Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Hogyan?? inno?? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Sundesz


Sundesz
őstag

Szevasztok!! A véleményeitekre vagy jobb esetben a tapasztalaitokra) vagyok kiváncsi!
Van egy Inno3D Geforce 4 Ti 4200 128MB(250/444)-os VGA-m. Ezt szeretném húzni minimum egy 4400-as színtjére!! De a baj az hogy vsak 500Mhz-ig megy a memo!!:( Érdemes lenne másik hűtő, vagy plussz borda, esetleg pci-os hűtó vagy más...? Aki tud, írjon a témához!;)

Hörcsög Powa'

(#2) TomLion válasza Sundesz (#1) üzenetére


TomLion
tag

Hi
Ez azért lehet, mert 4 ns RAMok csücsülnek az Inno kártyákon (sztem Samsung) és ennek 250MHz a vége (általában). Sajna ezen már a hűtés sem segít, a GPU húzásának +RAM sávszélesség nélkül pedig kevés látszata van...
sajna..

''Jobb ma egy XP mint holnap egy Duron''

(#3) emstityu válasza Sundesz (#1) üzenetére


emstityu
tag

Milyenek a memóriák rajta?Én már láttam Inno3D TI4200-es vidkarit 3,6-os ramokkal is szvsz azzal mennie kell a tuningnak.Ha nem olyanok akkor csatlakozom az előttem szólóhoz.

Én sevoltam.....csak valami mittudomén!

(#4) TomLion válasza emstityu (#3) üzenetére


TomLion
tag

128 megásat?

''Jobb ma egy XP mint holnap egy Duron''

(#5) TomLion válasza TomLion (#4) üzenetére


TomLion
tag

Már csak azért kérdezem, mert a 3,6 ns 128 Mb Inno, amilyen jó kis ára van, engem érdekelne :)

''Jobb ma egy XP mint holnap egy Duron''

(#6) emstityu válasza TomLion (#4) üzenetére


emstityu
tag

Igen!Nem!Azellen nem véd!Bocsi megint nem olvastam elég figyelmesen csak 64-esben láttam olyat!

Én sevoltam.....csak valami mittudomén!

(#7) Sundesz


Sundesz
őstag

Ja, sajna csak 4NS-es, de én úgy tudom annak 550Mhz-ig bírnia kell(ene :((( )! A mag 330-an is stabilan fut csak ez a fránya memo!! :( Pl, ha megnézed a Triplex-es cardtesztet, akkor láthatjátok, hogy 550-en még bírnia kéne.(A főoldalon van!:P)

Hörcsög Powa'

(#8) LukE válasza Sundesz (#7) üzenetére


LukE
veterán

4ns ''hivatalosan'' 500Mhz-et bír. Magyarázat nélkül(lusta vagyok), 2000/4ns=500Mhz.

Triplex izom kártyát akar kiadni, és kissé jobb ramokkal szereli, mert azért 4ns ram és 4 ns ram között is van különbség.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#9) TomLion válasza Sundesz (#7) üzenetére


TomLion
tag

Ja ez a dolog úgy néz ki, hogy volt nálam Asus Ti 4200 VGA, 128 Mb 4 ns Samsung Ramokkal, amit 560-570 MHz-ig sikerült tolni, és nagyon látszott, hogy a melegedés miatt nem bírt feljebb menni.
Ezt azért gondolom, mert stabil volt 600-on (300MHz) is, csak elkezdett ''szemetelni'', és ahogy mentem vissza, 560 fölött már minden beállításon szemetelt, ott is, ahol elsőre nem. És jó forró volt a cucc...:)
A GPU pedig szerencse kérdése, mert elvileg a mag ugyanolyan mint a 4600-é
Összességében: van különbség 4 ns és 4 ns RAM között....és szvsz a kártya maga is számít Asus-Inno-Triplex:)

''Jobb ma egy XP mint holnap egy Duron''

(#10) Manitou


Manitou
addikt

Nekem egy 64 Mb-os innom van ,ezen 4ns hynix ramok vannak. Aminek elvileg 500(ddr)a határ .Gyári hűtéssel a 295/595 környékéig sikerült felturbozni. Kiváncsiságból rászereltem egy 4400 fordulatos cooling hűtőről leoperált ventillátort. Ezzel tovább bírta a húzást---> 290/625 , 300/600 ezekkel ment a cucc. DE csak próba volt, úgyhogy most alapórajelen járatom, úgysincs nagy külömbség a teljesítményben.Meg aztán nem szeretném szarrá hajtani.:))

(#11) Sundesz


Sundesz
őstag

Lehet hogy kipróbálok én is vmi extra hűtést. Egyébként olvastam én már olyat is, hogy egy ilyen karit egyészen a 4600-as szintjére húztak sima léghűtéssel!! Ahogy a Triplexes képeket néztem, láttam hogy a hűtője rá tudja fújni a ramokra a levegőt. Nálam mindenhova fúj a hűtő, csak a ramokra nem, lehet hogy ez is számít??:(

Hörcsög Powa'

(#12) anulu


anulu
félisten

A 64 megás Inno 4200-esem 285/585-ön megy, 4ns RAMokkal, és izonstabil! Mellette XP 1700+ @ 2165MHz :))

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#13) Sundesz


Sundesz
őstag

Úgy olvstam az inno honlapján, hogy a 64megás alap órajele 250/513. És ez azért van mert jobb minőségi ramokat tettek rá, nem úgy min t a 128megásnál!(sajnos valamin spórolniuk kellet:O

Hörcsög Powa'

(#14) hobizoli válasza Sundesz (#13) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Nem azert van. Olcso a RAM, de ha 128MB-st is 513-n jaratnak az ugyanolyan RAM-l alapbol, ki venne meg a -csak igy elvileg- gyorsabb 64MB-st?
Nekem 610-n is elmegy ez a 128MB-s GF4Ti4200, de az alap csak 444MHz. Az ugyanilyen gyartmanyu 64MB-sak is eddig szoktak menni -erdekes modon-...

hobizoli

több drón kell ;P

(#15) Sundesz


Sundesz
őstag

Hi hobizoli!
Neked milyen a 4200-esed, gondolom nem Inno?(ASUS) Van rajta borda? Hány ns-es a memoja?

Hörcsög Powa'

(#16) hobizoli válasza Sundesz (#15) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Nemtom, de oda van irva az is az alaroffenesembe, de csak kulon neked: ABIT.
Nincs rajta kulon hutes, csak ugy ala' natur meztelenkednek a IC-k... Nemtom hany ns-s, de ezert most ki nem veszem, az tuti...

hobizoli

több drón kell ;P

(#17) Manitou


Manitou
addikt

off

Anno S3 SAVAGE4 -et 110/125 ről húztam 180/180-ra csak a kép kb 5 másodperc mulva szétesett .De 154/154-en stabil volt egy P 1-es hűtővel megspékelve.:D És a teljesítményben is nyomott neki vagy 25-30%Nem úgy mint manapság a Ge4-ekkel:((

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Hogyan?? inno?? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.