Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Hungarotel (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) chop


chop
őstag

Ez a kedves ceg a 66,68,32,95,89-es korzetekben szolgaltatja a vezetekes telefont, es ezzel egyutt az ADSL-t is.

Pofatlan uzletpolitika jellemzi oket, barmit megcsinalnak, es lathatoan nagyivben tojnak a tobbi szolgaltatora. Nincs verseny, a HTCC-nek pedig nem erdeke az arcsokkentes. A T-online-os ADSL emeles es most a UPC-s reformok sem fogjak meghatni. Ulnek a szemetdombjukon es elvezik, hogy monopolhelyzetben vannak.

Csak osszehasonlitaskepp: marciustol a most meg Chello Classicnak hivott csomag 10 megabitre gyorsul havi 9 900 Ft-ert, mig a T-Online 5 900 Ft-ert ad egy megabitet. Ehhez kepest a Hungarotelnel 9 590 Ft-ert kapunk egy 1 megas vonalat! Hihetetlen, hogy 2007-ben egy, a piac relative komoly szeletet uralo ceg ennyire fittyet hanyjon a versenytarsakra, es ennyivel dragabban kinalja ugyanazt a szolgaltatast, raadasul pont az orszag egyik legelmaradottabb regiojaban (most Bekes megyere utalok) tegye mindezt! Rohadekok!

(#2) chop


chop
őstag

Nehez elhinnem, hogy a forumon nincs egy erintett szemely sem...

(#3) PazsitZ válasza chop (#2) üzenetére


PazsitZ
addikt

Ismerős a dolog, mi olyan fél éve kötöttük be.
Azért emellett döntöttünk, mert ez volt akkor a legkézenfekvőbb(pl. nem akartunk rádiós marhaságot, ilyesmit, ami ha jó idő van megy ha nincs kedve nem)
De mostmár kis városunkban létrejött a kábeltévés net, ami viszont barátságosabb, így ha lejárt hűségszerződésünk 100%, hogy elpártolunk.

Az űzletpolotikájuk tényleg nagyon rossz és viszonylag jó helyzetben vannak, hogy lehúzzák a népet. És igen pont az egyik legszegényebb megye kapja az egyik legdrágább netet...
demokrácia, igazságosság..., ez egy ilyen ország ;]

- http://pazsitz.hu -

(#4) chop válasza PazsitZ (#3) üzenetére


chop
őstag

Nekem is volt egy ev husegem, decemberben lejart, azota kabeles netem van: hasonloan rossz feltetelekkel. Szerencsere az alberletben van UPC, meg is hulyulnek, ha csak a Hungarotelre szamithatnek...

A szolgaltatas minosegere egyebkent egy szavam se lehet, egyszer nem volt kapcsolat, utepitesnel elvagtak valami optikai kabelt, de azt is rendbehoztak 2-3 ora alatt. Az a problema igazabol, hogy ekkora arkulonbsegnel meg az se menti ki oket, hogy teljesen korrektek: szakmailag...

(#5) viizo


viizo
tag

Hungarotel... ők egy külön kategória a netszolgáltatóknál...

Ne is kérdezzétek, hányszor átkoztam el a céget a pofátlan árai miatt, egyszerűen hihetetetlen, hogy míg náluk én az 512-es netért fizetek 6990-et, addig a konkurenciánál a minimum megabites vonalak is jóval olcsóbbak...

írtam nekik pár hete mailt, hogy tervezik-e emelni a sávszéleket a konkurencia lépései miatt, tudjátok milyen választ kaptam?

nem lesz meglepő: NEM TERVEZNEK EMELNI...

egyszerűen hihetetlenek... mi, békés megyeiek nagyon meg vagyunk áldva ezekkel...

(#6) chop válasza viizo (#5) üzenetére


chop
őstag

Persze, hogy nem tervezik, amig igy is profitot termelnek, nem is fognak. Teljesen esszeru gazdasagi lepes (illetve nem-lepes...), csak epp egyaltalan nem etikus. De hat ez a HTTC...

