Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Integrált hang csipog (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) LeeFer


LeeFer
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek. :)
Adott egy Gigabyte GA-7VTXH+ alaplap és egy AMD Athlon XP 2200+ T-bred. Ez az alaplap ehhez a procihoz igényli a bios frissítést. (forrás:[L]http://tw.giga-byte.com/Motherboard/Support/BIOS/BIOS_GA-7VTXH+.htm[L]) Ezt megcsináltam, de az F4-es (a javasolt bios frissítés verzómegjelölése) nem volt elegendő ahhoz hogy az alaplap felismerje a procit. Ennél még mindig csak egy 1200Mhz-es Athlont látott. Ezért feltettem az F5-öst is amivel a procit az alaplap rendben felismerte.
A gondom az, hogy az alaplapi hang viszont azóta lejátszás gözben becsippan az éppen játszott hanganyag alatt véletlenszerűen. Volt amikor teljesen eltorzította azt.
Ha visszamegyek egyel régebbi biosverzióra, akkor ez a gond megszűnik a procifelismerési gond meg előjön. Nem hiszem hogy csak egy hangkártyavásárlás lehet a megoldás. :(

A segítséget előre is köszönöm mindenkinek!

LeeFer

(#2) Sopi válasza LeeFer (#1) üzenetére


Sopi
senior tag

Ha az eggyel régebbi verziójú BIOS-t rakod,ahol a hang OK, akkor ha belépsz a BIOS-ba, ott nem lehjet 2200+-ig emelni az órajelet, sehogy?

(#3) Sopi


Sopi
senior tag

Csak azért mert az eggyik haveromnak volt olyan problémája (Abit KD7-RAID, AMD 2000+), hogy berakta a procit, bekapcsolta a gépet, a proci bejelentkezett 2000-nek. Másnap már csak 1500+-nak, később 1250+-nek.
Azt hibázta el, hogy amikor felismerte a gép 2000+-nek, nem lépett be a BIOS-ba, és nem mentette el. Így utána kézzel kellett visszaállítani 2000+-re, és elmenteni a BIOS beállításokat.

(#4) LeeFer válasza Sopi (#3) üzenetére


LeeFer
tag

Hello!

Az igazság az, hogy nem emlékszem rá hogy hogyan befolyásolja a biosfrissítés a biosban állítható dolgokat, de délután meg fogom nézni hogy mi történik.

LeeFer

(#5) LeeFer


LeeFer
tag

Sziasztok!

Hát szomorúan kellett tudomásul vennem, hogy az F4 verzójú bios (ahol a hang jó, procifelismerés nem), a procifelismerésen kívül más probléma is előfordulhat. A biosban a CPU Host Clock ellentétben az F5-ös biosverziónál ''By Hw''-re van állítva. Ha átállítom úgy ahogy az az F5-nél van, azaz 133-ra akkor a bootolásnál a hálózati kártya ellenőrzésénél nem lép tovább.
Szóval az F4-ben nem tudok állítani a procisebességen. Ráadásul az SDRAM Frequency is csak max 133Mhz lehet ellentétben az F5-el ahol 266Mhz.

Hát nem tudom hogy mit lehet ebből kihozni, de abban biztos vagyok, hogy ez így biztos nem egészséges, és hogy kell lennie megoldásnak.

LeeFeer

(#6) caleb


caleb
aktív tag

Végy egy hangkártyát.Nem muszály a legdrágábbat megvenni.
Vagy várhatsz egy ujabb frissitésre.

Az élet jó a világ nem!!!

(#7) hobizoli válasza LeeFer (#5) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Az F4-ben a valodi erteket irjak ki, az F5-ben mar a DDR-s effektivet: az is csak 133MHz valojaban.

:C



hobizoli

több drón kell ;P

(#8) hobizoli válasza LeeFer (#5) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Kezzel nem tucc beallitani 13.5x133-t?

Ezen amugy milyen chipset van?


hobizoli

több drón kell ;P

(#9) LeeFer válasza caleb (#6) üzenetére


LeeFer
tag

Hali!

Én is erre gondoltam, hogy egy hangkártya lenne a megoldás, de mi van ha mégsem? Egyébként van már egy F6a(beta) biosfrissítés. A comment-je a következő: Recognize correctly AthlonXP 2600+ CPU (FSB 266, 0.13u)

LeeFer

(#10) LeeFer válasza hobizoli (#8) üzenetére


LeeFer
tag

Hello!

Az alaplap leírása alapján a max. szorzó egy un. ''>=12.5x''. Amikor ezt állítottam be akkor a gép el se akart indulni. :((

Chipset
VIA KT266A system controller north bridge
VIA VT8233A V-Link south bridge

Creative CT-5880 sound chip and AC97 Codec
Realtek 8100 10/100Mb LAN chip

LeeFer

(#11) LeeFer


LeeFer
tag

Sziasztok!

