Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) -Gabesz- válasza Rajjmen (#1750) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Nagyon helyes!
Ilyen lap mellett alap hogy tuningol az ember.
Jól látom, nem quadban hajtod a ramokat?
Nálam most win11 hozott egy kis multi eredményt cpuZ-ben pl.
Magok javarészt 4,8Ghz, néhány van 5,0 ghz-en.

(#1752) MasterDeeJay

Némely lapnál látom hogy támogat ecc reg ramot régebbi mikrokóddal. Feltételezem nem csak xeon procival.
Belevágnék ebbe a platformba (igen tudom őrült dolog).
Ebayen van egy rakás Asrock x299 taichi sima és xe lap (nem tudom kettő közül melyik a jó) lap. 75eft postával, horror igen de hobbiból építem. Vagy van-e olcsóbban?
Szóval prociból valami Es 7820-7900x lenne bele.(30-40eft körül mennek kínából) Aztán majd később ha lesz olcsón akkor rakok bele másikat.
Ramból 8x8gb ddr4 2666 ecc reg-em van (meg még rakás másik ecc reg) 2933-on stabilak gyári feszen (xeon 5218r procival próbáltam de az másik platform) szóval feltételezem 3000 felett is menének.
Tehát megoldható-e sima i7 procival ecc reg ram?

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1753) mpierre válasza MasterDeeJay (#1752) üzenetére


mpierre
veterán

Xe. Valamivel újabb kiadású.
A 7900x nem eszi meg az ecc ramot. [link]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#1754) MasterDeeJay válasza mpierre (#1753) üzenetére

Nem arra vagyok kíváncsi hogy az ecc módban működik-e hanem hogy használható-e ilyen rammal ecc mód nélkül.
Azt kigoogléztam hogy a nagyobb modellek igen.
Pl 7980xe [link]
9900x [link] (ez load reduceddel is megy)
De konkrétan a 7900x-re nem találtam még.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1755) MasterDeeJay válasza MasterDeeJay (#1754) üzenetére

Megvan sok sok googlézás után, hivatalosan csak skylake-x-el megy(meg ugye a a w-sekkel). Azaz a régebbi i7-i9-esekkel.
[link]
Lehet belevágok ha le tudom aludni a lap árát.
Amúgy mikrokód cserével az újabb biosokkal is megy minden x299-es lapon, mindegy a verzió viszont cascade lake-el nem.
Fene se venne drága ramot ha az olcsóval is működik, jójó nyilván csak alacsonyabb órajelen (nálam kezdetnek 2933-ra lőném be de szerintem megy majd 3000 felett is)
És igen, 7900x-el is szóval ha minden jól megy összelegózom.
Képen load reduced van, az is van itthon (32gb-osok) de lassú mint a dög, sima reg-lesz benne pontosan 8x8gb azért jó darabig elég lesz.

Másik opcióm dell t5820 gép lett volna xeonnal de szeretnék nagyobb single core teljesítményt így az unlocked procik érdekelnek.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1756) MasterDeeJay

Megrendeltem az Asrock x299 taichi XE lapot 62eft postával, számlával 1 év garival, nem olcsó ugyan de legalább lehet kapni.
Proci vétel rosszul sikerült, 41eft volt vámmal postával i9 7900x QS ami nem az hanem Xeon W-2150B alacsonyabb órajelű ES verziója szóval lockos. (pedig megkérdeztem tőle pontosan mindent hogy unlocked-e, lapban szerencsére fog menni a google szerint csak tuning nem) Majd megegyezek az eladóval mert szerintem féláron odaadja (hibás teljesítés miatt nem küldeném vissza) aztán később veszek valami mást.(ugyan úgy 10 mag 20 szál, cache, ram, pice sáv stb kezelése is azonos de csak valami 3ghz körülin megy)
Persze majd egyből bios flashback-kel kell kezdenem mivel csak a régi biossal megy ecc reg. Aztán kézzel megcsinálom a régi mikrokóddal az újjabb biost, bár lehet készen is találok neten.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1757) -Gabesz- válasza MasterDeeJay (#1756) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Örülök hogy áttelepülsz erre a platformra.
A ram sebessége és késleltetése viszont elég nagy kihatással van a sebességre is.
Vannak fent régi 7900 eredményeim viszonyításképpen húzott proci + húzott ram mellett.
Az olcsó alaplapok mostanában eltűntek, pedig mikor én árultam az asrock extreme 4 -emet, akkor 50k körül ment el ha jól emlékszem.

