Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Hol lehet liteon termékeket venni? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) vernyul


vernyul
tag

Szóval a kérdés adott egyszerü mezei júzer hol tud LiteOn terméket venni kishazánkban? Azt tudom hogy magyar forgalmazója az Asbis, de mejik boltban tudom en is megvenni?

What kind of Csatahajo?

(#2) Egon válasza vernyul (#1) üzenetére


Egon
nagyúr

Konkrétan mit szeretnél venni?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#3) Polesz válasza vernyul (#1) üzenetére


Polesz
addikt

Pl. Nálunk :) De szinte mindenki forgalmaz ilyeneket. Mondjuk mi a monitorjait favorizáljuk, de bármit megrendelhetsz :) Mivel ez itt nem a reklám helye, ezért nem írok boltot.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#4) vernyul válasza Egon (#2) üzenetére


vernyul
tag

Egy DVD-ROM ot

What kind of Csatahajo?

(#5) Egon válasza vernyul (#4) üzenetére


Egon
nagyúr

Értem. Hát megnéztem egy pár helyen, de nem láttam...:(
Miért pont ezt a márkát preferálnád?!? Személy szerint én inkább választom a ''T'' betűs gyártók termékeit (Teac, Toshiba) ezen a területen, mint az ''L'' betűsökét (LG, Lite-on stb)...:P

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#6) vernyul válasza Egon (#5) üzenetére


vernyul
tag

Haveromnak van egy ilyen DVD-je és az nagyon franko olcso és csendes nálam ez a két fő szempont. a Toshiba-ról meg azt hallottam hogy hangos

What kind of Csatahajo?

(#7) Egon válasza vernyul (#6) üzenetére


Egon
nagyúr

Toshiba hangos?!? :) Ez nagyon nem így van... Szvsz a leghalkabb a mezőnyből (talán a régi Hitachi-k vannak egy szinten vele). Nekem van, úgyhogy első kézből származó tapasztalataim vannak....:P
Állítólag (egy fórumtárs véleménye szerint) 90-99 perces CD-ket és DVD-Audiót nem igazán olvassa (én nem próbáltam), de előbbire ott a CD-RW-m, utóbbira meg valszeg megoldás lesz egy firmware-frissítés...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#8) Egon válasza vernyul (#6) üzenetére


Egon
nagyúr

De ha mindenáron azt a márkát preferálod, szvsz írj mélt Polesz-nak, és majd jól megírja, hogy hol/mennyiért vehetsz/rendelhetsz náluk ilyet...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#9) vernyul válasza Egon (#8) üzenetére


vernyul
tag

Mar irtam ha nem tud hozni akkor nekem is Toshiba-m lesz

What kind of Csatahajo?

(#10) Atomcsirke


Atomcsirke
aktív tag

Nos ... a történet margójára

Ma beszéltem az Asbis-al, a Prohardver!-en anno reklámozott LiteOn-disztibútorral, ugyanis kéne valahonnan szereznem egy fekete előlapos min. 4X+/- -os DVD-írót, és a LiteOn-nak van ilyenje, elfogadható ár/minőség mutatóval.

Kiderült, hogy már egy ideje nem foglalkoznak LiteOn-nal - LG-t tartanak helyette - pont azt, amivel konkurálni akartak anno! :DD

--- Lenovo P770 & Xiaomi Redmi 3s & Meizu M6 Note, Realme 6s ---

(#11) Gismo válasza Atomcsirke (#10) üzenetére


Gismo
addikt

Az gáz!
Fekete előlapos? A legrondább!!
Vegyél fehéret, vagy ha valami különleges kell vegyél SONY-t, vagy PHILIPS-et(de lehet, hogy az csak + os,nemtom)

(#12) Auslander válasza Atomcsirke (#10) üzenetére


Auslander
tag

Szia,

Ezexerint irany Becs, ha mindenaron LiteOn cucc kell. De ha nem, akkor az utikoltseggel megtoldva mar egy masfajta iro is kijon.

De ha varsz egy kicsit, akkor vegyed majd az uj Sony 8x-os irojat. A Sony nem gyart irot, es az egyik nagy beszallitoja a LiteOn lesz.

Vagy nezd meg ezt, ha mar a fekete szin erdekel:
[L]http://www.cdrlabs.com/#2[/L]
(fekete pioneer A07)

(Egyebirant nekem a CD irom LiteOn)



[Szerkesztve]

A kígyó és a zsiráf közt nem csak az a különbség, hogy az egyik vízszintesen, a másik függőlegesen hosszú....

(#13) Gismo válasza Auslander (#12) üzenetére


Gismo
addikt

''(Egyebirant nekem a CD irom LiteOn)''
OFF
És jól muzsikál?
ON

(#14) freddirty válasza Gismo (#13) üzenetére


freddirty
senior tag

Itt egy Teac dv-w58g muzsikál, ami nem más mint egy oem liteon 811s. Annyira hogy már át is flasheltem liteon firmwarrel :)
Meg vagyok elégedve vele, megy a kprobe tesztelőszoftver vele, így legalább ki tudom mérni hogy milyen dvd-ket érdemes venni. Mer nagyon nem szeretném 1-2 év múlva kidobni a noname és princo dvd-ket. Sajnos a féléves noname dvd-r lemezeimen már kezdenek olvashatatlan részek megjelenni...
Ha valaki kíváncsi az a club.cdrfreaks.com-on a liteon fórumban sokat olvashat liteon driveokról. Az egyik legjobb cucc, a firmwareket gyakran frissítik, a driveok sokszor overclockolhatók. (A sony 48/12-es cdiromban is liteon 52/24-es firmware dolgozik mar kb. egy éve)

fred

(#15) Gismo válasza freddirty (#14) üzenetére


Gismo
addikt

És az a 48/12-es író az új firmware-vel 52x-esen is ír?

(#16) freddirty válasza Gismo (#15) üzenetére


freddirty
senior tag

Persze. Mondjuk nem sok értelme van mert csak a lemez végén emelkedik fel 52x-esre a sebesség. Inkább az rw a fontosabb. Bár ultra high speed cd-rw-t még nem láttam sajnos _itthon_ boltban.

fred

(#17) Gismo válasza freddirty (#16) üzenetére


Gismo
addikt

Wow! Na nesze neked TEAC! Ugyanaz mintha LITE_ON-t vagy SONY-t vennél.Ez nem neked szól freddirty!!!
Csak úgy általánosan.

(#18) freddirty válasza Gismo (#17) üzenetére


freddirty
senior tag

Nem igazán értem mi van ezen csodálkozni való. Van néhány gyártó akik driveokat gyártanak és vannak akik átveszik ezeket hogy a saját piacukat kiszolgálják.
És ez így megy már évek óta :)
Egyébként teac,liteon,pio írókat mindíg szerettem, általában minőségi cuccaik vannak. A régi 8x8-as teac CD íróm még most is itt figyel a munkahelyi gépemben. A dv-w50d dvd írójuk pioneer x06d ha jól tudom, a dv-w58g pedig ugye liteon.
yamaha volt még ütős a cd iroikkal, kár hogy befejezték.

fred

(#19) Gismo válasza freddirty (#18) üzenetére


Gismo
addikt

Csak az a csodálkozni való tárgya, hogy a TEAC-eket istenítik nagyon sok helyen, és a LITE-ON-okat meg sziggyák mint a bokro(s)t.
Meg az hogy eddig ezt énse tuttam.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Hol lehet liteon termékeket venni? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.