Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Yodafon


Yodafon
senior tag

RTX 4090 ben 16384 CUDA mag van?
Az en karacsony elott 1 nappal elhalalozott GTX460-omban volt osszesen 384 :DD

I'm gangsta!

(#2) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Pedig pont most akartam 3 milláért ilyet venni passziánszhoz. :(

Aki hülye, haljon meg!

(#3) Ribi


Ribi
nagyúr

Ez csak azért fura nekem, mert a 4090 300Won csak 10%ot veszít kb a teljesítményéből. Itt mintha más probléma is lenne, sokkal inkább tűnik túlmelegedésnek.

(#4) hardzsi2


hardzsi2
aktív tag

Mivel az A6000 3x többe kerül a 4090-nél (jelen hazai bruttó árak szerint: 2.432.000 vs. 777.000), ráadásul egyik sem egy kiló krumpli ára, így véletlenül, előzetes tájékozódás nélkül feltehetően senki nem vesz/tesz ilyet.

Mondjuk én úgy láttam az adatlapokon, hogy az A6000-nek csak 10.752 CUDA magja van és nem 18.176, de lehet, hogy eleve rossz kártyát néztem; a professzionális kártyák nem az én világom...

[ Szerkesztve ]

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#5) copass


copass
veterán

munkagép, nem az fps számít itt.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6) opr válasza Ribi (#3) üzenetére


opr
veterán

Driver is teljesen mas, professzionalis kartyak jatekban soha nem hozzak a konzumer parjuk teljesitmenyet, cserebe meg amire valok, abban ossze se lehet hasonlitani, mennyivel erosebbek. Ez celszerszam, annak megfelelo aron.
Akinek tenyleg kell ilyen, az meg is tudja fizetni. Meg ha jatszani akar, melle egy 4090-et is, ha ugy van. Ha meg ezt nem tudja megoldani, nem termeli ki nagyon max egy-ket honap alatt az arat, akkor igazabol nincs is szuksege ilyenre. :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#7) Peet


Peet
senior tag

Ezek a professzionális kártyák, hááát nem tudom.... :U
Rengeteget szívunk az Autocad MEP programban megjelenítendő 3D objektumokkal, hogy melyik kártya kezeli rendesen, hogy ne diavetítés legyen vele rajzolni. A mai napig nincs jó megoldásunk rá. Próbáltuk drágább "játékos" kártyákkal és professzionális kártyákkal is. Ok, lehet az a baj, hogy nem a legújabb, legdrágább kártyákkal próbálkoztunk. Na de véleményünk szerint amit rajzoltunk sem annyira bonyolult, hogy ne bírkózzanak meg vele a kártyák..... :U
Rengeteg (hanem minden) múlik a szoftver (lásd. Autocad MEP) és a driverek optimalizációján.

Érdekesség még, hogy a mobiltelefonomra letöltött kis 1-2MB-os "noname" AutoCAD viewer vagy 10x gyorsabban megjeleníti a rajzokat mint az asztali gépemen bármi. :D

(#8) KISDUCK válasza hardzsi2 (#4) üzenetére


KISDUCK
addikt

A hírben az RTX 6000-ről van szó nem az RTX A6000-ről.

(#9) Wilks válasza opr (#6) üzenetére


Wilks
tag

--nem termeli ki nagyon max egy-ket honap alatt az arat, akkor igazabol nincs is szuksege ilyenre. :K

Bocs,de ez "ferdites",amit írsz. :K
Mi van akkor,ha csak 4-5 hónap múlva termeli ki az árát? ;] Az már nem jó? :B

(#10) Teebor9 válasza hardzsi2 (#4) üzenetére


Teebor9
tag

Szerencsére az nVidia nem akar kibabrálni a vásárlókkal és mindent tök logikusan neveznek el. Ilyen például az Quatro RTX A6000 és a későbbi RTX 6000 Ada. Úgy tűnik, a kettő nem azonos. :D
Én is ma tudtam meg.

