Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-11 19:58:41

LOGOUT.hu

Sebességtesztek, jelszintek, és egyéb hálózati paraméterek mérési eredményei, hibaelhárítási tanácsok, és minden más, amit "csak úgy" szeretnél megosztani a többiekkel, xDSL, EuroDOCSIS, kábel TV és IPTV rendszerekről, szolgáltató függetlenül.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) wmati válasza Sztrapacsek (#750) üzenetére


wmati
addikt

Rg11 föld kábel kell ha meg 29 es körzet akkor mono 1 szálas kevláros optika.

(#752) #07746304


#07746304
törölt tag

UPC Fiber Power 240
Stabil le és feltöltés (utóbbi Youtube.ra)

[ Szerkesztve ]

(#753) Gubek-Einste válasza #07746304 (#752) üzenetére

Nálam ennyi:

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#754) #07746304


#07746304
törölt tag

Megjött az eső :)

(#755) Roland-87


Roland-87
aktív tag

Üdv!

Tud valaki olyan programot vagy oldalt amivel folyamatosan lehetne tesztelni a ping időket és főleg a csomagvesztést? Ami esetleg naplózna is olyan lenne jó, mert a Telekom nem akarja elhinni hogy problémám van, illetve szerintük 1% csomagvesztés normális, más ügyintéző szerint nem az, állítólag rosszak a feltöltési snr értékeim is de más ügyintéző szerint az is teljesen jó.... Kellene valami bizonyíték a szerelőnek amit tudnék mutogatni mert ha megint reggel 8-kor jön és éppen akkor nincs zajosodás a vonalon akkor én leszek hülyének nézve. A cmd-s pingelést 9 ablakban egyszerre szoktam futtatni ebből átlagolok de ezt nem igazán akarta elfogadni a szerelő hitelesnek.

(#756) Intruder2k5 válasza Roland-87 (#755) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igenyelj NMHH-s mérődobozt. Ez persze lassabb megoldás.

(#757) 4Grider válasza Roland-87 (#755) üzenetére


4Grider
nagyúr

Miért nem nézed meg magad a jelszinteket? Nem éred el a modemed?
Saját lakáson belül fel kellene kapcsolni az összes tv-t úgy nézni, meg lekapcsolni, és úgy nézni egyet...

(#758) Roland-87 válasza 4Grider (#757) üzenetére


Roland-87
aktív tag

Feltöltési SNR-t nem látok a saját modemben, azt csak a központban tudják megnézni, elérem az eszközeim de a letöltési oldallal nincs gond.
Nincs tv szolgáltatásom vagyis IP alapú van csak így a TV ág nem okoz problémát nálam
Csomagveszteség van csak de az sok (Igen.. 1% már sok)

(#759) akom


akom
senior tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy mi lehet az oka annak hogy 3db szűrőt is betettek a jelerősítő elé? Lásd kép.

(#760) wmati válasza akom (#759) üzenetére


wmati
addikt

404-es hiba

(#761) #07746304 válasza wmati (#760) üzenetére


#07746304
törölt tag

(#762) akom válasza wmati (#760) üzenetére


akom
senior tag

Nálam jó, lehet átmeneti hiba volt.
(#761) IntelliSense
Köszi.

(#763) Levi123 válasza akom (#759) üzenetére


Levi123
senior tag

Szia,
úgy tudom a jelszinteket állítják be vele.
Próbaként vegyél ki egyet és nézd meg merre változik (nekem is így volt - UPC net).

Levi

(#764) Levi123


Levi123
senior tag

UPC 150/10
TC7200-as modem, Asus N56UB1 router

Modem jelszintek:

Felfelé:
Adó száma Csatornaazonosító Zárolási állapot Frekvencia Moduláció Jelváltási sebesség Csatornatípus Teljesítmény
1 7 Zárolva 46600000 64QAM 5120000 ATDMA 40.5
2 6 Zárolva 40000000 64QAM 5120000 ATDMA 40.5
3 5 Zárolva 33200000 64QAM 5120000 ATDMA 40.3
4 8 Zárolva 53200000 64QAM 5120000 ATDMA 41.8

Lefelé:
Vevő száma Csatornaazonosító Zárolási állapot Frekvencia Moduláció Jelváltási sebesség Jel-zaj arány Teljesítmény
1 8 Zárolva 410000000 256QAM 6952000 39.1 1.5
2 9 Zárolva 418000000 256QAM 6952000 38.7 1.0
3 10 Zárolva 426000000 256QAM 6952000 38.9 1.0
4 11 Zárolva 434000000 256QAM 6952000 39.0 1.2
5 12 Zárolva 442000000 256QAM 6952000 39.5 1.3
6 13 Zárolva 450000000 256QAM 6952000 39.4 1.3
7 14 Zárolva 458000000 256QAM 6952000 39.4 1.4
8 15 Zárolva 466000000 256QAM 6952000 39.5 1.2

Levi

(#765) gabo89


gabo89
senior tag

Üdv!