(#1758) MasterDeeJay válasza -Gabesz- (#1757) üzenetére

Köszi a választ. Sajnos ram terén meg van kötve a kezem. 2666-osaim vannak amelyek 3000-3200ig húzhatóak nagy esélyel, ez felett már extra fesz fog kelleni. (Micron D9TVZ)
Még csak postán vannak a dolgok, biosokat már írtam előre. (Többféle mikrokódost más más verziókat)
Proci később lehet majd még más mert az es verzió igen gyenge ahogy olvastam.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1759) MasterDeeJay

Mi az ajánlott minimális léghűtő 7900x-re?
Ilyen 20-30eft-ot áldoznék rá. Hely van, gépház oldalt nem rakom fel. Régi Chieftec 1E0-500A-CT04 (3,5" helyek tartói kiszedve nagyobb vga kártya miatt)
Esetleg van egy aio corsair h100-asom igaz már 10 éves de kitalarítottam csak nincs meg hozzá rögzítő de lehet a kínai 2011 to am2 adapterrel rá tudnám rakni.
Plusz kérdés hogy a 1366/2011/2066 ugyan az hűtés felfogatásban? (Ideigelenesen van oem 1366-os hűtőm valahol)

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1760) mpierre válasza MasterDeeJay (#1759) üzenetére


mpierre
veterán

Van elfekvőben még léghűtőm, meg felfogatás is. TRUE 120 extreme. Amíg nem volt ezzel hűtöttem a 1650v3-at és a 10940x-et is.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#1761) -Gabesz- válasza MasterDeeJay (#1759) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Én régi noctua D14-el hajtottam a delidelt réz kupakos 7900x-emet 4,8Ghz-en,aztán vízre váltottam és úgy ment az 5,0 Ghz is. Szerintem jó lesz az kompakt víz is. A felfogatás pedig egyezik a 2011-el.

(#1762) MasterDeeJay válasza -Gabesz- (#1761) üzenetére

Megpróbálok szerezni valami adaptert a H100-ra (vagy csinálok) bár az még AMD X6-ost hűtőt 4Ghz-en az ősidőkben szóval elvileg alapon el kellene vinnie normális zajjal.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1763) MasterDeeJay

Lap megérkezett.


Látszik hogy volt használva de úgy egyben van, majd megy rá moddolt bios. Proci még úton.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1764) #65537792 válasza MasterDeeJay (#1763) üzenetére


#65537792
törölt tag

Mennyi volt ez az alaplap, ha nem titok?

(#1765) MasterDeeJay válasza #65537792 (#1764) üzenetére

62eft-ra jött ki postával mindennel.
https://www.ebay.com/itm/125527306938

1 év garival holland cégtől. (céges adószámot írni kell nekik akkor áfa nélkül küldik)

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1766) #65537792 válasza MasterDeeJay (#1765) üzenetére


#65537792
törölt tag

Az még annyira nem vészes.
Várjuk a teszteket majd.

A Dominator RAMjaim brutál jól mutatnának ebben a lapban. :P

[ Szerkesztve ]

(#1767) MasterDeeJay válasza #65537792 (#1766) üzenetére

Oké, mindenképpen. Proci még úton van, hűtőt nemsokára átveszem.
Biosokat írtam többfélét hogy ecc reg-et egye az új bios régi mikrokóddal. Aztán még lesz rajta moddolva pár dolog. (resizable bar ha nincs rajta rakok bele, meg ha találok akkor fullos xeon támogatást is)

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1768) mpierre válasza MasterDeeJay (#1763) üzenetére


mpierre
veterán

Kimondottan jó deszka. :K Lassan 2 éve nyúzom a 10940x-et ilyen lapban.

Eddigi "galibák":
- A gyári tuning utility venti vezérlő része néha meghibban - ebben akár win frissítés is lehet a ludas. :DDD Bios stabilan tartja a berajzoltat.
- TB2 és TB3 a gyári fölé tolja a frekit, lehet ebben a vízhűtés is szerepet játszik.
- UV-nál figyelj, mert az idle feszből is lekapja a beállítottat.

