Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Nem találtam ilyen topicra utaló témát és kérdezni szeretnék.:) (persze ha lenne akkor..:) Na szóval mi a különbség a két chipset között?? Meg érdekelne lapok közül melyik a megbízhatóbb, tuningbátrabb stb. Ja és melyik mennyibe kerül.:F thx

(#2) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Senki nem tudja?

(#3) Atlantis válasza SzlobiG (#1) üzenetére


Atlantis
veterán

Hm...Bővebben: link

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#4) SzlobiG válasza Atlantis (#3) üzenetére


SzlobiG
félisten

Köszi, De kíváncsi vagyok azok véleményére akik ilyet használnak.:)

[Szerkesztve]

(#5) Atlantis válasza SzlobiG (#4) üzenetére


Atlantis
veterán

Én is, ezért is nem zártam a topicot. :)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#6) Loretto


Loretto
veterán

Intel honlapját nézted?
Amugy remélem 2 hónap és 945 lesz...

Soirée...

(#7) Atlantis válasza Loretto (#6) üzenetére


Atlantis
veterán

Én is az ezzel a chipsettel szerelt lapokat nézegetem, de még A64 is erősen játszik Nforce4-gyel.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#8) Szten Márs válasza Atlantis (#7) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Már hogy értve játszik vele???

(#9) SzlobiG válasza Loretto (#6) üzenetére


SzlobiG
félisten

Én meg úgy vagyok vele, hogy nem követemel azt a hibát mint anno 865PE és 875P között, hogy megvettem a 865PE-t és nem volt PAT, inkább kiadok többet és 955X.

(#10) Atlantis válasza Szten Márs (#8) üzenetére


Atlantis
veterán

Már úgy értem, még az A64 is esélyes valamilyen Nforce4-es lappal.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#11) SzlobiG válasza Atlantis (#10) üzenetére


SzlobiG
félisten

Én meg pont azon vagyok, hogy lecserélem az A64-emet LGA 775-re, mer már elegem van belőle.

(#12) Szten Márs válasza SzlobiG (#11) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hogyhogy? Szvsz gyakorlatilag minden téren jobb az A64... neked mi gondod van vele?

(#13) SzlobiG válasza Szten Márs (#12) üzenetére


SzlobiG
félisten

Szvsz elméletileg inkább.:) Instabil, játékoknál jobb meg tömörítésbe, ennyi és az nem minden, meg egyszóval AMD-ből elemeg van megyek vissza Intelhez, kár volt váltanom.:((( Meg ilyen fura hangokat ad ki a proci amikor 100%-osa dolgozik, és ezt nem csak én vettem észre... Meg én naponta kb 2 órát játszok az a pár FPS nem érdekel egyáltalán. ennyi.

(#14) sz.j válasza SzlobiG (#9) üzenetére


sz.j
nagyúr

A kettő közül valóban a 955X tünik jobb vételnek, én is ezzel szemezgetek. ;)

(Azért vannak i865-ös lapok amik tudják a PAT-ot)

[Szerkesztve]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#15) Szten Márs válasza SzlobiG (#13) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hmm, hát maga a proci szerintem nem adhat ki hangokat, tekintve, hogy semmi mozgó alkatrész nincs benne :D
Úgyhogy legfeljebb a hűtő. Amúgy rossz szériát foghattál ki, nem hinném, hogy a legcsekélyebb mértékben is instabil volna, de nem akarlak rábeszélni. Szíved joga, mit akarsz.

Jól szétoffoljuk a topicot... :)

(#16) SzlobiG válasza sz.j (#14) üzenetére


SzlobiG
félisten

Igen vannak és azér vettem MSI 865PE-st, de az MSI nem tudta na mind1.:(

(#17) SzlobiG válasza Szten Márs (#15) üzenetére


SzlobiG
félisten

De adhat, mer már más is írta.na mind1 ezen ne vitázzunk. Olyan stabil úgy sincs mint Intel. Off vége.:)

(#18) Atlantis válasza SzlobiG (#13) üzenetére


Atlantis
veterán

Hát igen, viszont kevesebbet eszik és nem melegszik annyira. Nálam ez is szempont. Bár mégsoha nem volt AMD procim, 7 éve Intel-es vagyok.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#19) SzlobiG válasza Atlantis (#18) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ez a melegedés se teljesen igaz nekem volt előtte NW ''EE''-es procim és semmivel nem melegedett jobban mint ez. Prescott gondolom jobban melegszik... Fogyasztás, ott a SpeedStep.:)

(#20) Atlantis válasza SzlobiG (#19) üzenetére


Atlantis
veterán

Nem is a Northwood-ra gondoltam én sem. Prescott vs. A64, amiről beszéltem.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#21) SzlobiG válasza Atlantis (#20) üzenetére


SzlobiG
félisten

Gondoltam, azér is írtam utána.

