Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tiv83us


tiv83us
veterán

Probaltam mar kulonfele torok-sprayeket, magneses orrkarikat /ami elvileg szabadda teszi as orrban a legutakat/. Termeszetesen minden lefekves elott Halls cukorka, majd fogmosas.
Megis a paromnak szinte minden ejjel ki kell vonulni a nappaliba, mert nem birja elviselni a "koncertet". Esetleg mas is szenved hasonloban? Vagy ezen mar csak a mutet segit?

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#2) ladybug válasza tiv83us (#1) üzenetére


ladybug
őstag

Nekem gyerekkoromban volt ilyen problémám. Kiműtötték az orrmandulámat. Azóta csak erős megfázásokkor és tüszős mandulagyulladáskor horkolok.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#3) Integra válasza tiv83us (#1) üzenetére


Integra
titán

doki nem mondott rá semmit?
orrsövény? nem kellene faragni belőle?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4) Gambit válasza Integra (#3) üzenetére


Gambit
őstag

Szerintem pont a műtétet szeretné elkerülni. Csak sajnos én is úgy tudom, hogy más hatásos megoldás nincs.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#5) tiv83us válasza Integra (#3) üzenetére


tiv83us
veterán

Mar evek ota javasoljak az orvosok as orrsovemy-mutetet, de ez a horkolás csak most jott elo par honapja. :(

Katica: orrmandulam mar a kanyarban sincs :)

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#6) ladybug válasza tiv83us (#5) üzenetére


ladybug
őstag

cikk

Nem híztál hirtelen az utóbbi pár hónapban?

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#7) tiv83us válasza ladybug (#6) üzenetére


tiv83us
veterán

Egy ev alatt valamivel tobb, mint 20 kilot... Ez is kozrejatszhat?

Kb 6 eves koromban meg akartam hoditani egy lany szivet, megpedig egy olyan break-dance-el, hogy total orraeses left a vege, azota van egy "S" kanyar az orromban, bar ez eddig legzesugyuleg nem okozott problemat :)

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#8) AMD Power válasza tiv83us (#1) üzenetére


AMD Power
titán

Én is szoktam. Főleg ha sok cigit szívok (bulin) akkor szoktam nagyon horkolni.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9) ladybug válasza tiv83us (#7) üzenetére


ladybug
őstag

Igen, a túlsúly miatt is lehetséges. Olvasd el a cikket.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#10) tiv83us válasza ladybug (#9) üzenetére


tiv83us
veterán

Majd elolvasom, most meloban vagyok.

AMD: nem dohanyzom :)

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#11) lenox válasza tiv83us (#10) üzenetére


lenox
veterán

El kell menni alvaszavar dokihoz, mert tobb megoldasfajta van, es egyedul nem fogod kitalalni, melyik jo neked.

Amugy az egy dolog, hogy a parod koltozik ejszaka, ezen kivul meg a szived/vesed/cukrod/agyad stb. vagja tonkre hosszu tavon. Szal ha nemreg kezdodott, akkor jo idoben vagy, hogy a vegen ne legyen minusz 20 ev. Komolyan mondom.

(#12) tiv83us válasza lenox (#11) üzenetére


tiv83us
veterán

:S

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#13) lenox válasza tiv83us (#12) üzenetére


lenox
veterán

?
Amugy www.horkolas.hu

[ Szerkesztve ]

(#14) tiv83us válasza tiv83us (#12) üzenetére


tiv83us
veterán

Semmi, csak kicsit megrenditett, amiket irtal /miket okozhat/...

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#15) lenox válasza tiv83us (#14) üzenetére


lenox
veterán

Hat ja, komolyan kell venni. Ha nincs legzeskimaradasod, nem esik alvas kozben a veroxigened, akkor semmi, igazabol ez a valoszinubb, a legzeskimaradast a parod is meg tudja mondani. Viszont ha van es esik, akkor muszaj tenni valamit, mert mint mondom a vegen minusz 20 ev lehet az eredmeny, egy csomo szovodmennyel fuszerezve.

(#16) tiv83us válasza lenox (#15) üzenetére


tiv83us
veterán

Nem tul biztato, Kidust raallitom az ugyre. Nincs kedvem 30 evesen feldobni a bacc pacskert :U

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#17) 7 válasza tiv83us (#16) üzenetére


7
addikt

Én abban a helyzetben vagyok, hogy csak bizonyos pozícióban horkantok, de arra egyből fel is ébredek. Próbálhatnál esetleg máshogy feküdni (pl. nem a hátadon). Segíthet.

