Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) opr válasza vezeralmos2 (#150) üzenetére


opr
veterán

Programozás. C++, nagy projektek, AAA játékfejlesztés, ilyesmi.
i9 jobb erre, mint az AMD, különben azt vettem volna, mert a nap 6 órájában a single core teljesítmény a fontosabb, a maradék kettőben meg ugyan nagyon kell a multicore, és ott jobb lenne az R9 sokkal, de a 6 több, mint a kettő, szóval ez a kompromisszum. Plusz ha tényleg annyira durva a meló, hogy több,mint 2-3 óra a compile, igyekszem úgy időzíteni, hogy munkanap végén indítsam el.
Csak ez ugye nem mindig opció, és pont amikor nem opció, akkor számít minden perc... Különben opció lenne.
Ma reggel pl arra a nagyon idegesítő dologra keltem, hogy hiába indítottam el tegnap este a compile-t, legutolsó, compile előtti pullom után toltak be egy basznagy update-et, szóval úgy indult a nap, hogy a reggelből huss, eltűnt 2,5 óra, amíg esélytelen volt bármi mást csinálni, mert még a Spotify is akadozott.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#152) tlac válasza opr (#151) üzenetére


tlac
nagyúr

Programozás. C++, nagy projektek, AAA játékfejlesztés, ilyesmi.

milyen aaa játékfejlesztésben veszel részt?

(#153) opr válasza tlac (#152) üzenetére


opr
veterán

Bocs, de erről még most nem beszélhetek. :(
Sőt, igazából amíg meg nem jelenik, addig úgy egyáltalán bölcsebb döntés csendben maradni.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#154) Fücsök007 válasza Dare2Live (#146) üzenetére


Fücsök007
őstag

Nem egészen, mivel nem veszed figyelembe, hogy eltérő magszám mellett az Alder/Raptor Lake procik monolitikusak, továbbá csak miheztartás végett laptopnál 75W fölött, asztalinál 170-180W valós fogyasztásnál van hasonló teljesítményük, pl. 50W laptop 125W asztali limitnél mindig a Ryzen procik az erősebbek. Ráadásul most tavasszal jön a Zen5, ami egyértelművé teszi AMD fölényét teljesítmény szempontból is, 2025-ben pedig jön a Zen6 ami orvosolni fogja a chiplet-es felépítés nagyobb késleltetését is, mivel teljesen más elrendezésű lesz mint a Zen2 alapokra épülő Zen5! ;)

(#155) DudeHUN válasza Dare2Live (#146) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Nem. Nem hozza. Ahhoz, hogy ezek a számok ilyen szépek legyenek sokkal több energiát kell fehasználnia és drágábban gyártható processzorral kell indulnia.
Az előbb is linkelték a tesztet. Azonos fogyasztási keret mellett játékban majdnem csak fele a teljesítménye az AMD megoldásához képest. Ez brute force, amit Intel csinál. Mont anno AMD a Bulldózerrel. Csak az még lassú is volt úgyis. AMD a desktop csúcs processzorát bele tudja tenni laptopba. Ekkora az olló telj/energia terén.
Intelnek nagyon kell egy jobb gyártósor és az új architektúra. Mert megint leragadtak a 12. gen óta. A Ryzen 8-as szériának meg sem kell erőltetnie magát így :/

Gamer for Life

(#156) Fücsök007 válasza DudeHUN (#155) üzenetére


Fücsök007
őstag

A Meteor Lake laptop procik már versenyképesek lesznek, csak 1 év késéssel jelennek meg, és a csúcsprocik nagyjából az i5-14600K teljesítményét hozzák is feleannyi fogyasztás mellett. ;) A gyártósorokon már lehetne Intel 4/3 node-on egyéb procikat gyártani asztali vonalra is, ha lenne mit.

[ Szerkesztve ]

(#157) bteebi válasza Dare2Live (#145) üzenetére


bteebi
veterán

"Azt nem tudom van e benne innováció vagy sincs de 10nmen hozza perfben amit AMD 5nmen."