Nah valakinek csak van 955X-es v 945P-s lapja.:))

(#22) Szten Márs válasza SzlobiG (#17) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

(#23) SzlobiG válasza Szten Márs (#22) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ezér nyitni egy topicok.:D Akkor a kondi, de legalább nem csak én néztem be.:DD

Mind1 a véleményemen akkor se változtat, a hangot elismerem természetesn.:)

[Szerkesztve]

(#24) Szten Márs válasza SzlobiG (#23) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ja, tudom pihent agyú vagyok :D

(#25) Loretto válasza SzlobiG (#9) üzenetére


Loretto
veterán

Na arra végképp ne lenne cash, ahogy nézegettem pl 1 asus P5LD2 ki is szolgálna. Passziv, pata raid, dulacore redi azt hiszem nem kell más, sli meg le van....

Soirée...

(#26) SzlobiG válasza Loretto (#25) üzenetére


SzlobiG
félisten

Az sajna nem 955X-es és nem is tetszik az a lap.:(

(#27) szilchi


szilchi
őstag

És ezek a 945/955-ös lapok milyen árban lesznek??Össze akarok dobni egy SLI rendszert,de ahogy számoltam,olcsóbban jönnék ki,ha AMD-re váltok:(.Mert Inteles SLI-lap túl drága.Legalábbis amiket eddig láttam árlistákon Nforce4-es lapokat.Vagy lesz esetleg olcsó SLI-s Intel lap,olyan 30K körüli árban?Pesre mostanság,nem jövő ilyenkor:).Mert akkor tuti lesz ilyen árban.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#28) Loretto válasza szilchi (#27) üzenetére


Loretto
veterán

Intel+sli = (jelenleg) nfroce4.

Soirée...

(#29) szilchi válasza Loretto (#28) üzenetére


szilchi
őstag

Én is ettől féltem...a legolcsóbb Nforce SLI lap,amit találtam,az egy MSI P4N-SLI volt br.46K-ért.Azt gondoltam,hogy lesznek esetleg olcsó SLI-s lapok ezekkel az új chipsettekkel.Mert amit eddig találtam,az Asus P5WD2 Premium,az még az MSI-nél is drágább volt,br.61.5K.Számolásom szerint,ha AMD-s SLI konfigot akarnék a mostani helyett,az +10K kiadást jelentene kb.De ha Intelbe szeretném,akkor +25-30K lenne...

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#30) Loretto válasza szilchi (#29) üzenetére


Loretto
veterán

Hát igen,sli-t még nem éri meg intel köré építgetni.
Ez már csak az én véleményem: sli-t sem nagyon építenék...

Soirée...

(#31) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Üdv!

Van valakinek valamilyen tapija Gigabyte 955x lappal?
Kérdésem miért van az, hogy ha húzom a procit emelkedik a ramok feszülsége is?
Pl
200fsb DDR2 1.8V
225fsb DDR2 2.1V

:F

Én nem adok a ramnak plus feszkót, mégis emeli a lap!!
Hol lehet ezt kiiktatni???

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#32) Sárpac válasza Sárpac (#31) üzenetére


Sárpac
nagyúr

:U

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#33) robyeger válasza SzlobiG (#1) üzenetére


robyeger
addikt

Látom nem igen tudtak elvinni A64 irányba :P Mit várnál el pontosabban a lehendő configtól? Milyen proci és VGA kari és memória menne bele? Tuningban mi a cél, mekkora FSB-n szeretnéd hajtani?

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#34) robyeger válasza Sárpac (#31) üzenetére


robyeger
addikt

Ha BIOS-ban átbillented a DDR feszkót Auto-ról (vagy normal) konkrét értékre, akkor a lap nem fogja az órajel függvényében dinamikusan emelni a működési feszültségét. Vagy BIOSban állísd szinkron meghajtásra a memót. Esetleg, EasyTune5 progival mahinálsz a winfosban és a C.I.A. közben be van kapcsolva, akkor fordulhat elő :F

[Szerkesztve]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#35) robyeger válasza Sárpac (#31) üzenetére


robyeger
addikt

Jól behúztál a csőbe, hogy előkapartad ezt a régi topic-ot :P

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#36) Sárpac válasza robyeger (#35) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Csak normal beállítása és + fesz van a bioszban!
Normálban amint húzok az fsb-n rögtön rányom a memóra +0.3V-ot.
Szal visszafelé nem tok haladni, csak előre, ráadásul a bios is VDDR-re Failt ír?:F

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#37) SzlobiG válasza robyeger (#33) üzenetére


SzlobiG
félisten

Már egy ideje megvan a cucc, adataim.:))

(#38) Sárpac válasza Sárpac (#36) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Konkrétan erről lenne szó, ami itt a tesztnél is előbukkant:
[link]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#39) gege71.hu


gege71.hu
addikt

[link]

Ez a lap nagyon pofás.
Kérdésem: ugyebár mivel gyári intel lap tuninglehetőség nemigen van. A memóidőzítések ügyében azért lehet vmit finomítgatni ennél a cuccnál? Tehát agresszívabbra állítani pl.

