Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Skylake&Kaby Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14501) Laraxior


Laraxior
titán

Most komolyan lesz 7740K? :DD
100MHz plusz oszt vagy szoroz az AMD ellen? Ha a 7700K elég akkor felesleges az ujabb, ha meg nem elég akkor mar az a 100MHz nem fogja kihuzni a sárból :))
Inkább jöjjön mihamarabb az 1151-ea foglalatba a 6magos CPU.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#14502) Balu77 válasza Charx (#14499) üzenetére


Balu77
őstag

Ha maximalista vagy, akkor Coollaboratory Liquid Ultra a legjobb. De ezzel vigyázz, mert nem csak a legjobb hővezető, de elektromosan is vezet, szóval csak okosan szabad bánni vele!

Laraxior: "Inkább jöjjön mihamarabb az 1151-ea foglalatba a 6magos CPU." - A próféta szóljon belőled! :K

[ Szerkesztve ]

izé

(#14503) Modst3R válasza Laraxior (#14501) üzenetére


Modst3R
senior tag

Sandynél is vtak ilyenek. Arra a sorsa jut ez is. Nem lehetett kapni tehát senkinek se vót :R

️Anna (sajnos a felhasználó nevem nem tudom módosítani.)

(#14504) tempx válasza krekk (#14498) üzenetére


tempx
tag

SVID-t nem piszkáltam tehát gondolom ON (hagyjam v kapcsoljam ki?). Egyelőre nem szeretnék OC-t akkor hogy állítsam be az adaptive-t?

thx

[ Szerkesztve ]

(#14505) krekk válasza tempx (#14504) üzenetére


krekk
tag

LLC5 svid on elvileg akkor nem kellene droppolnia és a beállított adaptive fesz közelében kellene lennie.
Ha így is 0.1-al kevesebbet kapsz arra nincs ötletem miért :/

(#14506) hackeeeee válasza bandi0000 (#14497) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Volt itt valami batch lista korábban, de az sem feltétlen mérvadó.

Véleményem szubjektív...

(#14507) keIdor


keIdor
titán

Z270 Strix ITX egy jó választás azoknak, akik 4000MHz feletti memóriát akarnak 24/7-re. Olyan jó lett, mint a Z170 Impact volt.[link]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#14508) #Morcosmedve válasza keIdor (#14507) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Z170i Pro Gaming update-je. Mindegyik ITX-ben elérhető a magas mem. órajel. :)

© asszongya'hogy

(#14509) keIdor válasza Laraxior (#14501) üzenetére


keIdor
titán

Már PéHá is lehozta.:)[link]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#14510) daveoff válasza keIdor (#14507) üzenetére


daveoff
veterán

azért az impact jóval combosabb szerintem! ;) ez az egész strix széria nekem nagyon low budget szagú, persze az ára nem, de szerintem továbbra is hanyatlik a minőség asusnál... :(

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#14511) keIdor


keIdor
titán

Elvileg csak félig igaz ez a pletyka, mert ez az LGA2066-os Kaby Lake-X lesz: [link]

Neki elhiszem.:)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#14512) NFree válasza keIdor (#14511) üzenetére


NFree
addikt

Arról akor viszont nincs semmi infó , hogy a coffe lake akkor milyen tokozással és milyen chipsettel lessz elérhető reggel óta ezen vagyok bezsongva . Mivel lehet váltok lassan haswelről kaby ra, de ha nem lessz jó akkor nem akarok sokat beruházni s beérem egy olcsóbb konfiggal.

vga

(#14513) keIdor válasza NFree (#14512) üzenetére


keIdor
titán

Chipsetről van, 300-as széria lesz.[link]

Gondolom Z370 lesz a neve, az LGA1151 marad az a pletyka, de hogy a Z170 tudni fogja-e csak az alaplapgyártók jóindulatán fog múlni szvsz.

