Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fecke78


fecke78
senior tag

"Samsung továbbra is magabiztosan uralja majd az iparágat "
Hát nálam biztos nem , Oled versenyben is mindig csak kullogtak a LG oled után ,de ti tudjátok...

(#2) Franklin


Franklin
addikt

"a Samsung továbbra is magabiztosan uralja majd az iparágat mind az értékesített termékek darabszámát, mind a bevételt tekintve"

Elefant, légyszi írjátok a fenti mondat végére, hogy "kivéve fecke78 fórumtársnál, köszi! ;]

(#3) Erwinke válasza fecke78 (#1) üzenetére


Erwinke
aktív tag

Mivel jelenleg a samsung Oledje a csucs ezert valoszinu marad es akinek van ra penze annak az lesz ajanlva LG helyett. :))

(#4) elefant válasza Franklin (#2) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

Roger !
:K

(#5) elefant válasza fecke78 (#1) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

Szerintem egyébként a QD-OLED tévéjük kifejezetten jó lett. A mérések is ezt mutatták, és szemre is remek a kép.

(#6) strogov


strogov
senior tag

"amelyek között a legfontosabb véleményünk szerint az, hogy egyszerűen már annyira jók a pár évvel ezelőtti készülékek is, hogy sokan nem látják értelmét a váltásnak."

~12 éves tvm van (samsung C sorozat). Felvetettem családban, hogy mi lenne ha vennénk egy újat. Egyöntetű vélemény: "minek?" Bíztam gyerekben, de őt se dobta fel az ötlet. Úgyhogy nálunk az a pár év kicsit több. Ha valami megéri a látványt arra elmegyünk moziba.
Szerintem magamnak meg veszek egy projectort.

(#7) fecke78


fecke78
senior tag

Én nem azt vitattam ,hanem
a
"uralja az iparágat" , nekem az tűnik elég erős jelzőnek . Mivelhogy sok sok éven keresztül még csak oled paneljuk se volt , csak ment a parasztvakitás ....

(#8) #72042496 válasza fecke78 (#7) üzenetére


#72042496
törölt tag

Egyáltalán nem erős, éves bevétel és darabszám szerint is magabiztosan a legnagyobbak.

(#9) Csandi válasza Erwinke (#3) üzenetére


Csandi
őstag

"Akinek van rá pénze"

Ugyanannyiba kerül mint az LG Oledje. Ezt inkább akkor a Sony-ra mondanám ami a Samsung paneljét használja, hogy az lesz ajánlva ha pénz nem számít.

[ Szerkesztve ]

(#10) Armagedown


Armagedown
őstag

A menübe integrált reklámokkal nem dicsekedtek a kiállításokon?

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#11) wolfman


wolfman
veterán

Van olyan Samu TV ami OD-OLED és támogatja a DolbyVision-t?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#12) #72042496 válasza Erwinke (#3) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igen, nekem is a Samsungot kezdték el nyomni az OLED topikban. Granted, leszaroztam benne a game módot. :) De gondolhatod mennyire érdekelt, amikor 80" fölötti tévét akarok venni DTS-sel, és amúgy ismerem a választékot.

#11 wolfman
Samsung nincs. A Sony A95K, ill. majd az A95L viszont szintén QD-OLED és támogatja.

[ Szerkesztve ]

(#13) ceia


ceia
őstag

Nekem mindegy milyen panel, csak ne legyen valamilyen árnyalatú a képe, főleg a kék felé hajló ne. Elég a full hd. Ami viszont fontos, a távirányító. Ha az nem jó, hiába jó a tv, sok a bosszúság. Márkában a Sony volt mindig a vágyam, legközelebb lehet az lesz. Egy biztos, LG-t többet nem veszek.

        it's more fun to compute

(#14) Duree


Duree
veterán

Egyértelmű, hogy a 8K a 3D sorsára jut előbb utóbb a Samsung is felhagy a gyártással. Úgy gondolom a 4k tökéletesen megfele mindenkinek,ráadásul egyre több a tartalom.

duree54

(#15) Zanik válasza wolfman (#11) üzenetére


Zanik
addikt

Nincs, és nem is lesz. Ha QD-OLED és DolbyVision kell, akkor marad a Sony.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#16) atee_13


atee_13
őstag

Ha jól látom nem robban fel a piac a technológia innovációs rengetegben mostanság.

