Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Skylake&Kaby Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14101) subaruwrc válasza Laraxior (#14098) üzenetére


subaruwrc
félisten

érdemes-e az jó kérdés.
ha a magánvéleményemet kérdezed nem érdemes mert mindennapra 0 előnye van,viszont jó drága ( most amúgy is ) plusz sokat kér a cpu / ram oldaláról.
én otthon 2133-as ramokat használok,inkább jobb a stabilitás.

másik oldalról meg tudom milyenek vagyunk,ha van rá lehetőség,miért ne.
az hogy 1.4v-ot kér semminek nem árt,a gskill erre ad X év garanciát,simán lehet ott használni.

én a 3600-as trident z-ket 1.8v vagy felette használom tesztre és semmi bajuk,sem a cpu-nak.

ha te úgy érzed hogy megéri akkor vedd,de 4266-on csak bclk emeléssel lehet őket használni,tekintve hogy 41.33 a max szorzó ( kabynál lehet 42.66 azt most meg nem mondom ) és sok macerával jár a semmiért cserébe,akkor meg vissza is tértünk az első ponthoz.
nagyon max 4133mhz legyen hogy ne kelljen bclk tuningolni,de a cpu memvezérlőjét biztos fog kelleni feszelni hogy képes legyen stabilan ott üzemelni.

[ Szerkesztve ]

(#14102) Laraxior válasza subaruwrc (#14101) üzenetére


Laraxior
titán

Tehát akkor itt kilistázvaa legjobb gyári adatokat figyelembe véve a 3200MHz@CL14 a legjobb?
Persze egyiknek sem ismerjük a tuningpotenciálját.
3000@CL14 VS 3200@CL14
175EUR VS 211EUR
Nem élet-halál kérdése a csere, ezért nem biztos, hogy megéri a pluszt...
Mondjuk van valamennyi geschenkem, meg gondolom valaki megveszi a mostani Ballistixeket, gyakorlatilag ingyenbe lesz.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#14103) subaruwrc válasza Laraxior (#14102) üzenetére


subaruwrc
félisten

rá foghatjuk igen,azt 99%-ban tudja minden kezelni,erőlködés nélkül.

ui: szép színesek :D

(#14104) #Morcosmedve válasza Laraxior (#14102) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Én is a 3200CL14-14-14-XX-et javaslom. 3600-3800 felett érhetnek meglepetések, remélem minden oké lesz az új szettel és végre megérdemelt kiszolgálásban részesül a 7700k.

© asszongya'hogy

(#14105) -FLY-> válasza #Morcosmedve (#14097) üzenetére


-FLY->
őstag

Tegyük azt is hozzá, hogy a legtöbbnek ud3-ig volt lehetősége gigázni (amiről több helyen is írták, hogy nem az igazi, főleg korai rev. biosokkal), és ez még a nagyon-nagyon jobbik eset. Legtöbben gigából is a 30k-s GA Z170-puritán lapokat vették meg tuningra. Felső és a csúcs kategóriában én nem olvastam róluk rosszat, csak annyit, amennyit asusról, vagy az olcsó asusról is.
Milyen lapot vegyek topik meg amúgy is elfogult.

(#14106) Laraxior válasza #Morcosmedve (#14104) üzenetére


Laraxior
titán

Érdemes átkullognom a kérdéssel a milyen ramot vegyek topikba vajon? :F
Vagy úgyis mindegy mit mondanak, mindenképpen ezt az RGB-st akarom, az órajelekhez meg itt mi jobban értünk. :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#14107) #Morcosmedve válasza -FLY-> (#14105) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Igen, de az Extreme4 árának környékéről volt szó és addig nem igazán van más értelmes lap, ami nem ASRock. Utána van a Ranger, aztán meg már 70-75k-s lapok, ahol kb. a VIII Hero-val véget is ér az értelmesen elkölthető összeg. Igen közben alig kevesebbért ott a Gaming 7, de megint az ASRock Z170 OC Formula jobb választás (színt leszámítva), mem OC, slotok, stb.

Szerintem jó az alaplap ajánlós topik, mindegyik lapnak meg van a helye és úgy is ajánlják.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#14108) #Morcosmedve válasza Laraxior (#14106) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nem hiszem, hogy lenne értelme, mert akinek fontos a RAM az ebben a topikban benne van, valszeg nem véletlenek a választások 3000/3200CL15 felett.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#14109) raubisoda


raubisoda
senior tag

Szerintetek lehetséges,hogy a 1,5v-os ramot leredukáljam 1,4-re? Tekintve,hogy azt mondtátok kinyírja a memvezérlőt a 1,5v.