Szerk.: Resizable bar: van az utolsó béta biosban. Az asrock honlapján az oldal aljára teszik a bétákat.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#1769) MasterDeeJay válasza mpierre (#1768) üzenetére

Még nem raktam teljesen össze, ha lesz időm tesztelem. (Hűtő felfogatása nem jó, de tudom mit csesztem el)
ecc reg megy benne, meg ez a xeon Es is igaz régi biossal, az álltalam kreált bios nem lett jó (ram nem tetszik neki, majd kicserélem a modulokat a régire)

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1770) MasterDeeJay

Gondolom húzni elvileg úgy kellene hogy felrakom a szorzót? (Valszínű lockos a proci de egy próbát megérne)

Hiába raktam 40x re a szorzót max 3.2ghz-en megy minden tesztben. Vagy bck húzás lehetne még?

Mit próbáljak meg?

(Ram gyárin megy még de max 3000-3200 lehet a vége)

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1771) mpierre válasza MasterDeeJay (#1770) üzenetére


mpierre
veterán

Az ES-ek közül akadtak lock-osak is. Akkor felesleges a szorzót tekerni... ha nem csinál rá semmit. (A HW info szerint is lock-os...)

Szerintem ezt keresed: [link] (Ha jól emlékszem az XE is megkapta a clock gen.-t.) Arra vigyázz, hogy a pci-e freki ne másszon el.

A 16Gigás hynix helyett nincs egy ugyanolyan micron, mint a többi ram modul? Vagy csak 4 modullal próbálkozol elsőre...

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#1772) MasterDeeJay válasza mpierre (#1771) üzenetére

BCK-t tudok állítani de totál káosz, össze vissza megy az órajele mindennek. Azaz minél feljebb rakom annál lejjebb mennek a ramok.
Szoftveres tuning az kizárva bár érthető lockosnál:
Intel XTU meg fel sem települ, mondjuk nem is nagyon láttam még azt a progit mert egyik gépemen sem sikerült feltelepíteni.
Throtlestop-ot ha elindítom az meg leveszi 7-esre a szorzót és ott is marad.
Quickcpu beállításai is csak 32x engedik.
A gond ugye az hogy ez Xeon procinak az es verziója, nem i7/9 így kizárva a szorzós húzás, kísérletezek tovább bck-val hátha rájövök hogy mit hogyan vesz le.

HWinfo szerint az ECC is működik. A Hynx-et csak azért raktam most be hogy legyen minden slotban valami mert a lapot is tesztelnem kellett hogy mindene működik, majd kikerül ha megtalálom a doboznyi ramok között a másik 8gb-os micront. Most megyek reklamálok ebayen hogy átvert az unlockal és engedje el az ár felét, mert amúgy nem rossz proci így sem de 40eft volt áfával szállítással mindennel és annyit azért nem ér meg.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1773) MasterDeeJay

Bclk tuning eredménye minden esetben ugyan az. Még ha csak 101-re rakom akkor is.
Bios elmenti majd következő restartnál instant lekapcsol a gép majd újraindul és pár sec után ismét lekapcsol...a végtelenségig pedig azt gondoltam hogy ilyen lapon ha nem megy a tuning akkor 5. Restart után elindul előző beállításokkal. Vagy régebben insertet nyomkodva elindult más a lap hibás oc beállitásokat kihagyva.
Nem tudom mit cseszek el, nekiállok biost moddolni. Szerencsére biosflashback működik, így próbálkozhatok többféle dologgal is (bár mire találtam hozzá jó pendriveot..mert nem csak fat32 formázás kell hanem ne legyen 8gb-nál nagyobb meg csak usb2 jó totál noname típusból) Szerintem ez a régi 1.10-es bios bughalmaz.
Vagy a management engine szórakozik mintha az is tilthatná a bclk tuningot, asztali lapoknál azt kellett moddolni hogy menjenek a xeonok az újabb lapokban.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1774) MasterDeeJay

Legújabb beta Biost sikerült moddolnom így ecc reg is megy meg a rebar is elérhető bár most pont nincs olyan kártyám ami támogatná.
Viszont hozzá kell nyúlnom az ME-hez mert ahogy olvastam az kapcsolgatja le a gépet ha 100mhz-nél nagyobb a bck. hiába tudja a lap húzni. Xeonoknál ilyen módon zárolva van az is sajnos.