A családi házunkban beüzemeltem a Mindig TV-t a falban meglévő koax kábelekkel. Egy szoba antenna van csatlakoztatva egy 8-cas splitterbe és onnan minden szoba rá van csatlakoztatva. Van egy szoba, ahol nem jó a vétel. Ha a falban lévő koaxot F csatlakozóval egy toldóval rákötöm a a tv-re, nincs semmi jel. Ha a falban lévő kábelt F csatlakozó nélkül, a rézmagot bedugom a toldóba, a kábel árnyékolójának az érintése nélkül, akkor az A mux például megy, a C meg gyengén, tehát így van jel. A splitter oldali illesztést még nem ellenőriztem, de a szobában az illesztést jól végeztem el.
Kérdésem, hogy mi lehet a baj? Megsérült a falban a kábel? Előre is köszönöm a választ!

szerk, ui: a TV jó, megnéztem másik készülékkel is, azzal se ment.

[ Szerkesztve ]

indul a sörös aludni

(#766) Intruder2k5 válasza gabo89 (#765) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Lehet simán csak gyenge a jel. Egy 8-as osztó már egyébként is brutális csillapítású, ráadásul mindezt csak egy szobaantenna után, ami nem épp a nagy nyereségéről híres. Nyolcas osztáshoz szerintem már erősítő is dukálna, de letesztelheted a dolgot, ha a szobában bekötöd rendesen a toldóval és F csatlakozóval a TV-be, viszont egy teszt erejéig vedd ki a 8-as splittert, és tegyél a helyére egy toldót, vagy egy jóval kisebb osztású splittert. Ha úgy jó lesz ugyanazon kábelezésen, akkor gyenge a jel.

(#767) gabo89 válasza Intruder2k5 (#766) üzenetére


gabo89
senior tag

Erre gondoltam, csak azért zártam ki ezt, mert a két szomszédos szobában ugyan így működik, illetve az alsó szinten is, ahol van 4 toldás is. És az is fura, hogy-hogy csak úgy megy a rossz szobában, hogy az árnyékolással semmi jel nincs, ha csak a belső rézmagot dugom be a toldóba, akkor meg van valami. De holnap mindenképp megnézem amit írsz. Köszi szépen!

indul a sörös aludni

(#768) gabo89 válasza gabo89 (#765) üzenetére


gabo89
senior tag

Minden rendben van, csak figyelmetlen voltam. Rosszul volt a kábelek címkézése a szobanevekkel, és az a bizonyos szoba nem volt rádugva a splitterre.

indul a sörös aludni

(#769) #07746304


#07746304
törölt tag

(#770) Impair1980


Impair1980
aktív tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretné kérni. Szüleimnél működik a Répcelaki Kábel TV hálózat. Jelenleg 4 TV van bekötve, amiből 3 DVB-C és egy sima TV!
Az oszlopról egy kábel jön be, amit a padláson elosztva jut el a 4 TV-hez.
A jelminőség a TV-n szinte mindenhol 100%-os, de a jelerősség nagyon változó 30-40% körül van! Ami sok esetben azt eredményezi, hogy akadozik, szemcsésedik a csatorna vagy egyáltalán nem is jön be a TV adás!
Mit tudunk tenni? Létezik olyan eszköz, ami a jelerősséget elfogadható állapotba tudja hozni?
vagy kell szólni a kábel szolgáltatónak?
Jelenleg ezek vannak a padláson!