(#18) lenox válasza 7 (#17) üzenetére


lenox
veterán

Neked is javaslom, hogy elmenj dokihoz, ugyanis melyalvasbol egy horkantastol nem ebredsz fel. Pont az az egeszben a szivas, hogy ha kimarad a legzesed, csokken a veroxigened, akkor a szervezeted emergency ebresztessel reagal, ami hat a pulzusszamra, vernyomasra, hosszutavon elcseszodik a vesed, a szived, idovel cukorbeteg lesz az ember, stb. Az oxigenhianytol meg az agyad butul, illetve ilyenkor nem bir melyalvas kialakulni, amitol kialvatlan leszel, pl. delutan leulsz tv-t nezni, elalszol elotte. Ha egy horkantastol felebredsz, az gyanus, hogy akkor nem alszol melyen, vagy amirol azt hiszed, hogy horkantas, az valojaban egy gorcsos mely belegzes, ami attol lesz, hogy kozben 'felebreszted' magad. De mondjuk ennel konkretabb tunet, ha elalszol a tv elott, illetve ha ejszaka tobbszor kell wc-re menned. Szal mindenesetre gyanus vagy, de en nem vagyok orvos, csak mivel en is horkolok, utanaolvastam, meg en mar voltam dokinal vele, de ha fentibol valamit felismersz magadon, akkor tenyleg menj el te is.

[ Szerkesztve ]

(#19) 7 válasza lenox (#18) üzenetére


7
addikt

Akkor szoktam forgolódni, amikor még csak félálomban vagyok, olyankor viszont ébredek. Sok zajra felébredek, de nincsenek említett problémáim. Nem horkolok, ezt gyakorlatilag minden ismerősöm meg is erősíti. Csak akkor van horkantás, ha a fejem nagyon hátrahanyatlik (értsd: vízszintes alattra, mert mondjuk valami a nyakamat megemeli, de a kobakomat már nem).

Álmossá könnyen válok, de ez egy speciális problémám miatt van: roppant alacsony a pulzusszámom és a vérnyomásom. Magasabbat viszont huzamosabb ideig nem bírna a szívem - többször érzem, hogy hosszan tartó, folyamatos erőltetés után (pl. fél óra teljes erős futás kb. 10 kg pakkal a hátamon) szúrni kezd, illetve kevesebb vért kap a bal oldalam. Miután a családban volt szívbeteg, ezért ezzel számolok, és nem akarok semmiféle vérnyomásserkentőt vagy hasonlót szedni. :)

[ Szerkesztve ]

(#20) tiv83us válasza 7 (#17) üzenetére


tiv83us
veterán

Soha nem fekszem haton; vagy oldalt, vagy hason fekszem. Ezeket a bibaszokat hasznalom, de nem tul sokat ernek, ugyanugy horkolok;

Spray; spray

Orrbedugos ize; ize

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#21) brownus


brownus
veterán

ha részegen alszom el akkor szoktam horkolni.
itthon vagyok anyáméknál, és stepfázsör is horkol. nonstop midnen iccaka. anyu mondja, hogy van már lézeres műtét, a torok bejáratánál valami lebenyt baszkurálnak meg, hogy jobban zárjon vagymi. :F nem értettem kristálytisztán, mert nézi a muzsika hangjait és kajabál a tv....

20-as hsz-re, én úgy tudom, hogy háton alvás a jobb, vagy jobb oldalon, mert úgy pihen a szív. nincs akkora nyomás alatt..

[ Szerkesztve ]

(#22) twollah válasza tiv83us (#20) üzenetére


twollah
nagyúr

Mind a ketto ugyan az a kep...

(#23) twollah


twollah
nagyúr

Neha en is horkolok, akkor ha nagyon faradt vagyok vagy el van dugulva az orrom.

Orrsoveny ferdules is bejatszik...

(#24) tiv83us válasza twollah (#22) üzenetére


tiv83us
veterán

Javitva.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#25) Makaveli


Makaveli
senior tag

Más: Miért lehet az, hogy kiabálok, meg angolul beszélek, járkálok este? Túl izgatott lehetek? Vagy mi? Múltkor úgy álltam az ágyon a falhoz, mintha le akarnának tartóztatni! Mi lehet a bajom?

CoD2: Jager-cola xFire: safisniper CoD4: Jager-cola

(#26) twollah válasza tiv83us (#24) üzenetére


twollah
nagyúr

Hogy tudsz azzal a baszassal az orrodban aludni?

(#27) twollah válasza Makaveli (#25) üzenetére


twollah
nagyúr

Kevesebbet kene tudatmodositani...

(#28) Kidus válasza tiv83us (#20) üzenetére


Kidus
őstag

Mindig haton alszol, miutan elaludtal.
Neha nem is nagyon kapsz levegot, olyankor szoktalak megforditani, vagy megbokodni, az segit, viszont a horkolas marad.
Legzes kimaradas sosem volt, csak nehez legzes.
Remelem segitettem :P

Assuming Control

(#29) twollah válasza Kidus (#28) üzenetére


twollah
nagyúr

Apja, fia.
Eloszoban nem lehetne ugyan ezt?