Egyenlőre érdeklődés képen kérdezném a nagyérdeműt. Milyen irányban nézelődjön az aki LG LA660s kapcsán gyanakszik, hogy örökké nem bírja ki és ha meghal kellene valami alternatíva?

Méret kb 48" is elég ha van. Panelban lakom nem egy végtelen Narnia :D . Többnyire focit nézek rajta amcsi is meg gurulós is megy. Itt azért néha nem a legjobb a 660 mozgásmegjelenítésben. Sorozat+film fájlból. Elég a FHD is ha az árban jelentős különbséget mutat. Okosrendszer lényegtelen egy laptop van a TV alatt kijelző nélkül így win fut arról megy a tvadás is. Nem vagyok márkafetisizta a jó ár/érték arányt preferálom.

Tudom van milyen TV-t vegyek topik, de még remélem csak az irányt kellene megcéloznom nem holnap már venni is és minden begyűjtött infó jól jöhet. :R

(#17) Zanik válasza atee_13 (#16) üzenetére


Zanik
addikt

Mozgásmegjelenítésben az OLED elég jó, LG-nek van is 48"-es C2-es tévéje. Simán ajánlanám sportra. Viszont LG-kben nincs DTS hang, de ha laptopról megy a lejátszás, akkor az se gond.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#18) atee_13 válasza Zanik (#17) üzenetére


atee_13
őstag

Film külső vinyóról menne ezt sajna kihagytam. Már önerőből figyelgettem az LG Oledeket.

Mennyivel ad többet a DTS? Szomszédokat kiidegeli? :D

[ Szerkesztve ]

(#19) wolfman válasza Zanik (#15) üzenetére


wolfman
veterán

És akkor véletlenül sem osztották fel a piacot három irányra
DolbyVision kell? LG
Magas fényerő kell a HDR-hez? Samu
Mindkettő? Sony 2x-es-áron.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#20) elefant válasza Armagedown (#10) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

Ez régóta téma sajnos. Nincs kivétel, mindenki tolja, és nem is szégyellik, hanem úgy adják elő, hogy ez neked jó, mert segít kiválasztani a tévé a hozzád leginkább passzoló tartalmat/appot.

(#21) hevepapa válasza ceia (#13) üzenetére


hevepapa
senior tag

"Ami viszont fontos, a távirányító"
Egyetértek! Én egy elég régi konstrukciós One for All - Simple 4 távirányítót használok 4 eszközhöz. Hogy miért ilyen régit? Baromi kényelmes a fogása, nagy gombok, ha felemelem bekapcsol a gombok háttérvilágítása, előre beállított készülék profilok, minden gomb tanítható, neten keresztül is programozható, ami a legjobb: a RemoteMaster programmal PC-n keresztül (USB-s) olyan szinten lehet átprogramozni, hogy a hivatalos 4 helyett 12 készüléket lehet vele vezérelni :), a beállításokat le lehet menteni egy fájlba PC-re és ha bármi van, csak copy és minden a régi :)Nagyjából 5-6 ezer ft volt az ára - amíg lehetett kapni. Persze már megszünt - hiszen olcsó és baromi jó konstrukció volt, gyakorlatilag lehetetlen beszerezni. Pár éve tudtam venni az USA-ból az amazonon, egyből vettem is 2 db-ot :D

(#22) Yodafon válasza strogov (#6) üzenetére


Yodafon
senior tag

vegyel egy konzolt es maris ertelmet fog nyerni az uj tv :D En legalabbis igy csinalom, igaz egyedul elek. :(

I'm gangsta!

(#23) #72042496 válasza hevepapa (#21) üzenetére


#72042496
törölt tag

A mozgásra kapcsoló háttérvilágítás a Sony-nál nagy plusz szerintem, és a Philipsnél is lesz ilyen táv az idén. Én a Harmony Elite-et szerettem egy időben. Kár a szoftverért, összességében a HDMI CEC nálam már jobban működik, mint a tevékenységek működtek.

[ Szerkesztve ]

(#24) hevepapa válasza #72042496 (#23) üzenetére


hevepapa
senior tag

Naná... este baromi kényelmes hogy csak hozzáérek és világít. A RemoteMasterben azt is be tudom állítani hány másodpercig világítson. A nagy gombok is kényelmesek rajta. Ami külön extraság: utálom hogy a Samsung TV-men a sleep funkciót csak a menüben bóklászással lehet elérni és nincs dedikált gomb rá mint a régi samuknál. Úgyhogy csináltam egy makrót a távirányítón és most 1 gombnyomással belépked az almenükbe, beállítja 60 percre és kilép a menüből. A távirányító pontos típusa: One for All - OARUSB04G
Ez a Simple 4 USA kiadása. Az európai verzió száma: URC6440, de ez már vagy 5 éve beszerezhetetlen sajnos :(

(#25) Yodafon válasza #72042496 (#23) üzenetére


Yodafon
senior tag

en annak orulnek ha ujra lenne a tv-kben ir blaster. Mert ha vennek most egy tv-t akkor a Z906-omat kulon kene kapcsolgatni az meg milyen proli mar :DDD

I'm gangsta!