Igen, bár azért a fogyasztása el tud szállni, aminek azért van jelentősége. Ha meg le van korlátozva a fogyasztás, akkor sokat romlik az AMD-hez képest.

De tény, nem (lenne) rossz. Viszont valahol tök mindegy, hogy 1-2-3 nm-es csíkszélességnél mennyivel lenne jobb, ha csak 10 nm-en tudnak gyártani. Így vagy úgy, én örülök annak, hogy ott loholnak az AMD nyomában/nyakán, mert ez nekünk mindenféle szempontból hasznos.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#158) Busterftw válasza bteebi (#157) üzenetére


Busterftw
veterán

Ezert is lett Intel 7 az node neve, hiszen a TSMC N7-el mar biztosan pariban van, sot.
El kell felejteni a 10nm-ert.

(#159) bteebi válasza Busterftw (#158) üzenetére


bteebi
veterán

Valahol tök mindegy a node neve, meg az is, hogy mennyi a valós (jellegű) csíkszélesség. Engem nem érdekel se a gyártási költség, se a selejtarány, se a tranzisztorok száma. Nekem - és amúgy sokaknak - csak az számít, hogy mennyi pénzért mekkora teljesítményt kapok milyen fogyasztás (és milyen járulékos költségek - alaplap, memória) mellett.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#160) Fücsök007 válasza bteebi (#159) üzenetére


Fücsök007
őstag

Téged lehet nem érdekel, de ha túl drága a node, akkor nagyon lassan kap nagy megrendelést akármelyik bérgyártó (Intel-t is beleértve), és sokaknak már a jelenlegi 3nm-es csúcstechnológia sem kell, elég 4 vagy 5nm-es technológia a legtöbb chiphez/chiplethez. Csak ott számít ma már, ahol folyamatosan kisebb fogyasztás vagy nagyobb tranzisztorszám/mm2 szükséges, de még ott sem egyszerű a képlet, mivel 3nm-en még lehet 800-850mm2-es GPU-t/chipeket gyártani TSMC-nél, ez 2nm-en lemegy 400-450mm2-re ami nem kis eltérés!

(#161) bteebi válasza Fücsök007 (#160) üzenetére


bteebi
veterán

"Téged lehet nem érdekel, de ha túl drága a node"

Nem csak engem, hanem semelyik vásárlót, végfelhasználót se. Ez a gyártó/megrendelő baja, sara. Nyilván ez nem független a termékek árától, de az nekem pont tök mindegy, hogy úgy 150 dollár egy processzor, hogy 8, vagy éppenséggel 132 dollár hasznuk van rajta. (Hosszabb távon persze ennek is van jelentősége, de ne szaladjunk annyira előre.)

Én, akár csak te, magánszemély vagyok :) , és ezáltal kevés egyprocesszoros gép tulajdonosa, amik lehet, hogy csak napi 1-4 órát, vagy annyit se mennek. Ha napi 18-20 órában renderelek majd, urambocsá' exaflopos szuperszámítógépet építek a kerti sufniba, akkor majd nyilván nem csak a beker költség fog érdekelni, hanem a fenntartási is, de egyelőre nem gondolkozok 0-24 renderelésben és szerverfarmokban se. Persze messze van még az év vége, szóval ez változhat. ;)

"mivel 3nm-en még lehet 800-850mm2-es GPU-t/chipeket gyártani TSMC-nél, ez 2nm-en lemegy 400-450mm2-re ami nem kis eltérés!"

Szerintem 5-600 mm2-nél nagyobb kb. semmit se szoktak gyártani, már azok is brutál nagyok. Amúgy nyilván, csíkszélességből a minél kisebb a jobb, de jelentősége már egy ideje szinte csak a csúcshardvereknél van. Egy Raspberry Pi-nek nem kell 2-3 nm, mint ahogy a legtöbb egyszerűbb, vagy akár valamivel bonyolultabb chipnek se.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#162) vezeralmos2 válasza opr (#151) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

Hát ezek szerint akkor a haszált szoftvereidben is van szintetikus terhelés, hogy elhitessék veled hogy szükséged van ilyen processzorra :)

A Sandy Bridge legendája

(#163) Dare2Live válasza bteebi (#161) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

A100 826 mm2, Saphire rapids 770mm2...