X58/LGA1366-on is megoldották, hogy 4 magról lehessen upgradelni 6 magosra. Bloomfield-->Westmere, szóval ha akarják megoldják, a kérdés, hogy akarják-e. A Coffee Lake csak egy 1,5x Kaby Lake, ami meg egy 14nm optimalizált Skylake.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#14514) #Morcosmedve válasza daveoff (#14510) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Amikor vetted, en is majdnem atmentem ITX-re, jo volt az ár, minden, csak az a fránya M.2 :(

© asszongya'hogy

(#14515) -FLY-> válasza daveoff (#14510) üzenetére


-FLY->
őstag

Legfailabb a STRIX Z270H, komolyan miért nincs rajta C csati? Meg az a 6 tekercs micsoda 58k-ért? :DDD

(#14516) Laraxior válasza keIdor (#14513) üzenetére


Laraxior
titán

Azért nem ártana már felturbózni ezt a szériát is. Mert 2 videokártyás rendszernél már olyan teljesítménybukó van a kevés PCI-E szál miatt.. Pedig elvileg ez a rendszer lenne a játékokra, nem az X99-re. :(((
Egy VGA meg két M2-es SSD és már ugrott is a rendszer... :W

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#14517) NFree válasza keIdor (#14513) üzenetére


NFree
addikt

Persze , csak úgymond olyan szép álom lenne mondjuk kaby lake ről váltani a coffe-ra lapcsere nélkül . haswelnél véletlen beleestem, z87 el inditottam z 97 lett belőle Hál Isten garba kaptam az újabbat.
Mert jelen esetbe ha nem lehet ezt megjátszani akkor elég egy olcsóbb z170. Ha viszont menne z270 ben akkor persze abból vennék egy drágább lapot akár.

(#14516) Laraxior
Én is megrögzött sli-s lennék , jelenlegi lapomon va plx chip ami így tudna 2x16 ot is a két karinak . namost eddig amit néztem hasonlót z270-ben az a lap 200k, 1 proci miatt nem veszek ilyen lapot .
Z170 be is a giga soc force 2x16 tudott csak sajnos nem sikerült maga a lap valami acélosra , egy oc formula elpicsázta és fele árkategória . :(

[ Szerkesztve ]

vga

(#14518) #Morcosmedve válasza Laraxior (#14516) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

*

*#1 hint: 2 VGA-s rendszer (jelenleg) alkalmatlan játékra.. :B
*#2 hint: ha mégis próbálkoznál vele, X99 nem sokára fillérekért lesz vagy RyZen, ha több a PCIE

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#14519) Laraxior válasza #Morcosmedve (#14518) üzenetére


Laraxior
titán

Miert is lenne alkalmatlan? En mondjuk pont olyan jatekokkal jatszom ahol jo lenne az sli, de mivel csak 1920-as a monitorom igy felesleges. Meg az en kartyambol nem olyan könnyű masikat talalni.
Aztan meg az en hűtési verziommal nem fér el az alaplapon. A ket nvme SSDrol szot se ejtek a savszel miatt.

(#14517) NFree: Z270ben sincsen sokkal tobb sav mint a Z170ben. Bar ha csak VGA van a rendszerben akkor elég. NVMe SSD nélkül.
Van a 980Ti topikban akinek Z170-ben van SLIje. Jol megy.

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#14520) -Gabesz- válasza #Morcosmedve (#14514) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Ezért is lett nekem Asrock oc formula, nem mini lap, de megy a memória oc. :) és árban is barátibb. 68 körül volt.

(#14521) daveoff válasza #Morcosmedve (#14514) üzenetére


daveoff
veterán

hát igen, az hatalmas negatívum volt ennél a lapnál, de nekem mindenképpen itx kellet, így túladtam az m.2 ssd-n

igazából szerintem nem vesztettem vele semmit, 850pro azért megteszi, ebből 256(os)+512(játékok) van a gépben, más nincs is.

viszont az az U.2 miafasz...?! :F :DDD drága, mint a bűn, meg el sem fog terjedni szerintem...

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#14522) #Morcosmedve válasza Laraxior (#14519) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nem lehet normálisan használni (úgy, hogy megérje), nyilván egy játékra építeni lehet, de nem gondolnám, hogy 1080p-re egy 1070-nél több kéne egyáltalán, nem hogy pl. 2 db 1070 vagy nagyobb.
Mondjuk nem tudom, mennyire érezhető a 2x8 sáv a 2x16 helyett, ha már 80-90%-ot sikerült elérni a két kártyán, szerintem 4-5% lehet max, WQHD felett. Nekem anno egy kártya esetében is nehéz volt 1-2%-ot összehozni.

Az, hogy a két NVMe miért nem megy nálad fullon, azt nem tudom miért lehet, már gondolkodtam rajta, mert elvileg sávszél lenne!? Vagy be kell tenni egy átalakítóba és rendesen slotba.