[ Szerkesztve ]

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#14110) -FLY-> válasza #Morcosmedve (#14107) üzenetére


-FLY->
őstag

"Szerintem jó az alaplap ajánlós topik, mindegyik lapnak meg van a helye és úgy is ajánlják."
Tisztelet a kivételnek, de vannak azért, akik ha belealszanak megy az FX tuning alá asrock. :DDD Nekem megvan a véleményem, főleg arról, hogy milyen ereje van a hitnek és a sulykolásnak, de mindegy, mert ennek nagyon nem itt van a helye.

(#14111) #Morcosmedve válasza -FLY-> (#14110) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Jó, hát az AMD-vel nem sokat lehet csinálni :D az a baj, hogy ott mindenki csak az olcsót akarja a 1xxW-os proci alá, merthogy az is olcsó volt. De igen, FX-et nem mindig sikerül, azért, aki visszaolvas pár hsz-t az tudja, hogy ki az aki csak beszólt egy lapot és ki az aki téngylegesen szakmait ajánl. Na ja, sok helye nincs itt.

© asszongya'hogy

(#14112) subaruwrc válasza raubisoda (#14109) üzenetére


subaruwrc
félisten

nem nyírja ki.

(#14113) raubisoda válasza subaruwrc (#14112) üzenetére


raubisoda
senior tag

Akkor rendben. Mondjuk nekem is fura lett vna,hogy ha egyszer így találták ki nem lehet xar.

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#14114) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Megjott amazonrol a CLU. Hat nem tudom emberek kicsit viseltesnek tunik ez a fecskendo, remelem nem szivtak bele valami ezust festeket mert akkor morcos leszek. :)
A mai vilagba a francert nem zarjak le minden termek dobozat? A mennyiseg ranezesre stimmel de majd otthon megnezem kozelebbrol.

Utalom ha hasznalt termeket kapok :D

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14115) b0rZ válasza Archttila (#14114) üzenetére


b0rZ
aktív tag

Az enyém sem volt lehegesztve ha erre gondolsz. Még örültem is, hogy könnyű volt kinyitni. Nyugi, szerintem alapból így gyártják. :)

(#14116) Archttila válasza b0rZ (#14115) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Nagyon remelem mert draga volt a joszag amire kenem :D

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14117) oliba válasza #Morcosmedve (#14090) üzenetére


oliba
őstag

A legujabb bios-szal is megy a bclk tuning. Igazából szinte az összessel megy 1-2 korábbi biostól eltekintve

[ Szerkesztve ]

(#14118) involver


involver
csendes tag

Hali

Most vásároltam egy 7700k-s profit és egy asrock z170 pro4s-es alaplapot.

Indítás nálunk folyamatosan újraindul 5 másodpercenként.

Rammal és anélkül is.

Tudna valaki segíteni?
A z170es lapnak nem kell frissítés ,hogy felismerje a procit?

(#14119) Simi37 válasza involver (#14118) üzenetére


Simi37
őstag

Dehogynem. Kell oda a Bios frissítés, vhonnan szerezned kell kölcsön egy sky procit... vagy... asrocknál nem tudom van-e lehetőség cpu nélküli bios frissítésre...

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#14120) sas55 válasza involver (#14118) üzenetére


sas55
aktív tag

Kellene aláá legfrissebb BIOS.

Eladó Harman/Kardon AVR-355

(#14121) #68216320 válasza involver (#14118) üzenetére


#68216320
törölt tag

Általában frissíteni kell a BIOS-t hozzá.

(#14122) involver


involver
csendes tag

Ez kemény...És honnan a kasszák le egy skylake procit itt a faluban?

(#14123) sas55 válasza involver (#14122) üzenetére


sas55
aktív tag

Ha nincs néznék aprón cerkát vagy Pentiumot(lehet valamelyik eladó odaadja a frissítés idejére, 1-2 privit megér) azt úszod meg legegyszerűbben.

Eladó Harman/Kardon AVR-355

(#14124) HaZsolt válasza Laraxior (#14102) üzenetére


HaZsolt
őstag

Szerintem ne agyalj ezen, ez a legklasszabb kit jelenleg 1151hez, felviszi a gep kinezetet, akarhanyszor ranezel orom fog eltolteni, mindig jo lesz ragondolnod, gyors es brutalisan csinos ram, es a 7700khoz jo szolgalatot fog tenni. Kesobbre ardragulas varhato, ha meggondolod magad es eladod, nem is buksz, raadasul a krumpliknak koszonhetoen majdnem ingyen letudod. Ez az en velemenyem mondjuk elfogult vagyok egy kicsit (inkabb nagyon:D) ezzel az RGB szeriaval, annyira bejon, hogy a Dominator Platinumomat is lehetseges, hogy kukazom erte.