Persze ezek monszter chipek a kivételek amik inkább erősítik a szabályt...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#164) hokuszpk válasza vezeralmos2 (#162) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

amit lehet, párhuzamosan forgat le a forrasbol, hogy gyorsabban keszlegyen ; ez elegge le tudja terhelni a vasat , nemveletlenul szoktak a phoronixon linuxkernelforgatast is beletenni a tesztek koze.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#165) bteebi válasza Dare2Live (#163) üzenetére


bteebi
veterán

Vóv. :Y Nekem a legnagyobb chip, ami egyértelműen dereng :DDD, az valami hatszázvalahány mm2-es volt. Azért többnyire 4-500 mm2-nél megállnak.

Viszont valami akármilyen mesterségesintelligánciás-neurálishálós vagy milyen cég gyárttatott le nemrég egy valamilyen talán több ezer mm2-es csipszet is. De az egészen más kategória. És az leginkább tízmillióKba került. (Aligha találnám meg egyszerűen, pedig hasznos lenne belinkelni, hogy ne téves számokat osszak meg. :( )

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#166) opr válasza vezeralmos2 (#162) üzenetére


opr
veterán

Lol. Igen, a compilerek errol hiresek, hogy direkt lassitjak oket. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#167) vezeralmos2 válasza bteebi (#165) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

Mikor megvettem a 980ti-omat, csodálkoztam hogy milyen nagy a GPU. 601 mm"2 [980ti]
De a 2080ti-nak még sokkal nagyobb, 754. [2080ti]

A Sandy Bridge legendája

(#168) vezeralmos2 válasza opr (#166) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

Van szoftverfejlesztő rokonom, évtizedek óta a szakmában, de ekkora számítási teljsesítményre soha nem volt szükségük, pedig C++, meg minden is volt nekik.

A Sandy Bridge legendája

(#169) opr válasza vezeralmos2 (#168) üzenetére


opr
veterán

Es, ez azt jelenti, hogy akkor senkinek nincs? :DDD
Szoftverfejleszto rokonod valszeg olyan teruleten dolgozik, ahol nem kell a kraft. Rengeteg ilyen van, C++-on belul is. Beagyazott rendszerek, finance, mindenfele kommunikacios eszkoz (akar halozat, akar machine to machine), napestig lehetne sorolni, ezekhez egy ultrabook is eleg. Nem a nyelv donti el.

Szuperszamitogepek is biztos csak azert epulnek, mert a sok hulye direkt el akarja kolteni a penzet...
Nem baj az, ha hulye vagy valamihez, csak akkor legalabb magabiztos ne legyel a temaban. Rengeteg helyzet van, ahol egyszeruen nem letezik olyan, hogy eleg teljesitmeny. Homok mozgas szimulacio pl az egyik hiresen geci dolog, millioszor ennyi teljesitmeny is ahhoz lenne talan eppenhogy eleg, hogy ne legyen abszolut kinszenvedes a dolog.

Amugy amit most mondtal, az olyan szintu baromsag volt, mintha azt mondtad volna, hogy:
A japanok nem izmosak, mert van egy ismerosom, aki evtizedek ota beszel japanul, megse izmos! :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#170) hokuszpk válasza vezeralmos2 (#168) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ritkan, de szoktam egy-egy problemamra programot irogatni, altalaban pikkpakk lefordul, demondjuk ebbol nem jon ki tobbmgas exe meg sok-sok dll, amibol egy komolyabb aaa jatek all ossze.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#171) vezeralmos2 válasza opr (#169) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

Sztem valami nem létező sértést magadra vettél, vagy nem tudom.
Eddig is léteztek olyan területek ahol kell a nagy számítási telejsítmény.