Hűtést, stb-t nem ismerem. :N

(#14520) -Gabesz: Igen, ha az a cél, akkor jó vétel az OC Formula, de nekem az ITX lett volna a lényeg.

(#14521) daveoff: Azt nem értem, hogy U.2->M.2 van, de visszafele nincs.. :DDD Illetve, igen, önmagában se választék, se rendes ár, se semmi nincs U.2-n. Természetesen ettől még jó a "sima" SSD, de már megvolt/nem véletlen vettem meg nyár végén a 950 Pro-t.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#14523) NFree válasza Laraxior (#14519) üzenetére


NFree
addikt

Ha jól tudom 20 vs 24 . de nem ez a lényeg hanem a lapon a plx chip . és akkor csak a karira 16 megy el és kész . De még nagyon a jövő zenéje előbb menjen el a jelenlegi konfig ;) ráérek én még agyalni az is lehet a végén hosszú intel után amd-re váltok. majd meglátjuk mi lessz és mi lessz megfizethető.

[ Szerkesztve ]

vga

(#14524) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Lowpower 4600. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#14525) keIdor válasza Laraxior (#14516) üzenetére


keIdor
titán

Az SLI megérne egy külön beszélgetést, dióhéjban: megy ki a divatból.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#14526) tempx válasza krekk (#14505) üzenetére


tempx
tag

Ez már így egészen jónak tűnik :) Adaptive-t beállítottam 1.28-ra, LLC5 -> most idle 0.768 load 1.216-1.232. RealBench alatt 80 C helyett 60 C!

Ezek a Vcore értékek jók (1.28-t a BIOS auto módjában szereplő Vcore-ból vettem)? Vagy kell/érdemes még rajta csiszolni?

(A cél nem OC hanem normális stock Vcore beállítása legkisebb hő / zaj eléréséhez maximális stabilitás mellet)

Köszönöm!

(#14527) krekk válasza tempx (#14526) üzenetére


krekk
tag

Hát mehetsz lejjebb feszben ha nem tuningolod, proci függő. Realbenchben én annyira nem bízok, asus rog oldalon azt írják hogy azt futtasd egy éjszakát. Az a 60 fok realbench érték. egy linx-el megint 80 fok lenne :/
Mondjuk egy játék meg nem melegít jobban. Az már rajtad és az idődön múlik hogy mennyire vagy hajlandó kisérletezni alacsonyabb fesszel. Ezzel a vastag 1.28v-al 4.2-őn tuti elmegy még a legfosabb proci is :)

[ Szerkesztve ]

(#14528) hackeeeee válasza krekk (#14527) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Öhm, ez játékfüggő.

Nekem a BF1 ugyan úgy befűtötte a procit 85 fokig 4800-on, mint az IBT.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#14529) krekk válasza hackeeeee (#14528) üzenetére


krekk
tag

mondjuk nekem is a crysis 3 füves pályán 80 fok volt delid előtt :)

(#14530) krekk válasza krekk (#14529) üzenetére


krekk
tag

Nagy fosok ezek a procik delid nélkül így utólag azt mondom.

(#14531) hackeeeee válasza krekk (#14529) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A BF1 néhol még jobban is be tud fűteni mint a C3 WTTJ. Érdekes azért.

Ezért is mentem le 4.7-re. :)

Véleményem szubjektív...

(#14532) akoska07 válasza krekk (#14530) üzenetére


akoska07
nagyúr

Szép felismerés since 2012. :)

Semmiség,csak 5 év telt el azóta. :)

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#14533) Laraxior válasza hackeeeee (#14531) üzenetére


Laraxior
titán

Nyaron nekem is vissza kell vennem az 5GHz-ből. Mert mar moat is neha eleri a 70-et, ha par órát jatszom, es beall rendesen a víz hőmérséklete :D vagy veszek meg egy MORAt. Bar félő, hogy akkor elrántaná a gépet oldalra :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#14534) Simi37


Simi37
őstag

Bakker annyit emlegetitek itt a delidet, hogy még végén én is megcsinálom nyár előtt készülve a 40fokra pedig nincs rá okom :P