(#7) viizo


viizo
tag

Egyébként érdekes, az immár HTCC tulajdon Invitelnél is sávszélt növelnek, de a Hungarotel területekről semmi hír...

egyszer azért szívesen elbeszélgetnék személyesen a HTCC internetes-döntéshozóival, asszem megemlegetnék azt a napot :D

(#8) shabbarulez válasza viizo (#5) üzenetére


shabbarulez
őstag

A hungarotelnek 512kbps, 1, 2 és 3mbps-es lakossági csomagjai vannak. Az emelés előtt Tíkomnak, Invitelnek is ugyanilyen volt. A Tíkomnak ez a 4. emelése. Szerinted miért is voltak eddig azonos sebességű csomagok és ez alapján utána vajon mi várható? Invitel is azt mondta eddig hogy nem fog emelni, pedig pont az eddigi tapasztalatok alapján lehetett tudni hogy fog, mellesleg az előző emeléseknél is egy ideig azt mondta majd utána mégis emelt. A szolgáltatók addig amíg nem publikus nem kötik az ügyfél orrára mik a terveik. Ha kérdezted volna Tíkomtól hogy mikor fognak legközelebb emelni ők sem kötötték volna az orrodra. Azt lehetett tudni hogy fognak mert ez egy nyílvánvaló trend, csak a mikor volt a kérdés. Az elmúlt 1.5 év alatt már többször keltették hírét tíkom emelésnek különböző oldalakon, de egyik sem jött be, pedig mind ''atombiztos belső infókra'' hivatkozott. A szolgáltatók vezetése akik erről döntenek ezeket a döntéseket nem kötik azok orrára akikre nem tartozik. Pl. ha felhív valaki egy ügyfélszolgálatos az nem biztos hogy a cél leginfromáltabb tagja lesz ilyen kérdésben, hisz a munkájához ezen információ ismere nem szükségszerű. Majd ha már publikussá válik ő is megtudja ahogy az ügyfelek. Szóval én nem lepőknék meg azon ha a szokásos fáziskéséssel hungarotelnél is meglenne az emlés.

Az árak alakulását erősen az határozza majd meg milyen irányt terveznek a felvásárolt cégekkel kapcsolatban. Ha rászánnak elég pénzt és integrálják a felvásárolt cégek hálózatait, optimalizálva a rendelkezésre álló erőforrásokat és csinálnak egy nagy közös brandet akkor idővel csökkenhetnek az árak, főleg ha a kellő növekedést érik el. A távközlés erősen méretgazdaságosság alapon működik, minél nagyobb egy cég annál jobban tudja optimalizálni a költségeit. Ha elég sok pénzt tud beruházni a tulajdonos és Pantel infrastruktúráját felhasználni minél több Tíkom városban települnek be minél több telefonközpontban ott hurokátengedéssel szolgáltatni akkor az kellemetlenül érinthető Tíkomot a saját piacán. Még egy mobil szolgáltató kellene nekik meg a téren félkarúak. A voda mostanában erősen vonul ki azon piacairól ahol már nincs igazán növekedési potenciál és települ át oda ahol még többet lehet kaszálni. A magyar piac is már telített ha voda eladóvá válna HTCC de akár UPC is egy potenciális vevő lenne a hazai piacon egy mobil érdekeltségre.

Persze akár az is lehet hogy HTCC tipikus pénzügyi befektetőként fog viselkedni, összevásárol pár dolgot, belerak egy kis pénzt, összedolgozza hogy együtt még többet érjenek aztán mégjobb áron továbbadja. A Tíkom pedig vevő lenne ahogy az Invitel is érdekelte volna őket, csak a tavalyi könyvelési balhéjuk lekötötte a figyelmüket.

(#9) viizo válasza shabbarulez (#8) üzenetére


viizo
tag

csak épp egyetlen bökkenő van, hogy hiába veszünk azonos csomagokat, ott is mindig JÓVAL drágább volt / lesz a HTCC.