Feltettem az f6a biosfrissítést is, de még mindig csipog. :(

Valakis segítsen!

LeeFer

(#12) LeeFer


LeeFer
tag

Sziasztok!

Hát nem gondoltam, hogy ennyire ismeretlen ez a probléma, de még információkét hozzátennék egy dolgot az egész problémához. Erős torzulás hallható akkor is amikor felnyitok egy ablakot hanglejátszás közben. Kezdek gyanakodni a memória frekire is.

Ha ez sem akkor muszály lesz beinvesztálnom egy hangkártyába. Csak nehogy azzal is ugyanez legyen a helyzet.

LeeFer

(#13) LeeFer


LeeFer
tag

Sziasztok!

Kis előrelépés. A bátyám állított vmit az UDMA körül (DMA-ra). Ez jelentősen csökkentette a problémát. De még mindig nem teljesen.

LeeFer

(#14) LeeFer


LeeFer
tag

Sziasztok!

Hosszas keresgélés után jutottam el egy oldalra ( http://www.terminal.hu/newsread.php?id=10201808035220 ), ahol örömmel vettem tudomásul, hogy ismert az én problémám. Sőt a napokban egy ismerősöm hasonló problémával állt elő:

''A Sound Blaster hangkártyák időszakos artikulátlan csipogásának megszüntetése(XP)

Bizonyos körülmények között előfordul, hogy a Sound Blaster típusú hangkártya normális hangok helyett artikulátlan csipogást bocsát ki magából. Ennek oka...
...a Windows XP-be épített hibás SCSI/RAID vezérlő (Adaptec, HighPoint stb.) meghajtóprogram, ami természetesen csak ilyen eszköz használata esetén aktív. A probléma kiküszöböléséhez a következő műveletekre van szükség.

A SCSI/RAID vezérlőhöz telepítsünk fel másik, nem a Windows XP-be épített, hanem a gyártótól származó Windows 2000/XP-s meghajtóprogramot.''

A gond az hogy nem igazán tudok mit kezdeni, mert IDE ATA/ATAPI vezérlő van az én gépemen, és nem SCSI/RAID. Bár azt hozzáteszem hogy ezen területen nem igazán vagyok otthon. Azért annyit értettem hogy érdemes lenne a merevlemez vezérlő illesztőprogramját lecserélni egy nem MS-ra.

A kérdés az hogy milyenre, és hogyan? Mit kell beszereznem hozzá, és hogyan kell végrehajtani egy ilyen frissítést? ( Gondolom a vezérlőpult-rendszer-hardvereszközöknél )

Válaszokat előre is köszönöm!

Leefer

(#15) LeeFer


LeeFer
tag

Ja még annyit hogy nekem Win2k sp4+ van fennt a gépemen.

(#16) Rawulf válasza LeeFer (#15) üzenetére


Rawulf
őstag

Nekem se lesz már Creative kütyüm! Csak esetleg hangszóróban! :)

"Please state the nature of the medical emergency."

(#17) LeeFer


LeeFer
tag

Lehet hogy igazad van, de azért tudni kéne hogy ha megcsinálom a javasolt driverfrissítést, akkor mi történik. Csak egyátalán mit is kell pontosan csinálni mivel? :F

(#18) Rawulf válasza LeeFer (#17) üzenetére


Rawulf
őstag

rakd slot3-ba (esetleg 4-be vagy 2-be)

a vortex2 kartyamnak ez segitett

"Please state the nature of the medical emergency."

(#19) LeeFer


LeeFer
tag

Bocsi az értetlenkedésért de mit? Nincs hangkártya csak integrált.

(#20) Rawulf válasza LeeFer (#19) üzenetére


Rawulf
őstag

Jajj bocsi, elbambultam! :D

"Please state the nature of the medical emergency."

(#21) Rawulf válasza LeeFer (#19) üzenetére


Rawulf
őstag

Jajj! Most látom, hogy elnéztem a dógot!
Raktam össze már ilyen CT5880-as Gigabyte gépeket (több félét is) és sajnos ez ügyben az az infóm, hogy a Gigabyte kapott javított CT5880-as chip-eket, de sajnos nem sok ilyen chip-pel szerelt lapot adott ki, mert leállt az integrált Creative lapokkal... :))

"Please state the nature of the medical emergency."

(#22) LeeFer


LeeFer
tag

Igazából azt szeretném még egy utolsó erölködésként megtudni és kipróbálni, hogy azt a bizonyos.....

''A SCSI/RAID vezérlőhöz telepítsünk fel másik, nem a Windows XP-be épített, hanem a gyártótól származó Windows 2000/XP-s meghajtóprogramot''

.... dolgot nálam win2k sp4+ és Gigabyte GA-7VTXH+ alaplap esetében hogyan és mivel lehetne végrehajtani?

