Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Is7 vs user (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) tkesy


tkesy
őstag

A történet ''röviden'':

Péntek. 1.nap és Szombat. 2.nap:

A lelkes user /azaz én/ úgy döntött, hogy beruház egy, a fentebb említett lapba + 2*256 MB DDR400-as ''márkás'' ramba. E téren a válasyték hatalmas volt: Infineon vagy semmi. Miután e kérdés nagy nehezen eldölt, irány go home!!

Innentől kezdve jön a horror:

Bekapcsolás után problémahegyek: a gép nem áll fel, még a hibaüzenetet sem sem mindig sípolja, ha meg esetleg elindul, akkor 10 alkalomból 9-szer belefagy a Bios-ba, egyszóval KO... Meg én is....
Hibakeresés: Memória ki egyesével próba a MEMTEST-el: már az elején (1,2) őmlik a hiba, viszont, ha párban vannak bent akkor az 5. tesztig semmi hiba, de abba 26%-nál mindig belefagyott a gép.
Felmerül a kérdés: memóriahiba???
A két Infineon-t belevágtam egz BE7 -be, ott semmi hiba, még tuningolni is lehet...
Akkor talán az alaplap a hibás???
Addig a BE7-ben lévő 1 db Winbond DDR333 ram bele ay IS7-be, MEMTEST futattva: eredmény minden ok...
Tényállás: Az Infineon és az IS7 nem kimondottan puszibarátok....
Telefon a boltba: vigyem vissza a rammot, ők bevizsgálják, és majd kicserélik más típusúra. De a szervízköltséget állnom kell... ??!! :(((

Vasárnap:

Akkor, hogy most megy a gép, így egy modullal, kéne telepíteni valamit. pl. XP-t.
Ez gond nélkül ment, de amikor beraktam egy PCI-os kártyát, a gép nem látta...
Mind az 5 PCI slot végigpróbálva 4 kártyával, a bios összes lehetséges beállítása mellett, de semmi!!! :((( :((( :(((

Hétfő. 3.nap:
Vissza a bolt szervízébe: Előttem rakták össze a gépet, de nemtom hogy csinálták, mert nekik a gép már el sem indult....

A lapot kicseréltem egy másikra, ez ezidáig tökéletessen müködik, bár ez sem szereti az Infineon rammokat.... :( :( :(

A kérésem annyi lenne, hogy akinek esetleg IS7-es vagy IC7-es sorozatból van lapja, elárulná, hogy milyen típusú rammokat használ???


Ui.:
És majd most fog következni a PAT engedélzeyése az új BIOS révén....

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#3) mcpandzsabi


mcpandzsabi
csendes tag

az ic7 és is7 darabokkal semmi baj.

annál inkább a gagyi samsung infineon hynix ramokkal.

gagyi=márkásnak tűnő ( nem átszitázott talán eredeti memória chip)+ dzsunka gyártó ( kitudjahonnanjött nyáklap)

kingston ramot végy, azzal megy.

(#4) Tompo


Tompo
aktív tag

Nekem ''gagyi'' Samsung 512/400 ddr van, igaz csak it7-max2 de 425-ön futnak, de kipróbáltam a kedvedért egy is7-ben és semmi gond.

(#5) tkesy válasza mcpandzsabi (#3) üzenetére


tkesy
őstag

Ez vajon reális ár vagy átb*szás???

Kingston Memóriák Nettó Bruttó

256/400 MB DDR SDRAM PC3200 9800 12250

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#6) mcpandzsabi válasza tkesy (#5) üzenetére


mcpandzsabi
csendes tag

reális.

ddr400/cas3

megint más kérdés, hogy mikor vennéd az lesz a válasz: épp nincs/elfogyott/meg kell rendelni...

(#7) Zoz


Zoz
őstag

Nekem 8SQ800-ban volt rossz tapasztalatom az Infineonokkal :-(
Mikor beraktam a lapot, elöször 2 db Infineon 256/333-al, memtest az 4.,5. tesztben állandóan a hibákat jelzett. Kipróbáltam több párossal is, ugyanaz...
Végül Elixir 256/333 RAM-ok mentek, ezek csak akkor hibáztak ha TOP PERFORMANCE-t engedélyeztem a BIOS-ban.
Aztán lecseréltem Hynix 256/400-asokra, ezek mennek 428-on is TOP PERFORMANCE-vel!

(#8) Enemy


Enemy
aktív tag

Az Abit oldalán vannak a lapokhoz pdf .ben kompatibilitási listák..../alkatrész/.
Azt mondom hogy erre sem lehet adni... nekem a márka szerint 3 slotba engedélyezettt egyforma ramot de a 4 db egyforma ram gond nélkül meg együtt...