Eddig ezeket a feladatokat külön erre a célra tervezett Xeon procis vagy akár dupla procis munkaállomások látták el, az alaplapok jó esetben tartósabb és jobb minőségű alkatrészekkel szerelve, hogy bírja a 0-24/7 üzemet.
Van itthon 11 éves Xeon Workstationom Sandy Bridge Xeonnal, ráadásul az alaplap még dupla procis is lenne, ha be lenne forrasztva a másik socket.
A CPU üzemi hőmérséklete 45-60 fok között mozog 100 watt TDP limittel, se fel, se le, elég szigorú minőségi előírásoknak kellett megfeleljen.

A kérdőjel ott van, hogy normál fogyasztói desktopokba minek kell erőltetni a 350 wattos processzort, akkora számítási teljesítménnyel amit csak speciális környezetben használnak ki? Például a Te munkád ilyen, de sokaknak nincs ilyen kapacitásra szüksége.
10 éve is voltak 32/64 szálas számítógépek, kizárólag szerver/workstation felhasználásra, és azok sem ekkora fogyasztással.

Ha így halad az ipar akkor már nem lesz előbb utóbb értelme WorkStation CPU kiadásoknak, mert az i9/Ryzen 9 úgyis mindent letarol.

[ Szerkesztve ]

A Sandy Bridge legendája

(#172) vezeralmos2 válasza opr (#169) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

Azt még hozzáteszem, hogy a Xeonos gépem akkor sem laggoltatja be az egeret, és az ablakokat, ha mind a 16 szálon 100%-ra van terhelve, 10+ éve meg tudták oldani hogy beleférjen a keretbe.

A Sandy Bridge legendája

(#173) Alogonomus válasza bteebi (#165) üzenetére


Alogonomus
őstag

Méretben valószínűleg a Cerebras CS-2 viszi most a prímet a 46225 mm²-es méretével és 2,6 trilliárd tranzisztorával. Na az valóban egy szörnyeteg.

[ Szerkesztve ]

(#174) MasterDeeJay válasza vezeralmos2 (#172) üzenetére

Mondjuk az az oprendszeren múlik hogy mit hogyan oszt szét. Alapesetben sem hangnak sem egérnek nem lehet lagolnia, tök mindegy milyen a terhelés. Kivéve persze akkor ha valamiért kézzel meg lett változtatva a priorítás vagy valami progival bele lett nyúlva. (legvégső esetben ps/2 eszközöket kell használni, na azokat hardveresen proci kénytelen kezelni, míg az usb-s cuccok szoftverből mennek driveren-os-en keresztül)
Egyegyül szerveren tapasztaltam ilyet amikor koppra ki volt fullozva több virtuális géppel a ram és azok dolgoztak, na akkor simán megdöglik a reakcióideje az OS-nek RDP alatt de ott szándékosan úgy van beállítva.
Nálam cinebench teszt alatt simán tudok netezni és zene is szól hiába van koppon minden (i9 7980xe elengedett TDP-vel). Nyilván eredményt befolyásolja minimálisan.
Ellenben notimon simán beszaggat az egér ha fut játék, böngésző meg minden 100%-on beleérve a ramot és a háttértárat is. (i7 4720qm) Bár ott már a thotling miatt.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#175) Fücsök007 válasza bteebi (#161) üzenetére


Fücsök007
őstag

Ahogy elnézem az UE5 és egyéb grafikai motorokat sugárkövetéssel és minden egyéb fícsört tartalmazó fotorealisztikus látványhoz 4K felbontáson fog kelleni kb. RTX 5090 teljesítmény, ami megint kb. 400-450W körül fog zabálni. Amint ugyanezt a teljesítményt leviszik 200W alá, akkor már a mezei felhasználónak is elérhető/megfizethető lesz a lenyűgöző látvány. Ehhez persze a mostaninál is jóval erősebb procik kellenek, mivel éppen kihajták a mostani csúcsprocik a nem tuningolt RTX 4090-et, kb. Zen6 csúcsproci és 64GB ddr5 tuningram kit tűnik eddig reálisnak ha jól saccolok. Egy ilyen csúcskonfig még évekig drága lesz, viszont a játékprogramokat addigra felkészítik mindenre.