A horkolasnal a razas is segit...

[ Szerkesztve ]

(#30) Kidus válasza twollah (#29) üzenetére


Kidus
őstag

Nem segit, csak par masodpercig, aztan kezdodik megint.
Ha meg mormogok, felebred, es nem tud visszaaludni. Es az sem jo.
Valami mas megoldas kell, mert sem en nem tudok segiteni, sem a mindenfele csodaszerek es szirszarok.

Assuming Control

(#31) tiv83us válasza twollah (#26) üzenetére


tiv83us
veterán

Eleinte idegesito volt es basztatott, de egy ido utan mar sokszor napkozben is hordtam, annyira faszaul kitagitja az orrlyukakat es segiti az oxigen aramlast.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#32) brownus válasza Makaveli (#25) üzenetére


brownus
veterán

holdkóros vagy, majd kinövöd. többnyire lelkitramua okozza. 300huf lesz.

ha szeret a családod akkor mindig visszahoznak ha netán ki is mennél a házból

nézem, hogy 14 éves vagy. kifogod nőni, just like me. azért beszélj a szüleiddel!

[ Szerkesztve ]

(#33) Makaveli válasza twollah (#27) üzenetére


Makaveli
senior tag

Nem cigizem, nem iszom és nem is drogozok! Csak sokat játszok PS2-őn, meg PC-n is... 2-3 órát.

CoD2: Jager-cola xFire: safisniper CoD4: Jager-cola

(#34) Makaveli válasza brownus (#32) üzenetére


Makaveli
senior tag

Volt már rá példa, hogy kimentem a házból, de szerncsére a szüleim észrevették a hangját a kulcsforgatásnak... Eléggé hangos a zárunk, így szerencsére hamar fölébredtek és az ajtóból visszahoztak...

CoD2: Jager-cola xFire: safisniper CoD4: Jager-cola

(#35) Blaise válasza Makaveli (#34) üzenetére


Blaise
veterán

nem nyomod rosszul :DDD

(#36) lúzer válasza Makaveli (#34) üzenetére


lúzer
veterán

Angolul beszélsz?
remélem nem azt motyogod hogy EXESZÁJZBÚÚÚK :C

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#37) #19617792 válasza tiv83us (#1) üzenetére


#19617792
törölt tag

Szia!

Nemcsak te szenvedsz a horkolástól, látom... Én ugyan nem horkolok, de apám igen, sajnos nagyon hangosan. Kivették már az orrmanduláját sőt, orrsövényből is kivágtak neki egy nagy darabot de, nem nagyon segített. Nála a horkolás nem jár együtt légzés-kieséssel (légzés-kiesésnél ált. jelentkezik az alvási apnoé ami annyit takar, hogy: légzés-kiesést a szervezeted észleli, azonnal fölkelsz és veszel egy mély levegőt akaratlanul és utána azonnal visszazuhansz az alvásba, és nem nagyon fogsz rá emlékezni. Hogy ezt honnan tudom? Pszichológia is része az iskolám tantervének, Selye János Humán SZKI, nem hinném, hogy mondana bármit is, de emiatt nagyon töményen tanuljuk a pszichologiát), viszont csak akkor jelentkezik a horkolás amikor a hátán alszik illetve, ha este nagyon "zsíros" ételeket eszik. Lényeg olyan pózban próbálj meg aludni ami még kényelmes neked és amivel a legkevésbé horkolsz (halkabban), mint írtad van +20kg súly felesleged, na, attól ha megszabadulsz akkor lehet elmúlik a horkolás. Kidusnak üzenem: kitartás!!!
Ha neked csak néha jelentkezik, akkor még nincs nagy baj. De ha egyre gyakrabban jelentkezik akkor, beszélni kell több orvossal is, hogy mit ajánlanak. Ha műtétet ajánlanak akkor érdemes fontolóra venni, mert segíthet.

Mindenesetre sok szerencsét kívánok Neked és Kidusnak!

(#38) Blaise válasza lúzer (#36) üzenetére


Blaise
veterán

:DDD :DDD :DDD :DDD

(#39) Etelkakiss


Etelkakiss
újonc

Kimerült?Fáradt?Rosszul alszik?Ingerült?Esetleg horkolással küzd? Szeretné megtudni ennek az okát?
Mi segítünk !
http://alvasterapia.hu/
A gyártó legszívélyesebb ajánlásával!

(#40) boost


boost
addikt

A súlyfelesleg komolyan növeli a horkolás valószínűségét. Az egyik legjelentősebb ok a horkolásra. Szóval diétára fel!

(#41) Narxis


Narxis
nagyúr

Na ki horkol?

Thanos was right.

(#42) beci válasza Narxis (#41) üzenetére


beci
őstag

Sajna én... :)

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.