Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Vannak emberek akik nagyobb teljesítményre vágynak, de fontos nekik az alacsony fogyasztás is. Az ilyen embereknek talán szóba jöhetnek a celeronos alaplapok.

Az következő típusú celeron processzorokat integrálják jelenleg az alaplapokba:
Celeron 847
Celeron 1007U
Celeron 1037U

Ezek a lapok többnyire NM70-es chipsettel vannak ellátva. Méretüket tekintve ITX vagy mATX méretű lapokról tudok. Manapság egyre gyakoribbak a pci-e foglaltok, de még lehet kapni sima pci-os foglalttal rendelkező lapokat is.

Felhasználási területek:
- HDMI kimenettel rendelkeznek, ezért akár egy HTPC is építhető belőlük.
- Léteznek dual lan-os alaplapok, amik tűzfalnak vagy routernek is megfelelőek.
- Akár NAS-t is építhetünk belőlük...
- Vagy akár irodai gépnek is megteszik.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#2) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Új modell.

Régebbiek: [link] [link]

Amit valszeg én veszek majd: [link]

Lenne is rögtön egy kérdésem:
Van egy PCI-os RAID kártyám, amivel egy atomos lapon dd-vel 100 MByte/s-el tudok olvasni. A gigabites hálón ez feleződik, vagyis olyan 56 MByte/sec.
A kérdés pedig, hogy vajon mennyivel tudok majd olvasni a hálózaton ezzel a RAID kártyával, ha egy a kiválasztott lapba teszem?

[ Szerkesztve ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#3) 8th válasza Honkydoo (#2) üzenetére


8th
addikt

Pont ezt a csigabájt lapot néztem ki magamnak. :K
[link]

[ Szerkesztve ]

(#4) Honkydoo válasza 8th (#3) üzenetére


Honkydoo
őstag

Köszi! :)

Majd ha megvetted, légyszi írd le mik a tapasztalataid. :)

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#5) 8th válasza Honkydoo (#4) üzenetére


8th
addikt

Jó. Kb. fél év múlva visszatérek. :DD

(#6) Honkydoo válasza 8th (#5) üzenetére


Honkydoo
őstag

Jaa, addigra lehet nekem is meglesz. :B

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#7) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Belinkelem ide is, hátha valaki routernek is akarja használni a lapot.
Mint én majd...

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#8) Honkydoo


Honkydoo
őstag

GA-J1900N-D3V

CPU: Intel® Celeron™ J1900 (2.0 GHz) quad-core processor
Max TDP: 10w :))

[ Szerkesztve ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#9) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Asus alaplap

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#10) Wasquez


Wasquez
senior tag

Sziasztok!

Melyik alaplapot érdemes most megvenni, gyereknek játékra, ami nem fogyaszt sokat, és a maximum teljesítményt nyújtja a kategóriában?
Van most egy ASUS N3150I-C Alaplap, ez nagyjából megfelel az igényeknek, de érdekelne, hogy mi az ami ennél jobb lehet? Nem várok csodát, csak az alacsony fogyasztás mellett az elérhető maximális teljesítményt keresem.

PC

(#11) HSNet


HSNet
aktív tag

Ha az igényeknek megfelel, akkor maradjon a mostani.
Az újabbakkal nagy felárral kapsz kicsit jobb (még mindig nevetségesen szar) teljesítményt, kb azonos fogyasztással.
Ha értékelhető teljesítmény kell, akkor az 45-100w érhető el.

Elvileg ott lenne még az Intel NUC vonal, ami 20-50W-os fogyasztás mellett adna használható cpu teljesítményt, de ha játékra kell, akkor a videókártyája továbbra is erősen limitáló tényező.

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#12) Wasquez válasza HSNet (#11) üzenetére


Wasquez
senior tag

Azért keresek ilyen alaplapot, mert ketten vannak és kell a másiknak is.
Órákra ott marad a gép bekapcsolva, mert elmennek valami mást csinálni.
Videokártyát ha nagyon kell, rakok bele, érdekes módon mostanában nem a jó grafikás játékokkal játszanak, hanem olyan játékok mennek, amivel még én is játszottam fiatalon, grafika, játékmenet.
Egy 9800-as kártya van a jelenlegibe, és mindent tudnak használni, amit szeretnének.
Nekem igazából a géppel nincs nagyon problémám a teljesítményét tekintve, inkább az ssd hiánya lassítja be szerintem.
Azért is érdeklődtem, mert volt aki szídta az asust, hogy nem jó, az asrock mennyivel jobb ebben a kategóriában.
Szóval melyik proci a leg combosabb ezekben a lapokban?

PC

(#13) HSNet válasza Wasquez (#12) üzenetére


HSNet
aktív tag

A legcombosabb mostanában ebben a kategóriában a Pentium Silver Nxxxx széria, de már vagy 3-4 éve nem nagyon adják ki őket itx-ben sajnos (csak kisebb, pcie nélküli formátumokban).

Ha most úgyis van benne pcie vidkártya, akkor nézd meg az AM1-es alaplapokat, vagy egy olcsó AM4-et 2200g-vel.

Az AM1 kicsit már öregebb platform, hasonló cpu teljesítmény, jóval erősebb gpu, hátha elég lenne dedikált kártya nélkül is. A csúcs fogyasztás 30-35w körül, az idle 5-8w körül áll meg vele, paneltáppal. Létezik integráltban is, az 20W körül megáll, de a teljesítmény is arányosan kisebb, és eléggé túlárazott volt. Még talán ki lehet fogni boltból is, de lehet hogy használt lesz csak.

Az AM4 modernebb, teljesítményben ég és föld, kicsit lassabb csak mint egy gt1030/RX550, azaz még mai játékokkal is megbírkózik (low-mediumon, vagy 720p-ben). A proci 65W-os, de elég sok alaplapban beállítható 45W-ra is, a teljes rendszer behozható 60-100W közé teljes terhelésen. Idle 15-25W meglehet (táptól erősen függ).

Ha sokat hagyják ott csak-úgy, akkor azért lehet érdekes az AM4 is, mert az integrált videó ha elég a külön kártya helyett, akkor annak az energia managementje többet spórol, mint amennyit a kisebb fogyasztású cpu hozna, plusz a mai desktop cpu-k is nagyon ügyesen csökkentik a fogyasztásukat, amikor nincsenek terhelve.

A régebbi (használtan elérhető) integráltak közül a nem N/J-vel kezdődő nevű pentiumok/celeronok jelentősen gyorsabbak, hasonló fogyasztás (4-5W-al magasabb) mellett, de olyanból talán Ivy Bridge a legújabb, amit láttam.

Ja és nem leszóltam az atomot, nekem is van, de játékot említettél és arra az egyik legrosszabb választás. Ha medialejátszónak kell, vagy olyan helyre, ahol nem kell mellé külön videokártyát rakni, és elég a teljesítménye, még mindig ez a legalacsonyabb fogyasztású x86 platform.

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#14) HSNet


HSNet
aktív tag

Btw, a 9800-nak az idle fogyaaztása kb 40-50W, ha jól emlékszem, ha tényleg az van benne, akkor annál mindenképpen jobban jársz bármi modernebb low tdp asztali platformmal.

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.