Igazából sajnálom hogy nem előbb találkoztam a platformmal mert egyáltalán nem rossz rendszer ez. Most még annak nézek utána hogy az újabb Xeonok menjenek rendesen a lapban, ne csak az ES-ek. Mert valami idióta módon Intel azt is elintézte hogy alapból ne kezeljen Xeon-t.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1775) mpierre válasza MasterDeeJay (#1774) üzenetére


mpierre
veterán

Nem érdemes ezen küzdeni. Lga2066-ba nem csinált csodákat az intel. Ott már érezte a vesztét... A 9 ezres sorozathoz nem készült xeon megfelelő. A 7 ezres sorozathoz meg még volt xeon, de kb ugyanazok voltak (w-2195 a csúcs, ami egy 7980XE), mint az asztaliak. Aztán a 10 ezresekhez megint hozott xeont...

Bezzeg 2011v3-ba akadt egy-két szép darab...

Konkrétabban: Pl a Xeon W-2295 ugyanaz, mint Core i9-10980XE és így tovább a többire is akad ugyanolyan. Az i9 tuningolható minden különösebb erőfeszítés nélkül. (Ok. Azért a szilikon lottó még játszik.) Míg a xeonnál azért kell bűvészkedni.

Egyetlen kivétel van: Ha jelentősen olcsóbb a w-2295, vagy a w-2195, mint az i9-es megfelelője. (A 2195 2,3GHz alapórajele nem épp egy hűha....)

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#1776) MasterDeeJay válasza mpierre (#1775) üzenetére

Van egy lga3647 rendszerem is, ott a bootidő horror meg nehéz nagy órajelű procit találni. (6138Es és 4215R procim van) gyakorlatilag egy nagyobb lga2066 ugyan úgy skylake és cascade lake procikkal csak hízottabb formában bár hűteni messze könnyebb. Csak gyakorlatiag nincs hozzá lap normális áron.
2011v3-al régen 2686v3 18 mag 3.5ghz all core amíg eljutottam de volt dual 2676v3, 2643v3, 2697v3 és egy procisból már az isten tudja mennyi, 2620v3, 2623v3,2630v3,2650v3,2670v3,2673v3,2690v3,4655v3...ddr3/ddr4 vegyesen mert ott mindegy volt, sok proci tudta kezelni mindkettőt, lapjaim 90% kínai volt akikkel 100%-ban elégedett voltam elötte volt 2011v1/2 lapjaim is azt már nem írom le ott dual 2643v2 ES 3.8ghz all core volt a csúcs amit építettem játékra de volt 2697v2 is meg egy rakás a 46xx szériából eladásra.

Szóval én inkább xeonoztam az olcsósága miatt és nem nagyon volt unlocked procim (persze v3-as all core turbo hacket megcsináltam minden lapon, de igaz volt unlocked xeonom is pár 1620, 1650 stb).

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1777) MasterDeeJay válasza MasterDeeJay (#1774) üzenetére

Management engine látszólag nem tilt semmit. Elkezdtem moddolni annak a fw-jét is és jónak látszik. Legjújabb biossal, régi mikrokóddal 104-es bclk-ig jutok ami egyértelműen jelzi hogy a lap vagy a proci nem kezeli külön a többi frekivel.
Az eleve érdekes ha a lapnál 100 tól lefelé térek el akkor a base clock 2400 helyett 3200-ra íródik persze nem annyin megy, valószínű bios bug. Valamint 101-től felfele visszaosztja legalábbis látszólag a ramot és a több nyavaját.
Windows alatt az asrock atune vagy mi progiában is 104-ig jutok, utánna egyből kékhalál azaz zöldhalál a win11-nél.

Ugyanakkor hw infón látszik hogy 98-tól a csillagos ég a határ viszont a change allowed meg not supported.
Szóval valami még hozzáragasztja az pcie órajeléhez a bclk-t pedig a lapnak elvileg külön clockgenje van rá.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1778) MasterDeeJay

