Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) localhost válasza runner 125 (#50) üzenetére


localhost
Közösségépítő

"190/94 -elég visszataszító" - nem visszataszítónak kell lenned, hanem visszariasztónak :))

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#52) dropopi


dropopi
aktív tag

Gyorsan kéne nekem egy válasz: Hol van Iphone-on az imei szám? Köszi!

(#53) dedike válasza dropopi (#52) üzenetére


dedike
addikt

Ebben a topikban kérdezd meg, garantáltan perceken belül segítenek! ;)

Jó szerencsét!

(#54) dropopi válasza dedike (#53) üzenetére


dropopi
aktív tag

Köszi, megvan, az volt a második, ahol kérdeztem. :C

Kirabolták öcsémet, és egy elég új iphone-ja volt, de remélhetőleg sikerült nagyjából belőni, hogy hol lehet, nagy eséllyel pár gsm boltban, holnap-holnapután remélhetőleg meglesz.

(#55) Pittike39


Pittike39
csendes tag

Minap vettem egy I9300-at,adtam a gyári Acet meg 70 ezret.Mivel még nem volt sok időbe tellett beállítani.a lépést azért tettem,mert az előző pici 160 Mb-os memóriája korlátok között tartott.Ezért vettem ezt.Tegnap figyeltem fel valamire.Rootolt a készülék,4.0.4 es versio.Minden működik,az aksi alatt lévő szám a kijelzőével nem eggyezik.Egy 10 éve álló üzletben vettem.garancia egy hónap.Hivtam a Samsung zöld számot a Samsung allet .és kérdeztem.Más az Imei?Lehet elveszítette a regi romját.Mondták pénzért megcsinálják ,garis készülékeknél néznek mindent és rootolásnál emai ha nem stimmel nem baj.Megnyugodtam,a papír véd akiktől vettem.De,kb 8 éve vásároltam egy N70et,gyári Nokia serviz papír volt benne.Nem az üzletbe hanem a Nokiához vittem,westendbe.Ott közölték ,hol vettem.Mert ugy látják ez leesett egy kocsiról.Mutattam apapírt hol vettem.Nagy kínkeservesen megcsinálták.Ahol vettem ezt szóvá tettem."mért nem hozzájuk vittem?".Hangzott a ledoromboló válasz.Ezt van
:U

(#56) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Helló

A témában tudna nekem valaki segíteni? Privátban :R

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#57) edemke007


edemke007
tag

Sziasztok!

Találtam ma egy hírdetést, miszerint a eladó telefonnak annyi baja van, hogy nincs imei száma, s ezért cask offline módban használható.
A kérdésem ez hogyan elhetséges és hogyan javítható?:)

ÁDám

(#58) gabe96


gabe96
aktív tag

sziasztok!
ha 2 telefonnak ugyanaz az imei száma, abból lehet baj?

(#59) club1 válasza gabe96 (#58) üzenetére


club1
veterán

Persze, egy hálózatba bejelentkezve garantáltan tiltásra kerül mind a kettő.

(#61) infinitylog


infinitylog
csendes tag

Most vettem egy használt Galaxy S plust, és nincs benne az imei matrica egyébként teljesen karcmentes állapotban van. Előző tulaj szerint készülékház lett cserélve. Átvertek? :( hálózatra, netre normálisan kapcsolódik. Illetve még egy kérdés ha egy telefont függetlenítenek új imei számot kap? lehet hogy ezért nincs benne mert a gsm bolt kiszedte?

(#62) club1 válasza infinitylog (#61) üzenetére


club1
veterán

Ellenőrizd le az imei számot, ha a modell és az év nagyjából stimmel, akkor jó eséllyel eredeti az imei-d. Bejelentkezve ellenőrizhető a telefon függősége is.:
http://www.imei.info/

(#63) infinitylog válasza club1 (#62) üzenetére


infinitylog
csendes tag

Stimmel. akkor nem kell félnem tiltástól? koszi!

(#64) club1 válasza infinitylog (#63) üzenetére


club1
veterán

Ha függő volt akkor kell, hiszen akkor annak részleteit, a hozzá eredetileg tartozó előfizetést simán nem fizethetik. Ha nem volt függő, akkor már csak a TEK törheti rád az ajtót (ha előtte olyan kártyával/helyen használták a telefont).

(#65) infinitylog válasza club1 (#64) üzenetére


infinitylog
csendes tag

nem mai típus, ha tiltani akarta volna a szolgáltató, szerintem már megtette volna.