[ Szerkesztve ]

(#176) opr válasza vezeralmos2 (#171) üzenetére


opr
veterán

Erre a kerdesre viszont nagyon egyszeruen tudok valaszolni:

Azert, mert jelenleg ez a legjobb kompromisszum:
- Nem szamit, hogy 10 evig mukodik-e. Attol fuggoen, hogy epp milyen iramban fejlodik az ipar, 2-5 evente cserelve van az egesz hobelevanc.
- A teljesitmeny kell, de a serverek altal adott baromi sok extrabol konkretan nagyon keves lenne kihasznalva (bar picivel tobb pciE meg memoria savnak tudnek orulni)
- Ezek a kis kesleltetest igenylo feladatok nem szoktak szeretni a tobb fizikai cpu-s rendszereket, sokszor konkretan lassabb, vagy minimalis az elonye, mint ha ugyan abbol a cpu-bol csak egy van
- Ar! Fotosabb a naprakesz rendszer, mint a hosszu tavon megbizhatobb rendszer, es 2-5 evente xeron/epyc-es vasakat cserelni az brutal lenne. Igy is rengeteg penzbe kerul legalabb 1-2 generacion belul naprakeszen tartani a gepparkot.
- A legnagyobb hatrany az ecc ram hianya, de az nem gaz, mert arra van kulon build server, azok a -relative ritka- kritikus buildek, amiknel a hiba egyszeruen nem megengedheto, azok mennek az ennek megfelelo specifikacioju serveren. Ami altalaban amugy kicsit lassabb is, mint a fejlesztoi gepek, meg nincsenek is olyan gyakran cserelve, mert raer, csak biztos fasza legyen, ami kiesik a tulvegen.

Amig nem kellett ennyi kraft, es lehetett tudni, hogy ~4-5 evig biztos megmarad, en is Dell xeon-os asztali WS geppel toltam.

Amugy az igazi az lenne, ha nem engedte volna el a kezet az AMD meg az intel is a HEDT-nek. Az tokeletes volt nekunk, raklap kollega nyomta ThreadRipper gepekkel, de mara single thread-ben annyira le vannak maradva a TR-ek az asztali tarsaiktol, hogy borult a matek, egyszeruen nem eri meg. Plusz az alaplapok olyan iramban szerettek kidogleni aloluk, hogy mar nekunk is sok volt. Pedig nem olcso szar lapok voltak, jol hutott, szellos hazakban, es nem is ragaszkodtunk se markahoz, se markan belul tipushoz. Egyszeruen alig par volt, ami akar az egy evet megelte, legtobb hamarabb megdoglott valami hibaval. Nem birtak szegenyek a kikepzest, cefet frusztralo volt, hogy allandoan ~ki van esve valaki, mert megint megmurdelt alatta az a szar, es amig nem erkezik meg a cserealkatresz, addig szivnia kell a laposon - ha egyaltalan volt neki -.
Plane, hogy sokszor ilyen 1Tb+ repokrol beszelgetunk. Meg ha masnap kapsz is egy cseregepet, mire lehuzod a repot, ujra bekonfigolsz meg lebuildelsz mindent, elment egy het... Amikor is megjott a cserealkatresz, es rohantal vissza a jol megszokott, belakott rendszeredhez ugyis, ugyhogy minimum egy fel nap megint kiesett, mire kesz lett a szereles. Ha nem magadnak szerelted, akkor meg 1.5, meg a leggyorsabb futarszolgalattal is. Szopas volt, na.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#177) opr válasza vezeralmos2 (#172) üzenetére


opr
veterán

Ez nagyon sok dologtol fugg. Milyen OS, milyen usb vezerlo, milyen eger, milyen driver.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#178) vezeralmos2 válasza opr (#176) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

EPYC procik alatt döglenek sorra az alaplapok? Már meg sem lepődök azok után amit a videókártyákon tapasztalok. Erre szoktam azt mondani, hogy minden területen minden egyre többet tud, minden készülékünkben már ott van valami digitális dolog, csak ezzel egyidőben mindennek drasztikusan csökken a minősége is. Vicc az egész komolyan.