Ram freki is max 2666 amire beáll. Mesh-t sem lehet húzni, magyarán totál lockos minden része a procinak.
Játszottam a ramokkal és így is siralmas, igazából nem sokkal jobb mint a régebbi ddr3-as rendszerem de tény hogy ez az alacsony órajelnek köszönhető. Ez 62gb/s olvasás 33gb/s írás ami szörnyű és latency-t nem is méri mert mindig más jön ki bár lehet sok szar fut a háttérben. Viszonyításképen a kínai x99-es rendszerem 1866-os ddr3-al 50/40-el olvasott írt, a nagyobbik tesó lga3647-es rendszer meg 100+gb/s-el ugyan ezekkel a nyomorult ramokkal mint ami ebben van. (2666-osok 2933-ra húzva igaz az 6 csatornás)
Annyit értem el hogy a gyári 19-19-19-45 2T helyett 17-17-17-39-1T-n megy minimálisat javult a tesztek. Lap valamiért ad nekik 0.05v-ot szerintem tök feleslegesen. (1,25v az 1,2v helyett) Terhelve a ramok 40-45 fokosak szóval keményen alul vannak járatva. ECC megy mert 16-16-16-36-on is megy a gép de írás leesik a fenébe és youtube is akadozik néha, memtest meg darálja az errorokat. Elvben megoldható lenne subtimingek csesztetésével de annyira nem foglalkoztam vele. Feszt is adhatnék, elmehetnének a ramok 50-60 fokig is. Nem tudom ddr4-nél mennyi a throtling, ddr3-nál 65-70 fokig engedtem.
Kezdetnek furcsa volt még régen amikor elsőnek húztam ecc ramokat és hogy hogy a fenébe bírják ennyire. Áldás és átok egyszerre mert ugye ahol a sima ram hibázik egy bitet az ezt megoldja de ha már rakás hibát javít akkor belassul nagyon és jönnek a mikrolagok. Használtam úgy még 1066-os ddr3 ramot hogy 2133-ra húztam a kínai lapban extra hűtéssel stabil volt de látszott hogy javítgat.
Mindegy erre úgy tekintek mint valami i9 7900T-re, működik de látszik hogy 3,2ghz kevés ennek a szériának hogy normálisan menjen. Ami érdekes hogy rohadt hűvös proci, amikor összeraktam elsőre nem raktam rá ventit és alig volt forró a borda fél óra után is, szóval tudna passzívban is menni lightos játékoknál is.
De most pont videókártya lesz a következő vásár, majd később visszatérek a procicserére nagyobb 79xx-ekből valamire (azok támogatnak még ecc reg ramot, nyomorult intel 9xxx mikrokódjából kivette).
Mivel kísérletező vagyok ezért nekem ez nem kudarc, nem tudom megszámolni mennyi féle procim volt már és igazából olyan vagyok hogy nekem ez messze érdekesebb mint egy igazi i9-es.

A lappal kapcsolatban(asrock x299 taichi xe) nincs sok negatívum azaz a bios lehetne normális karakteres felületű mert ebbe nem tudok belenyúlni rendesen, menüket sem tudom szerkeszteni. Azaz egy olyan hiba van hogy videókártya nélkül vagy régebbi nem uefi képes videókártyával nem indul el a windows ami azért keményen fail. Normális esetben tovább kellene lépnie és windows betöltés után lennie kellene képnek. A gyári biosában nem volt normális pci addressing és tesla m40-el el sem indult a gép de még egyetlen egy más teslával sem. Jó hír viszont hogy a legutolsó biosban ezt javították és pont most próbáltam resizable bar is szépen megy a teslákkal. Nekem kissé furcsák ezek, hozzászoktam a szerver és workstation lapokhoz amiben minden pöccre megy de igaz nem átlagos dolgokat várok el egy laptól. Reszelni kell és megy ezen minden. Erős pozitívum hogy az rgb és minden led fény kikapcsol alapból és a venti vezérlése is igen jól működik. Azt mondom 60eft-ot megért mert jól felszerelt és ahogy olvastam tuningra is jó, a proci amit vettem nem ér meg 40eft-ot, igazából még felét sem de addig jó amíg nem gyűjtök másikra és végülis 10 magos, modern játékokban ha kihasználja valamit akkor talán jobban is megy mint egy nagyobb órajelű kevesebb magos.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1779) -Gabesz-


-Gabesz-
senior tag

Sziasztok 'Retro' topik lakók!
Boldog Új Évet nektek!

mpierre: Eladod? Mi lesz utána?

Egy jó lappal a 10. gen procikat is szépen be lehet lőni, hogy a jobb magok menjenek 5Ghz-en, a gyengébbek meg alatta. W11 már elég jól kezeli a feladat kiosztást, az egyszálas feladatokat a gyors magok fogják kapni.

[ Szerkesztve ]

(#1780) mpierre válasza -Gabesz- (#1779) üzenetére


mpierre
veterán

Eszembe jutott, hátha...

Két lehetőségem van:
1., vga és táp kivételével minden a levesbe, egy 7950x+x670+ddr5-ért.
2., vga, táp, ram marad, minden más megy, egy 5965wx+trx80 creator-ért.