(#66) kisbago


kisbago
aktív tag

sziasztok! :) kéne nekem egy kis segítség! hol lehet megnézni hogy letíltották-e a telefonom??

(#67) Watercolour


Watercolour
aktív tag

Sziasztok!

Szervizben volt az androidos Samsung telefonom, mert nem kapcsolt be. Valamit elvileg kicseréltek benne, és most azt a furcsaságot vettem észre, hogy a telefon által kiírt IMEI szám nem egyezik a garanciajegyen szereplő számmal és az akkumulátor alatt látható számmal, 2 jegy eltér (egy a közepén, egy a legvégén).
Kérdésem az lenne, hogy ez normális? Hogyan lehetséges ez?
Később nem jelenthet az problémát, hogy a telefon által kiírt IMEI más, mint ami a garanciajegyen van?

Köszönöm!

(#68) Kelawar


Kelawar
csendes tag

Hello
Nekem is sikerült olyan tabletet vásárolni aminek nem fizették a részleteit.
Kérdésem a következő volna:
Ha átírják az imei számot egy egy olyan készülék számával ami teljesen legális az nekem nem fog működni?
Pl: egy nokia 3310-es imei számát megkapja egy galaxy mini?
Mert ha lehet generálni, akkor miért ne lehetne egy saját már nem használtét neki adni?
Vagy 1 készülék egész életében csak egy számmal működhet?
Köszi előre is.
Üdv

(#69) Ice-ozsé


Ice-ozsé
tag

Sziasztok!
Ha minden igaz, akkor egy telefont ha letiltanak, akkor csak teljes alaplap cserével lehet "gyógyítani"?
Több helyről több, több variációt hallottam, hogy miként lehet tudni, hogy egy telefon gyárilag független, vagy utólag lett függetlenítve?

★ Az idő pénz. ★ A pénz beszél, a kutya ugat. ★ Amelyik kutya ugat, az nem harap. ★ Ebből következik, hogy az idő nem harap. ★ De akkor minek van neki vasfoga? ★

(#70) Kerto válasza Ice-ozsé (#69) üzenetére


Kerto
tag

Láttam már nem egy olyan hirdetést,hogy "Imei szám csere,kiütés" stb.. nem tudom,hogy ebből mi a valós.

(#71) club1 válasza Ice-ozsé (#69) üzenetére


club1
veterán

Telefonja válogatja, a drágább készülékek többségében az imei csak hardverrel együtt cserélhető.
Telefonja válogatja, van amikre van adatbázis, ahol lekérdezhető, de a legegyszerűbb elkérni az eredeti számlát. Függetlenül szolgáltatónál olcsón telefon nem kapható...

(#72) Ice-ozsé válasza club1 (#71) üzenetére


Ice-ozsé
tag

Csak az a baj, hogy ha nincs meg a számla, akkor nem tudom leellenőrizni. :(

★ Az idő pénz. ★ A pénz beszél, a kutya ugat. ★ Amelyik kutya ugat, az nem harap. ★ Ebből következik, hogy az idő nem harap. ★ De akkor minek van neki vasfoga? ★

(#73) tundrak


tundrak
tag

sziasztok!

olyan kérdésem lenne hogy érdemes-e megvenni egy független sIV-et, úgy, hogy nem egyezik az aksi alatti illetve a kijelzős imei? lehet-e nekem ebből valami bajom? lehet e igy szoftvert frissíteni stb..?:) előző tulaj gsm-be vette, ottt még van 3 hónap garija számlával stb..
köszi előre is :R

[ Szerkesztve ]

do the right thing

(#74) club1 válasza tundrak (#73) üzenetére


club1
veterán

Jó esély van arra, hogy a vételára kútba dobott pénz lesz...

(#75) alfaromeo33


alfaromeo33
aktív tag

Sziasztok!

Én vmi olyasmit hallottam, hogy egy új törvény értelmében a szolgáltató már nem tilthatja le a telefonokat előfizetés nem fizetése miatt, ha a készülék nem részletre lett véve vagy már kifizették a telefon részleteit. Erről tud valaki valamit? Csak biztos választ szeretnék, ilyen "szerintem" válaszok most nem érdekesek. Előre is köszönöm. :R

Negyed mérföldről negyed mérföldre élünk! "Alfa nélkül lehet élni, de minek?"

(#76) pepetech válasza alfaromeo33 (#75) üzenetére


pepetech
őstag

ez engem is érdekelne.