A Sandy Bridge legendája

(#179) vezeralmos2 válasza opr (#176) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

Miért van szükség ilyen jó egyszálas teljesítményre?
Pár évvel ezelőtt hasra voltunk esve hogy a 7700k milyen erős egy szálon, most meg a 6GHz-es boost órajelet kevesled. (Holott szerintem az intel procik performance magjai azóta is a 6700k/7700k technológiáját kölcsönzik, érdemes megnézni a nagy felbontású die-shot-ot a CPU-król)
What? :F

[ Szerkesztve ]

A Sandy Bridge legendája

(#180) opr válasza vezeralmos2 (#178) üzenetére


opr
veterán

Nem. Zen2-es TR alatt. Az Epyc nagyon fasza cucc. :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#181) opr válasza vezeralmos2 (#179) üzenetére


opr
veterán

Mert sok olyan eset van, ami sajnos csak egy szalas, viszont sokszor kell. Pl Unity olyan, hogy ha modositod a kodot, raklap dolgot ujrahuz/inicializal azonnal. Termeszetesen szigoruan egy szalon csinalja az a fostalicska. Mocsok idegesito tud lenni. Ha ezeket sikerul levinni percekrol masodpercekre, az nagyon sokat tud jelenteni. Nem zokkensz ki a gondolatmenetbol, ilyesmi.
Plusz pszichologiailag is mas az, amikor felvillan egy progress bar 2mp-re, meg amikor tudod, hogy na, erre most megint 30-120 mp-et varhatok. Az elozot le se szarod, az utobbit rovid ido alatt tanulod meg zsigerbol, szivbol, ugy igazan gyulolni (nem tudom atjon-e, hogy tapasztalatbol beszelek :DDD). Plane amikor naponta ~100-szor latod a rohadekot.

Persze ez most pont egy olyan pelda, hogy a szoftver szar, de ettol fuggetlenul nekem nincs mas valasztasom, mint valami modon ezt megoldani -> kell az egy szalon baromi eros proci. Mert arra, hogy a Unity-s arcok fejlesszenek ezen valamit? Hat, arra aztan varhatok. Viszont ha valami elbaszott oknal fogva valaki ugy dontott, hogy abban a szarkazalban csinalja a projektjet, es abba kell besegiteni, akkor abba kell. Es tok sok ilyen pelda van. Van, ami jogos, mert matematikailag/fizikailag/logikailag csak egy szalon megoldhato, meg van olyan is, amikor el van baszva (meg ezek mindenfele kombinacioja persze). A vegeredmeny az, hogy mint end user (mert ebbol a szempontbol a fejleszto is az) nincs mas valasztasod, mint hogy veszed az erosebb vasakat es kesz.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#182) gbors válasza vezeralmos2 (#179) üzenetére


gbors
nagyúr

Holott szerintem az intel procik performance magjai azóta is a 6700k/7700k technológiáját kölcsönzik, érdemes megnézni a nagy felbontású die-shot-ot a CPU-król

Nem kellene ezt erőltetni, kb. 50%-ot nőtt azóta az IPC azonos órajel mellett...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#183) bteebi válasza Alogonomus (#173) üzenetére


bteebi
veterán

Talán ez az, amiről olvastam korábban, köszi. :R Egészen brutális jószág.