W11 még nincs. Mindent is át kéne raknom, állítanom. Gpt, nem user módú bios, stb. Nekiálltam, de bootloop lett, mert az ssd mbr-ben van. Mindent újrahúzni meg rémálom.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#1781) MasterDeeJay válasza mpierre (#1780) üzenetére

Én a win10-et még sodaikkal ezelőtti gépen raktam fel (látott dual 5675 től kezdve több kínai lapon át dual 26xxv3-as rendszert is stb. Majd gptre kovertáltam aztán egyik ssdről másikra raktam most win11-ként fut igaz panaszkodik logokba hogy hiányos kissé a particionálás mert ugyan gpt de kézzel raktam össze klónozáskor azaz nem minden partíciót hagytam meg.
Csak akkor rakom újra ha már annyira szar lesz hogy okádja a hibákat.
Videókari driverből is van többféle is hogy tudjak válltani mert kártyákat is pár hetente cserélem benne, most ha minden jól megy benevezek egy intel A750-re annak ellenére hogy mindenki szidja :DDD persze lesz mellette egy tesla k20c a régi játékokhoz. De tény játékokból nem nagyon játszom újjakkal és azokat is 720p-1080pbe nyomom.
Win11 nem is tudom minek raktam fel, raadásul insiderré van alakítva és meg kell találnom a módját hogy visszaalakítsam.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1782) mpierre válasza MasterDeeJay (#1781) üzenetére


mpierre
veterán

Macrium reflect free megcsinálja az átköltöztetést az új ssd-re, meg még gpt-t varázsol belőle, de nem álltam neki. Valószínűleg az 500-as velocit is át kellne raknom gpt-be. :F Van egy ilyen becsípődésem, hogy a temp, meg minden szir-sz@r sokat írt mappa jobb a 10000 rpm-s hdd-n. Emiatt akad itthon még vagy 2-2 db 520-as intel ssd, meg 500-as veloci.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#1783) MasterDeeJay válasza mpierre (#1782) üzenetére

Elég a rendszer vincsit átrakni, csak a bootoláshoz kell gpt (mondjuk nem mindíg feltétel, még winxp is tud uefi bootot vista bootfileokkal mbr-en).
Én nem törődok az írással ssd-n, bár szemetesnek, ideiglenes cuccoknak egy 6tb-os sas vincsim van.
Csak annak kell uefinek lennie ami bootoláshoz kell. Nalam a sas vezérő nem is uefis és windows indulaskor pörögnek fel a hddk rajta. De némely videókarim sem az de nem is kell annak lennie.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1784) -Gabesz-


-Gabesz-
senior tag

Amazonon akciós a EVGA X299 Dark (330$) Igaz most már így sem olcsó, pláne usából.

(#1785) MasterDeeJay válasza -Gabesz- (#1784) üzenetére

Hollandból még ott van az egy év garival céges számlával egy rakás Asrock olcsóbban amiből még lejön 21%FA szóval olyan 60eft körüli ára van. Nem kevés de elnézve a mai lapok árait szerintem megérheti. Nyilván kell egy céges adószám hozzá.

ASRock Taichi X299
https://www.ebay.com/itm/125155235067

ASRock Taichi X299 XE
https://www.ebay.com/itm/125527306938

Esetleg bele egy nagyobb proci:
Intel i9-7980XE
https://www.ebay.com/itm/125393229472
Szintén lejön az adó belőle. 100eft nem kevés de végülis 18 mag akinek szüksége van rá annak jó ár lehet. Nyilván nem játékra való.

Részemről most veszek inkább rendes 7900x-et olcsóbban apróról mert nem használnám ki a több magot és hűtőm sincs rá, bár való igaz ár/teljesítményre a 18 magos érné meg jobban.
Az ES 7900x-el kegyetlenül megszívtam, szerencsémre helybe megveszik és kis bukóval szállok ki belőle. Igazából a pcie sávok miatt kell nekem csak a 7900x mert amúgy jó lenne egyel kisebb is. Most ideiglenesen a régi gépemet használom (Xeon Silver 4215R 8 mag 16 szál 3,6ghz all core de már 10gen-es igaz az nem számít sokat de totál eladhatatlan, senkinek sem kell a proci sem ér 50eft-ot sem mivel alig van hozzá lap, a nagytesó 6138ES-t meg 25eft-ért sem vitték, persze nyilván a 2066-osok a tuning lehetősége miatt is drágák) Videókari kihajtáshoz meg kell az órajel, most Arc 770-es van ami teljesen oké lesz egy jól beállított 7900x-hez.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1786) MasterDeeJay

