Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26) Mlacee válasza Hequila (#25) üzenetére


Mlacee
tag

Üdv mindenkinek,lenne egy nemrég keletkezett problémám a Hitachi merevlemezemmel,remélem tudtok segíteni.

A gépemhez régebben néztem ki egy Hitachi T7K250es Hd-t,(160GB-os NCQ, SATAII támogatás...)
Az akkor nem volt ,kaptam helyette egy 7K250eset,nuku NCQ,SATA
4-5 hónapja megint vettem HDt ekkor már azt a modellt tudtam megvenni amelyiket régebben is akartam.(T7K250)

A két 160as HDt RAID-0ba kötöttem Nvidia Nforce 4 Ultra-s chipset szoftveres RAIDjével.
Tudom,hogy csak abszolút identikus merevlemezeket ajánlott RAIDbe kötni,de minden ment is szépen pár nappal ezelőttig.

A HDknak semmi bajuk,teljesítmény változatlan,viszont az új fiú, a T7K250es egy idegölő folyamatos sípoló hangot ad ki magas frekvencián...
Ez nem seek zaj,hanem éppen fordítva,ha a merevlemez seekel,akkor marad abba pár tized másodpercre,vagyis épp fordítva mint ahogy kéne.
Felraktam a Hitachi Feature Toolt,és állítottam az Acoustic Manadgementen : semmi,mert az csak a seek zajra vonatkozik.

Az idegeimre megy ez a zaj,a régi HDmnál csak 2 centiről lehet hallani hasonlót,ráadásul az régebbi modell is.Tudom mert egyenként is kipróbáltam őket.
Egyszerűen nem tudok vele mit csinálni,a két HD 160 gigás,amiből most van vagy 170-200 GB égetnivalóm,...ez sem éppen egy egészséges dolog.
Garancia még van rá,de sajnos ahhoz vonatoznom kéne,vagyis egyelőre más megoldást keresek.
A gép tehát elindul,majd amint áramot kapnak a HDk indul a zaj....
S.M.A.R.T szerint minden a legnagyobb rendben,merevlemezek hőmérsékelte rendben.

Egy dolog maradt amire gondolhatok,az pedig a táp. Pár hete sajnos a tápventillátor másfél éves szolgálat után,lelassult,majd a tápban egy kondenzátor a hő miatt ledobta magáról a borítást,de semmi más baja nincs ,megy is szépen,ami tudom,hogy nagyon nagy merészség,de egyelőre nincs pénzem másik tápra,de amint tudom lecserélem.Amúgysem éppen egy csúcsmodell.

A magas frekvenciás zaj nem a táp durranás után keletkezett,hanem pár héttel utánna,mégis ez az egyetlen dolog amire tudok gondolni.
Mit tudnátok tanácsolni,mit tegyek,azonnal új táp,vagy nem ez a gond?
A régi HDnak ismétlem,semmi baja sincs,van hasonló zaja,de csak nagyon közelről hallható.Azonos tápkábel-ágra vannak kötve.
Egyenként bekötve is ugyanaz a helyzet: az új sípol a régi csendes.

Will work for FSB!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.