Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hacked_3878


Hacked_3878
csendes tag

Sziasztok!

Ilyet még tényleg nem láttam, és abszolút tanácstalan vagyok.
Remélem, sok hasznos dolgot tanulok most tőletek.

Adott a következő konfig (a szerintem lényegteleneket kihagytam)
ECS K7VTA3 3.1 alaplap
AMD Athlon XP 1600+
ASUS V7100 TV out
Titan TC-CUV1AB hűtőventi.
és egy használt Acorp Midi ház

Annak rendje és módja szerint összeraktam, 2 csavar (alátét nélkül) és 5 műanyag távtartó segítségével.

Bedugom, hogy mekkora nagy durranás lesz ez a jó gép, oszt lett nagy durranás...
büdös, lett (égett bakelit szag), a tápegység durrogot.
Gyorsan kikaptam a konnektorból az egészet (kb 3-5 mp -ig volt az egész bedugva... nem tudom pontosan), és szétkaptam a tápegységet. Az egyik kondi ledobta magáról a házát, és az egyik ellenállás megpörkölte a bakelitet kicsit...

Kikaptam mindent a házból és megszagoltam. Semmi különös. Szemrevételeztem. Felszíni sérülés (karcolás vagy elégett ellenállás, miegymás) semmin nincs.

Hát akkor egy másik tápegység és egy nagy adag remény, hogy csak ennyi volt az egész... nagy ijedtség, semmi más...

Nem tettem be a házba, hanem papírra helyeztem az alaplapot (nem volt vizes :-) ), RAM-ot benne hagytam, procit és hűtőventit úgyszintén.
Ráügyeskedtem a tápegység csatlakozóját, a ház power csatlakozóját és a speakert.

Bekapcs: se fény, se hangjelenség. Normális esetben úgy gondolom, a speakernek szólnia kellene ilyenkor.

Nem baj, nézzük meg monitorral, hátha látunk valamit.
VGA kártya be, monitor rá, bekapcs.

Várok pár másodpercet, kezd büdös lenni.
Gyorsan kikapcsoltam (kihúztam a tápot), hát a ASUS kártyán a venti az meleg (ennyi idő alatt nem kellene ennyire melegnek lennie), és büdös. Nagyon. Kicsit más, mint a bakelit, de hasonlít rá.
A prociról gyorsan lekaptam a ventit, de a proci nem meleg, sőt, kifejezetten hideg.

Gyanítom, a VGA kártyának annyi.

Több kérdésem lenne ezek után:

1. mit ronthattam el, avagy mi az, ami a kezdetek kezdetén rossz lehetett?
2. Mi maradhatott épen?
3. és ami a legfontosabb: ezt hogyan tudom úgy ellenőrizni, hogy nem teszek tönkre mást?

Előre is köszönök bárminemű segítséget!

legeny

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#2) Flashcash válasza Hacked_3878 (#1) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Valszeg a táp túl kevés volt a konfighoz ráadásul amikor elfüstölt elvitte magával a konfigod egy részét.
Azt hogy mi maradt épen egy már működő konfiggal tesztelheted egyenként pakold bele az alkatrészeid.
Berakod a ramot/procit/ventit külön-külön és kipróbálod hogy megy-e, az égett videokártyával vigyázz nehogy mást is elrontson.

(#3) Hacked_3878 válasza Flashcash (#2) üzenetére


Hacked_3878
csendes tag

Igen, ez kézenfekvő. És hogyan tesztelem le az alaplapot?
Ha az esetleg rossz, akkor proci / RAM / VGA kártya (egy másik) az lehet -e rossz benne?

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#4) Flashcash válasza Hacked_3878 (#3) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Hát a működő vga kártya az alaplapon keresztül kapta azt a feszkót amitől elfüstölt ami nem tesz neki jót.

A lehető legkisebb kiépítésű konfiggal letesztelheted de nagy az esélye hogy tönkrement.
pl. olcsó táp+kis proci 600 duron s3vga min ram

Azt nem merem mondani hogy egy hibás alaplap nem ronthatja el a még működő alkatrészeid. Esetleg egy szervizbe is elvihetnéd letesztelni.

(#5) Bozz válasza Flashcash (#4) üzenetére


Bozz
tag

Sztem hülyeség hogy kicsi volt a táp hozzá, mert akkor egyszerűen nem indul el a gép. Inkább hibás volt! Szerintem csak az alaplapod ment tönkre. A többi alkatrészt ki lehet próbálni másik konfigban, de ebbe az alaplapba én már nem raknék semmit. Az alaplapot tényleg szervízbe kéne vinni.