(#26) hevepapa válasza Yodafon (#25) üzenetére


hevepapa
senior tag

Ezért jó az öreg távirányítóm amiről írtam: az is egy programozható funkció benne, hogy bekapcsoláskor miket kapcsoljon be illetve ki egy menetben.

(#27) #72042496 válasza Yodafon (#25) üzenetére


#72042496
törölt tag

LG C2 mellett épp láttam, és szerintem akkor már nem csak azokhoz adnak. Azt nem tudom, hogy a Z906-ot lehet-e kapcsolni vele.

[ Szerkesztve ]

(#28) jozsef8


jozsef8
aktív tag

Amúgy a microled is hajlamos a beégésre, vagy ott már nem kell ettől félni?

(#29) ricsip válasza Duree (#14) üzenetére


ricsip
addikt

https://youtu.be/zEqinYQ0RtI

Ez az elmebeteg állat (jó értelemben véve, szeretem a YT csatornáját, tele van retro anyaggal) meg pont azt mondja, hogy a 80-as 90-es évekbeli retro PC játékoknál a CRT-effekt szimulálásához dosbox-ban van shader, de kell hozzá a legalább 8K felbontás, hogy az alpixel-shadinget lehessen fizikai LCD/OLED pixelekkel szimulálni. :))

[ Szerkesztve ]

-

(#30) ricsip válasza ricsip (#29) üzenetére


ricsip
addikt

https://youtu.be/EAzDcx_5T1U

-

(#31) tabu3x válasza wolfman (#11) üzenetére


tabu3x
tag

Nincs, de talán nem is kell. Van egy sonym (jobb fajta lcd) dolby visionnel, és most már egy samu qd oled is. A samu streaminget nézve minden szempontból köröket ver a sonymra, nem tudom elképzelni hogy ha támogatná a dolby visiont akkor még jobb lenne.

(#32) niof válasza hevepapa (#24) üzenetére


niof
addikt

Hmmm... Meglesem ezt a távirányító márkát. A t.köm tele van az LG Magic Remote-jával. A TV-vel már megbékéltem, de a távvezérlő egy rakás sz@r. Amiket leírtál, meg pont az, amit keresnék. Szabadon programozható gombok és háttérvilágítás. :R
Külön öröm lenne, ha olyat találnék, amivel az erősítőmet is tudnám kezelni. :))

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#33) niof


niof
addikt

Amúgy véleménycikkhez képest elég szegényes a fantáziátok. Gyakorlatilag a piaci helyzetet tárgyaljátok, ami nem vélemény, hanem tények.
Inkább jobb lett volna, ha arról írtok egy cikket, hogy mik azok a dolgok, amiktől a gyártók meg kellene szabaduljanak, és mik azok, amiket magukévá kéne tegyenek.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#34) elefant válasza niof (#33) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

Köszi az észrevételt. Igazából a saját benyomásaimat írtam le, amik nem biztos, hogy egybe esnek a "tényekkel", azért neveztük "véleménynek".

De értem amit mondasz, és igazad is van.

(#35) niof válasza elefant (#34) üzenetére


niof
addikt

Csak pár példa, a teljesség igénye nélkül.
- A fent emlegetett, teljesen szabadon programozható távvezérlők alkalmazása, a jelenlegiek helyett, vagy biztosítani a lehetőségét ilyen "gyári" eszköz beszerzésére.
- Lehetőség, a bloatware programok és a reklámok teljes mellőzésére.
- Bemenetenként lehessen beállítani, hogy figyelje e a készülék az aktivitást, mert az pl. baromi zavaró, hogy PC bemenet (mód) esetén is ki akarja kapcsolni az energiagazdálkodás a TV-t. PC bemenetnél eleve feltételeznie kellene, hogy nincs "ottfelejtve" a készülék.
- Választhatóvá tenni, hogy az adott készülékhez középső, vagy szélső alátámasztást szeretnél, mert mondjuk a legtöbb ember a meglévő bútorhoz próbál kompatibilis készüléket találni, és az is rohadt bosszantó, hogy csak azért nem tudsz megvenni, egy amúgy mindenben megfelelő készüléket, mert nem tudod felrakni a régi helyére. Ez pl. konkrétan saját példa, de ismerősöktől is hallottam már. Nekem 85 cm széles az a szekrény, amin a TV van, és mikor tönkrement a régi TV, vásárlás előtt hosszú órákba telt, mire le tudtam szűkíteni azoknak a készülékeknek a listáját, ami vagy középtalpas, vagy belefér a méretbe. Aztán erre rájött, hogy melyiket tudom megvenni és mennyiért. Szóval, univerzális talpat minden TV-re!