#167: Köszi ezeket is. Meglepően nagyok. De tegyük hozzá, valahol annyira ez se meglepő. Adott generációk legerősebb kártyái mindig a lehetséges határokat feszegették, ez pedig kevés tranzisztorral, kis felületen nem megy. Ami az előnyére változ(hat)ott, az a közép, illetve az alsó kategória. Adott teljesítmény sokkal kisebb fogyasztás mellett, vagy adott fogyasztás mellett érdemben kisebb chipmérettel nagyobb teljesítmény.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#184) opr válasza gbors (#182) üzenetére


opr
veterán

Igen, ez lett volna a kovetkezo pont, amire en is ramegyek. :D

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#185) MasterDeeJay válasza gbors (#182) üzenetére

Így van!
A skylake volt sokáig alapnak (kék színnel diagramon). Igen hosszú életutat járt be.
Rocket lake volt a nagyobb lépés. (javítsatok ki ha tévedek!)

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#186) vezeralmos2 válasza MasterDeeJay (#185) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

Igen igen, az nyilvánvaló hogy 6700k-10900k ig ugyanazok a magok vannak a chipen.

Az a teória mennyire igaz, hogy az első genes Ryzenek tulajdonképpen Bulldozer magokat használnak, csak kicsit átdolgozva? Tehát már nem sziámi-iker magokként mennek hardwares bottleneckkel, hanem teljes sebességgel, és HT képesek is. Talán Linus fórumon olvastam, de sok hülyeséget írnak az biztos.

A Sandy Bridge legendája

(#187) bteebi válasza Fücsök007 (#175) üzenetére


bteebi
veterán

Mondjuk az valóban egy érdekes helyzet lenne, amikor már 4K-ban full folyamatosan, leginkább 60+ fps-sel menne a ray tracing. Akkor már - legalábbis szerintem, legalábbis a játékok szempontjából - megállhatna a videokártyák fejlesztése, fejlődése (is). De ez nem 3 év múlva lesz. Szerintem alsó hangon 5 év, vagy több. De majd meglátjuk.

#185: Azért az elég kemény, hogy 7 évig 14 nm-en gyártottak. :Y Jól elment mellettük a világ.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#188) hokuszpk válasza opr (#176) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

topicidegen, de keresed meghallgatasra talalt, itt az uj Threadripper szeria.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#189) hokuszpk válasza vezeralmos2 (#186) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

meg nem közöskodnek az fpu -n, nagyobb az L3 cache, de kisebb az L2 ; infinity fabric van ; nyomokban biztos tartalmaz Bulldozert, de alaposan atgyurtak.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#190) opr válasza hokuszpk (#188) üzenetére


opr
veterán

Ohhhhh, szeeeeep! Mondjuk mostmar mindegy, az ujdonatuj gepeket most csak ezert biztos nem fogjuk cserelni, de HA tamogatni is fogjak, nem hagyjak ugy az ut szelen megrohadni, mint az elozo szeriat, illetve az alaplapok nem fognak folyamatosan kidogleni ezek alol is, akkor azonnali jelleggel visszakerulnek a listara. Koszi az infot, siman elsiklottam a hir felett. :R

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#191) vezeralmos2 válasza opr (#190) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

Amúgy csak kiváncsiságból kérdezem, milyen érzés lenne ha ugyanezt a workloadot mondjuk egy mezei i7-9700k-val kellene megcsinálni, vagy egy ryzen 7 3700X-el?
És melyiket választanád a kettő közül? Az i7 picit erősebb egy szálon, a 3700X pedig multiban sokkal gyorsabb.
Vagy esetleg i9-9900k / R9 3950X.

A Sandy Bridge legendája

(#192) opr válasza vezeralmos2 (#191) üzenetére


opr
veterán

i7 9700k vs r7 3700x vonalon egyertelmuen a ryzent. Nem is kerdes. Nem veletlen van a magan gepemben (ahol ugye nincs korlatlan penz) egy r7 3800XT. :K

i9-9900k vs R9 3950X eseten plane ugyan ez a valasz, ha jol emlekszem, ott az R9 konkretan elpicsazta az i9-et mindenben is, kiveve par ritka nagyon intelnek fekvo kivetelt.