Amikor még 12.500-at fizettem náluk a megabites netért, akkor a konkurenciánál már régóta 7900 alatt volt ugyanez.
erősen nem mindegy, hogy egy évben ugyanazért a szolgáltatásért az egyik cég 150.000-et kér, a másik pedig 55 ezerrel kevesebbet.
lehet magyarázni, de mindentől függetlenül hihetetlen pofátlan és gusztustalan üzletpolitikát folytat a cég, és sajnos nem csak az internetes piacon.


(#10) chop válasza shabbarulez (#8) üzenetére


chop
őstag

Ez mind szep es jo volna, csak ugye a Hungarotel nem az ugyfelbarat mukodeserol hires (sot!), a vezetekes telefonnal is ugyanazt csinaltak a kilencvenes evek vegen, mint most az ADSL-el.
Egyebkent szinte biztos vagyok benne, hogy a berelt vonali elofizetokbol elnek. Nekik megerheti HTTC-vonalat hasznalni, bar nem neztem utana az araknak.
De azzal azert legyunk tisztaban, hogy a Pantelt (ami azert az uzleti szferaban nagy nevnek szamit - legalabbis itthon) nem ebbol a profitbol vette meg kilora...ha nem tevedek, akkor ez egy eleg komoly kanadai ceg, szoval toke van dogivel, de nem tudok rola, hogy Kelet-Europaban Mo.-n kivul mashol is lenne erdekeltsege.

(#11) shabbarulez


shabbarulez
őstag

2007. március 1-jétől Hungarotel területen sávszélesség emelés lesz

Örömmel értesítjük minden meglévő és leendő előfizetőnket, hogy 2007. március 1-jétől kezdődően Hungarotel területen az ADSL szolgáltatásaink maximális letöltési sávszélessége 512 kbit/s-ról 1 Mbit/s-ra, 1 Mbit/s-ról 4 Mbit/s-ra, 2 vagy 3 Mbit/s-ról 8 Mbit/s-ra, 6 Mbit/s-ról 12 Mbit/s-ra és 12 Mbit/s-ról 24 Mbit/s-ra emelkedik.

A bővítés minden olyan területen bevezetésre kerül, ahol erre a műszaki és hálózati lehetőségek adottak. A sávszélesség emelés a VIVAdsl Családi, Irodai és EXTRAdsl szolgáltatásainkat érinti Hungarotel területen. A szolgáltatások előfizetési díjai és az akciós feltételek ugyanakkor változatlanok maradnak.

forrás: [link]

Persze hivatalos majd akkor lesz ha már a Hungarotel oldalán is ki lesz írva.

(#12) viizo válasza shabbarulez (#11) üzenetére


viizo
tag

jesssz :DD

(#13) viizo


viizo
tag

Egyébként hihetetlen, hogy ennyire érdektelen legyen itt a fórumon a Hungarotel téma...

Ez kb két dolgot jelent: vagy a Hungaroteles területeken nem érdekli az embereket a számítástechnika (azon belül szűkebben a PH!) vagy olyannyira nincs elterjedve ezekben a körzetekben a net... hmmm...

(#14) shabbarulez


shabbarulez
őstag

Bővíti az ADSL-sávszélességet a Hungarotel [link]

Ezek szerint csupasz ADSL is lesz majd mint Tíkom területen, ezek után Invitelnél sem kétséges hogy lesz. Persze majd csak a Tíkom bevezetés után, ha már ismert lesz ott milyen kondíciókkal adják.

[Szerkesztve]

(#15) chop válasza viizo (#12) üzenetére


chop
őstag

Navegre...

(#16) Napster


Napster
tag

huhh na erre vártam.... kiváncsi vagyok mikor lesz elérhető kb ez a telefon előfizetés nélküli ADSL és ha lesz akkor menyniért ? :S

...N@PsTeR***

(#17) viizo


viizo
tag

Tegnap végre megvolt nálam a sávszél-növelés, egy kis plusszpont a HTCC-nek hogy a beígért márc 1-nél még hamarabb is egy picit

(#18) PazsitZ válasza viizo (#17) üzenetére


PazsitZ
addikt

Jaja, délben volt egy talán fél órás kimaradás, aztán azt vettem észre, hogy a bitcomet 130KB-ot ír ki. Csak lestem :D
Bár bevallon titkoban vágytam, számítottam erre. :U

- http://pazsitz.hu -

(#19) encore


encore
csendes tag

Üdv.

