Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#453) vezeralmos2 válasza vrob (#444) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

Megnéztem a videót.
Azt mondja a fickó, hogy az idő múlásával egyre lassabban tudta csak járatni a 7950X3D a memóriákat.
Nekem ez úgy hangzik, hogy elég gyorsan degradálódik a Ryzen túlhajtott memóriavezérlője, és szép lassan feladja a harcot. Bár ez nem lenne olyan meglepő egy gyárilag thermal limiten futó processzortól.
És ha 81 fokot ír az egyik maghő, attól még lehet olyan része a Siliconnak ami 100 fok felett van, elég jól szigetel az a 3D cache. Tudtommal nincs külön hőmérője a mem controllernek.

Ryzen topikban is ment a "vita" hogy az 5800X3D milyen éhes, meg milyen sokat meg tud enni. Persze, megetethetsz vele annyi áramot hogy thermal limiten megy 120 watton, csak akkor ne várj tőle túl nagy élettartamot. Értelmes áramfelvétellel elég rá egy mezei hűtőborda. (mondjuk ehhez kell alá normális alaplap is, szerencsére az enyémben hideg)

Ja, Prime 95 teszttel 135 wattig felment (instant thermal throttling), előtte semmilyen más teszttel nem nagyon tudtam 110 watt fölé vinni. De ez az AMD és a lap gyártók hibája hogy megengednek ekkora fogyasztást egy 3D Caches cpu-nak.
Meg őszintén meg mondom én sem vagyok túl boldog a ténytől, hogy kifizettem ennyi pénzt egy proceeszorért, és egy szintetikus benchmarkkal attól kell tartani hogy elégeti magát.
A teljesítményével és stabilitásával amúgy teljesen elégedett vagyok.

Nem túl bíztató a pirosaktól ez az infó egyébként.

[ Szerkesztve ]

A Sandy Bridge legendája

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.