS-nek meg ugye szintén az a lényege, hogy az egyszeri user észre se vegye a változást, ezért is kellett, hogy rengeteg fejlesztő álljon mögéjük. A Jolla hiába erőltet valami mást, ha arra nem lesz fejlesztő, vagy a népszerű alkalmazásoknak nem lenne alternatívája vagy átjárhatósága. Nem véletlen, hogy kitalálták azokat a "rendszereket", amelyek "univerzálisak" - gondolok itt a kivy-re/buildozerre például...

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#1441) ElFeo válasza WilliamGhost (#1433) üzenetére


ElFeo
tag

Nem vagyok teljesen amatőr, mégsem volt a telepítés egy gyaloggalopp. Sok mobilos megfordult a kezeim között, tech-,kütyümániás vagyo-igaz kezdem elnőni. Például az ubuntu touch postnál meg tudták azt tenni, hogy letöltesz egy alkalmazást, azt elindítva végigvezet a telepítésen és mindent elvégez helyetted. A sailfish-nél meg molyolhatsz terminálban. Persze akinek ez maga ne álljon neki. De miként akar így szélesebb felhasználói bázist kiépíteni és elterjedni ha már a telepítés is problémás lehet egy átlag felhasználó számára.
A jolla store-ban pedig valóban volt olyan app, amire a store azt írta, hogy telepítve van, de az alkalmazások között sehol nem találtam. És volt olyan alkalmazás is ami fel sem települt. Az androidos dolgokat még nem is próbáltam.
Nem vesztettem el teljesen a kedvem, mert alapvetően tetszik a rendszer de ez azért igenis para.

(#1442) tonkar


tonkar
csendes tag

Sziasztok, telefonváltás előtt állok, Windows mobil-ról jövök és más rendszerrel nincs tapasztalatom. Szinpatikus lenne japán hardveren európai szoftvert futtatva megoldani a hétköznapjaimat. A rendszeres használatra mennyire alkalmas a Sailfish rendszer, akkor, ha csak alap dolgokra használom a telefonomat (üzenet, zene, böngészés)?

(#1443) Polarstar válasza tonkar (#1442) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Kicsit kívülálló vagyok, mint Blackberrys, de szerintem nem lesz gondod vele.
A telepítèst kell megoldani, a programokra kaphatsz segítséget majd.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#1444) martonmiklos válasza tonkar (#1442) üzenetére


martonmiklos
tag

Hát kb. olyan mint sajtreszelővel rejszolni.

Az e-mail kliensről érdemes azt tudni, hogy küldésnél nincsenek formázási lehetőségek, csak plain text e-mailt tudsz vele küldeni.

2019 év végén megjelent killer feature volt az, hogy ha HTML levelet kapsz és azt továbbítod vagy válaszolsz rá akkor becsatolja a HTML levelet :D.

Zenét én nem hallgatok rajta viszont a gyári Zene appot fordítottam magyarra, abból ítélve fapad.

A böngésző egy ótvar foshalom. Ezer éve tervezik a QtWebkitre átállást, hogy majd az megváltást hoz.

Telefonálni többnyire lehet vele, amióta van mobilnetem azért kell újraindítgatni.

Szóval rengeteg kompromisszummal jár. Igaz én nem Sony-n hanem JP1-en használom jelenleg.

(#1445) Polarstar válasza martonmiklos (#1444) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Tetszik az őszinte véleményed a böngészőről. :DDD
Ebből talán látszik, hogy aki ezeket megcsinálta, nem fordít rá figyelmet, nem nagyon érdekli, talán nem is használja. :D
Vagyis nagyon nem lehet komolyan venni...
Lassan az egész Sailfish is lecsúszik erre a szintre. :(
Évekkel ezelőtt nagy várakozássalt tekintettem rá. Mondom: Végre! Valami izgalmas! Valami menő!
Egyre inkább csak azt olvasom, hogy mókolni jó! Átlag felhasználóknak inkább egyre jobban felejtős.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#1446) martonmiklos válasza Polarstar (#1445) üzenetére


martonmiklos
tag

Ebből talán látszik, hogy aki ezeket megcsinálta, nem fordít rá figyelmet, nem nagyon érdekli, talán nem is használja.