Hogy milyen erzes lenne? Haaaaaaat... Szar. :DDD
Hobbiprojektre? Eleg boven. Sajat gepemben nekem sincs ilyen vaddiszno hardware, felesleges.
Melora? Hat figy, ha azert akar a ceg fizetni nekem, hogy minden 20-adik percben 5 percig a tokom vakarjam, o dolguk, bar rovid tavon szarul jon ki nekik a matek, dragabb lesz a leves, mint a hus. Hala egnek fel is fogjak, nem is szenvednek ezen.
A legnagyobb gond amugy az lenne, hogy ezek a par masodperces szunetek meg nem, de a par perces szunetek mar szet tudjak zilalni az embernek a gondolatmenetet, plane ha valami nagyon komplexen dolgozik, tehat a vegeredmeny nem csak az lenne, hogy lassabban dolgozok, de az is, hogy szarabbul. Vagy sokkal lassabban.

Es amugy igen, mivel dolgozok sajat jatekon is szabadidomben, ugyan azokkal a toolokkal a sajat vason, ezert konkret, napi szintu, valos tapasztalatom van vele, hogy mennyivel lassabb egy R7-3800XT, mint egy i9-13900k. Erezheto. Nagyon.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#193) vezeralmos2 válasza opr (#192) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

Akkor neked aktuális lehet egy 5950X beszerzése a gépedbe, többszálon az pariban van a 12900K procival, jó nagy előrelépés lenne neked magáncélra.
Főleg ha kicsit alul feszeled akkor a fogyasztása is elég baráti.

A Sandy Bridge legendája

(#194) opr válasza vezeralmos2 (#193) üzenetére


opr
veterán

Ah, nem fogok kolteni ra, ceges gepen is csinalhatok barmit, ha esetleg annyira keves lesz a magan, siman atmozgok oda. Igy, hogy ingyen itt a szorny, igy valahogy nincs ingerenciam sajat zsebbol kolteni. :DDD

De amugy igen, ugy van kitalalva a gep, hogy ha esetleg megis kell a kraft maganban is, akkor siman megeszi az 5950X-et a lap is, meg a tap is. Meg memoriabol is olyat vettem, amin van profil 3200 meg 3600mhz-re is, szoval zen2 meg zen3 sweet spot is megvan.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#195) vezeralmos2 válasza opr (#194) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

Hát egy próbát megérne, akkor már majdnem olyan gyorsan tudnál renderelni mint a munkahelyi gépeddel. :D

A Sandy Bridge legendája

(#196) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Fogyasztás oldalon a legfelső táblázatban el van írva az i7-10400
Az i5-10400

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#197) djbb534


djbb534
tag

A kövi gent szentem 1080ti-vel teszteljetek :K Parádé ami itt zajlik :C :C

the way it's meant to be played

(#198) balintka válasza djbb534 (#197) üzenetére


balintka
addikt

Na igen, egy 2080-nal tesztelni 2023-ban vicc... Jó kis VGA limit ezeknek a cuccoknak.

[ Szerkesztve ]

(#199) zebra_hun válasza balintka (#198) üzenetére


zebra_hun
addikt

Igenám, de meg lehet érteni a tesztelőket is. Egy hatalmas adatbázis van már, újra kell így mérni a régieket hogy fair legyen.
Ezért sem mér értelmes ember full grafikán.
720 low a cpu mérés, f×ssa össze magát a proci, de a videokártya ne fékezzen. Rengetegen nem értik.
Egyébként újramérik az ígéret szerint egy kevésbé limitáló vga-val.
Remélem cp77-et is, hiszen van bench benne.
4k natívban egy 4090-nel 10 fps ha kimaxolják :DDD
Azt a 10 fps-t bármely 10 éves proci is tudja...

(#200) Busterftw válasza zebra_hun (#199) üzenetére


Busterftw
veterán

Csökkenthetnék a mért processzorokat, kevesebbet kellene újra tesztelni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.