És még számtalan apró, idegesítő baromság van. Pl., hogy szoftverfrissítés után ne állítsa már el a készülék a színeket, meg a hangbeállításokat. Előbbire 2*, utóbbira 1* volt példa a kb.1 év alatt, mióta megvan az LG...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#36) beyruth82


beyruth82
veterán

"Az Omdia nevű piackutató cég adatai szerint 2022-ben jelentősen, 4,6 százalékkal csökkent a televíziós piac. Ennek számos oka van, amelyek között a legfontosabb véleményünk szerint az, hogy egyszerűen már annyira jók a pár évvel ezelőtti készülékek is, hogy sokan nem látják értelmét a váltásnak."

Csak nehogy úgy orvosolják ezt a problémát a gyártók, hogy olyan tv-ket kezdenek gyártani amik 2-3 év alatt tönkremennek teljesen :DDD

(#37) Hashvrad válasza jozsef8 (#28) üzenetére


Hashvrad
tag

Az OLED, Micro LED stb. technológiák arra épülnek, hogy háttérvilágítás helyett minden egyes pixel "maga világítson". Mivel minden LED egy idő után elhasználódik, tönkremegy, veszít a fényerejéből, ezért a burn-in/dead pixel probléma létezni fog.

A szerves félvezetőket olcsóbb előállítani, viszont kevésbé tartósak, így elvileg a Micro LED ellenállóbb.

R7 5800X | RX 6900 XT | 32 GB@3200 | LG C2 42"

(#38) jozsef8 válasza Hashvrad (#37) üzenetére


jozsef8
aktív tag

Ha már kicsit jobb az is jó hír.

(#39) niof válasza Hashvrad (#37) üzenetére


niof
addikt

Vannak itthon 50 éves LED-jeim. Pontosabban annyi idős készülékből valók. A mai napig müködnek. Az a titok, hogy megfelelő feszültség/áram párossal használva, örök élet +3 nap, mire tönkremennek. Persze egy TV esetén nem statikusan világítanak, hanem vezérelve vibrálnak (PWM), ez lerövidítheti az élettartamot. De ha korrektül meg van tervezve, nem hinném, hogy 10 évnél kevesebb, ami a végeredmény lehet.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#40) hevepapa válasza niof (#32) üzenetére


hevepapa
senior tag

Az újabb One for All távirányítókból pár éve már az USB csatlakozás is hiányzik :( Nem igazán értem miért kellett megszüntetni az olyan hasznos dolgokat mint a nagy gombok, háttérvilágítás, PC-s programozási lehetőség? Mindenesetre ha belebotlanál olyanba amiről írtam van egy érdekes dolog. 2 verzióban jelent meg: az OARUSB04G típus az amerikai piacra készült, az URC6440 az európaira. Funkciókban, működésben, formában 100%-ig azonosak! Annyi eltérés van csak, hogy az amerikai fekete, az európai fehér.
Nem tudom valahol lehet-e még kapni, én évek óta nem láttam. De talán....

(#41) niof válasza hevepapa (#40) üzenetére


niof
addikt

Köszi az infót! Akkor így fogom keresni. Fura is volt, hogy számítógépes csatlakozást emlegettél, meg USB-t, és a jelenlegi repertoár egyikén sem láttam, egyiknél sem említik. Amúgy elvileg találtam olyat, ami vezérelheti az erősítőmet is, de természetesen az a típus itthon nincs. Legalábbis tegnap este nem találtam. Aztán lehet, hogy valami kisebb boltban kapható. :R