(#23) Rawulf válasza LeeFer (#22) üzenetére


Rawulf
őstag

Érdekes, mert se SCSI, se RAID nincs azon a deszkán!!!

"Please state the nature of the medical emergency."

(#24) Rawulf válasza LeeFer (#22) üzenetére


Rawulf
őstag

Próbáltad erről a linkről a CT5880 drivert?

[L]http://tw.giga-byte.com/Motherboard/Support/Driver/Driver_GA-7VTXH+.htm[/L]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#25) Rawulf válasza LeeFer (#22) üzenetére


Rawulf
őstag

Töltsd le a WWW.VIAARENA.COM-ról a legújabb VIA 4in1 Hyperion drivert és a Realtek honlapjáról a legújabb 813X drivert...

Friss Win2k-ra tedd fel először a drivereket: Először a VIA 4in1, utána a többit.

És a Directx90B után tedd csak fel a SP4-et!

(Ha ATI kártyád van, akkor via driver után a többi driver (lan, sound, stb.), aztán directx, ati driver és utána Service Pack!)

"Please state the nature of the medical emergency."

(#26) Rawulf


Rawulf
őstag

Realtek:

[L]ftp://152.104.125.40/cn/nic/rtl8139abcd8130810xseries/rtlsetup-8139(451).zip[/L]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#27) Rawulf


Rawulf
őstag

VIA:

[L]ftp://downloads.viaarena.com/drivers/4in1/VIA_Hyperion%204IN1_V449vp2.zip[/L]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#28) Rawulf


Rawulf
őstag

Directx:

[L]http://download.microsoft.com/download/c/9/c/c9c8a1d4-7690-4c98-baf3-0c67e7f3751f/dx90b_redist.exe[/L]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#29) Rawulf


Rawulf
őstag

Jobb ötletem nincs! :DDD

"Please state the nature of the medical emergency."

(#30) LeeFer


LeeFer
tag

Hali!

Hát akkor szépen sorjában, mert ez így elég sok volt egyszerre, bár elég sűrűn ránéztem az oldalra. :)

A SCSI és a Raid dologról tudtam, ezért érdeklődtem hogy mi van abban az esetben, he nincs. Ok!

A LAN driver a win2k által felpakolt van nálam, de lecserélem mindjárt erre.

VIA 4in1-ból nálam vagy a 4.48 van fent.

A gigabyte-os drivert vagy a realtek drivert tegyem fel?

dx90_redist 2002.12.17.

Az sp4-el szívtam azért telepítettem újra a gépet, aztán kiderült hogy csak a Windows2000-KB823980-x86-HUN.exe kell hozzá és meggyógyul. :)

Szóval nem sok az eltérés. Én csak azt nem értem hogy mindez egy akkora szívás. F3 biosnál minden ok volt, de az új procihoz kell az f4 leírás szerint de csak az f5-el látja a 2200+ -ost. És cserébe behal a hang. Ha nem írtam volna, ez olyan esetekben fordul elő (mármint a torzulás és csippanás) amikor másolok valamit egyik partícióról a másikra, vagy valami nagyobb memóriaigényű progit indítok el. Ilyenkor torzul a közben játszott hanganyag. Ezért kezdtem el gyanakodni a vinyóra is. Aztán jött ez a kis leírás az SB hibájáról.

Nem nagyon szeretném újrarakni a gépet.

Azért mégegyszer köszi a segítséget.

LeeFer

(#31) Rawulf válasza LeeFer (#30) üzenetére


Rawulf
őstag

Szívesen, remélem segítettem... :)

"Please state the nature of the medical emergency."

(#32) LeeFer válasza Rawulf (#31) üzenetére


LeeFer
tag

Szia!

Sajnos nem segített a ''recepted'' által végrehajtott újratelepítés sem. Ezt követően lehetőségem volt egy audigy kipróbálására is a gépben, de azzal is ugyanazt művelte mint az integrált hanggal. Totál beszarás!

Most döntenem kellene hogy hogyan tovább?

1. Próbáljak meg egy másik procit (2200+ helyett 2500+ Barton), vagy
2. Egy hangkártya ami nem SB, vagy
3. Alaplap csere?

Olvasom emiatt már egy ideje a ''milyen alaplapot vegyek'' topicot, és nehéz dönteni. Nekem a Gigabyte az elszenvedett hangproblémák után is szimpatikus, és nem hajtok annyira a legújabb cuccokra sem, de szeretem ha a gépem nincs nagyon lemaradva.

Szóval nem akarok ezért új topicot nyitni, de ha alaplapcsere akkor már proci és memkó is, és akkor már egy fejlettebbet mint amit a mostani tud, de vmi hasonlót és megbízhatót. Pl. Gigabyte. De melyiket?

LeeFer

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Integrált hang csipog (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.