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#14535) akoska07 válasza Laraxior (#14533) üzenetére


akoska07
nagyúr

Bar félő, hogy akkor elrántaná a gépet oldalra

Nincs több kérdésem. :D

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#14536) tempx válasza krekk (#14527) üzenetére


tempx
tag

De ha lejjebb veszem a additional turbo mode cpu core voltage-t 1.28 ról
1.2-re (ez a gyári érték ha jól tudom, vagy mennyivel kéne próbálkozni szerinted?) akkor gondolom le fog menni 1.2 alá a load érték mert már most is 1.216 (1.28 mellet).

thx

(#14537) krekk válasza akoska07 (#14532) üzenetére


krekk
tag

Csak hangosan elmélkedtem :) ,Persze ivy óta fos ez a dolog, most még annyival lett fosabb a dolog hogy a nyákot is vékonyították.

(#14538) krekk válasza tempx (#14536) üzenetére


krekk
tag

Leveheted 1.100-re is max ha ráengedsz valami stresszelő programot kapsz egy kékhalált, abba nem fog belehalni a cuccod de legalább kiderül milyen procit fogtál :D

[ Szerkesztve ]

(#14539) papi77 válasza krekk (#14538) üzenetére


papi77
addikt

Nekem igaz 6600k m van, de 1.04 volton stabil linx alatt.

Az első: NOKIA 1611

(#14540) krekk válasza papi77 (#14539) üzenetére


krekk
tag

Turbo órajelen megy 3.9-en vagy a nem turbos 3.5-ön? Mert tempx kollegának i7 6700k-ja van ami mint tudjuk 4/4.2ghz.. az mondjuk elég faja lenne ha 1,04voltal stabil lenne neki :D

(#14541) papi77 válasza krekk (#14540) üzenetére


papi77
addikt

Alap van beállítva,ami 4 mag esetén 3,6 ghz!
Mondjuk ez még a giga lappal volt.
Holnap érkezik a z170a. Kíváncsi leszek az mit fog menni 4.4- en.

[ Szerkesztve ]

Az első: NOKIA 1611

(#14542) krekk válasza papi77 (#14541) üzenetére


krekk
tag

Az a 3.6ghz nem tudom hogy jött ki :)
[link]
3.5 nek kellene lennie vagy a turbo órajelnek ami 3.9...

(#14543) papi77 válasza krekk (#14542) üzenetére


papi77
addikt

Úgy,hogy 1 mag 3.9, 2 mag 3.8, 3 mag 3.7,4 mag esetén pedig 3.6 ghz a túrbó órajel!

Az első: NOKIA 1611

(#14544) krekk válasza papi77 (#14543) üzenetére


krekk
tag

ok

(#14545) hackeeeee válasza Laraxior (#14533) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Wehehe.. :D

Hát, ugye bench-en kívül máshol nem vettem észre különbséget eddig a 4.8 és a 4.7 között.. Így.. :)

Véleményem szubjektív...

(#14546) Szinyák válasza hackeeeee (#14545) üzenetére


Szinyák
őstag

Igen, de még ott se nagyon nem skálázódik egy bizonyos órajel fölött már főleg ha kevés neki a fesz is..

Ezért lőttem be 24/7.-re 4.8.-ra alacsony fesszel így nem lesz gond melegbe/ hidegbe se játék vízzel :D

Szinyák

(#14547) Laraxior válasza hackeeeee (#14545) üzenetére


Laraxior
titán

En se, de már megvarom amig megjonnek a ramok :D utana visszaallunk alapra :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#14548) hackeeeee válasza Szinyák (#14546) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hehehe.. Jah. :)

Hát, ugye Nekem is a 4.8 lenne a reális, de így, hogy elforr 1-2 cpu igényesebb játéknál, így nem bántom inkább. Arról nem beszélve, hogy csak üvölt az SA-n a 3 venti. :) Lehet be tudnám lőni halkabbra, de akkor még melegebb lenne, annak meg semmi értelme.

4.6-4.7 között is alaphelyzetben 2-3 gflops különbség van tesztekben.. 4.7-4.8 között 4-5.

4.7-en 1.3V alatt megáll 75-76 foknál. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#14549) palfitom válasza Laraxior (#14547) üzenetére


palfitom
félisten

"visszaallunk alapra " - hát persze!!! :))

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#14550) Erdei88 válasza palfitom (#14549) üzenetére


Erdei88
veterán

Minden csoda 3 napig tart :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.