(#14125) Laraxior válasza involver (#14122) üzenetére


Laraxior
titán

Előre kell gondolkodni. Én is ugyanígy jártam. Rendelj egyet online, biosfrissítés, aztán 14 napon belül visszaküldöd, visszakapod a pénzed.

(#14124) HaZsolt: Húbazz, most nézem, hogy ezek a Crucial ramok amiket vettem 100EUR-ért, most már 110-ért vannak :Y
Lehet, hogy egy kicsit érdemes lesz eltennem a fiók mélyére, aztán pár hét múlva elővenni :D :C

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#14126) jones965


jones965
Modder

Egy ígéretes példányhoz jutottam ma hozzá tuningos barátaim által. :) Respect nekik. :)
Deliddel már nem kell törődnöm, konyha készen kaptam. :D

(#14127) daveoff


daveoff
veterán

Végül így sikerült stabilizálnom mindent, proci 4800@1,25v AVX offset off, ram 3600@1,35v elég jó időzítésekkel.

Egy csomó stresszteszt, benchmark meg játék futott ezeken a beállításokon, úgyhogy mondhatni 24/7 stabil a konfig, remélem így is marad... :) Normál használat mellett a hőmérséklet is kiváló.

(#14126) jones965: azon a bizonyos listán az L639F-ek a legjobbak, akkor ez talán még annál is jobb? :) be a gépbe, aztán adj neki! kíváncsi vagyok!

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#14128) #35434496 válasza jones965 (#14126) üzenetére


#35434496
törölt tag

Az igen! Grat hozzá. :C

(#14129) jones965 válasza daveoff (#14127) üzenetére


jones965
Modder

Ettől azért vannak jobb példányok, de amit linkeltem hsz-t, ott le van írva sok info. :)
players111: valamit már ideje lenne neked is virítani.

ps: most éppen azon munkálkodom, hogy valamennyire gatyába rázzam magam eü szempontból, de holnap kerítek rá sort hogy megnézzem az apex-ben hogy vízzel mire megy. Várom hozzá a tuning ramokat is.

[ Szerkesztve ]

(#14130) hackeeeee válasza jones965 (#14126) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Kíváncsian várom mi lesz a vége. Hajrá! :)

Véleményem szubjektív...

(#14131) akoska07 válasza jones965 (#14126) üzenetére


akoska07
nagyúr

Grat!

A kérdés...
Valóban hoz az 5GHz-vagy nem számottevő előre lépés pl. 4.6GHz-hez képest ?
Mondjuk én inkább 24/7 5.2GHz procit keresnék,az már tuti előre lépés.

#14129 jones965 :
Komoly cucc ez. :)
Mennyi és honnan ?

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#14132) Laraxior válasza jones965 (#14129) üzenetére


Laraxior
titán

Ez ugyanaz a G.Skill ram amivel én szemezek, csak nem RGB-s verzió? :D
Szerintem jövő héten nálam is lesznek ilyen G.Skill ramok, csak ugye RGB-s.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#14133) jones965 válasza akoska07 (#14131) üzenetére


jones965
Modder

Holnap választ adok a 24/7 beállításokra. Így előzetesen az infók alapján az 5.2 GHZ biztos benne van normális fesz mellett. Én mint tudjátok játék tesztekkel nem szolgálhatok, nekem a bench a cél, hogy stabil legyen akkor és addig míg kell.

A ramokat bazárból rendeltem. ;)

Laraxior: ezek natúr RGB led mentesek. Abból elég a módjaimban. :D

[ Szerkesztve ]

(#14134) raubisoda


raubisoda
senior tag

srácok a hőfok az így kamu nem?Gondolom itt régen fagyna a kicsike. :)

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#14135) HaZsolt válasza raubisoda (#14134) üzenetére


HaZsolt
őstag

Az hülyeség, nem reális, régen visszavenné már magát ekkora hőfoknál.

(#14136) raubisoda válasza HaZsolt (#14135) üzenetére


raubisoda
senior tag

Nem tudom kiküszöbölni,hogy ne állatságot írjon?Idegesít a venti teker mint a mókuskerék. :DD

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#14137) jones965 válasza raubisoda (#14134) üzenetére


jones965
Modder

Korábban is lett már közölve, hogy bclk tuning esetén a módosított bios kapcsán sok minden nem, vagy rosszul működik. Ezek közé tartozik a hőfok kijelzés is.