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#42) hevepapa válasza niof (#41) üzenetére


hevepapa
senior tag

Az Onkyo erősítőm arról megy. Igaz 2-3 extra funkciót külön meg kellett tanítani, de a nagyját azonnal ismerte. Tudod a felprogramozásnál meg kellett adni valami 4 számjegyes kódot ami az Onkyo-hoz tartozott. Hogy picit fájdítsam szíved (elnézést!), a távirányítón van olyan alap fukció is, hogy bármilyen eszköz vezérlésén áll éppen, hangerő változtatáskor mindig csak az erősítő hangerőt kezeli. Az USB-s PC csatlakozás a direkt beprogramozáson kívül azért is baromi hasznos, mert le lehet menteni róla egy settings.bin nevű kis fájlt és ha valami később elkeveredik a tanítgatásnál, makrózásnál, akkor csak visszamásolom és kész, minden beállítás megvan. Amikor elkezdtem a RemoteMaster progival pimpelgetni a távirányítómat, ha 30x nem kellett visszaállítani akkor egyszer sem :) Szerencsére a programban is van export / import.
Nem értem, hogy milyen piaci megfontolásokból szedték ki a gyártók az USB-s funkciót. Szerintem filléres tétel manapság és aki akarja használja, aki nem, az meg nem.

(#43) Dißnäëß válasza wolfman (#19) üzenetére


Dißnäëß
veterán

És a Sony Androidja még jó is, mint a Philips-é, nálam a Philips az Ambilight miatt mindent visz amúgy, de (sajnos vagy sem), LG OLED (eddig), bnőm tavalyi Sony OLED-jén a PC-n fostos HDR és DoVi tartalmak annyira brutál szépen jelennek meg, hogy jópár filmet egyszerűen újranézek és csak gyönyörködök. Az Ambilight viszont killer funkció, a Sony-val nála mindig jön a kanapéra lehuppanás után, hogy "kapcsolsz kislámpát" ? Ja, tényleg. Shit. Pedig már olyan jól leültem. :)

Nálam otthon Ambi-s Philips-el ilyen gond nincs, de az (még) LCD és a Sony-hoz képest a HDR/DoVi (mert tudja), egy vicc. Nyilván.

[ Szerkesztve ]

POKE 16017,44 ..... SYS 2077

(#44) bteebi válasza Armagedown (#10) üzenetére


bteebi
veterán

Azt nem hangsúlyozták. Ráérsz majd akkor találkozni vele, ha már megvetted a TV-jüket. ;]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#45) wolfman válasza Dißnäëß (#43) üzenetére


wolfman
veterán

Most te egy LCD-t hasonlítottál össze egy OLED-el? :) Persze, hogy szebb a Sony (talán független a HDR/DV-től)m hiszkontrasztban földbe döngöli az LCD-t. Egy OLED Philips Sony rangadóban melyik hol lehet a másiktól vajon.

Annyira gané, hogy a gyártók felosztják a piacot szép suttyomban, hogy ha a Samu iszonyat fényerővel bír a HDR-eket kiszolgálva, de lemondanak az LG javára a DV-ről. LG-nél ott a DV, ám fele olyan fényerővel operál (QD OLEDhez képest legalábbis). Most megy a vacila, hogy melyik is érné meg.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#46) Eugene Roe


Eugene Roe
őstag

50" MicroLed TV kollégiumi szobában :DDD

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#47) Eugene Roe válasza atee_13 (#16) üzenetére


Eugene Roe
őstag

18m2 panel szobába is jó az a 65" :P [kép]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#48) bteebi válasza Eugene Roe (#47) üzenetére


bteebi
veterán

Nálunk is kb. ekkora szobában van egy 65"-os "QLED" TV. Kb. 3 méterről nézhetjük, és ugyan nem tartom kicsinek, de egy 75-77"-os TV simán elférne helyette. (Vagyis már nem férne el, mert kisebb attól a TV állvány, de ideálisabb méret lenne, mert jobban kitöltené a látómezőt.)

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#49) Eugene Roe válasza bteebi (#48) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Nem vennék nagyobbat 32 évesen, mert a netflix 4k már így is kevés néha minőségben. A régi sorozatok, mint itt a jó barátok, pedig jobban néz ki 55"-ön, és elég sok olyat nézünk :)

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#50) atee_13 válasza Eugene Roe (#47) üzenetére


atee_13
őstag

Fizikailag elfér, de a fotel elhelyezése kötött így ez a jelenlegi 48" kb pont ideális. Nyilván kicsit nagyobb se tragédia, de 65" el kábé járna a fejem folyamatosan, h éppen mit nézzek :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.