Nekem nem ez jön le belőle. Inkább az látszik, hogy a mai igényeknek megfelelő mobil OS-hez ennél sokkal de sokkal nagyobb fejlesztőcsapat lenne szükséges. Minap olvastam, hogy a Mozilla-nál ilyen ezres nagyságrendű a alkalmazottak száma. Nem tudom a Jolla éppen hogy áll de szerintem a tizede alatt vannak.

Lassan az egész Sailfish is lecsúszik erre a szintre. :(

Szerintem a platform nem lecsúszik, hanem fejlődik. Azt, hogy melyik része milyen ütemben meg az határozza meg, hogy merre öntik az oroszok/partnerek a zsét. A device encryption meg MDM rész rengeteget fejlődött, a legutóbbi releaseben már elkezdték a hívás részt is kissé rendbe tenni.

Persze vannak közösségi hozzájárulások is de azok szerintem lepkefing mértékűek. Arról nem is beszélve, hogy az UI kódok ugye zártak, és mind a mai napig képtelenek voltak legalább a QML kódokat (ami ugye ott van az eszközön, illetve nagy része nyílt licenszű) kirakják gitlabra, hogy normális módon lehessen hozzájárulni.

DE mindenesetre ez egy olyan platform ahol büntetlenül tudom rögzíteni a beszélgetéseimet, addig tudok zoomolni a képeimen amíg jól esik, ha valami emberi léptékű feature hiányzik akkor azt meg tudom csinálni maximum ilyen éves távlatokban gondolkodva.

[ Szerkesztve ]

(#1447) tonkar válasza martonmiklos (#1444) üzenetére


tonkar
csendes tag

Júj, sajna erre a válaszra számítottam, azért az jobb lett volna , ha azt olvasom, hogy csak is ezt, mert ez a világ legjobb rendszere :)
Sebaj megnézem, hogy az itthon lévő telónak nyitott-e a bootloader-e, aztán hajrá megpróbálom, mert már így is csupa kompromisszum az életem a jelenlegi cuccommal.
Köszönöm a segítséget, amint lesz valami tapasztalatom jelentkezem.

(#1448) Niarn válasza tonkar (#1447) üzenetére


Niarn
tag

nekem van egy xperia x-em amin sailfish van. porosodik szegény most a polcon..
volt amikor elsődlegesnek használtam, de kell az e-mail, a bank, és a mega napi szinten, így már nem annyira oké.

(#1449) Tomi_Ohl


Tomi_Ohl
veterán

Nekem egy Mi3-on van portolt Sailfish OS. Tök érdekes, néha előveszem, de fő telefonnak csak egy hétig használtam. Akkor is állandóan azon kaptam magam, hogy a sz.rul működő, kényelmetlen böngészőben nyitogatok meg olyan weboldalakat, amikhez a két nagy telefonos oprendszeren tök jól működő app van.
Persze egy hivatalos Sailfishes eszköznél ezt már meg lehet oldani úgy, ha Android appokat futtatsz helyettük... Na de van értelme úgy használni egy rendszert, hogy állandóan egy más rendszer alkalmazásait futtatod rajta?
Sajnos ez a szomorú valóság egy átlag user szeméből. Hiába öröm a meglévő részt használni, ha egy csomó, mindennapokban kellő dolog nem része.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#1450) WilliamGhost válasza tonkar (#1447) üzenetére


WilliamGhost
tag

Én már évek óta Sailfisht használok egyetlen és mindennapos telefonra, és szépen lassan fejlődik a rendszer. Most egy XA2+ szolgál éppen. Vannak nyűgös dolgok, de az én (minimális) igényeimnek megfelelő (email, naptár, rss, böngésző, stb.) Google, Facebook és társai felejtősek Sailfishen.

There is no cloud, just other people's computers!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.