(#771) Levi123 válasza Impair1980 (#770) üzenetére


Levi123
senior tag

Szia!
Nagyon nem értek hozzá, de szerintem erősítővel pl. rákerestem ezt dobta ki [link] lehet elháríthatnád a hibát.
Esetleg tedd fel a kérdést még a UPC fórumban is, szerintem segítenek. [link]

Levi

(#772) kabelmania27 válasza Impair1980 (#770) üzenetére


kabelmania27
félisten

Üdv!
Jól vannak bekötve az osztók.
Annyit tudsz csinálni, hogy megnézed nem lazultak-e ki az osztóknál az F csatlakozók.
192.168.100.1 címen nézd meg a modemértékeket.
Érdemes bejelenteni a problémát.

[ Szerkesztve ]

(#773) Impair1980 válasza kabelmania27 (#772) üzenetére


Impair1980
aktív tag

Sziasztok!

Nagyon köszönöm a válaszokat! Ünnepek után megyek szüleimhez és kicserélem a csatlakozó végeket az elosztóknál és a TV bemeneteknél, ha ez sem segít, akkor bejelentem.

Köszönöm és B.U.É.K!

(#774) kabelmania27 válasza Impair1980 (#773) üzenetére


kabelmania27
félisten

Osztóknál lévő F csatlakozók rendben vannak, tévéknél mehet a kábelvégére egy F csatlakozó utána egy ilyen, amennyiben krimpelt csatlakozók vannak nem szükséges cserélni. BUÉK!

[ Szerkesztve ]

(#775) Impair1980 válasza kabelmania27 (#774) üzenetére


Impair1980
aktív tag

Rendben! Holnap nyitnak a boltok, beszerzem. Még egyszer nagyon köszönöm!!!

(#776) gregory91 válasza Impair1980 (#770) üzenetére


gregory91
senior tag

Nem is tudom az a 2db elosztó szerintem sok lesz...

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#777) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ha egy koax kábel jön be, de már csak digitális tuneres TV készülék van a házban, akkor is van még szerepe a bejövő kábel utáni elosztók TV felőli ágán a high-pass szűrőnek?
Gondolom, hogy ennek kettős szerepe lehet: ne csak a modem upstream ne zavarja a TV tunert, de a TV se a modemet.
De szokták még ezek ma is zavarni egymást, vagy csak az analóg TV-nél volt jellemző? Illetve melyik irány a gyakoribb (a TV szemetelő vagy szenvedő)?

Ha próbaképp kiiktatom a szűrőt, és nem változik a modem statisztikáiban az uplink power level (jelenleg ~36.5 dBmV mind a 4 csatorna, Cisco EPC3208, a 8xdownlink 6 és 7 közt áll), vagy szakadozik a net / romlik a TV adás jele, akkor elvileg maradhat szűrő nélkül?

Anomáliák vannak itthon a koax hálón, ezért babrálgatnék vele, de nagy hülyeséget nem akarok csinálni átmenetileg se (aztán ha nem találom meg egyedül a hibát, majd kihívom a kábelcégeseket, hogy durrantsák szét a házat :P).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#778) kabelmania27 válasza janos666 (#777) üzenetére


kabelmania27
félisten

Maradhat szűrő nélkül, modemértékek rendben vannak, írd le milyenek az SNR értékek és a tévén milyen a jelerősség/minőség.
Ne vedd ki a szűrőt, ha tőled megy ki az alacsonyfrekis zaj, emiatt a környéken akadni fog a net és megállapítják, hogy tőled megy ki a zaj akkor felmondhatják az előfizetői szerződést.
Írd le milyen osztóval van elosztva a koax.

(#779) janos666 válasza kabelmania27 (#778) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

SNR ~39dB
Közben előbbre jutottam annyit, hogy nem a koax hálózatban lesz a gond, hanem az elektromosban.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#780) janos666 válasza janos666 (#779) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Sikerült feltárni és elhárítani a házon belüli problémát.
Aki legutóbb behúzott 3 fázist új kábelen az egyik konyhába (földgázról elektromosra lett cserélve a főzőlap és sütő is + automata kávéfőző + mosógép mind egy kupacban), a központi elosztószekrénynél összekeverte a nullát és a földet (mentségér szólva korábban valaki más már összekeverte a színeket + ahhoz szarul kötött be egy 380V-as konnektort ott mellette, és az új ember ezt vette hibás alapnak, bár attól még gáz...). Rendbe tettem, és azóta nincs gond idebent.
Nagyjából kijavítottam a házon belüli koax hálózatban keletkezett hibát, amit könnyű volt megtalálni (kicseréltem a kábeldarabot, amit szó szerint elégett, mikor ~40V kezdett kóborolni a föld és nulla közt, ami a TV-ből átment a koax-ba a következő földelési pont felé).
A nettel nincs látható gond, és a TV-k is elketyegnek, de néhány adón (ahogy nézem inkább az alacsony frekvenciák felé) gyenge a jel és mindig >0 a hibaarány (egy-két adón néha szét is hullik a kép pár másodpercre).