Be lehet lőni vajon 7980xe-t úgy hogy egyedi turbóval menjen? Nem bírtam ki és a 7900x helyett vettem egyet annak ellenére hogy semmi szükségem nincs rá. Delildelt újra pásztázott.
Azaz olyasmire gondoltam hogy 4-8 mag menjen 4,5ghz felett de a többi meg maradjon gyárin vagy kevesebben is akár. Tehát játékra szeretném belőni és ehhez kérnék segítséget. HT off vagy magtiltás is szóba jöhet ha az javít valamit. Persze léggel lenne hűtve szóval limitáltak a lehetőségek.
Gondolom a windows megoldja hogy a gyorsabb magokon menjen a nagyobb terhelés.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1787) -Gabesz- válasza MasterDeeJay (#1786) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

szia!

Ez szerintem alaplaptól/biostól is függ. Maga a proci tudja ezt.
Nálam is így van beállítva egy EVGA dark-ban. 4-5 mag megy 5Ghz-en, a többi 4,8-on.

(#1788) MasterDeeJay válasza -Gabesz- (#1787) üzenetére

Az jó, régi játékokkal játszom így lehet 4 mag is elég lenne maxolva a többi meg alapon. Viszont nekem ezt léghűtővel kellene megoldanom.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1789) MasterDeeJay

Megerkezett, ecc reg megy ráadasul ecc mód is.
Delidelt, liqui metalos.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1790) MasterDeeJay

Tuning eddig annyi hogy beállítottam 4,5ghz-et all core és 1,2v-ot vcorenak. Játékok alatt stabil. Skyrim esetén átlag 40-50 fok de az ugye nem terheli le mivel 60fps limites és unatkozik a proci.
Metro exodus minimum fps-e nőtt kicsit a xeon 4215r-hez képest, az átlag és max nagyjából ugyan annyi.
Meshhez és ramokhoz nem nyúltam még.
Tuning elött gyári beállításokon turbó nem működött normálisan max 3.6-3.8ghz volt, soha nem érte el a 4ghz-et egyetlen mag sem.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1791) -Gabesz- válasza MasterDeeJay (#1790) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

próbáld meg 4,6-on változatlan fesszel.
Ha minde oké, engedj rá Aida cpu benchmarkokat, ha bírja hőfokban mehet aida cpu stabilitás teszt is. Régen volt 7980xe-m léggel hűtve 4,5-ön tudtam tesztelni, a 4,6 már erősen vízválasztó volt.

(#1792) MasterDeeJay válasza -Gabesz- (#1791) üzenetére

4.7ghz stabil 1.2v-ra rakva de nem tudom hűteni (nem tudom mi a gyári fesz csak beállítottam 1.2-re, lehet nem is kell neki ennyi). Játékok alatt még úgy ahogy jó (csak fölösleges all core ennyin járatni) de teszteknél 90 fok felett van. (Venti meg maxon.)


Inkább belövöm kevesebb maggal azaz 4 magra 4.7, 4.8... vagy felette a több magot meg mondjuk 4 ghz körül. Így játékoknál jobban fog menni, mégse fő meg az egész. All core 4.7ghz iszonyat hőt termel meg a tápon is hallom hogy nem alapon megy.
Ramokat még tesztelnem kell valahol 3000-3200 lesz a végük gyári feszen. (Legolcsóbb csupasz 8gb-os 1rx8 micron ecc reg ramok, 40-50 fok körül mennek de nem akarom kinyírni őket megcélzom a 3000-et valami emészthetőbb időzítésekkel) Időzítések majd a végén. Meshez nem nyúltam még, mennyi fesszel álljak neki mondjuk a 3ghz meshnek?

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1793) mpierre válasza MasterDeeJay (#1792) üzenetére


mpierre
veterán

Kiindulásnak: 10940X megelégszik 3GHz mesh-re 1,035V-tal.