Valahogyan meg lehet mérni, hogy mekkora sávszélességet bírna el a vonalam ?! :F
Vagy csak a központból lehet ?

Encore

(#20) PazsitZ válasza encore (#19) üzenetére


PazsitZ
addikt

[link] [link] [link] [link] [link]
Ezek közül kettőt kipróbálsz, az átlagból megtudod. Ja és ugye a teszt alatt kapcsold ki azokat a dolgokat amik aktívan használják a netet(lásd:le-fel-töltő progik)

- http://pazsitz.hu -

(#21) Jacque válasza viizo (#13) üzenetére


Jacque
csendes tag

A helyzet az, hogy 2007-ben a HTCC területen lakók nem tudnak megszabadulni a ''cégtől''. Hiába pártolnak át a T-comhoz vezetékes telefonjukkal. Az alapdíjat a HTCC-nek kell fizetni és erre jön a többi.
Semmi, de semmi lehetőség nincs arra, hogy a ''cégtől'' megszabaduljunk. Ez olyan mint a középkorban a röghöz kötöttség.
Nekem is kábeles netem van, kapaszkodjatok meg: 2Mbit (elvileg) 9,600-ért.
Ha van jöbb ötlet, akkor várom!

Üdv Mindenkinek!

(#22) trec


trec
csendes tag

Egy gyomros a Hungarotelnek !!Itt meg lehet szabadulni a Hungaroteltől.Ugyan az játszódik le itt is egyébként mint anno Békéscsabán mikor bevezették a kábeltelefont.Külön jó dolog, hogy nem kell hozzá se kábeltv se internet előfizetés megléte (ekkor van sajna belépési díj).
Egyébként Motorola kábelmodemet adnak kettő telefonporttal ill. ilyenre cserélik őket akinél van már net is.

http://www.cellkabel.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=48

A net viszont drága ráadásul 2 év hűség :((( , de kétségtelenül gyors is ! :)

[Szerkesztve]

(#23) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Valaki másnál is jelentkezik az a probléma, hogy csak 128Kbit/s -al jön a net.
Anno 512esre fizettünk elő, mint már írtam megemelték 1 Mbit-re.
Mai napon viszont csak 128-al jön.
(Win és linux alatt is, több sebességmérő alapján)

- http://pazsitz.hu -

(#24) KPepe


KPepe
senior tag

üdv!

Szintén Hugarotel, Vas megye kisebbik feléből. Teljesen egyetértek a leírtakkal, elég brutális üzletpolitikát nyomatnak, mert megtehetik. Nincs konkurencia, szóval akinek kell net, az úgyis megveszi. Sárváron, ahol lakom, van már kábeles net és egy mikrohullámú szolgáltatás egy ideje, de amikor azok megjelentek, azok is majdnem annyiba kerültek, mint a hungaro, vagy olcsóbb, de fele olyan gyors.

Szerencsére a legutóbbi országos sávszélesség emelést lekövette a cég, dupláztak mindenhol, és nemrég az árakat is lejjebb vitték - az új előfizetőknek (sic!). Szerencsére épp lejárt a hűség, szóval az új áron kötöttük meg az újat.

A szolgáltatás minőségéről viszont csak jót lehet elmondani.

Egyenlőre ennyi. :)

A tüzérség előtt minden és mindenki egyenlő. A föld színével.

(#25) KPepe


KPepe
senior tag

Hali!

Péntek-szombaton volt esetleg másnál is szolgáltatás kiesés? Ahogy én tudom, több globonetesnél sem volt net, lehet, hogy nagykiterjedésű nemszolgáltatunk jelenség volt? :D

A tüzérség előtt minden és mindenki egyenlő. A föld színével.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Hungarotel (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.