[ Szerkesztve ]

(#11) copass válasza Peet (#7) üzenetére


copass
veterán

a quadrokból a nagyon-nagyon drágák az erősek, az "alja" elég harmatos 3D teljesítményt hoz.
mi az egész irodában most 3060 12 GB gépeket vettünk, mert nekünk a Twinmotion alá kell a 12 GB vram a 4K-renderhez (kevesebb is elég lenne most, már de akkor még nem volt a progiba integrálva a tile render=nem kell annyi vram neki.)
quadrokat használtunk régen ami 2D-ben nagyon gyors, de 3D-ben borzalom, negyed annyiba kerülő gtx eldádázta...
a quadroban az ECC ram és a supportot fizeted meg, de piszkos módon.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#12) Jigli


Jigli
csendes tag

A cikk címének egy alternatívája: NE vegyél gyorsasági motort, ha a pincéhez szeretnél kimenni, amihez egy földesùt vezet... :W Mondjuk előbb-utóbb azzal is kijutnál valahogy :D Jól van na, csak viccelődök. Értem hogy mi a hatásvadász címadás lényege.

Nincs hős haza nélkül, nincs haza hős nélkül!

(#13) adm válasza hardzsi2 (#4) üzenetére


adm
őstag

ha valaki mégis megvette és elégedetlen, az ország egész területén érte megyek és ingyen gondoskodom az etikus hulladékkezelésről. :DDD

16core - 32thread - 64gb

(#14) opr válasza Wilks (#9) üzenetére


opr
veterán

Ha 4-5 honap kell hozza, hogy visszahozza az arat, akkor mar erosen gyanus, hogy az olcsobb verziok jobban fognak passzolni a feladathoz. Marmint, erted, egy ilyen kartya ~5000 dollar korul mozog. Ha ezt nem hozza vissza termelesi kornyezetben nagyon max 2 honap alatt, akkor tenyleg vegig kell gondolni, hogy mennyire valos az igeny ra.
Nyilvan nehez ezzel szamolni, mert lehet 2 evig csak a fejlesztes megy, es akkor a visszahozza az arat kerdeskort eleve necces szamolni, de ott meg ott vannak a projekciok, amikkel lehet dolgozni.
Az van, hogy soknak tunhet maganemberkent az osszeg, de professzionalis szinten nagyon nem az, plane, hogy leirhatod az adobol.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#15) tibcsi0407 válasza Peet (#7) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Én Tekla Structures-t is használok, anno amíg OpenGL alapú volt a program egy Quadro kétszer olyan gyors volt, mint egy azonos Geforce, de mióta DX10 van ( igen, évi 2 millióért ennyire futja nekik) nincs jelentősége a kártyának annyira.

https://utdetailing.hu/

(#16) Luck Dragon

Pár CAD/CAM programot kipróbálnék rajta . :C

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#17) xeon forever


xeon forever
addikt

Szimulátorok szokták FP64-et szeretni. Az még ritka az általános játékokban, főleg menüben kapcsolható szinten, anno kipróbáltam, és smoothabb ha van integer fp64, Space engine nagyot ugrott tőle. Nem is tudom melyik gamenel volt még de emlékszem, hogy amint bekapcsoltam consumer VGA-n ott meg is adta magát a játék.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#18) b.


b.
félisten

Köszi az infót.
Biztos sokan akartak venni 4 darab 4090 árán egy ilyet játszani. :DDD

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#19) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

elnézve a specs.-et ansyshez se :DDD

Life, Uh, Finds A Way

(#20) xeon forever válasza b. (#18) üzenetére


xeon forever
addikt

Education. Csak szólok. :R

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#21) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

2 slotos hűtéssel nem csoda hogy alacsonyabb a TDP keret mint 3.5 slotossal. Kéne rá valami normális hűtő, aztán mehet neki a tuning.

(#22) fatpingvin


fatpingvin
őstag

megnézném azért mondjuk ResNet500 alatt melyik mit hoz... csak hogy ne erre az idétlen játszódásos bohóckodásra legyen már minden kihegyezve, illetve ne csináljunk már úgy mintha a professzionális felhasználáskizárólag a CAD/CAM lenne. vagy úgy egyáltalán bármi amihez kell a graphics pipeline vége :D

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#23) Luck Dragon válasza fatpingvin (#22) üzenetére

“ illetve ne csináljunk már úgy mintha a professzionális felhasználáskizárólag a CAD/CAM lenne. “

De-de ;]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#24) fatpingvin válasza Luck Dragon (#23) üzenetére


fatpingvin
őstag

kötekedel? ;]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#25) Luck Dragon válasza fatpingvin (#24) üzenetére

Ahm nem ? :DDD —> ;]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#26) fatpingvin válasza Luck Dragon (#25) üzenetére


fatpingvin
őstag

jóvanakkor :DDD

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#27) icp1970


icp1970
senior tag

Köszi az infót. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.