Itt több infót találsz: [link]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#1794) MasterDeeJay válasza mpierre (#1793) üzenetére

3Ghz mesh megvan (most 1,2v mint a procinak ami tudom sok, majd visszaveszem). Ramonok finomítottam kicsit 2933 Cas19 CR1 bár elég siralmas 79gb/s ram olvasás. Rá kell mennem kissé mert nem éri el az előző Xeon szintjét mármint az LGA3647 bár az igaz az 6 csatornás volt nem 4.
Érdekes jelenség 3dmark timespy harmadával kevesebb pontot (7000 pont 12000 helyett) ad és kb fele annyi fps-el fut (de a cpu score megnőtt 2000-el). Játékok alatt nagyjából ugyan annyit megy ahol gpu limit van, viszont pl Kingdom Come alatt meg maxfps durván megnőtt 100 felett is megy. (ultra graf, vulkan api-val)

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1795) mpierre válasza MasterDeeJay (#1794) üzenetére


mpierre
veterán

1,1V is elég oda sz'tem. Sőt. VCCIO és VCCSA mennyin van?

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#1796) MasterDeeJay válasza mpierre (#1795) üzenetére

Hagytam auto-n. Mindent felrakott 1,2-1,25v-ra ahogy nézem. Vcore input auto-n 2.1v de az az alapbeállítása valamiért.

Nem nagyon volt lockmentes procim, igazából csak xeonjaim ezért számomra ezek ismeretlen dolgok még.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1797) mpierre válasza MasterDeeJay (#1796) üzenetére


mpierre
veterán

Olvasd át, amit linkeltem, abban bent minden egészséges fesz tól-ig.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#1798) MasterDeeJay válasza mpierre (#1797) üzenetére

Ok köszi!

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1799) MasterDeeJay válasza mpierre (#1797) üzenetére

Csökkentettem a feszeket. Meshnek elég 1.15v is de 1.1v-al nem stabil viszont 3.2ghz-et viszi. CPU órajelet hagyom most békén amíg nem lesz jó hűtésem visszaveszem 4ghz-re mert 4,5ghz az nagyon sarkosan megy léggel, ha már valami 4+ magot használó játékot indítok akkor bizony throtlingol. Régi játékokkal 1-2 magnál nincs gond. Vagy belövöm 2 magra 4,5ghz-et hogy teljesítmény megmaradjon a régi címeknél még nem tudom.

CPU limites játékoknál durván megdobja az FPS-t csak a ram és mesh növelése.
https://forums.overclockers.co.uk/threads/skylake-x-memory-benchmarks.18793466/

A mesh nálam most már oké, a rammal szenvedek.
8gb-os Micron 2666 ECC REG gyárilag CAS19, 2933-on stabil szintén CAS19-el CR1 gyári feszen de azt az előző gépben is tudta. 30-40 fok körül mennek szóval nem az lesz a limitáló.
Ilyen kis egyszerű ramok: (Micron D9TZV)
Ugyan ezek a chippek vannak Ballistix Tactical Tracer 3000-esen is.

Gondolom itt is a dual rank per csatorna az optimális, most 7db van benne single rank tehát az egyik csatorna féllábú.

3200-on nem stabilak gyári feszen (1,2v). Pedig nekem az ECC REG ramok jól szoktak menni. VCCSA és VCCIO emelése nem segít tehát a ramokkal lesz valami. Esélyes hogy 3000 felett kell nekik extra fesz vagy lerontani az időzítéseket, azt tesztelem ki, ha megy 3200-3600 körül akkor azzal már elégedett lennék. Elvileg ezeket a modulokat gyártották 3200-asként is szóval esély megvan rá. Megkínálom majd 1,35-val mert asztali verziók is mintha ennyit kapnának. (vagy belesütni valamelyik asztali SPD-jét XMP miatt?)
Az rohadt nagy érvágás hogy nem működik az ECC része, mert így nem tudja javítani ha valamelyik nem bírja a tuningot, számomra szokatlan így tuningolni. (x99-es platformon pár bit hibával még bőven elvoltam 1066-os ramokkal 1866-on, sőt még 2000-en is mentek, 2133-on más lassultak annyi volt a hiba.)
Szerencsére tele van az apró ramokkal, így már nem is annyira vonzó ecc reg ramot használni (főleg így hogy cseszik működni az ECC része). Korábban 6-7eft-ért vettem darabját jópár éve amikor a rendes 2x annyiba került.
Elgondokozom 4db dual rankos 8gb modulon ami tud 4000-et ha valamiért ezt nem sikerül jól belőni.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1800) -Gabesz- válasza MasterDeeJay (#1799) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Na már rá is untál?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.