(#6) Bozz


Bozz
tag

Ja és nem levegőbe beszélek, mert történt már hasonló velem, és csak az alaplap ****ódott el...

(#7) Dalai Láma válasza Hacked_3878 (#1) üzenetére


Dalai Láma
őstag

''és egy használt Acorp Midi ház''
Aha. gondolom a táp is Acorp volt. Esetleg valami magyar felirat? (pl Vargáné, vagy made in hungary? :) )

Meg hát eleve, ha használt volt, akkor ki tudja? Láttad előtte működőképes állapotban a tápot?

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#8) Bally


Bally
senior tag

Én elvinném ismerős szervízbe az alaplapot, ahol ''óccsóé'' megnézik, ha meg valami elszáll nem a te gondod!

http://www.illatosut.hu/ - 14 nap az élet? | http://www.pwned.nl/ - cheater?

(#9) Bally


Bally
senior tag

Amúgy meg ha több minden tönkrement, akkor érdemes kifizettetned a biztosítóval, amennyiben van lakásbiztosításod! (Csak meg kell várni egy villámot...) :))

http://www.illatosut.hu/ - 14 nap az élet? | http://www.pwned.nl/ - cheater?

(#10) Hacked_3878 válasza Dalai Láma (#7) üzenetére


Hacked_3878
csendes tag

Hát a tápegységet láttam működni, előtte egy Celeron 466 -os ketyegett a házban...
A feliratot nem néztem meg, se talán lényegtelen is... vagy nem?

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#11) Hacked_3878 válasza Bozz (#5) üzenetére


Hacked_3878
csendes tag

Háát... ha kipróbálod, szívesen elmegyek hozzád a VGA kártyával :-)
Nekem nincs elég vér a p...

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#12) TitiRii válasza Hacked_3878 (#11) üzenetére


TitiRii
senior tag

hali
az ecs k7vta3 as lapok nem tul régiek gyanitom hogy esetleg még garis ez esetben azonakl vissza a boltba
ha nem akkor szerviz.
hasonlokat én is átéltem és ott a tápon vargáné és társa diszelget!!
pedig hogy mondtam a tulajnak elötte hogy cserélye le mig baj nem lessz
a válasz ugyan már ez fasság 3 éve tök jol müködik ráadásul fel is van huzva...
1 hétel késöbb más véleményen volt :(
shutle alaplap volt benne és a clock generátor szo szerint meg sült benne bugyogott a teteje..
(félre értés ne essék a clock generátor nem az orát generálja hanem ez tartya ''szinkroban'' a hardver ellemeket. részben a tartos tuning vágta haza, hiába birja a proci a huzást amikor fsbt álitunk mindent huzunk. az öszes hardver ellemet kondikat és egyébb chipeket amik ezen az áramkörön vannak)
amugy ö peches volt és a ramjain kivül minden meghalt(vinyo vga táp cpu lap hang lan tuner cd rom sött a bill és egér is) a monitor meg kisebb károsodást szenvedett.

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#13) Flashcash válasza Bozz (#5) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Szerinted nem indul el a gép ha alulméretezed a tápot? :)
Persze majd a táp felméri hogy mit tud meghajtani majd elmondja neked hogy ''légyszives cserélj már ki mert én már nem bírom a terhelést és ezért nem vagyok hajlandó elindulni'' Ez a feature különösen az Acorp tápok fő jellemzője. :)

Egy 1600XP procinak már komoly fogyasztása van. (max. 65W) attól hogy egy noname táp elvisz egy 20W-ot fogyasztó celeront még nem biztos hogy elvisel +45W terhelést főleg ha az AMD proci mellé még mást is bővítesz. (3d vga vinyó stb.)

Ráadásul még mindig nem derült ki milyen márkájú és mekkora teljesítményű tápról volt szó, pedig a táp helyes megválasztása legalább olyan fontos lenne mint ahogy a proci/alaplap/vga elemeket választod ki.

(#14) biker válasza Flashcash (#13) üzenetére


biker
nagyúr

mivel a ''pc-s'' tápok kapcsolóüzemben futnak, és ''áramgenerátoros'' üzemben, ezért a túláramokat terhelés érzékeléssel figyelik, így extrém túláramnál (min+20%) ill. zárlatnál egyszerűen leáll a táp. ezért nincsen ''bizti'' bennük...

ezért ha eléggé túlterheled, bizony nem indul el, még az acorp sem...

megint más téma, hogy egyes athlonok baromira szeretik azt a featuret, ami gyárilag nem hiszem, hogy direktben van bennük, ez az első bekapcsolásnál az eldurranás...