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#77) Gábor0 válasza pepetech (#76) üzenetére


Gábor0
tag

Ez pontosan így van. Ha valaki nem részletre vette a telefont, akkor
a szolgáltató nem tilthatja le a készülék IMEI-számát, csak a SIM-et.
Természetesen a felhalmozott tartozást (kamatokkal és pótlékokkal együtt)
átadják egy végrehajtó cégnek.
Hűségidős készülékvásárlásnál a félreértés abból ered, hogy a szolgáltató
egyszerre (egyösszegben) vonná le számlánkról a havi előfizetési díjat, a
részletet és egyéb költségeket. (pl. percdíj, mobilnet, emeltdíjas hívás stb.)
vagy pedig egyben, egy csekken küldi ki az egészet.
Tehát elvben nehéz megtenni azt, hogy pl. a részletet fizetjük, az előfizetési
díjat meg nem.
A törlesztés időtartama és az előfizetés hűségideje általában megegyezik.

(#78) pepetech válasza Gábor0 (#77) üzenetére


pepetech
őstag

De legalább tudom, hogy ha egy telefon számlával bizonyítva van hogy nem részletre lett véve és letiltják jogosan rúghatok szét pár segget a szolgáltatónál és kötelesek visszakapcsolni a telefont :)

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#81) Gábor0 válasza pepetech (#78) üzenetére


Gábor0
tag

Igen. Ha pl. a hűségidő alatt végig fizetve volt a havidíj és a törlesztőrészlet
is, akkor nyugodtan mehetsz segget rúgni. :D
Ha utána már nem fizették, az lényegtelen, mert a készülék ára rendezve van.
Ilyen telefont nyugodtan meg lehet venni.
(Persze a számlák legyenek meg + adásvételi sem árt!)
Ugyanez a helyzet akkor is, ha valaki feltöltőkártyás csomagban vesz mobilt,
de később átvált előfizetésre.
Ha nem fizeti a havidíjakat, ebben az esetben is csak a SIM-et tilthatja le a szolgáltató.

(#83) krisztiánzen


krisztiánzen
csendes tag

Sziasztok
az IMEI számmal kapcsolatban: találkoztatok már ilyen formátummal, így írja ki a telefon: xxxxxxxxxxxxxxx/01
???
az x-ek helyére kiírja a megfelelő IMEI számot de utánna írja a /01-et is

[ Szerkesztve ]

Allak Akbar trrrrrrrrr

(#84) balzs12


balzs12
tag

Sziasztok!
vettem egy sony xperia u telefont t-mobilosat működött egészen a tegnapi napig mikor is nem ismerte fel a sim kártyát de eggyiket se a családba!
sztem letiltották a telefont!
mit lehet tenni ilyenkor?
valami hacről hallottam de az nem legális! De érdekel a dolog!
valaki segítene!

(#85) club1 válasza balzs12 (#84) üzenetére


club1
veterán

A legtisztább, ha megkeresed az eladót, és visszakéred a pénzed. Ha már nem éred el, így jártál. Illegális dolgokkal ez a fórum nem foglalkozik.

(#87) dSERiES


dSERiES
senior tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni. Vettem 1 telefont nem rég és 1 napja ezt írja ki.. Ez az hogy letiltották? Érdekes módon a szolgáltatónál azt mondták hogy nincs tiltva (vagy csak nem mondják el az egyszeri telefonálónak?). A helyzet az hogy (szerintem) piros-kártyás készülék volt, de mókolva lett, én a magenta kártyámmal használtam... eddig. Az lehet hogy csak engem tiltottak ki?
Másik telóban működik a kártyám.., úgyhogy nem nagyon értem a helyzetet :F :F
Előre is köszi a segítséget!

⊿sff⊿

(#88) club1 válasza dSERiES (#87) üzenetére


club1
veterán

Mivel másik telefonban működik a kártyád, pont hogy nem csak téged tiltottak ki, hanem a telefon van blokkolva. Így jártál, próbáld meg megtalálni az eladót...

(#89) dSERiES válasza club1 (#88) üzenetére


dSERiES
senior tag

Köszönöm :R
Igen már bebizonyosodott hogy tiltva van, délután még 20-assal működött azért furcsáltam, mostmár semelyik SIM-mel nem. Ügyfélszolgálatos csaj nem volt toppon akkor.