Van esetleg olyan itt valahol a fórumon (link egy hsz-hez vagy másik topic összefoglalója), hogy "ajánlott kábeltv kellékek"? Kiskereskedelmi mennyiségben (de akár vállalkozóként) megvásárolható koax kábel, F csatlakozók, splitter-ek, HP-filter, stb, amivel újrakábelezhetem akár az egész házat (és tapasztalati alapon megbízható, jó minőség értelmes áron)?

15+ éve csinálták, azóta egy részét én pakolgattam át (ahogy cserélődött a szobák szerepe). Eddig jó volt, de most eléggé úgy néz ki, hogy az egyértelműen hibás ponton túl máshol is megsérülhetett a hálózat, és ahelyett, hogy apránként piszkálom, talán jobban járnék, ha a szolgáltató bekötési pontjától lefelé kicserélnék mindent azonos, egységes, ismert minőségű cuccokra.
Szívsebben csinálnám én, mint hogy a kábelcéget rángassam ki, akik után tovább tart feltartani és rendet rakni, mint ráérősen nyugisan behúzgálni magamnak.
(+ nem akarom, hogy a fenti story-t ők is feltárják, vagy el kelljen mesélnem.)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#781) #07746304


#07746304
törölt tag

Idén még nem volt helyzetjelentés:

(#782) Martin5948


Martin5948
újonc

Sziasztok
Van egy 50/2-es netünk.Az utóbbi időben szakadozott volt hogy semmit nem töltött be a napnak az egyik szakaszába pl reggel jó volt este már nem másnap egész nap nem volt jó következő nap meg van hogy csak pár órát nem működik.
Közben a szerelő is kijött és másik modemet adtak úgy se volt jó napokig.
Kipróbáltam mindent másik gépet hoztam friss újat ott is lassú volt úgy hogy 3wifit-t +egy csomó cat6-os kábelt cserélgettem.
A házban egy Teleste márkájú 3-as F-elosztórol megy 2tv illetve a modem, és az elosztóra kompressziós csatlakozó van rakva nem a csavaros.
Szerintem a a koaxunk ami beadta a derekát mert 10éve kötöttéek be ilyen 1x árnyékolt olcsó rg6-os koaxal aminek 50ft/m-e.
Szerintetek ha vennék trishieldes 3x árnyékoltat aminek 200ft/m-e azzal érdemes lenne megpróbálni?

(#783) kabelmania27 válasza Martin5948 (#782) üzenetére


kabelmania27
félisten

Üdv!
192.168.100.1 címen kellene megnézni a modemértékeket.
10éve használtak már 3x koaxot, nem biztos, hogy az a gond.
Tévék előtt az osztónál van hpf szűrő?
Az osztó kimenetei egyforma csillapításúak?

[ Szerkesztve ]

(#784) Martin5948 válasza kabelmania27 (#783) üzenetére


Martin5948
újonc

A modemérték és a wifinél mindíg jó akkor is ha extrém lassú a net akkor is 5ms alatt van a válaszidő mindíg szóval szerintem kizártuk ezeket a hibákat:vírus a gépen,utp rossz,hálózatikártya rossz.
Szűrő szerintem van nem annyira értek hozzá inkább lefényképeztem az alsó fekete megy a modembe.

[ Szerkesztve ]

(#785) kabelmania27 válasza Martin5948 (#784) üzenetére


kabelmania27
félisten

Ez jófajta elosztó, van hpf szűrő. Nézd meg nem lazultak-e ki az F csatlakozók a modemnél és az osztónál.
Böngészőbe be kellene írni a 192.168.100.1 címet és az értékeket képként vagy szövegként be kellene ide másolni.

