Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Shouten


Shouten
csendes tag

Sziasztok!
Akadt egy kis problémám amire egyelőre nem sikerült megoldást találnom,illetve az okát sem sikerült kiderítenem.Adott a következő gép:
i5-3570k (alap órajel)
gigabyte hd 7870 OC (gyári oc)
8gb hyperX beast 1866 mhz
90-es kingston ssd

Na most nemrégiben vettem egy roccat kone XTD egeret,majd úgy döntöttem húzok 1 picit a VGA-n,amivel sikerült először némi akadást,majd egy kékhalált előidézni,ezek után visszaraktam alap órajelre (megjegyezném,hogy catalyst-ban húztam).Hőmérsékletettek nem volt probléma meg semmi,most sincs (proci 60 fok körül max,kártya 55 nagyon max).

Majd ezek után valamelyik nap kitaláltuk,hogy Terrariazunk.Terraria gépigénye majdnem egyenlő a nullával,szóval lehostoltam a servert is,meg indítottam egy klienst.X idő játék után azt tapasztaltam,hogy elkezdett szaggatni az egész,de konkrétan a fix 60+ fps-ről leugrott úgy 2-re.Hamarosan azt is észrevettem,hogy csak akkor ugrik le,ha mozgatom az egeret,ha az egérhez nem nyúlok,akkor semmi.
Szórakoztam mindenféle driverekkel meg miegyébbel,megoldódni látszott a probléma.

Ezek után ma lolozás közben egyszer csak pontosan ugyanez a probléma jelent meg,szintén csak akkor szaggatott ha mozgattam az egeret.

Érdekesség,hogy a játékból való kilépés után a windowsban is ugyanezt csinálja.Erőforrások kihasználatlanok,hőmérséklet teljesen normális.
Olvasgattam elég sok helyen mindenféle random google által kidobott fórumokban,oldalakon,és voltak hasonló problémáik embereknek,de érdemleges megoldást a sajátomra nem igazán találtam.

Valakinek esetleg van valami ötlete,hogyan derítsem ki mi okozza a problémát?

(#2) Shouten válasza Shouten (#1) üzenetére


Shouten
csendes tag

Amit még hozzátennék,hogy 1 restart megoldja a problémát,de persze idővel visszatér

(#3) Ahpi válasza Shouten (#2) üzenetére


Ahpi
csendes tag

Tippelnék akkor kell egy pici voltot adni a gpunak. pl msi afterburnerrel.

(#4) Shouten válasza Ahpi (#3) üzenetére


Shouten
csendes tag

Idő közben úgy néz ki rájöttem a problémára:
a problémát a v-sync okozta.Azzal hogy lekorlátozta a desktop frameratejére (namely: 60 fps) a játékokat,bizonyos játékokból azt váltotta ki hogy nem mozdult ki a GPU az alap "energiatakarékos" órajeléről,ellenben amikor több kakaóra volt szüksége akkor nem tudott alkalmazkodni normálisan.Mondjuk azt hogy az OS maga miért szaggatott egérmozgásra azt semmi nem indokolja,de mivel most minden működik normálisan ezért nem nyomozok tovább :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.