Másik kérdés:
Adott ez a két Gigabyte lap:
[link]

A royal javára 2 plusz sata csatoló, + 1 LAN csatoló, bluetooth, meg egy komolyabb hangcucc szól.
Az alapvető tuning és memóbeállítások szempontjából (tehát a mi a nyers erőt illeti... az egyéb csiricsáré nem annyira izgat...) ugyanazt tudja a két lap ugye?
Legalábbis az én olvasatomban. Kérlek erősítsetek meg ebben ill. ha nem így van javítsatok ki.
Thnx
gege

[Szerkesztve]

(#40) gege71.hu válasza gege71.hu (#39) üzenetére


gege71.hu
addikt

upp?
Senki? semmi?

(#41) Dilikutya válasza gege71.hu (#39) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nekem régebbi Intel lapom van, de szerintem ilyen téren nem nagyon változnak. Tuning nincs, de a memóriaidőzítésekkel el lehet játszadozni. Nekem is agresszívra van véve. Bár nem tudom, mennyit dob rajta, mindig azon állt:).

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#42) robyeger válasza SzlobiG (#37) üzenetére


robyeger
addikt

Elég húzós darabot raktál össze! :R :P

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#43) robyeger válasza Sárpac (#38) üzenetére


robyeger
addikt

De a BIOS-odban a ''MB Intelligent Tweaker(M.I.T.)'' menüben a ''CPU Host Clock Control''-t kapcsold ''Enable''-re és a ''System Memory Multiplier''-t pedig állítsd ''2,66''-ról ''2,0-'' -ra.
Tehát vedd vissza(szorzót) szinkron hajtásra a memóriát. Az EasyTune5 progival szorzókat nincs lehetőség állítani, csak BIOS-al.

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#44) robyeger válasza gege71.hu (#39) üzenetére


robyeger
addikt

A Royal-nál a 2 plusz sata csatoló, + 1 LAN csatoló, bluetooth, meg egy komolyabb hangcucc, ahogy mondod csak csiricsáré. A királyi nyers erő a U-PLUS D.P.S. (Universal Plus Dual Power System) kártyában rejlik, amit adnak a laphoz, nem csak opcionális cucc. Ez a inyencség 8 fáziskörös tápellátást biztosít a CPU-nak, amitől atom tuning képességre tehetünk szert.


[Szerkesztve]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#45) gege71.hu válasza robyeger (#44) üzenetére


gege71.hu
addikt

Ahha, azért ez a plusz kari nem csiricsáré ( a többi szar mondjuk inkább csak marketing) de ez a kis inyencség tuning szempontból nagyo disznó.
Vajom mibe fáj egy ilyen royal lapocska?
Jó lenne január vége felé lemenne 40-45K körülre, mert nagyon tetszik :)
Hozzá befigyelne egy jó kis P4 650-es vagy 660-as meg vmi zsír Mushkin vagy GeIL. na azzal aztán szakítana a nyavajás az tuti :D

Tegnap rosszul linkeltem a Gigabyte 955 lapokat:
[link]

ők azok.
A tegnapi linken csak a sima új lapok listája van. :)

(#46) robyeger válasza gege71.hu (#45) üzenetére


robyeger
addikt

Még egy tanács: tuning szempontjából a 630-as, mert kicsi a szorzószáma(csak fix) vagy 660 proci a jó, mert visszavehető a szorzója 18-ról 14-re, a köztes tartománynak (640,650) nincs sok értelme(fix és nagy szorzószám) pénzkidobás, bővebb magyarázat ''P4 proci tuning'' topic #1 hsz 7. pontja ''szorzózár feloldás''.

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#47) gege71.hu válasza robyeger (#46) üzenetére


gege71.hu
addikt

Jaja..köszi!
Hajlok a 660-ra, valszeg azt veszek..mert loreál..mert megérdemlem :D

(#48) qtrica


qtrica
aktív tag

Tudna valaki választ adni, hogy a konfigomban szereplő részegységekkel miért teljesit alap beállitások mellett mem irás-olvasás tesztben gyengén?A viszonyitás 925XE illetve NF4 chipset, ezekhez képest kb.3/4 a sebesség Everest szerint.

Yoda Jr.

(#49) robyeger válasza qtrica (#48) üzenetére


robyeger
addikt

A 925XE chipset memóriavezérlésétől sebességben valamelyest visszalépett az Intel a 945/955 chipseteknél, vélhetőleg a dualcore proci kompatibilitás miatt. Az NF4 IE chipsetek DASP,(Dynamic Adaptive Speculative Preprocessor) memóriakezelése messze a legjobb teljesítményű az össz mezőnyben, habár a 975X chipsetről még nem láttam ilyen jellegű teszteket.

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#50) qtrica válasza robyeger (#49) üzenetére


qtrica
aktív tag

Ez a sebesség visszalépés a gyakorlatban kb. mekkora, mert a 3/4 teljesitményt sokallom.

Yoda Jr.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.