3. dolog, amit szeretek, amikor azt mondják, hogy biztos az alaplap rosszul volt beszerelve, meg leért a házhoz, és eldurrant ettől az egész, ergo nem garis.
hát ekkor is a leszabályzás lép életbe...
volt már ilyenből gond, hogy bekapcskor csak pillantak a ledek, de semmi.
hát egy kábelt rosszul szerlet a tulaj, ezért zárlat volt, azonnal leállt a táp (acorp, 250W-os). zárlat megszűntetése után ment minden hibátlanul...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#15) Bozz válasza Flashcash (#13) üzenetére


Bozz
tag

Akkor mitől van, hogy egy pc nem indul el az első bekapcsolásra? :O

(#16) Flashcash válasza biker (#14) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ha ez a valóságban is így működne nem lennének tele a hw témák azzal hogy miért égett el a fél gépem a táp miatt meg hogy csak a kis floppy meghajtó maradt életben.

(#17) hungeek válasza Flashcash (#16) üzenetére


hungeek
senior tag

látod a floppy probléma nálam nem áll fenn, mivel kivágtam a p*csába :))

aki meg Acorp tápot vesz az megérdemli (én is egy balfasz vagyok, mert a szerverembe van a 250-es Acorp táp, az itthoni gépemben meg a 300-as Codegen)

(#18) Biaggio


Biaggio
őstag

Szerintem ne kockáztass túl sokat! Az alaplapnak valószínűleg annyi, a többi rész még esetleg menthető. Az összes garanciális alkatrészt érdemes szervízbe vinni, ha nem sajnálod a bevizsgálás díját (kb. 1-2 e HUF).

(#19) Loader


Loader
tag

Szerintem lesz az óránként 2500HUF-is és 2 órát számolhatsz rá.

''Te! Hogyis van ez?''

(#20) Jym


Jym
tag

1. Az Acorp tápokkal alapvetően semmi baj nincs, de AMD-hez minimum 300wattos kell.
2. Ha egy tápkondi szállt el, majd a videókártya, az tuti alaplap, valami nem gömbölyű a feszkószabályozásával-felvételével-leadásával. Hát igen, occsó húsnak...

Jym

(#21) Loader


Loader
tag

Nekem meg olyan volt, hogy menetközben dobdta el magát a gép (nem volt vihar sem, áram kimaradás sem). Egyszerűen csak kikapcsolt. A tápra gyanakszom (Codegen), most a szervizben van a táp, remélem, hogy máma kiderül, hogy milett vele. Akartam venni egy új tápot, hogy addig se legyek gépnélül, de erre a köcsög eladó azt mondta, hogy ha ezt teszdem akkor elismerem, hogy én vágtam tönkre a cuccot. Azt hittem, hogy az agyam eldobom. Ráadásul aztmondta, hogy két hét a szerviz. Mit lehet annyi idő alatt szarakodni? 5perc alatt megnézem, hogy mükxik-e vagy sem és 20 perc mig kideritem, hogy mitől és mi lett a baja, de ugye le van ragasztva meg kisvárosunkban (Fonyód) nincs senkinek mégegy P4-es tápja rajtam kívült :( . Csak abban reménykedem, hogy más nem szállt el.

''Te! Hogyis van ez?''

(#22) Loader


Loader
tag

Tegnap felhívtam őket és aztmondták, hogy a tápot gariban kicserélik. Tehát úgynézki, hogy az ment tönkre, remélem más nem.

''Te! Hogyis van ez?''