„Ragaszkodni a dühödhöz pont olyan, mintha mérget innál, és azt várnád, hogy a másik haljon meg tőle.” (Buddha)

(#9) erdoke válasza Enemy (#8) üzenetére


erdoke
titán

Mindenképpen érdemes átnézni a honlapon fellelhető táblázatokat, mert azok a modulok mennek, ha nem hibásak. Abit lapoknál a TwinMOS (CL2,5) v. a Samsung (TCC4 végű CL3) jó vétel. Persze müxik a Kingston is.

A legjobb aláírás a héten

(#10) tkesy


tkesy
őstag

És a horror folytatodik... :))

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#11) fLeSs válasza tkesy (#10) üzenetére


fLeSs
nagyúr

ha esetleg vetted volna a fáradtságot, akkor elolvastad volna az alaplap kézikönyvében, hogy ilyenkor mi is a teendő. tehát amikor a gép nem indul, az alaplap sípol, akkor
1. CMOSCLEAR
2. táp kihúz+CMOSCLEAR
3. táp kihúz+elemet kivesz+CMOSCLEAR
persze néhány másodpercet várni kell.
ennyi.
ha a 3. pont után sem indul, akkor meghalt a lap.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#12) tkesy válasza fLeSs (#11) üzenetére


tkesy
őstag

Nos, a 3. pont kivételével megtettem azt, amit mondtál... DE teljesen mindegy volt neki, hogy hány és milyen memória modul volt benne és azok melyik slotba voltak rakva, csak sípolt és sípolt és sípolt....
A bolt szervizében sem jutottak többre, úgyhogy az óta van egy IC7-em. :))

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#13) gyga


gyga
senior tag

na hali. az volna kínom hogy a biosban amikor bekapcsolom a gameaccleratort akkor nem indul el indul el normálisan a gép. eljut addig hogy leellenőrzi a memokat a procit meg a winyot, cdt utánna az a táblázat is bejön ''nem jutaszembe a neve :O '' azt megáll. és áll............. ilyenkor mivan?

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#14) eper-fa válasza gyga (#13) üzenetére


eper-fa
aktív tag

pl kikapcsolod ;]
ha nem tudsz belépni a biosba, akkor cmos clear

''A puszta ötlet még el sem kezdett gondolkodni azon, hogy adjon-e esélyt önmagának arra, hogy felbukkanjon a fejemben.'' (from Galaxis útikalauz...)

(#15) Viktor77 válasza gyga (#13) üzenetére


Viktor77
titán

800fsb(psb)-s procid van?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#16) Docci válasza tkesy (#12) üzenetére


Docci
senior tag

ic7-tel látom semmi bajod nincsen garat jo kis lap

Nekem is7-e m van 2*256/400 elixir ram (cl3) és minden ok.
A lap szerintem alapbol hibás volt,nem a ramokkal volt gond.
Pont kifogtad.

Erőt s erényt!

(#17) tkesy válasza gyga (#13) üzenetére


tkesy
őstag

Probád meg, hogy mindent Auto-ra állítasz, és úgy inditod el...

Saját tapasztalat: (IC7) ha Auto-ra van állítva minden, akkor lehet tuningolni, szinkronba, illetve aszinkronba hajtani... Ha Turbo-ra állítom akkor csak a gyári (default) értékeken indul el, bármilyen más beállítás mellett ua. van mint nálad...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#18) tkesy válasza Docci (#16) üzenetére


tkesy
őstag

Szerencsére az IC7 -el azóta sem volt semmi gondom... :))
Mondjuk azokat a rammokat már eladtam, és most 434 cl2-es HyperX-ek vannak benne... :))

''Pont kifogtad'' ...hát igen, lehet igy is mondani... de 2-t egymás után... :((

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#19) Csacsa1


Csacsa1
csendes tag

Kérdés az ABIT IC7 -en van LAN???
Mert több helyen láttam leirást ahol nem írják.

(#20) tkesy válasza Csacsa1 (#19) üzenetére


tkesy
őstag

Az IC7 -en nincs, :( csak az IC7-G -n van...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#21) Küki


Küki
csendes tag

Lehet, hogy gagyik a memóriák, de hogy az Abit gagyi az biztos! Egy szervízben dolgozom és ha valaki Abit alaplappal rendel konfigot, csak akkor állok neki, ha van az üzletben legalább 2-3db belőle és reménykedem, hogy az egyik jó lesz!

(#22) Viktor77 válasza Küki (#21) üzenetére


Viktor77
titán

Te mindenhol ezt hangoztatod?

Tudod mikor láttál te szervízt belülről....

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#24) Küki


Küki
csendes tag

Ez a fórumosdi erről szól nem? Hogy mindenki hangoztatja ami a véleménye és tapasztalata. De neked melyik fáj, hogy nem szar az abit (amit ugye már az ECS gyárt) vagy, hogy nem jó a Gigabyte?

(#25) Küki


Küki
csendes tag

Sokszor még a beállításig sem lehet vele eljutni, mert el sem indul.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Is7 vs user (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.