Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  ide kerdes (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) guest


guest
veterán

Sziasztok

Az volna a kerdesem, hogy ha van 1 vinyo, 1 rack, 1 cdrom, 1 cd iro, akkor hogy erdemes ratenni oket a 2 ide kabelre? Ez igy jo> pri master vinyo, pri slave cdiro, sec master cdrom, sec slave rack???
Esetleg teljesen mind1?

kosz a valaszokat elore is

prohardver vendég

(#2) deepwell válasza guest (#1) üzenetére


deepwell
aktív tag

hi ..

szerintem vegyel egy raidos alaplapot:)) ha nem akkor PM:vinyo PS:rack SM:CDiro SS:CDROM

Framerate is LIFE !

(#3) andorpapa válasza deepwell (#2) üzenetére


andorpapa
őstag

Viszont ha sokat másol on-the-fly CD-t, akkor érdemes az írót és az olvasót külön körre kötni. Persze ez ritka, így jó az elosztás, az igazi lényeg szerintem annyi, hogy a rendszer vinyó legyen a Primary Master.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#4) deepwell válasza andorpapa (#3) üzenetére


deepwell
aktív tag

tudom nalam is kulon van .... mar mint a CDiro meg a DVD, es mind a ketto Master Slave -n nincs eszkoz.. a winyok meg a raid -en vannak :-)) de ha egyszer nincs meg egy vezerloje :)

Framerate is LIFE !

(#5) deepwell válasza deepwell (#4) üzenetére


deepwell
aktív tag

Nem volt tul ertelmes :)
tehat:

tudom nalam is kulon van .... mar mint a CDiro meg a DVD. Mind a ketto Master. Slave -n nincs eszkoz.. a winyok meg a raid -en vannak :-)) de ha egyszer nincs meg egy vezerloje

Framerate is LIFE !

(#6) MaTT


MaTT
aktív tag

Helo!
Én azt szeretném megtudakolni, hogy egy notebook vinyó ráköthető-e egy normál gép ide csatijára?Tehát ugyanolyan ide kábel kell a notebook vinyokhoz meg a sima vinyókhoz?
Thx
MaTT

Keep the rubber side down!!

(#7) GeorgeTerror válasza MaTT (#6) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Közel se nem kompatibilis!
De kaphatók hozzá jófajta átalakítók.

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#8) andorpapa


andorpapa
őstag

Mattyer mutatott nekem notebook vinyót, hát nagyjából ugyanaz, csak fele akkora, vagyis nagyon kicsi, nem kompatibilis. Átalakító valóban létezik, de én még nem láttam, árlistákon sem, valószínűleg azért, mert nem túl gyakran van ilyesmire szükség.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#9) Ploszi


Ploszi
senior tag

az előző kérdés már kiveséződött, ezért merek újat kérdezni, nekem is 2 vinyo, CD iró, DVD van, még lesz hozzá vinyo, gondoltam itt külső rack-re, van-e valakinek tapasztalata USB2-vel vagy firewire-rel tapasztalata?

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#10) karib válasza andorpapa (#8) üzenetére


karib
addikt

Notebookos boltokban tán lehet kapni átalakítót. Vigyázni kell velük, elég esetlen szerkezetek. Ráadásul ha fordítva dugod rá, amit könnyű megtenni, akkor az elektronikára kötöd a tápot és füstöl a kis HDD-d. Tehát ésszel a használatukkal!

Department of Redundancy Department

(#11) karib válasza Ploszi (#9) üzenetére


karib
addikt

Ha ragaszkodsz a külső meghajtóhoz, akkor megérheti, de piszok drágák. Inkább vegyél egy PCI IDE RAID kontrollert, azt akár 5 rugóból megúszhatod.

Department of Redundancy Department

(#12) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Karib: hol lehet ennyiért PCI IDE RAID kártyát kapni, mert ennyiért érdekelne...?

https://www.coreinfinity.tech

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  ide kerdes (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.