(#14138) oliba válasza raubisoda (#14134) üzenetére


oliba
őstag

Cpu package hőfokát kell nézni bclk tuningnál.

(#14139) -Gabesz- válasza Laraxior (#14132) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Akár a 3000-es, akár a 3600-as kitt is jó lehet, mindkettőnek ugyanott van a vége.
Szerintem a gyárilag 4133-as kittek sem nyújtanak többet, (vagy nem tudsz feljebb menni a bios miatt.)
A tuning eredménye inkább csak az alaplaptól függ.

G.Skill Trident Z 2x8GB DDR4-3000 CL14 - F4-3000C14D-16GTZ

G.Skill Trident Z 2x8GB DDR4-3600 CL16 - F4-3600C16D-16GTZ

(#14140) zolee1984 válasza raubisoda (#14134) üzenetére


zolee1984
senior tag

Nem lesz az az 1,412v sok egy kicsit?
Értem én, hogy tuning meg minden dehát
Még amd procinál is odavág az a fesz nemhogy intelnél

üdv Zoli

(#14141) monosz


monosz
őstag

Sziasztok!

Pár napja használom ezt a konfigot,és próba képpen IBT alatt ez lett az eredmény.Játékok alatt stabil,nincs anomália.
Még csak ismerkedem az uj konfiggal.

Még egy kérdésem lenne.Ha fix fesz van beállítva,és az energiatakarékos mód is aktív,származik ebből valami probléma? Ezt arra értem,hogy váltogatja a frekit,és a feszt.Terheletlen állapotban mindent vissza vesz.
:R

[ Szerkesztve ]

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#14142) raubisoda válasza zolee1984 (#14140) üzenetére


raubisoda
senior tag

Hát 1,3-on vissza áll a bios. Lehet ez kicsit sok neki. De am csak próbálgattam. Vissza raktam alapra és azt vígan hozza 1,165-ön. Majd jön a K és az lesz a jó.

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#14143) #68216320


#68216320
törölt tag

Ejjha, ilyen van ?!? Irigy vagyok :)

(#14144) Simi37 válasza #68216320 (#14143) üzenetére


Simi37
őstag

Hát 1-1 pillanatra maxra járatott hűtővel talán. Én is kerestem az enyém végét léggel, de ilyenkor a cpu-znek van egy olyan funkciója extrém oc mód és úgy ment neked fájl h nem terheli a cuccot. Emellett a feszre is azt írja ami jól esik neki. Nálam 5,1ghz volt meg pár mp-re. Ha tényleg léggel nyomta... 1,6v alatt nem hiszem h összejöhet.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#14145) edari válasza #68216320 (#14143) üzenetére


edari
őstag

Én 2 magra nem lennék az. :)

(#14146) #68216320 válasza edari (#14145) üzenetére


#68216320
törölt tag

Gondolom azért a másik két mag is mehet ennyivel csak magasabb VCore értékkel.
Amúgy nem vettem észre, hogy csak két mag.

(#14147) hackeeeee válasza monosz (#14141) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez teljesen rendben van. :)

Ramokkal esetleg meg lehet próbálni fentebb menni, ha a proci nem nagyon megy tovább.

Véleményem szubjektív...

(#14148) Szinyák válasza daveoff (#14127) üzenetére


Szinyák
őstag

Grat . szépen röfög . Az új Prime95 28.10 (Small FFt's ) is lemegy rajta hiba nélkül ~45 percet úgy hogy nem dobja le egyik magról se a terhelést ? :Y

Szinyák

(#14149) darkhorse válasza Szinyák (#14148) üzenetére


darkhorse
tag

Small FFT nem a legjobb stabilitás tesztelésre, az inkább fűtésre jó. Nagyobb FFT méret (1344K-t javasolják általában) mellett sokkal gyorsabban elhasal az instabil oc és nem fűt annyira,

(#14150) #68216320 válasza monosz (#14141) üzenetére


#68216320
törölt tag

Az IBT egyáltalán használ valamit a HT-ből?
Csak azért kérdem, mert 138GFlops elég alacsony érték 8 szál esetén 4.6GHz mellett.
A 6600K-m 4.4GHz-en 129GFlops-ot ér el.

Szerintem amúgy az IBT stabilitástesztnek nem tökéletes. Csak amolyan kiindulópont.
Ha lemegy Linx 0.6.5 ~10 kör ~8GB-al hiba nélkül, akkor kezdem már a saját gépemről elhinni, hogy rendben van. De itt is volt, hogy 20 perc után hasalt el, szóval érdemes végigvárni, aki munkár használja a gépét és nem akar meglepetést.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.