⊿sff⊿

(#90) Kolty


Kolty
aktív tag

Sziasztok. Tanácsra lenne szükségem.
Mennyire foglalkoznak a lopott
telefonok megtalálásával?
Lakóhelyemtől 70.km.re nyaraltam
mikor ellopták a 25.000ft.os
telefonomat. Érdemes jelentenem?
Mennyire foglalkoznak vele?
Meg persze ha csinálnak egy filléres,
egyszerü függetlenítést akkor még be
tudnák mérni?
No meg ugye ha bejelentem kapásból
tiltják nem méregetik vagy megpróbálják
bemérni?
Jobban szeretném megtalálni, mert fontos infók, számok voltak bent.

(#91) club1 válasza Kolty (#90) üzenetére


club1
veterán

Hatóság felé szerintem nem érdemes jelenteni, nem igazán fognak vele foglalkozni, főleg nem bemérni. De ha akarod a bűnözési statisztikát rontani (és tényleg ellopták/elemelték tőled és nem te hagytad el), akkor menj be, és jelentsd.
Szolgáltatónál történő jelentésnek több értelmét látom, mert ott legalább letiltják a telefont.
Arra, hogy bármelyik (hatóság/szolgáltató) neked a telefonod helyzetéről elmondjon információkat, olyan esély van mint arra, hogy ebben az országban tejjel-mézzel folyó kánaán lesz 5 éven belül és nem csak a haverok számára...

(#92) Gábor0 válasza club1 (#91) üzenetére


Gábor0
tag

Azért a bemérést a szolgáltató végzi nem az éberék... :)
Nekik csak egy szép megkeresést kéne nyomtatni a szolgáltató
részére, de erre is képtelenek... a traffipax kifizetődőbb nekik és
kevésbé macerás. :)

(#93) balintka2009


balintka2009
csendes tag

Sziasztok! Vettem egy galaxy s5 öt használtan. Sajnos letiltották. Valahogy ezt vissza lehet állítani? Vagy valamit kicserélni bent? Ha nem lehet vele semmit csinálni akkor mennyiért lehetne eladni? A válaszokat előre is köszönöm

(#94) Gábor0 válasza balintka2009 (#93) üzenetére


Gábor0
tag

Ha semmilyen SIM-kártyával sem működik, akkor legális megoldás nincs rá.
Gondolom egy eredetileg részletre vett mobilról van szó, aminek nem lett fizetve a
havi törlesztője.
Lehetne függetleníteni, de nincs sok értelme, mert ilyen esetben a szolgálató a
konkurenciánál is letiltatja a készülék IMEI számát.
A "hozzáértők" ezt szokták felülírni, egy gyárilag kártyafüggetlen mobiléval.
Mivel ez törvénytelen, ezen a fórumon erről nem kaphatsz bővebb felvilágosítást.
WiFi-vel viszont szinte mindenre használható lesz, ha pedig mindenképp mobilnetre van
szükséged, akkor egy olcsó okostelefonét kell hotspot-on keresztül megosztani.

(#95) Kolonel0708


Kolonel0708
csendes újonc

Kérek egy kis segítséget!
Összeomlás után a telefonomat egy szervizben javították, de kiderült, hogy nem az eredezi meei számmal telepítették újra.
Azóta nem érem el a 3g hálózatot. :Y
Okozhatja a meei szám cseréje ezt a bajt?
:W

(#96) kisbago


kisbago
aktív tag

sziasztok most vettem egy samsung galaxy ace 4 et és nem enged rácsatlakozni a hálózatra! a hálózatot megtalálja csak nem regisztrál be rá mi lehet a baj? :F

(#97) Gábor0 válasza kisbago (#96) üzenetére


Gábor0
tag

Vagy a SIM-kártya van tiltva vagy a készülék, az IMEI szám alapján.
Utóbbira kell gondolni, ha semmilyen SIM-kártyájával se megy.
Kártyafüggetlen a mobil?

(#98) Gábor0 válasza Kolonel0708 (#95) üzenetére


Gábor0
tag

Csak ha alaplapot cserélnek, akkor változik az IMEI-szám.
Más esetben nincs rá legális ok, hogy megváltoztassák.

(#99) Mark1


Mark1
csendes tag

Ha valakinek van hibátlan de lenyomott ACE 4 telefonja reálos áron akkor az ukrán ismerősömnek kéne pár darab.
Náluk szépen működnek és most eléggé hiány ott van a normális telefonokból.
A3 A5 is érdekelhet.
Várom a privit árajánlattal.

(#100) kisbago válasza Gábor0 (#97) üzenetére


kisbago
aktív tag

T-mobilos volt! DE tiltva volt a telefon!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.