(#23) sh4d0w válasza Jym (#20) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Információképpen:

Duron 1200 XP, DVD-olvasó, CD-író, 7.5 GB + 40 GB és a 250-es tápom elviszi... jah és Ge256...

https://www.coreinfinity.tech

(#24) sulfur válasza Flashcash (#16) üzenetére


sulfur
csendes tag

A valóságban is így műxik, ha jól műxik a táp. Bikernek igaza van, túlterhelés ill zárlat esetén leáll a táp. (volt alkalmam kipróbálni, acorp táppal) Ez még persze nem azt jelenti, hogy a táp nem adhat ki olyan feszt magából, ami tönkre vágja az egész gépet. ( na jó, a floppyt nem )

(#25) tocsa válasza biker (#14) üzenetére


tocsa
senior tag

[Q]''mivel a ''pc-s'' tápok kapcsolóüzemben futnak, és ''áramgenerátoros'' üzemben, ezért a túláramokat terhelés érzékeléssel figyelik,''[/Q]

Hat igen, a gyonyoru szep elmelet ugye. Hol elsz te? Gondolod nem sporoljak ki a tularamvedo aramkoroket egy nagyon olcso tapbol? Nekem mar mutattak olyat is, amibol egy kisebb stabilizator kondi hianyzott. Gyarilag. De meg markas tapoknal is: Tom HW teszten 21 tapbol 6 elpukkant/elfustolt! Es ezek kozul par a nevleges teljesitmenye alatt. 200W-os tap olyan mint egy 200 km/h vegsebessegu kocsi. Nem mehetsz vele 7 oran keresztul 200-al, azt a terhelest csak rovid ideig birja.

Hogy miert sporolnak le olyan alapveto aramkoroket, mint egy tulfesz vedo? Erre nagyon racionalis magyarazat van. Kesobb elmondom, ha kell.

Udv.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#26) biker válasza tocsa (#25) üzenetére


biker
nagyúr

nem kell elmagyarázni.

nem azt mondtam, minden egyes tápgyártó mindent beleépít...

de egy tény, az áramgenerátoros kapcsolás benne van, csak lehet rosszul is tervezni, és pl. nem áll le csak 2x-es áramfelvételnél a táp.

a kondi nem stabiolizátor, csalk esetleg szűrő, símító, pufferelő, stb.

mellesleg láttam már pár tápot, javítottam is párat, és sajnos el kell mondjam, hogy pl. sok tesztben istenítik a mercury-t, hát 98%ban egyenlő az acorppal, mert mindenki uazt a nyákot veszi uahhoz a szeriához.
a 2% meg az, hogy az acorp beleteszi azt a L-C kört a tápba, ami a tüskéket hivatott szűrni, a mercuryban meg csak a helye volt..... no comment.

azt, hogy a tulfesz védelmet miért nem teszik bele?
nos, az alkatrész gyártók is beletehetnék ennyi erővel az alkatrészeikbe...
csak egy minimális alkatrész többlet, egy fesz.referencia (sot4), egy komparátor(szintén sot4 tok) eddig 5x5mm, és egy kapcsolóic, vagy szilárdtestrelé sip4 tokban(mondjuk 2x, hogy ha kéttápos...), ez kb 5x10mm. 2x2 cm meg minden lapon van plusszba.....

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#27) kokler válasza biker (#26) üzenetére


kokler
aktív tag

Nem kell senki annyját szidni mert TE épp jobban tudod!
Amit mindannyian ismerünk most is igaz ...

Ami elromolhat az el is romlik! :))

Üdv: Kokler

''Mindenhol jó, de nem vagyok otthon...

(#28) greenface


greenface
aktív tag

Én sokáig használtam egy 235-ös Acorpot, nem volt vele semmi gond, igaz a gép sem volt egy nagyon áramzabáló. Viszont: multiméterrel méregettem a feszeket, aztán egyszer véletlenül Volt helyett Amperre kapcsoltam, ergo rövidre zártam a tápot… szikrázott, azonnal kihúztam persze a mérőtüskét (v. mit),a gép meg szépen újraindult, azaz nem kapcsolt ki, csak ’resetelt’ egyet… Nem lett semmi baja semminek, de nekem is eszembe jutott, hogy illett volna neki lekapcsolnia… Ha véletlenül egy állandó zárlat keletkezett volna valahol, nem tudom, mi élte volna túl…

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#29) biker válasza kokler (#27) üzenetére


biker
nagyúr

kedves kokler!

nem szidtam senki anyját, nem is hiszem, hogy ezt idézni tudnád a szólásból, de...

nem szép, és okos dolog így mutatkozni be, 5. szólással kapásból, de nem teszem meg azt a szívességet, hogy visszaleugassalak, úgyhogy bye.....

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#30) Loader


Loader
tag

Tegnap megjött a táp. Tesóm összerakja, de igysem megy a gép. A táp elindul, de aztmondja (telefonon beszéltünk), hogy gyanusan lassan forog a ventije. Az alaplapi ledek világítanak, de semmi. Most akkor mivan?

''Te! Hogyis van ez?''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.