(#786) Martin5948 válasza kabelmania27 (#785) üzenetére


Martin5948
újonc

(#787) kabelmania27 válasza Martin5948 (#786) üzenetére


kabelmania27
félisten

Nézd meg amit Intruder2k5 javasolt.
Ez egy jófajta modem, magas az upstream érték.
Vagy a hármas osztó helyet tegyél be két kettes splittert (CE 5-1000Mhz feliratút pl ez és ez jó), első osztóra mehet a modem és egy hpf, utána ilyen aztán a második kettes, vagy egy ilyen osztót használhatsz, outra mehet a modem tapra a hpf és a tévék.

[ Szerkesztve ]

(#788) Intruder2k5 válasza Martin5948 (#784) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az a felső bemenő kábel mennyire stabil a csatlakozóban? A szigszalagozás nem túl bizalomgerjesztő rajta. Ha nem stabil, mozog, akkor ki kellene cserélni a csatlakozót akár csavarosra is, mert még az is jobb, mint egy lötyögő préselt.

(#789) Martin5948 válasza kabelmania27 (#787) üzenetére


Martin5948
újonc

Megnéztem amit Intruder2k5 javasolt és nem lötyög a kábel, amit viszont te javasoltál ahhoz holnap beszerzem amit kell és kipróbálom.

(#790) Soma01


Soma01
veterán

Sziasztok!

Egy kb. 2 méteres koax kábelre lenne szükségem, de nem RG6-os kellene, mert az túl vastag és merev. Olyan kellene, mai vékony és könnyen hajlik. Mivel csak 2 m van az optikai eszköz és a TV között, ami nem nagy távolság, azért nem aggódok, hogy ha vékony a melegpont és "rossz minőségű" lesz a kép. Vagy ilyen kis távolságon is kellene e miatt aggódni? Dupla árnyékolásúra gondoltam, mert sok a 220-as kábel ott a szekrény mögött... Persze 75 ohmos kell, de ezt természetesen tudjátok.

(#791) forten válasza Soma01 (#790) üzenetére


forten
tag

Hello.

Saját tapasztalat.Nem feltétlenül a táv a meghatározó,hanem az árnyékolás.Van jobb minőségű coax,ami hajlékony,és nem a Tescóba kapható olcsó verzió.
Ahogy írtad is, ha kockulni kezd a kép,tudni fogod mi a baj.

"Hol volt,hol nem volt..."

(#792) Soma01


Soma01
veterán

És milyen típusú, milyen szám jelzésű kábel lenne jó?

(#793) forten válasza Soma01 (#792) üzenetére


forten
tag

Amiket írtál ,azok jó paraméterek,75 Ohm,és legalább 2x-es aluárnyékolású legyen.
Ugye az ont-nél F csavaros rész kell,a tv végehez meg coax Tehát,ha magamnak venném eleve olyat néznék ,aminek mindkét vége csavaros,és a coax-os végéhez vennék egy átalakított.

"Hol volt,hol nem volt..."

(#794) Soma01 válasza forten (#793) üzenetére


Soma01
veterán

Én is így gondolom. De úgy értettem a kérdésemet, hogy RG6 helyet milyen jelzésű legyen a kábel?

(#795) forten válasza Soma01 (#794) üzenetére


forten
tag

Vékonyabb coaxnak nincs jelzése,szàma,vagy egyéb.
Létezik még RG5-s coax,de az is merev.

"Hol volt,hol nem volt..."

(#796) #07746304


#07746304
törölt tag

(#797) kicsako


kicsako
őstag

Sziasztok,

Nem találtam megfelelő topicot, de ezt éreztem leginkább helyénvalónak.

1 lakcímre lehet több internetet beköttetni? Amatőr esportoló(nem nevet :((( ) lettem egy ideje, és mindenképp szükségem lenne stabil családtól független internetre.
Köszi előre is a válaszokat!

(#798) 4Grider válasza kicsako (#797) üzenetére


4Grider
nagyúr

Két külön szolgáltatótól persze. Egy szolgáltató húzni szokta a száját, bár ha külön számlafizető van, akkor talán belemennek.

(#799) kicsako válasza 4Grider (#798) üzenetére


kicsako
őstag

Külön számlafizető lennék, a ház 2 részre van osztva külön bejárattal, szóval egyébként is nehézkes lenne átvezetni. Köszi a segítséget!

(#800) 4Grider válasza kicsako (#799) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ilyesmire - ha nálatok is elérhető - mindenképp optikán szolgáltatót keress. Rézkábelen (és főleg rádiós átvitelen) érhetnek meglepetések.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.